風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
pies
Tu znajdziecie nowości, comiesięczne prognozy i przepowiednie...
ROK PSA - prognoza na luty 2018 - pierwszy miesiąc roku Psa!


Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpocznie się 3 lutego o godzinie 22:29 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 16:29.

Tym samym - kochani - wkraczamy w Rok Psa. Początek roku w chińskiej tradycji następuje w różnych momentach. Ten zwyczajowy początek roku, związany z wieloma tradycjami i obrzędami liczony jest według Księżyca (kalendarz lunarny) i ten początek roku nastąpi 16 lutego. Niektóre rodzaje astrologii korzystają właśnie z tego kalendarza, na przykład astrologia Zi Wei Dou Shu. W Feng Shui jednak i w astrologii Ba Zi (Cztery Filary Przeznaczenia) stosuje się kalendarz solarny (słoneczny); w każdym razie tak uważa spora część mistrzów a między nimi - Joseph Yu. Fazy Księżyca stanowią w tym przypadku uzupełnienie prognoz. Słoneczny rok rozpocznie się 3 lutego w różnych godzinach w zależności od położenia geograficznego danego miejsca. W strefie czasowej Warszawy początek roku przypada na godzinę 22:29. Jest to szczególny moment - jeden wspólny dla całej Ziemi - kiedy to Słońce wkracza w 15 stopień znaku Wodnika. Rozpoczyna się pora panowania żywiołu Drzewa.

Jak już zapewne czytaliście w prognozie Mistrza Raymonda Lo na Rok Psa (jest pod prognozą grudniową) i w mojej prognozie - jest tuż pod aktualną, lutową przepowiednią - rozpoczynający się rok niesie ze sobą żywioł Ziemi Yang ponad znakiem Psa. Ogólne zapowiedzi o całym roku możecie znaleźć właśnie tam - w horoskopach na Rok Psa, trochę niżej. Natomiast teraz skupię się na lutym - pierwszym miesiącu nowego chińskiego roku.

Tak więc mamy luty w roku Psa. Luty niesie ze sobą bardzo silne Drzewo, wprost eksplozję żywiołu Drzewa, bardzo "energetyczny" moment w ciągu roku. Dlatego w życiu ludzi mogą zajść teraz wielkie zmiany. Rzecz w tym, że ten sam żywioł może oznaczać wiele rzeczy w życiu różnych ludzi. Jednym przyniesie bogactwo, innym miłość, jeszcze innym awans albo kontakt z prawem (ludzie których żywiołem osobistym jest Ziemia Yang - powinni uważać na mandaty :o). Tak silne Drzewo potrafi uszkadzać Ziemię - rozsadza ją swoimi korzeniami. Dlatego właśnie w lutym i marcu nasilają się dolegliwości wrzodowe (żołądek należy do żywiołu Ziemi). Jeśli macie takie dolegliwości, spróbujcie kuracji siemieniem lnianym lub skrobią kuzu (robicie kleik i łykacie na czczo przez dwa miesiące - jeśli nie wiecie jak, piszcie na mojego maila, powiem Wam jak przyrządzić taki kleik). Oczywiście nie zapomnijcie skontrolować swojego stanu u lekarza jeśli Was coś niepokoi. W lutym dolegliwości i choroby mogą przybrać bardzo ostre objawy. Z drugiej strony jest to rewelacyjny miesiąc na kurację wzmacniającą wątrobę jeśli trochę dawaliście jej "popalić" ostatnimi czasy :o) W tym celu zaopatrzcie się w sok z brzozy, najlepiej bez cukru. Ja osobiście lubię firmę Oskoła.
Pijcie szklankę codziennie na czczo (oczywiście jeśli nie macie przeciwwskazań zdrowotnych typu cukrzyca albo innych. Jeśli nie jesteście pewni - poradźcie się Waszego lekarza). Sok z brzozy pity wczesną wiosną bardzo wzmacnia wszystko w organizmie co ma związek z żywiołem Drzewa. Czyli wątrobę, kości, mięśnie, układ nerwowy, paznokcie i włosy.

Jeśli chodzi ogólnie o luty, przynosi nam on Drzewo Yang ponad Tygrysem. Tygrys to znak zawierający również bardzo silne Drzewo Yang oraz Ogień, czyli będzie się działo....
W Tygrysie rodzi się Ogień, więc będzie można spodziewać się pierwszych wiosennych grzmotów. Mogą też pojawiać się trzęsienia ziemi, bo żywioł Drzewa rozsadza korzeniami Ziemię. Może wybuchnąć też kilka wulkanów i mogą nastąpić jakieś eksplozje - to z kolei są "wybuchowe" cechy Drzewa Yang. Przyroda ogólnie będzie mieć tendencję do silniejszych i bardziej spektakularnych wydarzeń. Możemy też się spodziewać wybuchów na Słońcu i kłopotów z elektrycznością (elektryczność jest "rządzona" żywiołem Drzewa). Możemy być świadkami spektakularnych awarii. W naszych domach uważajmy koniecznie na wszystkie luźne kontakty i wtyczki, włączniki. Naprawmy je zanim prąd nas "uszkodzi". Ludzie też będą teraz bardziej emocjonalni, wybuchowi, łatwo będzie o awantury, niepotrzebne słowa a nawet rękoczyny. Możemy mieć teraz tendencję do szybkich, nieprzemyślanych i ryzykownych reakcji. Może nas pociągać hazard i adrenalina. Wielu kierowców może wpaść w pułapkę dzikiego współzawodnictwa i niepotrzebnego ryzyka. Musimy jakoś przetrwać ten czas :o) Również i w świecie polityki i społeczeństwa mogą zdarzyć się silne protesty czy manifestacje , z dużą dozą agresji, może nawet z paleniem opon czy słynnymi koktajlami. Gorący może okazać się temat polowań i parków narodowych, leśnictwa. Coś wyjdzie na jaw i może się nie spodobać. W tematach militarnych - może dojść do jakiejś niezupełnie kontrolowanej akcji wystrzelenia jakiegoś pocisku.

Niezaprzeczalnie otacza nas w przyrodzie olbrzymi potencjał i wielka siła. Oczywiście nie musi to oznaczać samych złych rzeczy! Wykorzystajmy ten czas na burzę mózgów i rozwiązywanie problemów. Możemy też postawić na siłownię i ćwiczenia fizyczne, ale trzeba uważać na urazy na skutek przetrenowania. Teraz wszystko będzie aż przesadne, zbyt silne, zbyt podkreślone i przesadzone. Dlatego traktujmy wypowiedzi innych przez sito i sami pilnujmy aby nie przesadzić z naszymi możliwościami fizycznymi - podczas ćwiczeń sportowych. Spróbujmy znaleźć złoty środek w tym wszystkim. Grunt to nie przesadzać i zastanowić się zanim coś zrobimy lub podejmiemy decyzję. To wspaniały czas dla ludzi potrzebujących kreatywności - pomysły będą Wam przychodzić same i całymi stadami. Nie zdążycie ich zanotować :o) Sportowcy będą mogli pobić swoje własne rekordy. Ale jeszcze raz podkreślam: postępujcie rozsądnie. Nie przesadźcie.

Ze względu na połączenie znaku Tygrysa z rokiem Psa, dużo tematów może dotyczyć żywiołu Ognia wewnątrz Ziemi, czyli w wiadomościach zapewne usłyszymy więcej o ropie naftowej, niewykluczony jest wybuch na jakiejś platformie wydobywczej. Warto by sprawdzić szczelność i bezpieczeństwo gazociągów, ponieważ jakaś uszkodzona rura może spowodować wybuch w jakimś mieście. Być może pojawi się temat paliw i bezpieczeństwa ich przesyłania. Generalnie może być więcej tematów związanych z eksplozjami jakichś paliw czy gazu. Obraz energii w tym miesiącu to gorący lub ognisty gejzer wydobywający się spod ziemi. Uważajcie na butle gazowe. Jak już jednak wspomniałam wyżej - tę energie można również świetnie spożytkować. To znakomity czas do rozwiązywania problemów, odkrywania czegoś nowego, racjonalizacji i ulepszania. To może być miesiąc przeróżnych odkryć i rekordowych wydarzeń. Możecie też rozpocząć remont albo wiosenne porządki. Pojawi się silna energia pchająca do działania. Świetny czas do zaczynania NOWEGO. Do zmian. Zatem do dzieła! Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce zajmie w lutym energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone lub wyjść na jaw.

Teraz jak to się przedstawia w kierunkach...
Północne części krajów, kontynentów lub miast, a szczególnie miejsca nad wodą, mogą doświadczyć jakichś problemów. Może nastąpić jakaś katastrofa. Jakiś statek może zatonąć. Może być problem na jakiejś platformie wydobywczej, o czym wspominałam wcześniej. Jakieś konstrukcje związane z płynami mogą zostać zniszczone. Terminal gazowy? Może to też dotyczyć wodociągu lub linii komunikacyjnej. Na wszelki wypadek miejcie zawsze zapas wody do picia. Może też nastąpić uszkodzenie jakiegoś kabla na dnie oceanu i część państw może mieć problemy z łącznością. Jakiś operator telefonii może mieć problemy. Jak więc sami widzicie - to bardzo dynamiczny miesiąc. Ale starajcie się robić swoje, pilnując aby z niczym nie przesadzić - a wszystko będzie dobrze. No może nie podróżujcie w strefy wulkaniczne, bądźcie ostrożni nad wodą. Ogólnie w tym roku trzeba będzie bardziej zadbać o narządy i układy będące pod wpływem żywiołu Wody - czyli nerki, pęcherz, woreczek żółciowy, układ rozrodczy, słuch, krążenie krwi. Warto odwiedzić lekarza i raz po raz skontrolować stan zdrowia.

Drugim kierunkiem na który bym uważała - jest północny wschód - tam są możliwe jakieś wstrząsy i jakieś spektakularne wydarzenia w górach. Udając się na wschód - uważajcie z kolei na swoje bagaże, bo może coś zniknąć...

A teraz przyjrzymy się temu, co energie przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - znajdzie się pośród ludzi myślących podobnie i ma szansę się zrealizować na gruncie towarzyskim. Zapowiada się wiele ciekawych spotkań i niewykluczone są jakieś nagrody, wyróżnienia. Będzie to bardzo aktywny czas. Bierzcie się za najtrudniejsze tematy. Jedyne, co może Wam popsuć szyki - to skłonność do szarżowania i przesady. Miejcie umiar.

Drzewo Yin - może mieć teraz problemy z dogadaniem się z innymi. Jakoś wszyscy będą odczytywać odwrotnie Wasze intencje. Możecie też stanąć w obliczu wielu wyzwań i trzeba będzie wykazać się kreatywnością. Wielu z Was może znaleźć się w kompletnie nowych warunkach i zaskakujących sytuacjach. Bądźcie gotowi na szybką reakcję i ewentualne zmiany planów. Na horyzoncie są jakieś większe pieniądze.

Ogień Yang - nawał spraw może dawać Wam uczucie przytłoczenia. Jeśli narobiliście sobie zaległości, to teraz trzeba będzie to nadrobić. Wielu z Was będzie się borykać z zamykaniem spraw z przeszłości. Wszyscy od Was będą czegoś chcieli. Bardzo aktywny i męczący czas. Ale spokojnie, wkrótce wszystko się ułoży. To są rafy - za nimi widać już spokojne morze. Na horyzoncie są jakieś pieniądze.

Ogień Yin - Wy to macie teraz wiatr w żaglach i nie narzekajcie :o) A tak poważnie - zapowiada się mnóstwo energii do działania, więc bierzcie się za najtrudniejsze sprawy. Będzie wielkie wsparcie ale strzeżcie się ukrytego zazdrośnika. Odrobina kreatywności pozwoli Wam się ustawić na resztę roku. Czeka jednak wiele wysiłku i możliwa jest konieczność zmiany planów i trudniejszych wyborów.

Ziemia Yang - ten miesiąc może zapowiadać się bardzo trudno i ponuro. Jednak w miarę mijania dni, będzie coraz łatwiej. To co Was przerażało - okaże się nie takie straszne. Dacie sobie ze wszystkim radę. Ale przedtem możliwość spotkania z prawem. Uważajcie więc na możliwość kar i mandatów. W tym miesiącu będą ważyć się jakieś ważne sprawy, więc od Waszej wytrwałości i dobrego ich rozegrania będzie zależeć reszta roku.

Ziemia Yin - wielu z Was może się spodziewać awansu lub wyróżnienia. Ktoś będzie próbował kopać pod Wami dołki ale w ostatecznym rozrachunku jeszcze na tym skorzystacie. Działajcie uczciwie i z odkrytą przyłbicą a wyjdziecie z sytuacji jako zwycięzcy. Będzie trochę wyzwań ale dacie radę. Wiele pań z tego znaku może spotkać teraz swoją wielką miłość. Rozglądajcie się i więcej bywajcie. Obiecująca może być podróż na wschód lub częstsze wizyty we wschodnich częściach miasta.

