風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
malpa
Tu znajdziecie nowości, comiesięczne prognozy i przepowiednie...

WCIĄŻ JESZCZE TRWA ROK OGNISTEGO KOGUTA ALE POWOLI ZBLIŻA SIĘ ROK ZIEMNEGO PSA
pies

PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK PSA


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

ROK PSA

Rok psa, 2018, w kalendarzu Hsia, jest symbolizowany przez dwa chińskie znaki - Ziemię Yang ponad Psem, który również zawiera Ziemię. Tak więc jest to rok z podwójną Ziemią gdzie dolny Ziemski Konar wspiera górny Niebiański Pień. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, jeśli oba elementy znajdują się w cyklu niszczenia i są ze sobą w konflikcie - rok będzie miał również więcej konfliktów. Tak było w roku 2015 który był rokiem Drzewa ponad Ziemią i w latach 2016 i 2017 gdzie Ogień był ponad Metalem. Jednak w tym roku 2018 oba elementy nawzajem się wspierają. Zwykle taka konfiguracja będzie oznaczać więcej harmonii i mniej konfliktów. Ale Ziemia ponad Psem w chińskim systemie kalendarzowym 60 Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów jest parą elementów zwanych "Fai-Kong". Osoba urodzona w dniu "Fai Kong" ma wyjątkowo silny charakter i nigdy się nie poddaje. Taka osoba ma silną determinację, aby osiągnąć swój cel i będzie walczyć do końca. Tak więc ludzie mogą się teraz trzymać zasad, twardo ich bronić i ciężko będzie o kompromis. W takiej atmosferze może dojść do ostrej konfrontacji i starć w stosunkach międzynarodowych, i niełatwo będzie osiągnąć harmonię i pokój.

Pies jest powiązany ze sprawami duchowymi, a więc będą napięcia i konflikty wynikające z przyczyn religijnych i kulturowych. Ziemski Pies jest ogromną górą, która jest obrazem wielkiego nacisku i brutalnej siły. Jest więc powiązany z katastrofami takimi jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi, zawalenie budynków i lawiny. Ziemia to także droga, więc może to wyzwolić wypadki drogowe. Patrząc wstecz, w historii można znaleźć bardzo poważne katastrofy naturalne związane z rokiem Ziemnego Psa. Pierwsze z brzegu znaczące przykłady z poprzedniego Roku Psa, 60 lat temu - 16 sierpnia 1958 r. - w Iranie doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 6,7, które zabiło 132 osoby. Kolejne trzęsienie ziemi o sile 7,6 zdarzyło się w Ekwadorze, zginęło tam 115 osób. Największe trzęsienie ziemi miało siłę 8,3 i nastąpiło w Rosji 6 listopada 1958. W Japonii - 11 marca 1958 trzęsienie ziemi o sile 7,5 zabiło 51 osób.

Poważna katastrofa naturalna może się zdarzyć nawet w dniu Ziemnego Psa. Weźmy na przykład dzień 4 lipca 2012 r. W Pakistanie zeszła wtedy wielka lawina i pogrzebała żywcem 135 żołnierzy. Dnia 11.5.2017 w Xinjiang w Chinach doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 5,5. Obie daty to dzień Ziemnego Psa.

W systemie Czterech Filarów Przeznaczenia, Smok i Pies są uważane za bramy do "Nieba i Piekła"; jest to strefa zmierzchu, gdzie nie dotrze żaden "Szlachetny Pomocnik" ani anioł z Nieba. Innymi słowy, gdy ktoś znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie, nie będzie pomocnych istot. Pies jest związany w szczególności z kwestiami podziemnymi, duchowymi i okultystycznymi. W związku z tym, katastrofy mające miejsce w godzinie Psa (7 do 9 wieczorem) lub godzinie Smoka (7 do 9 rano) przyniosą więcej horroru i ofiar. Weźmy na przykład atak terrorystyczny 911 na Nowy Jork, który miał miejsce w godzinie Smoka czy południowoazjatyckie tsunami z 2004 roku, też w godzinie Smoka, oba te zdarzenia wywołały masowe ofiary. W dniu 23 sierpnia 2010, w godzinie Psa, dziewięciu zakładników z Hong Kongu zostało zastrzelonych w Manili w autobusie turystycznym. Również straszna katastrofa w metrze MTR w Hongkongu w 2017 roku, miała miejsce w godzinie Psa. Nie będzie więc zaskoczeniem, że w 2018 r. będziemy świadkami międzynarodowych napięć i konfrontacji, konfliktów religijnych i katastrof naturalnych z większą liczbą ofiar śmiertelnych.

Pies to skomplikowany żywioł Ziemi, który jest symbolem "Grobowca ognia", "podziemnego świata" i "Bramy do piekła", więc odnosi się do śmierci, spraw religijnych, duchowych i okultystycznych. Rok Psa często wiąże się z odkryciami archeologicznymi. Weźmy na przykład grobowiec Króla Tut - został on odkryty w 1922 roku, który był rokiem Psa.

Jako że Pies odnosi się do podziemia, będzie również więcej problemów z metrem. Tak się składa, że prezes firmy HK MTR, Frederick Ma, urodził się 22 lutego 1952, więc urodził się w dniu Ziemskiego Psa w Roku Smoka. Pies i Smok są w konflikcie. Oczekuje się więc, że w 2018 r. w Hongkongu wystąpią większe problemy z ruchem w metrze.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów przebiega w cyklu 60-letnim. Oznacza to, że doświadczyliśmy tego samego roku Ziemi Yang ponad Psem 60 lat temu - w 1958 r. jak również 120 lat temu - w 1898 r. W 1958 r. nastąpiła eskalacja Wojny Wietnamskiej ze względu na wielką rebelię sił Viet Kongu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1898 r. Chiny są pod rządami dynastii Qing cesarzowej Dowager Cixi i coraz bardziej upadają przez agresywną inwazję Rosji i innych krajów zachodnich. Pojawiły się głosy protestu wobec reform i ruch reformatorski popierany przez cesarza Guangxu trwał 100 dni (od 11 czerwca do 21 września 1998 r.). Ostatecznie upadł 21 września za przyczyną cesarzowej Cixi. Zatem rok Psa, będący Grobowcem Ognia, może również oznaczać stanowczą i upartą postawę środowisk konserwatywnych przeciwko postępowi i zmianom. 60 lat temu w 1958 roku rozpoczął się wielki głód w Chinach, który trwał do około 1961 roku. Szacuje się, że ponad 20 milionów ludzi zmarło z głodu.

W systemie pięciu żywiołów, Ogień jest szczęściem i optymizmem i przejawiał się on w poprzednich latach Ognistej Małpy i Ognistego Koguta. Jednak, gdy nadchodzi rok Psa, Ogień wchodzi do grobu, a więc znika optymizm, co z kolei powoduje pogorszenie atmosfery gospodarczej. Pies reprezentuje miesiąc październik, czyli koniec jesieni a początek zimy. Optymistyczny element Ognia umiera, a kontrolę przejmuje pełen obaw żywioł Wody. Stąd w historii Wall Street pojawiały się Czarne Październiki w krachu giełdowym w latach 1929 i 1987. W związku z tym rok Psa może przynieść spadek wzrostu gospodarczego i działania prowadzące do długoterminowej recesji giełdy a kryzys gospodarczy może się nasilić. Ponieważ aż do 2025 roku nie nastąpi powrót Ognia, spodziewamy się długotrwałego, zniżkującego rynku.

Pies w Czterech Filarach Przeznaczenia jest również "Gwiazdą Sztuki". Oznacza to artystyczną jakość akademicką ale też poczucie samotności. W związku z tym zarówno 1898 jak i 1958 były niezwykłe ze względu na rozwój kultury i nauki. W grudniu 1898 r. Maria Curie Skłodowska odkryła rad i rozwinęła teorię promieniotwórczości. W styczniu 1958 r. USA wysłały swojego pierwszego satelitę Explorer 1 na orbitę, zaraz potem Vanguard 1 i w marcu Explorer 3. W lipcu kontynuowano z Explorer 4. Również NASA została formalnie utworzona przez Kongres USA w lipcu 1958 r. i w październiku wypuściła pierwszy statek kosmiczny Pioneer 1. W grudniu 1958 r. USA uruchomiły także pierwszego satelitę komunikacyjnego o nazwie SCORE. W maju tego samego roku Związek Radziecki wysłał Sputnika 3 na orbitę. Również pierwsza gra wideo "Tenis dla dwojga" została wydana w październiku 1958 roku. W tym samym roku musical MGM Gigi stał się wielkim sukcesem i zdobył 9 nagród Akademii. Również "Śpiąca królewna" - bardzo popularny film animowany Disneya, został wydany w styczniu 1959 roku, który jest wciąż rokiem Psa w chińskim kalendarzu.

Interesującym faktem jest to, że rok Ziemnego Psa 1958 był także Międzynarodowym Rokiem Geofizyki i odkryto wtedy magnetosferę Ziemi.

Żywioł Ognia związany jest z obiektami latającymi i przemysłem lotniczym a rok Psa sprowadza Ogień do grobu. To może oznaczać katastrofy lotnicze. Poprzedni rok Ziemnego Psa 1958 naznaczony został poważnymi katastrofami lotniczymi - w lutym 21 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Monachium. W marcu amerykański bombowiec przypadkowo upuścił bombę atomową w Południowej Karolinie, co zniszczyło dom i zraniło kilka osób. W kwietniu, w pobliżu Las Vegas, samolot United Airline zderzył się w powietrzu z myśliwcem US Air Force Jet, zabijając 49 osób. W sierpniu samolot KLM wpadł do morza zabijając 99 pasażerów. Pies będący Grobem Ognia, jest również uważany za magazyn ognia i wiąże się to z klęskami pożaru i eksplozjami gdy Ogień wychodzi na wolność. Szczególnie w obecności Tygrysa lub Konia. W 1958 r było wiele groźnych pożarów. W marcu 1958 r. w firmie bieliźniarskiej w Nowym Jorku wybuchł wielki pożar, zabijając 24 osoby. W grudniu straszny pożar w szkole w Chicago zabił 90 uczniów i 3 zakonnice. Również w tym samym miesiącu poważny pożar w domu towarowym w Bogocie zabił 84 osoby. Najsilniejsze znane maksimum słoneczne zostaje zarejestrowane 11 lutego 1958.

Pies jest również uważany za magazyn Ognia, więc energia Ognia jest ukryta wewnątrz Psa. Ta energia, gdy zostaje uwolniona, może również spowodować katastrofalne eksplozje. 8 sierpnia 1945 roku, druga bomba atomowa została zrzucona na Nagasaki i był to dzień Metalowego Psa. Również rad, substancja radioaktywna, została odkryta przez Marię Skłodowską Curie w 1898 roku, roku Ziemnego Psa. Tak więc istnieje możliwość, że problemy z bronią jądrową będą nadal dominować.

Ziemia Yang jest symbolem góry, ziemia Yang ponad Psem to wielka, zwalista góra. Taki rok wskazuje więcej szans na katastrofy związane z górami. Istnieje więc niebezpieczeństwo osunięcia się ziemi, zejścia lawiny i nie jest do końca bezpieczne uprawianie sportów alpinistycznych. Katastrofa Titanica zdarzyła się 14 stycznia 1912 r. O północy w godzinie Ziemi Yang, Titanic zderzył się z górą lodową. 30 stycznia 1959 podobny wypadek zdarzył się duńskiemu statkowi towarowemu, który również zderzył się z górą lodową i zatonął w pobliżu Grenlandii, zabijając 95 osób na pokładzie. Nadal jest to pod wpływem roku Ziemnego Psa.

W chińskiej metafizyce Ziemia reprezentuje komórki i mięśnie. Choroba nowotworowa jest spowodowana zaburzeniami komórek, dlatego jest bardzo mocno związana z nadmierną ilością niekorzystnego żywiołu Ziemi. 2018 jest rokiem bardzo obfitującym w Ziemię, a dodatkowo Pies razem z Owcą i Wołem tworzy Karę Ziemi. W związku z tym, w tym roku głównym problemem zdrowotnym będzie rak i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, jeśli Ziemia jest twoim niekorzystnym elementem w Czterech Filarach Przeznaczenia. Aspekt serca i krążenia krwi związany jest z żywiołem Ognia, a ponieważ Pies oznacza, że Ogień wchodzi do grobu, rok może być również niekorzystny dla ludzi, którzy mają słaby żywioł Ognia. Może to skutkować brakiem energii, problemami z sercem, z krążeniem krwi i niestrawnością. Brak równowagi żywiołu Ziemi powoduje również problemy żołądkowe i cukrzycę. Zatem warto przyjmować odpowiednie suplementy takie jak antyoksydanty i Koenzym Q10 dla wzmacniania żywiołu Ognia. Ponieważ Ziemia odpowiada także za nasz żołądek i mięśnie, łatwiej będzie teraz przybrać na wadze. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na zdrowszą dietę. Interesujące jest to, że zarówno Instant Noodle, jak i Pizza Hut powstały w 1958 roku czyli w poprzednim roku Ziemnego Psa. Pizza Hut została otwarta w czerwcu 1958 roku, co jest miesiącem Ziemi ponad Ogniem w roku Ziemnego Psa.

Ziemia Yang jest określana jako Ziemia w postaci góry. Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang są stanowczy, stabilni, bezpośredni, wiarygodni, cierpliwi, przychylni, praktyczni, ale czasami też konserwatywni, trochę uparci i nieelastyczni. A ponieważ jest to góra, może wywierać presję. Ponieważ Ziemia jest ciałem i mięśniami, osoba z silną Ziemią Yang może być mocno zbudowana, mieć bardziej kwadratowy kształt i może wydawać się trochę nieporadna. Na przykład gwiazda filmowa, zdobywca Oscara - Philip Seymour Hoffmann. Inne przykłady sławnych ludzi Ziemi Yang to Mark Zuckerberg, Hillary Clinton, Yoshiki z X Japan, David Beckham, Eric Clapton, Will Smith, Michael Jackson, Natalie Portman, Maria Sarapova, Bashar al Assad ...

Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang ponad Psem lub Ziemi Yang ponad Smokiem, są nazywani "Fai Kong", co oznacza wyjątkowo twardy i silny charakter. Tacy ludzie mają silną determinację, aby osiągnąć sukces i bardzo silną wolę przetrwania w bardzo trudnych okolicznościach. Przykładami ludzi Ziemi Yang Fai Kong są Maria Sharapova i Louis Zamperini, którego historia życia w ekstremalnych trudach została pokazana w filmie Angeliny Jolie "Niezłomny". Również Baszar al-Assad z Syrii i Tamerlan Tsarnaev - terrorysta, który podłożył bombę na Boston Marathon w 2013 roku, urodzili się w dniu Ziemi Yang Fai Kong.

Żywioł Ziemi Yang, w szczególności Pies, jest skomplikowanym żywiołem, ponieważ jest to magazyn Ognia zawierający Metal, Ogień i Ziemię. Jako taki, przejawia się w branżach, które wpływają na wszystkie dziedziny życia. W szczególności branża ubezpieczeniowa i zaawansowany biznes komputerowy. Ziemia w Psie jest bardzo często spotykana u ludzi, którzy są wybitni w biznesie high-tech. Przykładami są Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg; wszyscy wykazują silną obecność żywiołu Ziemi w swoich Czterech Filarach Przeznaczenia. W związku z tym rok Ziemnego Psa może również przynieść szybki postęp w branży internetowej i oprogramowania komputerowego.

W pięciu rodzajach emocji, żywioł Ognia zasadniczo symbolizuje szczęście, a także generuje optymizm i pewność siebie. W związku z tym lata Ognia często zwiększają zaufanie ludzi do gospodarki i przynosi to dobre wyniki na giełdzie. Był to czynnik napędzający boom na giełdzie od 2013 roku do 2017 roku z silną obecnością żywiołu Ognia w tych latach. Jednak cykl żywiołu Ognia zakończył się w 2017 r. jako światło świecy Ognia Yin, a ponieważ rok Psa 2018 reprezentuje Grobowiec Ognia, oznacza to, że optymizm Ognia spada, a pojawia się pesymizm Wody. Najbliższe lata 2019, 2020, 2021 to lata Wody i Metalu, a żywioł Ognia nie powróci aż do następnego roku Węża w 2025 roku. Dlatego ogólna atmosfera gospodarcza wkracza w cykl bessy, a tempo rozwoju gospodarczego będzie kiepskie i spowolnione w 2018 roku. Pies w chińskim kalendarzu reprezentuje październik, czyli koniec jesieni i początek zimy, z odchodzącym Ogniem i rosnącą siłą Wody generującą strach. Patrząc wstecz na historię Wall Street, większość krachów na giełdzie miała miejsce w "Czarnym październiku", czyli miesiącu Psa.

W medycynie chińskiej z żywiołem Ziemi związane są trzustka i żołądek, a także mięśnie i komórki. Więc jeśli żywioł Ziemi jest niezrównoważony, może powodować problemy z żołądkiem i trzustką. Cukrzyca jest chorobą związaną z trzustką, więc będzie to poważniejszy problem w 2018 roku. Niebezpiecznym aspektem Psa jest też to, że Pies, Wół i Owca będą stwarzać problem zwany "Trzy Kary". Kara jest negatywną konfiguracją powodującą zmartwienia, nienawiść, ukryte niebezpieczeństwa. W odniesieniu do zdrowia, skoro Ziemia odpowiada za mięśnie i komórki, brak równowagi Ziemi spowodowany przez Trzy Kary, może przynieść nowotwory. Stanie się to poważniejszym problemem w 2018 roku i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Pies jest także "Grobem Ognia". Oznacza to, że żywioł Ognia przechodzi w bardzo słaby cykl. Z żywiołem Ognia związane jest krążenie krwi i serce. Wraz z osłabieniem Ognia należy również zwrócić uwagę na serce. Kiedy energia Ognia jest słaba, wystąpi również problem niestrawności, ponieważ żołądek jest Ziemią, która potrzebuje wsparcia od Ognia. Pojawią się więc także problemy zdrowotne związane z żołądkiem i trawieniem. Aby poprawić jakość Ognia, należy przyjmować Koenzym Q10 jako suplement. Staje się to coraz ważniejsze, ponieważ żywioł Ognia nie powróci aż do 2025 roku.

Istnieje wiele przykładów problemów zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością Ziemi - stało się tak w przypadku Steve'a Jobsa, który zmarł na raka trzustki spowodowanego zbyt silnym żywiołem Ziemi. Z kolei żywiołem osobistym Davida Bowie był słaby Ogień Yin, i David zmarł wskutek nadmiernej ilości Ziemi w 2016 r. Znani ludzie, którzy spotkają się z negatywnym wpływem Kary Ziemi w 2018 r. to królowa angielska, JK Rowling, Julia Roberts, Donald Trump. Donald Trump jest silną osobą żywiołu Ziemi urodzoną w roku Psa i dniu Owcy, a obecnie ten 72-latek znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Tak więc już w samym filarze szczęścia Trumpa powstaje Kara Ziemi Woła, Owcy i Psa. Rok Psa 2018 wyzwoli negatywny wpływ tej Kary Ziemi. Ziemia jest jego wrogiem; Kara Ziemi może zatem oznaczać, że Trump będzie musiał stawić czoła poważnym wyzwaniom ze strony swojej opozycji i wrogów w 2018 roku.

Królowa angielska urodziła się w dniu Smoka i miesiącu Smoka. Tak więc jest poważny konflikt między jej Smokami i rokiem Psa w 2018 roku. Ponadto, urodziła się w godzinie Wołu, a obecnie w wieku 92 lat jest w filarze szczęścia Owcy. Ten Wół i Owca połączą się z Psem roku 2018, aby stworzyć Karę Ziemi. Królowa jest silną Metalową damą, a Ziemia nie jest jej korzystnym elementem. W związku z tym, rok 2018 nie jest dla niej dobry i będzie musiała zadbać o swoje zdrowie i pozycję. Jej mąż, książę Filip, również doświadczy konfliktu między Rokiem Psa a Smokiem w swoim filarze dnia, który odpowiada za Związki.

Inne przykłady Kary Ziemi można również znaleźć na wykresie urodzenia J. K. Rowling. Urodziła się w lipcu, w miesiącu Owcy, obecnie ma 53 lata i znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Urodziła się również w dniu Ognistego Psa. Rok Psa 2018 uruchomi więc Karę Ziemi i może to spowodować problemy w zdrowiu i relacjach. Julia Roberts ma również Karę Ziemi w swoich Czterech Filarach, ponieważ urodziła się w 1967 - roku Owcy, w październiku - w miesiącu Psa i w dniu Wołu. Pies z 2018 r. może uruchomić Karę Ziemi i zaatakować Pałac Małżeństwa Julii.

Kara Ziemi Wołu, Owcy i Psa jest bardzo poważną konfiguracją, która może powodować problemy zdrowotne takie jak nowotwór albo może przynieść zawirowania w małżeństwie. Konieczne jest więc noszenie wisiorka z Królikiem, aby spróbować odciągnąć nadchodzącego Psa i zmniejszyć wpływ Kary Ziemi.

Pies ma konflikt ze Smokiem. Jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, więc może spowodować katastrofy naturalne, takie jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi lub wypadki na drodze. Pies i Smok nazywane są "Bramą do nieba i piekła". Ludzie, którzy urodzili się z Smokiem i Psem w swoich Czterech Filarach, mają dar szóstego zmysłu. Para Smok i Pies jest często spotykana u sportowców, specjalistów od sztuk walki, którzy potrzebują mocy intuicji, aby błyskawicznie zareagować na przeciwnika. Przykładami są Bruce Lee, Jet Li, Maria Sharapova, Jeremy Lin, Li Na ...... Smok i Pies znajduje się również w wykresie urodzeniowym Steve'a Jobsa, dzięki czemu mógł on projektować innowacyjne produkty, bezbłędnie przewidując potrzeby rynku.

Ludzie, którzy urodzili się w roku Psa, obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Smoka są w konflikcie z rokiem. Doświadczą oni więcej zawirowań i podróży w 2018 roku. Zupełnie w porządku jest wykorzystanie tej możliwości, aby dokonać niezbędnych zmian, takich jak przeprowadzka, przenoszenie biura, zmiana pracy lub podróże. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i powstrzymać się od ryzykownych sportów, takich jak prowadzenie szybkich samochodów, pilotowanie samolotu, nurkowanie, spadochroniarstwo itp. Zaleca się, aby osoby te nosiły wisiorek z Królikiem, który pomoże odciągnąć Psa i tym samym zminimalizować negatywny wpływ konfliktu. Dla ludzi urodzonych w roku Smoka dobrze jest unikać podróżowania w kierunku północno-zachodnim, ponieważ jest to kierunek Wielkiego Księcia w 2018 roku.

