風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...

Biżuteria może pomóc w sprawach zdrowia, przyciąganiu bogactwa i partneraprzykład pierścionka jako remedium

Wiele osób zadaje mi pytania na temat remediów w Feng Shui. Jeśli się rozejrzymy wokoło - znajdziemy wiele sklepów i "konsultantów" zalecających przeróżne dziwaczne "remedia" żywcem wzięte z chińskiej wsi i to tej najbardziej zapadłej.

Gdy ktoś słyszy o Feng Shui, zaraz przed oczami stają trójnożne żaby, flety wiszący u sufitu, Żyd na szczęście (to już jest w ogóle hardcore!), jakieś nietoperze, wachlarze czy inne dziwactwa kompletnie nie przystające do naszej europejskiej kultury.

Tymczasem Feng Shui jest bardzo uniwersalne i możliwe do zastosowania w każdej kulturze i w każdych okolicznościach. Generalnie wiedza ta polega na poznaniu wpływu otoczenia na nas i wykorzystania tego wpływu tak aby wzmocnić nasze zdrowie, związki czy przyciągnąć pomyślność. Otaczają nas energie i działają one według pewnych skomplikowanych zasad, które zdołali zaobserwować chińscy uczeni w ciągu paru tysięcy lat. Opracowali specjalne techniki regulowania działania poszczególnych żywiołów. Tak więc na wszystkich ludzi na świecie działają te same żywioły, ale nie znaczy to że cały świat musi używać tych samych metod pracy z żywiołami.

Zresztą tak naprawdę postawienie jakiejś figurki niewiele zmieni. Tu nie o to chodzi. Bardziej się liczą kolory, kształty i materiał z którego coś jest wykonane. Ale też inne właściwości - szczególnego rodzaju ruch albo dźwięk. Na przykład świetnym remedium wzmacniającym żywioł Metalu jest staroświecki zegar, wybijający godziny, z wahadłem. Zarówno sposób ruchu wahadła jak i dźwięk to ważne atrybuty żywiołu Metalu.

przykład bransoletki jako remedium
Tak więc dla każdego żywiołu możemy dobrać odpowiednie akcesoria wyglądające naturalnie w naszych warunkach.

Chciałabym się tu jednak skupić na sprawach osobistych, w których można sobie pomóc korzystając z astrologii Czterech Filarów Przeznaczenia. Ta astrologia - inaczej zwana Ba Zi - opiera się na żywiołach, tych samych które występują w Feng Shui a także w chińskiej medycynie.

Za pomocą stylu życia, diety i kolorów w otoczeniu, można wiele zmienić. Po to właśnie oblicza się jakie i ile mamy żywiołów w naszym organizmie aby odpowiednio je regulować - wzmacniać lub osłabiać. Jednym ze sposobów działania jest miedzy innymi biżuteria - jest blisko ciała, jest czymś osobistym i jej efektywność może być wzmocniona poprzez pozytywne skojarzenia - piękno, dar od bliskiej osoby. Generujemy w ten sposób dobrą dla nas Sheng Qi - Życiodajną Energię Qi.

Wspólnie z moją koleżanką Anią - utalentowaną artystką - opracowałyśmy właśnie takie remedia, osobiste i piękne, które mogą stać się oryginalnym prezentem dla bliskiej osoby. Przygotowałyśmy wzory dla poszczególnych żywiołów, niepowtarzalne i piękne. Jeśli chcecie komuś sprawić przyjemność a przy okazji podarować trochę dobrej energii - wybierzcie którąś z naszych propozycji :o)przykład naszyjnika jako remedium

Jak wybierać właściwy żywioł?

Przede wszystkim musicie sprawdzić jaki jest żywioł osobisty osoby której chcecie podarować prezent. Dowiedzcie się o jej/jego datę urodzenia i skorzystajcie z kalkulatora poniżej.

Dla mężczyzn:

żywioły dla mężczyzn


Na przykład jeśli mężczyzna Woda chciałby spotkać swoją drugą połówkę, wybiera breloczek w żywiole Ognia.
Podobnie postępuje jeśli chciałby się wzbogacić.Dla kobiet:

żywioły dla kobiet


Na przykład jeśli kobieta Woda chciałaby spotkać mężczyznę swego życia, wybiera biżuterię w żywiole Ziemi, ale jeśli chciałaby poprawić swoje finanse, wybiera coś w żywiole Ognia.


Jak kupić?

Jeśli już wiecie jaki żywioł jest wam czy bliskiej osobie potrzebny, zapraszamy do sklepu z biżuterią artystyczną Tam sukcesywnie rozszerzana jest oferta, w dodatku niepowtarzalna!

W przypadku bardziej skomplikowanych problemów albo kłopotów ze zdrowiem, trzeba dokładniej spojrzeć na wykres astrologiczny i takie osoby zapraszamy do kontaktu na mój adres mailowy