Metal Yang - możliwa jest jakaś duża i niespodziewana suma, premia lub nagroda. Ale pojawi się też jakaś stresująca sprawa do rozwiązania. Jeśli mieliście jakieś zaległości - teraz mogą utrudnić Wam życie i jeszcze się spotęgować. Wszyscy naokoło będą czegoś od Was chcieli. A Wam będzie bardzo ciężko podjąć decyzję. Możecie mieć wrażenie kłód pod nogami i szczególnej złośliwości losu. Ale, spokojnie, wkrótce wszystko się wygładzi. Niemniej czeka Was dynamiczny i trochę męczący miesiąc. Przygotujcie się.

Metal Yin - wielu z Was otrzyma awans i podwyżkę. Wszystko będzie mieć tendencję do układania się po Waszej myśli. Finansowo to może być wspaniały czas. Panowie z tego znaku będą otoczeni wianuszkiem adoratorek; nic tylko wybierać! Będzie ogromne wsparcie i wiatr w żaglach ale aby ten potencjał właściwie wykorzystać - musicie wiedzieć czego chcecie....A z tym może być problem. Niestety brak kierunku i motywacji może sprawić że wspaniale zapowiadające się możliwości będą zaledwie dobre. Przygotujcie więc sobie jakiś mądry plan działania.

Woda Yang - dla Was los przygotował wiele zadań i pracowity czas. Rzucicie się w wir aktywności. Będzie trochę stresu ale możliwa też jakaś nagroda niespodzianka. Może pojawić się jakiś nowy projekt zawodowy lub nowy pomysł na siebie. To może wyglądać dobrze, ale z realizacją lepiej zaczekać do listopada. Teraz urzędy mogą mnożyć przed Wami kłopoty. Niemniej to jest dobry czas na remonty i burzę mózgów. Przygotujcie się na wyzwania. Bez solidnego planu działania, będzie ciężko.

Woda Yin - niesamowity miesiąc, porównywalny z rollercoasterem. Staniecie w obliczu wielkich zmian i wielu wyzwań. Kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Zapowiada się jakaś intratna propozycja i trzeba będzie się na coś zdecydować. Miesiąc wyczerpujący ale z satysfakcją. Nie oczekujcie jednak zbyt wielkiej pomocy od innych. Trzeba będzie zakasać rękawy i do wszystkiego zabrać się osobiście. Na horyzoncie są pieniądze, których się nie spodziewaliście. Wyrażajcie się jasno i klarownie, bo otoczenie może mieć tendencję do opacznego rozumienia Waszych intencji.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

29 stycznia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
Przepowiednia Feng Shui na Rok Ziemnego Psa - tu się dowiesz co ten rok chowa dla Ciebie w zanadrzu...
Przepowiednie astrologiczne dla żywiołów osobistych:

Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.


Kalkulator jest tutaj.

Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin

17 stycznia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na styczeń 2018 - ostatni miesiąc roku Koguta!


Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 10:49 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 3 lutego 2018 do godziny 22:29.

W grudniu mieliśmy do czynienia z ogromną ilością żywiołu Wody i mogliśmy to odczuć. Mokro, deszczowo. Początek stycznia również taki jest, jako że styczeń w kalendarzu słonecznym zacznie się dopiero 5 stycznia. Woda grudnia to fala ciężka do zatrzymania, rozlewająca się i powodująca, że wszystko jest silniejsze w ekspresji, o szerszym zasięgu. Mamy więc problem ze służbą zdrowia i kadrami. Ludzkie nastroje też padły ofiarą żywiołu Wody. Nasiliły się u niektórych objawy depresji, pojawił pesymizm, zniechęcenie....Jaki będzie więc styczeń? Czy coś się poprawi lub zmieni? Zaraz się temu przyjrzymy.

W styczniu przychodzi do nas Woda Yin ponad znakiem Wołu. Woda Yin jest delikatniejszą odmianą żywiołu Wody. Ona jest jak para, mgła, delikatny deszcz. Ale wcale nie znaczy to, że jej działanie będzie łagodniejsze i spokojniejsze. Jeśli zwykłą wodę ciężko utrzymać w ryzach, to możecie wyobrazić sobie mgłę lub parę. Wniknie wszędzie, wciągniemy ja nawet z oddechem. To oznacza, że teraz ogólne działania mogą nie być siłowe czy spektakularne. Mogą być za to skuteczniejsze. I nawet nie będziecie wiedzieć w którym momencie ulegliście tej magii/namowom/perswazji (niepotrzebne skreślić). Wiele osób pod koniec tego miesiąca może ze zdziwieniem zauważyć, że przegapiło jakieś ważne terminy lub nieświadomie zobowiązało się do jakichś opłat. Dlatego czytajcie uważnie regulaminy a szczególnie te punkty, które mówią że brak Waszej akcji oznacza zgodę na coś. Łatwo teraz będzie się spóźnić (bo czas będzie pozornie z gumy) lub zaczytać w jakiejś książce do rana. Cieknący rano kran może wieczorem spowodować wielką awarię. Niezaleczony katar może łatwo przemienić się w upierdliwe zapalenie zatok. Bądźcie więc uważni i staranni. Wiem, że to trudne w tym czasie, ale jeśli chcemy uniknąć problemów, musimy wziąć sprawy we własne ręce, prawda? Tendencja do rozszerzania się zjawisk będzie nadal, podobnie jak w grudniu, tyle że teraz bardziej podstępnie.

Pod tą Wodą znajduje się znak Wołu. Jest tam żywioł Ziemi ale ta Ziemia jest jak błoto. Mało z niej pożytku. Nie liczcie zatem, że taka Ziemia potrafi wnieść brzegi tamujące Wodę. Przypominam: parę i mgłę, nawet nie Wodę. Sami więc widzicie, że musicie być czujni, bo energie zajęte są teraz czymś innym niż kontrolowanie siebie nawzajem. Ciekawą natomiast rzeczą jest to, że znak Wołu przyjaźni się ze znakiem Koguta. Tworzą razem tak zwany Układ Metalu. Woda Yin stycznia przychodzi do Ognia Yin roku (mamy jeszcze rok Ognistego Koguta). Czyli Woda z Ogniem - spór, konflikt. A pod spodem Wół i Kogut - układziki, konszachty i spółki :o) Może więc być tak, że dogadają się jakieś frakcje czy grupy ludzi pozornie ze sobą walczące. Mogą powstać jakieś sojusze, alianse, umowy ale nie będzie o tym głośno. Dowiecie się za jakiś czas. Może też być tak, że ktoś sprytnie wykorzysta jakąś sytuację gdy uwaga wszystkich zwrócona jest na coś innego. Woda jako mgła przenikająca wszędzie daje obraz szpiega i inwigilacji, czegoś o czym się głośno nie mówi. Nie wykluczone więc, że nagle dowiecie się, że weszła w życie jakaś ustawa umożliwiająca komuś podglądanie Was na żywo....Niestety może teraz wzrosnąć ilość donosów lub wyciągania na światło dzienne czyichś tajemnic. Na wyższym poziomie mogą zostać podpisane jakieś umowy między partiami, państwami, firmami. Może nastąpić jakieś przejęcie czegoś lub połączenie. Powstaje Układ Metalu, więc może to dotyczyć jakichś zakładów zbrojeniowych, współpracy wojskowej lub wywiadu. Niewykluczone że będzie sporo mowy o obronności, nowych oddziałach, organizacjach paramilitarnych, posiadaniu broni. To wszystko wpisuje się w obraz tych energii. Albo jakie przetargi, umowy. Może nastąpić przejęcie jakiegoś banku, czegoś co związane jest z żywiołem Metalu. Może chodzić o jakaś firmę komputerową, producenta jakichś podzespołów, instrumentów medycznych itp. Wiele się może dziać na rynku medycznym jako takim. Być może ktoś będzie chciał wykorzystać sytuację i ugrać na tym coś swojego. Może zaproszeni zostaną lekarze z innych krajów albo wojskowi? Może pojawi się jakiś przymus? W każdym razie lekarze rezydenci powinni być czujni, bo mogą znaleźć się w nieprzyjemnej albo nawet niebezpiecznej sytuacji.

Ale chyba najwięcej będzie mowy o sprawach prawa i wojskowości, ponieważ centralne miejsce w kwadracie energii Luo Shu zajmuje teraz energia 6 opisana jako Gwiazda Wojskowości. Ta energia stawia na pierwszym miejscu porządek i prawo, więc usłyszymy wiele na temat nowych ustaw, przygotowanych może w nocy, na kolanie. Mogą zostać podważone jakieś wyroki. Energia 6 jest czystym Metalem, nosi nazwę Qian i symbolizuje też ojca, autorytet, ostateczne decyzje. Dlatego częściej mogą teraz gościć w mediach autorytety, ważne osoby, szczególnie związane z prawem lub wojskowością. Generał, tajne umowy, wojskowość, prawo....widać ten obraz. Nie zdziwiłabym się gdyby nagle ktoś związany z wojskiem zyskał jakąś większą władzę lub wpływy. Może też jakieś szczególne wydarzenie nastąpić na giełdzie lub w kwestii walut. Obserwujcie. Jeśli zamierzacie inwestować, róbcie to ostrożnie.

W pogodzie taki układ żywiołów może zapowiadać silniejsze ochłodzenie i gołoledź. Zróbcie sobie zapas drewna do kominka. Mam nadzieję, że opony macie zimowe? I specjalny płyn do chłodnicy? I sprawne akumulatory? Pamiętacie co pisałam wcześniej? O przegapieniu i zaskoczeniu? Może się zdarzyć tak, że utkniecie gdzieś, bo auto nie będzie chciało zapalić. Najlepiej wozić ze sobą specjalne kabelki i urządzenie do "odpalania" auta...W tym miesiącu musimy zadbać aby być gotowymi na każdą ewentualność. Każdą. Raczej unikajcie podróży na południowy wschód i północny zachód, bo może to przynieść pecha i nieprzewidziane komplikacje, szczególnie związane z ogniem. Podróże na linii północ-południe, mogą skutkować dużymi opóźnieniami. Wyjazd na południowy zachód z kolei może pozbawić Was cennych rzeczy z walizek...

Jeśli chodzi o emocje i samopoczucie, to może być nieco łatwiejszy miesiąc niż poprzedni. Pojawi się światełko w tunelu i wpadniecie na jakiś ciekawy pomysł. Szukajcie inspiracji. To może być dobry czas na gromadzenie informacji, szczególnie jeśli piszecie jakąś pracę albo potrzebujecie danych. Umysł może być teraz bardziej przenikliwy i dojrzycie okazje i inspiracje nawet tam gdzie byście się ich nie spodziewali. To jest więc dobry czas. Warto go wykorzystać. Odnajdziecie teraz w sobie pokłady cierpliwości i dokładność, precyzję. Zabierzcie się za trudne zadania. I wiecie co? Jeśli coś sobie przyrzekliście na ten rok (kalendarzowy) to w styczniu łatwiej będzie Wam tych obietnic dotrzymać. Dlatego nie bójcie się, energie będą Was wspierać. Łatwiej będzie się odchudzać i pozbywać złych nawyków. Łatwiej będzie rozpocząć jakieś regularne działania. Przyrzekliście sobie że będziecie więcej gimnastykować? Super! Bierzcie się do roboty! Dacie radę. Pod koniec miesiąca będziecie zachwyceni rezultatami. Ale w tym celu trzeba zacząć. Zrobić ten pierwszy krok. Potem już samo pójdzie. Łatwiej będzie z nudnymi pracami domowymi, bo znajdziecie w tym swoją frajdę. Czekajcie...polecę Wam świetne lektury obowiązkowe na styczeń: "Jak ogarnąć dom i nie oszaleć" - Dana K. White i "Magia porządków z feng shui" - Karen Kingston. Po przeczytaniu tych książek wyrosną Wam skrzydła. Obiecuję. Zaznaczam jednak, że samo kupienie tych książek nie wystarczy :o) Trzeba je przeczytać. Potem ciężko Was będzie zatrzymać w locie :o) Bierzcie się więc do dzieła a odkryjecie mnóstwo radości w zwykłych codziennych czynnościach. I - co najważniejsze - zrobicie miejsce na NOWE, które już prawie puka do drzwi.

Teraz natomiast przyjrzymy się co czeka poszczególne żywioły osobiste (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo Yang - będzie wsparcie energii dla Waszych działań i pomysłów ale raczej liczcie na siebie. Trzeba samemu zakasać rękawy i działać, ponieważ na początku wiele osób zadeklaruje pomoc a potem i tak zostaniecie ze wszystkim na placu boju. Lepiej jest się więc dać pozytywnie zaskoczyć niż przykro rozczarować. Oczekiwany awans może się nieco opóźnić. Pieniądze też mogą trochę zwlekać z nadejściem...Dlatego nie przesadzajcie z wydatkami i nie dzielcie skóry na niedźwiedziu (polarnym).

Drzewo Yin - będzie to pracowity czas, szczególnie jeśli narobiliście sobie zaległości. Ale spokojnie; wszystko się da. Kluczem do sukcesu będzie planowanie i trzymanie się potem swojego planu. Ważne sprawy jednak zostawcie na później, bo teraz wszystko może się przewlekać. To nie jest dobry miesiąc na zakładanie firmy lub jakieś sprawy notarialne. Uważajcie też z wydatkami. To jest natomiast świetny czas na gromadzenie wiedzy, materiałów i narzędzi do przyszłych działań.

