風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


Artykuł napisany przez Raymonda Lo

Otrzymałem wiele pytań związanych z katastrofą tsunami w Azji Południowej, która miała miejsce 26-tego grudnia 2004 roku. Wielu studentów i entuzjastów feng shui pyta o czynniki natury feng shui, które doprowadziły do tej tragedii. Tak więc uważam że należałoby przedstawić krótkie wyjaśnienie.

Nie jest trudno znaleźć wskazówek katastrofy tej miary w Czterech Filarach Przeznaczenia owego momentu w czasie. Zasadę przedstawiłem w moich poprzednich artykułach o tragedii 911 i tragedii Titanica. Teraz przyjrzyjmy się momentowi, w którym nastąpiło trzęsienie ziemi na Sumatrze, w Indonezji. Czas wydarzenia to 8-9 rano 26-tego grudnia 2004 roku.

Godzina   Dzień   Miesiąc    Rok

Ziemia      Ziemia    Ogień    Drzewo

Ziemia     Drzewo    Woda     Metal
(Smok)    (Królik)  (Szczur)   (Małpa)

26-ty grudnia to dzień Ziemi w miesiącu zimowym posiadającym bardzo silną Wodę. Tego dnia Ziemia jest nad Drzewem Królikiem, które to Drzewo walczy z Ziemią i czyni ją niestabilną. Rok 2004 był rokiem Drzewa i Metalu; oba te elementy wyczerpują Ziemię. Grudzień wykazywał co prawda Ogień na górze, ale będąca pod nim Woda czyniła Ogień bezsilnym. Ponadto, 26-ty grudnia przypada już dobrze po połowie miesiąca. Tak że Ogień w Niebiańskim Pniu miesiąca ma już niewielki efekt. Ponieważ ten dzień wykazuje bardzo słabą i niestabilną Ziemię, jest tu szansa na trzęsienie ziemi. Dzień Królika jest w konflikcie z miesiącem Szczura. To mogło obudzić uśpione niebezpieczeństwo kryjące się pod ziemią.

Trzęsienie ziemi nastąpiło w godzinie Smoka pomiędzy 8 a 9 rano. Smok jest elementem Ziemi, ale jest on również uważany za źródło Wody. Smok ten łączy się z Metalem roku Małpy i Wodą miesiąca Szczura; stanowi to potężną kombinację Wody. Dlatego nastąpiło tu nie tylko trzęsienie ziemi ale i obecna jest tu potężna woda. Potrójna Kombinacja Małpy, Szczura i Smoka jest najsilniejszą kombinacją Wody w systemie Ziemskich Konarów, gdzie Małpa reprezentuje miejsce narodzenia Wody, Szczur to szczyt mocy Wody, a Smok symbolizuje przechowywanie Wody. Takie kombinacje są często powiązane z wielkimi katastrofami wodnymi, jak na przykład dzień tragedii Titanica. Czytelnicy mogą odnieść się do mojego poprzedniego artykułu na temat tej tragedii, która nastąpiła 14-tego kwietnia 1912 roku. To był rok Szczura, miesiąc Smoka, dzień Małpy i godzina Szczura...

Jeżeli chodzi o feng Shui Wędrującej Gwiazdy, możemy zbadać kilka czynników. Po pierwsze jest to rok Małpy, pozycja Trzech Shar znajduje się na południu (SE3, S2 i SW1) a właśnie rejony Południowej Azji zostały zaatakowane przez trzęsienie ziemi i tsunami. W miesiącu Szczura - grudniu - Trzy Shar są również na południu. Poniżej jest wykres Wędrującej Gwiazdy dla dnia 26-tego grudnia 2004 roku. Gwiazdy w centrum to Gwiazda roku 5, Gwiazda miesiąca 1 i Gwiazda dnia 7.

     S
         
496      952      274
E      385      517      739      W
841      163      628
         
N

Widać wyraźnie że para złych Gwiazd 2 i 5 pojawiła się na południu feralnego dnia 26-tego grudnia, a ponieważ są one elementami Ziemi, ich zły wpływ wzmacniany jest obecnością Gwiazdy Ognia 9. Również w centrum mamy 5 i 1, gdzie 5 oznacza nieszczęścia a 1 to Woda. Można to odczytać jako potencjalne zagrożenie katastrofą wodną w tym miesiącu.

Od lutego 2004 weszliśmy w "Okres 8" i nie możemy ignorować faktu, że istnieje również wpływ wykresu Okresu 8 na Gwiazdy roku, miesiąca czy dnia. Wykres Wędrującej Gwiazdy Okresu 8 posiada Gwiazdę numer 3 na południu. Gwiazda ta reprezentuje między innymi burzę i trzęsienia ziemi. Jako taka może być również jednym z czynników prowadzących do całego wydarzenia.

Artykuł został przetłumaczony przez Małgorzatę Gałkowską-Błądek
Oryginał znajduje się na stronie Mistrza Raymonda Lo