風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


Poznaj tę wspaniałą wiedzę i weź życie w swoje ręce!feng shui Wielu z Was zetknęło się w swoim życiu z Feng Shui w różnych wydaniach. Niestety, ta starożytna wiedza bywa z reguły mieszana z całym mnóstwem zabobonów i wierzeń, które narosły wokół niej w ciągu tysięcy lat od jej powstania. Prosty lud starożytnych Chin nie był w stanie pojąć odniesień astronomicznych czy geofizycznych i dlatego ówcześni uczeni użyli wielu analogii i przenośni, aby uczynić tę wiedzę strawną dla każdego.

Obecnie kilku Mistrzów Feng Shui podjęło trud oczyszczenia tej wiedzy z wszystkich zabobonów i niepotrzebnych dodatków. Wszystko to w celu, aby powrócić do źródeł i przybliżyć nam wszystkim prawdziwą, rzetelną wiedzę Feng Shui. Pośród tych pionierów znajdują się między innymi Heluo (Roel Hill), Raymond Lo i Joseph Yu.

Feng Shui jest sztuką ustalania wpływu wywieranego przez środowisko i dom na człowieka w wybranych okresach. Dzięki niej można przewidywać zdarzenia i zapobiegać im. Co najciekawsze, wiedza ta niewiele ma wspólnego z dzwonkami wietrznymi, fletami, lusterkami i innymi "gadżetami"...

Feng Shui zajmuje się w pierwszej kolejności poważniejszymi sprawami; jak geomagnetyzm, orbita Ziemi dookoła Słońca, czy formy terenu.

Każdy z nas ma prawo żyć szczęśliwie i dostatnio oraz realizować swoje najśmielsze plany. Niestety wymaga to czasem czegoś więcej niż położenia kolorowej poduszki w jakimś miejscu. Istnieje powszechne przekonanie, że Feng Shui jest jak czarodziejska różdżka i po wizycie konsultanta spodziewamy się szybkiego bogactwa i rozwiązania wszystkich gnębiących nas problemów. Najlepiej, gdybyśmy oczywiście nic nie musieli w tym celu robić...

Tymczasem Feng Shui, według chińskiej tradycji, tylko w około 30 procentach oddziałuje na nasz los. Składa się on bowiem z trzech wpływów:

- Szczęścia Niebiańskiego (przeznaczenie, geny, dziedzictwo - coś czego nie możemy zmienić)
- Szczęścia Ziemskiego (Feng Shui, środowisko - tu mamy pole do popisu)
- Szczęścia Ludzkiego (dieta, ćwiczenia, styl życia, medytacje, nasze wybory)

To nie jest tak, że wszystko zrobi się za nas samo. Być może musimy zmienić coś również w naszym stylu życia czy diecie. Dlatego niektórzy Mistrzowie (jak np. Heluo) kształcą swoich uczniów nie tylko w zakresie Feng Shui, ale również w dietetyce, diagnostyce z twarzy czy astrologii (Cztery Filary Przeznaczenia i Ki 9 Gwiazd). Tak więc konsultant powinien potraktować naszą sytuację całościowo i doradzać nam już nie tylko na temat kształtowania naszego otoczenia, ale także zalecić odpowiednią dietę i zasugerować zmiany w stylu życia.

Feng Shui istnieje od kilku tysięcy lat, aby pomóc nam pokierować naszym życiem. Ale wcale nie obiecuje łatwych rozwiązań...
Witam więc na mojej stronie przybliżającej nieco tę wspaniałą wiedzę, odkrywaną dziś na nowo. Zachęcam do zapoznania się z ofertą kursów (kurs Feng Shui i Cztery Filary Przeznaczenia, Wodny Smok a w przyszłości również Ki 9 Gwiazd i inne).


Z notatnika Mistrza 1

Z notatnika Mistrza....