Ogień Yang - jeśli załatwiacie coś związanego z prawem lub notariuszem, sprawy mogą się przewlekać. Niemniej może Was czekać więcej kontaktów z prawem, regulaminami, umowami itd. Możecie się czuć nieco przytłoczeni w tym miesiącu i może Wam się nawet wydawać, że wszystko się sprzysięgło aby Was pognębić. Spokojnie, to minie, przeczekajcie. Przygotujcie się jednak na styczeń i luty pełne emocji i spraw do załatwiania. Potem nastanie upragniony spokój. Panie Ognie Yang mogą się spodziewać większego zainteresowania ze strony płci przeciwnej.

Ogień Yin - trzeba ten czas przeczekać. Nic nie poradzicie. Czas rzuca Wam teraz kłody pod nogi, a przynajmniej Wam się tak wydaje. To nie jest dobry moment na poważne zmiany w życiu. Zajmijcie się na razie usuwaniem zaległości i szlifujcie to co macie. Noga z gazu, bo policja będzie stać za każdym krzakiem. Dobrym rozwiązaniem będzie zagłębienie się teraz w jakiejś wiedzy i zainwestowanie w siebie. Również dobry czas na urlop z rodziną. Ktoś z daleka chętnie doradzi i poda pomocną dłoń.

Ziemia Yang - to może być miesiąc dobry finansowo ale niektórzy z Was mogą być zmęczeni szarpaniną w poprzednich miesiącach i teraz może być ciężko uzyskać uśmiech na Waszych twarzach. Jeszcze pewnie nie wierzycie, że to już koniec kłopotów...Niewykluczone że w drodze jest jakiś prezent. W życiu zawodowym możliwa podwyżka lub premia. To będzie pracowity miesiąc a nad Wami będzie wciąż wisieć chmura pesymizmu, ale spokojnie, wszystko będzie dobrze. Panowie Ziemie Yang mogą się rozglądać za swoją drugą połówką.

Ziemia Yin - czeka miesiąc trochę trudniejszy, może się pojawić wiele wyzwań. Będzie potrzeba decyzji w wielu sprawach i czasem będziecie mieć wątpliwości. Bądźcie ostrożni w kwestii intratnych propozycji, czytajcie wszystko co jest napisane najmniejszym drukiem. Coś może się wydawać super opłacalne ale na końcu może się okazać że "wtopiliście" dużą sumę. Nie ufajcie pozorom. Lepiej jest teraz zająć się czymś co już jest niż tworzeniem czy zdobywaniem nowego. Strzeżcie się propozycji łapówki, bo może się to skończyć bardzo nieprzyjemnie.

Metal Yang - jest możliwość, że zostaniecie wrobieni w sytuację, która będzie wymagać kreatywnych rozwiązań. Być może nawet będziecie musieli rozwiązywać trudne sprawy za kogoś. To nie będzie niebezpieczne czy stresujące. Bardziej - męczące. Niewykluczone, że trzeba będzie zmienić jakieś plany, dlatego miejsce zawsze jakiś plan B a nawet i C. Podczas gdy będziecie chcieli wypocząć, pojawią się zadania i trzeba będzie wziąć się do pracy; niewykluczone że nawet w weekend. Ale spokojnie, zostaniecie docenieni i...nagrodzeni. Przygotujcie się na to, że otoczenie może opacznie rozumieć Wasze intencje. Starajcie się wyrażać jasno i precyzyjnie.

Metal Yin - pracowity miesiąc, bardzo pracowity. Może Wam się wydawać, że Wy tu góry przenosicie a nikt tego nie docenia. Rzeczywiście w tym miesiącu może tak być, ale już w przyszłym może czekać przyjemna nagroda, może nawet podwyżka. Dlatego głowa do góry i nie przejmujcie się. To nie jest jednak najlepszy czas na zaczynanie czegoś nowego. Lepiej usuńcie zaległości lub dopracujcie perfekcyjnie coś, co będzie można spieniężyć w lutym. Trochę ciężko będzie teraz z motywacją, ale spróbujcie. Dobry czas na remonty i porządki w aktach.

Woda Yang - będziecie mieć mnóstwo chęci i energii do działania; będzie Was wręcz rozpierać, ale ciężko będzie zdecydować się na jakiś konkretny kierunek. I może być tak, że roztrwonicie te zasoby energii na głupoty :o) Dlatego zaraz na początku miesiąca usiądźcie i zdecydujcie się na coś jednego, konkretnego. Inaczej będziecie się kręcić w kółko. Nie jest to dobry czas na ujawnianie swoich planów. Raczej spokojnie obserwujcie. Jeśli z czymś wystartujecie i będzie to niedopracowane, konkurencja zje Was na śniadanie. Unikajcie wszelkich dyskusji, bo pozornie małe problemiki mogą eskalować do poważnych kłopotów. Raczej więc skupcie się na dopracowywaniu Waszego produktu aby wystartować w lutym.

Woda Yin - to może być wspaniały czas w kwestiach towarzyskich ale w zawodowych możecie odczuć zastój i brak motywacji. Spokojnie, wszystko wróci na swoje miejsce w lutym i wtedy będzie czas na ostry start. Teraz zajmijcie się gromadzeniem wiedzy i materiałów aby być w gotowości gdy przyjdzie właściwy czas (w lutym). Dobrze jest teraz usunąć wszelkie zaległości, ponieważ jeśli w lutym odkryjecie że coś zawaliliście... Wasz start może przypominać lot gęsi ze zwichniętym skrzydłem. Możecie też się teraz nauczyć czegoś nowego. Jednym słowem - działajcie teraz "do wewnątrz", inwestujcie w siebie i usuwajcie zaległości.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

3 stycznia 2018
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na grudzień 2017 - przedostatni miesiąc roku Koguta!


Grudzień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 6 grudnia o godzinie 23:33 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 stycznia 2018 do godziny 10:49.

Listopad dosyć wyraźnie do nas "przemówił" i wiele zapowiedzi się sprawdziło. Energie Metalu są bardzo precyzyjne i zazwyczaj wyraźnie widoczne. Jaki będzie zatem grudzień?

W grudniu pojawia się Woda Yang ponad Szczurem, który też składa się całkowicie z Wody. Czyli wielka woda, wielki przypływ, fala. Coś co trudno będzie zatrzymać. Zimą w naturze bardzo słaby jest żywioł Ognia i Ziemi. Ziemia może tworzyć bezpieczne brzegi dla Wody. Gdy jej nie ma, Woda rozlewa się na boki, zalewa teren, staje się nieujarzmiona i niebezpieczna. Rysuje się więc obraz dużych zmian, coś co trudno będzie powstrzymać. Woda jako żywioł jest symbolem wolności i nieskrępowanego przemieszczania się. Może więc pojawić się tendencja do protestów na ogromną, niespotykaną dotychczas skalę. Coś co się zacznie, ciężko będzie już powstrzymać.

Wszyscy teraz będą mieć tendencję do przesady i będziecie mieć wrażenie, że wszystkim "puściły" nagle hamulce. Zjawiska będą eskalować i wymykać się spod kontroli. Ludzie nie będą wiedzieli kiedy należałoby coś zakończyć. Mogą mieć więc miejsce niekończące się bezsensowne dyskusje a nawet pyskówki. Niektórzy mogą zacząć wyrażać absurdalne oczekiwania lub poglądy. To taki trochę zwariowany czas. Do głosu mogą coraz silniej zacząć dochodzić jakieś partie wolnościowe czy liberalne. Dyskusja o wolnych wyborach nabierze teraz rumieńców i niewykluczone, że dowiemy się dziwnych rzeczy. Woda to również mądrość, więc wiele osób zacznie dokładniej rozumieć co się wokół nich dzieje. Do głosu dojdzie jakaś filozofia, być może jakiś nowy nurt - i porwie ludzi ze sobą, zachwyci ich. Jeśli więc jesteście mówcami albo nauczycielami, przywódcami duchowymi - to jest Wasz czas. Wystarczy jedno słowo.

Ponieważ Woda Yang opiera się na Wodzie Yin w Szczurze - mogą wyjść na jaw jakieś tajemnice, ale na początku dojrzymy tylko czubek góry lodowej. Dopiero po jakimś czasie dowiemy się reszty i może to być coś czego absolutnie niektórzy się nie spodziewali.

W feng shui centralne miejsce zajmie teraz energia opisana trygramem Dui, symbolizującym mowę, usta, zdradę, oczernianie ale też śpiew, precyzyjne narzędzia i biżuterię. Czyli słowa będą mieć teraz wielką moc. Energia Dui to również uwodzenie. Kto wie, może usłyszymy o takich sprawach, szczególnie związanych z młodymi znanymi kobietami...Ale może być też mowa o wielu sprawach dotyczących młodych kobiet osobiście (antykoncepcja? in vitro?)

Wiele teraz może wyjść na światło dzienne jakichś działań szpiegowskich lub związanych z korupcją. Mogą wyjść niezwykłe i zaskakujące fakty o szpiegach, niejawnej współpracy i ukrytych planach. Może nawet uda się odkryć plany jakiejś akcji i udaremnić ją. Wiele osób poczuje się oszukanych, niektórzy wpadną w sprytnie uszykowane zasadzki. Inni znajdą się w sytuacjach patowych. W mediach częściej będą pojawiać się informacje o zdradach, niewierności, głośnych rozwodach, uwiedzeniu, przekupstwie lub pedofilii. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś pomysł ustawy regulującej sprzedaż alkoholu lub antykoncepcji.

Jeśli nie jesteście politykami, wiele z tych rzeczy zobaczycie tylko w telewizji lub przeczytacie w gazecie. Weźcie sobie jednak do serca, aby bardzo uważać teraz na słowa. To może być trudny czas do ustalania jakichś bardziej skomplikowanych spraw. Ale jeśli pracowaliście nad czymś dłużej i macie już gotowy dobry plan - może dojść do skutku jakiś wielki kontrakt. Może też pojawi się w drzwiach Waszego biura tak zwany kluczowy klient. Generalnie dobrze może się dziać w sprzedaży, bo sprzedaż jest związana z żywiołem Wody. U wielu handlowców towar może się skończyć szybciej niż zakładali. Czynność kupowanie będzie teraz rozbuchana jak nigdy dotąd. Jeśli więc macie cos upatrzonego w sklepie, to nie wahajcie się zbyt długo, bo może zabraknąć. Tak więc świat handlu teraz zakwitnie. Jeśli chcecie rozpocząć kampanie reklamową - niech to będzie w radiu; ważny jest głos, ważna też będzie otoczka muzyczna reklamy. Zresztą również muzycy i śpiewacy będą mieć teraz swoje dobre chwile. Koncerty mogą przyciągać więcej osób, może nawet otrzymacie więcej zaproszeń, będziecie więcej podróżować. Tak, żywioł Wody to też przemieszczanie się i podróże. To też poczta i przesyłanie. Niewykluczone, że w tym temacie więcej będzie się działo. Może nawet pojawią się jakieś nowe ustawy czy zasady, może jakiś nowy pomysł linii lotniczej czy jakiś nowy trend w podróżowaniu.

Woda Yang ma też znaczenie w medycynie i leczeniu. Może pojawi się jakieś nowe osiągnięcie w tym temacie? Jakiś nowy lek lub przełomowa terapia? Cos związanego z komórkami macierzystymi? Z krwiodawstwem? Temat aborcji? Może też powrócić sprawa szczepień, niewykluczone, ze przez jakąś epidemię. Ktoś może dokonać jakiegoś odkrycia związanego z chemoterapią lub anestezjologią i być może wstrząśnie to światem medycznym. Mogą też wyjść na jaw jakieś nieuczciwe praktyki producentów leków. Może chodzić o znieczulenia, szczególnie te okołoporodowe. W każdym razie wszystko co się będzie działo, będzie poważniejsze niż zwykle poprzez swoją skalę. Jeśli już powstanie jakaś ustawa czy pojawią się nowe zasady, sporo osób może oberwać rykoszetem. Czyli po prostu klasyczne wylewanie dziecka z kąpielą.

W przyrodzie w niektórych miejscach mogą nastąpić zalania i powodzie, może nawet pojawić się tsunami albo jakiś silny cyklon. W miejscach chłodniejszych mogą przyjść silne opady śniegu. Może być jakiś problem z lodowcem lub górą lodową. Generalnie może się przewijać temat wody jako wody pitnej, napojów, alkoholu lub wody w sensie morza, rybołówstwa czy jakiejś platformy wiertniczej. Niewykluczone są też jakieś perturbacje związane z paliwami płynnymi. Miejcie zawsze zapas wody pitnej, bo może nastąpić jakieś skażenie bakteryjne lub przerwa w dostawie wody. Raczej ograniczcie podróże bezpośrednio w kierunkach kardynalnych bo może to przynieść kłopoty.

Widzicie więc na jaki bogaty repertuar się zanosi. Jak więc to wykorzystać dla siebie? Jak żyć? Przede wszystkim rozejrzyjcie się wśród przyjaciół czy sąsiadów, bo ktoś może teraz silniej cierpieć na depresję. Nie wolno takiej osoby zostawić teraz samej. Lekarstwem na wiele smutków będzie teraz świeca i ogólnie ogień. Niech ten ogień towarzyszy Wam w każdej chwili. Tam gdzie siedzicie, zapalcie świecę. Jeśli będziecie pakować prezenty - użyjcie czerwieni. Dodajcie trochę radości i optymizmu. Dobrze jest teraz nosić ubrania czy bieliznę w cieplejszych kolorach.

