風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
pies
Tu znajdziecie nowości, comiesięczne prognozy i przepowiednie...
ROK PSA - prognoza na listopad 2018


Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 12:32 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 grudnia do godziny 5:26.

W tym miesiącu przybywa do nas bardzo silna Woda, co prawda Yin, ale mocno wsparta. To może nie jest woda oceanu, ale woda składająca się z kropel drążących skałę. Woda wszędobylska, otaczająca nas zewsząd. Para wodna, mgła i szron. Więcej teraz będzie mgieł i mżawek niż ulew. Ponieważ jednak pod tą Wodą Yin jest znak Świni zawierający Wodę Yang, możemy się spodziewać że wiele będzie się działo pod naszymi stopami. Mogą zostać zalane jakieś podziemne tunele, metro, przejścia. Byłabym ostrożna w korzystaniu z tuneli znajdujących się pod wodą - La Manche czy tunele pod fiordami (Norwegia), rzekami. Mgły mogą bardzo doskwierać prowadząc do wypadków, zarówno lotniczych jak i drogowych, morskich czy kolejowych. Bądźmy teraz szczególnie ostrożni na drodze, bo we mgle pieszych też nie widać. Przyczep sobie znaczek odblaskowy do kurtki, sprawdź oświetlenie roweru. Jeśli chodzi o pogodę, energia miesiąca w połączeniu z energią roczną wskazuje raczej na ciepły listopad w porównaniu z innymi latami. Może być nawet mniej opadów. Czyżby złota polska jesień miała się przedłużyć?

Wracając jeszcze do tej Wody Yin ponad Świnią zawierającą Wodę Yang. Woda Yin symbolizuje tajemnice, niedopowiedzenia, teorie spiskowe. I te tematy mogą teraz zająć pierwsze miejsce w nagłówkach mediów. Niewątpliwie Woda Yin może mieć związek ze szczepieniami, medycyną i ogólnie lekami. Być może nabierze teraz rumieńców sprawa Pana Zięby i ogniska zachorowań na odrę. Ogólnie szczepienia i choroby zajmą teraz sporo czasu antenowego. Będą próby stworzenia jakichś ustaw związanych ze szczepieniami albo próby powstrzymania ruchu antyszczepionkowego. Ale to jeszcze bardziej zantagonizuje ludzi. Pojawi się wiele fałszywych oskarżeń, fałszywych wyssanych z palca teorii i nowe teorie spiskowe. Możemy też być świadkami odkrycia drugiego a nawet trzeciego dna w tych wydarzeniach i ich przyczynach. Prawda może być zupełnie inna niż się spodziewamy. Należy więc zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystko co się przeczyta czy zobaczy na podejrzanych kanałach. Ktoś może mieć w tym interes aby antagonizować teraz ludzi i mieszać w głowach. Pamiętaj, Woda Yin na powierzchni a pod nią głębia. Czyli mgła zasłaniająca obraz a pod nią pułapka.

Wiele osób będzie ryzykować i szarżować, ale upadnie kilka autorytetów. Nie pakujmy się w sytuacje które w jakikolwiek sposób mogłyby się zakończyć z jakąś szkodą dla nas albo jeśli nie jesteśmy absolutnie pewni wyniku. Pamiętaj, we mgle można pobłądzić. Nie składajmy pozwów ani nie rozpoczynajmy spraw sądowych jeśli dowody nie są absolutnie po naszej stronie. Nie denerwujmy szefa, nie grajmy na nerwach nikomu, nie wdawajmy się w dyskusje z nieobliczalnymi ludźmi. Nie żądajmy od szefa podwyżki ani nie krytykujmy go. Jednym słowem nie rozpoczynajmy teraz działań które mają niepewny wynik. Zaczekajmy z tym do następnego miesiąca. Nie startujmy teraz z jakimiś nowymi pomysłami które w razie porażki popsują nam opinię. Nie kopmy też pod nikim dołków bo sami w nie wpadniemy :o) To nie jest też dobry czas na jakąś ważną kampanię reklamową, ponieważ mgła zakryje nasze atuty. Jeśli natomiast popełniłeś błąd - to jest dobry czas na naprawę zanim ktokolwiek się połapie.

Aura sprzyja poszukiwaniu i pozyskiwaniu informacji, docieraniu do tajemnic, dotąd nieuchwytnych. Ale na razie nie publikuj tego co znajdziesz, poświęć czas na sprawdzenie tego znaleziska, bo w przeciwnym przypadku ryzykujesz swoją reputacją. Czas wybitnie sprzyja też nauce i rozwojowi osobistemu ale trzeba uważać aby nie pogubić się w zbyt wielu wątkach. Nie rozdrabniaj się, kontynuuj jedną rzecz na raz. Wspaniały czas dla ludzi, których podstawą pracy jest wyobraźnia. Zauważysz też że wzrośnie Twoja aktywność społeczna, zapragniesz spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi, rodziną. Łatwiej będzie się porozumieć z ludźmi. Tak jakby wszyscy nadawali na tej samej fali. To niezwykłe :o) Będzie wiele zamyślenia, marzeń, wspomnień, refleksji, bo Woda to mądrość, głębia doznań. Ciekawsze, intensywniejsze i pełne niespodzianek może też okazać się twoje życie uczuciowe i intymne. Niestety nie dla wszystkich ten czas będzie przyjazny - ludzie podatni na depresję mogą teraz bardziej cierpieć. Rozejrzyj się wokoło czy nie masz takich ludzi w pobliżu. To właśnie teraz trzeba podać im rękę, porozmawiać, pomóc, wyciągnąć do kina, na wystawę, zaprosić, pogadać. Odczujesz coś niesamowitego, tak jakby wszyscy byli czymś połączeni, powiązani niewidzialną nicią. Wystarczy jedno słowo i rozumiecie się "w lot" :o) To piękny i niesamowity czas.

Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce w magicznym kwadracie Luo Shu zajmie w listopadzie energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone. Ale może też wydarzyć się coś bardzo złego - jakaś eksplozja, katastrofa budowlana, pożar, ponieważ roczna energia w centrum to trygram Li - Ogień.

Teraz jak to się przedstawia w kierunkach....Północne części krajów, kontynentów lub miast, a szczególnie miejsca nad wodą, mogą doświadczyć jakichś problemów. Może nastąpić jakaś katastrofa. Jakiś statek może zatonąć. Może być problem na jakiejś platformie wydobywczej. Jakieś konstrukcje związane z płynami mogą zostać zniszczone. Terminal gazowy? Może to też dotyczyć wodociągu lub linii komunikacyjnej. Na wszelki wypadek miej zawsze zapas wody do picia. Może też nastąpić uszkodzenie jakiegoś kabla na dnie oceanu i część państw może mieć problemy z łącznością. Jakiś operator telefonii może mieć problemy. Jak więc sam widzisz - zapowiada się całkiem dynamiczny miesiąc. Ale staraj się robić swoje, pilnując aby z niczym nie przesadzić - a wszystko będzie dobrze. No może nie podróżuj w strefy wulkaniczne, bądź ostrożny nad wodą. Drugim kierunkiem na który bym uważała - jest północny wschód - tam są możliwe jakieś wstrząsy i jakieś spektakularne wydarzenia w górach. Udając się na wschód - uważaj na swoje bagaże, bo może coś zniknąć i raczej unikaj ciemnych zakamarków, bo może ktoś chcieć bardziej stanowczo coś ci zabrać. Zachodnie części krajów i kontynentów mogą nękać zdarzenia związane z ogniem. A jeśli zamierzasz awansować lub popracować nad swoją karierą, uaktywnij kierunek północnego zachodu. Pisz CV do miejsc które są na północny zachód od ciebie. Do pracy jedź tak aby na ostatniej prostej jechać w kierunku północno-zachodnim. Posiedź w pokoju który jest w tej części mieszkania. Więcej o tym - tradycyjnie - w filmiku pod prognozą.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie listopada przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - otrzymają wiele wsparcia ale też sporo osób poprosi je o przysługę. Dobrze jest przestać odwlekać to co czeka na zrobienie. W tle może czekać jakiś zastrzyk nieoczekiwanej gotówki. Dobry czas na naukę i rozwój osobisty. Ale nie jest to dobry czas na rozpoczynanie czegoś nowego. Może też być problem z motywacją i kierunkiem działania.

Drzewa Yin - nie odsuwaj zadań tylko dlatego że wydają ci się trudne. Najgorzej zacząć ale potem pójdzie już prawie samo. Jakiś ruch konkurencji sprawi, że odniesiesz sporo korzyści. Nie przejmuj się więc gdy ktoś będzie próbował wykopać pod tobą dołek. Będziesz mieć sporo pomysłów, ale nie wdrażaj ich jeszcze. Wiele spraw ma się wyjaśnić. Niewykluczony zastrzyk gotówki.

Ognie Yang - mogą spodziewać się wyróżnienia, nagrody lub nawet awansu. Panie spod tego znaku mają teraz szansę na znalezienie słodkiej miłości ale pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci. Nie ryzykuj, bo grożą kłopoty. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, sprawa może mieć drugie dno. Unikaj schematycznego myślenia, bo możesz kogoś skrzywdzić.

Ognie Yin - uważaj na mandaty i kary. Jakaś trudna sprawa okaże się teraz łatwiejsza i nie taka poważna jak ci się wydawało. Załatw to teraz, nie odkładaj, kuj żelazo póki gorące. Znajdziesz wiele wsparcia i zrozumienia. Jeśli jesteś kobietą, załatwiaj sprawy z mężczyznami urzędnikami, będą się teraz dwoić i troić aby ci nieba przychylić. Nawet ten najbardziej mrukowaty okaże się pomocny.

Ziemie Yang - mogą się spodziewać polepszenia sytuacji finansowej, ale trzeba się będzie z kimś podzielić. Może być tak, że większość pieniędzy pójdzie teraz na spłatę jakichś wcześniejszych zobowiązań. Uważaj też na możliwość kradzieży i strat. Panowie Ziemie Yang powinni zwrócić większą uwagę na swoje partnerki, ponieważ może pojawić się groźny rywal. Z drugiej strony, piękna uwodzicielka może okazać się mężatką....Tak więc w sprawach uczuciowych ostrożnie. Uważaj na możliwość prowokacji lub łapówki.

Ziemie Yin - jakaś nagroda, której się spodziewałeś, może przypaść komuś innemu. Może to też dotyczyć intratnego stanowiska. Nie jest to więc najlepszy miesiąc do wysyłania CV. Konkurencja może się teraz niestety mocniej dać we znaki. Jeśli więc startujesz z jakimś nowym pomysłem - zaczekaj, bo ktoś może ukraść pomysł. Spręż się natomiast i kontynuuj coś co już zacząłeś i tu możesz się spodziewać wspaniałych wyników.

Metale Yang - pewne sprawy będą od ciebie wymagać niestandardowego podejścia. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Ktoś starszy w rodzinie może potrzebować teraz więcej opieki. Finansowo zapowiada się dobrze; może pojawić się jakaś niespodziewana gotówka, zwrot długu lub coś okaże się tańsze niż się spodziewałeś. Przygotuj się jednak na dość pracowity i zajęty czas.

Metale Yin - rzucą się w wir pracy i może być tak, że im dalej w las tym więcej drzew. Gdy zajmiesz się czymś jednym, natychmiast się okaże, że jest to powiązane z dziesięcioma innymi aspektami. Można się pogubić....Ale jest to świetny miesiąc aby zainwestować w siebie, aby zrobić coś dla siebie. Pomyśl o jakiejś lokacie albo szkoleniu, które może ci dać ciekawy zawód. Możesz też zacząć pracować nad swoim awansem lub publikacjami. Będzie wsparcie i motywacja. Działaj!

Wody Yang - czeka cię świetna okazja na wyprzedzenie konkurencji, która będzie zajęta czymś innym. Jeśli nawiążesz współpracę z właściwymi ludźmi i będziesz działać uczciwie, czeka spory sukces. Finansowo powinno być dobrze, ale nie przesadzaj z wydatkami. Niewykluczona jest decyzja, którą będziesz musiał podjąć wbrew sobie. Mądry wybór to teraz klucz do sukcesu.

Wody Yin - zapowiada się ciekawy towarzysko czas; uważaj: nie każdy kto się uśmiecha, jest przyjacielem. Gdy ktoś cię do czegoś namawia, trzy razy się zastanów, bo może to być pułapka. Ogólnie w kręgach towarzyskich mogą nastąpić roszady, pojawią się nowe twarze a zniknie kilku zazdrośników. Nie licz na pomoc, wszystko będziesz musiał zrobić sam. Przyjaciele będą zajęci swoimi sprawami. Ale gdy się postarasz, czekają zaszczyty.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

6 listopada 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na październik 2018


Październik według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 8 października o godzinie 10:15 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 listopada do godziny 12:32.

Cóż, we wrześniu energia Metalu Yin objawiła się w postaci nożowników, szukaniu logiki i walki na słowa (Metal Yin to mowa, śpiew, słowa). W przyrodzie niestety pojawiły się wichury, tajfuny i silniejsze ochłodzenie (na szczęście u nas przejściowe, ale w Kanadzie leży już śnieg...).

Zobaczmy więc co przyniesie nam październik.

W tym miesiącu pojawia się żywioł Wody Yang ponad Psem, będącym w głównej mierze Ziemią. Czyli mamy Wodę na Ziemi. Możesz wyobrazić sobie piękne jezioro lub morze, trochę groźne, bo zwichrzone pierwszymi jesiennymi sztormami. Ponieważ w roku jest też silna Ziemia - Ziemia Yang ponad Psem - też Ziemią, może chodzić o miejsca otoczone górami albo duże jeziora otoczone górami. Być może usłyszymy o jakiejś tamie na górskiej rzece lub próbie ujarzmienia wody zalewającej jakieś miejsca. Jeśli zdarzy się trzęsienie ziemi, to możliwe jest tsunami, szczególnie w dniach i godzinach Smoka.

Woda Yang oznacza między innymi komunikację, podróże, porozumiewanie się, mądrość. Ale ta Woda ma granice, ma brzegi w których się mieści i które ją ograniczają. To dobrze, bo dzięki temu Woda zna swoje granice i będzie mogła się skoncentrować na ważnych sprawach. Jako żywioł w przyrodzie może jednak zapowiadać sztormy, zalania, obfite opady. To jest w końcu Woda Yang, porywcza jak wodospad i silna jak ocean. Silna ale na szczęście w miarę przewidywalna, ponieważ ograniczona brzegami Ziemi. Chociaż taki układ energii może również obudzić gejzery albo gdzieś nagle pojawi się jakaś woda wypływająca z głębi. Może podziemna rzeka albo jakaś woda w jaskini? Na wszelki wypadek unikałabym teraz ryzykownych wizyt w jaskiniach i w pobliżu tam i zapór wodnych.

W zachowaniu ludzi ta Woda będzie się przejawiać jako nawiązywanie kontaktów, poszerzanie kręgu znajomych, chęć zgłębiania jakiejś dziedziny, pęd do nauki, energia do działania i zdecydowanie. Z pewnością będzie teraz łatwiej załatwić pewne sprawy, dogadać się, rozwiązać dawne spory. Padnie teraz wiele słów, obietnic, roztoczone zostaną piękne wizje (Woda bardzo wzmacnia wyobraźnię) i wiele usłyszymy w wiadomościach o przekazie, stacjach nadawczych, mediach, generalnie komunikacji. Zwaśnione strony zaczną ze sobą rozmawiać, łatwiej będzie osiągnąć porozumienie, ugodę, podpisać jakąś umowę ale....na określonych, bardzo ograniczających warunkach. Lepiej nie staraj się teraz o jakąkolwiek koncesję....

Ludzie będą mocniej stać na ziemi i w tym całym przekazie będzie dużo realizmu ponieważ gdy ktoś za bardzo "odleci", natychmiast zostanie ściągnięty na ziemie przez obóz przeciwnika... Powstanie jednak wiele wspaniałych projektów, nowych zaskakujących rozmachem rozwiązań, przynajmniej na papierze. Metro w Pcimiu? Lotnisko w Wąchocku? Dlaczego nie! Może nawet pojawią się jakieś wynalazki i odkrycia. Będzie też więcej doniesień związanych bezpośrednio z wodą, czyli powodzie, deszcze, zalania, wypadki na morzu oraz problemy z wodą pitną. Osoby z tendencjami do depresji nie będą mieć jednak łatwego życia. Jeśli masz takie osoby wokół siebie, zaopiekuj się nimi. Zaproś, okaż że ci zależy. Zainteresuj się.

Sporo będzie w październiku mowy o sprawach prawa i wojskowości, ponieważ centralne miejsce w kwadracie energii Luo Shu zajmuje teraz energia 6 opisana jako Gwiazda Wojskowości. Ta energia stawia na pierwszym miejscu porządek i prawo, więc usłyszymy wiele na temat nowych ustaw, przygotowanych może w nocy, na kolanie. Mogą zostać podważone jakieś wyroki. Szczególnie ze względu na to, że energia ta spotka się w centrum z roczną energią 9, symbolizującą kobietę w średnim wieku. Energia 9 to Ogień. Metal spotka się z Ogniem. Podważone zostaną jakieś autorytety. Szczególnie przez działania grup kobiet. Być może kobiety staną ze swoimi protestami i żądaniami naprzeciwko władzy? Niewątpliwie trend podważania autorytetów może nam towarzyszyć w tym miesiącu. Nie należy igrać z kobietami w tym miesiącu - bo mogą swoją siłą obalić czyjąś wysoką pozycję. Niewykluczone, że jakaś nowa ustawa związana ze zdrowiem, wychowaniem czy mediami - wyciągnie na ulice sporo ludzi. Energia 6 jest czystym Metalem, nosi nazwę Qian i symbolizuje też ojca, autorytet, ostateczne decyzje. Dlatego częściej mogą teraz gościć w mediach autorytety, ważne osoby, szczególnie związane z prawem lub wojskowością. Generał, tajne umowy, wojskowość, prawo....widać ten obraz.

Nie zdziwiłabym się gdyby nagle ktoś związany z wojskiem zyskał jakąś większą władzę lub wpływy ale może to być niestety nietrwałe. Być może zostanie poświęcony jakiś "kozioł ofiarny" i powstanie temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od....no właśnie, od czego? Obserwuj i wyciągaj wnioski. Może sprawa jakiegoś więźnia; szczególnie politycznego? Może też jakieś szczególne wydarzenie nastąpić na giełdzie lub w kwestii walut. Obserwuj. Jeśli zamierzasz inwestować, rób to ostrożnie.

Z drugiej strony, będzie to całkiem dobry miesiąc na podwyższanie swoich kwalifikacji, zdawanie egzaminów i awans. Szczególnie dla pań.

Jeśli chodzi o kierunki, unikałabym północy, zarówno podróży na linii północ-południe, jak i północnych dzielnic miasta, północnych części krajów i kontynentów. Mogą tu się częściej zdarzać wypadki, szczególnie związane z wodą. W centrach miast mogą nas zaskoczyć pożary, szczególnie okrągłych budynków lub związanych z służbami porządkowymi, władzami lub wojskiem. Możemy też usłyszeć o jakimś pożarze w samolocie lub na lotnisku. Na północnym zachodzie może wyniknąć jakiś skandal, związany z czyimś niemoralnym zachowaniem. Ale południowe dzielnice miasta będą stanowić bardzo romantyczne tło do spotkań. Jeśli szukasz swojej drugiej połówki - spędzaj więcej czasu w południowych dzielnicach.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą.
Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie października przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - cóż, jeśli nie rozwiązałeś jakiejś sprawy z przeszłości, to teraz do ciebie to wróci. Niewykluczone problemy w rodzinie i być może trzeba będzie zmienić plany aby poświęcić więcej czasu na pomoc komuś potrzebującemu. Jeśli studiujesz lub się uczysz, planuj czas bardzo ostrożnie, bo pojawi się mnóstwo przeszkód. Nie zostawiaj za wiele na koniec. Sprawy finansowe mogą przynieść kłopoty zamiast satysfakcji. Coś może pójść nie tak jak się spodziewałeś. Bądź więc ostrożny w tych aspektach i nie dziel skóry na niedźwiedziu. Przygotuj się na możliwe zmiany planów zawodowych, miej w pogotowiu plan B a może nawet C.