Oczekuje się, że obfity żywioł Ziemi w 2018 roku przyniesie dobrobyt przemysłowi drzewnemu i związanemu z Ogniem. Dzieje się tak dlatego, że Drzewo zwycięża Ziemię, więc żywioł Ziemi jest symbolem pieniędzy dla przemysłu drzewnego, który obejmuje przemysł mody, mediów, papieru, książek, edukacji i ochrony środowiska. Drugą najlepszą gałęzią przemysłu może być wszystko co związane z Ogniem, ponieważ Ogień wytwarza Ziemię. Dlatego przemysł związany z żywiołem Ognia będzie aktywny i produktywny w 2018 roku. Przemysł związany z Ogniem to energia, finanse, rozrywka. Przemysł związany z żywiołem Ziemi stanie w obliczu silnej konkurencji w roku Psa. Tak więc gałęzie gospodarki takie jak rynek nieruchomości, górnictwo, high tech itd., nie będą zbyt dobrze prosperować. Pieniądze dla przemysłu żywiołu Ziemi symbolizuje Woda, która jest całkowicie nieobecna. Przemysł metalowy, taki jak bankowość, maszyny, samochody, również znajdzie się w niekorzystnym roku, ponieważ dla Metalu żywiołem pieniędzy jest Drzewo, a ono jest też całkowicie nieobecne. Gałęzie gospodarki związane z żywiołem Wody, czyli transport, komunikacja, spedycja, mogą nie przynieść spodziewanych zysków, ponieważ żywiołem pieniędzy dla przemysłu związanego z Wodą jest Ogień, a on wchodzi teraz do Grobu.

Podsumowując, branżami które będą dobrze sobie radzić w roku Psa, będą branże związane z żywiołem Drzewa. Przemysł żywiołu Drzewa to środowisko, moda, media, książki, edukacja, rośliny i kwiaty. Branże związane z żywiołem Ognia będą produktywne, ale nie tak opłacalne. Inne gałęzie przemysłu metalowego, wodnego i ziemnego znajdą się w niezbyt pomyślnym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, rok Ziemi Yang ponad Psem, z Ziemią na górze i Ziemią poniżej, jest symbolem przeszkód i konserwatyzmu. W stosunkach międzynarodowych wciąż będzie istnieć konflikt i dysharmonia i rok 2018 może nie być rokiem spokoju, ale ludzie będą ostrożni i konserwatywni, chcąc podtrzymywać tradycyjne wartości, więc pojawi się opór przeciwko zmianom. Pojawią się również klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, osunięcie ziemi, pożary, wybuchy, problemy nuklearne, katastrofy ekologiczne, choroby i epidemie i niestety będzie tego sporo.

Rok Ziemi Yang ponad Psem to także rok z nieobecnością Szlachetnych Pomocników. Oznacza to, że będzie więcej ofiar w każdym wypadku, klęskach żywiołowych, ponieważ nie ma anioła przychodzącego z Nieba na ratunek. W przeszłości zdarzały się przypadki poważnych wypadków podczas godziny Psa. Takich jak kryzys zakładników w Manili, kiedy zabito 8 turystów z Hongkongu; stało się to w dniu 23 sierpnia 2010 w godzinie Psa. Również straszny atak bombowy w pociągu na stacji metra Tsim Sha Tsui zdarzył się w godzinie Psa w dniu 11 lutego 2017 r. Rannych zostało co najmniej 18 pasażerów.

Znakiem zwierzęcym, który jest najbardziej niekorzystny, jest Smok, będący w bezpośrednim konflikcie z Psem. Takie konflikty zazwyczaj powodują turbulencje, zawirowania, wypadki lub zmiany ... Ponieważ jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, obudzi on nieszczęścia związane z ziemią, takie jak trzęsienie ziemi, katastrofy w górach, zawalenie się budynków, osunięcie ziemi, a także wypadki drogowe na drodze . . Ludzie urodzeni w roku Smoka mogą oczekiwać więcej podróży lub zmian, takich jak zmiana pracy lub przeprowadzka. Konieczne jest noszenie wisiorka z Królikiem jako ochronę, aby odciągnąć Psa. Osoby, które są w konflikcie z rokiem, mogą więcej podróżować, wprowadzać zmiany, takie jak przeprowadzka lub zmiana pracy.

Jednakże, dla ludzi urodzonych w roku Smoka, zaleca się nie podróżować bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia, który znajdzie się na północnym zachodzie. Drugim zwierzęciem znajdującym się w niepomyślnej pozycji, jest Pies, który obraża Wielkiego Księcia. Również dla niego dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem, aby zmniejszyć negatywny wpływ. Poważniejszym aspektem jest jednak Kara Ziemi, która dotknie ludzi mających w swoich wykresach Czterech Filarów Przeznaczenia Owcę i Wołu. Takie ziemskie kary przynoszą zazwyczaj dysharmonię, irytację, zmartwienia i frustracje, a także choroby związane z żywiołem Ziemi czyli choroby żołądka, trzustki, bóle mięśni i nowotwory. Ponieważ obfita Ziemia wyczerpuje Ogień, a Pies jest Grobowcem Ognia, mogą się pojawić również choroby związane z sercem i krążeniem krwi. Aby zredukować efekt tworzenia przez Psa Kary Ziemi, dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem jako ochronę, aby zminimalizować negatywny efekt.

Zwierzęta tworzące kombinację z Rokiem Psa to Królik, Tygrys i Koń. Te zwierzęta są w roku harmonii. Jednak taka astrologia zwierzęca nie jest całkowicie niezawodna, ponieważ ten system astrologiczny nie jest uznawany za formalny rodzaj przepowiadania przyszłości. Aby uzyskać bardziej rzetelną ocenę swojej pomyślności w roku Psa, zaleca się sprawdzenie pełnego wykresu Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to pełnej informacji o roku, miesiącu, dniu i godzinie narodzin. Ponieważ znaki zwierzęce mogą pojawiać się we wszystkich czterech filarach w wykresie urodzenia danej osoby, konflikty i kary związane z Psem wystąpią nie tylko u ludzi urodzonych w roku Psa i Smoka. Konflikty i kary mogą dotyczyć każdego, kto ma takie zwierzęta w miesiącu urodzenia lub dniu lub godzinie.

Przykłady sławnych ludzi urodzonych w roku Smoka i mających konflikt z Psem w 2018 roku to Valdimir Putin, Michelle Obama, Sandra Bullock, Jeff Bezos, Russel Crowe, Benedict Cumberbatch, Frederick Ma ... Są ludzie, którzy nie urodzili się w roku Smoka, ale oni również są w konflikcie, ponieważ urodzili się w dniu Smoka; staną więc w obliczu trudnego roku. Przykładami takich osób są: książę Filip, królowa Elżbieta II, Shinzo Abe, Li Na, Kate Middleton, Kristine Stewart, Edward Snowden, Roman Polański ... Konflikt z Filarem dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie czy relacji międzyludzkiej, szczególnie w relacji z małżonkiem lub przeciwną płcią.

Mówi się, że ludzie urodzeni w roku Psa obrażają Wielkiego Księcia. Im także zaleca się noszenie wisiorka z Królikiem. Przykładami ludzi urodzonych w roku Psa są Melania Trump, George W. Bush, Sylvester Stallone ...

Osoby mające równocześnie Wołu i Owcę w swoich wykresach Czterech Filarów, mogą doświadczyć Kary Ziemi, która wpłynie na związek, małżeństwo i zdrowie. Kara jest ukrytym zagrożeniem i może powodować nerwowość, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może również wywołać problemy zdrowotne; szczególnie nowotwory, ponieważ Ziemia symbolizuje komórki ciała. Przykładami osób doświadczających Kary Ziemi w 2018 roku są królowa angielska, J.K. Rowling, Julia Roberts, Donald Trump, Tory Burch i Julian Assange. Minimalna ochrona polega na noszeniu wisiorka z Królikiem, aby odciągnąć Psa.

Energie Feng Shui również zmieniają się z roku na rok. Dlatego na początku każdego roku należy zbadać nową lokalizację dobrych i złych energii, abyśmy mogli podjąć niezbędne środki ostrożności w przypadku pojawienia się złej energii w ważnych miejscach naszego mieszkania lub biura. W roku Psa, zła energia zwana "Żółtą Piątką" - symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na północy. Zaleca się powieszenie metalowego dzwonka wietrznego w północnej części domu, aby rozproszyć tę złowrogą energię. Najgorsze miesiące to lipiec i październik 2018 roku. Kolejna zła gwiazda o numerze 2, symbolizująca chorobę, pojawi się na zachodzie. Tradycyjną metodą rozproszenia tej energii jest powieszenie połączonych sześciu monet w obszarze dotkniętym wpływem tej energii. Wielki Książę przebywa w tym roku na północnym zachodzie, dlatego nie jest korzystne naruszanie ziemi lub wykonywanie znaczących prac budowlanych w tym kierunku. Nie zaleca się również, aby siedzieć plecami ku północy, ponieważ będziesz siedział naprzeciwko niekorzystnej energii zwanej "Trzy Sha" lub "Trzech Zabójców". Południowy wschód jest z kolei kierunkiem konfliktu z Wielkim Księciem, więc również lepiej nie mieć tego kierunku za plecami. Zła gwiazda 3 jest gwiazdą konfliktu i rabunku. Pojawia się ona na północnym wschodzie. Należy umieścić tam kartkę czerwonego papieru, aby zminimalizować ten zły wpływ. Zła gwiazda 7, reprezentująca skandale, pojawi się na wschodzie i tradycyjnym rozwiązaniem dla tej złej gwiazdy jest umieszczenie w tym rejonie 3 łodyg bambusa w szklanym wazonie z wodą.

W centrum magicznego kwadratu Luo Shu znajdzie się roczna gwiazda 9 opisana trygramem Ognia. W związku z tym przewiduje się, że w 2018 r. może dojść do większej liczby pożarów, a najbardziej dotkniętym obszarem mogą być rejony centralne i północne. Będzie to często dotyczyć krajów na północy, a także na Bliskim Wschodzie oraz krajów i regionów o nazwie "Centralny", do których zalicza się między innymi Chiny, ponieważ mówi się o Chinach jako o "Kraju Środka". Wejście główne do Białego Domu skierowane jest na północ i w 2018 roku będzie tam obecna zła gwiazda 5, co może skutkować większa ilością przeszkód.

Kolejny nienajlepszy miesiąc, na który należy zwrócić uwagę, to kwiecień 2018 r. Będzie to miesiąc Ognia Yang ponad Smokiem tworzący konflikt z rokiem Ziemnego Psa. Na zachodzie znajdą się wtedy gwiazdy 2 i 5. Takie zmasowane spotkanie żywiołu Ziemi i dodatkowo konflikt, mogą przynieść skutek w postaci katastrof związanych z ziemią takich jak trzęsienie ziemi i osunięcia ziemi i będą te zjawiska częstsze w zachodnim regionie świata.

Od połowy 2016 r. kalendarz chiński wchodzi w długi cykl Metalu, Ziemi i Wody bez elementów Drzewa Yang i Ognia Yang. Następny rok Drzewa pojawi się dopiero w 2022 roku i będzie to Rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 r. potężny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi z silnym żywiołem Metalu. Wybitni liderzy światowi, którzy są silnymi Metalami i będą odczuwać negatywne tego skutki, to Theresa May, Shinzo Abe, Tsai Ing-wen ... Z drugiej strony, przywódcy, dla których korzystnymi żywiołami są Metal i Ziemia, wejdą w fazę pomyślności; dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.

Opublikowano: 14 listopada 2017
Tłumaczenie: 16 listopada 2017

ROK KOGUTA - prognoza na listopad 2017


Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 6:38 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 grudnia do godziny 23:33.

Październik bynajmniej nie był spokojny i wielu osobom dał się we znaki. Konfrontacyjna i bezkompromisowa natura Metalu Yang siedzącego na Psie (czyli Ziemi karmiącej Metal), mogła działać jak przysłowiowa miotła. Metal Yang lubi wprowadzać własne porządki ale zazwyczaj czyni to narzucając innym swoje zdanie. O Metalu Yang często mówi się jak o "słoniu w składzie porcelany".

W listopadzie przychodzi do nas Metal Yin czyli delikatniejsza odmiana Metalu. Metal Yin określa się jako piękna biżuteria, ornament, ale też sztylet, nóż, biała broń czy lancet. Ale nie dajmy się nabrać na tę delikatność, ponieważ w przeciwieństwie do Metalu Yang atakującego z otwartą przyłbicą, Metal Yin potrafi wbić nóż w plecy. Potrafi też świetnie uknuć spisek i przygotować działania w taki sposób, że wszyscy będą zaskoczeni. Jeśli w październiku wasi wrogowie jawnie was atakowali - mieliście ich pod kontrolą. Teraz wszystko schodzi do podziemia i można się spodziewać raczej kopania dołków pod przeciwnikiem, oczerniania, psucia opinii, a wszystko to za pięknym i niewinnym uśmiechem na twarzy. Może paść teraz wiele złych słów, może upaść kilka karier, może nawet usłyszycie w wydarzeniach że ktoś został zasztyletowany lub na kogoś był zamach. Metal Yin to też kula snajpera albo płatnego zabójcy... Ale najbardziej trzeba będzie teraz uważać na słowa. To co mówimy, może dotrzeć w zniekształconej postaci tam gdzie byśmy nie chcieli. Potem mogą być z tego kłopoty. Jeśli więc z kimś coś ustalacie - mówcie jasno i konkretnie, miejcie to na papierze, zdjęciach. Świadkowie nie zawsze są wiarygodni.

Co do afer z zeszłych miesięcy - będzie tendencja zamiatania ich pod dywan i zniekształcania słów, taka swoista demagogia, aby przeciwnika ośmieszyć i w ten sposób wygrać batalię. Dlatego nie skupiajcie się na tym co widać i na pozorach. Najważniejsze kryje się pod spodem. Czytajcie między wierszami. Ale ponieważ w Świni (listopad jest miesiącem Świni) rodzi się Drzewo, możecie stać się świadkami powstania nowej idei, nowej partii politycznej, nowej myśli. Wy też to poczujecie w swoich umysłach - powiew czegoś nowego. Inspiracja. To dobry czas na zmiany w życiu i szukanie pomysłów na siebie. Jeśli od dawna zmagaliście się z jakimś problemem i nie wiedzieliście jak go rozwiązać - teraz poczujecie w garści cały zasób pomysłów. Wykorzystajcie ten moment, bo jeśli nie zaczniecie czegoś teraz, albo nie podejmiecie tej decyzji, w grudniu będzie trudniej.

Ze względu na zanikanie żywiołu Ognia, niektórzy mogą poczuć pewną nostalgię, smutek i pesymizm. Osoby wrażliwsze mogą niestety cierpieć na poważniejsze obniżenie nastroju a nawet depresję. Rozejrzyjcie się więc wokół, pośród znajomych i krewnych czy przypadkiem ktoś nie potrzebuje pomocy. Pogoda niestety nie sprzyja optymizmowi, na naszej półkuli cała przyroda chowa się, skupia się na swoim wnętrzu. Zawsze warto przyglądać się Naturze i czerpać z niej inspirację. Również i teraz. Zajmijcie się więc swoim wnętrzem, zacznijcie inwestować w siebie, swój rozwój. Może warto się rozejrzeć za jakimś szkoleniem? Podniesieniem kwalifikacji? To byłoby bardzo rozsądne i przyszłościowe, ponieważ - jak pisałam wyżej - w listopadzie rodzi się żywioł Drzewa symbolizujący powstawanie czegoś, naukę, rozwijanie się. To świetny czas na spotkania i ciekawe, rozwijające, inspirujące dyskusje. Metal Yin łaskawie nam panujący w listopadzie to też słowo, mowa, porozumiewanie się. Ale niech nie będzie to gadka szmatka o niczym. Szanujcie swój czas. Nie marnujcie go na spotkania z ludźmi toksycznymi czy malkontentami (chociaż takich będzie teraz prawdziwy wysyp!). Zgromadźcie wokół siebie mądrych, podobnie myślących ludzi i rozwijajcie wspólnie jakiś pomysł, ideę. Wkrótce może z tego urosnąć coś naprawdę wielkiego i ważnego.

Będzie to wspaniały czas dla osób pracujących głosem, śpiewaków, mówców, wykładowców. Uda się im wspaniale ująć mądrość w słowa. W tym miesiącu sukcesy odniosą też wynalazcy i informatycy, różni naukowcy, ponieważ uda się teraz wreszcie znaleźć zasadę której szukali, właściwy algorytm. Wszystko co polega na konkretyzowaniu czegoś albo planowaniu - będzie się wspaniale teraz rozwijać. Partie polityczne powinny teraz konstruować swoje postulaty i programy. Pisarze powinni teraz popracować nad pointą a wszyscy inni - zająć się planowaniem lub podsumowaniem czegoś.

Zapowiada się całkiem dobry czas. Zanim przyjdzie czas zbiorów - trzeba zasiać - i to jest ten moment. Przecież macie w ręku parę atutów. Dlaczego by ich teraz nie wykorzystać? Dlaczego by wreszcie czegoś nie zrobić dla siebie, dla własnego rozwoju i postępu naprzód? Jasne, że pesymizm tego czasu nie ułatwia sprawy....Ale wszystkiemu można zaradzić. Tam gdzie siedzicie, postawcie sobie zapaloną, pachnącą wanilią świecę. Kupcie "grudnika" - jest to kaktus kwitnący właśnie teraz. Przyjrzyjcie się jego ślicznym pomarańczowo-czerwonym albo różowym kwiatom. Czyż nie wnosi od radości i odrobiny żywiołu Ognia do naszych domów? Natura wie co robi i daje nam tego kwitnącego grudnika właśnie teraz.

Kupcie sobie jakąś książkę o duńskim hygge, jest kilka wspaniałych książek o tym. Zainspirujcie się pięknem zwyczajnych przedmiotów, wnoszących radość i ciepło do waszego życia. Możecie też z takim kwitnącym grudnikiem i paką pierników wpaść do znajomego czy znajomej, o której wiecie, że ma tendencję do depresji. Zainteresujcie się taką osobą. Niech nie będzie teraz sama. Może warto też odwiedzić starszą samotna panią z sąsiedniej klatki schodowej? Brakujący teraz Ogień odpowiada też za serce, uczucia, emocje. Skoro przyroda skąpi nam teraz tego żywiołu - czas go wykrzesać w sobie. Nieście więc pociechę i radość tym, którzy są w żalu lub w kłopotach. To dobry czas na znalezienie rozwiązań dla trudnych życiowych sytuacji. Pamiętajcie o tym.

W mediach przeczytamy teraz więcej artykułów o lekarzach, szczególnie chirurgach i stomatologach. Również o ludziach zajmujących się czymś precyzyjnym, o informatyce i może przede wszystkim o wykładowcach, głosicielach jakichś myśli. Ludzie teraz będą dzielić włos na czworo w kwestii jakiejś wypowiedzi. Usłyszymy też zapewne o jakichś piosenkarzach czy muzykach. Niestety może to być też czas nożowników, skaleczeń, nagłych operacji. Albo jakaś spektakularna kradzież biżuterii czy jakiegoś dzieła sztuki. Może być więcej pomówień i oczernień, dlatego nie wierzcie tak od razu we wszystko co usłyszycie. Wiele osób może się poczuć czymś obrażonych i będą zgłaszać to do sądów. Plotka zakwitnie niczym wspomniany grudnik....To może też być czas dezinformacji albo wręcz działań szpiegowskich; jakaś sprawa z tym związana może teraz wyjść na jaw. Wyjdą na jaw też jakieś zaniedbania i malwersacje.

Dla inwestorów chcących kupować, może to być całkiem dobry czas, ponieważ wiele akcji będzie mieć przyjazne ceny.

Świat medyczny może być teraz na świeczniku, razem z sędziami. Będzie się więc sporo działo.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen czyli energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną (medycy, sędziowie, szkolnictwo?). Energia Gen to energia żywiołu Ziemi i w powiązaniu z energią roczną Wody, może dać efekt zanieczyszczenia jakiegoś zbiornika wodnego, skażenie leku, zatrucie jakimiś napojami. Może też powrócić sprawa szczepień i dyskusja o ich efektach ubocznych. Może dojść do zawalenia jakiegoś budynku. Ogólnie w mediach może też być więcej mowy o mieszkaniach i nieruchomościach, sprawach dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki....Dużo się może dziać także na jakiejś wyspie lub w górach. Warto teraz zwrócić więcej uwagi na kraje wyspiarskie. Linia północ-południe wciąż nie jest najlepsza do podróżowania; jakiś samolot może mieć kłopoty; przyczyną mogą być przelatujące ptaki. Nie można też wykluczyć zamachu i uprowadzenia lub wybuchu. Niewykluczone jest także przymusowe wodowanie. Unikałabym też kierunku południowego zachodu krajów i kontynentów, ponieważ można tam wpakować się w poważne kłopoty. Może tam się zdarzać więcej katastrof. Na południowym wschodzie z kolei może być bardziej wybuchowo. Tam znajdują się teraz energie Ognia i zniszczenia. Może nawet chodzić o jakieś działania wojenne.

Niemniej, ten miesiąc oczywiście nie będzie przynosił samych negatywnych rzeczy. Ujrzą światło dzienne jakieś wynalazki i nowe udogodnienia. Pojawią się nowe idee i ludzie skupią się na rozwiązywaniu trudnych problemów.

Pamiętajcie, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.

Teraz kilka słów o poszczególnych żywiołach osobistych - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewo Yang - dla wielu z Was możliwy jest awans lub jakieś wyróżnienie. Ale może to być nie do końca to czego się spodziewaliście, więc bądźcie ostrożni z finansami. Niemniej cieszcie się, bo inni są w gorszej sytuacji :o) Mogą powrócić jakieś sprawy spadkowe lub stare zapomniane sprawy. Niewykluczone, że ktoś bliski będzie potrzebować porady. Dla pań spod tego znaku szykuje się okazja spotkania swojej bratniej duszy.

Drzewo Yin - ten miesiąc może być nieco stresujący i pojawi się kilka wyzwań. Ktoś może próbować kopać pod Wami dołki i rozpuszczać przedziwne plotki na Wasz temat. Ale nie przejmujcie się, bo paradoksalnie to Wy wyniesiecie więcej korzyści z tej sytuacji. Uważajcie na mandaty i kary; noga z gazu. Będzie sporo pracy, będzie też wsparcie, ale pogódźcie się z tym, że większość pracy spadnie i tak na Was.

Ogień Yang - do Was wreszcie uśmiechnie się finansowa strona życia, ale niewykluczone, że ktoś zażąda swojej działki i w rezultacie pieniądze nie będą tak duże jak się spodziewaliście. Przez cały rok ktoś z daleka próbuje Was wykorzystać ale w przyszłym miesiącu to się skończy. Bądźcie ostrożni w sprawach prawnych, bo mogą z tego wyniknąć kłopoty. Czy wszystkie sprawy z przeszłości są należycie zamknięte? Panowie spod tego znaku mogą rozglądać się za swoją drugą połówką; czas sprzyja.