To dobry czas na duże przedsięwzięcia, ale pod warunkiem, że wszystko jest dokładnie przygotowane i nic nie "nawali" w ostatniej chwili. Bo teraz będzie to albo spektakularny sukces albo niemniej spektakularna klapa. Jeśli więc nie jesteście pewni czy Wasze dzieło jest wystarczająco dopracowane - zaczekajcie do stycznia lub nawet lutego.

To wspaniały czas na naukę i zagłębienie się w sprawach rozwoju osobistego. Zainwestujcie w siebie. Pamiętajcie - wszystko teraz ma bardzo silne działanie. Jeśli posłuchacie motywującego wykładu - ruszycie do przodu jak burza. Jeśli zaczniecie się czegoś uczyć - okaże się, że to wspaniała wiedza i poczujecie się jak na skrzydłach. To też dobry czas na spotkania towarzyskie i imprezy, ale uważajcie z napojami, bo ktoś może przesadzić i kłopoty gotowe. Trzeba też uważać aby nie dać się uwieść czy to pięknej koleżance z pracy czy to najdroższym odkurzaczem świata na pokazie....

Weźcie też pod uwagę że słowa będą mieć teraz wielką siłę. Dam Wam więc wskazówkę: to dobry czas na oświadczyny i na wszelkie przebaczenia. Sami zobaczycie jakie emocje będą podczas każdej imprezy. Ta Woda po prostu się przelewa :o) Wszystko w przesycie. No i Sylwester będzie tego obrazem - może być rekordowa ilość poparzonych ogniami sztucznymi albo zatrutych alkoholem. Baczcie też aby nie nadwerężyć karty płatniczej, bo amok zakupowy to teraz prawie pewnik :o)

W filmiku pod przepowiednią podpowiem Wam jak ubrać choinkę w zależności od strony świata Waszego mieszkania. Najpierw jednak przyjrzymy się co czeka poszczególne żywioły osobiste (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ):

Drzewo Yang - niewykluczona będzie zmiana planów. Coś czego byliście pewni, może Wam umknąć sprzed nosa. Dlatego planujcie ostrożnie i nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Jakieś sprawy z przeszłości mogą bardzo skomplikować życie. Przyjrzyjcie się też zdrowiu starszych członków rodziny, ponieważ może być konieczne zaopiekowanie się kimś. Pod choinką wiele z Was znajdzie mądre książki lub coś do gromadzonej kolekcji.

Drzewo Yin - uważajcie na pozory i nie oceniajcie sytuacji zbyt szybko. Coś może Was bardzo zaskoczyć. Znajdziecie wsparcie i wiele Waszych problemów znajdzie teraz rozwiązanie. Wiele z Was zapragnie zaszyć się gdzieś w kąciku i zająć nauką lub po prostu odpocząć. To świetny czas na rozpoczęcie jakiegoś kursu. Jednak ostrożnie z wydatkami, bo karta płatnicza nie jest z gumy....Pod choinką niewykluczone coś co ułatwia życie i doda Wam skrzydeł.

Ogień Yang - ten miesiąc może być trochę trudny i stresujący. Możecie mieć wrażenie, że wszystko się sprzysięga, żeby stanąć na Waszej drodze. Musicie uważać na wszystko co związane z prawem, bo grożą mandaty i kary. Najlepiej się nie wychylać i po prostu przeczekać. Palcie więcej świec aby ocieplić trochę tę wodną aurę. Jedno jest pocieszające - konkurencja da Wam na razie spokój. Pod choinką być może znajdziecie książki motywujące do działania lub coś bardzo wykwintnego, pięknego choć niekoniecznie użytkowego.

Ogień Yin - nie dzielcie skóry na niedźwiedziu, ponieważ spodziewany awans może się opóźnić a pochwały zbierze ktoś inny, mimo że coś tworzyliście razem. Panie powinny też więcej uwagi poświęcić partnerom, ponieważ rywalki nie śpią. To może być trochę nerwowy miesiąc, ponieważ mało będzie wsparcia, wszyscy są zajęci swoimi sprawami. W przygotowaniach do Świąt pewnie przyjdzie Wam samym zakasać rękawy, bo pomocnicy rozpłyną się gdzieś we mgle :o) Więcej czerwieni i zapalonych świec w otoczeniu pomoże trochę złagodzić energie. Pod choinką szukajcie czegoś luksusowego i niezwykłego, co złagodzi Wam trudy tego miesiąca.

Ziemia Yang - wiele teraz będzie zdarzeń związanych z pieniędzmi. Niewykluczone wsparcie finansowe lub prezent z niespodziewanej strony. Palcie więcej świec i umieśćcie więcej czerwonych przedmiotów wokół, aby rozproszyć melancholijny nastrój. Bardzo dobry czas na inwestycję w swój rozwój i w naukę. To Wam doda sił. W przygotowaniach do Świąt może się okazać, ze zostajecie sami na posterunku. Jednak głowa do góry; przyszły miesiąc pozytywnie Was zaskoczy. Pod choinką być może znajdziecie coś zaskakującego; to może być nawet jakiś przekaz finansowy albo wartościowy podarek.

Ziemia Yin - dla Was ten miesiąc szykuje zaskakujące zdarzenia finansowe. Uważajcie aby nie przesadzić z wydatkami na zakupach. Strzeżcie się też kieszonkowców. Panowie powinni więcej uwagi poświęcić swoim partnerkom i więcej pomagać w przygotowaniach. W przeciwnym wypadku, nastrój będzie niezbyt świąteczny....Niektórzy z Was mogą stanąć przed jakaś podejrzaną propozycją. Dajcie sobie z tym spokój, bo będą z tego same kłopoty. Pod choinką niewykluczone są kosztowne i piękne prezenty.

Metal Yang - zapowiada się dość pracowity miesiąc ale już niedługo będzie to sowicie wynagrodzone. Będzie trochę stresu ale jeśli umiejętnie podzielicie pracę to ze wszystkim zdążycie i satysfakcja gwarantowana. Czekają Was zadania do których nie jesteście wystarczająco przygotowani, a przynajmniej tak Wam się wydaje. Ale spokojnie, wszystko się uda. Pod choinką być może znajdziecie coś kosztownego, bardzo inspirującego i niezwykłego.

Metal Yin - czeka Was trochę wyzwań, ale ze wszystkim sobie powinniście poradzić. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Jeśli się postaracie - niewykluczona nagroda i docenienie. Uważajcie na drobne nieporozumienia, które mogą urastać do ranki tsunami. Wyjaśniajcie wszystko natychmiast. Finansowo - ostrożnie; nie wydawajcie wszystkiego od razu. Dla mistrzów kreatywności pojawi się okazja rozwiązania jakiejś niezwykle trudnej sprawy na swoją korzyść. Pod choinką być może kryje się coś inspirującego i niezwykłego; to może być coś unikalnego.

Woda Yang - dla Was miesiąc przygotował wiele towarzyskich spotkań, z których może wyniknąć jakaś bardzo ciekawa i intratna propozycja. Bacznie się więc rozglądajcie, nawiązujcie kontakty, aby nie przegapić okazji, ale może też być tak, że coś co było pewne, umknie Wam sprzed nosa. To może być więc miesiąc zaskoczeń. Niewykluczone, że trzeba się będzie podzielić z przyjaciółmi lub wspólnikami. Dlatego nie dzielcie skóry na niedźwiedziu, zaczekajcie na konkrety. Pod choinką szukajcie biletów lub kart wstępu/karnetów na jakieś atrakcje :o)

Woda Yin - cóż, co jakiś czas przychodzi taki miesiąc, że czujecie się jakbyście właśnie przylecieli z Marsa. Mogą się pojawić nieporozumienia i ludzie mogą opacznie odbierać Wasze intencje. Jakiś ruch konkurencji bardzo mocno Was zainspiruje. I to będzie to! Idźcie w tym kierunku. Niektórzy z Was mogą teraz wpaść w marazm i niechęć do jakiegokolwiek działania. Ale trzeba to przezwyciężyć. Wiele się teraz nauczycie z samych obserwacji. Wnioski wyciągać umiecie. A więc do dzieła! Pod choinką może się kryć coś kosztownego i bardzo inspirującego.

Tyle mówi przepowiednia grudniowa i nasze kochane energie. A ja Wam życzę aby ten miesiąc okazał się cudowny, pełen ciepła i bardzo radosny. Aby każdy z Was spędził ten czas z przyjaciółmi i rodziną. Dzielcie smutki i mnóżcie radości, kochani. Cieszcie się tym czasem, zadbajcie aby każda chwila była piękna, podarujcie swojemu mieszkaniu cudowne kolory i puchatą choinkę. A na Wigilijnym stole niech znajdą się wspaniałe smakołyki a wokół stołu - ciepłe i życzliwe serca. Wszystkiego najlepszego!

aniolekPoniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

5 grudnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK PSA


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

ROK PSA

Rok psa, 2018, w kalendarzu Hsia, jest symbolizowany przez dwa chińskie znaki - Ziemię Yang ponad Psem, który również zawiera Ziemię. Tak więc jest to rok z podwójną Ziemią gdzie dolny Ziemski Konar wspiera górny Niebiański Pień. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, jeśli oba elementy znajdują się w cyklu niszczenia i są ze sobą w konflikcie - rok będzie miał również więcej konfliktów. Tak było w roku 2015 który był rokiem Drzewa ponad Ziemią i w latach 2016 i 2017 gdzie Ogień był ponad Metalem. Jednak w tym roku 2018 oba elementy nawzajem się wspierają. Zwykle taka konfiguracja będzie oznaczać więcej harmonii i mniej konfliktów. Ale Ziemia ponad Psem w chińskim systemie kalendarzowym 60 Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów jest parą elementów zwanych "Fai-Kong". Osoba urodzona w dniu "Fai Kong" ma wyjątkowo silny charakter i nigdy się nie poddaje. Taka osoba ma silną determinację, aby osiągnąć swój cel i będzie walczyć do końca. Tak więc ludzie mogą się teraz trzymać zasad, twardo ich bronić i ciężko będzie o kompromis. W takiej atmosferze może dojść do ostrej konfrontacji i starć w stosunkach międzynarodowych, i niełatwo będzie osiągnąć harmonię i pokój.

Pies jest powiązany ze sprawami duchowymi, a więc będą napięcia i konflikty wynikające z przyczyn religijnych i kulturowych. Ziemski Pies jest ogromną górą, która jest obrazem wielkiego nacisku i brutalnej siły. Jest więc powiązany z katastrofami takimi jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi, zawalenie budynków i lawiny. Ziemia to także droga, więc może to wyzwolić wypadki drogowe. Patrząc wstecz, w historii można znaleźć bardzo poważne katastrofy naturalne związane z rokiem Ziemnego Psa. Pierwsze z brzegu znaczące przykłady z poprzedniego Roku Psa, 60 lat temu - 16 sierpnia 1958 r. - w Iranie doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 6,7, które zabiło 132 osoby. Kolejne trzęsienie ziemi o sile 7,6 zdarzyło się w Ekwadorze, zginęło tam 115 osób. Największe trzęsienie ziemi miało siłę 8,3 i nastąpiło w Rosji 6 listopada 1958. W Japonii - 11 marca 1958 trzęsienie ziemi o sile 7,5 zabiło 51 osób.

Poważna katastrofa naturalna może się zdarzyć nawet w dniu Ziemnego Psa. Weźmy na przykład dzień 4 lipca 2012 r. W Pakistanie zeszła wtedy wielka lawina i pogrzebała żywcem 135 żołnierzy. Dnia 11.5.2017 w Xinjiang w Chinach doszło do poważnego trzęsienia ziemi o sile 5,5. Obie daty to dzień Ziemnego Psa.

W systemie Czterech Filarów Przeznaczenia, Smok i Pies są uważane za bramy do "Nieba i Piekła"; jest to strefa zmierzchu, gdzie nie dotrze żaden "Szlachetny Pomocnik" ani anioł z Nieba. Innymi słowy, gdy ktoś znajdzie się w poważnym niebezpieczeństwie, nie będzie pomocnych istot. Pies jest związany w szczególności z kwestiami podziemnymi, duchowymi i okultystycznymi. W związku z tym, katastrofy mające miejsce w godzinie Psa (7 do 9 wieczorem) lub godzinie Smoka (7 do 9 rano) przyniosą więcej horroru i ofiar. Weźmy na przykład atak terrorystyczny 911 na Nowy Jork, który miał miejsce w godzinie Smoka czy południowoazjatyckie tsunami z 2004 roku, też w godzinie Smoka, oba te zdarzenia wywołały masowe ofiary. W dniu 23 sierpnia 2010, w godzinie Psa, dziewięciu zakładników z Hong Kongu zostało zastrzelonych w Manili w autobusie turystycznym. Również straszna katastrofa w metrze MTR w Hongkongu w 2017 roku, miała miejsce w godzinie Psa. Nie będzie więc zaskoczeniem, że w 2018 r. będziemy świadkami międzynarodowych napięć i konfrontacji, konfliktów religijnych i katastrof naturalnych z większą liczbą ofiar śmiertelnych.