Drzewo Yin - ma sporą szansę na poprawienie finansów. Poczujesz wiatr w żaglach i będziesz mieć więcej energii do działania. Ale nie przesadzaj z tempem, bo się za szybko wypalisz. Coś co wygląda na prosta sprawę, może wymagać więcej zachodu. Uważnie planuj. Może zapisz się też na jakiś kurs czy szkolenie - to świetny czas. Ale niektóre Drzewa Yin mogą "zarobić" mandaty .... ostrożnie więc na drogach. Panowie Drzewa Yin mają teraz szansę zaimponować wiedzą i opiekuńczością swoim wybrankom, więc do dzieła! Zrób wreszcie ten pierwszy krok, bo jak nie teraz to kiedy???

Ogień Yang - zapowiada się męczący i wymagający miesiąc, dlatego nie wahaj się poprosić o wsparcie. Co prawda wszyscy wokół będą zajęci swoimi sprawami, ale może ktoś się zlituje? Może się przyplątać jakaś sprawa związana z prawem ale będzie to wyglądać groźniej niż jest w istocie. Uważaj jednak na mandaty. Czekają też jakieś ukryte koszty - dlatego uważaj z zakupami i inwestycjami. Nie zrażaj się początkowymi trudnościami, bo to co wygląda na niemożliwe, tak naprawdę wymaga po prostu bardziej kreatywnego podejścia. Jedno jest dobre - konkurencja jest teraz zajęta innymi sprawami, nie będzie Ci dokuczać. Jeśli jesteś kobietą, strzeż się romansu na delegacji....

Ogień Yin - cóż, znikąd pomocy i wsparcia, więc pozostaje zakazać rękawy i zabrać się do roboty. A roboty będzie sporo. Do tego trzeba będzie zwalczyć parę przeszkód. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Niektóre Ognie Yin mogą otrzymać teraz awans, ale doczytaj umowę, ponieważ może chodzić o więcej pracy na tych samych zasadach finansowych....Singielki spod tego znaku mogą znaleźć teraz tego swojego jedynego, ale nie wpadajcie w euforię, dajcie sobie więcej czasu, bo może to być tylko powierzchowny romans. Nie stawiajcie wszystkiego na jednej szali.

Ziemia Yang - zapowiada się bardzo towarzyski miesiąc i niespodziewane pieniądze. Nie będzie to jakaś wielka suma, ale i tak będzie przyjemnie. Zagraj na jakiejś loterii lub weź udział w konkursie, bardzo możliwa jest bowiem wygrana. Możliwe też że odzyskasz jakiś stary dług. Nie wahaj się teraz prosić o pomoc - masz wielu oddanych przyjaciół, którzy w potrzebie podadzą pomocną dłoń. Jeśli czekasz na awans, to w tym miesiącu raczej z tego nici. Sprawy sercowe też raczej nie ruszą z miejsca. Rób swoje i przeczekaj. Wkrótce wszystko zacznie się układać lepiej.

Ziemia Yin - chwilami może ci się wydawać, że jesteś z Marsa, ponieważ wszyscy naokoło mają problemy ze zrozumieniem Twoich intencji. Wyrażaj się więc bardzo precyzyjnie i jasno. Jeśli prowadzisz biznes - nie jest to najlepszy czas na wychylanie się czy start z nowym produktem. Zaczekaj. Natomiast dla singli spod tego znaku, w sprawach sercowych może nastąpić przełom. Wreszcie spotkasz tę jedyną, ale nie stawiaj od razu wszystkiego na jedną kartę, bo może się okazać że to chwilowe zauroczenie. Daj sobie trochę czasu na ważne decyzje. Możliwy jakiś zastrzyk finansowy lub podwyżka ale przeczytaj dokładnie warunki, bo może się okazać że pracy więcej ale za tę samą kwotę....

Metal Yang - czeka dość pracowity czas, ale to co się wydaje trudne i pracochłonne - tak naprawdę da się załatwić całkiem szybko. Jednak jeśli masz jakieś zaległości - teraz mogą Cię trochę przytłoczyć. Niewykluczone też problemy ze zdrowiem starszych osób w rodzinie. Nie planuj zbyt wiele na ten miesiąc, bo może się okazać, że potrzebna jest zmiana planów. W razie kłopotów pojawią się jednak chętni pomocnicy. Ktoś może próbować kopać pod Tobą dołki lub może dowiesz się o niezwykłych plotkach krążących na Twój temat. Nie przejmuj się, przynajmniej się dowiesz kto udawał przyjaciela. Nie próbuj robić dziesięciu rzeczy na raz, nie tedy droga. Skup się na jednym zadaniu naraz a wszystko się uda.

Metal Yin - będzie wielkie wsparcie ale aż przytłaczające. Parę osób postanowi zagłaskać Cię na śmierć. Będą ważne sprawy do załatwienia, ale możesz mieć wielkie opory aby ruszyć z czymś naprzód. To wahanie może niestety ściągnąć na Ciebie jakieś kłopoty. Szczególnie jeśli to jest jakaś sprawa prawna lub zawodowa. Podejdź do tematu kreatywnie. Nie próbuj chwytać dziesięciu srok za ogon, bo nic z tego nie wyjdzie. Może być też tak, że przyjaciele będą wciąż od Ciebie czegoś oczekiwać. Postaw rozsądną granicę i poćwicz asertywność a wszystko się ułoży. Dobry miesiąc na urlop i odpoczynek, zebranie sił.

Woda Yang - może pojawić się wiele nowych znajomości, ale nie wpadaj w euforię, ponieważ większość to bardzo powierzchowne kontakty. Zapowiada się dość stresujący miesiąc ale możesz liczyć na wsparcie zaufanych przyjaciół i rodziny. Również finansowe. Uważaj jednak na zbyt piękne okazje albo propozycje łapówek. To może skończyć się problemami z prawem. Ostrożnie też na drogach, bo grożą mandaty. Niektóre Wody Yang mogą spodziewać się awansu, ale czas pokaże czy nie kosztem rodziny i własnych planów. Zastanów się trzy razy zanim podejmiesz decyzję. Jeśli będziesz ostrożny, wszystko się ułoży.

Woda Yin - trochę trudny miesiąc, ponieważ konkurencja i nieżyczliwe osoby mogą dać Ci teraz do wiwatu. Niewykluczony awans, ale uważnie przeczytaj umowę, ponieważ może się okazać, że będziesz mieć większe obowiązki ale taką samą płacę. To nie jest więc dobry czas na szukanie pracy. Jeśli ktoś zalega Ci z płatnościami, nie wahaj się sięgnąć po środki prawne - teraz może to być bardzo skuteczne. Ogólnie dobry miesiąc do porządkowania starych spraw. Niestety nie licz na pomoc, ze wszystkim będziesz musiał zmierzyć się sam. Dlatego nie zastanawiaj się, od razu trzeba zakasać rękawy i brać się do działania. Nie zostawiaj nic na "potem". Bo wtedy nagromadzisz tyle spraw, ze ciężko będzie Ci ruszyć z czymkolwiek.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

7 października 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na wrzesień 2018


Wrzesień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 7 września o godzinie 18:30 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 8 października do godziny 10:15 DST.

Miniony miesiąc - sierpień - był bardzo dynamiczny. Jak to na Metal Yang przystało. W znaku Małpy rodzi się żywioł Wody a sam Metal symbolizowany jest przez ruch wirowy, czyli razem objawiło się to w postaci tajfunów jednego za drugim i przeróżnych innych zdarzeń związanych z wodą. W wielu miejscach na świecie pojawiły się powodzie błyskawiczne, osunięcia ziemi i tym podobne tragedie. Był też zapowiadany problem z dużymi metalowymi konstrukcjami - niestety zmaterializowało się to we Włoszech, w postaci zawalonego mostu. Jaki będzie więc wrzesień zawierający również bardzo skoncentrowany Metal, tyle że tym razem w delikatniejszej postaci Yin?

Metal Yin jest subtelniejszy i bardziej wyrafinowany niż Metal Yang, związany jest bardziej z biżuterią i pięknem niż z bronią i mieczami jak Metal Yang. Łatwiej będzie się więc dogadać z otoczeniem, pojawi się więcej logiki i rozsądnych argumentów w dyskusjach. Metal nie lubi argumentów w stylu "bo tak!" Będzie drążyć aż dotrze do sedna. Dlatego to będzie świetny miesiąc na prace badawcze, rozwiązywanie zadań, planowanie. Metal bardzo lubi porządek i wszystko co ma sens i uzasadnienie. Jeśli więc piszesz jakąś pracę lub prowadzisz badania - teraz posuniesz się naprzód w szybszym tempie. Łatwiej będzie Ci znaleźć luki w rozumowaniu i poprawić błędy. Pisz więc konspekty, planuj, organizuj audyty. To świetny miesiąc na przeglądanie i porządkowanie zaległych spraw oraz na generalne porządki. Mimo że na co dzień większość z nas nie jest pedantami, nagle odkryjesz że rażą Cię porozrzucane przedmioty, niewykonane zadania i popsute sprzęty. Od chaosu do porządku :o)

To dobry czas na zastanowienie się co dalej i uporządkowanie nie tylko swojej szafy ale też uczuć, emocji, planów życiowych. Łatwiej będzie Ci się teraz skupić na zadaniach i obowiązkach. Ale gdybyśmy poprzestali tylko na takich cechach Metalu Yin - byłoby to dla tego żywiołu krzywdzące. Metal Yin dąży do porządku ale też kocha piękno i harmonię. Będzie to więc wspaniały czas dla producentów biżuterii, projektantów domów, ogrodów, strojów przedmiotów użytkowych. Metal Yin potrafi godzić piękno z użytkowością, więc Twoje pomysły mają teraz wielkie możliwości zabłysnąć na półkach sklepów czy w witrynach internetowych. Pojawi się też w Tobie silniejsza wola i więcej determinacji. Jeśli coś zaczniesz, będziesz chciał czy chciała to skończyć. Dobry czas na zaczęcie trudnych zadań, na przykład na zmianę diety czy trybu życia. Zapisz się na jakieś zajęcia sportowe, wsiądź na rower w ładny dzień. Będzie to też czas dyskusji i tu musi trochę uważać aby ta logiczna precyzja Metalu nie przysłoniła Ci uczuć i życzliwości. Będzie pokusa oceniania i krytykowania. Bo przecież Metal Yin odpowiada także za usta, mowę i....śpiew. Nie rzucaj się od razu na drugą osobę z uwagami. Nie broń się że to dla jej dobra :o) Spróbuj znaleźć coś dobrego we wszystkim. Możesz sobie coś nucić lub słuchać więcej dobrej muzyki. To świetny czas dla śpiewaków i mówców, wykładowców i wszystkich osób pracujących głosem. Również muzyków. Wrzesień może być jednak trudnym miesiącem dla ludzi wrażliwych na cudze opinie, więc miej trochę umiaru. Jeśli nie umiesz znaleźć nic dobrego, to chociaż nie przesadź z krytyką. Metal Yin to niestety też ostry nóż, skalpel. To też skóra, głos. Niewykluczone że usłyszysz w wiadomościach o większej liczbie zdarzeń związanych z zasztyletowaniem kogoś, operacjami strun głosowych, operacjami plastycznymi, stomatologią. Jeśli już ktoś musi umówić się na jakiś planowany zabieg - to jest to dobry czas.

Dla wielu osób ten miesiąc może oznaczać poczucie nawału obowiązków, być może dlatego że zdadzą sobie sprawę z zaległości lub niedociągnięć. Nie ma rady - trzeba zakasać rękawy i brać się do roboty. Odsuwanie w nieskończoność nic nie da. Zawsze też można poprosić kogoś o pomoc. Świetny miesiąc na szkolenia, proszenie o radę i doradzanie. Łatwo teraz zobaczyć i zdiagnozować problemy. Jeśli masz jakieś nierozpoznane choroby - teraz wizyta u lekarza wiele wyjaśni i otrzymasz właściwe rady i właściwą terapię. Obłóż się też książkami dotyczącymi rozwoju osobistego - teraz pozwoli Ci to zrobić milowy krok naprzód.

W magicznym kwadracie feng shui centralne miejsce zajmie teraz energia opisana trygramem Dui, symbolizującym mowę, usta, zdradę, oczernianie ale też śpiew, precyzyjne narzędzia i biżuterię. Jak widać energia w centrum wykresu niesamowicie mocno pokrywa się z energią astrologiczną. Może to spowodować, że wszelkie wydarzenia będą teraz bardzo znaczące, wyraziste i zapamiętane na długo, i te dobre i te złe. Czyli słowa będą mieć teraz wielką moc, naprawdę wielką. Energia Dui to również uwodzenie. Kto wie, może usłyszymy o takich sprawach, szczególnie związanych z młodymi znanymi kobietami.... Ale może być też mowa o wielu sprawach dotyczących młodych kobiet osobiście (antykoncepcja? in vitro?) Wiele teraz może wyjść na światło dzienne jakichś działań szpiegowskich lub związanych z korupcją. Mogą wyjść niezwykłe i zaskakujące fakty o szpiegach, niejawnej współpracy i ukrytych planach. Może nawet uda się odkryć plany jakiejś akcji i udaremnić ją. Wiele osób poczuje się oszukanych, niektórzy wpadną w sprytnie uszykowane zasadzki. Inni znajdą się w sytuacjach patowych. W mediach częściej będą pojawiać się informacje o zdradach, niewierności, głośnych rozwodach, uwiedzeniu, przekupstwie lub pedofilii. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś pomysł ustawy regulującej sprzedaż alkoholu lub antykoncepcji.

Jeśli nie jesteś politykiem, wiele z tych rzeczy zobaczysz tylko w telewizji lub przeczytasz w gazecie. Weź sobie jednak do serca, aby bardzo uważać teraz na słowa. To może być trudny czas do ustalania jakichś bardziej skomplikowanych spraw. Ale jeśli pracowałeś nad czymś dłużej i masz już gotowy dobry plan - może dojść do skutku jakiś wielki kontrakt. Może też pojawi się w drzwiach Twojego biura tak zwany kluczowy klient. Jeśli chcesz rozpocząć kampanię reklamową - niech to będzie w radiu; ważny jest głos, ważna też będzie otoczka muzyczna reklamy. Zresztą również muzycy i śpiewacy będą mieć teraz swoje dobre chwile. Koncerty mogą przyciągać więcej osób, może nawet otrzymasz więcej zaproszeń.

Jeszcze jeden temat może być teraz na topie - wszystko co związane z przetapianiem metali, rud, wytwarzaniem stali i produkcją rzeczy metalowych. Jest Ogień roku (w centrum magicznego kwadratu luo shu) i Metal miesiąca. Czyli ciepło i metal, obróbka, spawanie, wytłaczanie, przerabianie, przetapianie. Ale niestety Metal symbolizuje również skórę i w związku z tym możemy również więcej teraz widzieć tematów takich jak oparzenia lub naświetlanie, działanie jakichś promieni na skórę. Albo też prześwietlenia, takie jak mammografia czy ogólnie zastosowanie promieni w leczeniu czy diagnostyce. Może tu chodzić o nowe badania związane z oświetleniem w pomieszczeniu czy lampami solarium. Być może pojawią się nowe odkrycia w zakresie leczenia czerniaka lub skóry laserem? Właśnie, mowa może być o leczeniu czegoś laserem albo o nowych możliwościach sond w medycynie. Obserwuj, to może być ciekawe. Cóż, energie te opisują również rozkosze podniebienia, więc może jakieś restauracje znajdą się na celowniku mediów? Jakiś nowy trend? Jakieś nowe ustawy?

W pogodzie mogą się u nas pojawić pierwsze poważniejsze przymrozki. Jakieś kraje mogą być zaskoczone opadami śniegu. Ale mogą się też pojawić niszczące wiatry a nawet huragany, trąby powietrzne czy cyklony. Ale będzie też sporo pięknych i ciepłych dni, które można będzie wykorzystać na spacery, wycieczki rowerowe i porządki w domu i ogrodzie - tak bardzo zgodne z energią miesiąca! Jeśli chodzi o kierunki, na które trzeba uważać, wyliczyłabym przede wszystkim wschód. Na wschodzie miast, krajów czy kontynentów mogą nastąpić jakieś katastrofy naturalne lub poważne wypadki. Poruszaj się ostrożnie jadąc w kierunku wschodu; noga z gazu. Na południu krajów lub kontynentów może pojawić się jakaś epidemia lub choroby związane z ptakami (ptasia grypa?) Mogą też chorować ptaki, drób, narażając hodowców na wielkie straty. Z kolei samoloty lecące w kierunku południowego wschodu mogą być narażone na spotkania z kluczami migrujących ptaków. Zachód może przynieść masowe zatrucia, więc jeśli udajesz się w tym kierunku, unikaj surowych pokarmów i jedzenia w podejrzanych miejscach. To samo może zdarzyć się też na wschodzie. Być może ktoś zostanie otruty...Na północy strzeż się silnych i niszczących wiatrów...Jak więc widzisz, będzie się trochę działo...

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą.
Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie sierpnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - mają teraz szansę na docenienie, awans i zyskanie sławy. Znajdą w sobie więcej ambicji i dyscypliny aby dokończyć parę zaległych spraw. Panie Drzewa Yang powinny się uważniej rozejrzeć dookoła siebie, ponieważ może się teraz pojawić piękna, słodka miłość. Nie jest to dobry miesiąc na reklamę, ponieważ poniesiesz teraz większe koszty niż zazwyczaj. Możesz jednak skupić się na swojej pracy i wtedy możliwe są nawet jakieś nieoczekiwane wpływy finansowe. Może się pojawić jakaś bardzo ciekawa propozycja z daleka.

Drzewa Yin - powinny uważać na drodze (stłuczki i mandaty) i na złamania i zwichnięcia. Ale niektóre z Drzew Yin mogą nagle przeskoczyć parę szczebli kariery, jeśli mają w wykresie Ba Zi odpowiedni układ żywiołów. Możliwa jest bardzo ciekawa i intratna propozycja z daleka. Czytaj jednak wszystkie umowy i uważaj na te propozycje, ponieważ w tle może być opcja pójścia na skróty (łapówka) i to będzie pułapka. Nie wychylaj się za bardzo i nie afiszuj bogactwem, bo możliwe są ataki ze strony zawistnych osób.

Ognie Yang - będą mieć teraz więcej szczęścia do finansów. To może być wręcz najlepszy miesiąc w tym roku. Staraj się jednak nie wydać wszystkiego, ponieważ następny miesiąc może być trudniejszy pod tym względem. Panowie spod znaku Ognia Yang otoczeni będą wianuszkiem adoratorek. Ale to wszystko oczywiście będzie wymagać pracy. Jeśli nie dałeś z siebie wszystkiego w ostatnim czasie, efekty mogą być mierne. Współpraca z kimś z daleka może stanąć pod znakiem zapytania na skutek plotek lub podstępu konkurencji.