Ogień Yin - jakieś niespodziewane pieniądze lub ciekawy prezent są już w drodze. Możliwe też, że wróci do Was coś pożyczonego. Bądźcie ostrożni natomiast z pożyczaniem czegoś komuś w tym miesiącu, bo długo poczekacie na zwrot albo nawet może to do Was w ogóle nie wrócić. Jeśli zamierzacie wziąć kredyt, warunki mogą nie być tak dobre jak się spodziewaliście. Za to we wszystkim możecie oczekiwać wsparcia i warto ten miesiąc przeznaczyć na załatwianie trudnych spraw.

Ziemia Yang - cóż, zostajecie sami na placu boju, bo przyjaciele i znajomi gdzieś się rozpłynęli. Trochę wsparcia otrzymacie od kogoś z daleka, ale za większość spraw będziecie musieli zabrać się sami. Niewykluczone, że odzyskacie coś co do Was należy. Jeśli racja jest po Waszej stronie, nie wahajcie się sięgnąć po prawników. Czas będzie wspierać. Mogą pojawić się niespodziewane pieniądze lub jakiś prezent. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Jeśli coś się nie udaje jednym sposobem, spróbujcie inaczej.

Ziemia Yin - zapowiada się pracowity miesiąc ale wszystko powinno pójść gładko. Dobry czas na załatwianie trudnych spraw. Wspaniały moment na wniosek o podwyżkę lub awans, zmianę warunków pracy. Finansowo nieźle - może nawet otworzyć się jakaś nowa możliwość zarabiania. Ale obliczajcie dokładnie wszystkie kwoty, bo coś może pięknie wyglądać na papierze, ale może się okazać, że koszty będą wyższe niż się spodziewacie.

Metal Yang - możecie mieć teraz wrażenie, że nikt Was nie rozumie i wiele spraw będziecie odbierać w pesymistycznej tonacji. Niestety nie bardzo możecie teraz liczyć na wsparcie. W pracy mogą wyniknąć jakieś kwestie finansowe. Niechcący możecie narobić sobie wrogów. Nie chwalcie się więc teraz sukcesami czy egzotycznymi wakacjami, bo zazdrośnicy mogą zechcieć Wam zaszkodzić. Nie wychylajcie się też z poglądami i każde działanie dokładnie przemyślcie. To taki miesiąc, w którym zobaczycie wyraźnie kto wróg a kto przyjaciel. Przede wszystkim jednak nie martwcie się; nawet jeśli Was spotka coś niemiłego, nie będzie to bardzo poważne.

Metal Yin - u Was rozkwitnie życie towarzyskie ale nie zawierajcie pochopnie przyjaźni i nie powierzajcie od razu wszystkich tajemnic nowo poznanej osobie. Dzięki kontaktom może się jednak pojawić szansa na większe pieniądze. Miejcie więc uszy i oczy otwarte i wykażcie się kreatywnością. Uważajcie trochę bardziej na zdrowie i zwróćcie uwagę na swoją dietę, ponieważ mogą się przyplątać teraz jakieś męczące i przewlekłe infekcje.

Woda Yang - zapowiada się przyjemny miesiąc, w którym problemy będą się rozwiązywać prawie same. Będzie wsparcie, rozkwitnie życie towarzyskie, będzie też sporo ciekawych zajęć. Dobry czas na naukę i gromadzenie wiedzy. W sferze finansowej trzeba jednak będzie trochę uważać. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Musicie też uważać aby nie przesadzić z czymś, bo sami sobie zaszkodzicie. Unikajcie wszelkich nadmiarów.

Woda Yin - zapowiada się nieco trudniejszy miesiąc. Jeśli macie jakieś zaległości, to szybko weźcie się za nie, ponieważ teraz będzie się wszystko piętrzyć. Przeznaczajcie na sprawy dwa razy więcej czasu, ponieważ będzie tendencja do przeszacowania swoich możliwości. Poza tym konkurencja nie śpi i nie zawaha się wykorzystać każdego Waszego potknięcia. Jeszcze jedno: nie bierzcie udziału w wyścigu szczurów, bo teraz konkurencja jest lepiej przygotowana. To nie jest Wasz czas.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

6 listopada 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na październik 2017


Październik według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 8 października o godzinie 4:23 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 listopada do godziny 6:38.

Wrzesień ze względu na dublujące się energie, przyniósł nam spektakularne wydarzenia. Wszystko działo się w wielkiej skali i osiągało rekordowe skutki. Jeszcze na początku października, gdy piszę tę prognozę (wrzesień w chińskim kalendarzu trwa do 8 października), zapowiadane są silne wichury. Mogą one być więc silniejsze niż zazwyczaj. Szaleństwo przyrody - wulkany, trzęsienia ziemi i huragany - to wszystko było domeną września, który zapamiętamy na długo. Silny żywioł Metalu w znaku Koguta to ruch wirowy, więc żywioł ten wzmacnia huragany, wszelkie wiry i trąby powietrzne. Jaki będzie zatem październik? Czy naprawdę nie będzie już w tym roku kiedy spokojnie odetchnąć? Zaraz się październikowi przyjrzymy....

W październiku będziemy gościć Metal Yang ponad znakiem Psa. Metal Yang to ciężki Metal, kojarzony z bronią, ciężkim sprzętem, samolotami i czołgami. Żywioł ten preferuje rozwiązania siłowe, a ponieważ w miesiącu Psa żywioł Wody związany z porozumieniem i komunikacją, jest ukryty, można się spodziewać niestety groźnych konfrontacji i stawiania spraw na przysłowiowym ostrzu noża. Metal Yang może więc przynieść rozruchy, strajki a nawet działania wojskowe. Ludzie raczej nie będą skłonni do porozumienia. Ugoda i dogadywanie się mogą teraz być trudne, ponieważ każdy będzie bronić swoich racji. Przede wszystkim usłyszymy znów o sądach, sędziach, prawnikach, Konstytucji i prawie. Mogą pojawić się nowe ustawy, nowe prawa, nowe zasady. Metal lubi porządkować, ale po swojemu. Jest świetnym logistykiem, strategiem i planistą w jednym. Bardzo więc możliwe, że nastąpią teraz szybkie rozwiązania jakichś problemów politycznych. Niewykluczone są przetasowania w kręgach politycznych i w partiach. W centrum magicznego kwadratu energii pojawia się trygram Li czyli Ogień. Ustalenia prawne i ogólnie wydarzenia, mogą więc teraz dotyczyć dziedzin życia związanych z żywiołem Ognia, a więc mediów, artystów, sektora energii i paliw. Sporo osób może teraz stracić swoje stanowiska. Niewykluczone są też zmiany w ordynacji wyborczej.

Będzie się działo też sporo w świecie medycznym i być może powstaną też jakieś projekty prawne związane z informatyką, Internetem, samochodami i samolotami. Możemy też być świadkami jakichś wydarzeń związanych z wojskiem, rekrutacją i przemysłem zbrojeniowym. Może powrócić jakiś projekt związany ze stocznią i wróci też dyskusja o nowym lotnisku. Linie lotnicze też będą teraz na celowniku i niektóre będą mieć kłopoty. Mogą też pojawić się przejęcia, fuzje i zmiany w tym zakresie. Trzeba też będzie zwrócić uwagę na duże konstrukcje metalowe i ogólnie duże budynki, ponieważ może nastąpić jakaś katastrofa albo nawet zamach terrorystyczny. Szczególnie może to dotyczyć budynków w okrągły, owalnym i nieregularnym kształcie. Może chodzić o jakiś stadion, lotnisko, budynek komercyjny.

Jednym słowem - może się dużo dziać. Zwróćcie też uwagę, że sprawy mogą mieć teraz drugie dno. Znak Psa to jeden z tak zwanych Grobowców. On kryje w sobie parę tajemnic. Pamiętajcie, że coś co wygląda na logiczne i legalne, w rzeczywistości może w sobie kryć różne haczyki. Uważajcie więc z podpisywaniem umów. Bądźcie ostrożni też przy zakupie sprzętu elektronicznego, ponieważ może on mieć ukryte wady. Jeśli zamierzacie kupić używane auto - sprawdźcie je dokładnie na "kanale" u zaprzyjaźnionego mechanika albo w serwisie tej marki. Oszczędzicie sobie w ten sposób wielu kłopotów. Najlepiej teraz kupować rzeczy, które można zwrócić lub wymienić.

W przyrodzie mogą się teraz obudzić groźne wulkany i zatrzęsie się też ziemia. Dlatego unikałabym teraz odwiedzania stref sejsmicznych. Lepiej nie wybierajcie się teraz na Bali ani w okolice Neapolu. Może też pojawić się znaczne ochłodzenie i gołoledź. Ale jak wiecie, to są energie. One nas do czegoś skłaniają, ale to do nas należy wybór jak z nich skorzystamy. Jeśli więc politycy zajmują się utrudnianiem ludziom życia i wzajemnymi wojenkami, my postarajmy się wyciągnąć z tych energii coś dobrego dla siebie. I tak ten miesiąc świetnie nadaje się do planowania czegoś i wszelkich projektów. Energia Metalu wspiera logikę i dedukcję, więc jest to świetny czas do nauki przedmiotów ścisłych. Ziemia w znaku Psa doda z kolei cierpliwości i wytrwałości. Zabierzcie się teraz za trudne sprawy. Usuwajcie zaległości. Jeśli dobrze zaplanujecie zadania, macie szansę na spektakularny sukces. Kto zaplanował sobie wdrażanie jakiegoś oprogramowania - to będzie dobry czas. Będzie skupienie, dokładność i precyzja. Dobry czas też na audyty, wszelkie badania i wszystko to, co wymaga dokładności. Usiądźcie i rozplanujcie sobie czas. Zaprojektujcie dom, ogród, stronę internetową. To też jest dobry czas do przeprowadzenia remontu, jednak unikajcie hałasowania i wykopów w kierunkach kardynalnych (wschód, zachód, południe, północ). Jeśli musicie w tych miejscach przeprowadzić jakieś pilne naprawy, skontaktujcie się z konsultantem feng shui, który obliczy Wam dobre daty dla takich przedsięwzięć. Dla każdego domu są bowiem takie tajemne daty, w których można bezkarnie hałasować w "zakazanych" rejonach. Zadbajcie też o układ oddechowy, ponieważ mogą nasilać się teraz infekcje. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup lampy solnej i włączanie jej na parę godzin przed snem - wówczas nasyci ona powietrze zdrowymi jonami. W podróżach unikajcie przemieszczania się (szczególnie samolotem) na linii północ-południe. Jakiś samolot może mieć tu kłopoty. Przyczyną mogą być ptaki. Niewykluczona konieczność wodowania. Lepiej więc oszczędzić sobie takich emocji. Na północnym zachodzie krajów może z kolei być jakiś problem z wodą pitną; może pojawić się groźne zanieczyszczenie. Może tam też zawitać jakaś epidemia. Starajcie się więc zdrowo odżywiać i zróbcie zapas wody w butelkach. W tych rejonach mogą też pojawić się utrudnienia w ruchu i przerwy w dostawie prądu. Wprawdzie te problemy mogą wydarzyć się również w innych częściach kraju, ale rejon północno-zachodni jest szczególnie narażony.

Teraz przyjrzymy się co październik przygotował dla poszczególnych żywiołów osobistych - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewa Yang - dla Was niestety ten miesiąc może przynieść trochę stresu, ale tak naprawdę to co wygląda bardzo groźnie - nie będzie aż tak groźne. Jednak nie niedoceniajcie błahych zdarzeń, ponieważ mogą mieć dalekosiężne i niespodziewane skutki. Jednym słowem - zawsze szukajcie drugiego dna. W pracy uważajcie aby nie zdenerwować szefa. To nie jest miesiąc na radykalne zmiany. Nie skupiajcie się też teraz na pieniądzach, bo przyniesie to więcej kłopotów niż radości.

Drzewa Yin - mogą się spodziewać pochwały, a co najmniej docenienia. Niektóre nawet awansu i podwyżki. Ale bądźcie ostrożni, ponieważ wraz z awansem mogą pojawić się nowe obowiązki i większa odpowiedzialność. Nie ma nic za darmo. Panie Drzewa Yin mogą spodziewać się wianuszka adoratorów. Dobry moment na pisanie petycji i wniosków; jest duża szansa na pozytywne rozpatrzenie. Dobry miesiąc na załatwianie trudnych spraw.

Ognie Yang - musicie przyjrzeć się swoim znajomościom, ponieważ ktoś może próbować kopać dołki pod Wami albo zabrać coś co do Was należy. Ale paradoksalnie, próbując Wam zaszkodzić, jeszcze Wam pomoże. Niemniej czeka Was parę zaskakujących zwrotów sytuacji. Niewykluczone, że również powróci do Was coś co zgubiliście lub dawno temu pożyczyliście komuś. Może warto też czasem zagrać na jakiejś loterii.

Ognie Yin - może pojawić się jakaś intratna propozycja i warto ją rozpatrzyć. Na szczególne zyski mogą liczyć osoby pracujące w zespole. Zróbcie burzę mózgów, a świat ułoży się Wam u stóp. Nie przegapcie tej okazji. Panowie Ognie Yin mogą się rozejrzeć za swoją drugą połówką. Ale może być i tak, że trzeba będzie z kimś konkurować. Jeśli już jesteście w związkach, poświęćcie więcej czasu partnerce, ponieważ może się pojawić jakiś adorator.

Ziemie Yang - przygotujcie się na pracowity ale bardzo skuteczny miesiąc. Jeśli dobrze wykorzystacie ten czas, od przyszłego miesiąca może zacząć się poprawiać sytuacja materialna. Możecie liczyć teraz na przyjaciół, wesprą, pomogą i zainspirują. Dobra Karma wraca. Jeśli więc jesteście w potrzebie, nie wahajcie się prosić o pomoc. To świetny miesiąc na załatwianie trudnych spraw, szczególnie dotyczących przeszłości.

Ziemie Yin - czeka na Was miesiąc pełen wyzwań. Trzeba będzie wykazać się dużą kreatywnością, bo ktoś narobi kłopotów i trzeba będzie wszystko naprawiać. Jednak efekt okaże się imponujący. Co prawda pieniądze nie pojawią się od razu, ale za to macie szansę na podziw, docenienie a może nawet awans. Dobry miesiąc na zastanowienie się nad własną przyszłością i zaplanowanie paru rzeczy. Wyrażajcie się jasno i konkretnie, bo ludzie mogą mieć tendencję do opacznego rozumienia Waszych intencji.

Metale Yang - zapowiada się dość towarzyski miesiąc i bardzo dobrze będzie teraz pracować w zespole. Trzeba jednak uważać na kogoś, kto kopie dołki i próbuje zaszkodzić. Z finansami teraz nie przesadzajcie, zawsze starajcie się zachować rozsądny bufor. Możecie teraz odczuwać niechęć do działania i ciężko będzie Was do czegoś namówić. Spróbujcie jednak się przełamać, bo w przyszłym miesiącu mogą pojawić się bardzo interesujące efekty.

Metale Yin - możecie mieć teraz wrażenie, że jesteście z Marsa....Nikt Was nie rozumie i wszyscy czytają między Waszymi słowami coś, czego nie ma. Będziecie więc musieli powyjaśniać parę spraw. Ale będzie wsparcie i potrzebna pomoc. Poczujecie, ze możecie góry przenosić. Usiądźcie jednak i przemyślcie swoje działania, bo wiele z nich jest sensownych ale kilka prowadzi na manowce. Nie zrażajcie się stroną finansową; pieniądze wkrótce się pojawią.

Wody Yang - zapowiada się trochę stresujący czas, ponieważ wróci jakaś sprawa z przeszłości i może skomplikować plany. Również ktoś z rodziny może teraz potrzebować poświęcenia czasu i sił. Ale z drugiej strony możecie teraz otrzymać jakieś zaległe pieniądze albo takie, których się nie spodziewacie. Być może wróci do Was jakaś dawno temu pożyczona rzecz. Nie zrażajcie się początkowymi problemami. Potem wiele spraw się wyjaśni i wszystko pójdzie łatwiej. W razie kłopotów ktoś z daleka poda pomocną dłoń.

Wody Yin - dla Was ten miesiąc powinien być całkiem dobry i owocny. Pod warunkiem, że nie macie zaległości. Wiele spraw, które dotąd komplikowały Wam życie - teraz się rozwiąże. Będzie wsparcie i pojawią się ciekawe propozycje. Bądźcie jednak ostrożni, ponieważ we wspaniałej ofercie może czaić się haczyk. Wszystko może mieć teraz drugie a nawet trzecie dno. Możecie też zupełnie przypadkiem odkryć jakąś sieć intryg wokół Was....;Ale jeśli mimo wszystko skupicie się na swoich sprawach, możecie teraz wiele osiągnąć.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

6 października 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na wrzesień 2017


Wrzesień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 września o godzinie 12:39 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 8 października do godziny 4:23 DST.

Sierpień był całkiem dynamicznym miesiącem i przyniósł nam wiele wydarzeń. Dosłownie codziennie zasypywani byliśmy newsami i to z reguły niestety tragicznymi. Ale jeśli ktoś zabrał się za trudne i ważne sprawy, to ten miesiąc całkiem mocno mógł wesprzeć takie działania. To był świetny czas na stanowcze ruchy i opracowywanie strategii. Jaki będzie wrzesień?

Wrzesień zawiera podobny zestaw energii jak sierpień, ale w łagodniejszej formie. Podczas gdy w sierpniu Ziemia Yang to góry i duże budynki a Metal w Małpie to czołgi i ciężki sprzęt, we wrześniu mamy Ziemię Yin czyli glebę i pola uprawne oraz Metal Yin w Kogucie czyli ornamenty, ozdoby, broń białą i sztylet. To niestety nie oznacza spokojniejszego czasu; co to to nie! Energie miesiąca dublują się bowiem z energiami roku, co może przynieść bardzo ważne wydarzenia, wręcz spektakularne i mające dalekosiężne skutki. Różnica może być taka, że w sierpniu była tendencja do rozmachu, łamania barier i efektu a we wrześniu będzie to wszystko bardzo precyzyjne i strategicznie dopracowane. Tak, tak, stratedzy polityczni i wojskowi przez cały sierpień dopracowywali aby we wrześniu zastosować. Ten miesiąc może więc przynieść jakieś bardzo skoncentrowane działania polityczne lub wojskowe. Może nastąpić jakiś atak lub aneksja części jakiegoś kraju. Mogą pojawić się jakieś bardzo konkretne ograniczenia i zakazy. Metal skupia i koncentruje. Podobnie jak Ziemia. Możemy więc być świadkami przejęcia jakichś majątków, firm, banków. Bardzo prawdopodobne są też jakieś sprawy związane z rolnictwem lub hodowlą, produkcją żywności. Będziemy prawdopodobnie pod wrażeniem tempa działań. Ale to co widzimy, to tylko efekt wcześniejszych przygotowań i planowania.

Metal w Kogucie to sztylet lub lancet stworzony do szybkiego i precyzyjnego przecięcia lub odcięcia czegoś. Niewykluczone, że pożegnamy się z jakimiś dotacjami lub programami politycznymi. Coś się skończy. Ten miesiąc może być pod tym względem szokujący. W mediach zobaczymy wiele zakończonych działań i procesów. Efekty nas mogą zaskoczyć. Ale może też niestety pojawić się więcej zamachów z użyciem narzędzi tnących lub pistoletu czy karabinu. Może być zamach na jakąś ważną osobę. Zakończą się jakieś kariery. W wielu aspektach życia może nastąpić jakiś przełom. Dla wielu osób ten miesiąc będzie decydujący o ich sprawach. Jeśli więc prowadzicie z kimś spór w sądzie, w tym miesiącu jest większa szansa na zakończenie i definitywny wynik. Wiele spraw się zamknie i zakończy. Koniec czekania :o)

To jest też wspaniały czas do skutecznego odcinania się od toksycznych wpływów. Energie września wszystko Wam ułatwią. Będzie mniej sentymentów i łatwiej będzie podejmować decyzje. Ale starajcie się nie wylewać dziecka z kąpielą. Jeśli planujecie jakiś zabieg medyczny czy kosmetyczny - to będzie to bardzo dobry czas. Odcinamy wszystko, czego nie chcemy i co nam ciąży. Nawet w ogrodzie można teraz mocniej przyciąć krzewy i posłuży im to. Świetny moment na wszelkie zmiany i remonty, wyrzucanie gratów i ogólnie - porządki w swoim życiu. Skuteczniejsze będą teraz wszelkie postanowienia o zmianie stylu życia. Na przykład można zacząć się odchudzać albo rzucić nałóg. Teraz będzie łatwiej. Znajdziecie w sobie mnóstwo siły.

Ten czas niesie generalnie przesłanie o kończeniu czegoś i początku nowego. Dla jednych przyniesie to ulgę i uwolnienie się od toksycznych układów, chorób, zdarzeń. Dla innych niestety może przynieść koniec beztroski i wejście w jakieś nowe realia. Jeśli przygotowaliście się w poprzednim miesiącu i uporządkowaliście jakieś trudne sprawy - teraz odczujecie ulgę. Po prostu czasem nie ma sensu trwać w czymś z samego tylko przyzwyczajenia albo "bo tak trzeba". Jeśli nie odetniecie niepotrzebnych kotwic teraz, będą się ciągnęły za Wami jeszcze bardzo długo, niszcząc Wam życie. Do dzieła więc! Weźcie życie w swoje ręce, to ten czas. To też czas stanowczego powiedzenia "nie", jeśli Wam coś się nie podoba. Czas pomoże Wam to zakończyć, przerwać, przeciąć.

Wrzesień sprzyja też planowaniu i wszystkiemu co związane z zasadami i prawem. Również z nauką i przedmiotami ścisłymi. Jeśli macie jakieś poprawki lub egzaminy do zdania - nauka będzie skuteczniejsza. Dobry czas do rozwiązywania niewygodnych umów. Potraktujcie ten miesiąc jako swoiste katharsis, oczyszczenie. Tak jak chirurg musi odciąć chorą część organizmu, tak Wy odetnijcie wszystko co Wam przeszkadza w rozwoju osobistym i codziennym życiu.

We wrześniu czas będzie sprzyjać informatykom, logistykom, projektantom, chirurgom, firmom remontowym i stomatologom. Wszystkim tym, którzy dążą do konkretnego celu lub szukają algorytmów. Ale ponieważ Metal Yin to również głos i gardło, będzie ten czas również wspaniały dla śpiewaków, muzyków i mówców motywacyjnych. Większe obroty zanotują też producenci biżuterii, zegarków i wszelkich narzędzi czy urządzeń precyzyjnych. We wszystkim co robicie, starajcie się zachować dokładność. Po prostu wykonujcie swoją pracę rzetelnie a wszystko będzie dobrze. Czytajcie wszystkie regulaminy i to co napisane najmniejszym drukiem, ponieważ łatwo teraz wpaść w sidła nieuczciwego kontrahenta, z których będziecie wyplątywać się miesiącami. Dokładność, dokładność i jeszcze raz dokładność - we wszystkim co robicie. Świetny czas na audyt firmy - teraz zostanie uwidoczniony każdy najmniejszy błąd czy nieścisłość.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media i poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie. Ale może też być bardzo głośno o jakichś skandalach seksualnych (również domena tej energii). Może powrócić sprawa molestowania przez duchownych. Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniajcie sobie hasła i postawcie na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdźcie czy macie zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi. Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszacie na zachód, bacznie strzeżcie swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miejcie ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Na południowym wschodzie uważajcie na silne wiatry a na północy - na prowokacje lub rozruchy z udziałem wojska lub policji.