Pies to skomplikowany żywioł Ziemi, który jest symbolem "Grobowca ognia", "podziemnego świata" i "Bramy do piekła", więc odnosi się do śmierci, spraw religijnych, duchowych i okultystycznych. Rok Psa często wiąże się z odkryciami archeologicznymi. Weźmy na przykład grobowiec Króla Tut - został on odkryty w 1922 roku, który był rokiem Psa.

Jako że Pies odnosi się do podziemia, będzie również więcej problemów z metrem. Tak się składa, że prezes firmy HK MTR, Frederick Ma, urodził się 22 lutego 1952, więc urodził się w dniu Ziemskiego Psa w Roku Smoka. Pies i Smok są w konflikcie. Oczekuje się więc, że w 2018 r. w Hongkongu wystąpią większe problemy z ruchem w metrze.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów przebiega w cyklu 60-letnim. Oznacza to, że doświadczyliśmy tego samego roku Ziemi Yang ponad Psem 60 lat temu - w 1958 r. jak również 120 lat temu - w 1898 r. W 1958 r. nastąpiła eskalacja Wojny Wietnamskiej ze względu na wielką rebelię sił Viet Kongu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1898 r. Chiny są pod rządami dynastii Qing cesarzowej Dowager Cixi i coraz bardziej upadają przez agresywną inwazję Rosji i innych krajów zachodnich. Pojawiły się głosy protestu wobec reform i ruch reformatorski popierany przez cesarza Guangxu trwał 100 dni (od 11 czerwca do 21 września 1998 r.). Ostatecznie upadł 21 września za przyczyną cesarzowej Cixi. Zatem rok Psa, będący Grobowcem Ognia, może również oznaczać stanowczą i upartą postawę środowisk konserwatywnych przeciwko postępowi i zmianom. 60 lat temu w 1958 roku rozpoczął się wielki głód w Chinach, który trwał do około 1961 roku. Szacuje się, że ponad 20 milionów ludzi zmarło z głodu.

W systemie pięciu żywiołów, Ogień jest szczęściem i optymizmem i przejawiał się on w poprzednich latach Ognistej Małpy i Ognistego Koguta. Jednak, gdy nadchodzi rok Psa, Ogień wchodzi do grobu, a więc znika optymizm, co z kolei powoduje pogorszenie atmosfery gospodarczej. Pies reprezentuje miesiąc październik, czyli koniec jesieni a początek zimy. Optymistyczny element Ognia umiera, a kontrolę przejmuje pełen obaw żywioł Wody. Stąd w historii Wall Street pojawiały się Czarne Październiki w krachu giełdowym w latach 1929 i 1987. W związku z tym rok Psa może przynieść spadek wzrostu gospodarczego i działania prowadzące do długoterminowej recesji giełdy a kryzys gospodarczy może się nasilić. Ponieważ aż do 2025 roku nie nastąpi powrót Ognia, spodziewamy się długotrwałego, zniżkującego rynku.

Pies w Czterech Filarach Przeznaczenia jest również "Gwiazdą Sztuki". Oznacza to artystyczną jakość akademicką ale też poczucie samotności. W związku z tym zarówno 1898 jak i 1958 były niezwykłe ze względu na rozwój kultury i nauki. W grudniu 1898 r. Maria Curie Skłodowska odkryła rad i rozwinęła teorię promieniotwórczości. W styczniu 1958 r. USA wysłały swojego pierwszego satelitę Explorer 1 na orbitę, zaraz potem Vanguard 1 i w marcu Explorer 3. W lipcu kontynuowano z Explorer 4. Również NASA została formalnie utworzona przez Kongres USA w lipcu 1958 r. i w październiku wypuściła pierwszy statek kosmiczny Pioneer 1. W grudniu 1958 r. USA uruchomiły także pierwszego satelitę komunikacyjnego o nazwie SCORE. W maju tego samego roku Związek Radziecki wysłał Sputnika 3 na orbitę. Również pierwsza gra wideo "Tenis dla dwojga" została wydana w październiku 1958 roku. W tym samym roku musical MGM Gigi stał się wielkim sukcesem i zdobył 9 nagród Akademii. Również "Śpiąca królewna" - bardzo popularny film animowany Disneya, został wydany w styczniu 1959 roku, który jest wciąż rokiem Psa w chińskim kalendarzu.

Interesującym faktem jest to, że rok Ziemnego Psa 1958 był także Międzynarodowym Rokiem Geofizyki i odkryto wtedy magnetosferę Ziemi.

Żywioł Ognia związany jest z obiektami latającymi i przemysłem lotniczym a rok Psa sprowadza Ogień do grobu. To może oznaczać katastrofy lotnicze. Poprzedni rok Ziemnego Psa 1958 naznaczony został poważnymi katastrofami lotniczymi - w lutym 21 osób zginęło w katastrofie lotniczej w Monachium. W marcu amerykański bombowiec przypadkowo upuścił bombę atomową w Południowej Karolinie, co zniszczyło dom i zraniło kilka osób. W kwietniu, w pobliżu Las Vegas, samolot United Airline zderzył się w powietrzu z myśliwcem US Air Force Jet, zabijając 49 osób. W sierpniu samolot KLM wpadł do morza zabijając 99 pasażerów. Pies będący Grobem Ognia, jest również uważany za magazyn ognia i wiąże się to z klęskami pożaru i eksplozjami gdy Ogień wychodzi na wolność. Szczególnie w obecności Tygrysa lub Konia. W 1958 r było wiele groźnych pożarów. W marcu 1958 r. w firmie bieliźniarskiej w Nowym Jorku wybuchł wielki pożar, zabijając 24 osoby. W grudniu straszny pożar w szkole w Chicago zabił 90 uczniów i 3 zakonnice. Również w tym samym miesiącu poważny pożar w domu towarowym w Bogocie zabił 84 osoby. Najsilniejsze znane maksimum słoneczne zostaje zarejestrowane 11 lutego 1958.

Pies jest również uważany za magazyn Ognia, więc energia Ognia jest ukryta wewnątrz Psa. Ta energia, gdy zostaje uwolniona, może również spowodować katastrofalne eksplozje. 8 sierpnia 1945 roku, druga bomba atomowa została zrzucona na Nagasaki i był to dzień Metalowego Psa. Również rad, substancja radioaktywna, została odkryta przez Marię Skłodowską Curie w 1898 roku, roku Ziemnego Psa. Tak więc istnieje możliwość, że problemy z bronią jądrową będą nadal dominować.

Ziemia Yang jest symbolem góry, ziemia Yang ponad Psem to wielka, zwalista góra. Taki rok wskazuje więcej szans na katastrofy związane z górami. Istnieje więc niebezpieczeństwo osunięcia się ziemi, zejścia lawiny i nie jest do końca bezpieczne uprawianie sportów alpinistycznych. Katastrofa Titanica zdarzyła się 14 stycznia 1912 r. O północy w godzinie Ziemi Yang, Titanic zderzył się z górą lodową. 30 stycznia 1959 podobny wypadek zdarzył się duńskiemu statkowi towarowemu, który również zderzył się z górą lodową i zatonął w pobliżu Grenlandii, zabijając 95 osób na pokładzie. Nadal jest to pod wpływem roku Ziemnego Psa.

W chińskiej metafizyce Ziemia reprezentuje komórki i mięśnie. Choroba nowotworowa jest spowodowana zaburzeniami komórek, dlatego jest bardzo mocno związana z nadmierną ilością niekorzystnego żywiołu Ziemi. 2018 jest rokiem bardzo obfitującym w Ziemię, a dodatkowo Pies razem z Owcą i Wołem tworzy Karę Ziemi. W związku z tym, w tym roku głównym problemem zdrowotnym będzie rak i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, jeśli Ziemia jest twoim niekorzystnym elementem w Czterech Filarach Przeznaczenia. Aspekt serca i krążenia krwi związany jest z żywiołem Ognia, a ponieważ Pies oznacza, że Ogień wchodzi do grobu, rok może być również niekorzystny dla ludzi, którzy mają słaby żywioł Ognia. Może to skutkować brakiem energii, problemami z sercem, z krążeniem krwi i niestrawnością. Brak równowagi żywiołu Ziemi powoduje również problemy żołądkowe i cukrzycę. Zatem warto przyjmować odpowiednie suplementy takie jak antyoksydanty i Koenzym Q10 dla wzmacniania żywiołu Ognia. Ponieważ Ziemia odpowiada także za nasz żołądek i mięśnie, łatwiej będzie teraz przybrać na wadze. Konieczne jest także zwrócenie uwagi na zdrowszą dietę. Interesujące jest to, że zarówno Instant Noodle, jak i Pizza Hut powstały w 1958 roku czyli w poprzednim roku Ziemnego Psa. Pizza Hut została otwarta w czerwcu 1958 roku, co jest miesiącem Ziemi ponad Ogniem w roku Ziemnego Psa.

Ziemia Yang jest określana jako Ziemia w postaci góry. Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang są stanowczy, stabilni, bezpośredni, wiarygodni, cierpliwi, przychylni, praktyczni, ale czasami też konserwatywni, trochę uparci i nieelastyczni. A ponieważ jest to góra, może wywierać presję. Ponieważ Ziemia jest ciałem i mięśniami, osoba z silną Ziemią Yang może być mocno zbudowana, mieć bardziej kwadratowy kształt i może wydawać się trochę nieporadna. Na przykład gwiazda filmowa, zdobywca Oscara - Philip Seymour Hoffmann. Inne przykłady sławnych ludzi Ziemi Yang to Mark Zuckerberg, Hillary Clinton, Yoshiki z X Japan, David Beckham, Eric Clapton, Will Smith, Michael Jackson, Natalie Portman, Maria Sarapova, Bashar al Assad ...

Ludzie urodzeni w dniu Ziemi Yang ponad Psem lub Ziemi Yang ponad Smokiem, są nazywani "Fai Kong", co oznacza wyjątkowo twardy i silny charakter. Tacy ludzie mają silną determinację, aby osiągnąć sukces i bardzo silną wolę przetrwania w bardzo trudnych okolicznościach. Przykładami ludzi Ziemi Yang Fai Kong są Maria Sharapova i Louis Zamperini, którego historia życia w ekstremalnych trudach została pokazana w filmie Angeliny Jolie "Niezłomny". Również Baszar al-Assad z Syrii i Tamerlan Tsarnaev - terrorysta, który podłożył bombę na Boston Marathon w 2013 roku, urodzili się w dniu Ziemi Yang Fai Kong.

Żywioł Ziemi Yang, w szczególności Pies, jest skomplikowanym żywiołem, ponieważ jest to magazyn Ognia zawierający Metal, Ogień i Ziemię. Jako taki, przejawia się w branżach, które wpływają na wszystkie dziedziny życia. W szczególności branża ubezpieczeniowa i zaawansowany biznes komputerowy. Ziemia w Psie jest bardzo często spotykana u ludzi, którzy są wybitni w biznesie high-tech. Przykładami są Bill Gates, Steve Jobs, Mark Zuckerberg; wszyscy wykazują silną obecność żywiołu Ziemi w swoich Czterech Filarach Przeznaczenia. W związku z tym rok Ziemnego Psa może również przynieść szybki postęp w branży internetowej i oprogramowania komputerowego.

W pięciu rodzajach emocji, żywioł Ognia zasadniczo symbolizuje szczęście, a także generuje optymizm i pewność siebie. W związku z tym lata Ognia często zwiększają zaufanie ludzi do gospodarki i przynosi to dobre wyniki na giełdzie. Był to czynnik napędzający boom na giełdzie od 2013 roku do 2017 roku z silną obecnością żywiołu Ognia w tych latach. Jednak cykl żywiołu Ognia zakończył się w 2017 r. jako światło świecy Ognia Yin, a ponieważ rok Psa 2018 reprezentuje Grobowiec Ognia, oznacza to, że optymizm Ognia spada, a pojawia się pesymizm Wody. Najbliższe lata 2019, 2020, 2021 to lata Wody i Metalu, a żywioł Ognia nie powróci aż do następnego roku Węża w 2025 roku. Dlatego ogólna atmosfera gospodarcza wkracza w cykl bessy, a tempo rozwoju gospodarczego będzie kiepskie i spowolnione w 2018 roku. Pies w chińskim kalendarzu reprezentuje październik, czyli koniec jesieni i początek zimy, z odchodzącym Ogniem i rosnącą siłą Wody generującą strach. Patrząc wstecz na historię Wall Street, większość krachów na giełdzie miała miejsce w "Czarnym październiku", czyli miesiącu Psa.