Ognie Yin - powinny wykupić parę losów na jakichś loteriach bo możliwe są niespodziewane pieniądze. Może to być jakaś nagroda lub wyróżnienie za wcześniejsze wysiłki. Nastaw się na pracowity czas również w tym miesiącu; niestety mimo obietnic, nikt w otoczeniu Ci nie pomoże, bo każdy będzie zajęty swoimi problemami. Ale w razie potrzeby możesz przecież poprosić o pomoc kogoś z daleka albo po prostu delegować zadanie do wirtualnego asystenta. Kreatywność i cierpliwość to klucze do sukcesu w tym miesiącu.

Ziemie Yang - cóż, w tym miesiącu nie dość że będzie pracowicie, to jeszcze trzeba będzie zmagać się z wyzwaniami. Ale spokojnie, wszystko się wkrótce ułoży. Nie wstydź się poprosić o pomoc osoby z daleka. Wszelka współpraca na odległość może teraz przynieść spory sukces i ułatwić wiele spraw. Niewykluczone zaproszenie na jakąś uroczystość lub wizyta rodziny czy przyjaciół. Staraj się jednak wyrażać jasno i wyraźnie, ponieważ otoczenie może mieć problem ze zrozumieniem Twoich intencji. To nie jest czas na negocjacje lub trudne rozmowy.

Ziemie Yin - czeka pracowity miesiąc a w dodatku i tak wszyscy będą narzekać że się lenisz. Konkurencja może mocno popsuć Ci szyki, wyciągając jakieś sprawy z przeszłości. Ktoś może zechcieć przyznać się do Twojej pracy....nie chwal się więc zbyt wcześnie swoimi planami. Na szczęście kopanie dołków pod Tobą, paradoksalnie przyniesie wiele dobrego dla Ciebie. Zobaczysz; jeszcze na tym skorzystasz. Dlatego podczas gdy inni skupiają się na tym jak Ci dokopać, Ty rób swoje. Pamiętaj, że ten się śmieje naprawdę, kto się śmieje ostatni.

Metale Yang - wrzesień to czas pracy zespołowej i bogatszego życia towarzyskiego, ale niestety możesz doświadczyć pojawienia się konkurencji w pracy lub w życiu uczuciowym. Ktoś sprytnie i złośliwie może wykorzystać jakieś Twoje dawne wpadki i może próbować Ci zaszkodzić. Dlatego na wszelki wypadek sprawdź swoje wykonane zadania. Nie zaszkodzi przejrzeć też papiery firmowe i rachunki na wypadek kontroli....Możesz teraz czuć się przytłoczony sprawami, mogą dołączyć również problemy zdrowotne jakiejś starszej osoby w rodzinie. Ważne decyzje i zadania zostaw więc na przyszły miesiąc.

Metale Yin - zapowiada się bardzo towarzyski czas, pełen imprez i zaproszeń. Wszystko będzie się załatwiać prawie samo, poczujecie dosłownie wiatr w żaglach. Zbierz zespół i razem popracujcie nad czymś naprawdę wielkim. Jeśli się przyłożycie, w listopadzie czeka ogromny sukces. Świetny czas do szukania współpracowników, negocjacji i zakładania spółek. Ten miesiąc jest świetny na gromadzenie środków, ludzi i know how. W przyszłym - startuj. To szansa na milowy krok w Twojej karierze. Do dzieła!

Wody Yang - osoby o żywiole Wody Yang poczują teraz wiatr w żaglach i ruszą do swoich zajęć, ale osoby z bardzo dużą ilością Wody w wykresie mogą mieć teraz nieco obniżony nastrój i mogą poczuć zbyt wielką presję. Dla nich najlepszym rozwiązaniem jest poszukanie zajęć w typie Ognia - udanie się na jakieś wystawy, pokazy optymistycznych filmów albo częstsze zapalanie świec, ognia w kominku czy też ubranie czegoś czerwonego. To nie jest dobry czas na decyzje i zaczynanie czegoś nowego. Lepiej szlifujcie coś nad czym pracujecie już od jakiegoś czasu.

Wody Yin - czeka niestety spore napięcie, terminy i nadrabianie zaległości. Na szczęście znajdziesz też w sobie odpowiednio silną ambicję i determinację aby przenieść góry. To nie jest dobry czas na trudne decyzje, wybory czy zaczynanie czegoś nowego. Skup się na tym, co już robisz od dawna, szlifuj aż powstanie diament. Niech Cię nie kusi zmiana kierunku w ostatnim momencie, bo zajdziesz donikąd i możesz wiele stracić. Jeśli się postarasz, na horyzoncie czeka sukces, wyróżnienie a może nawet sława i nagroda. Zrób wszystko aby wykorzystać każdą sekundę, spręż się, to ten czas.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

5 września 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na sierpień 2018


Niniejsza prognoza ukazuje się niestety z opóźnieniem....życie napisało dramatyczny scenariusz i mój ukochany pies, najlepszy przyjaciel, odszedł za Tęczowy Most....Dopiero teraz jestem w stanie dokończyć prognozę. Mam nadzieję, że zrozumiesz i wybaczysz to opóźnienie....

Sierpień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczął się 7 sierpnia o godzinie 15:31 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 września do godziny 18:30 DST.

Upały i susze zapowiadane w poprzedniej prognozie - sprawdziły się w wielu krajach. Było wiele groźnych pożarów i wiele osób w Europie a nawet w dalekiej Japonii cierpiało na skutek wyjątkowej fali upałów. Były też groźne burze. To wszystko było skutkiem wciąż silnego żywiołu Ognia i Ziemi.

W sierpniu powitamy silny żywioł Metalu oraz wzrastającą siłę Wody. W pogodzie może to oznaczać więcej deszczu, opady rekordowego gradu, mniej upałów. Pojawia się w tym miesiącu Metal Yang, całkiem solidnie wsparty, całkiem silny. Metal pomaga generalnie w skupieniu się i umiejętności logicznego myślenia, kojarzenia faktów, zapisywania swoich myśli w jakiejś konkretnej postaci. Będzie to wyjątkowo dobry czas dla projektantów, inżynierów i tych wszystkich którzy dotąd nie bardzo wiedzieli co ze sobą zrobić albo w jaki sposób do czegoś się zabrać. Poczujesz nagle że wszystko układa się w logiczną całość i łatwiej będzie ci się skupić na tym co robisz. Myśli będą jasne, znajdziesz wiele wspaniałych rozwiązań swoich problemów. Pojawi się umiejętność niezwykle celnych wypowiedzi, dochodzenia do sedna sprawy oraz doprowadzania spraw do końca. Świetny czas dla detektywów, dziennikarzy śledczych, krytyków, informatyków, logistyków, prawników i wszystkich tych którzy muszą jakieś urywki zlepiać w całość. To jest wspaniały moment na zabranie się do pracy naukowej, do samej nauki albo do twórczości podporządkowanej jakimś regułom, na przykład grafiki, projektowaniu przedmiotów, strojów, domów, ogrodów itd. Tak więc to jest trochę inne "tworzenie" niż artyzm w czystej postaci. Będzie ci nieco trudniej zajmować się jakimiś abstrakcyjnymi rzeczami. Twórczość podporządkowana Metalowi to raczej porządkowanie czegoś i nadawanie temu pięknej harmonii. To może być projekt graficzny strony internetowej, napisanie wspaniałego programu komputerowego, grafika komputerowa, obróbka zdjęć. To nie do końca jest to samo co twórczość związana z żywiołem Drzewa na przykład. Żywioł Drzewa wspierałby malowanie obrazu w pięknej scenerii, tworzenie jakiejś kompozycji, abstrakcji. Metal działa trochę inaczej, raczej stawia na użytkowość i praktyczny przekaz. Czyli nie do końca sztuka dla sztuki ale raczej użycie sztuki jako narzędzia do przekazania czegoś konkretnego. Czyli bardziej plakat lub baner niż piękny widok lasu. Rozumiesz już w czym rzecz? :o) Tak więc graficy, fotograficy, informatycy - bierzcie się do roboty, twórzcie wasze strony internetowe, pokażcie światu wasze prace, szykujcie portfolio. Następny miesiąc będzie sprzyjać innym sprawom, mniej tego typu sztuce. Wykorzystajcie więc teraz ten niepowtarzalny moment. Teraz stworzone prace będą mieć bardzo klarowny przekaz. Uda wam się ubrać ideę w piękno sztuki.

Bardzo dobry czas dla nauczycieli opracowujących nowe metody nauki, świetny czas dla szkoleniowców. Jeśli masz w planach jakiś kurs - zapisz się teraz, pójdzie ci bardzo łatwo, zrozumiesz wszystko w lot. Jeśli masz zaległe egzaminy - weź się za to teraz. Czas sprzyja logice i myśleniu konkretami. Zauważysz też że mniej czasu marnujesz, ten Metal dosłownie "wciąga" w akcję, po prostu musisz działać. To bardzo inne uczucie od tego które ci towarzyszyło poprzedniego miesiąca. Można to ująć w postaci powiedzenia że poczujesz "wiatr w żaglach". Nie zmarnuj tej szansy. Możesz teraz zrobić ogromny krok naprzód. Jednak - jak to zwykle bywa - nie można mieć wszystkiego. Będzie więc nieco mniej romantycznie. Będziesz raczej skłonny do konkretnych dyskusji niż włóczenia się bez celu w parku. Być może zaczniesz planować wspólną przyszłość. Nie martw się więc że trochę mniej tu będzie magicznych wieczorów. Za to jest okazja do omówienia wielu spraw i teraz zrozumiecie się "bez pudła". Przekaz będzie jasny, wasze intencje oczywiste. Ale musisz znaleźć rozsądny kompromis miedzy życiem osobistym a zawodowym, ponieważ będziesz mieć raczej tendencje do pracoholizmu i siedzenia nad problemem aż go rozwiążesz. Zrób czasem jakaś przerwę, bo inaczej czeka cię przemęczenie, wypalenie zawodowe i ból głowy. Bo tak działa Metal - idzie naprzód, dąży do celu, nie ogląda się za siebie. Gdy już dotrze, może okazać się że jest kompletnie wyczerpany. Tak więc uważaj na siebie i daj sobie czasem chwilę wytchnienia.

Uważaj też na możliwość zwichnięć i złamań kości, bo ten czas niestety temu może sprzyjać. Ponieważ Metal Yang symbolizuje ciężkie maszyny, czołgi i uzbrojenie, może być teraz więcej mowy o takich sprawach w wiadomościach. Może być tendencja zbrojnej interwencji w jakimś miejscu lub tłumienia demonstracji przy pomocy wojska. Generalnie dużo usłyszymy teraz o wojsku, policji, przemyśle ciężkim, stoczniowym, budowie maszyn oraz o samolotach. Może też o dużych metalowych konstrukcjach, platformach wiertniczych, mostach i dużych okrągłych budynkach. Metal odpowiada też za prawodawstwo, wszelkie zasady i reguły, więc usłyszymy w mediach częściej o prawnikach, traktatach, umowach i zmianach w podatkach czy ordynacji wyborczej. Coś może się zmienić w zasadach prowadzenia firm, w rekrutacji do wojska i w służbie zdrowia. Wszystko co jest związane z kontrolą czegoś i utrzymywaniem porządku społecznego czy w przestrzeni - będzie teraz ważne i szerzej omawiane. Logistyka jest również w gestii Metalu Yang, więc jest to też wszelkie planowanie urbanistyczne, transport lądowy, morski i lotniczy. Oczywiście jeśli wojsko, to również policja, straże itd. Może też chodzić o duże pomniki; zresztą ostatnie akcje ubierania pomników w koszulkę z napisem "Konstytucja" (jako symbol porządku społecznego) świetnie wpisuje się w klimat znaku Małpy i żywiołu Metalu Yang. Wiele więc będzie mowy o Konstytucji i sądownictwie. Miesiąc ten może obfitować w nowelizacje lub nawet nowe ustawy.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen czyli energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną (medycy, sędziowie, policja?). Energia Gen to energia żywiołu Ziemi i w powiązaniu z energią roczną Ognia, może dać efekt eksplozji lub zawalenia się jakiegoś budynku. Ogólnie w mediach może teraz wyjść na światło dzienne wiele faktów związanych z mieszkaniami i nieruchomościami, sprawami dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki....Dużo się może dziać także w górach i odludnych okolicach. Połączenie trygramu Gen reprezentującego małe dzieci z rocznym żywiołem Ognia (trygram Li w centrum), może niestety zapowiadać tendencję do poparzeń dzieci, obrażeń od pioruna oraz pożarów, w których mogą zginąć dzieci. Zwróć uwagę w domu czy nie grożą jakieś spięcia elektryczne i czy wszystkie łatwopalne substancje są zabezpieczone. Warto też skontrolować piorunochron, a jeśli go nie ma - założyć.

Linia północ-południe wciąż nie jest najlepsza do podróżowania; jakiś samolot może mieć kłopoty; przyczyną mogą być przelatujące ptaki lub awaria wymuszająca konieczność wodowania. Nie można też wykluczyć zamachu i uprowadzenia lub wybuchu. Unikałabym też kierunku południowego zachodu krajów i kontynentów, ponieważ można tam wpakować się w poważne kłopoty. Może tam się zdarzać więcej katastrof, łącznie z tymi lotniczymi wspomnianymi wcześniej. Może tam też dojść do jakiejś akcji zbrojnej lub aktu terroryzmu. Niemniej, ten miesiąc oczywiście nie będzie przynosił samych negatywnych rzeczy. Ujrzą światło dzienne jakieś wynalazki i nowe udogodnienia. Pojawią się nowe idee i ludzie skupią się na rozwiązywaniu trudnych problemów.

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.

Jest pewna ciekawostka wiążąca się z tym miesiącem ale w kalendarzu lunarnym (księżycowym). W takim kalendarzu sierpień trwa od 11 sierpnia do 9 września. Chińczycy wierzą, że pierwszego dnia siódmego miesiąca lunarnego (w tym roku jest to 11 sierpnia), otwierają się bramy zaświatów i duchy zmarłych mogą swobodnie krążyć pomiędzy żywymi aż do ostatniego dnia tego miesiąca (9 września). Czas ten nosi więc nazwę Miesiąca Głodnych Duchów. Oczywiście jest z tym związanych wiele zwyczajów. Na przykład nie należy wtedy nosić ubrań ze swoim imieniem czy nazwiskiem, nie wolno poklepywać innych ludzi po ramieniu, gwizdać, a dzieci i osoby starsze nie powinny wychodzić z domu po zmroku. Należy powstrzymać się przed ryzykownymi aktywnościami i zachować nadzwyczajną ostrożność. Szczególnie 25 sierpnia, czyli 15 dnia miesiąca Głodnych Duchów. Wtedy to Chińczycy obchodzą Festiwal Głodnych Duchów, który przypomina nieco amerykańskie Halloween. Wiele osób nosi w tym miesiącu różne amulety i talizmany. Zalecane jest palenie kadzidełek. Kadzidełka i świece pomagają duchom w wędrówce i w zamian owe duchy mogą przynieść domostwu pomyślność albo przynajmniej nie niepokoić domowników. Lepiej unikać wtedy miejsc, gdzie duchy mogą przebywać częściej, czyli szpitali i cmentarzy oraz odludnych miejsc. Jeśli nie możemy uniknąć wizyty w takim miejscu, należy się zaopatrzyć w talizman ochronny (dowolny, który daje poczucie bezpieczeństwa albo dedykowany chiński). Może to być też tekst mantry. Chińczycy zalecają też unikanie czarnych ubrań i silniejsze oświetlenie domu. Niektórzy mistrzowie stosują też rozsypanie soli kamiennej w narożnikach domu czy mieszkania lub nawet dookoła domu. Dobre też jest słuchanie relaksującej muzyki. Tak więc jeśli zaczynają się dziać dziwne rzeczy w domu, można spróbować zastosować podane wyżej sposoby i poprosić istoty z innych wymiarów aby Ciebie nie niepokoiły.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie sierpnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - może się spodziewać zwiększenia ilości obowiązków, jakiegoś kontaktu z prawem (uważaj na mandaty!) ale niektóre Drzewa (zależy to od ich osobistego wykresu) mogą liczyć na sławę i awans. Sprawdź rachunki i papiery, ponieważ możliwa jest kontrola skarbowa. Wiele w przyszłości będzie zależeć od jakiejś decyzji, którą teraz podejmiesz. Zachowaj ostrożność. To nie jest dobry miesiąc na śmiałe kroki i duże zmiany.

Drzewo Yin - bardzo możliwy awans lub wyróżnienie. Jednak będzie też stres i sporo obowiązków. Świetny miesiąc na rozpoczęcie nauki lub szkolenia. Przygotuj sobie plan działania i się go potem trzymaj - to jest przepis na sukces. Nie rozdrabniaj się; skup się na jednym projekcie na raz. Panie o żywiole Drzewa Yin mogą doświadczyć większej atencji ze strony mężczyzn. Dobry czas dla singielek spod tego znaku.

Ogień Yang - może liczyć na wygrane w loteriach i konkursach oraz na nieoczekiwane wpływy finansowe. Dobry czas na podanie o dotację czy jakiś grant. Twoja wytężona praca przez ostatnie miesiące teraz zacznie wreszcie przynosić rezultaty. Niewykluczona jakaś niezwykła propozycja. Ale nie licz na pomoc i wsparcie - trzeba zakasać rękawy i zabrać się samemu do działania. Jeśli teraz rozegrasz sprawy prawidłowo - od listopada będziesz mógł odcinać kupony.

Ogień Yin - zapowiada się wyraźna poprawa finansów i może nawet awans czy wyróżnienie. Dobry czas na zdobywanie grantów i dotacji. Dla panów Ogni Yin jest możliwość znalezienia słodkiej miłości. Panie Ognie Yin powinny uważać na adoratorów; nie wszystko złoto co się świeci. Może być tak, że adoratorzy chcą Twojego mieszkania lub pieniędzy....Dobry miesiąc do podejmowania decyzji finansowych.

Ziemia Yang - rzuci się w wir pracy, niektóre panie Ziemie mogą teraz urodzić swoje dzieci :o) Miesiąc zapowiada się bardzo aktywny i pracowity. Czeka wiele decyzji do podjęcia. Z finansami postępuj ostrożnie, to nie jest dobry czas na duże wydatki czy ryzykowne inwestycje. Jeśli potrzebujesz wsparcia i pomocy - zwróć się do osoby z daleka lub do dalszych krewnych.

Ziemia Yin - miesiąc bardzo aktywny i pracowity. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Masz teraz niezwykłą szansę na jakąś prestiżową posadę, więc możesz wysyłać CV. Potrzebne będzie jednak niestandardowe podejście. Panie Ziemie Yin mogą teraz urodzić swoje dziecko i będzie ono wyjątkowe. Zakasz rękawy i bierz się do pracy nie licząc na pomoc. Jeśli kogoś teraz poprosisz o pomoc, będzie potem mnóstwo próśb o rewanż....Konkurencja może teraz kopać pod Tobą dołki, ale paradoksalnie wyjdzie Ci to na korzyść.

Metal Yang - będzie się teraz bardziej udzielać towarzysko i czeka go wiele spotkań z ludźmi. Niewykluczona jakaś ciekawa propozycja zawodowa. Dobry czas na zakładanie działalności lub zmiany pracy czy przeprowadzki. Ale pilnujcie aby nie zrobić sobie zaległości, ponieważ teraz mogą być poważniejsze skutki. Jeśli masz jakieś nierozwiązane sprawy, będziesz musiał zabrać się do nich teraz. Niewykluczone problemy ze zdrowiem starszych osób w rodzinie.