To może być szczególny miesiąc ze względu na zdublowane energie. Wszystko co się wydarzy, będzie odczuwane mocniej i będzie mieć poważniejsze skutki. Kluczem do najlepszego wykorzystania tego czasu będzie planowanie i odłożenie emocji na bok. Emocje mogą teraz być złym doradcą. Jeśli coś sobie zaplanowaliście, realizujcie to nie oglądając się na nic. W ten sposób wreszcie dotrzecie tam gdzie chcecie.

Teraz sprawdzimy co czeka poszczególne żywioły osobiste - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewo Yang - może się spodziewać jakiejś nagrody lub awansu i poprawy warunków finansowych. To będzie pracowity miesiąc ale z sukcesem. Warto teraz zabrać się za trudne sprawy związane z prawem lub jakimiś projektami albo wizytą u notariusza. Panowie Drzewa Yang mogą spotkać swoją drugą połówkę; rozglądajcie się :o)

Drzewo Yin - czeka trochę stresujący miesiąc z wieloma obowiązkami ale Wasze starania zostaną zauważone i może nawet otrzymacie jakąś nagrodę lub wyróżnienie. Jeśli proponują Wam awans lub jakiś biznes, uważnie przeczytajcie warunki, bo może się okazać, że pojawią się nowe obowiązki ale niekoniecznie za tym pójdą większe pieniądze.

Ogień Yang - kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Czekają pieniądze ale trzeba odkryć sposób ich zdobycia. Ktoś będzie próbował przeszkodzić i mieszać szyki, dlatego najlepiej działać niestandardowo i z zaskoczenia. Możliwe nieporozumienia, bo otoczenie może opacznie odczytywać intencje. Jeśli marzycie o jakiejś pięknej znajomej, zaskoczcie ją czymś spontanicznym i szalonym.

Ogień Yin - czeka dość pracowity miesiąc i najwięcej korzyści odniosą ludzie pracujący w grupie. Nie wahaj się prosić o pomoc, bo w tle jest duża kwota do zdobycia. Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, już w przyszłym miesiącu będziecie mogli cieszyć się sporym sukcesem. Ale uważajcie na niewłaściwe romanse, bo może z tego wyniknąć skandal.

Ziemia Yang - ktoś stoi na drodze do Waszego szczęścia i próbuje przeszkodzić. Teraz nie jest dobry czas na walkę, lepiej oszczędzać siły i przeczekać. Jeśli chcecie jednak konfrontacji, będzie to kosztować wiele nerwów i wysiłku a efekt wcale nie jest taki pewny. Róbcie co do Was należy, przeczekajcie. W przyszłym miesiącu wszystko się wyjaśni i sprawy będą mieć tendencję do samoczynnego rozwiązywania się.

Ziemia Yin - może pojawić się ciekawa propozycja współpracy. Rozważcie to, bo może się okazać, że to będzie kontrakt życia. Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale za to mogą być spektakularne. Poza tym miesiąc dość towarzyski i wypełniony wrażeniami. Zainteresujcie się zdrowiem starszych osób w rodzinie, ponieważ ktoś może potrzebować Waszej pomocy. Będzie też do rozwiązania jakiś stary i zapomniany problem.

Metal Yang - będzie wsparcie i zapał do działania. Na niektórych czeka też awans. Ale strzeżcie się zazdrośników, którzy mogą Wam rzucać kłody pod nogi. Mogą teraz krążyć bardzo dziwne plotki na Wasz temat. Uważajcie komu się zwierzacie. To świetny czas na dopracowywanie jakiegoś projektu, na testy i wdrożenie.

Metal Yin - teraz może wrócić jakiś niezałatwiony problem, być może jakiś niezapłacony mandat z przeszłości lub kara za jakieś niedopatrzenie. Sprawdźcie wszystkie płatności i rachunki, bo może to oznaczać kontrolę. Jednak urzędnicy będą mieć ludzką twarz i Was nie ukrzywdzą. Lepiej jednak abyście sami się zgłosili i szybko naprawili niedopatrzenie.

Woda Yang - to powinien być całkiem przyjemny miesiąc, pełen wsparcia i pomocy ze wszystkich stron. Wszystko powinno się teraz toczyć planowo bez nieprzyjemnych niespodzianek. Może być jednak tak, że będzie Was rozsadzać ochota do działania ale nie będziecie wiedzieli w którym kierunku się udać. Lepiej więc się teraz skupić na rozwiązywaniu starych spraw i kontynuacji poprzednich projektów. Panie Wody Yang mogą być teraz otoczone wianuszkiem adoratorów.

Woda Yin - ten miesiąc może przynieść trochę stresów. Będzie trzeba stawić czoła jakimś problemom z przeszłości i być może zwalczyć narosłe zaległości. Uważajcie na mandaty i kary. Niektórzy z Was mogą być poddani próbie przekupstwa. Zakaszcie rękawy i weźcie byka za rogi a wszystko sprawnie nadrobicie. Najtrudniejszy jest pierwszy krok. To nie jest dobry czas na nowe projekty.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

21 sierpnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na sierpień 2017


Sierpień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 sierpnia o godzinie 9:40 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 września do godziny 12:39 DST. W lipcu mieliśmy Ogień Yin ponad Owcą i Ogień Yin zazwyczaj przyrównuje się do światła świecy. Popatrzcie jak bardzo to się sprawdziło; te tysiące ludzi trzymających w dłoniach świece....Energie wciąż tak samo zaskakują swoją trafnością. Były też poważne pożary, w Kanadzie, Chorwacji....Był też silny wiatr, niszczący i zabierający ludziom mienie. Wiele zapowiedzi na lipiec się sprawdziło. Emocje, rywalizacja, wycieki tajemnych akt....
Jaki więc będzie sierpień; czy równie emocjonalny i pełen wydarzeń? Zaraz się temu przyjrzymy.

Sierpień to Ziemia Yang ponad Małpą. Ziemia Yang daje obraz góry, w której jest Metal i Woda. Może to oznaczać jakieś wydarzenia rzeczywiście związane z górami ale może też chodzić o coś co kryje się pod ziemią. Mogą to być jakieś złoża metali, złoża gazu czy ropy. Może też chodzić o duże budynki z cenną zawartością; jak muzea, mennica czy banki. Mogą to być też koszary lub składy broni. Albo tunele, metro i przejścia podziemne - może na wszelki wypadek unikajcie zbyt częstego korzystania. Uważajcie też w jaskiniach. Coś może się obsunąć lub zawalić. Ziemia ma właściwości hamujące, przytłaczające. Ziemia przysypuje coś i gromadzi. Może to też oznaczać koncentrację broni w jakimś miejscu. Przygotowywanie do czegoś. Wiele usłyszymy o nieruchomościach, o dużych połaciach ziemi. Być może wróci temat afery gruntowej albo rozkwitnie temat pałacyku dla zasłużonej osoby - tu mamy zapowiedź już na początku sierpnia, jako forpocztę energii miesiąca. Będzie mowa o jakichś roszczeniach i może nawet o dużych pomnikach, zabytkach. Albo nastąpią jakieś zmiany w prawie spadkowym, dziedziczeniu, wycenie nieruchomości. Mogą pojawić się nowe prawa w tym zakresie, na razie powstają projekty. Trochę na ten temat mówiono już w lipcu ale ten temat wróci. Ziemia Yang to też upór i niezdolność do kompromisu, pamiętliwość, drobiazgowość i konserwatyzm. Mogą dojść teraz do głosu osoby żyjące historią i wartościami konserwatywnymi.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz gwiazda 2 symbolizująca konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Gwiazda 2 to inaczej trygram Kun - Matki lub Najstarszej Kobiety. Ale ze względu na charakter tej gwiazdy, ja ją nazywam teściową :o) Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad. Gwiazda 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją i ogólnie prawami kobiet. Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania, przykręcania śruby, hamowania. Wiele usłyszymy też o szpitalach i lekarzach. Ziemia skrywająca Metal może też symbolizować szpital, jakiś duży budynek w którym jest aparatura. Może to instytut badawczy. Gwiazda miesięczna 2 w połączeniu z gwiazdą roczną 1 może dawać obraz poronienia (temat aborcji i antykoncepcji, in vitro) ale też rozwodu, poniżenia jakiegoś mężczyzny przez kobietę. W mediach zapewne przełoży się to na rozwody sławnych par celebrytów czy ważnych osób. Temat może być szeroko "wałkowany" przez tabloidy. Może to też oznaczać coś związanego z wodą lub lekami; może usłyszymy o skażeniu jakiejś partii leków lub płynów. Dla pewności lepiej pijcie przegotowaną wodę i uważajcie na kąpieliska i baseny :o) Ziemia lubi blokować, więc spodziewajcie się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrzcie się więc w świeczki :o)

No dobrze a teraz o pozytywach i o tym jak wykorzystać ten czas. Przede wszystkim Ziemia daje cierpliwość, dokładność i determinację. Dobrze jest więc zabrać się teraz za ważne sprawy, wymagające skupienia. Porządkowanie dokumentów, załatwianie zaległych spraw. Niewykluczone, że znajdziecie jakieś zapomniane skarby. Ogólnie to może być świetny czas dla poszukiwaczy skarbów. Łatwiej będzie teraz zlokalizować coś ukrytego pod ziemią. Być może przy okazji porządków odnajdziecie coś czego kiedyś szukaliście. Szczególnie może tu chodzić o przedmioty metalowe, pieniądze, biżuterię. Może przekopując ogródek znajdziecie garniec ze starymi monetami :o)

Świetny czas na remont, planowanie czegoś i zajęcia precyzyjne. Albo na naprawę czegoś co jest popsute. Wszelkie prace ogrodnicze lub związane z budową. Możecie teraz udać się do notariusza, pozałatwiać sprawy dawne i bieżące. Świetny czas do szukania dobrej lokaty lub zakupu działki. Bardzo dobrze pójdzie Wam też teraz nauka. Oczywiście są wakacje, ale może ktoś ma ochotę na jakiś kurs asertywności lub projektowania ogrodów czy wręcz homestagingu? Będziecie mieć teraz energię do działania i znajdziecie w sobie pokłady cierpliwości. Inwestujcie w siebie. Jeśli chcecie założyć firmę to też jest dobry moment. Jednak upewnijcie się, że macie zgromadzone narzędzia, oprogramowanie i wszelkie inne potrzebne zasoby. Czas sprzyja powolnemu i rozsądnemu działaniu. Nic na wariata. Mogą pojawić się drobne przeszkody, ale lepiej że teraz a nie później. Spokojnie zdążycie wszystko wyregulować.

Warto też pomyśleć o wakacjach ale raczej omijałabym kierunki takie jak północny wschód czy południe. Podróże na linii północ-południe mogą przynieść problemy z samolotami. Sam kierunek południa, czyli na przykład południowe pokoje - mogą przynieść bóle głowy a nawet migreny. Na północy straszne kłótnie a nawet poważne incydenty. Tam pojawiają się ""skrzyżowane miecze". W znaczeniu szerszym - może to też oznaczać niestety wypadek lotniczy lub przymusowe wodowanie samolotu. Ogólnie północ krajów i kontynentów może teraz generować skandale. Ponieważ północ wiąże się z wodą, rzecz może dotyczyć stoczni, platform wiertniczych, transportu wodnego lub przemysłu związanego z płynami.

Sprawdźmy teraz co czeka poszczególne żywioły osobiste - patrzcie w w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewa Yang - czeka dość pracowity miesiąc, wiele obowiązków ale możliwa jest też nagroda lub wyróżnienie. Mogą pojawić się niespodziewane pieniądze albo spłata starego długu. Może chodzić nawet o spadek lub jakąś nieruchomość. Sprawdzajcie jednak wszystko dokładnie, bo niezałatwienie jakiegoś papierka może potem skutkować sporymi problemami.

Drzewa Yin - zapowiada się przypływ gotówki. Być może projekt kontynuowany od dawna wreszcie zacznie przynosić realne profity. Panie mogą spodziewać się miłej współpracy z mężczyznami a może nawet prezentu. Panowie mogą się rozglądać za partnerką, będzie teraz większa szansa na spotkanie swojej bratniej duszy.

Ognie Yang - cóż, będzie sporo pracy i niewykluczone, że urlop trzeba będzie przesunąć....Być może trzeba będzie teraz w coś zainwestować albo pogodzić się z nieoczekiwanymi wydatkami. Ale czytajcie wszystko co jest napisane najdrobniejszym druczkiem, bo coś co jest "za darmo", może okazać się czymś bardzo kosztownym i ciężko będzie się z tego wyplątać. Uważajcie na akwizytorów i zakupy w internecie.

Ognie Yin - dla Was sierpień przygotował trochę wyzwań ale za to nie będzie nudno. Klucz do sukcesu kryje się w kreatywności. W grupie siła, zaproście kogoś do współpracy. Może być potrzebne jakieś szkolenie lub uzupełnienie wiedzy, bo staniecie przed całkowicie nowym tematem. Panowie powinni się spodziewać niespodziewanego ze strony swoich partnerek :o)

Ziemie Yang - w tym miesiącu kłopoty powinny wreszcie odejść w siną dal. Miesiąc zapowiada się bardziej towarzysko. Przyjaciele podadzą pomocną dłoń i pojawi się więcej optymizmu. Nie wahajcie się więc prosić o pomoc gdy jesteście w potrzebie. Powinna też zacząć się poprawiać sytuacja finansowa. Niewykluczone wsparcie z niespodziewanej strony.

Ziemie Yin - mogą się spodziewać pewnych problemów w kontaktach z otoczeniem. Ludzie będą opacznie rozumieć Wasze intencje. Starajcie się wyrażać jasno i precyzyjnie bo możliwe są nawet poważne nieporozumienia. Może powrócić jakaś sprawa z przeszłości. Może trzeba będzie kogoś przeprosić albo uzyskać przeprosiny. Dlatego nie wysilajcie się teraz na jakieś niestandardowe zachowania. Panowie, jeśli pragniecie harmonii w domu, staromodny bukiet kwiatów lub flakonik perfum mogą teraz zdziałać cuda :o)

Metale Yang - będą się zmagać z niedoczasem i zaległościami. Im szybciej się uwiniecie, tym lepiej. Nie zostawiajcie nic na później. Niewykluczona jakaś sprawa rodzinna lub konieczność zajęcia się jakąś potrzebującą osobą. W ogólności przygotujcie się na to, że w tym miesiącu wciąż ktoś będzie czegoś od Was oczekiwać. Co sprytniejsze Metale Yang udadzą się więc na urlop i nie jest to wcale głupi pomysł :o)

Metale Yin - Wy z kolei będziecie mieli z górki. Pojawi się wsparcie i sprawy będą się niemal same rozwiązywać. Pewna osoba, która kopie pod Wami dołki, paradoksalnie jeszcze zwiększy Wasze korzyści. Nie spoczywajcie jednak na laurach i starajcie się wszystko załatwiać sumiennie i dokładnie. Jeśli teraz coś zaniedbacie, przyszły miesiąc może okazać się bardzo trudny.

Wody Yang - trochę stresów niestety i to wynikających z wcześniejszych zaniedbań lub nieprzemyślanych decyzji. Jakiś zakup lub inwestycja może okazać się bardzo kłopotliwa i generować problemy. Niewykluczona też jest konieczność zmiany planów, więc miejcie zawsze w pogotowiu plan B. Zainteresujcie się zdrowiem starszych krewnych, ponieważ pewna osoba może potrzebować teraz opieki. Panowie Wody Yang będą musieli teraz bardzo uważać na słowa i czyny, bo bardzo łatwo będzie zakłócić harmonię w rodzinie. Noga z gazu, ok?

Wody Yin - mogą się natomiast spodziewać pochwały, wyróżnienia a może nawet awansu. Znajdziecie w sobie teraz dużo silnej woli i determinacji, więc wykorzystajcie to na rozwiniecie nowych projektów. Nie zmarnujcie tej energii! Ktoś kto próbował Wam szkodzić, stanie się niegroźny a może nawet wyciągnie rękę do zgody. Może pojawić się intratna propozycja ze strony jakiejś ważnej osoby. Panie Wody Yin mogą się spodziewać nalotu wielbicieli. Nic, tylko wybierać....


Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

5 sierpnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na lipiec 2017


Lipiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 6 lipca o godzinie 23:51 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 sierpnia do godziny 9:40 DST.

Czerwiec dał nam "popalić" swoimi emocjami i ognistymi energiami. Wiele się wydarzyło, wszystko działo się bardzo szybko. Mogliśmy odnieść wrażenie, że wszystko było przejaskrawione i przerysowane. Lipiec przyniesie nam również Ogień ale tym razem w postaci yin czyli - wydawałoby się - nieco spokojniejszej, delikatniejszej, w przeciwieństwie do czerwcowego Ognia Yang. To mogą być jednak pozory, ponieważ Ogień yin symbolizowany światłem świecy - może również nas zaskoczyć. Nie zapominajmy, że wielkie pożary zaczynają się od małej iskry. Ogień yang i yin mają różne sposoby działania, ale efekt może być podobny. Może jednak bardziej teraz będzie widać w tym wszystkim rękę człowieka. Skoro Ogień, to pożary. W czerwcu sporo pożarów powstało na skutek uderzenia pioruna. W lipcu natomiast mogą pojawić się podpalacze. Pożary mogą też być wynikiem nieumyślnych zaniedbań czy nieuwagi. Będzie ich sporo. Sprawdźcie więc zawczasu czujniki dymu, instalacje elektryczne i wszystko to co potencjalnie mogłoby się zapalić. Pogoda w czerwcu nas nie rozpieszczała a wręcz straszyła swoimi nadmiarami i przekroczeniami norm. Teraz powinno być bardziej przewidywalnie i powinno być mniej przekraczania norm. Niemniej to lato może nadal wyglądać zmiennie - susze na przemian z burzami i ulewami oraz silnym wiatrem, który w lipcu może dać się szczególnie we znaki w północno zachodnich częściach kontynentów i krajów.

Lipcowy Ogień yin ponad Owcą, może przynieść wiele ciekawych zdarzeń w życiu i w polityce. Ukryty w Owcy żywioł Drzewa może teraz znaleźć ujście, dając paliwo Ogniowi. Taki jest obraz energii tego miesiąca. Będzie więc mowa o wszystkim co związane z wydobywaniem czegoś na światło dzienne. Mogą to być kopalnie i węgiel, może to być ropa naftowa czy gaz łupkowy. Usłyszymy też zapewne o jakichś odkryciach archeologicznych czy paleontologicznych. Wyjdą na jaw też liczne tajemnice, więc to będą złote czasy dla detektywów i dziennikarzy śledczych. Ciekawie może być w okolicach 13 i 25 lipca, bo wtedy ta tendencja się nasila. Jeśli wtedy zrobicie z kimś wywiad, osoba zdradzi Wam więcej niż by chciała :o) Może też wtedy dojść do wycieku jakichś ważnych danych. Lipiec może przynieść również tendencje do cyberataków na większą skalę. Nieraz będziecie zszokowani tym co usłyszycie. Wyjdą na jaw różne malwersacje, układy, mniejsze i większe grzeszki osób na świeczniku. Do tego należy dodać ogniste wciąż emocje. To prosty przepis na protesty lub strajki o sporej sile.

Będzie też sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum uwagi jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Mogą się pojawić nawet rozruchy i to bardzo groźne. Żądania zmian, wprowadzenie czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Ponieważ spotyka się z roczną energią Kan - trygramem Wody, może to przynieść efekt w postaci jakichś wynalazków czy zmian w dziedzinie komunikacji, nauki, przepływu informacji. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Drzewo i Woda razem dają obraz jakichś regat, pływaków, czegoś związanego z sportami wodnymi. Może zostanie ustanowiony jakiś nowy rekord?

W codziennym życiu natomiast przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdźcie więc czy wyjeżdżając na wakacje, dobrze zabezpieczyliście mieszkanie. Nawet w mediach usłyszycie o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych albo nawet zniszczenia mienia. Ludzie ogólnie mogą być teraz w przysłowiowej gorącej wodzie kąpani. Najpierw będą działać a potem myśleć. Weźcie to pod uwagę. Również na drodze. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym".

Przygotujcie się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznijcie coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Trygram Zhen to nie jest grzeczna spokojna energia. Ta siła przychodzi aby zrobić trzęsienie ziemi :o) Niestety również w sensie dosłownym - może dojść do trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów, szczególnie na jakichś wyspach. Jakieś eksplozje mogą zniszczyć budynki. Zdarzenia mogą teraz być nagłe i zmieniające stare skostniałe układy. W korporacjach mogą nastąpić przesunięcia na stanowiskach. Wiele osób straci pracę, ale wiele też zyska nową. Ludzie teraz mogą działać trochę na oślep, więc jakieś zdarzenia możecie uznać za niesprawiedliwe. A z pewnością nieprzemyślane. Taka jest tendencja teraz. Dlatego zanim coś wprowadzicie w czyn, przemyślcie dokładnie i przygotujcie się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie róbcie nic na wariata, bo za miesiąc będziecie musieli się z tego wycofywać. Uważajcie też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytajcie regulaminy.

Przez cały miesiąc powinien Wam jednak towarzyszyć raczej optymistyczny nastrój i chęć działania. To może być nawet przekonanie typu "mogę przenosić góry". I dobrze. Przenoście góry, ale najpierw przemyślcie i przygotujcie się, ok? To JEST czas dla wielkich planów i działań, ale kluczem jest rozsądek i solidne przygotowanie. Myślę, że już wystarczająco wiele razy to powtórzyłam :o)

Jeśli chodzi o kierunki, uważajcie na zachód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Podróżując w tym kierunku uważajcie na swój bagaż, możliwość kradzieży czy nawet napadu. Kierunek południowego zachodu i południe - niosą duże prawdopodobieństwo pożaru. Jadąc na południe lub południowy wschód, uważajcie na zatrucia pokarmowe, może lepiej jedzcie tylko gotowane i pieczone potrawy. Więcej porad znajdziecie w filmiku pod tekstem.

A co lipiec chowa w zanadrzu dla poszczególnych żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui )?