W medycynie chińskiej z żywiołem Ziemi związane są trzustka i żołądek, a także mięśnie i komórki. Więc jeśli żywioł Ziemi jest niezrównoważony, może powodować problemy z żołądkiem i trzustką. Cukrzyca jest chorobą związaną z trzustką, więc będzie to poważniejszy problem w 2018 roku. Niebezpiecznym aspektem Psa jest też to, że Pies, Wół i Owca będą stwarzać problem zwany "Trzy Kary". Kara jest negatywną konfiguracją powodującą zmartwienia, nienawiść, ukryte niebezpieczeństwa. W odniesieniu do zdrowia, skoro Ziemia odpowiada za mięśnie i komórki, brak równowagi Ziemi spowodowany przez Trzy Kary, może przynieść nowotwory. Stanie się to poważniejszym problemem w 2018 roku i konieczne jest przyjmowanie dużych dawek antyoksydantów, aby zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Pies jest także "Grobem Ognia". Oznacza to, że żywioł Ognia przechodzi w bardzo słaby cykl. Z żywiołem Ognia związane jest krążenie krwi i serce. Wraz z osłabieniem Ognia należy również zwrócić uwagę na serce. Kiedy energia Ognia jest słaba, wystąpi również problem niestrawności, ponieważ żołądek jest Ziemią, która potrzebuje wsparcia od Ognia. Pojawią się więc także problemy zdrowotne związane z żołądkiem i trawieniem. Aby poprawić jakość Ognia, należy przyjmować Koenzym Q10 jako suplement. Staje się to coraz ważniejsze, ponieważ żywioł Ognia nie powróci aż do 2025 roku.

Istnieje wiele przykładów problemów zdrowotnych spowodowanych nadmierną ilością Ziemi - stało się tak w przypadku Steve'a Jobsa, który zmarł na raka trzustki spowodowanego zbyt silnym żywiołem Ziemi. Z kolei żywiołem osobistym Davida Bowie był słaby Ogień Yin, i David zmarł wskutek nadmiernej ilości Ziemi w 2016 r. Znani ludzie, którzy spotkają się z negatywnym wpływem Kary Ziemi w 2018 r. to królowa angielska, JK Rowling, Julia Roberts, Donald Trump. Donald Trump jest silną osobą żywiołu Ziemi urodzoną w roku Psa i dniu Owcy, a obecnie ten 72-latek znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Tak więc już w samym filarze szczęścia Trumpa powstaje Kara Ziemi Woła, Owcy i Psa. Rok Psa 2018 wyzwoli negatywny wpływ tej Kary Ziemi. Ziemia jest jego wrogiem; Kara Ziemi może zatem oznaczać, że Trump będzie musiał stawić czoła poważnym wyzwaniom ze strony swojej opozycji i wrogów w 2018 roku.

Królowa angielska urodziła się w dniu Smoka i miesiącu Smoka. Tak więc jest poważny konflikt między jej Smokami i rokiem Psa w 2018 roku. Ponadto, urodziła się w godzinie Wołu, a obecnie w wieku 92 lat jest w filarze szczęścia Owcy. Ten Wół i Owca połączą się z Psem roku 2018, aby stworzyć Karę Ziemi. Królowa jest silną Metalową damą, a Ziemia nie jest jej korzystnym elementem. W związku z tym, rok 2018 nie jest dla niej dobry i będzie musiała zadbać o swoje zdrowie i pozycję. Jej mąż, książę Filip, również doświadczy konfliktu między Rokiem Psa a Smokiem w swoim filarze dnia, który odpowiada za Związki.

Inne przykłady Kary Ziemi można również znaleźć na wykresie urodzenia J. K. Rowling. Urodziła się w lipcu, w miesiącu Owcy, obecnie ma 53 lata i znajduje się w filarze szczęścia Wołu. Urodziła się również w dniu Ognistego Psa. Rok Psa 2018 uruchomi więc Karę Ziemi i może to spowodować problemy w zdrowiu i relacjach. Julia Roberts ma również Karę Ziemi w swoich Czterech Filarach, ponieważ urodziła się w 1967 - roku Owcy, w październiku - w miesiącu Psa i w dniu Wołu. Pies z 2018 r. może uruchomić Karę Ziemi i zaatakować Pałac Małżeństwa Julii.

Kara Ziemi Wołu, Owcy i Psa jest bardzo poważną konfiguracją, która może powodować problemy zdrowotne takie jak nowotwór albo może przynieść zawirowania w małżeństwie. Konieczne jest więc noszenie wisiorka z Królikiem, aby spróbować odciągnąć nadchodzącego Psa i zmniejszyć wpływ Kary Ziemi.

Pies ma konflikt ze Smokiem. Jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, więc może spowodować katastrofy naturalne, takie jak trzęsienie ziemi, osunięcie ziemi lub wypadki na drodze. Pies i Smok nazywane są "Bramą do nieba i piekła". Ludzie, którzy urodzili się z Smokiem i Psem w swoich Czterech Filarach, mają dar szóstego zmysłu. Para Smok i Pies jest często spotykana u sportowców, specjalistów od sztuk walki, którzy potrzebują mocy intuicji, aby błyskawicznie zareagować na przeciwnika. Przykładami są Bruce Lee, Jet Li, Maria Sharapova, Jeremy Lin, Li Na ...... Smok i Pies znajduje się również w wykresie urodzeniowym Steve'a Jobsa, dzięki czemu mógł on projektować innowacyjne produkty, bezbłędnie przewidując potrzeby rynku.

Ludzie, którzy urodzili się w roku Psa, obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Smoka są w konflikcie z rokiem. Doświadczą oni więcej zawirowań i podróży w 2018 roku. Zupełnie w porządku jest wykorzystanie tej możliwości, aby dokonać niezbędnych zmian, takich jak przeprowadzka, przenoszenie biura, zmiana pracy lub podróże. Należy jednak zachować szczególną ostrożność i powstrzymać się od ryzykownych sportów, takich jak prowadzenie szybkich samochodów, pilotowanie samolotu, nurkowanie, spadochroniarstwo itp. Zaleca się, aby osoby te nosiły wisiorek z Królikiem, który pomoże odciągnąć Psa i tym samym zminimalizować negatywny wpływ konfliktu. Dla ludzi urodzonych w roku Smoka dobrze jest unikać podróżowania w kierunku północno-zachodnim, ponieważ jest to kierunek Wielkiego Księcia w 2018 roku.

Oczekuje się, że obfity żywioł Ziemi w 2018 roku przyniesie dobrobyt przemysłowi drzewnemu i związanemu z Ogniem. Dzieje się tak dlatego, że Drzewo zwycięża Ziemię, więc żywioł Ziemi jest symbolem pieniędzy dla przemysłu drzewnego, który obejmuje przemysł mody, mediów, papieru, książek, edukacji i ochrony środowiska. Drugą najlepszą gałęzią przemysłu może być wszystko co związane z Ogniem, ponieważ Ogień wytwarza Ziemię. Dlatego przemysł związany z żywiołem Ognia będzie aktywny i produktywny w 2018 roku. Przemysł związany z Ogniem to energia, finanse, rozrywka. Przemysł związany z żywiołem Ziemi stanie w obliczu silnej konkurencji w roku Psa. Tak więc gałęzie gospodarki takie jak rynek nieruchomości, górnictwo, high tech itd., nie będą zbyt dobrze prosperować. Pieniądze dla przemysłu żywiołu Ziemi symbolizuje Woda, która jest całkowicie nieobecna. Przemysł metalowy, taki jak bankowość, maszyny, samochody, również znajdzie się w niekorzystnym roku, ponieważ dla Metalu żywiołem pieniędzy jest Drzewo, a ono jest też całkowicie nieobecne. Gałęzie gospodarki związane z żywiołem Wody, czyli transport, komunikacja, spedycja, mogą nie przynieść spodziewanych zysków, ponieważ żywiołem pieniędzy dla przemysłu związanego z Wodą jest Ogień, a on wchodzi teraz do Grobu.

Podsumowując, branżami które będą dobrze sobie radzić w roku Psa, będą branże związane z żywiołem Drzewa. Przemysł żywiołu Drzewa to środowisko, moda, media, książki, edukacja, rośliny i kwiaty. Branże związane z żywiołem Ognia będą produktywne, ale nie tak opłacalne. Inne gałęzie przemysłu metalowego, wodnego i ziemnego znajdą się w niezbyt pomyślnym roku.

Ogólnie rzecz biorąc, rok Ziemi Yang ponad Psem, z Ziemią na górze i Ziemią poniżej, jest symbolem przeszkód i konserwatyzmu. W stosunkach międzynarodowych wciąż będzie istnieć konflikt i dysharmonia i rok 2018 może nie być rokiem spokoju, ale ludzie będą ostrożni i konserwatywni, chcąc podtrzymywać tradycyjne wartości, więc pojawi się opór przeciwko zmianom. Pojawią się również klęski żywiołowe, takie jak trzęsienia ziemi, osunięcie ziemi, pożary, wybuchy, problemy nuklearne, katastrofy ekologiczne, choroby i epidemie i niestety będzie tego sporo.

Rok Ziemi Yang ponad Psem to także rok z nieobecnością Szlachetnych Pomocników. Oznacza to, że będzie więcej ofiar w każdym wypadku, klęskach żywiołowych, ponieważ nie ma anioła przychodzącego z Nieba na ratunek. W przeszłości zdarzały się przypadki poważnych wypadków podczas godziny Psa. Takich jak kryzys zakładników w Manili, kiedy zabito 8 turystów z Hongkongu; stało się to w dniu 23 sierpnia 2010 w godzinie Psa. Również straszny atak bombowy w pociągu na stacji metra Tsim Sha Tsui zdarzył się w godzinie Psa w dniu 11 lutego 2017 r. Rannych zostało co najmniej 18 pasażerów.

Znakiem zwierzęcym, który jest najbardziej niekorzystny, jest Smok, będący w bezpośrednim konflikcie z Psem. Takie konflikty zazwyczaj powodują turbulencje, zawirowania, wypadki lub zmiany ... Ponieważ jest to poważny konflikt żywiołu Ziemi, obudzi on nieszczęścia związane z ziemią, takie jak trzęsienie ziemi, katastrofy w górach, zawalenie się budynków, osunięcie ziemi, a także wypadki drogowe na drodze . . Ludzie urodzeni w roku Smoka mogą oczekiwać więcej podróży lub zmian, takich jak zmiana pracy lub przeprowadzka. Konieczne jest noszenie wisiorka z Królikiem jako ochronę, aby odciągnąć Psa. Osoby, które są w konflikcie z rokiem, mogą więcej podróżować, wprowadzać zmiany, takie jak przeprowadzka lub zmiana pracy.

Jednakże, dla ludzi urodzonych w roku Smoka, zaleca się nie podróżować bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia, który znajdzie się na północnym zachodzie. Drugim zwierzęciem znajdującym się w niepomyślnej pozycji, jest Pies, który obraża Wielkiego Księcia. Również dla niego dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem, aby zmniejszyć negatywny wpływ. Poważniejszym aspektem jest jednak Kara Ziemi, która dotknie ludzi mających w swoich wykresach Czterech Filarów Przeznaczenia Owcę i Wołu. Takie ziemskie kary przynoszą zazwyczaj dysharmonię, irytację, zmartwienia i frustracje, a także choroby związane z żywiołem Ziemi czyli choroby żołądka, trzustki, bóle mięśni i nowotwory. Ponieważ obfita Ziemia wyczerpuje Ogień, a Pies jest Grobowcem Ognia, mogą się pojawić również choroby związane z sercem i krążeniem krwi. Aby zredukować efekt tworzenia przez Psa Kary Ziemi, dobrze jest nosić wisiorek z Królikiem jako ochronę, aby zminimalizować negatywny efekt.

Zwierzęta tworzące kombinację z Rokiem Psa to Królik, Tygrys i Koń. Te zwierzęta są w roku harmonii. Jednak taka astrologia zwierzęca nie jest całkowicie niezawodna, ponieważ ten system astrologiczny nie jest uznawany za formalny rodzaj przepowiadania przyszłości. Aby uzyskać bardziej rzetelną ocenę swojej pomyślności w roku Psa, zaleca się sprawdzenie pełnego wykresu Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to pełnej informacji o roku, miesiącu, dniu i godzinie narodzin. Ponieważ znaki zwierzęce mogą pojawiać się we wszystkich czterech filarach w wykresie urodzenia danej osoby, konflikty i kary związane z Psem wystąpią nie tylko u ludzi urodzonych w roku Psa i Smoka. Konflikty i kary mogą dotyczyć każdego, kto ma takie zwierzęta w miesiącu urodzenia lub dniu lub godzinie.

Przykłady sławnych ludzi urodzonych w roku Smoka i mających konflikt z Psem w 2018 roku to Valdimir Putin, Michelle Obama, Sandra Bullock, Jeff Bezos, Russel Crowe, Benedict Cumberbatch, Frederick Ma ... Są ludzie, którzy nie urodzili się w roku Smoka, ale oni również są w konflikcie, ponieważ urodzili się w dniu Smoka; staną więc w obliczu trudnego roku. Przykładami takich osób są: książę Filip, królowa Elżbieta II, Shinzo Abe, Li Na, Kate Middleton, Kristine Stewart, Edward Snowden, Roman Polański ... Konflikt z Filarem dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie czy relacji międzyludzkiej, szczególnie w relacji z małżonkiem lub przeciwną płcią.

Mówi się, że ludzie urodzeni w roku Psa obrażają Wielkiego Księcia. Im także zaleca się noszenie wisiorka z Królikiem. Przykładami ludzi urodzonych w roku Psa są Melania Trump, George W. Bush, Sylvester Stallone ...