Metal Yin - możesz mieć teraz problem z porozumieniem się z otoczeniem. Ludzie będą opacznie rozumieć Twoje intencje i stąd może się pojawić sporo nieporozumień. Dlatego wyrażaj się precyzyjnie i jasno. Będzie wsparcie i pomoc ale raczej od obcych niż od bliższego otoczenia. W sprawach zawodowych wykazuj wielką ostrożność i nie wyjawiaj zbyt wcześnie swoich planów, ponieważ konkurencja może Ci teraz bardzo zaszkodzić.

Woda Yang - może się poczuć wręcz przytłoczona nawałem spraw do załatwienia, może to być dla niej zbyt duży nacisk czy presja. Mogą się też zdarzyć w skrajnym przypadku skłonności do depresji ze względu na przeciążenie obowiązkami i pracą. W życiu zawodowym nie będzie łatwo - mnóstwo pracy ale w ślad za tym nie przyjdą jakieś większe pieniądze. Może zajść potrzeba częstszych wyjazdów zarobkowych.

Woda Yin - będzie solidne wsparcie i poczujesz wiatr w żaglach. Jeśli wykorzystasz moment - zrobisz milowy krok w karierze i w życiu. Jeśli zmarnotrawisz tę wspaniałą energię - będziesz pluć sobie w brodę jeszcze bardzo długo. Do dzieła więc! Jest szansa na awans ale musisz wygrać z rywalami. I tu będzie sprawdzian na ile zapracowałeś na to w poprzedzających miesiącach. Niektóre Wody Yin znajdą pracę lub stanowisko intratne ale daleko.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

8 sierpnia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na lipiec 2018


Lipiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 7 lipca o godzinie 05:42 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 sierpnia do godziny 15:31 DST.

Coraz bardziej słabnie żywioł Wody, więc w pogodzie można się spodziewać nadal więcej suchych dni i więcej upałów niż w poprzednich miesiącach. Silny jest teraz żywioł Ognia i Ziemi. W tym miesiącu mamy Ziemię Yin ponad Owcą składającą się też głównie z Ziemi. Ziemia jako żywioł lubi gromadzić, zbierać, blokować. Słaby jest też żywioł Drzewa. To wszystko może sprawiać, że łatwiej nam teraz będzie wykonywać zadania odtwórcze niż tworzyć coś nowego. Artyści mogą teraz zacząć cierpieć na zastój twórczy :o) Ale jest na to sposób. Ponieważ Ziemia sprzyja gromadzeniu - jest to wyśmienity czas na podróże i gromadzenie wrażeń, zdjęć, materiałów, z których potem będziemy korzystać w pracy. Jest to też genialny czas do nauki i zdobywania nowych doświadczeń, zgłębiania nowych dziedzin. Jeśli ktoś prowadzi prace naukowe - może teraz gromadzić potrzebne materiały i narzędzia, a już w przyszłym miesiącu będzie mógł zacząć układać je w logiczny ciąg bo pojawi się Metal. Tak więc nie licz na jakaś wybitną wenę twórczą. Korzystaj i opracowuj to co dotychczas udało ci się zebrać lub stworzyć. Porządkuj. To też czas doskonały dla spotkań towarzyskich, wypoczynku, wyjazdów wakacyjnych. Główną przeszkodą jednak we wszystkim może być lenistwo :o) Bardziej skłonni będziemy do wypoczynku i szukania przyjemności, dogadzania sobie, niż do pracy i wykonywania obowiązków. Cóż, kto może - niech podda się temu prądowi i niech wykorzysta ten czas na wakacje lub porządkowanie jakichś spraw w domu czy pracy.

Zdrowotnie - powinni na siebie uważać sercowcy i osoby mające tendencję do zakrzepów, przeróżnych blokad w organizmie (z obstrukcjami, żylakami i hemoroidami włącznie). Pij więcej wody, jedz więcej owoców i warzyw. Jeśli cokolwiek cię niepokoi, udaj się do lekarza, bo zaniedbane teraz schorzenia mogą przejść w stan przewlekły. Jeśli planujesz odchudzanie....cóż, nie chcę cię zniechęcać, ale może ci być teraz trudniej, ponieważ organizm będzie mieć tendencję do gromadzenia raczej niż pozbywania się. Wiele osób może więc doświadczyć tak zwanej fazy platou w odchudzaniu - zastój. Ale na pociechę dodam, że już w przyszłym miesiącu znów ruszysz z kopyta. Staraj się jeść teraz więcej warzyw i pić więcej płynów a mniej węglowodanów które są związane z żywiołem Ziemi. To pomoże ci przynajmniej nie utyć :o) Dla ludzi którzy są Metalami (można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui) jest to rewelacyjny czas na lokaty finansowe. Natomiast jeśli czekają na jakieś pieniądze - sprawy mogą się opóźniać.

W wiadomościach być może usłyszymy więcej o problemach z wodą, wodociągami, czystości wody. Niewykluczone że gdzieś pojawi się jakieś zanieczyszczenie. W wielu sprawach politycznych może pojawić się impas, ludzie nie będą mieć pomysłu co dalej. Mogą być wstrzymane jakieś akcje, działania. Mogą pojawić się przeszkody, blokady. Rumieńców może nabrać sprawa ACTA i próby kontroli Internetu, bo przecież tak silna Ziemia będzie próbować kontrolować przepływ informacji. Będzie również mowa o cenzurze, bardziej niż kiedykolwiek. Usłyszymy też więcej o rolnictwie, o ziemi i o historii. Coś się może dziać w dziedzinie budowlanej czy deweloperskiej. Kwestia gruntów i nieruchomości będzie teraz bardzo ważna. Coś się też może wydarzyć związanego z bankowością i rezerwami finansowymi. Wiele państw wstrzyma wydatki bo wyjdą na jaw jakieś wcześniejsze malwersacje czy finansowe rozpasanie. Żywioł Ziemi to nadzwyczajna drobiazgowość, więc ludzie mogą mieć teraz tendencję do rozkładania wszystkiego na czynniki pierwsze i czepiania się drobiazgów. Może to przeszkadzać w ocenie jakiejś całości. Zwróć na to uwagę w polityce - sondaże mogą kompletnie nie oddawać prawdy teraz. Nie wierz we wszystko co czytasz, bo za miesiąc okaże się że jest jednak inaczej :o) W kwestii drobiazgowości - możliwe są teraz strajki "włoskie". Ze względu na masę Ziemi - może być trudno zainicjować jakąś akcję, ale jeśli ta akcja już ruszy, trudno będzie ją z kolei zatrzymać. Stąd możliwe są też wielkie manifestacje, blokady a nawet barykady. Ziemia to też upór - obie strony mogą się okopać na swoich pozycjach i wykazywać zero chęci porozumienia. Zamachowcy i terroryści może trochę zwolnią swoje tempo teraz, ale tylko dlatego aby przygotować coś większego za jakiś czas. Ludzie teraz będą mieć tendencje do ukrywania czegoś, ciężej będzie znaleźć skradzione przedmioty i zaginionych ludzi. Dobra rzecz jest taka, że ludzie zasadniczo będą się teraz bardziej zastanawiać zanim coś zrobią. Będzie więcej wahania, niezdecydowania.

W Feng Shui centralne miejsce w wykresie zajmuje teraz liczba 9 przypisana trygramowi Li - Ognia i Średniej Córki. To wnosi dodatkowe znaczenia dla lipca. Energie Feng Shui miesiąca dublują się teraz z energiami roku. Może to przynieść intensyfikację wydarzeń, wszystko może być teraz bardziej spektakularne i masowe. Ogień symbolicznie oświeca i pomaga tajemnicom ujrzeć światło dzienne. Wiele się więc teraz dowiemy o różnych sprawach. Bohaterkami wydarzeń mogą być teraz częściej kobiety w średnim wieku a szczególnie takie, które są na przysłowiowym świeczniku, a więc aktorki, panie zajmujące się polityką, modelki, artystki. Sztuka, artyzm i edukacja (kaganek oświaty) będą teraz częstym tematem w mediach. W ogóle w mediach będzie się teraz sporo dziać; być może wielkie zainteresowanie wzbudzi jakaś premiera czy wystawa. Może rozkwitnąć marketing. Ale ponieważ energia opisana numerem 9 oznacza Ogień i ten Ogień jest w centrum, może to zapowiadać "ogień w stolicy". Różnie można to rozumieć, bo albo to będzie na zasadzie, że wiele się wydarzy w stolicach krajów i wszystkie oczy będą tam zwrócone, albo....może zapłonąć prawdziwy ogień pożarów lub rozruchów. Może zdarzyć się jakaś eksplozja.

Jeśli chodzi o kierunki, wiele się teraz może dziać na północy krajów lub na wyspach lub na jakimś morzu. Może to być jakaś katastrofa naturalna lub spowodowana ręką człowieka. Może ulec uszkodzeniu jakaś ważna arteria, kabel przesyłowy, rura z wodą, ropą czy gazem. Mogą też jednak pojawić się problemy z zanieczyszczeniem wody pitnej lub....strajkiem okupacyjnym.

Bardzo niebezpieczne mogą być teraz góry, więc byłabym ostrożna ze zbyt śmiałymi wyprawami lub wędrówkami poza szlakami. Łatwo teraz będzie o wypadki i urazy, szczególnie jeśli ktoś udaje się na wschód. Na zachodzie państw lub podczas podróży w tym kierunku, mogą pojawić się epidemie i zatrucia. Uważaj co i gdzie jesz w zachodnich dzielnicach miast. Gdy wybierasz się na zachód, szczególnie na samolot lub ważne spotkanie - wyrusz mocno wcześniej, zapewnij sobie duży zapas czasowy, bo wszystko się będzie sprzysięgać aby powodować opóźnienia i blokady. Podczas podróżowania na linii północny wschód - południowy zachód - pilnuj swojego bagażu, ponieważ możliwe są opóźnienia i straty. Jeśli wybierasz się na wakacje - po prostu kieruj się rozsądkiem, nie szarżuj, a wszystko będzie dobrze.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lipca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - jakieś większe pieniądze w drodze, ale jeśli nie przygotowałeś się zawczasu lub wziąłeś zbyt wiele na swoje barki - sytuacja może cię przerosnąć. Strzeż się ukrytych wrogów, którzy mogą pokrzyżować ci szyki. Męczący miesiąc, ponieważ wszystko będziesz musiał wykonać własnymi rękami. Nie planuj więc zbyt wiele na ten miesiąc. Panowie Drzewa Yang będą teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek; nic tylko wybierać. Nie bądź jednak zbyt pewien siebie, bo coś może ci zniknąć dosłownie sprzed nosa.

Drzewo Yin - spore pieniądze na horyzoncie a w tym jakiś niespodziewany bonus. Gdy przyjdzie czas że już nie będziesz wiedzieć w co ręce włożyć, z przepracowania, ktoś nieoczekiwanie poda ci pomocną dłoń. Nie musisz wszystkiego robić sam. Ambicję schowaj do kieszeni, bo współpraca może przynieść sto razy więcej korzyści niż upieranie się przy samodzielności. Niemniej to będzie dość męczący i wymagający czas. Nie bierz na siebie zbyt wiele, bo zapłacisz zdrowiem.

Ogień Yang - mnóstwo spraw do załatwienia, nie będzie czasu na odpoczynek. Każda złotówka będzie teraz wymagać więcej pracy niż zazwyczaj, ale to się wkrótce zmieni. Nawiąż z kimś współpracę i nie wahaj się prosić o pomoc. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Uważaj na ukrytych wrogów, którzy mogą ci źle życzyć i podkładać nogi. Ludzie nie zawsze będą rozumieć Twoje intencje, więc staraj się wyrażać jasno i konkretnie, unikaj trudnych tematów. Skup się na działaniu.

Ogień Yin - czeka bardzo pracowity i wymagający miesiąc. Dobrze planuj swój czas i za wszelka cenę unikaj zaległości, ponieważ wyskoczy jakaś sprawa z przeszłości, która będzie wymagać pilnego rozwiązania. W razie problemów możesz jednak liczyć na pomoc, nie wahaj się prosić. Na wielkie pieniądze teraz nie licz; te przyjdą nieco później. Teraz daj z siebie wszystko, bo niedługo wszystko się zmieni na Twoją korzyść. To nie jest dobry czas na proszenie o awans, zaczekaj z tym do sierpnia.

Ziemia Yang - dość towarzyski czas ale spotkasz tyle samo wrogów co przyjaciół. Przygotuj się na to i traktuj jak ciekawostkę. Nie chwal się osiągnięciami, żyj skromnie a dadzą Ci spokój. Ludzie nie zawsze będą rozumieć Twoje intencje, więc wiele sporów będzie dotyczyć banalnych nieporozumień. Możliwe rodzinne kłótnie. Twoje kręgi znajomych i przyjaciół mocno się jednak przetasują. Finansowo nie najlepiej, ale widać już światełko w tunelu - w sierpniu karta się wreszcie odwróci. Na razie gromadź wiedzę i się przygotowuj, bo w sierpniu będziesz mieć okazję się wykazać.

Ziemia Yin - zapowiada się bardzo towarzyski czas, wiele spotkań i imprez. Nie osiadaj jednak na laurach, bo może wyniknąć jakaś sprawa z przeszłości wymagająca pilnego działania. Może Ci to pokrzyżować jakieś plany. Bądź więc przygotowany na szybką reakcję i nie bierz na siebie w tym miesiącu zbyt wiele obowiązków. Finansowo postępuj ostrożnie. To nie jest dobry czas na większe wydatki czy inwestycje. Praca zespołowa przyniesie więcej korzyści niż działania samodzielne, pomyśl o tym.

Metal Yang - czujesz, że masz ogromny potencjał i energię do działania, ale nie bardzo wiesz w którym kierunku pójść. Jeśli możesz, odsuń ważne decyzje, bo teraz będzie Ci ciężko jakąkolwiek podjąć. W sierpniu pojawi się nowy pomysł i nowe możliwości. Lipiec wykorzystaj więc na usuwanie zaległości i sprawy bieżące. Zrób miejsce na coś nowego. Będzie sporo pracy i mogą też powrócić jakieś niezałatwione sprawy z przeszłości. Finansowo całkiem dobrze. Dobry miesiąc na gromadzenie wiedzy, narzędzi i know how dla przyszłych działań.

Metal Yin - nawał spraw i obowiązków może storpedować Twoje plany. Możesz wręcz czuć się przytłoczony. Jeśli nazbierały Ci się zaległości - teraz mogą się nałożyć na bieżące sprawy i kłopoty gotowe. Jeśli możesz, przełóż ważne decyzje na później. W lipcu priorytetem powinny być kontynuowane sprawy i nadrabianie zaległości. Będzie trochę stresu, ale w razie kłopotów ktoś z daleka poda pomocną dłoń. Nie wahaj się prosić o pomoc. Wykaż jednak asertywność gdy inni będą próbować obarczyć Cię swoimi zadaniami.

Woda Yang - to nie będzie łatwy miesiąc. Napięcie i nawał spraw mogą Ci teraz towarzyszyć codziennie. Nie bierz na siebie zbyt wiele obowiązków, ponieważ może Cię to przytłoczyć. Pieniądze przyjdą ale okupione ciężką pracą. Niektórych czeka teraz awans, ale może się okazać, że obowiązków przybędzie ale w ślad za tym nie przyjdą większe pieniądze. Zastanów się więc czy gra jest warta świeczki. W razie kłopotów ktoś z daleka wyciągnie pomocną dłoń, ale bądź gotowy na trudne kompromisy.

Woda Yin - to niełatwy miesiąc, najeżony obowiązkami i przeszkodami. Jeśli pozwoliłeś sobie na nagromadzenie zaległości w poprzednich miesiącach, teraz może być Ci ciężko wygrzebać się spod góry zadań. Nie planuj więc teraz żadnych dodatkowych aktywności. Skup się wyłącznie na sprawach bieżących i usuwaniu zaległości - wtedy uda Ci się przeżyć ten miesiąc w miarę znośnie. Kluczem do sukcesu będzie teraz perfekcyjna organizacja pracy, bez rozpraszania się. Przyszły miesiąc będzie łatwiejszy.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

2 lipca 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na czerwiec 2018


Czerwiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 5 czerwca o godzinie 19:30 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 lipca do godziny 5:42 DST.

Maj - zgodnie z przepowiednią, przyniósł wiele zdarzeń związanych z ogniem....Katastrofalne pożary, spektakularne wybuchy wulkanów, emocje i wiele innych opisanych spraw, z niepełnosprawnymi, służbą zdrowia i emeryturami w tle. Hamowanie....przykręcanie przysłowiowej śruby....I wreszcie skrajności w pogodzie - gorąco i sucho - efekt dominacji żywiołu Ognia przy braku żywiołu Wody - na przemian z burzami i nawalnymi opadami. Czy czerwiec będzie podobny? Zaraz się temu przyjrzymy.

Jeśli stęskniłeś się za upałami, to teraz będzie ich trochę. Pośród żywiołów w tym miesiącu będzie mało Wody a sporo Ognia. Pojawia się też silna Ziemia. Może to zapowiadać tendencje raczej do suszy i upałów ale też burz. Ze względu na silną obecność Ziemi można się też spodziewać jakichś problemów z wodą, być może jakieś zanieczyszczenia, awarie. Ponieważ Ziemia zatrzymuje Wodę, zapewne więcej usłyszymy o budowach tam, regulacji rzek, budowach związanych z wodą. Jest jeszcze jeden aspekt jednak. Woda oznacza też przepływ informacji, leczenie oraz poczucie wolności. Niewykluczone że staniemy się świadkami jakichś ograniczeń w tym zakresie, jakichś nowych praw, zakazów a nawet ucisku w niektórych krajach. Może nawet wycofane zostaną jakieś leki czy ograniczone metody leczenia. Rządy krajów mogą zastosować ostrzejsze środki przymusu aby stłumić ruchy wolnościowe czy protesty. Ale z drugiej strony mogą pojawić się blokady i nowe strajki okupacyjne i bardzo trudno będzie teraz rozwiązywać spory. Ziemia przytłacza i przysypuje, może stanowić przeszkodę nie do ominięcia. Ludzie będą trafiać na mur w swoich dążeniach. Możemy też się spodziewać zakłóceń w obiegu informacji, na przykład jakiś satelita może zostać uszkodzony, mogą pojawić się jakieś poważniejsze awarie w bankach, w sieciach telekomunikacyjnych, w Internecie.... Ponieważ Woda oznacza też podróże, bądźmy ostrożni z wyborem biura podróży i przewoźnika. Biura mogą zacząć upadać. Lepiej też nie wybierać podróży morskich ze względu na możliwości komplikacji. Energie miesiąca dają też obraz ogólnych zakłóceń w podróżach i uwięzienia ludzi w jakichś miejscach skąd nie będą mogli wrócić w terminie. Nie zdziwiłabym się gdyby znów jakiś wulkan uziemił samoloty...Może to też oznaczać wybuchy słoneczne skutkujące zakłóceniami w komunikacji. Jednym słowem, bądź ostrożny z wyborem kierunku wakacyjnego i sposobu dotarcia w swoje wymarzone miejsca :o) Może lepiej nie udawaj się tam gdzie są jakieś wulkany albo miejsca aktywne sejsmicznie. Może teraz też być więcej pożarów, podobnie jak w maju.

