風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...
Artykuł napisany przez Josepha Yu

Zdefiniowanie Niebiańskiego Serca jest najważniejszym krokiem w Feng Shui Wędrującej Gwiazdy. Ale jest to tylko jeden z wielu tematów, w których mistrzowie Feng Shui prowadzą spory. Są co najmniej trzy wersje. Pierwsza wersja mówi że obecny okres ma być użyty, niezależnie od tego kiedy dom został wybudowany. Druga wersja mówi, że gwiazda okresu w centrum jest zdefiniowana przez datę ukończenia budowy. Wersja trzecia głosi że decydującym czynnikiem jest data wprowadzenia się mieszkańców.

Jednym z popularnie używanych przedmiotów w rękach mistrzów Feng Shui jest calabash (rodzaj tykwy - przyp. tłum.).
Wielu ludzi nie rozumie dlaczego właśnie ten przedmiot jest używany i ogłasza go zabobonem. Dzieje się tak, ponieważ nie mają oni pojęcia o Yi Jing.

Starożytny mędrzec Fu Xi obserwował wyobrażenia na Niebie i prawa panujące na Ziemi, badał znaki na ptakach i innych zwierzętach, studiował właściwości gleby. Wszystko co go otaczało, od własnego ciała po najdalsze obiekty, sklasyfikował on w ośmiu kategoriach, znanych jako trygramy. Miało to zobrazować cud stworzenia i porównać charakterystykę różnych rzeczy.

Jest osiem trygramów, a każdy reprezentuje rzecz lub abstrakt. Jednym z trygramów jest Dui. Pośród wielu przedstawień Dui jest zrywanie owocu wiszącego na pnączu. Dui jest również miękkim metalem. Częścią ciała reprezentowaną przez Dui są usta. Ponadto, Dui Wcześniejszych Niebios jest Xun Późniejszych Niebios. Jednym z przedmiotów przedstawiających trygram Dui jest wysuszony calabash z otwartym wlotem. Wysuszony owoc ma złotożółty kolor, który reprezentuje metal.


calabash Jak więc używamy owego trygramu Dui? Wiemy że energia choroby reprezentowana jest przez Gwiazdę #2 lub trygram Kun.

dui

Zmieniając pierwszą i drugą linię w trygramie otrzymujemy gwiazdę Ju Men czyli Tian Yi (Niebiański Doktor). Zmieniając w tym przypadku pierwszą i drugą linię trygramu Kun, otrzymujemy dokładnie trygram Dui. Dlatego właśnie calabash używany jest do leczenia chorób.

kun


To nie jest przypadek, że chińscy lekarze
w dawnych czasach, używali calabash jako pojemnika na lekarstwa.

Starożytny mędrzec sklasyfikował obiekty według ośmiu trygramów. Mistrzowie Feng Shui w przeszłości analizowali qi używając przekształcania trygramów. Również remedia są oparte na powiązaniach między trygramami. To nie żadne pięć elementów! Dlatego możesz zauważyć, że prawdziwy suszony calabash jest bardziej efektywny od miedzianej repliki. To nie jest zabobon, jak wielu może myśleć.

Powyższy artykuł przetłumaczyła Małgorzata Gałkowska-Błądek.
Oryginał znajduje się na stronie Mistrza Josepha Yu