Osoby mające równocześnie Wołu i Owcę w swoich wykresach Czterech Filarów, mogą doświadczyć Kary Ziemi, która wpłynie na związek, małżeństwo i zdrowie. Kara jest ukrytym zagrożeniem i może powodować nerwowość, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może również wywołać problemy zdrowotne; szczególnie nowotwory, ponieważ Ziemia symbolizuje komórki ciała. Przykładami osób doświadczających Kary Ziemi w 2018 roku są królowa angielska, J.K. Rowling, Julia Roberts, Donald Trump, Tory Burch i Julian Assange. Minimalna ochrona polega na noszeniu wisiorka z Królikiem, aby odciągnąć Psa.

Energie Feng Shui również zmieniają się z roku na rok. Dlatego na początku każdego roku należy zbadać nową lokalizację dobrych i złych energii, abyśmy mogli podjąć niezbędne środki ostrożności w przypadku pojawienia się złej energii w ważnych miejscach naszego mieszkania lub biura. W roku Psa, zła energia zwana "Żółtą Piątką" - symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na północy. Zaleca się powieszenie metalowego dzwonka wietrznego w północnej części domu, aby rozproszyć tę złowrogą energię. Najgorsze miesiące to lipiec i październik 2018 roku. Kolejna zła gwiazda o numerze 2, symbolizująca chorobę, pojawi się na zachodzie. Tradycyjną metodą rozproszenia tej energii jest powieszenie połączonych sześciu monet w obszarze dotkniętym wpływem tej energii. Wielki Książę przebywa w tym roku na północnym zachodzie, dlatego nie jest korzystne naruszanie ziemi lub wykonywanie znaczących prac budowlanych w tym kierunku. Nie zaleca się również, aby siedzieć plecami ku północy, ponieważ będziesz siedział naprzeciwko niekorzystnej energii zwanej "Trzy Sha" lub "Trzech Zabójców". Południowy wschód jest z kolei kierunkiem konfliktu z Wielkim Księciem, więc również lepiej nie mieć tego kierunku za plecami. Zła gwiazda 3 jest gwiazdą konfliktu i rabunku. Pojawia się ona na północnym wschodzie. Należy umieścić tam kartkę czerwonego papieru, aby zminimalizować ten zły wpływ. Zła gwiazda 7, reprezentująca skandale, pojawi się na wschodzie i tradycyjnym rozwiązaniem dla tej złej gwiazdy jest umieszczenie w tym rejonie 3 łodyg bambusa w szklanym wazonie z wodą.

W centrum magicznego kwadratu Luo Shu znajdzie się roczna gwiazda 9 opisana trygramem Ognia. W związku z tym przewiduje się, że w 2018 r. może dojść do większej liczby pożarów, a najbardziej dotkniętym obszarem mogą być rejony centralne i północne. Będzie to często dotyczyć krajów na północy, a także na Bliskim Wschodzie oraz krajów i regionów o nazwie "Centralny", do których zalicza się między innymi Chiny, ponieważ mówi się o Chinach jako o "Kraju Środka". Wejście główne do Białego Domu skierowane jest na północ i w 2018 roku będzie tam obecna zła gwiazda 5, co może skutkować większa ilością przeszkód.

Kolejny nienajlepszy miesiąc, na który należy zwrócić uwagę, to kwiecień 2018 r. Będzie to miesiąc Ognia Yang ponad Smokiem tworzący konflikt z rokiem Ziemnego Psa. Na zachodzie znajdą się wtedy gwiazdy 2 i 5. Takie zmasowane spotkanie żywiołu Ziemi i dodatkowo konflikt, mogą przynieść skutek w postaci katastrof związanych z ziemią takich jak trzęsienie ziemi i osunięcia ziemi i będą te zjawiska częstsze w zachodnim regionie świata.

Od połowy 2016 r. kalendarz chiński wchodzi w długi cykl Metalu, Ziemi i Wody bez elementów Drzewa Yang i Ognia Yang. Następny rok Drzewa pojawi się dopiero w 2022 roku i będzie to Rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 r. potężny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi z silnym żywiołem Metalu. Wybitni liderzy światowi, którzy są silnymi Metalami i będą odczuwać negatywne tego skutki, to Theresa May, Shinzo Abe, Tsai Ing-wen ... Z drugiej strony, przywódcy, dla których korzystnymi żywiołami są Metal i Ziemia, wejdą w fazę pomyślności; dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.

Opublikowano: 14 listopada 2017
Tłumaczenie: 16 listopada 2017

ROK KOGUTA - prognoza na listopad 2017


Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 6:38 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 grudnia do godziny 23:33.

Październik bynajmniej nie był spokojny i wielu osobom dał się we znaki. Konfrontacyjna i bezkompromisowa natura Metalu Yang siedzącego na Psie (czyli Ziemi karmiącej Metal), mogła działać jak przysłowiowa miotła. Metal Yang lubi wprowadzać własne porządki ale zazwyczaj czyni to narzucając innym swoje zdanie. O Metalu Yang często mówi się jak o "słoniu w składzie porcelany".

W listopadzie przychodzi do nas Metal Yin czyli delikatniejsza odmiana Metalu. Metal Yin określa się jako piękna biżuteria, ornament, ale też sztylet, nóż, biała broń czy lancet. Ale nie dajmy się nabrać na tę delikatność, ponieważ w przeciwieństwie do Metalu Yang atakującego z otwartą przyłbicą, Metal Yin potrafi wbić nóż w plecy. Potrafi też świetnie uknuć spisek i przygotować działania w taki sposób, że wszyscy będą zaskoczeni. Jeśli w październiku wasi wrogowie jawnie was atakowali - mieliście ich pod kontrolą. Teraz wszystko schodzi do podziemia i można się spodziewać raczej kopania dołków pod przeciwnikiem, oczerniania, psucia opinii, a wszystko to za pięknym i niewinnym uśmiechem na twarzy. Może paść teraz wiele złych słów, może upaść kilka karier, może nawet usłyszycie w wydarzeniach że ktoś został zasztyletowany lub na kogoś był zamach. Metal Yin to też kula snajpera albo płatnego zabójcy... Ale najbardziej trzeba będzie teraz uważać na słowa. To co mówimy, może dotrzeć w zniekształconej postaci tam gdzie byśmy nie chcieli. Potem mogą być z tego kłopoty. Jeśli więc z kimś coś ustalacie - mówcie jasno i konkretnie, miejcie to na papierze, zdjęciach. Świadkowie nie zawsze są wiarygodni.

Co do afer z zeszłych miesięcy - będzie tendencja zamiatania ich pod dywan i zniekształcania słów, taka swoista demagogia, aby przeciwnika ośmieszyć i w ten sposób wygrać batalię. Dlatego nie skupiajcie się na tym co widać i na pozorach. Najważniejsze kryje się pod spodem. Czytajcie między wierszami. Ale ponieważ w Świni (listopad jest miesiącem Świni) rodzi się Drzewo, możecie stać się świadkami powstania nowej idei, nowej partii politycznej, nowej myśli. Wy też to poczujecie w swoich umysłach - powiew czegoś nowego. Inspiracja. To dobry czas na zmiany w życiu i szukanie pomysłów na siebie. Jeśli od dawna zmagaliście się z jakimś problemem i nie wiedzieliście jak go rozwiązać - teraz poczujecie w garści cały zasób pomysłów. Wykorzystajcie ten moment, bo jeśli nie zaczniecie czegoś teraz, albo nie podejmiecie tej decyzji, w grudniu będzie trudniej.

Ze względu na zanikanie żywiołu Ognia, niektórzy mogą poczuć pewną nostalgię, smutek i pesymizm. Osoby wrażliwsze mogą niestety cierpieć na poważniejsze obniżenie nastroju a nawet depresję. Rozejrzyjcie się więc wokół, pośród znajomych i krewnych czy przypadkiem ktoś nie potrzebuje pomocy. Pogoda niestety nie sprzyja optymizmowi, na naszej półkuli cała przyroda chowa się, skupia się na swoim wnętrzu. Zawsze warto przyglądać się Naturze i czerpać z niej inspirację. Również i teraz. Zajmijcie się więc swoim wnętrzem, zacznijcie inwestować w siebie, swój rozwój. Może warto się rozejrzeć za jakimś szkoleniem? Podniesieniem kwalifikacji? To byłoby bardzo rozsądne i przyszłościowe, ponieważ - jak pisałam wyżej - w listopadzie rodzi się żywioł Drzewa symbolizujący powstawanie czegoś, naukę, rozwijanie się. To świetny czas na spotkania i ciekawe, rozwijające, inspirujące dyskusje. Metal Yin łaskawie nam panujący w listopadzie to też słowo, mowa, porozumiewanie się. Ale niech nie będzie to gadka szmatka o niczym. Szanujcie swój czas. Nie marnujcie go na spotkania z ludźmi toksycznymi czy malkontentami (chociaż takich będzie teraz prawdziwy wysyp!). Zgromadźcie wokół siebie mądrych, podobnie myślących ludzi i rozwijajcie wspólnie jakiś pomysł, ideę. Wkrótce może z tego urosnąć coś naprawdę wielkiego i ważnego.

Będzie to wspaniały czas dla osób pracujących głosem, śpiewaków, mówców, wykładowców. Uda się im wspaniale ująć mądrość w słowa. W tym miesiącu sukcesy odniosą też wynalazcy i informatycy, różni naukowcy, ponieważ uda się teraz wreszcie znaleźć zasadę której szukali, właściwy algorytm. Wszystko co polega na konkretyzowaniu czegoś albo planowaniu - będzie się wspaniale teraz rozwijać. Partie polityczne powinny teraz konstruować swoje postulaty i programy. Pisarze powinni teraz popracować nad pointą a wszyscy inni - zająć się planowaniem lub podsumowaniem czegoś.

Zapowiada się całkiem dobry czas. Zanim przyjdzie czas zbiorów - trzeba zasiać - i to jest ten moment. Przecież macie w ręku parę atutów. Dlaczego by ich teraz nie wykorzystać? Dlaczego by wreszcie czegoś nie zrobić dla siebie, dla własnego rozwoju i postępu naprzód? Jasne, że pesymizm tego czasu nie ułatwia sprawy....Ale wszystkiemu można zaradzić. Tam gdzie siedzicie, postawcie sobie zapaloną, pachnącą wanilią świecę. Kupcie "grudnika" - jest to kaktus kwitnący właśnie teraz. Przyjrzyjcie się jego ślicznym pomarańczowo-czerwonym albo różowym kwiatom. Czyż nie wnosi od radości i odrobiny żywiołu Ognia do naszych domów? Natura wie co robi i daje nam tego kwitnącego grudnika właśnie teraz.

Kupcie sobie jakąś książkę o duńskim hygge, jest kilka wspaniałych książek o tym. Zainspirujcie się pięknem zwyczajnych przedmiotów, wnoszących radość i ciepło do waszego życia. Możecie też z takim kwitnącym grudnikiem i paką pierników wpaść do znajomego czy znajomej, o której wiecie, że ma tendencję do depresji. Zainteresujcie się taką osobą. Niech nie będzie teraz sama. Może warto też odwiedzić starszą samotna panią z sąsiedniej klatki schodowej? Brakujący teraz Ogień odpowiada też za serce, uczucia, emocje. Skoro przyroda skąpi nam teraz tego żywiołu - czas go wykrzesać w sobie. Nieście więc pociechę i radość tym, którzy są w żalu lub w kłopotach. To dobry czas na znalezienie rozwiązań dla trudnych życiowych sytuacji. Pamiętajcie o tym.

W mediach przeczytamy teraz więcej artykułów o lekarzach, szczególnie chirurgach i stomatologach. Również o ludziach zajmujących się czymś precyzyjnym, o informatyce i może przede wszystkim o wykładowcach, głosicielach jakichś myśli. Ludzie teraz będą dzielić włos na czworo w kwestii jakiejś wypowiedzi. Usłyszymy też zapewne o jakichś piosenkarzach czy muzykach. Niestety może to być też czas nożowników, skaleczeń, nagłych operacji. Albo jakaś spektakularna kradzież biżuterii czy jakiegoś dzieła sztuki. Może być więcej pomówień i oczernień, dlatego nie wierzcie tak od razu we wszystko co usłyszycie. Wiele osób może się poczuć czymś obrażonych i będą zgłaszać to do sądów. Plotka zakwitnie niczym wspomniany grudnik....To może też być czas dezinformacji albo wręcz działań szpiegowskich; jakaś sprawa z tym związana może teraz wyjść na jaw. Wyjdą na jaw też jakieś zaniedbania i malwersacje.

Dla inwestorów chcących kupować, może to być całkiem dobry czas, ponieważ wiele akcji będzie mieć przyjazne ceny.

Świat medyczny może być teraz na świeczniku, razem z sędziami. Będzie się więc sporo działo.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen czyli energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną (medycy, sędziowie, szkolnictwo?). Energia Gen to energia żywiołu Ziemi i w powiązaniu z energią roczną Wody, może dać efekt zanieczyszczenia jakiegoś zbiornika wodnego, skażenie leku, zatrucie jakimiś napojami. Może też powrócić sprawa szczepień i dyskusja o ich efektach ubocznych. Może dojść do zawalenia jakiegoś budynku. Ogólnie w mediach może też być więcej mowy o mieszkaniach i nieruchomościach, sprawach dziedziczenia itd. Może też chodzić o pomniki....Dużo się może dziać także na jakiejś wyspie lub w górach. Warto teraz zwrócić więcej uwagi na kraje wyspiarskie. Linia północ-południe wciąż nie jest najlepsza do podróżowania; jakiś samolot może mieć kłopoty; przyczyną mogą być przelatujące ptaki. Nie można też wykluczyć zamachu i uprowadzenia lub wybuchu. Niewykluczone jest także przymusowe wodowanie. Unikałabym też kierunku południowego zachodu krajów i kontynentów, ponieważ można tam wpakować się w poważne kłopoty. Może tam się zdarzać więcej katastrof. Na południowym wschodzie z kolei może być bardziej wybuchowo. Tam znajdują się teraz energie Ognia i zniszczenia. Może nawet chodzić o jakieś działania wojenne.