Jeśli chodzi o zdrowie, powinny teraz bardziej na siebie uważać osoby chorujące na serce, cukrzycę, nadciśnienie, zakrzepicę, żylaki. Gdy tylko poczujesz jakieś nawet drobne dolegliwości - udaj się do lekarza. Lepiej dmuchać na zimne. Ziemia generalnie będzie mieć tendencje do przeszkadzania w krążeniu, do blokowania przepływu. Pij więc więcej wody, częściej przebywaj w pobliżu wody, bo ten żywioł jest teraz słabszy i trzeba go wzmocnić. Może się także ujawnić jakiś piasek czy kamień w nerkach albo kamienie w woreczku żółciowym. Może Cię też prześladować obstrukcja :o) Nie zaszkodzi jeść teraz trochę więcej warzyw i owoców, ograniczyć słodycze i pić więcej płynów. W kontaktach międzyludzkich również mogą pojawić się utrudnienia w sensie braku porozumienia i oślego uporu. Raczej mało prawdopodobne aby teraz dojść do głębszego porozumienia z kimkolwiek. Ludzie mogą mieć raczej tendencję do mocniejszego okopania się na swoich pozycjach niż zrozumienia intencji przeciwnika. Daj temu czas. W przyszłym miesiącu będzie trochę łatwiej. W pracy zawodowej też możesz natrafić na problemy, awarie połączeń, opóźnienia w podróży, zakłócenia przepływu danych. Lepiej zrób kopie ważniejszych dokumentów.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media, wszelkie tajemnice i sprawy ukryte oraz poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie. Ale może też być bardzo głośno o jakichś skandalach seksualnych (również domena tej energii). Może powrócić sprawa molestowania przez duchownych. Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniaj sobie hasła i postaw na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdź czy masz zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi. Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszasz na zachód, bacznie strzeż swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miej ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Na południowym wschodzie uważaj na silne wiatry a na północy - na prowokacje lub rozruchy z udziałem wojska lub policji.

No dobrze, a jak w takim razie wykorzystać ten czas konstruktywnie? Otóż nie jest to dobry moment na rozpoczynanie czegoś nowego (chyba że w Twoim osobistym horoskopie są takie przesłanki). Lepiej kontynuować coś co już jest, szlifować to i czekać. Sytuacja się niedługo zmieni. Nie warto więc inwestować teraz zbyt wiele w jakieś nowe rozwiązania. Czas sprzyja jednak kontynuowaniu budowy, pracom ogrodniczym i polowym, choć w tych ostatnich problemem może być susza. Dobrze jest ten czas poświęcić na przygotowania wszelkiego typu, gromadzenie dokumentacji, wiedzy, know how. Wykup więc jakieś szkolenia, uporządkuj wiedzę, środki, źródła. Możesz też rekrutować pracowników, poszukać dobrej lokaty, zająć się uporządkowaniem spraw prawnych i notarialnych. Na działanie i śmiałe kroki przyjdzie czas później. Ciekawie może wyglądać dzień 5-6 czerwca, 11 czerwca i potem okolice 15 czerwca. I jeszcze ostatni tydzień czerwca i pierwszy tydzień lipca.

Jak widzisz - prawie cały miesiąc zawiera kombinacje energii mogące zostawić spory ślad. Dlatego obserwuj i czekaj. Niewykluczone, że zdarzy się coś poważniejszego, czy to w naturze czy w polityce. Prawdopodobne że w górach lub w dużym budynku. Bądź ostrożny.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie czerwca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - czerwiec zapowiada się bardzo dobrze finansowo, ale może być tak, że nie przygotowałeś się i teraz parę okazji przemknie koło nosa. Staniesz też przed jakimś poważnym wyborem. I niestety musisz zakasać rękawy i zabrać się do pracy osobiście, nie licząc na pomoc innych, którzy są teraz zajęci własnymi sprawami. Niewykluczone są jakieś niespodziewane nagrody lub wygrana w loterii. Jeśli sprzedajesz nieruchomość - ten czas może się okazać pomocny.

Drzewo Yin - na horyzoncie widać sporo pieniędzy, ale znikąd wsparcia. Bardzo pracowity i wyczerpujący miesiąc. Może się pojawić tak zwany kluczowy klient. Bądź czujny i nie przegap okazji. Zdecyduj się na jeden kierunek działania i nie łap pięciu srok za ogon. Wtedy masz szansę wygrać tę sytuację. Więcej czasu spędzaj nad wodą aby znaleźć równowagę i zapanować nad stresem. Panowie Drzewa Yin mogą się spodziewać wianuszka adoratorek. Single - do dzieła!

Ogień Yang - zapowiada się bardzo pracowity miesiąc i niekoniecznie od razu przełoży się to na finanse. Może się pojawić propozycja wyjazdu zarobkowego. Nie licz na wsparcie - wszyscy będą zajęci własnymi sprawami. Jeśli teraz dasz z siebie wszystko, już pod koniec lata zobaczysz duże pieniądze. Strzeż się jednak ukrytych wrogów. Nie każdy kto się uśmiecha, jest przyjacielem.

Ogień Yin - praca, praca i znów praca. W dodatku będą chcieli abyś na rzęsach stanął. Tak, w tym miesiącu spodziewaj się wielu wyzwań. Kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Najlepiej dogadać się z kimś i wspólnie pociągnąć jakiś duży projekt, ponieważ do wzięcia są spore pieniądze a sam możesz nie dać rady. Nie wahaj się prosić o pomoc. Późnym latem zaczniesz odcinać kupony.

Ziemia Yang - wielu przyjaciół i kolegów wokół. Czeka dużo zdarzeń w grupie ludzi. Będzie wsparcie i wiatr w żaglach. Będzie ogromny potencjał i poczucie że możesz góry przenosić. Ale nie będziesz wiedział w którym kierunku się udać. I to może być Twój prawdziwy problem w tym miesiącu. Zresztą w następnym też. Ktoś z daleka Cię zainspiruje, miej otwarty umysł. Finansowo postępuj ostrożnie - dopiero jesienią wszystko się odmieni na korzyść. Jeszcze trochę cierpliwości.

Ziemia Yin - czasem możesz odnieść wrażenie, że właśnie przyleciałeś z Marsa i nikt nie rozumie Twoich intencji. Tak teraz będzie. Dlatego nie jest to dobry czas na zaczynanie nowych spraw. Zajmij się usuwaniem zaległości. Pilnuj też tego co masz, bo albo konkurencja albo złodziej może próbować Ci coś odebrać. Późną jesienią na horyzoncie spore pieniądze. Przyjrzyj się zdrowiu starszych osób w rodzinie, ktoś może potrzebować teraz więcej czasu i uwagi.

Metal Yang - mnóstwo spraw na Twojej głowie, stres i nawał pracy. Ale ponieważ jesteś mistrzem planowania, poukładasz sprawy tak, że ze wszystkim zdążysz. To nie jest jednak dobry czas na zaczynanie czegoś nowego. Raczej doszlifuj to co już masz. Możesz się poczuć zagubiony i ciężko będzie Ci podjąć decyzje. Jeśli możesz, odłóż te ważniejsze na później. Dobry czas na naukę czegoś nowego albo na wypoczynek. Ktoś z daleka może próbować Ci zaszkodzić, bądź czujny.

Metal Yin - wielkie wsparcie i ogromny potencjał. Jesteś gotowy, ale....nie wiesz na co. Może tak być, że przez niemożność podjęcia decyzji, cała para pójdzie w gwizdek. Jeśli zacząłeś jakieś działanie wcześniej - kontynuuj i nie zbaczaj z raz obranej drogi a dojdziesz daleko. Jeśli się zawahasz lub będziesz próbować zmienić wcześniejsze plany - wszystko się posypie. Dobry czas na audyt, gromadzenie wiedzy, narzędzi i ludzi wokół siebie. Ale z nowymi, śmiałymi krokami lepiej zaczekaj.

Woda Yang - ostatnie dwa miesiące mogły Cię rozleniwić i uśpić czujność. Jeśli coś zaniedbałeś, teraz będzie tu mur i to ciężki do przejścia. Będzie sporo stresu ale też szansa na sławę. To czy będzie to dobra czy zła sława, będzie zależało od poprzednich działań. Natomiast możesz mieć teraz problem z decyzjami. Będziesz musiał coś wybrać i z czegoś zrezygnować i nie będzie łatwo. Uważaj też na możliwość mandatów i kar. Niewykluczone spotkanie z wymiarem sprawiedliwości - sprawdź rachunki.

Woda Yin - jeśli ostatnie miesiące spędziłeś pracowicie - jest możliwość wielkiego wyróżnienia. Niewykluczona propozycja pracy u kogoś kto jest bardzo ważny. Ale jeśli masz zaległości - piękna okazja może przemknąć koło nosa, bo nie będziesz miał czasu aby ją chwycić. To nie jest dobry czas na zmianę kierunku działania. Raczej kontynuuj to co robisz a zajdziesz daleko. Możesz odczuwać brak weny. Nie przejmuj się, to minie. Kluczem do sukcesu będzie organizacja pracy i skupienie się na jednym projekcie na raz. Reszta przyjdzie sama nieco później. Panie Wody Yin mogą się spodziewać pięknej, słodkiej miłości a może nawet pierścionka zaręczynowego :o)

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

29 maja 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na maj 2018


Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 5 maja o godzinie 15:26 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 czerwca do godziny 19:30 DST.

Warto wiedzieć, że rozpoczęcie miesięcy słonecznych związane jest zawsze z określoną pozycją Słońca. To jest jakiś moment, jakaś chwila w czasie, i ta chwila obowiązuje dla całej Ziemi. Dla obu półkul, dla wszystkich krajów. Ponieważ jednak Ziemia posiada strefy czasowe, w Polsce moment rozpoczęcia miesiąca solarnego może nastąpić na przykład w południe. W Azji będzie wtedy wieczór a w USA poranek. W świecie feng shui podstawą jest Tysiącletni Kalendarz, opracowany przez chińskich mistrzów. W tym kalendarzu zastosowany jest czas chiński i jeśli ktoś chce poprzestawiać remedia na nowy miesiąc, powinien obliczyć sobie czas słoneczny dla swojego miejsca zamieszkania. To logiczne. Tak więc maj się zaczyna, gdy Słońce wchodzi w 15 stopień znaku Byka. To się dzieje w jakimś momencie i ten moment jest ten sam dla całej kuli ziemskiej. Jednak ze względu na strefy czasowe, będzie wtedy różna godzina na zegarkach na różnych kontynentach.

Ok, zobaczmy zatem co ten maj nam przyniesie :o)

Po burzliwym i pełnym emocji, zmienności i niepewności kwietniu, przychodzi kolej na maj, który ma bardziej klarowne energie ale też nie będzie spokojny. W maju mamy silny Ogień, mocno wsparty, więc można się spodziewać wielu wydarzeń związanych z ogniem, pożarami, burzami oraz eksplozjami. Mogą się zdarzyć również jakieś problemy w elektrowniach, szczególnie jądrowych, wybuchy wulkanów oraz burze słoneczne. Za to ludzie doświadczą nieco więcej optymizmu i radości życia. Ci dla których Ogień jest pożytecznym elementem, będą teraz odnosić sukcesy, szczególnie dotyczy to branży rozrywkowej, mediów, aktorów i osób na "świeczniku" - celebrytów, osób z rządu i innych ważniejszych postaci. To doskonały czas na pokazanie się światu, więc jeśli planujesz wernisaż, wystawę swoich prac, publikację czegoś, otwarcie nowego przedsięwzięcia - to jest to bardzo dobry moment. Osoby pracujące w reklamie i mediach będą mieć teraz pełne ręce roboty. Jeśli zajmujesz się upiększaniem, projektowaniem przestrzeni - ten miesiąc może ci przynieść intratne zlecenia. Także wspaniały czas dla osób zajmujących się urodą, modą i kosmetyką. Miesiąc pełen inspiracji, niewykluczone że właśnie teraz znajdziesz w sobie siły aby zmienić coś w swoim życiu. Dobry miesiąc na początek zmian i to w każdej dziedzinie. Uważaj jednak na emocje, bo mogą cię ponieść nie tam i nie tak jak zamierzałeś :o) To sprawka Ognia, który może powodować wzmocnienie wszelkich uczuć zarówno tych dobrych jak i złych. Staraj się więc zawsze spojrzeć na problem obiektywnie, jeśli się da - prześpij noc zanim podejmiesz decyzję czy zareagujesz. Rano może się bowiem okazać że problem jest łatwiejszy w rozwiązaniu niż ci się wydawało. Aby nie wpakować się w kłopoty, daj sobie czas do zastanowienia, nie decyduj się od razu. I to zarówno w sprawach ważnych jak i podczas zwykłych zakupów. Oszczędzisz sobie wiele stresu :o) Korzystaj z tego miesiąca szukając inspiracji, radując się pięknem we wszelkiej postaci. Poszukaj też piękna w sobie, zainwestuj nie tylko w wygląd zewnętrzny ale też w rozwój duchowy. To zaprocentuje później.

W przyrodzie mogą teraz przeważać dni suche i ciepłe, ze względu na słabnący żywioł Wody. Trzeba więc będzie bardzo uważać na ogień. Ogień Yin pojawiający się w maju może oznaczać ogień rozpalony ręką człowieka. Mogą pojawić się podpalacze albo jakiś ogień wymknie się spod kontroli. Zwykłe wypalanie traw może skończyć się potężnym pożarem. Również pioruny mogą teraz wywoływać pożary. Sprawdź więc czy twój piorunochron jest w porządku a jeśli nie masz i twój dach posiada jakieś wystające w górę elementy - pomyśl nad zainstalowaniem piorunochronu. Sprawdź więc zawczasu czujniki dymu, instalacje elektryczne i wszystko to co potencjalnie mogłoby się zapalić.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz gwiazda 2 symbolizująca konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Gwiazda 2 to inaczej trygram Kun - Matki lub Najstarszej Kobiety. Ale ze względu na charakter tej gwiazdy, ja ją nazywam teściową :o) Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad czy rozszerzenia strajków okupacyjnych. Gwiazda 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją i ogólnie prawami kobiet. W mediach wiele miejsca może zająć ciąża jakiejś celebrytki albo kobiety na wysokim stanowisku. Również kwestie szpitali i ogólnie służby zdrowia - pewne sprawy będą wymagać pilnych rozwiązań - na przykład sprawa osób niepełnosprawnych. Ponieważ energia 2 symbolizuje też gromadzenie, żywienie i ochronę - będzie więcej informacji o bankowości, lokatach, emeryturach, ubezpieczeniach, hotelarstwie. Niewykluczone, że jakaś sprawa wyjdzie na jaw, coś związane z kredytami lub ogólnie pieniędzmi - może powrócić więc też temat Ambergold czy Skoków albo innych tego typu "instytucji". Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania, przykręcania śruby, hamowania. Wiele usłyszymy też o szpitalach i lekarzach. Ziemia lubi blokować, więc spodziewaj się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrz się więc w świeczki :o)

Jeśli chodzi o kierunki - nieprzyjemnie może być na wschodzie, północnym wschodzie i północy. Jeśli udajesz się w tych kierunkach, spróbuj nie jechać czy nie lecieć tam bezpośrednio ale połącz kierunki, jedź objazdem - będzie spokojniej i bezpieczniej. Na wschodzie krajów lub kontynentów mogą pojawić się niebezpieczne pożary, a północ może zapowiadać jakąś katastrofę lub skandal. Ogólnie mogą też się pojawić jakieś wydarzenia nad wodą, może na platformie wiertniczej albo jakimś statku.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie maja przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - możesz mieć wrażenie, że nikt cię nie rozumie i ludzie opacznie odbierają twoje intencje. Ten czas będzie wymagać wielu skomplikowanych decyzji i ciągłej gotowości, nie będzie więc sielankowo. Łatwo będzie się teraz komuś narazić. Bardzo więc uważaj na to co mówisz i robisz. Czeka wiele pracy ale na horyzoncie czeka nagroda lub wyróżnienie. Czas sprzyja finansom i wygranym. Jeśli jesteś artystą, kup zawczasu zapas materiałów i narzędzi, bo nie wyjdziesz z pracowni....Strzeż się ryzykanctwa i nieprzemyślanych, emocjonalnych decyzji!

Drzewo Yin - czeka cię bardzo pracowity miesiąc ale za to mogą się pojawić ciekawe możliwości finansowe. Rób wszystko co w twojej mocy aby nie narobić sobie zaległości, bo miesiąc będzie wymagać poświęcenia mnóstwa czasu na nowe sprawy. Wytrwaj do przyszłego miesiąca - wtedy docenione zostaną twoje wysiłki i niejedno Drzewo yin otrzyma awans lub premię. Strzeż się ryzykanctwa i nieprzemyślanych, emocjonalnych decyzji!

Ogień Yang - możesz teraz napotkać trudności w kontaktach z innymi, może też się okazać, że trafisz w grono osób o kompletnie przeciwnych poglądach. Będzie więc trochę konfliktów. Lepiej unikaj drażliwych tematów. Jeśli prowadzisz firmę, konkurencja może ostro dać się we znaki ale wiele szkód nie wyrządzi, dlatego obserwuj ale nie działaj w emocjach. Szykuj się na pracowity miesiąc i na zakasanie osobistych rękawów - wszyscy inni będą zajęci swoimi sprawami, więc raczej nie licz na pomoc. Dobry czas na rozpoczęcie nowej działalności.

Ogień Yin - zapowiada się bardzo towarzyski czas i wiele ciekawych kontaktów. Strzeż się natomiast ukrytych wrogów lub osób zawistnych, udających przyjaciół. W tym miesiącu niejedno wyjdzie na jaw....Generalnie jednak wszystko powinno mieć tendencję do łagodnego przebiegu. Weź się więc za rozwiązanie problemów teraz, nawet tych trudnych. Bo w przyszłym miesiącu trzeba będzie stanąć na rzęsach w pewnej sprawie, jeśli nie zakończysz jej teraz. Dobry czas na rozpoczęcie jakiejś nowej działalności.

Ziemia Yang - będzie wsparcie i energia do działania, okoliczności dodadzą ci skrzydeł. Licz jednak więcej czasu na rozwiązywanie problemów, bo mogą okazać się bardziej złożone niż ci się wydaje. Jeśli masz zaległości - napraw to natychmiast, bo potem wszystko się spiętrzy. Pieniądze mogą jednak stanowić teraz pewien problem, nie dziel więc futra na niedźwiedziu. Żyj oszczędnie a wszystko się ułoży.

Ziemia Yin - otoczenie będzie teraz sporo od ciebie oczekiwać. Niewykluczone, że będziesz odwalać robotę za kogoś. Tak więc pracowity czas. W dodatku gdy już zyskasz wolną chwilę, nie będziesz mieć pomysłu na co ją wykorzystać. Kluczem do sukcesu będzie teraz dobra organizacja pracy i jakiś plan w ręku. Jest osoba chętna do pomocy, ale musisz się przełamać i poprosić. Dzięki temu ktoś nieprzychylny może się zmienić w przyjaciela. Finansowo ostrożnie.

Metal Yang - wielu z Was otrzyma awans lub wyróżnienie. Inni będą rozgryzać prawnicze formułki. Generalnie czekają cię zadania przynoszące chwałę i podziw otoczenia. Ale wszystko będziesz musiał wykonać własnymi rękami. Być może spadną na ciebie też dodatkowe zadania i możesz się poczuć naprawdę przytłoczony. Nie planuj więc za dużo na ten miesiąc, bo plany zostaną boleśnie skorygowane. Koniecznie likwiduj zaległości. Panie Metale Yang mogą teraz być otoczone adoratorami i przebierać w nich jak w ulęgałkach. Może się zdarzyć i tak, że rozstaniecie się z obecnym partnerem, bo spotkacie swoją prawdziwą i jedyną miłość :o) Nie róbcie jednak nic pochopnie.

Metal Yin - dla ciebie maj szykuje niestety szybkie tempo zdarzeń i sporo zawirowań, czyli dość stresujący czas. Na szczęście znajdziesz wielu pomocników. Może nawet pojawić się nadmiar ludzi chcących pomóc i w rezultacie stracisz z oczu własne plany i własny kierunek. To będzie jak dostanie się w prąd rzeki - nie walcz z falami ani nie płyń pod prąd. Chcą robić za ciebie - niech robią po swojemu a ty możesz ten czas wykorzystać na urlop. Uważaj na mandaty i możliwość wszelkich kontroli. Noga z gazu.