Za zgodą Mistrza Josepha Yu, postanowiłam przetłumaczyć wpisy na jego blogu. To są prawdziwe perełki mądrości i wiedzy i szkoda by było gdyby pozostały niezauważone. Oryginał znajduje się tutaj W przygotowanie tej serii włożyłam wiele pracy i sił, ale oczywiście oddaję to w Wasze ręce w prezencie! Miło by mi natomiast było (i Mistrzowi zapewne też) gdybyście w rewanżu zrobili coś dobrego dla kogoś w Waszym otoczeniu. Dobra energia musi płynąć...Miłego czytania!

Z notatnika Mistrza - część 1

Z notatnika Mistrza - część 2

Chiny Nowy Rok

Noworoczne symbole i zwyczaje w Chinach

Zdjęcie i artykuł pochodzi ze strony Teresy Hwang. Tekst przetłumaczyłam za zgodą autorki. Teresa Hwang - mistrzyni Feng Shui w szkole Josepha Yu (FSRC) ciekawie opisuje znaczenie symboli i zwyczajów związanych z obchodami Nowego Roku w Chinach. Miłego czytania!

Czytaj dalej...


Mistrz Joseph Yu

Wywiad z Mistrzem Josephem Yu

Wywiad ten przeprowadziła moja koleżanka i przyjaciółka z FSRC - Mary Bax. Oczywiście tłumaczenie i publikacja tego wywiadu jest za zgodą autorki. W wywiadzie tym Mistrz Joseph Yu odsłania kilka faktów ze swojego życiorysu a także dzieli się swoimi przemyśleniami na temat chińskiej metafizyki i Feng Shui. Oryginał wywiadu znajduje się tutaj Miłego czytania!

Czytaj dalej...
fengshui w Volvo

Feng Shui w samochodzie

Dziś samochód towarzyszy nam codziennie i przy niemal każdej okazji. Dlaczego nie wykorzystać go jako narzędzia do wspierania naszych celów i marzeń?

Czytaj dalej...
artykuł dla profesora Bańki Seria wydawnicza Stowarzyszenia Psychologia i Architektura -"Zachowanie, Środowisko, Architektura"
pod redakcją prof. dr hab. Augustyna Bańki - Vol. 3, Poznań, 2005
W tym wydaniu został opublikowany mój artykuł pod tytułem "Feng Shui poza magią i zabobonem".

Motywacją do napisania tego artykułu było pragnienie pokazania czytelnikom autentycznego Feng Shui, oczyszczonego z zabobonów i chińskich dodatków kulturowych. Feng Shui jest wiedzą bardzo uniwersalną i możliwą do zastosowania w każdej kulturze, ponieważ nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek systemem wierzeń; opiera się natomiast na takich działach nauki jak astronomia, geofizyka, fizjologia i psychologia.
Tekst artykułu znajduje się tutaj.
artykuł dla Politechniki PoznańskiejArchitektura i Urbanistyka - Zeszyty Naukowe Politechniki Poznańskiej - Zeszyt 5, Poznań 2005
W zeszycie tym został opublikowany mój artykuł pod tytułem "Pozytywne i negatywne oddziaływanie środowiska na zabudowę mieszkaniową w tradycji feng shui"

Tradycyjne Feng Shui może nam pomóc znaleźć zdrowe i pomyślne miejsce do zamieszkania, lub też "uleczyć" wiele problemów, z którymi borykamy się w naszych domach. Nawet nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo środowisko zewnętrzne wpływa na nas i nasze zdrowie. W artykule można znaleźć kilka zasad i rad, które mogą w ciekawy sposób uzupełnić proces projektowania przyjaznego otoczenia i wnętrza w nowoczesnej architekturze. Tekst artykułu znajduje się tutaj.

