風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...
Artykuł napisany przez Josepha Yu

Ten autentyczny przykład omawia znane kontrowersje

1. Data wprowadzenia się kontra data budowy
2. Rzeczywista północ kontra magnetyczna północ

W 1998 roku pewien klient poprosił o konsultację feng shui swojego piętrowego mieszkania w dzielnicy Greater Toronto.
Dom wybudowano w 1976 roku, a w 1998 roku trzech absolwentów uniwersytetu wynajęło dom i wprowadziło się.
Kiedy przyjechałem, otworzył mi drzwi młody człowiek o kulach. Nazywał się Paul DeAngelis. Ukończył on Uniwersytet w Toronto i teraz studiuje Tradycyjną Chińską Medycynę. Wyjaśnił mi, że właśnie pośliznął się na schodach i złamał nogę w kostce.
Lekarz przygotował go na paromiesięczne leczenie.

Odczyt kompasu wskazywał Osadzenie Gen i Skierowanie Kun Ding-Wei fenjin. Używając daty ukończenia budowy, to był dom Okresu 6. Wykres gwiazd jest następujący:


wykresBadając gwiazdy przy głównym wejściu, gwiazda góry 3 jest kontrolowana przez gwiazdę skierowania 6. 3 jest Drzewem i reprezentuje Najstarszego Syna oraz stopy. Kombinacja ta wskazuje, że mężczyzna w tym domu może być zraniony i najbardziej narażone są stopy. Ponieważ w domu jest trzech mężczyzn, to dwie sypialnie z kombinacją gwiazd 2 i 5 są najbardziej prawdopodobne. Paul mieszka w takiej właśnie sypialni na dole.
gwiazdy

Powiedziałem Paulowi, że jego kolega mieszkający nad nim, powinien być również ostrożny, ponieważ narażony jest na podobny wypadek. Paul popatrzał na mnie zdziwiony i powiedział "To się już przydarzyło koledze 6 miesięcy temu!"

Ponieważ Paula czekała seria egzaminów potrzebnych do uzyskania licencji, doradziłem mu aby się uczył w jadalni na górnym piętrze, gdzie kombinacja gwiazd jest 1 i 4. Paul zapytał jak zaktywizować romans. To było proste. Powiedziałem mu, aby spędzał więcej czasu w owej jadalni i udekorował stół świeżymi kwiatami w pięknym wazonie.
"Ale nie zapomnij dbać o kwiaty i pilnuj aby woda była świeża", powiedziałem, "Otwieraj okno codziennie i pozwól wejść qi. Będziesz miał sukces w studiowaniu i romansie".


wykres1

Jego sypialnia nie była dobra. Powiedziałem mu aby zainstalował bijący zegar ze złotym wahadłem, mogący usunąć energię choroby.
Cóż, po dwóch latach Paul ponownie do mnie zadzwonił. Powiedział, że się przeprowadził i poprosił o konsultację swojego nowego domu. Gdy tam

 pojechałem, otworzyła mi elegancka kobieta i domyśliłem się, że Paul się ożenił. On był bardzo szczęśliwy gdy opowiadał mi o swoich wszystkich zdanych egzaminach i o tym że teraz pracuje z żoną, będącą również praktykiem TCM. Romans się zaczął od razu gdy Paul przeniósł się z nauką do jadalni. On mi powiedział, że bardzo dbał o postawione tam kwiaty.

W następnym roku Paul znowu mnie zaprosił. Tym razem chodziło o konsultację feng shui jego biznesu. Małżeństwo otworzyło klinikę na przedmieściach Oakville. Wszystko było tam dla niego dobre.

Co by się stało, gdyby do ustalenia feng shui domu użyto daty wprowadzenia się? Zobaczmy. Oni się wprowadzili w Okresie 7
i wykres wyglądałby tak:


wykres2
Jadalnia miałaby Sha Walki Byków 3-2 zamiast kombinacji akademickiego sukcesu i romansu 1-4. Brak tu wskazówek zranienia stopy mężczyzny. To zdarzyło się u dwóch
na trzech mężczyzn, ponieważ w drzwiach była kombinacja 3-6 a w ich sypialniach 2-5. Prawdopodobnie ci dwaj młodzi mężczyźni mieli dobre Niebiańskie Szczęście.
Bo w przeciwnym wypadku sprawa mogłaby być poważniejsza.

Mam pozwolenie Paula na upublicznienie jego przypadku. On jest również szczęśliwy gdy sam może o wszystkim zaświadczyć.

Paul DeAngelis prowadzi biznes o nazwie "Total Balance", zlokalizowany na 282 Church St., Oakville, ON, L6J-1N8. Jego numer telefonu to 905-337-1128, a email: totalbalance@on.aibn.com

Toronto ma deklinację magnetyczną około 13 stopni na zachód. Jeżeli wykres dostosujemy do astronomicznej północy, to dom ma osadzenie Chou i skierowanie Wei. Wykres gwiazd byłby:


wykres3
Ponieważ w domu jest kombinacja 3-6 i w dodatku jest ona w sypialni Paula, może ona świadczyć o wypadku związanym ze złamaną kostką nogi. Jednak jadalnia jest na SE i teraz gwiazdy są tam 8-2 z gwiazdą czasu 5. Przesiadywanie tam przyniosłoby senność i choroby. Nie mogłoby przynieść akademickiego sukcesu i romansu.

Więc co z wykresem Okresu 7 dostosowanym do astronomicznej północy? Widać zatem co się dzieje gdy używamy daty wprowadzenia się i astronomicznej północy. Powinno być już teraz łatwo zweryfikować, że to nie ma w ogóle sensu. Pozostawiam to Wam.

Nowe idee są mile widziane w każdych poważnych studiach. Jednak muszą one być oparte na solidnych podstawach i zdrowym teoretycznym rozwinięciu. Ponadto wszystko musi być poparte prawdziwymi przypadkami z życia wziętymi.

Powyższy artykuł przetłumaczyła Małgorzata Gałkowska-Błądek.
Oryginał znajduje się na stronie Mistrza Josepha Yu