Woda Yang - zapowiada się bardzo dobra finansowa passa i wiele ciekawych zadań. Pojawi się jednak trochę sytuacji stresujących i być może będziesz musiał zmienić swoje wcześniejsze plany albo podejście do jakiejś sprawy. Uważaj co mówisz i co robisz, bo możesz się stać ofiarą skandalu albo co najmniej nieprzyjemnej sytuacji. Panowie Wody yang mogą teraz liczyć na towarzystwo pięknych pań. Kto wie, może z tego coś zbudujecie na stałe? Nic jednak nie róbcie na szybko. Chwila zastanowienia i zdrowy rozsądek wysoce wskazany.

Woda Yin - ten miesiąc zapowiada wiele pokus i wiele wyzwań. Skup się jednak na jednym najważniejszym zadaniu na raz i nie rozpraszaj się. Inaczej energia się rozpłynie i w rezultacie nic nie zrobisz do końca. Kluczem do sukcesu jest plan i pracowitość. Jeśli rozegrasz ten miesiąc mądrze, możesz wiele zyskać, niekoniecznie w sensie materialnym. Duża szansa na intratne stanowisko. Weź udział w jakimś konkursie, wyślij swoją pracę, pokaż się światu. Możesz też czasem wziąć udział w jakiejś loterii. Niewykluczony drogi lub oryginalny prezent.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

2 maja 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na kwiecień 2018


Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 4 kwietnia o godzinie 22:13 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 15:26 DST.

Po dwóch miesiącach silnego żywiołu Drzewa, nadchodzi pora Ognia, jednak w kwietniu nie będzie on jeszcze tak widoczny. Kwiecień jest miesiącem Ognia Yang ponad Smokiem. Smok to głównie Ziemia, więc Ogień nie ma jeszcze takiego wsparcia. Ogień to generalnie ekspresja, emocje, wybuchowość, eksplozje ale też radość życia. Ludzie poczują więcej radości, nadziei i optymizmu. Ziemia w Smoku nie jest jednak taka spokojna na jaką wygląda, ponieważ ma konflikt z energią roku - Psem. Możemy więc w tym miesiącu doświadczyć przeróżnych zdarzeń związanych z ziemią, lądem, gruntami, budynkami. Mogą pojawiać się pożary i zawalenia. Prawdopodobne jest też trzęsienie ziemi i może nawet wybuch jakiegoś wulkanu.

Jeśli chodzi o ludzi - cały ten zestaw energii daje obraz narastającego napięcia, tak jakby coś się szykowało. To może być w polityce bo przecież widzimy frustrację w różnych krajach i w rożnych tematach. To może objąć też inne dziedziny życia. Napięcie, nerwowość, poczucie zagrożenia. Może być tak, że ze względu na ten powierzchowny optymizm ludzie nie docenią jakiegoś zagrożenia, mogą dopuścić do zbyt dalekiego rozwoju sytuacji, coś przegapić, a potem może być za późno. Te energie tak właśnie wyglądają - zabawa i radość ale w tle coś się szykuje. Maturzyści i studenci - usiądźcie do nauki i nie poddawajcie się przeświadczeniu że ze wszystkim zdążycie. Rozplanujcie czas i trzymajcie się kurczowo grafika, bo niestety może się okazać, że na sam koniec coś przeszkodziło i zabrakło przysłowiowego jednego dnia. Wszyscy którzy pracują nad jakimś projektem - powinni sobie to wziąć do serca. Możecie narazić się na kary za niedotrzymanie terminów. Tak właśnie ten miesiąc będzie wyglądać - będzie rozpraszać, mamić, dawać złudne nadzieje i zakłócać poczucie czasu. Informatycy - w tym miesiącu zaplanujcie dodatkowy margines czasu na nieprzewidziane zdarzenia i utrudnienia, z pozoru prosty kod może pokazać rogi podczas testowania. Ogólnie przygotujcie się na zaskoczenia, rzeczy nie będą wyglądać tak jak wam się wydaje że wyglądają :o) Będziecie zaskakiwani, zarówno na plus jak i na minus. Trzeba będzie wykazać się elastycznością. Sukcesy mogą natomiast odnieść ludzie zajmujący się rozrywką, urodą, wszystkim tym co ulotne, nietrwałe, zaskakujące, zmienne. Dobry czas dla specjalistów od mody, makijażu, artystów. Ale w innych dziedzinach życia - szczególnie jeśli dokonujecie zakupu - sprawdźcie towar bardzo dokładnie, bo możecie otrzymać nie to co zamawialiście :o) Albo wam wmówią że coś ma jakieś cechy i walory :o) Czyli w tym miesiącu zasada ograniczonego zaufania, bo energie będą was zwodzić, oj zwodzić :o)

W naturze może pojawić się jakiś meteor, wiele się może dziać na niebie. Pogoda może zaskakiwać i być bardzo zmienna, jak to w kwietniu zazwyczaj bywa. Ale generalnie powinno być więcej słońca. W niektórych krajach może nawet pojawić się susza i ogólny problem z wodą pitną.

Będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum uwagi jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić nawet rozruchy i to bardzo groźne. Żądania zmian, wprowadzenie czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Ponieważ spotyka się z roczną energią Li - trygramem Ognia, może to przynieść efekt w postaci jakichś wynalazków czy zmian w dziedzinie komunikacji, mediów, nauki, przepływu informacji. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Drzewo i Ogień razem dają obraz jakiegoś spektakularnego wydarzenia, bardzo widocznego. Niestety może to być również eksplozja, zamach terrorystyczny lub wybuch wulkanu.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdźcie więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyliście mieszkanie. Nawet w mediach usłyszycie o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Ludzie ogólnie mogą być teraz w przysłowiowej gorącej wodzie kąpani. Najpierw będą działać a potem myśleć. Weźcie to pod uwagę. Również na drodze. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca.

Przygotujcie się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznijcie coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Trygram Zhen to nie jest grzeczna spokojna energia. Ta siła przychodzi aby zrobić trzęsienie ziemi :o) Niestety również w sensie dosłownym - może dojść do trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów, szczególnie w obszarach górskich (Tybet? Chiny?) i w centralnych częściach kontynentów. Jakieś eksplozje mogą zniszczyć budynki. Zdarzenia mogą teraz być nagłe i zmieniające stare skostniałe układy. W korporacjach mogą nastąpić przesunięcia na stanowiskach. Wiele osób straci pracę, ale wiele też zyska nową. Ludzie teraz mogą działać trochę na oślep, więc jakieś zdarzenia możecie uznać za niesprawiedliwe. A z pewnością nieprzemyślane. Taka jest tendencja teraz. Dlatego zanim coś wprowadzicie w czyn, przemyślcie dokładnie i przygotujcie się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie róbcie nic na wariata, bo za miesiąc będziecie musieli się z tego wycofywać. Uważajcie też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytajcie regulaminy.

Przez cały miesiąc powinien Wam jednak towarzyszyć raczej optymistyczny nastrój i chęć działania. To może być nawet przekonanie typu "mogę przenosić góry". I dobrze. Przenoście góry, ale najpierw przemyślcie i przygotujcie się, ok? To JEST czas dla wielkich planów i działań, ale kluczem jest rozsądek i solidne przygotowanie. Myślę, że już wystarczająco wiele razy to powtórzyłam :o)

Jeśli chodzi o kierunki, uważajcie na zachód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Za to północny zachód będzie teraz bardzo romantycznym kierunkiem. Jeśli szukacie swojej drugiej połówki, śmiało wyjeżdżajcie w tym kierunku lub częściej bywajcie w północno zachodnich częściach miasta. Podróżując samolotem, unikajcie kierunku zachodu i linii SW-NE, ponieważ jakiś samolot może zostać uprowadzony lub może w nim eksplodować bomba...

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - zapowiada się dość pracowity miesiąc i ważne finansowe sprawy w tle. Niewykluczone jakieś decyzje związane z nieruchomościami lub sprawy notarialno-spadkowe. Coś może zaskoczyć lub zostać przeoczone. Trzeba uważnie czytać umowy. Warto zagrać na loterii, ponieważ istnieje duża szansa wygranej. W razie kłopotów pomoc może nadejść z niespodziewanej strony.

Drzewo Yin - będzie musiało się wykazać nie lada kreatywnością, ale za to czeka bardzo miły finansowo miesiąc. Trzeba jednak zachować czujność i być przygotowanym na szybkie zwroty sytuacji i zmiany planów. Może to być dość stresujący czas. Zakochani panowie Drzewa Yin, mają teraz szansę oczarować wybrankę, ale musi to być coś zaskakującego i niebanalnego.

Ogień Yang - to może być całkiem przyjemny miesiąc ale wypełniony pracą. Dobrze się sprawdzą wszelkie spółki i kooperacje. Jeśli zrobiliście sobie w poprzednich miesiącach zaległości - niestety będzie to trudny czas. Nie wahajcie się prosić o pomoc. Wiele rzeczy może Was teraz zaskoczyć. Może nawet pojawić się jakaś dawna miłość. Czeka sporo zaproszeń na różne imprezy.

Ogień Yin - bardzo pracowity czas, a w dodatku będą od Was wymagać cudów. Otoczenie może mieć tendencję do opacznego rozumienia Waszych intencji, więc wyrażajcie się precyzyjnie aby uniknąć nieporozumień. Wszyscy dookoła będą zajęci, więc będziecie zmuszeni sami zakasać rękawy i zmierzyć się z ta całą górą obowiązków. Na końcu i tak się okaże, że coś trzeba poprawiać...Ale głowa do góry, wszystko się wkrótce ułoży.

Ziemia Yang - jakieś wydarzenia z przeszłości mogą się jeszcze odbić czkawką przed ostatecznym rozwiązaniem. Będzie jednak wiele pomocnych osób. Ogólnie czas sprzyja nawiązywaniu znajomości, zaczynaniu współpracy i kontaktom z ludźmi. Nastrój może jednak być nienajlepszy, ponieważ jest wrażenie dreptania w miejscu, bez celu. Ktoś z przyjaciół może jednak podsunąć jakiś bardzo dobry pomysł. Ważne sprawy ruszą dopiero w przyszłym miesiącu.

Ziemia Yin - kwiecień powinien być dobrym miesiącem, pojawia się wsparcie i siły do działania. Jednak otoczenie może mieć hamujący wpływ na Wasze pomysły. Lepiej więc nie chwalcie się teraz swoimi planami. Pracujcie po cichu, bo ktoś nieprzyjazny może chcieć podłożyć Wam nogę. Ostrożność w podpisywaniu umów nie zaszkodzi. Posuńcie swoje prace do przodu ile się da, ale pracujcie starannie, ponieważ jeśli czegoś nie dopatrzycie, przyszły miesiąc może być ciężki.

Metal Yang - ten miesiąc może należeć do dość stresujących. Nawał zajęć i zaległości mogą spędzać sen z powiek. W dodatku mogą wyskakiwać nieoczekiwane historie, zmuszające do zmiany planów lub co najmniej ich korekty. Strzeżcie się ukrytego wroga, który próbuje kopać dołki. Ktoś może też chcieć Was oszukać albo zrzucić na Was swoje obowiązki. Ciężko będzie też uzyskać pomoc i zrozumienie; wszyscy dookoła będą zajęci własnymi sprawami. Najlepiej zająć się usuwaniem zaległości i zaczekać na przyszły miesiąc.

Metal Yin - kwiecień zapowiada się całkiem przyjemnie. Będzie wsparcie, dosłownie wiatr w żaglach. Niektórzy z Was mogą otrzymać awans lub wyróżnienie. Czeka dużo spraw do załatwienia, ale ze wszystkim sobie znakomicie poradzicie. To dobry czas aby pokazać swoje dzieło publice, czyli możecie zorganizować wystawę, wernisaż albo nawet dać ogłoszenie w gazecie. Teraz będzie Wam łatwiej przyciągnąć uwagę. Panie Metale Yin mogą się spodziewać wianuszka adoratorów a pośród nich spotkać wielką miłość.

Woda Yang - jakaś oferta może pięknie wyglądać ale w rezultacie może być rozczarowująca. Nie wszystko złoto co się świeci. Uważajcie zatem na podpisywane umowy i inwestycje. Miesiąc może być pełen napięcia i konieczności szybkich decyzji i zmian planów. Trochę taki rollercoaster. W przyszłym miesiącu powinno się wszystko uspokoić. Pamiętajcie jednak, że większość problemów wygenerujecie sami poprzez zbyt szybkie i nieprzemyślane decyzje. Nie zaszkodzi jednak zagrać na loterii.

Woda Yin - to powinien być dobry finansowo miesiąc. Czeka też jakaś nagroda, awans lub wyróżnienie. Warto wysyłać CV, bo jest duża szansa na zdobycie interesującego stanowiska. Jeśli macie firmę, przygotujcie teraz kampanię reklamową, mogą być wspaniałe efekty. Panowie Wody Yin mogą spotkać romantyczną i piękną miłość. Ale nie zapominajcie o swoich obowiązkach, bo zaległości mogą Was przytłoczyć i uniemożliwić ruszenie naprzód.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 kwietnia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK PSA - prognoza na marzec 2018


Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 5 marca o godzinie 16:29 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 22:13 DST. Jesteśmy już drugi miesiąc w Roku Psa i daje się zauważyć napór tej silnej Ziemi. Budzą się wulkany, osuwa się ziemia, pojawiają się trzęsienia ziemi, zawalenia budynków…W lutym bardzo silny był wpływ Drzewa Yang - wybuchowy i agresywny. Był to dość dynamiczny miesiąc.

Jaki będzie marzec? Zaraz się przyjrzymy.

W marcu towarzyszy nam nieco spokojniejsza odmiana Drzewa - Drzewo Yin. Ten żywioł przypomina trawę uginającą się pod wpływem wiatru, w przeciwieństwie do Drzewa Yang, symbolizującego duże drzewo, które wichrom się nie kłania. Jeśli już to się złamie. W lutym mogliśmy więc zauważyć buńczuczne twierdzenia, zapewnienia, postawy bezkompromisowe. W marcu będzie nieco inaczej. Ludzie mogą mówić jedno a robić drugie i ogólnie będzie więcej konformizmu. Będzie tendencja do odpuszczania dla świętego spokoju. Albo dwie wersje - oficjalna i prywatna :o) Czyli jednym słowem: będzie nieco spokojniej, ale też zaskakująco.

Marzec niesie nam Drzewo Yin ponad Królikiem, a więc czyste Drzewo Yin, bardzo klarowna i wyrazista energia, choć już nie tak agresywna jak w lutym. Przede wszystkim Królik miesiąca łączy się w Psem roku, co sprawi że zrealizowane zostaną plany, znikną przeszkody. Może to oznaczać zarówno coś dobrego jak i coś złego....Może przejdą oczekiwane ustawy prawne ułatwiające ludziom życie, może uda się zrealizować jakieś inwestycje które były długo wstrzymywane, może nastąpić jakiś przełom w nauce lub medycynie, znajdzie się jakieś brakujące ogniwo. Ale niestety może to też ułatwić pracę terrorystom i ludziom chcącym innym zaszkodzić. Jeśli z jakichś przyczyn odkładaliście coś na później, albo wasz wniosek był odrzucany wiele razy - właśnie teraz spróbujcie ponownie, bo jest duża szansa że tym razem się uda. To dotyczy szczególnie spraw które utknęły w martwym punkcie albo ciągnęły się od dłuższego czasu. Nadal wasza kreatywność będzie na bardzo wysokim poziomie, twórcy będą nadal odczuwać przypływ weny. Może was też ogarnąć chęć zmian, remontów i porządków i oprócz motywacji znajdziecie również na to siły.

Ten miesiąc będzie w Waszym życiu spektakularny, właśnie ze względu na to czyste Drzewo. Jeśli dla kogoś żywioł Drzewa oznacza pieniądze (czyli jeśli Twój żywioł osobisty - patrzymy w dniu urodzenia u góry - to Metal)- pojawią się one i to całkiem spore. Jeśli z kolei Drzewo odpowiada w czyimś wykresie za władzę i prawo (jeśli sam jesteś Ziemią)- uważajcie na siebie, bo dla jednych może oznaczać to awans i nagrodę, ale dla innych bolesny kontakt z ręką sprawiedliwości....

Warto nadal wzmacniać wątrobę i więcej ćwiczyć na świeżym powietrzu aby wzmocnić kości i mięśnie. Odchudzanie pójdzie teraz łatwiej - energie są po waszej stronie :o) Do dzieła więc!

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia trygramu Xun, zapowiadająca wiele zdarzeń i spraw związanych z kobietami, ich zdrowiem, równouprawnieniem itd. W mediach zobaczymy więcej kobiet zabierających głos w polityce albo znajdujących się u steru dużej firmy czy państwa ale może się też pojawić jakiś skandal, w który zamieszane będą głównie kobiety. Wiele też mowy będzie o dokonaniach artystycznych, sztuce, modzie, kosmetykach i urodzie. Trygram ten symbolizuje też lasy i ekologię, ptactwo, wiatr i samoloty a także pocztę i ogólnie przesyłanie wiadomości. Będzie więc sporo tematów związanych z lasami, może nawet polowaniem. Niewykluczone są też tematy wiatru czyli w grę wchodzą silniejsze wiatry w pogodzie albo temat elektrowni wiatrowych. Jakieś problemy czy konieczność uregulowań prawnych pojawią się też w temacie ptactwa, hodowli drobiu itp. Również jakieś linie lotnicze mogą znaleźć się w centrum uwagi. Jedno ze znaczeń trygramu Xun to także papiernictwo i przemysł drzewny, meblarstwo. Zapewne wiele usłyszymy o tych tematach. Jakieś księgarnie czy wydawnictwa mogą mieć kłopoty albo zostanie wprowadzona jakaś nowa ustawa w tym temacie. W grę wchodzi również temat księgowości i kontroli skarbowej albo komorników. Ponieważ trygram Xun związany jest z wiatrem a więc też powietrzem - zaakcentowany zostanie temat smogu i czystości powietrza. Niewykluczone że pojawią się jakieś ustawy lub niestety - problemy na arenie europejskiej. Powietrze to również sposób rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii; niewykluczone jest więc, że będziemy świadkami jakiejś poważniejszej epidemii. W swoim otoczeniu zwróć uwagę na ptaki w potrzebie, ponieważ to ich energia jest teraz na przysłowiowym świeczniku.

Jeśli chodzi o kierunki - unikałabym w marcu podróży na linii północ-południe i północny zachód - południowy wschód. Podróż w tych kierunkach może aktywować kłopoty. Północne i północno zachodnie części krajów lub kontynentów mogą doświadczyć teraz jakichś problemów, na północnym zachodzie może nastąpić jakiś większy wypadek lub zawalenie się jakiegoś budynku. Uważałabym tam korzystając z pływalni. Coś się też może tam wydarzyć w porcie lub na platformie wiertniczej. Jakiś statek może tam też mieć problemy. Na północy z kolei może nastąpić jakaś eksplozja lub pożar.

Więcej o kierunkach i ich znaczeniu w domu - opowiem w filmiku pod prognozą. Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - po bardzo towarzyskim lutym, może pojawić się wrażenie pozostawania na boku albo nawet odrzucenia. Ludzie mogą opacznie rozumieć Twoje intencje i może powstać wiele nieporozumień z byle powodu. Jeśli prowadzisz działalność, konkurencja może Ci spędzać sen z oczu. Nie wychylaj się więc zanadto, poświęć czas na pracę, usuwanie zaległości i poprawki.