Feng Shui i Przeznaczenie W roku 2005 nakładem Wydawnictwa "Czerwony Słoń", ukazała się wspaniała książka Mistrza Feng Shui Raymonda Lo nosząca tytuł "Feng Shui i Przeznaczenie". Książka ta została przetłumaczona przeze mnie na język polski i przypadł mi również zaszczyt napisania przedmowy do wydania polskiego. Jest to niezwykła pozycja na naszym rynku, ponieważ po raz pierwszy możemy tu przeczytać nie tylko o Feng Shui, ale też o Czterech Filarach Przeznaczenia (chińskiej astrologii Ba Zi) wraz z opracowaniem ciekawych przykładów. Tekst mojej przedmowy znajduje się tutajremedia feng shui zabobony w feng shui
W popularnych czasopismach funkcjonuje wiele mitów i przesądów na temat remediów feng shui. Niektórzy "konsultanci" przenoszą na nasz grunt stare ludowe chińskie zabobony i próbują przekształcić nasze mieszkania w coś w rodzaju chińskiej Cepelii. A przecież nie o to w tym wszystkim chodzi! Postaram się przybliżyć czytelnikom to autentyczne, tradycyjne feng shui, uniwersalne dla wszystkich kultur i narodowości.

Kliknij w obrazek wybranego artykułu.
dagua

Co to jest Xuan Kong Da Gua?

Można "uszyć dom na miarę" mieszkańców, dostosowując jego wykres i skierowanie dokładnie do wykresów astrologicznych mieszkańców. Xuan Kong Da Gua jest precyzyjną metodą wyznaczania skierowania budynku; służy też do wyboru dat dla ważnych wydarzeń.

Czytaj dalej...wodny smok

Wodny Smok - bogactwo i ochrona

Poznaj owiane tajemnicą metody aranżacji wodnych w ogrodzie i terenach zielonych, wpływające na bogactwo i ochronę mieszkańców.

Czytaj dalej...jezioro

Z cyklu: Historie z życia - Opowieść 1

O tym jak Peter i Margit rozkręcili swój biznes wynajmu kwater prywatnych...

Czytaj dalej...Z cyklu: Historie z życia - Opowieść 2

Historia opowiedziana przez Charlesa Younger'a, nie jest niczym dramatycznym. Nie opowiada o używaniu Feng Shui do bogacenia się rodziny. Ma ona zaświadczyć o tym, co Feng Shui rzeczywiście może uczynić - przynieść ludziom szczęście...

Czytaj dalej...Z cyklu: Historie z życia - Opowieść 3

O tym jak Pani Soreiyos kupowała dom zgodny z Feng Shui i jakie to przyniosło skutki...

Czytaj dalej...kalabasz

Kalabasz - cudowne remedium

Kalabasz czyli tykwa butelkowa jest świetnym remedium w Feng Shui. Poznaj tę ciekawą roślinę.

Czytaj dalej...Przykład konsultacji w wykonaniu Josepha Yu

Zobaczcie mistrza przy pracy :o) Joseph Yu odpowiada na pytanie co jest ważniejsze - data budowy czy data wprowadzenia się - na konkretnym przykładzie.

Czytaj dalej...Data budowy czy data wprowadzenia się? Odwieczna kontrowersja...

Mistrz Joseph Yu sięga do starych chińskich klasyk aby wyjaśnić zasady tworzenia wykresu Feng Shui

Czytaj dalej...krajobraz chiński

Zhangshu - Księga Pochówków

"Biblia" praktyków Feng Shui! Od tej księgi wszystko się zaczęło, tu są spisane obserwacje zebrane przez setki lat i to na bazie tej księgi budowano dalszą wiedzę Feng Shui. Jest to dzieło Mistrza Guo Pu, żyjącego w latach 276-324.

Czytaj dalej...Fragment klasyki Mistrza Shen Zhu Reng'a

Bardzo ważny tekst, stanowiący podstawę Feng Shui. Tutaj w opracowaniu Mistrza Josepha Yu.

Czytaj dalej...Jak dzielimy dom na sektory?