Drzewo Yang - możecie mieć wrażenie, że nikt Was nie rozumie i ludzie opacznie odbierają Wasze intencje. Ten czas będzie wymagać wielu skomplikowanych decyzji i ciągłej gotowości, nie będzie więc sielankowo. Łatwo będzie się teraz komuś narazić. Bardzo więc uważajcie na to co mówicie i robicie. Ale za to jest to dobry czas na inwestycje i lokowanie oszczędności. Jeśli jednak jesteście artystami, kupcie zawczasu zapas materiałów i narzędzi, bo nie wyjdziecie z pracowni....Strzeżcie się ryzykanctwa!

Drzewo yin - czeka Was bardzo pracowity miesiąc ale za to mogą się pojawić ciekawe możliwości finansowe. Uważajcie jednak, bo nie wszystko złoto co się świeci i super propozycje mogą się okazać jedynie słodkim mirażem. Róbcie wszystko co w Waszej mocy aby nie narobić sobie zaległości. Wytrwajcie do przyszłego miesiąca - wtedy docenione zostaną Wasze wysiłki i niejedno Drzewo yin otrzyma awans lub premię. Dobry czas na inwestycje i lokowanie oszczędności. Strzeżcie się ryzykanctwa!

Ogień yang - możecie teraz napotkać trudności w kontaktach z innymi, może też się okazać, że traficie w grono osób o kompletnie przeciwnych poglądach. Będzie więc trochę konfliktów. Lepiej unikajcie drażliwych tematów. Jeśli prowadzicie firmę, konkurencja może ostro Wam się dać we znaki. Ale za to możecie liczyć na pomoc i wsparcie, jeśli oczywiście zdecydujecie się schować dumę do kieszeni i poprosić o to. Najlepiej byłoby przeznaczyć ten miesiąc na urlop.

Ogień yin - zapowiada się bardzo towarzyski czas i wiele ciekawych kontaktów. Będzie wiele spraw do rozwiązania, w tym jakaś zaległa związana z rodziną. Przyznajcie się, zapomnieliście, prawda? :o) Generalnie jednak wszystko powinno mieć tendencję do łagodnego przebiegu. Weźcie się więc za rozwiązanie problemów teraz, nawet tych trudnych. Bo w przyszłym miesiącu trzeba będzie stanąć na rzęsach w pewnej sprawie, jeśli nie zakończycie jej teraz.

Ziemia yang - będzie wsparcie i energia do działania, okoliczności dodadzą Wam skrzydeł. Ale jakaś zawistna franca wypuści o Was taką plotkę, że ciężko będzie to potem odkręcać....strzeżcie się ukrytego wroga. Róbcie jednak cierpliwie swoje, wykorzystajcie dary losu, nie dajcie się wciągnąć w cudze wojny. Pieniądze mogą jednak stanowić teraz pewien problem, nie dzielcie więc futra na niedźwiedziu. Żyjcie oszczędnie a wszystko się ułoży.

Ziemia yin - otoczenie będzie teraz sporo od Was oczekiwać. Niewykluczone, że będziecie odwalać robotę za kogoś. Tak więc pracowity czas. Jednak dzięki jakiejś trudnej sprawie, poznacie prawdziwego przyjaciela. Kluczem do sukcesu będzie teraz dobra organizacja pracy. Jeśli dobrze rozegracie ten miesiąc, czekają Was późną jesienią i zimą spore sukcesy i docenienie a w ślad za tym poprawa sytuacji finansowej.

Metal yang - wielu z Was otrzyma awans lub wyróżnienie. Inni będą rozgryzać prawnicze formułki. Generalnie czekają Was zadania przynoszące chwałę i podziw otoczenia. Będzie też wsparcie i pieniądze. Zapowiada się miesiąc w którym niewielkim wysiłkiem będzie można osiągnąć wielkie efekty. Wykorzystajcie to. Panie Metale yang mogą teraz być otoczone adoratorami i przebierać w nich jak w ulęgałkach. Może się zdarzyć i tak, że rozstaniecie się z obecnym partnerem, bo spotkacie swoją prawdziwą i jedyną miłość :o) Nie róbcie jednak nic pochopnie.

Metal yin - dla Was lipiec szykuje niestety szybkie tempo zdarzeń i sporo zawirowań, czyli dość stresujący czas. Okaże się też że z problemami zostajecie sami, bo wszyscy zajęci są swoimi sprawami. Spokojnie, wytrwajcie. Po prostu zacznijcie od tej najgorszej sprawy, reszta pójdzie już łatwiej. W przyszłym miesiącu zaroi się od pomocników i będą Was nosić na rękach. Uważajcie na mandaty i możliwość wszelkich kontroli. Noga z gazu.

Woda yang - zapowiada się dalsza bardzo dobra finansowa passa i wiele ciekawych zadań. Wszystko powinno iść teraz łatwiej niż dotychczas i wreszcie będzie można też trochę odsapnąć w tym biegu. Co prawda chętnych do pomocy niewielu ale jeśli potrzebujecie pomocy, to zawsze możecie liczyć na kogoś z daleka lub dalszego krewnego. Będzie podziw i docenienie a panowie Wody yang mogą teraz liczyć na towarzystwo pięknych pań. Kto wie, może z tego coś zbudujecie na stałe?

Woda yin - ten miesiąc zapowiada wiele pokus i wiele wyzwań. Nie wszystko pójdzie tak jak oczekiwaliście. Wiele zdarzeń Was zaskoczy. Uważajcie aby nie dać się wciągnąć w podejrzane układy i współpracę, bo efekt może być taki, że więcej na tym stracicie niż zyskacie. Ale z drugiej strony, jeśli rozegracie ten miesiąc mądrze i ostrożnie, możecie wiele zyskać, niekoniecznie w sensie materialnym. Weźcie udział w jakimś konkursie, wyślijcie swoją pracę, pokażcie się światu. Możecie też czasem wziąć udział w jakiejś loterii. Niewykluczony drogi lub oryginalny prezent. Kluczem do sukcesu jest teraz praca i działanie. Róbcie swoje a wszystko już wkrótce nabierze interesujących barw.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

5 lipca 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na czerwiec 2017


Czerwiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 13:37 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 lipca do godziny 23:51 DST.

Energie maja rzeczywiście były spektakularne dodając dynamiki wydarzeniom. Wciąż jest aktualna sprawa środowiska naturalnego i efektu cieplarnianego i tu prezydent USA zaistniał dzięki swojej decyzji. Było wiele mowy o leśnictwie i wydawnictwach (mają być repolonizowane), były wybuchy i pożary oraz tendencja do kończenia i zamykania wielu spraw, choćby sprawa ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. To był skuteczny miesiąc i wiele osób stwierdziło, że wreszcie udało im się zrealizować jakieś zamierzenia lub zakończyć zaległe sprawy. Inni z kolei wreszcie zdołali zabrać się do czegoś, co dotychczas leżało odłogiem.

Pojawia się więc pytanie jak będzie wyglądać czerwiec? W czerwcu pojawia się Ogień Yang ponad Koniem i jest to bardzo silna kumulacja żywiołu Ognia. Ogień Yang to najsilniejszy Ogień, symbolizujący Słońce. Można więc się spodziewać większej aktywności naszej gwiazdy jak również wizyt przeróżnych meteorytów. Niestety może też być więcej pożarów i szczególnie takich wywołanych uderzeniem pioruna lub eksplozją. Może też nastąpić spektakularne przebudzenie jakiegoś wulkanu. Szczególnie zagrożone są kierunki południowego wschodu. W pogodzie powinno teraz być bardziej sucho na przemian z krótkimi ale bardzo groźnymi epizodami burzowymi. Mogą się pojawić zjawiska o większej niż zazwyczaj sile - cyklony, trąby powietrzne, huragany i ulewy powodujące powodzie błyskawiczne. Sprawdźcie więc instalacje odgromowe jeśli macie. Jeśli nie - lepiej zainstalujcie, aby potem nie musieć wymieniać dziesiątek metrów spalonych kabli albo naprawiać sprzętów domowych. Nie mówiąc już o możliwości pożaru. W niektórych miejscach mogą wystąpić susze lub jakieś problemy z wodą. Miejcie więc zawsze zgrzewkę wody na wszelki wypadek. Zdrowotnie - taka kumulacja Ognia może spowodować problemy z krążeniem, zawały i udary; jeśli więc macie problemy w układzie krążenia, lepiej zawczasu skonsultować to z lekarzem. Mierzcie częściej ciśnienie krwi. Możliwe są też stany zapalne i problemy ze wzrokiem (szczególnie jaskra). Generalnie najzdrowiej spędzać teraz więcej czasu nad jakaś wodą.

Jeśli chodzi o wydarzenia, energie miesięczne tworzą z energiami rocznymi ciekawą kombinację; powstaje bowiem energia romansu i sztuki. Usłyszymy więc więcej o romansach i perypetiach uczuciowych celebrytów i polityków. Może też być mowa o konkubinatach i sprawach LGBT. Sporo miejsca w mediach zajmie teraz sztuka, literatura i piękno (może powrócić temat cenzury w sztuce i jakieś skandale związane z festiwalami czy spektaklami, filmami). Ale energia miesięczna - trygram Xun - to również rośliny i zioła. Niewykluczony jest więc powrót dyskusji na temat leczniczej marihuany i ogólnie ziół. Być może będą jakieś nowe regulacje prawne związane z tymi tematami. Usłyszymy też o artystach i ich dziełach, może o jakichś słynnych kolekcjach dzieł sztuki. W wydarzeniach mogą też przewijać się czasopisma, przemysł drzewny lub meblarski oraz ekologia. Być może wyniknie też jakiś skandal związany z jakimś portalem randkowym lub programem telewizyjnym takiego typu. Wspomniany trygram odpowiada również za ptaki i wszystko co jest unoszone w powietrzu, również sam wiatr. Trygram roku to z kolei Kan - woda, podróżowanie, komunikacja. Może więc to skutkować wydarzeniami dotyczącymi migracji ptaków, rozprzestrzeniania się epidemii (szczepienia), chorób roznoszonych przez ptaki (ptasia grypa?) czy elektrowni wiatrowych lub wodnych. Prawdopodobne są też kłopoty jakiejś linii lotniczej (upadłość, skandal, strajk ale niewykluczone jest uprowadzenie jakiegoś samolotu a nawet jakaś eksplozja w samolocie) lub biura podróży. Sprawdzajcie więc gdzie kupujecie bilety na podróż marzeń. Lepiej korzystać z renomowanych biur.

Ponieważ rządzi nami teraz bardzo silny Ogień, będziemy bardziej podatni na emocje. Jest ciekawa sytuacja, bo jest Ogień yang ponad Koniem zawierającym Ogień yin. Mogą więc wyjść na światło dzienne jakieś ukryte sprawy i zostaną rozdmuchane do przesadnych rozmiarów. W ogóle wszystko teraz będzie maksymalne, mega i hiper :o) Ludzie mogą reagować teraz kompletnie nieadekwatnie do sytuacji, więc z małej sprawy bardzo łatwo teraz może wybuchnąć wielka afera. Bądźcie więc ostrożni w Waszych decyzjach. Wiele osób może teraz stracić wielkie pieniądze w kasynach (najlepiej omijajcie!) i w przeróżnych zakładach. Inni oczywiście mogą zyskać, ale z decyzjami majątkowymi czy finansowymi lepiej zaczekać do lipca; to będzie lepszy miesiąc na mądre inwestycje. W mediach sporo teraz będzie zmanipulowanych i rozdmuchanych spraw. Za miesiąc się okaże, że prawda była inna. Dlatego nie rzucajcie się od razu w krytykę lub pochwały. Przemyślcie temat na spokojnie i bez emocji. Niestety wiele osób uwierzy w wyssane z palca i przeinaczone "fakty". Potem trzeba będzie niejedno odkręcać. Tak silne emocje mogą skutkować nawet większymi manifestacjami czy nawet rozruchami. Bardzo łatwo będzie teraz pociągnąć i podburzyć wielkie rzesze ludzi. Wszyscy będą teraz bardzo szybko wyrabiać sobie zdanie na jakiś temat a stereotypy będą się miały szczególnie dobrze. Trygram Xun razem z energia Ognia może też zapowiadać powstanie ruchów antyimigranckich i nasilenie ksenofobii. Może nawet dojść do podpaleń obozów dla uchodźców. Niektórych może wręcz ogarnąć amok, więc może też być więcej napadów na niewinnych ludzi mających ciemniejszą karnację. Ludzie będą mieć teraz skłonność do widzenia wszędzie przysłowiowego diabła i mogą reagować nieadekwatnie. Emocje sięgają teraz zenitu. Zanim więc przystąpicie do jakiejś akcji czy też wypowiecie się w jakiejś sprawie, weźcie głęboki oddech i policzcie do 10. Bo bardzo łatwo teraz kogoś skrzywdzić. A niektórych krzywd nie da się naprawić...

Jak więc wykorzystać tę ognistą energię aby nie podpalić świata? Ogień to też oświecenie i inspiracja. Pasja. Postawcie teraz na rozwój osobisty, skupcie się na sobie. Wprowadźcie trochę sztuki i piękna do swojego życia. Może zaprojektujcie ogród, stwórzcie zakątek jak z bajki. Zastosujcie nowy szablon do bloga. Wybierzcie się na zakupy ze stylistką. Spędzajcie teraz tyle czasu na łonie przyrody ile tylko możecie. Skupcie się na pięknie tych małych rzeczy, które macie dookoła a których nie doceniacie. A może by się tak zainteresować decoupage i ozdobić parę sprzętów w domu? Przejrzyjcie wnętrzarskie magazyny, odwiedźcie sklepy z wyposażeniem wnętrz, szukajcie inspiracji. Skierujcie tę energię na szukanie piękna w swoim otoczeniu, w sobie i .... w innych. Rozwijacie w sobie te dobre emocje i optymizm. Niech ten Ogień zapłonie w duszy i w sercu. Zaproście nielubianych sąsiadów na grilla. Może to będzie początek zgody a może nawet przyjaźni? Niech ten Ogień stanie się radością i optymizmem, niech nie podsyca tych złych emocji i agresji. Od Was zależy jaki będzie ten miesiąc. Możecie wyjść z niego radośni, bogatsi o parę nowych przyjaźni, w pięknym otoczeniu...albo poranieni i zmęczeni nienawiścią. Bo teraz wszystkie uczucia osiągną apogeum. Jeśli zakochacie się - będzie to wielka miłość. Jeśli dacie się wciągnąć w wir niechęci lub nawet nienawiści - niewykluczone że skończycie na rękoczynach. Ale też nie prowokujcie. Jedna nieprzyjazna uwaga może teraz spowodować atak. Również na forach dyskusyjnych. Traktujcie więc ten czas i swoje emocje bardzo uważnie. Jeśli skierujecie uwagę na coś dobrego i pięknego - skutki będą niebywałe. Jeśli skierujecie uwagę na niechęć i szukanie winy w innych - skończycie w maraźmie, zniechęceniu i po prostu stracicie okazję na krok naprzód w swoim rozwoju czy nawet życiu. Mówcie innym dobre słowa, inspirujcie. Niech ta iskra Ognia zrobi coś dobrego, poślijcie ją w świat. Pamiętajcie, że huragany mogą mieć swój początek w ruchu skrzydeł motyli....Nie zdajecie sobie sprawy jak wielka siła jest w Was i jak bardzo możecie kogoś uszczęśliwić albo skrzywdzić. Machajcie więc skrzydłami, drogie motyle :o)

A teraz parę słów na temat żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo yang - to będzie bardzo pracowity czas i niestety męczący. Ale za to można będzie wiele zyskać. Zastosujcie jednak większy margines czasowy na planowane zadania, bo proste z pozoru sprawy mogą się skomplikować i wymagać niestandardowych działań. Jeśli dobrze rozegracie sprawy, finanse mogą się znacznie poprawić. Nie oglądajcie się na pomoc innych, bo z tym może być problem. Uważajcie na swoje emocje.

Drzewo yin - wyczerpujący i wymagający miesiąc, sporo zadań a pomocy znikąd. Spodziewajcie się wielu zaskoczeń ale na pociechę można powiedzieć, że to co wygląda na początku dramatycznie, okaże się prostsze i łatwiejsze niż myślicie. Wyrażajcie się precyzyjnie, bo ludzie mogą opacznie rozumieć Wasze intencje. W cenie będzie kreatywność i szybka reakcja na zmieniające się warunki. Uważajcie na swoje emocje.

Ogień yang - zapowiada się bardzo towarzyski czas i wiele przyjemnych spotkań, ale strzeżcie się plotek; niewykluczone że ktoś udający przyjaciela, kopie pod Wami dołki. Może Wam być ciężko teraz zmotywować się do pracy. Najlepiej poświęcić ten miesiąc na urlop. Tym bardziej, że wisi nad Wami zadanie wymagające precyzji i kreatywności. Ten miesiąc może być trudny emocjonalnie, będzie sporo wahań i skomplikowanych decyzji.

Ogień yin - możecie mieć teraz wrażenie, że nikt Was nie rozumie. Starajcie się więc precyzyjniej wyrażać aby uniknąć nieporozumień. Niewykluczony prezent albo zwrot pożyczki od osoby z daleka. Zapowiada się sporo ciekawych spotkań, pojawią się też nowa znajomości. Wspaniały czas na urlop, bo generalnie możecie być teraz bardziej roztargnieni i możecie mieć problem ze skupieniem się na pracy.

Ziemia yang - sporo spraw do załatwienia, w tym jedna z przeszłości. Ostatecznie coś co wydawało się trudne i beznadziejne, okaże się łatwiejsze. Jest ktoś, kto generuje problemy i kopie dołki ale to się skończy. W przyszłym miesiącu powinno być już lepiej. Dobry miesiąc do załatwiania trudnych spraw i odcinania się od toksycznych ludzi. Pojawi się wsparcie i pomocni, życzliwi ludzie. Na pieniądze jednak trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ziemia yin - będzie sporo deklaracji pomocy ale na deklaracjach się skończy :o) Planując zadania, licz więc tylko na siebie. Sporo spraw do załatwienia, między innymi jakiś starszy krewny lub osoba z daleka może potrzebować pomocy. Zostaw więc w swoich planach trochę czasu na nieprzewidziane zdarzenia.

Metal yang - stresujący miesiąc pełen zaskoczeń. Sprawa której się obawiacie, okaże się nie taka groźna. Niektórzy z Was mają szansę na awans, jednak może być tak, że obowiązków będzie więcej ale nie przełoży się to na większe zarobki. Uważajcie na możliwość mandatów! Panie Metale yang mogą być otoczone wianuszkiem adoratorów ale pamiętajcie że pozory mylą i czasem możecie przegapić te najwartościowsze osoby. Jeśli będziecie w potrzebie, jakiś sympatyczny pan poda Wam pomocną dłoń :o)

Metal yin - możliwy awans ale spodziewajcie się "haczyków". Pilnujcie aby nie mieć zaległości, bo w tym miesiącu wszystko może się nawarstwić. Panie Metale yin mają szansę na spotkanie tego jedynego, ale postępujcie ostrożnie, nie podejmujcie teraz żadnych wiążących decyzji. Osoba z daleka może przynieść kłopoty.

Woda Yang - możliwa wygrana lub nieoczekiwany prezent. Generalnie sytuacja finansowa powinna się teraz bardzo poprawić; jest szansa na intratne zlecenia. Jednak będziecie musieli włożyć w to sporo pracy. Inni będą zajęci sobą i ciężko liczyć na pomoc. Panowie Wody Yang nie powinni zbyt szybko oceniać ludzi, bo pozory mogą mylić i możecie przegapić wartościową znajomość. Może też się zdarzyć, ze poznacie jakąś interesującą panią w dziwnych okolicznościach. Strzeżcie się romansów na delegacji :o)

Woda yin - możliwe są spore finansowe wpływy ale nie wydawajcie wszystkiego na pniu. Mądrze zainwestujcie. Panowie Wody yin powinni się rozglądać, bo mogą spotkać interesującą partnerkę. Traktujcie to jednak ostrożnie, bo może to być ta jedyna ale możecie też wplątać się w krótkotrwały romans bez przyszłości. Nie róbcie nic pochopnie. Sprawa wyjaśni się w przyszłym miesiącu. Strzeżcie się zaległości, bo mogą się nawarstwić.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 czerwca 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na maj 2017


Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 maja o godzinie 9:31 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 czerwca do godziny 13:37 DST.

Po pokerowych zagraniach i dwuznacznych działaniach z trzecim dnem w kwietniu, maj powinien przynieść wreszcie jakieś konkretniejsze rozwiązania. Pojawi się teraz tendencja do kończenia sporów, kończenia spraw, rozwiązywania problemów i być może parę osób straci stanowiska. Już nie da się dłużej mydlić oczu. Maj może okazać się bogatszy w wydarzenia w ogóle. Zarówno w polityce jak i naturze. W naturze mogą pojawić się niestety jakieś zdarzenia powodujące katastrofy naturalne lub wywołane przez człowieka, zniszczenie jakichś obszarów leśnych lub łąk. Niewykluczone teraz będą jakieś wielkie pożary. Ważne będą sprawy środowiska naturalnego i może powstanie jakieś nowe prawo lub nowe zasady. Może też pojawić się jakiś ruch związany z zagrożoną naturą. Może też być więcej dyskusji związanych z zanieczyszczeniem powietrza i efektem cieplarnianym. W dziedzinie polityki może teraz być głośno o czasopismach i wydawnictwach, może być tu wiele kontrowersji, może nawet upadnie jakieś wydawnictwo lub znany sklep czy serwis związany ze sprzedażą książek. Na tym rynku może być w każdym razie teraz ciężko. To może też dotyczyć mebli, papieru, leśnictwa. Leśnicy rzeczywiście będą teraz częściej gościć w mediach. Mogą wyjść na jaw jakieś malwersacje. Powróci być może temat przejęcia akcji jakichś wydawnictw, może jakaś fuzja przedsiębiorstw związanych z papierem, roślinami czy meblami. Będzie też mowa o jakichś naturalnych lekach lub ziołach no i oczywiście będzie też o leczniczej marihuanie.

Może być jakiś pozytyw tego czasu - będzie teraz łatwiej coś doprowadzić do końca, coś zmienić lub zacząć od nowa. To może być wspaniały czas do rozpoczęcia nowej diety czy zmiany stylu życia. Będzie też łatwiej przejrzeć szafy i pozbyć się starych lub nieużywanych rzeczy bez sentymentu. Wszystko stanie się jakby konkretniejsze. Wybuchy i eksplozje mogą nadal się zdarzać, szczególnie pod ziemią. Może też przebudzić się jakiś wulkan lub usłyszymy więcej o jakichś złożach podziemnych lub ciepłych źródłach. To dobry czas na rozmowy o geotermii i alternatywnych źródłach ciepła i energii. Być może zostaną ujawnione też jakieś odkrycia związane z magnetyzmem Ziemi lub przestrzenią kosmiczną. Niewykluczone jest też powstanie czy ujawnienia jakiegoś nowego programu kosmicznego lub związanego z satelitami. Jednym słowem - będzie ciekawie.