Drzewo Yin - rozwinie się życie towarzyskie i czeka Cię wiele przyjemnych spotkań i nowe ciekawe znajomości. Również w biznesie może rozwinąć się coś interesującego. Dobry miesiąc do nawiązywania współpracy i śmiałe decyzje. W tle spore pieniądze. Niemniej będziesz musiał zakasać rękawy i wiele zadań wykonać własnoręcznie. Odważ się wreszcie na ten krok!

Ogień Yang - wreszcie uśmiech losu dla Ciebie! Energie będą wspierać każdy krok i jest to znakomity czas na zabranie się za trudne sprawy. Będzie pracowicie, ale przynajmniej zobaczysz efekty. Możesz liczyć na pomoc życzliwych ludzi. Dla wielu Ogni oznacza to uwolnienie się od jakichś długotrwałych toksycznych spraw czy osób. Jeśli wciąż jesteś przed taką decyzją - zrób to teraz!

Ogień Yin - możesz poczuć się przytłoczony nawałem spraw i rzeczy do załatwienia. W dodatku każdy będzie od Ciebie czegoś oczekiwać. Jeśli masz jakieś zaległości z poprzednich miesięcy - szybko je nadrób, bo wszystko będzie mieć tendencję do gromadzenia się. Za chwilę poczujesz, że nie możesz się ruszyć bo utknąłeś w papierach i sprawach z przeszłości. Zainteresuj się też zdrowiem starszych osób w rodzinie, bo ktoś może potrzebować pomocy.

Ziemia Yang - znajdziesz w sobie motywację do wielkich rzeczy. Nigdy jeszcze nie byłeś tak skupiony i zdeterminowany :o) Wykorzystaj to i zabierz się za trudne sprawy, szczególnie notarialne, prawne albo chociaż cos uporządkuj. Zapowiada się ogólnie więcej kontaktów z prawem ale będzie ono raczej po Twojej stronie. Panie Ziemie Yang mogą spodziewać się wianuszka adoratorów. Będzie trochę stresów i pośpiechu ale za to będą konkretne efekty. Możliwy awans.

Ziemia Yin - dla Ciebie będzie to trochę męczący miesiąc. Sporo stresów i niestety bądź gotów na częste zmiany planów i zaskakujące sytuacje. Możliwość mandatów i kar, więc staraj się być niewinny jak ta lilia. Cały tłum przejdzie na czerwonym świetle, a złapią tylko Ciebie. Jeśli zamierzasz z czymś iść do sądu, to nie w tym miesiącu. Zadbaj też o zdrowie, bo może szwankować, szczególnie układ pokarmowy. Ktoś pod Tobą kopie dołki i wkrótce się dowiesz kto jest prawdziwym przyjacielem a kto nie....

Metal Yang - ten miesiąc zapowiada się bardzo dobrze dla finansów. Możliwa jest podwyżka zarobków, awans albo jakieś większe pieniądze z niespodziewanego źródła. Ale uważajcie aby nie dać się namówić na jakiś nielegalny interes, bo możliwe są prowokacje. Sprawa szybko się wyda. Jeśli masz coś do sprzedania to teraz. Panowie Metale Yang będą mieć teraz wielką popularność wśród pań :o) Niemniej to będzie dość pracowity miesiąc i nikt nie obiecuje że będzie łatwo....

Metal Yin - jeśli jesteś mężczyzną - współpraca z kobietami może być teraz trudna. Ale za to możesz spodziewać się jakichś wygranych lub premii. Temat pieniędzy będzie teraz bardzo aktualny. Ale przygotuj się na to, że nie wszystko pójdzie tak jak myślisz. Bądź gotów na szybkie zmiany planów. Nie daj się namówić na trefny interes, bo może to się skończyć nieprzyjemnie. Uważaj na możliwość próby przekupstwa. W razie kłopotów - ktoś z daleka poda pomocną dłoń.

Woda Yang - czeka wiele wyzwań i kluczem do sukcesu jest teraz kreatywność. Nie wszystko da się załatwić starymi sposobami. Świetny czas na start z jakimś śmiałym projektem. Nie od razu przyniesie on pieniądze ale za to późną wiosną i latem będziesz zadowolony. Nie licz na pomoc innych, trzeba zakasać rękawy i wziąć się samemu do roboty. Uważaj na oszustów, bo możesz dużo stracić. Nie ma dróg na skróty. Ludzie mogą traktować Twoje pomysły niepoważnie, ale Ty rób swoje.

Woda Yin - zapowiada się bardzo aktywny i pracowity miesiąc. W dodatku wiele działań przyniesie pieniądze dopiero za jakiś czas. Nie przejmuj się tym, po prostu żyj oszczędniej a już w kwietniu los Ci to wynagrodzi. Niewykluczone, że zaangażujesz się w jakiś długofalowy projekt. To dobry pomysł. Planując sprawy, weź pod uwagę to co ma znaczenie dla Twojego wizerunku i CV. Nie trać czasu na bzdury. Na horyzoncie widać bowiem wyróżnienie, intratną propozycję pracy albo awans.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

3 marca 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
Przepowiednia Feng Shui na Rok Ziemnego Psa - tu się dowiesz co ten rok chowa dla Ciebie w zanadrzu...
Przepowiednie astrologiczne dla żywiołów osobistych:

Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.


Kalkulator jest tutaj.

Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin

17 stycznia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK PSA


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

ROK PSA

Rok psa, 2018, w kalendarzu Hsia, jest symbolizowany przez dwa chińskie znaki - Ziemię Yang ponad Psem, który również zawiera Ziemię. Tak więc jest to rok z podwójną Ziemią gdzie dolny Ziemski Konar wspiera górny Niebiański Pień. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, jeśli oba elementy znajdują się w cyklu niszczenia i są ze sobą w konflikcie - rok będzie miał również więcej konfliktów. Tak było w roku 2015 który był rokiem Drzewa ponad Ziemią i w latach 2016 i 2017 gdzie Ogień był ponad Metalem. Jednak w tym roku 2018 oba elementy nawzajem się wspierają. Zwykle taka konfiguracja będzie oznaczać więcej harmonii i mniej konfliktów. Ale Ziemia ponad Psem w chińskim systemie kalendarzowym 60 Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów jest parą elementów zwanych "Fai-Kong". Osoba urodzona w dniu "Fai Kong" ma wyjątkowo silny charakter i nigdy się nie poddaje. Taka osoba ma silną determinację, aby osiągnąć swój cel i będzie walczyć do końca. Tak więc ludzie mogą się teraz trzymać zasad, twardo ich bronić i ciężko będzie o kompromis. W takiej atmosferze może dojść do ostrej konfrontacji i starć w stosunkach międzynarodowych, i niełatwo będzie osiągnąć harmonię i pokój.

Pies jest powiązany ze sprawami duchowymi, a więc będą napięcia i konflikty wynikające z przyczyn religijnych i kulturowych. Ziemski Pies jest ogromną górą, która jest obrazem wielkiego nacisku i brutalnej siły. Jest więc powiązany z katastrofami takimi jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi, zawalenie budynków i lawiny. Ziemia to także droga, więc może to wyzwolić wypadki drogowe. Patrząc wstecz, w historii można znaleźć bardzo poważne katastrofy naturalne związane z rokiem Ziemnego Psa. Pierwsze z brzegu znaczące przykłady z poprzedniego Roku Psa, 60 lat temu - 16 sierpnia 1958 r. - w Iranie doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 6,7, które zabiło 132 osoby. Kolejne trzęsienie ziemi o sile 7,6 zdarzyło się w Ekwadorze, zginęło tam 115 osób. Największe trzęsienie ziemi miało siłę 8,3 i nastąpiło w Rosji 6 listopada 1958. W Japonii - 11 marca 1958 trzęsienie ziemi o sile 7,5 zabiło 51 osób.

Poważna katastrofa naturalna może się zdarzyć nawet w dniu Ziemnego Psa. Weźmy na przykład dzień 4 lipca 2012 r. W Pakistanie zeszła wtedy wielka lawina i pogrzebała żywcem 135 żołnierzy. Dnia 11.5.2017 w Xinjiang w Chinach doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 5,5. Obie daty to dzień Ziemnego Psa.

W systemie Czterech Filarów Przeznaczenia, Smok i Pies są uważane za bramy do "Nieba i Piekła"; jest to strefa zmierzchu, gdzie nie dotrze żaden "Szlachetny Pomocnik" ani anioł z Nieba. Innymi słowy, gdy ktoś znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie, nie będzie pomocnych istot. Pies jest związany w szczególności z kwestiami podziemnymi, duchowymi i okultystycznymi. W związku z tym, katastrofy mające miejsce w godzinie Psa (7 do 9 wieczorem) lub godzinie Smoka (7 do 9 rano) przyniosą więcej horroru i ofiar. Weźmy na przykład atak terrorystyczny 911 na Nowy Jork, który miał miejsce w godzinie Smoka czy południowoazjatyckie tsunami z 2004 roku, też w godzinie Smoka, oba te zdarzenia wywołały masowe ofiary. W dniu 23 sierpnia 2010, w godzinie Psa, dziewięciu zakładników z Hong Kongu zostało zastrzelonych w Manili w autobusie turystycznym. Również straszna katastrofa w metrze MTR w Hongkongu w 2017 roku, miała miejsce w godzinie Psa. Nie będzie więc zaskoczeniem, że w 2018 r. będziemy świadkami międzynarodowych napięć i konfrontacji, konfliktów religijnych i katastrof naturalnych z większą liczbą ofiar śmiertelnych.

Pies to skomplikowany żywioł Ziemi, który jest symbolem "Grobowca ognia", "podziemnego świata" i "Bramy do piekła", więc odnosi się do śmierci, spraw religijnych, duchowych i okultystycznych. Rok Psa często wiąże się z odkryciami archeologicznymi. Weźmy na przykład grobowiec Króla Tut - został on odkryty w 1922 roku, który był rokiem Psa.

Jako że Pies odnosi się do podziemia, będzie również więcej problemów z metrem. Tak się składa, że prezes firmy HK MTR, Frederick Ma, urodził się 22 lutego 1952, więc urodził się w dniu Ziemskiego Psa w Roku Smoka. Pies i Smok są w konflikcie. Oczekuje się więc, że w 2018 r. w Hongkongu wystąpią większe problemy z ruchem w metrze.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów przebiega w cyklu 60-letnim. Oznacza to, że doświadczyliśmy tego samego roku Ziemi Yang ponad Psem 60 lat temu - w 1958 r. jak również 120 lat temu - w 1898 r. W 1958 r. nastąpiła eskalacja Wojny Wietnamskiej ze względu na wielką rebelię sił Viet Kongu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1898 r. Chiny są pod rządami dynastii Qing cesarzowej Dowager Cixi i coraz bardziej upadają przez agresywną inwazję Rosji i innych krajów zachodnich. Pojawiły się głosy protestu wobec reform i ruch reformatorski popierany przez cesarza Guangxu trwał 100 dni (od 11 czerwca do 21 września 1998 r.). Ostatecznie upadł 21 września za przyczyną cesarzowej Cixi. Zatem rok Psa, będący Grobowcem Ognia, może również oznaczać stanowczą i upartą postawę środowisk konserwatywnych przeciwko postępowi i zmianom. 60 lat temu w 1958 roku rozpoczął się wielki głód w Chinach, który trwał do około 1961 roku. Szacuje się, że ponad 20 milionów ludzi zmarło z głodu.

W systemie pięciu żywiołów, Ogień jest szczęściem i optymizmem i przejawiał się on w poprzednich latach Ognistej Małpy i Ognistego Koguta. Jednak, gdy nadchodzi rok Psa, Ogień wchodzi do grobu, a więc znika optymizm, co z kolei powoduje pogorszenie atmosfery gospodarczej. Pies reprezentuje miesiąc październik, czyli koniec jesieni a początek zimy. Optymistyczny element Ognia umiera, a kontrolę przejmuje pełen obaw żywioł Wody. Stąd w historii Wall Street pojawiały się Czarne Październiki w krachu giełdowym w latach 1929 i 1987. W związku z tym rok Psa może przynieść spadek wzrostu gospodarczego i działania prowadzące do długoterminowej recesji giełdy a kryzys gospodarczy może się nasilić. Ponieważ aż do 2025 roku nie nastąpi powrót Ognia, spodziewamy się długotrwałego, zniżkującego rynku.

Pies w Czterech Filarach Przeznaczenia jest również "Gwiazdą Sztuki". Oznacza to artystyczną jakość akademicką ale też poczucie samotności. W związku z tym zarówno 1898 jak i 1958 były niezwykłe ze względu na rozwój kultury i nauki. W grudniu 1898 r. Maria Curie Skłodowska odkryła rad i rozwinęła teorię promieniotwórczości. W styczniu 1958 r. USA wysłały swojego pierwszego satelitę Explorer 1 na orbitę, zaraz potem Vanguard 1 i w marcu Explorer 3. W lipcu kontynuowano z Explorer 4. Również NASA została formalnie utworzona przez Kongres USA w lipcu 1958 r. i w październiku wypuściła pierwszy statek kosmiczny Pioneer 1. W grudniu 1958 r. USA uruchomiły także pierwszego satelitę komunikacyjnego o nazwie SCORE. W maju tego samego roku Związek Radziecki wysłał Sputnika 3 na orbitę. Również pierwsza gra wideo "Tenis dla dwojga" została wydana w październiku 1958 roku. W tym samym roku musical MGM Gigi stał się wielkim sukcesem i zdobył 9 nagród Akademii. Również "Śpiąca królewna" - bardzo popularny film animowany Disneya, został wydany w styczniu 1959 roku, który jest wciąż rokiem Psa w chińskim kalendarzu.

Interesującym faktem jest to, że rok Ziemnego Psa 1958 był także Międzynarodowym Rokiem Geofizyki i odkryto wtedy magnetosferę Ziemi.

Żywioł Ognia związany jest z obiektami latającymi i przemysłem lotniczym a rok Psa sprowadza Ogień do grobu. To może oznaczać katastrofy lotnicze. Poprzedni rok Ziemnego Psa 1958 naznaczony został poważnymi katastrofami lotniczymi - w lutym 21 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Monachium. W marcu amerykański bombowiec przypadkowo upuścił bombę atomową w Południowej Karolinie, co zniszczyło dom i zraniło kilka osób. W kwietniu, w pobliżu Las Vegas, samolot United Airline zderzył się w powietrzu z myśliwcem US Air Force Jet, zabijając 49 osób. W sierpniu samolot KLM wpadł do morza zabijając 99 pasażerów. Pies będący Grobem Ognia, jest również uważany za magazyn ognia i wiąże się to z klęskami pożaru i eksplozjami gdy Ogień wychodzi na wolność. Szczególnie w obecności Tygrysa lub Konia. W 1958 r było wiele groźnych pożarów. W marcu 1958 r. w firmie bieliźniarskiej w Nowym Jorku wybuchł wielki pożar, zabijając 24 osoby. W grudniu straszny pożar w szkole w Chicago zabił 90 uczniów i 3 zakonnice. Również w tym samym miesiącu poważny pożar w domu towarowym w Bogocie zabił 84 osoby. Najsilniejsze znane maksimum słoneczne zostaje zarejestrowane 11 lutego 1958.

Pies jest również uważany za magazyn Ognia, więc energia Ognia jest ukryta wewnątrz Psa. Ta energia, gdy zostaje uwolniona, może również spowodować katastrofalne eksplozje. 8 sierpnia 1945 roku, druga bomba atomowa została zrzucona na Nagasaki i był to dzień Metalowego Psa. Również rad, substancja radioaktywna, została odkryta przez Marię Skłodowską Curie w 1898 roku, roku Ziemnego Psa. Tak więc istnieje możliwość, że problemy z bronią jądrową będą nadal dominować.

Ziemia Yang jest symbolem góry, ziemia Yang ponad Psem to wielka, zwalista góra. Taki rok wskazuje więcej szans na katastrofy związane z górami. Istnieje więc niebezpieczeństwo osunięcia się ziemi, zejścia lawiny i nie jest do końca bezpieczne uprawianie sportów alpinistycznych. Katastrofa Titanica zdarzyła się 14 stycznia 1912 r. O północy w godzinie Ziemi Yang, Titanic zderzył się z górą lodową. 30 stycznia 1959 podobny wypadek zdarzył się duńskiemu statkowi towarowemu, który również zderzył się z górą lodową i zatonął w pobliżu Grenlandii, zabijając 95 osób na pokładzie. Nadal jest to pod wpływem roku Ziemnego Psa.

W chińskiej metafizyce Ziemia reprezentuje komórki i mięśnie. Choroba nowotworowa jest spowodowana zaburzeniami komórek, dlatego jest bardzo mocno związana z nadmierną ilością niekorzystnego żywiołu Ziemi. 2018 jest rokiem bardzo obfitującym w Ziemię, a dodatkowo Pies razem z Owcą i Wołem tworzy Karę Ziemi. W związku z tym, w tym roku głównym problemem zdrowotnym będzie rak i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, jeśli Ziemia jest twoim niekorzystnym elementem w Czterech Filarach Przeznaczenia. Aspekt serca i krążenia krwi związany jest z żywiołem Ognia, a ponieważ Pies oznacza, że Ogień wchodzi do grobu, rok może być również niekorzystny dla ludzi, którzy mają słaby żywioł Ognia. Może to skutkować brakiem energii, problemami z sercem, z krążeniem krwi i niestrawnością. Brak równowagi żywiołu Ziemi powoduje również problemy żołądkowe i cukrzycę. Zatem warto przyjmować odpowiednie suplementy takie jak antyoksydanty i Koenzym Q10 dla wzmacniania żywiołu Ognia. Ponieważ Ziemia odpowiada także za nasz żołądek i mięśnie, łatwiej będzie teraz przybrać na wadze. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na zdrowszą dietę. Interesujące jest to, że zarówno Instant Noodle, jak i Pizza Hut powstały w 1958 roku czyli w poprzednim roku Ziemnego Psa. Pizza Hut została otwarta w czerwcu 1958 roku, co jest miesiącem Ziemi ponad Ogniem w roku Ziemnego Psa.

Ziemia Yang jest określana jako Ziemia w postaci góry. Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang są stanowczy, stabilni, bezpośredni, wiarygodni, cierpliwi, przychylni, praktyczni, ale czasami też konserwatywni, trochę uparci i nieelastyczni. A ponieważ jest to góra, może wywierać presję. Ponieważ Ziemia jest ciałem i mięśniami, osoba z silną Ziemią Yang może być mocno zbudowana, mieć bardziej kwadratowy kształt i może wydawać się trochę nieporadna. Na przykład gwiazda filmowa, zdobywca Oscara - Philip Seymour Hoffmann. Inne przykłady sławnych ludzi Ziemi Yang to Mark Zuckerberg, Hillary Clinton, Yoshiki z X Japan, David Beckham, Eric Clapton, Will Smith, Michael Jackson, Natalie Portman, Maria Sarapova, Bashar al Assad ...

Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang ponad Psem lub Ziemi Yang ponad Smokiem, są nazywani "Fai Kong", co oznacza wyjątkowo twardy i silny charakter. Tacy ludzie mają silną determinację, aby osiągnąć sukces i bardzo silną wolę przetrwania w bardzo trudnych okolicznościach. Przykładami ludzi Ziemi Yang Fai Kong są Maria Sharapova i Louis Zamperini, którego historia życia w ekstremalnych trudach została pokazana w filmie Angeliny Jolie "Niezłomny". Również Baszar al-Assad z Syrii i Tamerlan Tsarnaev - terrorysta, który podłożył bombę na Boston Marathon w 2013 roku, urodzili się w dniu Ziemi Yang Fai Kong.