Mistrz Joseph Yu wyjaśnia, że prawidłowy podział to "tort" a nie "siatka kwadratów"

Czytaj dalej...Północ magnetyczna czy geograficzna?

Mistrz Joseph Yu wyjaśnia, dlaczego mierzymy północ magnetyczną a nie geograficzną.

Czytaj dalej...Kontrowersje związane z Półkulą Południową

Artykuł Mistrza Josepha Yu na temat zastosowania Feng Shui na Półkuli Południowej.

Czytaj dalej...Pięć Przemian - Wu Xing - w Feng Shui

Artykuł Mistrza Josepha Yu przedstawiający cykle żywiołów w Feng Shui.

Czytaj dalej...Qimancja

Artykuł profesora Stephena Field'a poświęcony początkom Feng Shui udokumentowanym archeologicznie.

Czytaj dalej...


Artykuły z 2007 roku:

W tym roku ukazały się dwa moje felietony poświęcone sprawom Feng Shui w powiązaniu ze zdrowiem.
Są one dostępne tutaj - "Cała prawda o Feng Shui"
oraz tutaj - "Feng Shui i polowanie na czarownice"

mloda para W 2008 roku w czasopiśmie "Młoda Para" wydawanym przez Infopolis s.c ukazał się cykl artykułów będący owocem mojej współpracy z Panią Redaktor Anną Pawliczko. W tych artykułach przybliżamy tematykę związaną z wystrojem wnętrz mieszkania nowożeńców i obalamy niektóre mity związane z Feng Shui. Kliknij w wybrany obrazek.


"Młoda Para" - 10/2008 - Wejście do mieszkania "Młoda Para" - 11/2008 - Sypialnia
Wejście do mieszkania 1 Wejście do mieszkania 2
Sypialnia 1 Sypialnia 2
"Młoda Para" - 12/2008 - Salon "Młoda Para" - 1/2009 - Kuchnia i Łazienka
Salon 1 Salon 2
kuchnia 1 kuchnia 2
"Młoda Para" - 2/2009 - Pytania i odpowiedzi
Pytania i odpowiedzi 1 Pytania i odpowiedzi 2
artykuł W listopadzie 2009 roku w czasopiśmie MEDICAL TRIBUNE (18/2009) w części poświęconej stomatologii, ukazał się artykuł na temat Feng Shui w gabinecie stomatologicznym. Znajduje się tam również mój komentarz, o który poprosił autor - Pan Łukasz Sowa.


artykuł o mieszkaniach W lutym 2011 roku w czasopiśmie M jak Mieszkanie (numer 2 (133) /2011) wydawanym przez Murator SA - ukazał się mój artykuł (efekt współpracy z Panią Redaktor Barbarą Święczkowską-Komorowską) poświęcony tematowi Feng Shui w sypialni. Za pozwoleniem Redakcji umieszczam tu ten artykuł w formie pdf. Zaznaczam przy tym, że artykuł jest własnością Muratora SA i nie wolno go kopiować ani powielać w żadnej postaci bez zgody właściciela materiału (Murator SA).
Tekst artykułu znajduje się tutaj
.kwiaty do slubu W maju 2011 roku w czasopiśmie "Kwiaty do Ślubu" (numer 2/2011 (14) wydawanym przez Infopolis s.c ukazał się artykuł będący owocem mojej współpracy z Panią Redaktor Anną Pawliczko. W tym artykule przybliżamy tematykę związaną z kwiatami - w jaki sposób wykorzystać właściwości kwiatów w oprawie uroczystości ślubnych, aby dodać blasku i pomyślności młodej parze. Artykuł jest własnością Infopolis s.c i nie wolno go kopiować ani powielać w żadnej postaci bez zgody właściciela materiału (Infopolis s.c)


kwiaty do slubu 1 kwiaty do slubu 2 kwiaty do slubu 3 kwiaty do slubu 4


Google