Jak wykorzystać te energie? Dobrze coś zacząć lub zakończyć, czyli śmiałe i zdecydowane ruchy. Ale przedtem staranne zaplanowanie. W ogóle teraz kluczem do sukcesu będzie planowanie. Trzeba oczywiście zachować pewną elastyczność, bo nieoczekiwane zbiegi okoliczności mogą teraz nam coś utrudnić; niemniej warto przystąpić do działania właśnie teraz. Można zabrać się za jakiś remont albo zmienić styl życia, ubierania się, fryzurę. Podjąć jakieś wyzwanie - na przykład siłownia czy jakaś gimnastyka. Teraz powinno się udać :o) Warto też pobyć trochę na łonie natury, może przyciąć jakieś krzaczki czy posadzić nowe. Ale też po prostu zwyczajnie chłonąć piękno rozkwitających kwiatów. Czas ładowania akumulatorów życiowych. Jeśli teraz rozpoczniecie kurację jakimiś ziołami - będzie o wiele bardziej skuteczna niż zazwyczaj. Spróbujcie też włączyć więcej warzyw do menu. Wiem, wiem...."nowalijki"....A czy nie byłoby dobrym pomysłem posadzić parę zieleninek w doniczce? Hej, można nawet na balkonie :o) Jakaż to radość spożywać coś co się wyhodowało od nasionka! U mnie rosną już pomidory :o) A u Ciebie?

Ale jeśli podczas remontu chodzi o instalacje elektryczne - wezwijcie fachowca. Bardzo łatwo teraz o zwarcia i iskry a stąd już tylko jeden krok do pożaru. Sprawdźcie swoje domowe instalacje, zamontujcie odgromnik jeśli jeszcze nie macie. Może okazać się niezbędny w sezonie. Przygotujcie sobie też świeczki i latarki, bo mogą być przerwy w dostawie prądu. Miejcie też zawsze zapas wody pitnej. Może bowiem nastąpić jakaś poważna i długotrwała awaria. Centrum jakiegoś miasta może zostać zalane.

Jeśli chodzi o kierunki, to cała południowa część kraju i kontynentu wygląda teraz bardzo ogniście, tam mogą częściej wybuchać pożary. Może nawet od piorunów. Cała południowa czyli od południowego wschodu poprzez południe aż do południowego zachodu. Sprawdźcie te części swoich domów czy czasem nie ma tam jakiegoś zwarcia albo czy nie obluzowało się jakieś gniazdko i czy nie iskrzy. Kierunek zachodu może wiązać się z ukąszeniami przez zwierzęta i zranieniami nożem. Uważajcie. Zachodnie dzielnice miast mogą też nieść zagrożenie napadem. Lepiej więc unikajcie samotnych spacerów w tych miejscach.

Majówka będzie jeszcze pod wpływem kwietniowych energii bo w chińskiej astrologii maj rozpoczyna się 5 maja, więc przeczytajcie poprzednią prognozę. Maj generalnie zapowiada się jako bardzo aktywny i zdecydowany miesiąc, dobry dla śmiałych kroków i zmian. Realizujcie więc swoje marzenia, chociaż spróbujcie, bo jeśli tego nie zrobicie, nie wybaczycie sobie tego później. To będzie też dobry czas dla wszystkich, którzy coś projektują i planują, niewątpliwie ruszą też wszelkie pomysły związane z budową nowego domu. A może jakiś lifting któregoś pokoju? Może nowy pomysł na ogród? Energia będzie Wam dopisywać, więc ruszajcie do dzieła!

A teraz parę słów o żywiołach osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo Yang - po miesiącu pełnym przyjemnych spotkań, możecie się teraz poczuć odtrąceni. Nagle wszyscy inni będą bardzo zajęci i ze swoimi problemami zostaniecie sami. Spokojnie, ze wszystkim sobie poradzicie, pod warunkiem że nie stawiacie sobie zbyt wysokich wymagań, ok? W tym miesiącu postawcie na odpoczynek i realizację jakiegoś marzenia. Ale czytajcie wszystko co napisane małym druczkiem, bo możecie wpaść w kłopoty.

Drzewo Yin - dobry czas na współpracę z kimś. Jeśli wykażecie się kreatywnością, osiągniecie naprawdę wiele. To będzie dość pracowity czas ale niosący wiele satysfakcji i być może nawet jakieś interesujące nowe kontakty. Nie wahajcie się prosić o pomoc. Być może teraz uda się zrealizować wreszcie coś nad czym pracujecie od dawna.

Ogień Yang - będzie wsparcie i energia do działania. Nie przejmujcie się opiniami innych, róbcie swoje. Wiele teraz można osiągnąć pracując zespołowo. W tle jakiś interesujący projekt lub propozycja finansowa. Jest szansa na zaległe pieniądze lub sfinalizowanie czegoś nad czym długo pracujecie.

Ogień Yin - wróci jakaś sprawa z przeszłości i trzeba będzie wreszcie się za nią zabrać, odwlekanie nic nie da. Temat pieniędzy będzie teraz bardzo ważny i niewykluczone, że może chodzić o jakiś spadek lub zwrot dawnej pożyczki. W razie kłopotów ktoś poda pomocną dłoń.

Ziemia Yang - może się pojawić jakaś sprawa prawna do załatwienia, ale po początkowych trudnościach wszystko powinno się w końcu ułożyć po Waszej myśli. Na polepszenie finansów trzeba jednak będzie trochę poczekać, nie przesadzajcie więc teraz z wydatkami. Panie Ziemie Yang mogą spotkać adoratora, ale nie angażujcie się zbyt szybko, bo to może być powierzchowne i nietrwałe.

Ziemia Yin - noga z gazu, ponieważ grożą mandaty. Nie przechodźcie też na czerwonym świetle. Zajmijcie się tą sprawą z przeszłości, która nie daje Wam spać. To czego się najbardziej boicie, nie będzie wcale takie straszne a nawet możecie wiele zyskać. Spodziewajcie się niespodziewanego. Miesiąc pełen zaskoczeń.

Metal Yang - możliwe są jakieś dodatkowe wpływy finansowe lub podwyżka. Ale nie liczcie na zbyt wiele i nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Za to panów Metali Yang będących w związkach czekają namiętne chwile z ukochaną. Samotni panowie powinni być jednak ostrożni, bo pięknie zapowiadająca się znajomość może się okazać krótkotrwałą przygodą.

Metale Yin - niewykluczona jakaś wygrana albo droższy prezent. Panie Metale Yin mogą się spodziewać prezentu od ukrytego adoratora, szczególnie jeśli obchodzicie w maju jakieś swoje święto. Dla pań będących w związkach, może to być pierścionek zaręczynowy.

Woda Yang - w tym miesiącu kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Ten miesiąc może przynieść całkiem spore pieniądze, ale trzeba będzie działać niestandardowo. Dobry czas na zdobycie grantu lub wystąpienie o kredyt albo wyjazd zarobkowy. Może być nerwowo ale nie przejmujcie się, wszystko powinno się zakończyć po Waszej myśli.

Woda Yin - panowie: jakaś dama może potrzebować Waszej pomocy :o) Może to być też współpraca z koleżankami, która przyniesie wymierne efekty. Dla wszystkich: możliwy awans i docenienie. Niewykluczona ciekawa propozycja z daleka. Finansowo powinno być całkiem dobrze.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

27 kwietnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na kwiecień 2017


Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 kwietnia o godzinie 16:18 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 9:31 DST.

Kończy się już marzec ze wszystkimi swoimi zawirowaniami. Wiele się zmieniło w życiu ludzi, wiele rzeczy nas zaskoczyło, również w polityce, niektórzy zmienili zdanie na jakiś temat, rozpoczęli w życiu nowy etap, odcięli toksyczne kotwice. Wiele się też działo w przyrodzie, pojawiły się burze, spore wahania temperatury i wyjątkowo silne huragany. To wszystko przez konflikt miesiąca z rokiem. Wszystko było ze wszystkim w sporze. Teoretycznie po burzach i zawieruchach, powinno być spokojniej, prawda? Zaraz się temu przyjrzymy.

W kwietniu zawita Drzewo Yang ponad Smokiem i dzięki temu pojawi się większa tendencja do nawiązywania kontaktów i porozumienia. Znika ostry konflikt z zeszłego miesiąca. To nie oznacza oczywiście, że wszystko pójdzie gładko, ponieważ Drzewo Yang nie jest skore do kompromisów. Ono może zechce wyciągnąć rękę do zgody, ale na własnych warunkach. Jednak mocniej przyciśnięte do muru, może jednak złagodzić stanowisko. Jest teraz bowiem taka sytuacja, że Drzewo Yang wsparte jest Drzewem Yin w znaku Smoka. Drzewo Yin to dostosowanie się, dyplomacja i kompromisy. Co to więc oznacza, że "na wierzchu" jest Drzewo Yang a pod spodem (w ukryciu) Drzewo Yin? Może to oznaczać, że ktoś robi dobrą minę do złej gry, ma pokerową twarz, podczas gdy tak naprawdę nie ma żadnego asa w rękawie. Może to też zapowiadać tendencje do upierania się przy swoim będąc na straconej pozycji. To może zapowiadać wiele ciekawych sytuacji w polityce. Bardzo łatwo teraz będzie znaleźć "kruczki" i "haczyki" w obietnicach polityków i w ich ocenie sytuacji. Oczywiście część ludzi da się nabrać, ale ci bardziej spostrzegawczy zakrzykną: "Halo! Coś tu nie gra!" Ano właśnie, coś tu nie gra. I to będzie hasło przewodnie tego miesiąca. Innymi słowy - kolosy na glinianych nogach.

Nie wierzcie bezkrytycznie w obietnice i zapowiedzi. Coś co wydaje się silne i spójne, tak naprawdę może takie nie być i ktoś Was wkręca. Ktoś kto wydaje się silny i niezwyciężony, tak naprawdę jest słaby i ledwie się trzyma. Jednak nie jest to dobry moment na wielkie zmiany czy przewroty polityczne, ponieważ to Drzewo wciąż ma poparcie i dobre korzenie. W tym miesiącu po prostu opadnie maska niektórym :o) Ale w maju....w maju Drzewo utraci swoją moc i bardzo łatwo będzie wtedy je zakwestionować. Jeśli więc chcecie wytoczyć armaty przeciwko komuś czy czemuś co Was gnębi - zaczekajcie na maj. Teraz może być falstart.

Mądre osoby same się zorientują, że nie warto dalej grać i zapragną kompromisów. Osoby niemądre, nie mając racji i stojąc na straconej pozycji - będą się upierać nadal, pójdą w zaparte. I ci w maju być może będą musieli odejść ze wstydem.

W naturze mogą również dziać się ciekawe rzeczy. Może nastąpić jakieś trzęsienie ziemi i tsunami. Szczególnie na południu i południowym wschodzie krajów i kontynentów. Może wybuchnąć jakiś podwodny wulkan, może jakieś miejsce zostanie zalane falą lawy lub błota. Może teraz w ogóle nastąpić więcej eksplozji i między innymi mogą być narażone jakieś linie przesyłowe gazu czy ropy, wody albo zapory wodne.

W centrum magicznego kwadratu pojawia się teraz trygram 6, zapowiadający twarde i niepopularne decyzje związane z prawem, sądami, zarządzaniem, wojskowością i policją. Może nastąpić próba porządkowania czegoś lub kontrolowania czegoś za pomocą wojska lub innych sił porządkowych. Wiele będzie mowy o wojsku, NATO, sprzęcie wojskowym. Może powrócić sprawa jakichś przetargów na sprzęt wojskowy, samoloty lub helikoptery. Będzie też mowa o szkolnictwie, o stopniach naukowych, generalnie jakaś próba uporządkowania tych tematów. Być może usłyszycie też o prawie unijnym, nowych wymaganiach i dostosowywaniu naszego prawodawstwa. Wiele kontrowersji wzbudzą jakieś sprawy związane z drzewami, roślinami, naturą, ekologią. Ktoś będzie próbował bronić swojego stanowiska na podstawie słabych lub błędnych przesłanek. Czasem będzie to zwykły tupet i arogancja, czasem niewiedza. W mediach może być też głośno o sprawach emerytur, rent i ogólnie ludzi starszych. Powróci temat emerytur dla mundurowych czy polityków. Ożywi się też temat handlu i próby jego uporządkowania, może chodzić o te nieszczęsne wolne niedziele czy podatki. W służbie zdrowia też mogą pojawić się jakieś dyskusje i ustalenia, nowe zasady. Generalnie mogą pojawić się jakieś nowe podatki. Temat rozwiązań prawnych i ekonomicznych - jak widzicie - będzie teraz dominować.

Jeśli chodzi o kierunki, odradzałabym podróże bezpośrednio na południe i południowy wschód. Połączcie kilka kierunków ale unikajcie jazdy prosto na południowy wschód i południe. Mogą tam pojawić się utrudnienia, częstsze wypadki a w terenach sejsmicznych - poważniejsze zdarzenia a nawet katastrofy. Południowy zachód z kolei może przynieść poważniejsze napady z bronią w ręku. Północny zachód - tam uważajcie na silne burze i pożary, być może nawet od pioruna lub wadliwej instalacji elektrycznej. Reszta kierunków wygląda raczej ok. Ogólnie jednak pamiętajcie aby odpuścić sobie w tym miesiącu oglądanie wulkanów czy jakichś wybitnie sejsmicznych obszarów. A jeśli już tam będziecie, bo musicie, bo koniecznie chcecie - zachowajcie ostrożność.

No dobrze, ale teraz co te wszystkie kombinacje energii oznaczają dla nas konkretnie, spytacie. Jak wykorzystać ten czas? Już piszę.

Przede wszystkim rozwijajcie umiejętność czytania między wierszami i czytajcie zawsze wszystko to co jest napisane najmniejszym druczkiem. Im bardziej ktoś się upiera przy czymś i coś podkreśla, tym bardziej to będzie podejrzane :o) W tym miesiącu nastąpi istny festiwal hipokryzji. Jeśli ktoś powołuje się na zasady, patriotyzm, naród i inne wielkie słowa, to tym bardziej przyjrzyjcie się takiej osobie. To jest dobry miesiąc na weryfikację znajomości i zaufajcie swojej intuicji. Po co Wam wilk w owczej skórze? Ale z drugiej strony przyjrzyjcie się też uważnie przyjaciołom i znajomym, którzy robią dobrą minę do złej gry. Mogą bowiem mieć poważne problemy, do których wstydzą się przyznać. Wyciągnijcie do nich rękę, być może czasem wystarczy po prostu kogoś wysłuchać, objąć, pocieszyć. Spróbujcie zajrzeć "pod powierzchnię" ludzkich zachowań, ten miesiąc to ułatwia. Być może ktoś bliski ma poważne kłopoty ale na wszystkie zapytania odpowiada z uśmiechem, że nic takiego się nie dzieje. Ten miesiąc może u wielu osób spowodować powrót starych traum i wspomnień. Bądźcie wtedy przy nich. Zazwyczaj ci którzy epatują swoimi traumami na pokaz, robią to aby manipulować innymi. Ci którzy szczerze coś przeżywają, zazwyczaj nie afiszują się z tym. Bądźcie więc uważni. Odwiedźcie samotną sąsiadkę, zadzwońcie do kogoś bliskiego, zaoferujcie pomoc, zaproście na Święta. To dobry czas na wszelkie "prace" nad swoja osobowością. Łatwiej będzie dostrzec teraz źródło problemu a nie tylko jego skutki. Świetny moment na szukanie pomocy i wsparcia u psychologa czy doradcy. Ale wybierzcie tę osobę mądrze. Znakomity moment na pogodzenie się i darowanie dawnych uraz. Pod warunkiem że robimy to szczerze a nie po to aby coś w ten sposób uzyskać. Miesiąc ten generalnie pomaga wydobyć coś co jest ukryte. Wydobyć aby uleczyć. Wykorzystajcie tę szansę. Metoda dowolna; Dwupunkt, ustawienia Hellingera, wizyta u psychoanalityka czy nawet szczera z kimś rozmowa. Wybierzcie drogę i zróbcie pierwszy krok. Po co wlec za sobą kotwice?

To jest też świetny czas na przegląd szaf i rupieci. Oczyśćcie dom, możecie nawet okadzić go białą szałwią czy w jakikolwiek inny znany sobie sposób. Wyjdźcie do ogrodu i pobawcie się ogrodnictwem, zaprzyjaźnijcie się z nowymi roślinami. To są żywe istoty. Zaproście do ogrodu pożyteczne owady. Świetnie się sprawdza Budleia - motyli krzew. Wystawcie miseczkę z wodą dla jeży, ptaków i innych małych zwierząt. Kontakt z naturą zawsze przynosi ukojenie i radość. Pięknie w tym czasie wypadają Święta. Niech będą dla Was fantastycznym czasem spędzonym razem, niezależnie od przekonań czy wiary. I ja Wam życzę wspaniałego, ciepłego i harmonijnego przeżycia tego czasu.
A więc pogodnych i radosnych :o)

Wielkanoc

A teraz przyjrzymy się poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo Yang - zapowiada się bogatsze życie towarzyskie i mogą pojawić się jakieś bardzo ciekawe propozycje. Uważaj jednak na ukrytych wrogów, którzy mogą chcieć pokrzyżować Twoje plany. Paradoksalnie jednak, dzięki ich działaniom możesz nawet coś zyskać. Generalnie wszystko powinno się teraz układać po Twojej myśli. To dobry czas na ważne decyzje i zmiany.

Drzewo Yin - nie oceniaj ludzi po pozorach, bo możesz przegapić wartościową znajomość. Pamiętaj, że nie ten przyjaciel kto się wciąż uśmiecha tylko ten co jest szczery. Przed Tobą wiele pracy i być może jakieś zaległości do odrobienia. Nie licz na pomoc innych, bo wszyscy będą teraz zajęci własnymi sprawami, zakasz rękawy i do roboty! Koniec miesiąca może być bardzo interesujący.

Ogień Yang - problemy, które widzisz przed sobą, nie są takie straszne na jakie wyglądają. Czekają też jakieś decyzje związane z zaległymi sprawami, być może w tle jest jakaś nieruchomość. Spokojnie sobie poradzisz, tylko...zabierz się do nich :o) Odwlekanie spraw może Ci później skomplikować życie. Uporządkuj rachunki bo może pojawić się kontrola.

Ogień Yin - coś ważnego odkryjesz. Będziesz zdziwiony że tak późno na to wpadłeś :o) Pojawi się wsparcie ale trzeba będzie się czymś z kimś podzielić. Postaw więc na współpracę i działania w zespole. Jeśli chciałbyś działać sam, wyczerpiesz szybko swoje siły i możliwości. Dobry czas na załatwianie spraw prawnych. Uporządkuj papierki bo może pojawić się kontrola.

Ziemia Yang - zapowiada się trochę trudny miesiąc i jakieś sprawy do załatwienia, między innymi mogą być prawne lub notarialne. W tle całkiem duże pieniądze. Z pozoru wszystko może wyglądać na groźne, ale pojawi się wsparcie z niespodziewanej strony i to Ci wiele ułatwi. Trochę stresów będzie. Jeśli z kimś się spierasz, możliwa jest zgoda/ugoda i będziesz mógł wreszcie zamknąć ten rozdział.

Ziemia Yin - w tym miesiącu możliwy jest awans, na który czekałeś i w tle są też pieniądze, więc może jakaś podwyżka lub nagroda. Dobry miesiąc na zdecydowany krok w karierze i rozpoczęcie jakiegoś następnego etapu. Dla pań Ziemi Yin - ten czas może być bardzo romantyczny, może pojawić się bardzo interesujący adorator i w dodatku bogaty. Niewykluczony książę z bajki :o)

Metal Yang - zapowiada się jakiś zastrzyk gotówki, wygrana, premia lub grant. Jeśli potrzebujesz wsparcia to jest to dobry moment na zwrócenie się do właściwej osoby. Będzie to też miesiąc wydatków i możliwe jest jakieś nieporozumienie związane z finansami; być może coś źle policzyłeś i będziesz musiał wpłacić coś w jakimś urzędzie. Generalnie bardzo pracowicie ale z satysfakcją.

Metal Yin - dla Ciebie możliwa jest podwyżka, ale może nie być taka jakiej się spodziewałeś. Będzie wsparcie i siły do działania, więc to może być bardzo skuteczny miesiąc. Panowie Metale Yin powinni się dokładniej rozejrzeć wokół, być może ta jedyna jest gdzieś w pobliżu. Jeśli macie już partnerki, uważajcie na słowa, ponieważ możliwe są kłótnie a nawet burzliwe rozstania.

Woda Yang - rzuci się w wir działania i nic ani nikt jej nie powstrzyma. Po przezwyciężeniu początkowych kłopotów, koniec miesiąca może przynieść ciekawe możliwości finansowe. Bardzo dobrze sprawdzi się praca zespołowa. Ale nie narzucaj wciąż swojej woli, wysłuchaj czasem tego co inni mają do powiedzenia. Wskazana jednak odrobina asertywności aby nie wykonywać pracy za innych, bo nie o to chodzi. Samotni panowie powinni się odważyć i wykonać pierwszy krok.

Woda Yin - zapowiada się miesiąc pełen wyzwań i być może trzeba będzie komuś pomóc. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Nie wszyscy będą rozumieć Wasze intencje, więc możliwe są też nieporozumienia. Starajcie się wyrażać jasno i precyzyjnie. Pod koniec miesiąca możecie czuć się zmęczeni ale z satysfakcją i może nawet jakąś nagrodą. Dobry miesiąc na usunięcie zaległości aby zrobić miejsce dla nowych spraw.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

3 kwietnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na marzec 2017


Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 10:33 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 16:18 DST.

W lutym wiele się działo i wielka siła żywiołu Wody Yang spowodowała wiele wydarzeń i wiele ludzkich reakcji. Był problem z zaporą wodną, były gigantyczne opady deszczu i śniegu w różnych miejscach, uważane za rekordowe. Bo Woda Yang nie zna hamulców - jeśli działa, to na oślep i całą swoją siłą. Jeśli nie ma silnych brzegów lub koryta, nie potrafi się zatrzymać. Dlatego wszystko w tym miesiącu mogło być rekordowe, przesadzone i przerysowane. Zdawać by się mogło, że oto teraz wracamy do normalności, bo przychodzi Woda Yin ponad Królikiem. Ale czy naprawdę czeka nas spokojniejszy miesiąc? Zaraz się temu przyjrzymy....

W innym roku moglibyśmy swobodnie odetchnąć i zająć się wreszcie swoimi sprawami, ale w roku obecnym niestety energie marca mają bezpośredni konflikt z energiami roku Koguta. I to na każdej płaszczyźnie. Woda Yin kontra Ogień Yin i Królik kontra Kogut (te zwierzęta są dokładnie naprzeciwko siebie w chińskim zodiaku i dlatego mówi się, że tworzą konflikt). No dobrze, ale co dla nas z tego wynika?