Żywioł Ziemi Yang, w szczególności Pies, jest skomplikowanym żywiołem, ponieważ jest to magazyn Ognia zawierający Metal, Ogień i Ziemię. Jako taki, przejawia się w branżach, które wpływają na wszystkie dziedziny życia. W szczególności branża ubezpieczeniowa i zaawansowany biznes komputerowy. Ziemia w Psie jest bardzo często spotykana u ludzi, którzy są wybitni w biznesie high-tech. Przykładami są Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg; wszyscy wykazują silną obecność żywiołu Ziemi w swoich Czterech Filarach Przeznaczenia. W związku z tym rok Ziemnego Psa może również przynieść szybki postęp w branży internetowej i oprogramowania komputerowego.

W pięciu rodzajach emocji, żywioł Ognia zasadniczo symbolizuje szczęście, a także generuje optymizm i pewność siebie. W związku z tym lata Ognia często zwiększają zaufanie ludzi do gospodarki i przynosi to dobre wyniki na giełdzie. Był to czynnik napędzający boom na giełdzie od 2013 roku do 2017 roku z silną obecnością żywiołu Ognia w tych latach. Jednak cykl żywiołu Ognia zakończył się w 2017 r. jako światło świecy Ognia Yin, a ponieważ rok Psa 2018 reprezentuje Grobowiec Ognia, oznacza to, że optymizm Ognia spada, a pojawia się pesymizm Wody. Najbliższe lata 2019, 2020, 2021 to lata Wody i Metalu, a żywioł Ognia nie powróci aż do następnego roku Węża w 2025 roku. Dlatego ogólna atmosfera gospodarcza wkracza w cykl bessy, a tempo rozwoju gospodarczego będzie kiepskie i spowolnione w 2018 roku. Pies w chińskim kalendarzu reprezentuje październik, czyli koniec jesieni i początek zimy, z odchodzącym Ogniem i rosnącą siłą Wody generującą strach. Patrząc wstecz na historię Wall Street, większość krachów na giełdzie miała miejsce w "Czarnym październiku", czyli miesiącu Psa.

W medycynie chińskiej z żywiołem Ziemi związane są trzustka i żołądek, a także mięśnie i komórki. Więc jeśli żywioł Ziemi jest niezrównoważony, może powodować problemy z żołądkiem i trzustką. Cukrzyca jest chorobą związaną z trzustką, więc będzie to poważniejszy problem w 2018 roku. Niebezpiecznym aspektem Psa jest też to, że Pies, Wół i Owca będą stwarzać problem zwany "Trzy Kary". Kara jest negatywną konfiguracją powodującą zmartwienia, nienawiść, ukryte niebezpieczeństwa. W odniesieniu do zdrowia, skoro Ziemia odpowiada za mięśnie i komórki, brak równowagi Ziemi spowodowany przez Trzy Kary, może przynieść nowotwory. Stanie się to poważniejszym problemem w 2018 roku i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Pies jest także "Grobem Ognia". Oznacza to, że żywioł Ognia przechodzi w bardzo słaby cykl. Z żywiołem Ognia związane jest krążenie krwi i serce. Wraz z osłabieniem Ognia należy również zwrócić uwagę na serce. Kiedy energia Ognia jest słaba, wystąpi również problem niestrawności, ponieważ żołądek jest Ziemią, która potrzebuje wsparcia od Ognia. Pojawią się więc także problemy zdrowotne związane z żołądkiem i trawieniem. Aby poprawić jakość Ognia, należy przyjmować Koenzym Q10 jako suplement. Staje się to coraz ważniejsze, ponieważ żywioł Ognia nie powróci aż do 2025 roku.

Istnieje wiele przykładów problemów zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością Ziemi - stało się tak w przypadku Steve'a Jobsa, który zmarł na raka trzustki spowodowanego zbyt silnym żywiołem Ziemi. Z kolei żywiołem osobistym Davida Bowie był słaby Ogień Yin, i David zmarł wskutek nadmiernej ilości Ziemi w 2016 r. Znani ludzie, którzy spotkają się z negatywnym wpływem Kary Ziemi w 2018 r. to królowa angielska, JK Rowling, Julia Roberts, Donald Trump. Donald Trump jest silną osobą żywiołu Ziemi urodzoną w roku Psa i dniu Owcy, a obecnie ten 72-latek znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Tak więc już w samym filarze szczęścia Trumpa powstaje Kara Ziemi Woła, Owcy i Psa. Rok Psa 2018 wyzwoli negatywny wpływ tej Kary Ziemi. Ziemia jest jego wrogiem; Kara Ziemi może zatem oznaczać, że Trump będzie musiał stawić czoła poważnym wyzwaniom ze strony swojej opozycji i wrogów w 2018 roku.

Królowa angielska urodziła się w dniu Smoka i miesiącu Smoka. Tak więc jest poważny konflikt między jej Smokami i rokiem Psa w 2018 roku. Ponadto, urodziła się w godzinie Wołu, a obecnie w wieku 92 lat jest w filarze szczęścia Owcy. Ten Wół i Owca połączą się z Psem roku 2018, aby stworzyć Karę Ziemi. Królowa jest silną Metalową damą, a Ziemia nie jest jej korzystnym elementem. W związku z tym, rok 2018 nie jest dla niej dobry i będzie musiała zadbać o swoje zdrowie i pozycję. Jej mąż, książę Filip, również doświadczy konfliktu między Rokiem Psa a Smokiem w swoim filarze dnia, który odpowiada za Związki.

Inne przykłady Kary Ziemi można również znaleźć na wykresie urodzenia J. K. Rowling. Urodziła się w lipcu, w miesiącu Owcy, obecnie ma 53 lata i znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Urodziła się również w dniu Ognistego Psa. Rok Psa 2018 uruchomi więc Karę Ziemi i może to spowodować problemy w zdrowiu i relacjach. Julia Roberts ma również Karę Ziemi w swoich Czterech Filarach, ponieważ urodziła się w 1967 - roku Owcy, w październiku - w miesiącu Psa i w dniu Wołu. Pies z 2018 r. może uruchomić Karę Ziemi i zaatakować Pałac Małżeństwa Julii.

Kara Ziemi Wołu, Owcy i Psa jest bardzo poważną konfiguracją, która może powodować problemy zdrowotne takie jak nowotwór albo może przynieść zawirowania w małżeństwie. Konieczne jest więc noszenie wisiorka z Królikiem, aby spróbować odciągnąć nadchodzącego Psa i zmniejszyć wpływ Kary Ziemi.

Pies ma konflikt ze Smokiem. Jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, więc może spowodować katastrofy naturalne, takie jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi lub wypadki na drodze. Pies i Smok nazywane są "Bramą do nieba i piekła". Ludzie, którzy urodzili się z Smokiem i Psem w swoich Czterech Filarach, mają dar szóstego zmysłu. Para Smok i Pies jest często spotykana u sportowców, specjalistów od sztuk walki, którzy potrzebują mocy intuicji, aby błyskawicznie zareagować na przeciwnika. Przykładami są Bruce Lee, Jet Li, Maria Sharapova, Jeremy Lin, Li Na ...... Smok i Pies znajduje się również w wykresie urodzeniowym Steve'a Jobsa, dzięki czemu mógł on projektować innowacyjne produkty, bezbłędnie przewidując potrzeby rynku.

Ludzie, którzy urodzili się w roku Psa, obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Smoka są w konflikcie z rokiem. Doświadczą oni więcej zawirowań i podróży w 2018 roku. Zupełnie w porządku jest wykorzystanie tej możliwości, aby dokonać niezbędnych zmian, takich jak przeprowadzka, przenoszenie biura, zmiana pracy lub podróże. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i powstrzymać się od ryzykownych sportów, takich jak prowadzenie szybkich samochodów, pilotowanie samolotu, nurkowanie, spadochroniarstwo itp. Zaleca się, aby osoby te nosiły wisiorek z Królikiem, który pomoże odciągnąć Psa i tym samym zminimalizować negatywny wpływ konfliktu. Dla ludzi urodzonych w roku Smoka dobrze jest unikać podróżowania w kierunku północno-zachodnim, ponieważ jest to kierunek Wielkiego Księcia w 2018 roku.

Oczekuje się, że obfity żywioł Ziemi w 2018 roku przyniesie dobrobyt przemysłowi drzewnemu i związanemu z Ogniem. Dzieje się tak dlatego, że Drzewo zwycięża Ziemię, więc żywioł Ziemi jest symbolem pieniędzy dla przemysłu drzewnego, który obejmuje przemysł mody, mediów, papieru, książek, edukacji i ochrony środowiska. Drugą najlepszą gałęzią przemysłu może być wszystko co związane z Ogniem, ponieważ Ogień wytwarza Ziemię. Dlatego przemysł związany z żywiołem Ognia będzie aktywny i produktywny w 2018 roku. Przemysł związany z Ogniem to energia, finanse, rozrywka. Przemysł związany z żywiołem Ziemi stanie w obliczu silnej konkurencji w roku Psa. Tak więc gałęzie gospodarki takie jak rynek nieruchomości, górnictwo, high tech itd., nie będą zbyt dobrze prosperować. Pieniądze dla przemysłu żywiołu Ziemi symbolizuje Woda, która jest całkowicie nieobecna. Przemysł metalowy, taki jak bankowość, maszyny, samochody, również znajdzie się w niekorzystnym roku, ponieważ dla Metalu żywiołem pieniędzy jest Drzewo, a ono jest też całkowicie nieobecne. Gałęzie gospodarki związane z żywiołem Wody, czyli transport, komunikacja, spedycja, mogą nie przynieść spodziewanych zysków, ponieważ żywiołem pieniędzy dla przemysłu związanego z Wodą jest Ogień, a on wchodzi teraz do Grobu.

Podsumowując, branżami które będą dobrze sobie radzić w roku Psa, będą branże związane z żywiołem Drzewa. Przemysł żywiołu Drzewa to środowisko, moda, media, książki, edukacja, rośliny i kwiaty. Branże związane z żywiołem Ognia będą produktywne, ale nie tak opłacalne. Inne gałęzie przemysłu metalowego, wodnego i ziemnego znajdą się w niezbyt pomyślnym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, rok Ziemi Yang ponad Psem, z Ziemią na górze i Ziemią poniżej, jest symbolem przeszkód i konserwatyzmu. W stosunkach międzynarodowych wciąż będzie istnieć konflikt i dysharmonia i rok 2018 może nie być rokiem spokoju, ale ludzie będą ostrożni i konserwatywni, chcąc podtrzymywać tradycyjne wartości, więc pojawi się opór przeciwko zmianom. Pojawią się również klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, osunięcie ziemi, pożary, wybuchy, problemy nuklearne, katastrofy ekologiczne, choroby i epidemie i niestety będzie tego sporo.

Rok Ziemi Yang ponad Psem to także rok z nieobecnością Szlachetnych Pomocników. Oznacza to, że będzie więcej ofiar w każdym wypadku, klęskach żywiołowych, ponieważ nie ma anioła przychodzącego z Nieba na ratunek. W przeszłości zdarzały się przypadki poważnych wypadków podczas godziny Psa. Takich jak kryzys zakładników w Manili, kiedy zabito 8 turystów z Hongkongu; stało się to w dniu 23 sierpnia 2010 w godzinie Psa. Również straszny atak bombowy w pociągu na stacji metra Tsim Sha Tsui zdarzył się w godzinie Psa w dniu 11 lutego 2017 r. Rannych zostało co najmniej 18 pasażerów.

Znakiem zwierzęcym, który jest najbardziej niekorzystny, jest Smok, będący w bezpośrednim konflikcie z Psem. Takie konflikty zazwyczaj powodują turbulencje, zawirowania, wypadki lub zmiany ... Ponieważ jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, obudzi on nieszczęścia związane z ziemią, takie jak trzęsienie ziemi, katastrofy w górach, zawalenie się budynków, osunięcie ziemi, a także wypadki drogowe na drodze . . Ludzie urodzeni w roku Smoka mogą oczekiwać więcej podróży lub zmian, takich jak zmiana pracy lub przeprowadzka. Konieczne jest noszenie wisiorka z Królikiem jako ochronę, aby odciągnąć Psa. Osoby, które są w konflikcie z rokiem, mogą więcej podróżować, wprowadzać zmiany, takie jak przeprowadzka lub zmiana pracy.

Jednakże, dla ludzi urodzonych w roku Smoka, zaleca się nie podróżować bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia, który znajdzie się na północnym zachodzie. Drugim zwierzęciem znajdującym się w niepomyślnej pozycji, jest Pies, który obraża Wielkiego Księcia. Również dla niego dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem, aby zmniejszyć negatywny wpływ. Poważniejszym aspektem jest jednak Kara Ziemi, która dotknie ludzi mających w swoich wykresach Czterech Filarów Przeznaczenia Owcę i Wołu. Takie ziemskie kary przynoszą zazwyczaj dysharmonię, irytację, zmartwienia i frustracje, a także choroby związane z żywiołem Ziemi czyli choroby żołądka, trzustki, bóle mięśni i nowotwory. Ponieważ obfita Ziemia wyczerpuje Ogień, a Pies jest Grobowcem Ognia, mogą się pojawić również choroby związane z sercem i krążeniem krwi. Aby zredukować efekt tworzenia przez Psa Kary Ziemi, dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem jako ochronę, aby zminimalizować negatywny efekt.

Zwierzęta tworzące kombinację z Rokiem Psa to Królik, Tygrys i Koń. Te zwierzęta są w roku harmonii. Jednak taka astrologia zwierzęca nie jest całkowicie niezawodna, ponieważ ten system astrologiczny nie jest uznawany za formalny rodzaj przepowiadania przyszłości. Aby uzyskać bardziej rzetelną ocenę swojej pomyślności w roku Psa, zaleca się sprawdzenie pełnego wykresu Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to pełnej informacji o roku, miesiącu, dniu i godzinie narodzin. Ponieważ znaki zwierzęce mogą pojawiać się we wszystkich czterech filarach w wykresie urodzenia danej osoby, konflikty i kary związane z Psem wystąpią nie tylko u ludzi urodzonych w roku Psa i Smoka. Konflikty i kary mogą dotyczyć każdego, kto ma takie zwierzęta w miesiącu urodzenia lub dniu lub godzinie.

Przykłady sławnych ludzi urodzonych w roku Smoka i mających konflikt z Psem w 2018 roku to Valdimir Putin, Michelle Obama, Sandra Bullock, Jeff Bezos, Russel Crowe, Benedict Cumberbatch, Frederick Ma ... Są ludzie, którzy nie urodzili się w roku Smoka, ale oni również są w konflikcie, ponieważ urodzili się w dniu Smoka; staną więc w obliczu trudnego roku. Przykładami takich osób są: książę Filip, królowa Elżbieta II, Shinzo Abe, Li Na, Kate Middleton, Kristine Stewart, Edward Snowden, Roman Polański ... Konflikt z Filarem dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie czy relacji międzyludzkiej, szczególnie w relacji z małżonkiem lub przeciwną płcią.

Mówi się, że ludzie urodzeni w roku Psa obrażają Wielkiego Księcia. Im także zaleca się noszenie wisiorka z Królikiem. Przykładami ludzi urodzonych w roku Psa są Melania Trump, George W. Bush, Sylvester Stallone ...

Osoby mające równocześnie Wołu i Owcę w swoich wykresach Czterech Filarów, mogą doświadczyć Kary Ziemi, która wpłynie na związek, małżeństwo i zdrowie. Kara jest ukrytym zagrożeniem i może powodować nerwowość, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może również wywołać problemy zdrowotne; szczególnie nowotwory, ponieważ Ziemia symbolizuje komórki ciała. Przykładami osób doświadczających Kary Ziemi w 2018 roku są królowa angielska, J.K. Rowling, Julia Roberts, Donald Trump, Tory Burch i Julian Assange. Minimalna ochrona polega na noszeniu wisiorka z Królikiem, aby odciągnąć Psa.

Energie Feng Shui również zmieniają się z roku na rok. Dlatego na początku każdego roku należy zbadać nową lokalizację dobrych i złych energii, abyśmy mogli podjąć niezbędne środki ostrożności w przypadku pojawienia się złej energii w ważnych miejscach naszego mieszkania lub biura. W roku Psa, zła energia zwana "Żółtą Piątką" - symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na północy. Zaleca się powieszenie metalowego dzwonka wietrznego w północnej części domu, aby rozproszyć tę złowrogą energię. Najgorsze miesiące to lipiec i październik 2018 roku. Kolejna zła gwiazda o numerze 2, symbolizująca chorobę, pojawi się na zachodzie. Tradycyjną metodą rozproszenia tej energii jest powieszenie połączonych sześciu monet w obszarze dotkniętym wpływem tej energii. Wielki Książę przebywa w tym roku na północnym zachodzie, dlatego nie jest korzystne naruszanie ziemi lub wykonywanie znaczących prac budowlanych w tym kierunku. Nie zaleca się również, aby siedzieć plecami ku północy, ponieważ będziesz siedział naprzeciwko niekorzystnej energii zwanej "Trzy Sha" lub "Trzech Zabójców". Południowy wschód jest z kolei kierunkiem konfliktu z Wielkim Księciem, więc również lepiej nie mieć tego kierunku za plecami. Zła gwiazda 3 jest gwiazdą konfliktu i rabunku. Pojawia się ona na północnym wschodzie. Należy umieścić tam kartkę czerwonego papieru, aby zminimalizować ten zły wpływ. Zła gwiazda 7, reprezentująca skandale, pojawi się na wschodzie i tradycyjnym rozwiązaniem dla tej złej gwiazdy jest umieszczenie w tym rejonie 3 łodyg bambusa w szklanym wazonie z wodą.

W centrum magicznego kwadratu Luo Shu znajdzie się roczna gwiazda 9 opisana trygramem Ognia. W związku z tym przewiduje się, że w 2018 r. może dojść do większej liczby pożarów, a najbardziej dotkniętym obszarem mogą być rejony centralne i północne. Będzie to często dotyczyć krajów na północy, a także na Bliskim Wschodzie oraz krajów i regionów o nazwie "Centralny", do których zalicza się między innymi Chiny, ponieważ mówi się o Chinach jako o "Kraju Środka". Wejście główne do Białego Domu skierowane jest na północ i w 2018 roku będzie tam obecna zła gwiazda 5, co może skutkować większa ilością przeszkód.

Kolejny nienajlepszy miesiąc, na który należy zwrócić uwagę, to kwiecień 2018 r. Będzie to miesiąc Ognia Yang ponad Smokiem tworzący konflikt z rokiem Ziemnego Psa. Na zachodzie znajdą się wtedy gwiazdy 2 i 5. Takie zmasowane spotkanie żywiołu Ziemi i dodatkowo konflikt, mogą przynieść skutek w postaci katastrof związanych z ziemią takich jak trzęsienie ziemi i osunięcia ziemi i będą te zjawiska częstsze w zachodnim regionie świata.

Od połowy 2016 r. kalendarz chiński wchodzi w długi cykl Metalu, Ziemi i Wody bez elementów Drzewa Yang i Ognia Yang. Następny rok Drzewa pojawi się dopiero w 2022 roku i będzie to Rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 r. potężny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi z silnym żywiołem Metalu. Wybitni liderzy światowi, którzy są silnymi Metalami i będą odczuwać negatywne tego skutki, to Theresa May, Shinzo Abe, Tsai Ing-wen ... Z drugiej strony, przywódcy, dla których korzystnymi żywiołami są Metal i Ziemia, wejdą w fazę pomyślności; dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.

Opublikowano: 14 listopada 2017
Tłumaczenie: 16 listopada 2017