Spokojnie, będzie się działo, ale konflikty nie zawsze oznaczają złe rzeczy. Wszystko zależy jak się je wykorzystuje i jaki ktoś ma wykres astrologiczne, co dla tej osoby oznacza taki konflikt. Wiele osób przestraszonych tym konfliktem pisze do mnie i prosi o radę. Od razu zaznaczam: konflikt zasadniczo oznacza zmianę. Ale czy na dobre czy na złe - to już zależy od sytuacji. Wiele osób uwolni się w tym miesiącu od toksycznych relacji i od jakichś kłopotów. To będzie jak cięcie, po prostu odetnie się niepotrzebną kotwicę trzymającą nas w miejscu i będzie można wyruszyć naprzód. Tak wiec część osób odetchnie z ulgą w tym miesiącu, bo zakończą jakiś nieprzyjemny etap swojego życia. Z drugiej strony będą też osoby, które niestety coś stracą. Co to będzie - zależy od ich wykresu osobistego. Dlatego na wszelki wypadek warto w tym miesiącu postępować ostrożnie i dobrze się zastanowić przed jakąkolwiek decyzją. Nic nie robimy teraz "na wariata". Warto skonsultować swoją decyzję z kimś kto się na danym temacie zna. Jeśli zamierzacie zainwestować pieniądze, poradźcie się prawnika, poproście aby pomógł Wam napisać dobrą umowę i znalazł wszystkie ewentualne kruczki. Trzeba też teraz bardziej uważać na zdrowie i możliwość złamań i zwichnięć. Może na wszelki wypadek odpuśćcie sobie ryzykowne sporty, zdejmijcie nogę z gazu i przy wiosennych porządkach korzystajcie z nowej drabiny a nie tej, w której co drugi szczebel jest spróchniały, ok? Na wszelki wypadek uważałabym też przy wizytach u fryzjera, bo łatwo teraz o uszkodzenie włosów lub złe cięcie, z którym będziecie musieli żyć przez pół roku :o) Może wstrzymajcie się więc z jakimiś radykalnymi zmianami. W kwietniu przed Świętami jeszcze ze wszystkim zdążycie :o)

Jakąś taką drobną wskazówką może być to, że jeśli w ostatnich miesiącach powodziło Wam się świetnie i bez kłopotów, to teraz może nagle coś wyskoczyć. Bądźcie przygotowani na szybką reakcję i miejcie zawsze w pogotowiu plan B a nawet C. Jeśli coś planujecie, miejcie na uwadze zmianę planów. Może więc lepiej zaczekać z ważnymi wydarzeniami i decyzjami w Waszym życiu. Z drugiej strony są ci, którzy ostatnio przez dłuższy czas mieli kłopoty i pod górkę. Dla tych może wreszcie zaświecić światełko w tunelu (nie w TYM tunelu, ok? :o) Ale nadal postępujcie ostrożnie. Wszystko zależy od tego co oznaczają żywioły w Waszych wykresach. Zajrzyjcie do kalkulatora na mojej stronie. Zasada jest taka, że jeśli jesteście na przykład Drzewem (patrzymy w dniu urodzenia u góry), to Ogień oznacza Wasze plany, działania i dzieci, Ziemia to Wasze pieniądze, Metal to prawo, obowiązki i stresy, Woda to wsparcie, nauka i dom rodzinny a Drzewo to przyjaciele....i wrogowie. Inne żywioły będą mieć analogicznie.
W tym miesiącu jest konflikt Metalu z Drzewem, więc żywioł Drzewa w Waszym wykresie może "oberwać" (Metal kontroluje Drzewo). Wiele Drzew wyplącze się więc z toksycznych relacji (Metal "wytnie" drugie Drzewo) ale z drugiej strony ktoś może też stracić przyjaciela lub pojawią się jakieś problemy w jego/jej życiu. Drugi konflikt dotyczy Ognia i Wody. Tutaj sprawy związane z Ogniem mogą zostać poruszone. Trochę na ten temat dla poszczególnych żywiołów osobistych napiszę też pod koniec tej przepowiedni. To wszystko oczywiście są tylko ogólne uwagi, ponieważ aby powiedzieć dokładniej coś o osobie - trzeba zbadać dokładniej wykres osobisty (przy okazji zapraszam na moje kursy astrologii - będziecie wtedy niezależni i zawsze przygotowani :o)

Ale jeszcze tak ogólnie. Tendencja do przesady z zeszłego miesiąca będzie zmniejszona ale za to pojawi się konflikt miedzy zdrowym rozsądkiem, logiką a emocjami. Będzie większa tendencja do ustępowania gdy się stoi na straconej pozycji. W zeszłym miesiącu było to raczej rzucanie się na oślep nie bacząc na konsekwencje. To nie znaczy oczywiście, że ludzie teraz dadzą się tak łatwo przekonać do czegoś. Co to to nie! Raczej ustąpią z rozsądku ale schowają urazę do kieszeni w nadziei, że kiedyś czasy się odmienią :o) Królik słynie z dyplomacji a jak wiadomo czasem - szczególnie w polityce - mówi się rzeczy, które inni chcą usłyszeć. Bądźcie więc ostrożni słysząc wszelkie deklaracje i przyrzeczenia.

Wiele spraw zostanie teraz poddanych dyskusji. Temat aborcji (ze względu na obecność energii 7 symbolizującej między innymi nóż i kończenie czegoś) powróci z wielką siłą. Tak jak w zeszłym miesiącu była skłonność do przesady i parcia na oślep, tak teraz z kolei mogą się pojawić kompletnie skrajne poglądy. Nadal będzie więc ciężko się dogadać. Wiele usłyszymy teraz o sprawach związanych z płciowością i seksem. Powróci gender, sprawy LGBT, antykoncepcja i sprawy związane ze zdrowiem kobiet. Również szczepienia wywołają teraz falę emocji. Energia 7 rezydująca teraz w centrum wykresu, jest czasem zwana energia niszczenia. Można niszczyć coś starego aby zamienić na nowe - albo niszczyć dla zemsty czy pokazania swojej władzy nad kimś. Usłyszymy więc też wiele na temat ochrony przyrody, wyburzeń jakichś budynków, zmiany praw. Energia 7 ma mnóstwo znaczeń; między innymi jest to nóż lub pocisk, więc niewykluczone że jakaś ważna osoba zostanie zasztyletowana lub postrzelona. Może być też mowa o handlu metalami szlachetnymi i biżuterii. W mediach znajdziemy też informacje o sprawach finansowych, bitcoinach i skarbówce. To wszystko związane jest z Metalem energii 7. Będzie też o biżuterii i młodych kobietach. Duże emocje mogą też wywołać teraz leki, różne terapie (akupunktura, marihuana) i chirurgia. Niewykluczone że wyjdzie na jaw jakaś sprawa związana z jakąś jednostką medyczną lub firmą farmaceutyczną. Wiele będzie pomówień i oszczerstw, mogą też dotrzeć do was jakieś niebywałe plotki i teorie spiskowe. Złote czasy dla dziennikarzy śledczych; będą teraz na przysłowiowej fali.

Jeśli spojrzeć na to geograficznie, unikałabym kierunków południowego i wschodniego, bo mogą tam spotkać nieprzyjemności. Szczególnie południe wygląda nieciekawie teraz i może to dotyczyć południowych dzielnic miast, krajów czy nawet kontynentów. Na wschodzie unikałabym terenów górzystych i sejsmicznych. Ok, jeszcze południowy zachód - tam jakaś wichura może być bardzo nieprzyjemna i coś poniszczyć. Tak więc nie jedziemy w ten rejon z namiotem, ok?

No dobrze a jak można z sensem wykorzystać tę energię? Wspaniale będą teraz szły prace ogrodnicze. Przytnijcie drzewka i krzaczki żeby zdrowo rosły, zaplanujcie nowe rośliny na rabatach, wymieńcie stare rzeczy na nowe. Dobry czas do oczyszczania rabat, przeglądania cebulek. Wspaniały czas na remonty (ale uważajcie na drabinach i odpuśćcie sobie remontowanie zachodnich i południowych części mieszkania. Chyba że musicie ale wtedy poradźcie się konsultanta feng shui - poda Wam bezpieczne daty).

To jest też najlepszy moment na obłożenie się książkami motywacyjnymi i pracę nad sobą. Można więc teraz łatwiej rozpocząć (i kontynuować!) jakąś terapię czy dietę. Takie wiosenne porządki w swoim wnętrzu. Odetnijcie się od toksycznych osób, wyrzućcie stare popsute rzeczy, zróbcie miejsce na nowe. Zajrzyjcie do szaf. Idzie wiosna! Postawcie w tym miesiącu na minimalizm w otoczeniu a za to zajmijcie się na bogato wnętrzem swojej duszy. Czyli stawiamy na zmiany ale kontrolowane.
Warto też zrobić porządek w komputerze, na dyskach, uporządkować stare zdjęcia, zmienić zdjęcie na pulpicie. Poszukajcie też nowych inspiracji wnętrzarskich, związanych ze stylem życia. Teraz jest dobry czas. Dobry czas też na śpiewanie i granie, wiec wiele sukcesów odniosą też muzycy. I wreszcie jest to też dobry czas dla astrologów i doradców. Prawdopodobnie będziecie mieć teraz pełne ręce roboty, bo ludziom się życie zmienia właśnie teraz :o)

I przede wszystkim nie bójcie się tych zmian; pewne rzeczy muszą się wydarzyć aby potem było lepiej. Trzymajcie rękę na pulsie wydarzeń, rozwijajcie się, sięgnijcie po jakąś filozoficzną mądrą i inspirującą książkę. Zajrzyjcie też na YouTube do mnicha Ajahn'a Brahm. Jest kilka jego wykładów po polsku. Spojrzycie na życie i sprawy z innej perspektywy....i wiecie co? Spodoba Wam się :o) A więc do dzieła, byka za rogi i zróbcie miejsce dla nowego w swoim życiu, bo najlepsze czeka za rogiem :o)

A teraz coś dla poszczególnych żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ):

Drzewo Yang - coś czego się spodziewaliście może Wam umknąć sprzed nosa. Dlatego nie spoczywajcie na laurach tylko dbajcie o swoje sprawy, zakaszcie rękawy i do roboty. Szczególnie że możecie stanąć przed jakaś bardzo ważną decyzją. Błędy popełnione w tym momencie będzie bardzo ciężko naprawić.

Drzewo Yin - jakiś problem z przeszłości rozwiąże się prawie sam. Dlatego zamiast wciąż rozmyślać o dawnych wydarzeniach, bierzcie się do pracy, bo możecie bardzo dużo teraz zyskać. Świetny czas do zawierania przyjaźni i nawiązywania współpracy. W grupie siła. Niewykluczona jakaś bardzo miła propozycja z daleka.

Ogień Yang - spodziewany awans lub nagroda może się nieco opóźnić. Na razie wszystkie siły włóżcie na merytoryczne przygotowanie, bo możecie sięgnąć wyżej niż oczekiwaliście :o) Możecie też stanąć przed wyborem: pieniądze albo dalsza nauka. Ktoś z daleka może trochę namącić ale ostatecznie wszystko powinno się dobrze skończyć. Panie Ognie Yang muszą uważać na nieporozumienia i plotki, które mogą je poróżnić z ukochanym.

Ogień Yin - dzięki przypadkowemu zbiegowi okoliczności unikniecie kary za coś co zrobiliście nie tak ale następnym razem nie powtórzcie już tego błędu. Możecie liczyć na wsparcie przyjaciół z daleka, ale uważajcie aby nie zranić kogoś przez swoje nadmierne ambicje. W samochodzie - noga z gazu. Niewykluczone jakieś sprawy notarialne do załatwienia.

Ziemia Yang - czekają jakieś sprawy związane z finansami. Wygląda na to, że racja jest po Waszej stronie ale na pieniądze jako takie będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Potrzebna będzie kreatywność, bo pojawią się nowe wyzwania, być może jakieś nowe aspekty starej sprawy. Możecie liczyć na wsparcie osób życzliwych. Panowie Ziemie Yang muszą więcej czasu poświęcić partnerkom, aby te nie poczuły się zaniedbane, bo kłopoty gotowe. Panie Ziemie Yang powinny zrobić pierwszy krok, bo chłop nieśmiały jest :o) Weźcie jakiś drobny prezent pod pachę i ruszajcie :o)

Ziemia Yin - czekają jakieś sprawy do rozwiązania. Ktoś starszy w rodzinie może teraz wymagać opieki. Miesiąc pełen niespodziewanych zdarzeń. Uważajcie ze swoimi planami, ponieważ może zajść potrzeba szybkiej ich zmiany. Rzeczy będą się zmieniać jak w kalejdoskopie, czeka Was wiele zaskoczeń a może nawet jakieś rozczarowanie. Nie obiecujcie sobie więc zbyt wiele. Sprawdźcie czy zapłaciliście wszystko w terminie. Spokojnie, w przyszłym miesiącu wszystko się wyjaśni i ułoży.

Metal Yang - dzięki Waszej kreatywności możecie zostać dostrzeżeni przez szefa albo nawet otrzymać jakąś nagrodę. Niestety ujawnią się też złośliwcy i zazdrośnicy i będą próbować pod Wami kopać dołki. Nie przejmujcie się, bo kto pod kim...i tak dalej :o) Wyrażajcie się jasno i konkretnie, bo otoczenie może teraz opacznie rozumieć Wasze intencje. Jeśli panowie Metale Yang planują umówić się z sympatyczną koleżanką, kluczem będzie jakiś niezwykły pomysł. Do dzieła!

Metal Yin - dość pracowity miesiąc i warto nauczyć się prosić o pomoc. Delegujcie zadania. Nie jesteście Robocopami, ok? Szczególnie że będzie sporo pośpiechu, terminy i stres. Nie dajcie się wrobić w cudze zadania bo i tak macie dość swoich. Zbyt wysokie ambicje niestety nie pomogą :o) Ktoś z daleka z radością rzuci się na pomoc ale pamiętajcie potem o rewanżu. Uważajcie na wydatki aby nie przesadzić.

Woda Yang - staniecie przed ważną decyzją, czy rzucić się na coś całkowicie nowego czy pozostać przy starym. Nowy pomysł wygląda całkiem dobrze ale mierzcie zamiary na siły. Ktoś z daleka chętnie się w to włączy ale potem może się okazać że sukces ma wielu ojców i ktoś może chcieć sobie przypisać Wasze osiągnięcia. Pilnujcie więc swoich spraw. Dobrze napisana umowa może być kluczem do sukcesu, tym bardziej, że otoczenie może teraz opacznie odczytywać Wasze intencje.

Woda Yin - świetny miesiąc do działań w grupie. W tle jest możliwość prestiżowej nagrody. Uważajcie jednak aby dobrze zaplanować ten czas i unikajcie zaległości, bo te mogą Wam pokrzyżować wszystkie plany. Nie przesadzajcie z imprezami i marnowaniem czasu, ponieważ teraz liczy się czas. Weźcie także pod uwagę możliwość, że ktoś starszy w rodzinie może potrzebować waszej uwagi; zastawcie więc na wszelki wypadek jakiś margines czasowy. W przyszłym miesiącu będziecie mogli sobie pofolgować, ale teraz pracę, ważne działania i naukę postawcie na piedestale, ok? Podziękujecie mi później :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 marca 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
Przepowiednia Feng Shui na Rok Ognistego Koguta - tu się dowiesz co ten rok chowa dla Ciebie w zanadrzu...
Przepowiednie astrologiczne dla żywiołów osobistych:

Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.


Kalkulator jest tutaj.

Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yang

drzewo yin drzewo yin

ogień yang ogień yang

ogień yin ogień yin

ziemia yang ziemia yang

Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia yin ziemia yin

metal yang metal yang

metal yin metal yin

woda yang woda yang

woda yin woda yin

Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin

PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK KOGUTA!


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

Rok Koguta

Rok Koguta 2017 w Kalendarzu Hsia symbolizowany jest przez dwa żywioły - Ogień Yin ponad Metalem. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, Ogień zwycięża Metal, więc te dwa żywioły są w relacji niszczącej i walczą ze sobą. Zazwyczaj takie skonfliktowane żywioły oznaczają dysharmonię. Ogień Yin symbolizuje płomień świecy, który migoce i jest niestały, więc reprezentuje on również osobę emocjonalną, uczuciową i wrażliwą. Nie ma tu silnego temperamentu jak u Ognia Yang, ale może tu być napięcie i nerwowość i te uczucia mogą się akumulować i w końcu eksplodować. Wtedy będzie to poważniejsze niż Ogień Yang. Jak w chińskim powiedzeniu - "Iskra może spalić pole". Dlatego też Ogień Yin jest bardziej związany z pożarami i eksplozjami. Ponieważ Ogień i Metal są w relacji konfliktowej, mogą nastąpić międzynarodowe konflikty i starcia. Ogień Yin symbolizuje również pociski i pistolet, więc może to zapowiadać częstszą wymianę ognia. Gdy spojrzymy w historię, z Ogniem Yin powiązane są bardzo poważne katastrofy. Kilka przykładów z historii - atak 911 na WTC w 2001 roku wydarzył się w dniu Ognia Yin i w miesiącu Ognia Yin ponad Kogutem, pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroshimę 6 sierpnia 1945 roku i był to dzień Ognia Yin i rok Koguta, Osamę Bin Ladena zabito w dniu Ognia Yin 2 maja 2011 roku....Ogień Yin ponad Kogutem jest raczej słaby, ponieważ Metal spod spodu nie wspiera Ognia u góry. Nie możemy jednak dyskredytować siły takiego Ognia, ponieważ Kogut w cyklu życia Ognia Yin jest miejscem jego narodzenia. Nic dziwnego więc, że będą poważne eksplozje, pożary i wojny w 2017 roku.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu Yin, który symbolizuje biżuterię i ozdoby takie jak naszyjniki i bransolety. On jest czarujący i piękny na zewnątrz, ale wewnątrz ma jakość zimnego i twardego Metalu. Stąd reprezentuje również nóż, który może zostać użyty do zabijania. Jako taki, rok Ognistego Koguta nie wydaje się być spokojny i nastąpią wojny, wymiany ognia, morderstwa i ataki terrorystyczne.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów biegnie w cyklach sześćdziesięcioletnich. Oznacza to, że doświadczyliśmy roku Ognistego Koguta 60 lat temu w roku 1957 jak również 120 lat temu w roku 1897. Rok 1957 przyniósł eskalację Wojny Wietnamskiej z akcjami Viet Congu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1897 roku Chiny były pod władzą Dynastii Qing i Cesarzowej Dowager Cixi i zaczynały upadać z powodu agresywnej inwazji Rosji i innych krajów zachodnich. Jednak ponieważ Ogień Yin symbolizuje również optymizm a Kogut jest "Kwiatem Brzoskwini" reprezentującym romans i piękno, będzie ten rok generować potrzebę rozrywki i poczucie szczęścia. Będzie to więc dobry czas dla przemysłu rozrywkowego i wszystkiego co związane z pięknem i urodą. Ogień Yin ponad Kogutem jest także Gwiazdą Szlachetnych Pomocników i Gwiazdą Akademicką w astrologii Czterech Filarów Przeznaczenia. W związku z tym, zarówno rok 1897 jak i 1957, były znaczące w rozwoju naukowym. W 1957 roku Związek Radziecki wystrzelił dwa satelity - najpierw Sputnik 1 w październiku a potem Sputnik 2 w listopadzie. Stany Zjednoczone z kolei umieściły na orbicie pierwszego satelitę Explorer 1 w styczniu 1958 roku. W 1957 roku Gordon Gould wynalazł laser. W 1897 po raz pierwszy pojawiło się słowo "komputer". W tym samym roku pojawiła się też Aspiryna i odkryto elektrony. Jeśli chodzi o rozrywkę, w 1957 roku odbyła się premiera musicalu "West Side Story". Również w tym roku John Lennon spotkał Paula McCartneya i stworzyli grupę Quarryman, która poprzedzała Beatless.

1897 rok jest rokiem, w którym opublikowano w Londynie powieść Bram'a Stoker'a "Dracula". Powieść ta opowiada o wampirze i krwi, a Ogień Yin związany jest z krwią. Tak się składa, że Bram Stoker urodził się 8 listopada 1847 i jest to rok Ognia Yin i dzień Ognia Yin. Aktor współczesnego serialu "Zmierzch" Rob Pattinson, również urodził się w dniu Ognia Yin.

W roku 1957 było również wiele eksplozji i pożarów. W lutym 1957 wybuch gazu w kopalni węgla w Virginii zabił 37 osób. W tym samym miesiącu pożar w domu spokojnej starości w Missouri zabił 72 osoby. W maju olbrzymia bomba wodorowa przypadkiem wypadła z bombowca w pobliżu Albuquerque. We wrześniu w Rosji zdarzyła się katastrofa nuklearna w elektrowni Mayak a w październiku wybuchł pożar w reaktorze nuklearnym Windscale w Anglii.

W chińskiej metafizyce Ogień Yin reprezentuje serce i układ krążenia. Odnosi się również do mózgu, układu nerwowego i oczu. Dlatego też Ogień Yin może łatwo przynieść choroby serca, krwi, stany zapalne, problemy z mózgiem i nerwami, takie jak nadciśnienie i udary. Weźmy na przykład Hillary Clinton urodzoną w roku 1947. To był rok Ognia Yin ponad Świnią. W 2013 roku - roku Wody Yin ponad Wężem, nastąpił konflikt z rokiem urodzenia Hillary. Ona wtedy uderzyła się głową o ścianę i potem odkryto, że ma ona skrzep w mózgu. Musiała wtedy zrezygnować ze stanowiska Sekretarza Stanu. Bruce Lee zmarł w dniu Ognia Yin będącego w konflikcie z rokiem Wody Yin w 1973 roku i pośmiertnie odkryto płyn w jego mózgu. James Blunt, mistrz wyścigów samochodowych, również zmarł na atak serca w roku 1993 gdy nastąpił konflikt między Woda Yin a Ogniem Yin.

Metal w ciele człowieka związany jest z płucami i układem oddechowym. Jeśli Ogień atakuje Metal, jest zagrożenie grypą i innymi problemami układu oddechowego i skóry. Metal Yin atakuje Drzewo Yin, które jest związane z małymi kośćmi, więc trzeba się strzec wypadków powodujących urazy kręgosłupa, kończyn, palców rąk i nóg. Wiele jest przykładów ludzi, którzy mieli urazy kręgosłupa w czasie dnia lub roku Koguta. Słynnymi przykładami są Brandon Lee, syn Bruce'a Lee, który zmarł w roku Koguta 1993 podczas kręcenia filmu, ponieważ pocisk uszkodził mu kręgosłup oraz Wong Ka Kui, gwiazda rocka z Hong Kongu, która zmarła w tym samym roku z powodu upadku ze sceny w Tokio i złamania kręgosłupa. W 2005 roku - roku Koguta - Madonna spadła z konia i połamała sobie kości....

Ponieważ Ogień Yin symbolizuje serce i często jest porównywany do płomienia świecy, migocącego i niestałego, osoby Ognie Yin są serdeczne ale emocjonalne, uczuciowe i wrażliwe. Przykładami osób Ognia Yin są Robert Pattinson, Harrison Ford i Fang Bangbing i był też David Bowie. Oni wszyscy są artystami, niezwykłymi ze względu na swoją wrażliwość i kreatywną, dramatyczną twórczość. Szczególnie David Bowie uważany był za mistrza innowacyjnej muzyki z dramatyczną oprawą wizualną. Interesujące jest, że Ogień Yin a szczególnie Ogień Yin ponad Kogutem, często można znaleźć w wykresach wpływowych ludzi w historii Chin. Potężni politycy chińscy, wliczając w to Cesarza Song Taizu, Cesarza Hongwu z Dynastii Ming, Dr. Sun Yat Sen, Mao Tse Tung, Xi Jinping .... wszyscy oni urodzili się w dniu Ognia Yin, a trzech ostatnich urodziło się dokładnie w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Inni słynni i wpływowi Chińczycy urodzeni w dniu Ognia Yin to popularna aktorka Fang Bingbing, Jack Ma z Alibaba i Ma Huateng z Tencent. Fang Bingbing i Jack Ma urodzili się w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Ten zadziwiający fakt zapowiada, że rok Ognia Yin ponad Kogutem może również przynieść większe wpływy chińskiej polityce i gospodarce.

Ludzie Ognie Yin są serdeczni i życzliwi ale mogą też być nerwowi, spięci i podejrzliwi. Ludzie z silnym Ogniem Yin mogą być zabawni i lubią żartować jak komicy. Sławni komicy jak Bob Hope, Chris Rock i Rowan Atkinson urodzili się w dniu silnego Ognia Yin. Żywioł Ognia generalnie symbolizuje szczęście, więc ludzie związani z tym żywiołem są szczerzy, serdeczni i uprzejmi. Ogień Yin jest optymistyczny ale złudny. Ci ludzie są wiarygodni i są oni zaufanymi przyjaciółmi, ale ich zachowanie może cechować dramatyzm i zmienność nastrojów. W związku z tym rok Ognia Yin często wzmacnia zaufanie ludzi do ekonomii, co przekłada się na dobre funkcjonowanie giełdy. Szczególnie podczas wiosny i lata, gdy żywioł Drzewa i Ognia pozwala świecy płonąć bardzo jasnym płomieniem. Taki złudny Ogień wywinduje giełdę bardzo wysoko. Jednak gdy tylko minie wpływ Drzewa i Ognia, co następuje w okolicach sierpnia, giełda zaczyna pikować ostro w dół, ponieważ złudny płomień świecy zaczyna gasnąć. Dlatego też osoby inwestujące na giełdzie i zajmujące się akcjami, muszą przygotować się na wielkie rozczarowanie w drugiej połowie roku. Podobne zjawisko wzrastającego rynku w pierwszej połowie roku i załamującego się w sierpniu, wystąpiło w wielu poprzedzających latach Ognia Yin, jak na przykład 1987, 1997, 2007....Zniżkowa tendencja giełdy może się rozpocząć w sierpniu 2017 ale tym razem wpływ będzie długotrwały, ponieważ nie będzie wsparcia dla Ognia w latach 2018-2022.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu; w metafizyce chińskiej jest to "Kwiat Brzoskwini" lub "Kwiat Romansu" i przynosi on piękno i urok osobisty szczególnie ludziom urodzonym w dniach lub latach Małpy, Szczura i Smoka. Rok "Kwiatu Brzoskwini" będzie też pomyślny dla przemysłu związanego z pięknem i urodą, modą, rozrywką, muzyką. Ogień Yin związany jest również z kuchnią i energią. Przyniesie więc rozkwit restauracjom i wszystkiemu co związane z gotowaniem jak również z uzdrawianiem, sportem, centrami fitnessu i jogi. Negatywnym aspektem "Kwiatu Brzoskwini" są skandale seksualne.

Ponieważ Ogień oznacza gorące powietrze, żywioł ten jest często kojarzony z ptakami, samolotami i obiektami latającymi. Ogień Yin w roku 2017 jest migocący i niestabilny, może więc przynieść katastrofy w powietrzu. 17 marca w roku 1957 prezydent Filipin i 24 pasażerów zginęło w katastrofie samolotu. W listopadzie tego samego roku na Isle of Wight rozbił się hydroplan zabijając 45 osób. Żywioł Ognia Yin przynosi również rozwój lotnictwa i badań kosmicznych. W roku 1957 zarówno Związek Radziecki jak i Stany Zjednoczone Ameryki wysłały swoje satelity w przestrzeń kosmiczną. Kogut jest silnym Metalem i jest też związany z maszynami, samochodami i pociągami. Będą więc częstsze wypadki drogowe z udziałem samochodów i pociągów. W roku 1957 było wiele poważnych wypadków komunikacyjnych. We wrześniu 1957 na Jamajce w katastrofie kolejowej zginęło 175 osób. W październiku w Turcji zderzyły się dwa pociągi zabijając 95 osób. W grudniu w Londynie w dzielnicy Lewisham nastąpiła katastrofa kolejowa i zginęły 92 osoby.

W medycynie chińskiej żywioł Ognia odpowiada za serce i układ krążenia; jest też związany z mózgiem, układem nerwowym i oczami. Metal Yin symbolizuje układ oddechowy, płuca, skórę. Gdy Kogut spotyka drugiego Koguta, następuje "samoukaranie", które może powodować zachorowania na grypę, kłopoty z układem oddechowym i skórą. Ponieważ w tym roku Ogień topi Metal, musimy uważać na stany zapalne skóry i problemy z układem oddechowym. W 2017 roku epidemia grypy może być więc poważniejsza. Odpowiednimi suplementami wzmacniającymi nasz układ odporności i minimalizującymi szansę problemów z sercem i układem oddechowym, są antyoksydanty, witamina C i kwasy tłuszczowe omega 3. Dla osób ze słabym Ogniem wskazany jest koenzym Q10.

Kogut ma konflikt z Królikiem. To oznacza że mały Metal tnie małe Drzewo. Może to się wiązać z ranami od noża, operacjami chirurgicznymi, urazami kręgosłupa i szyi, urazami małych kości takich jak palce rąk i nóg.

Ludzie urodzeni w roku Koguta obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Królika mają konflikt z rokiem. Takie osoby będą mieć więcej podróży i ruchu w 2017 roku. Dobrze jest wykorzystać tę szansę na niezbędne zmiany takie jak przeprowadzka, zmiana biura, pracy lub podróże. Powinni oni jednak zachować szczególną ostrożność i unikać ryzykownych sportów takich jak wyścigi samochodowe, prowadzenie samolotu, głębokie nurkowanie bez akwalungu czy skoki spadochronowe. Zalecane jest aby nosili oni wisiorek ze Smokiem, który pomoże odciągnąć uwagę Koguta i tym samym zminimalizować ryzyko konfliktu. Ludzie urodzeni w roku Królika powinni ograniczyć podróże bezpośrednio na zachód, ponieważ w tym roku jest to kierunek Wielkiego Księcia.

W ostatnich 3 latach od 2013 do 2015 doświadczaliśmy Ognia i Ziemi. Ogień to krążenie krwi, węglowodany, energia i cukier, Ziemia to żołądek i mięśnie. Te lata więc powodowały, że ludzie łatwiej przybierali na wadze. Nadejście żywiołu Metalu od 2016 roku jest zatem dobrą szansą na wyczerpanie nadmiaru Ziemi, który zgromadziliśmy przez ostatnie kilka lat. Rok Koguta jest więc też dobrym rokiem na częstsze ćwiczenie, zadbanie o dietę i odchudzanie. Te dwa lata - Małpy i Koguta - są bardzo dobrym czasem na skuteczne pozbycie się nadmiaru tłuszczu.

Jeśli chodzi o feng shui Wędrującej Gwiazdy, obecne dwudziestolecie 2004-2024 nazywane jest "Okresem 8" gdzie numer 8 reprezentuje trygram Góry i jednocześnie oznacza też małe dzieci. Dlatego od czasu wejścia w Okres 8 w 2004 roku, więcej katastrof, kłopotów i nieszczęść związanych jest właśnie z dziećmi. Numer 8, reprezentujący dzieci, będzie wciąż obecny w centrum wykresu Wędrującej Gwiazdy w tym dwudziestoleciu. Dlatego tak ważne jest zwrócenie w tym dwudziestoleciu szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i ich dobre samopoczucie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, żywioł Ognia jest siłą napędową giełdy. Pięć żywiołów oddziałuje również na ludzkie nastroje. Generalnie Ogień to radość, Woda to strach, Ziemia to medytacja, Metal to smutek a Drzewo to złość. W związku z tym rok Ognia generuje zazwyczaj optymizm i napędza giełdę. Na przykład ostatnie finansowe tsunami zdarzyło się w 2008 roku, ponieważ był to rok Szczura, rok silnej Wody. Kryzys ekonomiczny pogłębiał się i trwał aż do 2012 roku, ponieważ poprzednie lata nie miały w sobie żywiołu Ognia. Zgodnie z oczekiwaniami, gdy tylko nadszedł rok Węża 2013 niosący powrót żywiołu Ognia, gospodarka USA wykazała silny wzrost i w 2014 roku, który był rokiem Konia z silnym Drzewem i Ogniem, indeks giełdowy Dow Jones przekroczył 18000 punktów. Rok 2015 Drewnianej Owcy nie ma widocznego Ognia, ale posiada Ogień ukryty w Owcy; stąd optymizm trwał aż do stycznia 2016 gdy miesiąc Wołu miał konflikt z Owcą i zgasił ukryty Ogień. Widzimy więc wtedy poważne zahamowanie na giełdzie, odeszło wielu celebrytów, były też ataki terrorystyczne a w pogodzie wyjątkowo zimna pogoda i śnieżyce. W roku Ognistej Małpy 2016, jest "słońce zachodzące", więc gospodarka wykazała spowolnienie. Jednak rok 2017 ze swoim Ogniem Yin wciąż jest pozytywny dla gospodarki i nadal panuje optymizm przynoszący zaufanie kupujących, szczególnie wiosną i latem, gdy płomień świecy zyskuje wsparcie Drzewa i Ognia, napędzając ów iluzoryczny optymizm. Ponieważ jednak Ogień Yin jest złudnym płomieniem świecy, zostanie on zagaszony przez jesień i zimę. W okolicach sierpnia i października nastąpi więc poważne zahamowanie i skutkiem będzie długotrwała zniżkowa tendencja giełdy, ponieważ aż do roku Tygrysa 2022, nie ma lat z Ogniem.

Ogień Yang porównywany jest do Słońca, podczas gdy Ogień Yin może oznaczać gwiazdy. Gdy Ogień Yin słabnie na Metalu, w 2017 roku może odejść sporo aktorów i celebrytów.

Oczekuje się, że żywioły Ognia i Metalu w roku 2017 przyniosą rozkwit przemysłowi związanemu z żywiołem Ognia i Wody. Jest tak ze względu na to, że Ogień zwycięża Metal, więc Metal jest symbolem pieniędzy dla przemysłu związanego z żywiołem Ognia czyli energetyki, rozrywki, giełdy, finansów. Drugie w kolejce najlepsze gałęzie przemysłu to te związane z Wodą, ponieważ Woda zwycięża Ogień i Ogień jest dla tych przemysłów symbolem pieniędzy. Te gałęzie przemysłu to transport, komunikacja, spedycja. Gałęzie przemysłu związane z Ziemią również będą mieć pomyślność, ponieważ Ziemia generuje Metal. Będzie to więc aktywny rok dla takich dziedzin jak rynek nieruchomości, budownictwo, high tech, górnictwo. Działalnością o niezbyt dobrych zapowiedziach jest ta związana z Metalem czyli bankowość, inżynieria, komputery, samochody. W roku z silnym Metalem te działalności będą bardzo aktywne, ale będzie też bardzo silna konkurencja; rok Koguta przyniesie wielu rywali. Przemysł związany z żywiołem Drzewa, taki jak tekstylny, papierniczy, ochrona środowiska, będzie aktywny, ponieważ Drzewo generuje Ogień. Jednak Ziemia symbolizująca pieniądze dla Drzewa - jest nieobecna.

Podsumowując powyższe; gałęzie gospodarki radzące sobie dobrze w roku Koguta to te związane z żywiołami Ognia i Wody. Dziedziny związane z żywiołem Ognia to energetyka, giełda, finanse, rozrywka. Dziedziny związane z żywiołem Wody to transport, spedycja, komunikacja. Dziedziny związane z żywiołem Ziemi będą aktywne i produktywne, ale ich żywiołem pieniędzy jest Woda i żywioł ten nie jest teraz widoczny.

Generalnie rok Koguta Ognia Yin, z Ogniem u góry a Metalem na dole, jest symbolem optymizmu, innowacji i postępu. Wciąż jest konflikt i dysharmonia w stosunkach międzynarodowych i może to nie być spokojny rok, ale ludzie będą optymistami, ludźmi otwartymi na nowe idee, będą pewni siebie i kreatywni w usuwaniu przeszkód. Będą jednak wciąż katastrofy takie jak pożary, eksplozje, incydenty nuklearne, katastrofy ekologiczne oraz choroby i epidemie.

Ogień Yin ponad Kogutem jest również rzadkim rokiem zawierającym Gwiazdę Szlachetnych Pomocników i Akademicką. Oznacza to, że każde dziecko urodzone w 2017 roku automatycznie posiada w swoim wykresie te dwie gwiazdy. Gwiazda Szlachetnych Pomocników nada życiu osoby łagodny przebieg i zapewni wsparcie od innych a Gwiazda Akademicka stanowi symbol inteligencji i wielkiego pociągu do wiedzy i studiowania. Te gwiazdy są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu we współczesnym życiu a taki rok z obiema tymi gwiazdami powtarza się tylko dwa razy w ciągu sześćdziesięcioletniego cyklu - jest to rok Ognia Yin ponad Kogutem i Wody Yin ponad Królikiem. Dlatego jest to bardzo dobry rok na urodzenie dziecka. Następna szansa będzie w roku 2023 czyli roku Wody Yin ponad Królikiem.

Najbardziej niekorzystnym znakiem jest teraz Królik, który jest w bezpośrednim konflikcie z Kogutem. Takie konflikty przynoszą zazwyczaj turbulencje, zmiany, wypadki lub przeprowadzki. Ponieważ jest to konflikt Metalu z Drzewem, może to przyciągać nieszczęścia związane z ruchem drogowym, ranami od noża, urazami pleców i kości. Ponieważ zarówno Kogut jak i Królik są "Kwiatami Brzoskwini", możemy się również spodziewać skandali seksualnych. Kogut tworzy samoukaranie z Kogutem i może to przynieść problemy zdrowotne związane z płucami, układem oddechowym, skórą i zębami. Ogień Yin u góry to z kolei problemy z sercem, mózgiem i układem nerwowym. Osoby urodzone w roku Królika mogą się spodziewać więcej podróży, przeprowadzek, zmian w pracy. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta. Osobom tym konflikt z rokiem Koguta może przynieść wypadki związane z urazami pleców, kości i kończyn. Dla ludzi będących w konflikcie z rokiem, dobrze jest więcej podróżować, przeprowadzać się, dokonywać zmian, również zmieniać pracę.

Jednak nie zaleca się ludziom urodzonym w roku Królika podróżować teraz bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia czyli w kierunku zachodnim. Innym znakiem doświadczającym jednocześnie samoukarania i obrażającym Wielkiego Księcia, jest Kogut. Samoukaranie (gdy Kogut spotyka rok Koguta - przyp. tłum.) przynosi zazwyczaj dysharmonię, rozdrażnienie, zmartwienia i frustracje ale też choroby. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem aby zminimalizować negatywny efekt.

Znaki tworzące kombinacje z rokiem Koguta to Smok, Wąż i Wół. Te znaki wkraczają w rok harmonii. Jednak taka astrologia oparta na roku urodzenia nie jest do końca wiarygodna, ponieważ nie jest uznana jako oficjalne przepowiadanie przyszłości. Dla bardziej rzetelnej oceny czyjegoś przeznaczenia w roku Koguta, zalecane jest sprawdzenie pełnych Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to kompletnych informacji o dacie, czyli rok, miesiąc, dzień i godzina. Ponieważ znaki zwierzęce mogą wystąpić w każdym z czterech filarów w dacie urodzenia osoby, konflikty i kary z Kogutem mogą nie tylko wpływać na ludzi urodzonych w roku Koguta czy Królika. Te konflikty i kary mogą dotknąć również każdego kto ma te zwierzęta w miesiącu, dniu czy godzinie urodzenia.

Przykładami znanych ludzi urodzonych w roku Królika i mającymi konflikt z Kogutem roku 2017, są Tiger Woods, Brad Pitt, David Beckham, Angelina Jolie, Maria Sharapova, Novak Djokovic, Jamie Oliver, Park Geun Hye, Jeff Bezos....Są jeszcze ludzie urodzeni w innym roku ale także będący w konflikcie ze względu na urodzenie w dniu Królika. Oni też doświadczą roku pełnego wyzwań. Przykładami takich ludzi są: Książę Karol, Harrison Ford, Nicole Kidman, Stephen King, Rachel Ray, Christine Lagarde ....Konflikt z Filarem Dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie lub relacjach z otoczeniem, szczególnie w relacjach z partnerem/partnerką lub ogólnie płcią przeciwną.

Mówi się też, że osoby urodzone w roku Koguta "obrażają Wielkiego Księcia" i doświadczą też samoukarania. Im też zaleca się noszenie wisiorka ze Smokiem. Przykłady osób urodzonych w roku Koguta to Paris Hilton, Cate Blanchett, Carrie Lam, Fang Bingbing, Kate Middleton, Jennifer Lopez, Beyonce, Britney Spears, Eric Clapton, Roger Federer, Cesarz Akihito....

Osoby urodzone w dniu Koguta również doświadczą samoukarania i może to dotyczyć związków i małżeństwa. Kara jest ukrytym niebezpieczeństwem i może powodować rozdrażnienie, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może także przyciągnąć problemy zdrowotne. Kilka przykładów ludzi, których w roku 2017 dotyczyć będzie samoukaranie, to Jodie Foster, Camilla, Mick Jagger, Matt Damon, Larry Page, Fang Bingbing, Jamie Oliver, Carrie Lam....Minimum ochrony to noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta.

Kogut jest "Kwiatem Romansu". Osoby urodzone w roku lub dniu Małpy, Szczura i Smoka mogą oczekiwać bardziej towarzyskiego trybu życia z wieloma możliwościami nawiązania przyjaźni z płcią przeciwną. Osoby urodzone w roku Świni i Królika będą mieć więcej okazji do podróży i rok przyniesie im sporo zmian.

Kogut jest Szlachetnym Pomocnikiem dla ludzi urodzonych w latach lub dniu Ognia Yin lub Ognia Yang. Oznacza to każdy rok kończący się cyfrą 6 lub 7 a więc na przykład 1956, 1957, 1966, 1967, 1976, 1977, 1986, 1987, 1996, 1997 i tak dalej. Szlachetni Pomocnicy to takie nasze anioły stróże, które pojawiają się aby uczynić nasze życie łatwiejszym i lepszym. Kogut jest również Gwiazdą Akademicką dla ludzi urodzonych w latach Ognia Yin i Ziemi Yin. Tak więc rok 2017 jest dobry na urodzenie dziecka, ponieważ wszystkie dzieci urodzone w tym roku automatycznie mają w swoich wykresach zarówno Szlachetnych Pomocników jak i Gwiazdę Akademicką. Zapowiada to u nich wysoką inteligencję i silny pociąg do nauki oraz solidne wsparcie otoczenia.

Energie feng shui również się zmieniają co roku. Dlatego ważne jest aby sprawdzić aktualne położenie dobrych i złych energii już na początku każdego roku. Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie działania, gdy jakaś zła energia przypadnie nam w jakimś ważnym miejscu naszego domu czy biura. W roku Koguta niekorzystna energia zwana "Żółtą Piątką", symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na południu. Zalecane jest powieszenie tam dzwonka wietrznego aby rozproszyć niekorzystną energię. Najgorszymi miesiącami będą marzec, wrzesień i grudzień. Inna zła energia opisana numerem 2, symbolizująca choroby, pojawi się na północnym zachodzie. Tradycyjną metodą rozpraszania tej energii jest powieszenie sześciu połączonych monet w tym miejscu. Wielki Książę przebywa w tym roku na zachodzie i lepiej unikać prowadzenia tam prac budowlanych i kopania w ziemi. Nie zaleca się również siedzenia plecami na wschód, ponieważ osoba może być wtedy narażona na niekorzystną energię Trzech Sha czyli Trzech Zabójców. Siedzenie plecami na wschód jest również stawianiem wyzwania samemu Wielkiemu Księciu więc lepiej tego unikać. Zła gwiazda 3 jest z kolei gwiazda kradzieży i konfliktu. Pojawia się ona na zachodzie. Konieczne jest umieszczenie tam kawałka czerwonego papieru aby zminimalizować zły wpływ. Kolejna zła gwiazda 7 reprezentująca skandale, pojawia się na południowym zachodzie. Tradycyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam trzech łodyg bambusa w przezroczystym wazonie z wodą.

Roczna gwiazda 1 znajduje się teraz w centrum i symbolizuje ona trygram Wody. W związku z tym oczekuje się, że w roku 2017 może nastąpić więcej katastrof związanych z wodą a najbardziej narażone są centralne części krajów i kontynentów. Takie wydarzenia mogą się częściej zdarzać w obszarach takich jak Środkowy Wschód i kraje oraz regiony mające w nazwie "środkowy". Może to dotyczyć Chin, ponieważ inna nazwa tego kraju to "Państwo Środka".

Jednym z niezbyt dobrych miesięcy może być marzec 2017 z Wodą Yin ponad Królikiem. Tworzy on pełen konflikt z rokiem Ognia Yin ponad Kogutem a gwiazdy 2 i 5 znajda się wtedy na południu. Po konflikcie Wody z Ogniem można się spodziewać ataków serca, udarów, pożarów i eksplozji. Podobny konflikt nastąpi również w styczniu 2018.

Od połowy roku 2016, chiński kalendarz generalnie wkracza do długiego cyklu Metalu, Ziemi i Wody, bez żywiołów yang Drzewa i Ognia. Następny rok z żywiołem Drzewa nadejdzie dopiero w 2022 roku i będzie to rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 rokiem silny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi o silnym osobistym żywiole Metalu. Dotknięci tym problemem zostaną światowi przywódcy tacy jak David Cameron - jest on silnym Metalem i musiał już ustąpić w 2016 roku na rzecz Theresy May, która również jest kobietą silnym Metalem. Inni liderzy o silnym Metalu, wchodzący w ten niekorzystny dla siebie okres to Shinzo Abe, Hollande, Tsai Ing-wen i C.Y. Leung. Z drugiej strony - liderzy dla których korzystne są żywioły Metalu i Ziemi - wejdą w okres pomyślności i dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.