Niemniej, ten miesiąc oczywiście nie będzie przynosił samych negatywnych rzeczy. Ujrzą światło dzienne jakieś wynalazki i nowe udogodnienia. Pojawią się nowe idee i ludzie skupią się na rozwiązywaniu trudnych problemów.

Pamiętajcie, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.

Teraz kilka słów o poszczególnych żywiołach osobistych - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewo Yang - dla wielu z Was możliwy jest awans lub jakieś wyróżnienie. Ale może to być nie do końca to czego się spodziewaliście, więc bądźcie ostrożni z finansami. Niemniej cieszcie się, bo inni są w gorszej sytuacji :o) Mogą powrócić jakieś sprawy spadkowe lub stare zapomniane sprawy. Niewykluczone, że ktoś bliski będzie potrzebować porady. Dla pań spod tego znaku szykuje się okazja spotkania swojej bratniej duszy.

Drzewo Yin - ten miesiąc może być nieco stresujący i pojawi się kilka wyzwań. Ktoś może próbować kopać pod Wami dołki i rozpuszczać przedziwne plotki na Wasz temat. Ale nie przejmujcie się, bo paradoksalnie to Wy wyniesiecie więcej korzyści z tej sytuacji. Uważajcie na mandaty i kary; noga z gazu. Będzie sporo pracy, będzie też wsparcie, ale pogódźcie się z tym, że większość pracy spadnie i tak na Was.

Ogień Yang - do Was wreszcie uśmiechnie się finansowa strona życia, ale niewykluczone, że ktoś zażąda swojej działki i w rezultacie pieniądze nie będą tak duże jak się spodziewaliście. Przez cały rok ktoś z daleka próbuje Was wykorzystać ale w przyszłym miesiącu to się skończy. Bądźcie ostrożni w sprawach prawnych, bo mogą z tego wyniknąć kłopoty. Czy wszystkie sprawy z przeszłości są należycie zamknięte? Panowie spod tego znaku mogą rozglądać się za swoją drugą połówką; czas sprzyja.

Ogień Yin - jakieś niespodziewane pieniądze lub ciekawy prezent są już w drodze. Możliwe też, że wróci do Was coś pożyczonego. Bądźcie ostrożni natomiast z pożyczaniem czegoś komuś w tym miesiącu, bo długo poczekacie na zwrot albo nawet może to do Was w ogóle nie wrócić. Jeśli zamierzacie wziąć kredyt, warunki mogą nie być tak dobre jak się spodziewaliście. Za to we wszystkim możecie oczekiwać wsparcia i warto ten miesiąc przeznaczyć na załatwianie trudnych spraw.

Ziemia Yang - cóż, zostajecie sami na placu boju, bo przyjaciele i znajomi gdzieś się rozpłynęli. Trochę wsparcia otrzymacie od kogoś z daleka, ale za większość spraw będziecie musieli zabrać się sami. Niewykluczone, że odzyskacie coś co do Was należy. Jeśli racja jest po Waszej stronie, nie wahajcie się sięgnąć po prawników. Czas będzie wspierać. Mogą pojawić się niespodziewane pieniądze lub jakiś prezent. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Jeśli coś się nie udaje jednym sposobem, spróbujcie inaczej.

Ziemia Yin - zapowiada się pracowity miesiąc ale wszystko powinno pójść gładko. Dobry czas na załatwianie trudnych spraw. Wspaniały moment na wniosek o podwyżkę lub awans, zmianę warunków pracy. Finansowo nieźle - może nawet otworzyć się jakaś nowa możliwość zarabiania. Ale obliczajcie dokładnie wszystkie kwoty, bo coś może pięknie wyglądać na papierze, ale może się okazać, że koszty będą wyższe niż się spodziewacie.

Metal Yang - możecie mieć teraz wrażenie, że nikt Was nie rozumie i wiele spraw będziecie odbierać w pesymistycznej tonacji. Niestety nie bardzo możecie teraz liczyć na wsparcie. W pracy mogą wyniknąć jakieś kwestie finansowe. Niechcący możecie narobić sobie wrogów. Nie chwalcie się więc teraz sukcesami czy egzotycznymi wakacjami, bo zazdrośnicy mogą zechcieć Wam zaszkodzić. Nie wychylajcie się też z poglądami i każde działanie dokładnie przemyślcie. To taki miesiąc, w którym zobaczycie wyraźnie kto wróg a kto przyjaciel. Przede wszystkim jednak nie martwcie się; nawet jeśli Was spotka coś niemiłego, nie będzie to bardzo poważne.

Metal Yin - u Was rozkwitnie życie towarzyskie ale nie zawierajcie pochopnie przyjaźni i nie powierzajcie od razu wszystkich tajemnic nowo poznanej osobie. Dzięki kontaktom może się jednak pojawić szansa na większe pieniądze. Miejcie więc uszy i oczy otwarte i wykażcie się kreatywnością. Uważajcie trochę bardziej na zdrowie i zwróćcie uwagę na swoją dietę, ponieważ mogą się przyplątać teraz jakieś męczące i przewlekłe infekcje.

Woda Yang - zapowiada się przyjemny miesiąc, w którym problemy będą się rozwiązywać prawie same. Będzie wsparcie, rozkwitnie życie towarzyskie, będzie też sporo ciekawych zajęć. Dobry czas na naukę i gromadzenie wiedzy. W sferze finansowej trzeba jednak będzie trochę uważać. Nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Musicie też uważać aby nie przesadzić z czymś, bo sami sobie zaszkodzicie. Unikajcie wszelkich nadmiarów.

Woda Yin - zapowiada się nieco trudniejszy miesiąc. Jeśli macie jakieś zaległości, to szybko weźcie się za nie, ponieważ teraz będzie się wszystko piętrzyć. Przeznaczajcie na sprawy dwa razy więcej czasu, ponieważ będzie tendencja do przeszacowania swoich możliwości. Poza tym konkurencja nie śpi i nie zawaha się wykorzystać każdego Waszego potknięcia. Jeszcze jedno: nie bierzcie udziału w wyścigu szczurów, bo teraz konkurencja jest lepiej przygotowana. To nie jest Wasz czas.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

6 listopada 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na październik 2017


Październik według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 8 października o godzinie 4:23 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 listopada do godziny 6:38.

Wrzesień ze względu na dublujące się energie, przyniósł nam spektakularne wydarzenia. Wszystko działo się w wielkiej skali i osiągało rekordowe skutki. Jeszcze na początku października, gdy piszę tę prognozę (wrzesień w chińskim kalendarzu trwa do 8 października), zapowiadane są silne wichury. Mogą one być więc silniejsze niż zazwyczaj. Szaleństwo przyrody - wulkany, trzęsienia ziemi i huragany - to wszystko było domeną września, który zapamiętamy na długo. Silny żywioł Metalu w znaku Koguta to ruch wirowy, więc żywioł ten wzmacnia huragany, wszelkie wiry i trąby powietrzne. Jaki będzie zatem październik? Czy naprawdę nie będzie już w tym roku kiedy spokojnie odetchnąć? Zaraz się październikowi przyjrzymy....

W październiku będziemy gościć Metal Yang ponad znakiem Psa. Metal Yang to ciężki Metal, kojarzony z bronią, ciężkim sprzętem, samolotami i czołgami. Żywioł ten preferuje rozwiązania siłowe, a ponieważ w miesiącu Psa żywioł Wody związany z porozumieniem i komunikacją, jest ukryty, można się spodziewać niestety groźnych konfrontacji i stawiania spraw na przysłowiowym ostrzu noża. Metal Yang może więc przynieść rozruchy, strajki a nawet działania wojskowe. Ludzie raczej nie będą skłonni do porozumienia. Ugoda i dogadywanie się mogą teraz być trudne, ponieważ każdy będzie bronić swoich racji. Przede wszystkim usłyszymy znów o sądach, sędziach, prawnikach, Konstytucji i prawie. Mogą pojawić się nowe ustawy, nowe prawa, nowe zasady. Metal lubi porządkować, ale po swojemu. Jest świetnym logistykiem, strategiem i planistą w jednym. Bardzo więc możliwe, że nastąpią teraz szybkie rozwiązania jakichś problemów politycznych. Niewykluczone są przetasowania w kręgach politycznych i w partiach. W centrum magicznego kwadratu energii pojawia się trygram Li czyli Ogień. Ustalenia prawne i ogólnie wydarzenia, mogą więc teraz dotyczyć dziedzin życia związanych z żywiołem Ognia, a więc mediów, artystów, sektora energii i paliw. Sporo osób może teraz stracić swoje stanowiska. Niewykluczone są też zmiany w ordynacji wyborczej.

Będzie się działo też sporo w świecie medycznym i być może powstaną też jakieś projekty prawne związane z informatyką, Internetem, samochodami i samolotami. Możemy też być świadkami jakichś wydarzeń związanych z wojskiem, rekrutacją i przemysłem zbrojeniowym. Może powrócić jakiś projekt związany ze stocznią i wróci też dyskusja o nowym lotnisku. Linie lotnicze też będą teraz na celowniku i niektóre będą mieć kłopoty. Mogą też pojawić się przejęcia, fuzje i zmiany w tym zakresie. Trzeba też będzie zwrócić uwagę na duże konstrukcje metalowe i ogólnie duże budynki, ponieważ może nastąpić jakaś katastrofa albo nawet zamach terrorystyczny. Szczególnie może to dotyczyć budynków w okrągły, owalnym i nieregularnym kształcie. Może chodzić o jakiś stadion, lotnisko, budynek komercyjny.

Jednym słowem - może się dużo dziać. Zwróćcie też uwagę, że sprawy mogą mieć teraz drugie dno. Znak Psa to jeden z tak zwanych Grobowców. On kryje w sobie parę tajemnic. Pamiętajcie, że coś co wygląda na logiczne i legalne, w rzeczywistości może w sobie kryć różne haczyki. Uważajcie więc z podpisywaniem umów. Bądźcie ostrożni też przy zakupie sprzętu elektronicznego, ponieważ może on mieć ukryte wady. Jeśli zamierzacie kupić używane auto - sprawdźcie je dokładnie na "kanale" u zaprzyjaźnionego mechanika albo w serwisie tej marki. Oszczędzicie sobie w ten sposób wielu kłopotów. Najlepiej teraz kupować rzeczy, które można zwrócić lub wymienić.

W przyrodzie mogą się teraz obudzić groźne wulkany i zatrzęsie się też ziemia. Dlatego unikałabym teraz odwiedzania stref sejsmicznych. Lepiej nie wybierajcie się teraz na Bali ani w okolice Neapolu. Może też pojawić się znaczne ochłodzenie i gołoledź. Ale jak wiecie, to są energie. One nas do czegoś skłaniają, ale to do nas należy wybór jak z nich skorzystamy. Jeśli więc politycy zajmują się utrudnianiem ludziom życia i wzajemnymi wojenkami, my postarajmy się wyciągnąć z tych energii coś dobrego dla siebie. I tak ten miesiąc świetnie nadaje się do planowania czegoś i wszelkich projektów. Energia Metalu wspiera logikę i dedukcję, więc jest to świetny czas do nauki przedmiotów ścisłych. Ziemia w znaku Psa doda z kolei cierpliwości i wytrwałości. Zabierzcie się teraz za trudne sprawy. Usuwajcie zaległości. Jeśli dobrze zaplanujecie zadania, macie szansę na spektakularny sukces. Kto zaplanował sobie wdrażanie jakiegoś oprogramowania - to będzie dobry czas. Będzie skupienie, dokładność i precyzja. Dobry czas też na audyty, wszelkie badania i wszystko to, co wymaga dokładności. Usiądźcie i rozplanujcie sobie czas. Zaprojektujcie dom, ogród, stronę internetową. To też jest dobry czas do przeprowadzenia remontu, jednak unikajcie hałasowania i wykopów w kierunkach kardynalnych (wschód, zachód, południe, północ). Jeśli musicie w tych miejscach przeprowadzić jakieś pilne naprawy, skontaktujcie się z konsultantem feng shui, który obliczy Wam dobre daty dla takich przedsięwzięć. Dla każdego domu są bowiem takie tajemne daty, w których można bezkarnie hałasować w "zakazanych" rejonach. Zadbajcie też o układ oddechowy, ponieważ mogą nasilać się teraz infekcje. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zakup lampy solnej i włączanie jej na parę godzin przed snem - wówczas nasyci ona powietrze zdrowymi jonami. W podróżach unikajcie przemieszczania się (szczególnie samolotem) na linii północ-południe. Jakiś samolot może mieć tu kłopoty. Przyczyną mogą być ptaki. Niewykluczona konieczność wodowania. Lepiej więc oszczędzić sobie takich emocji. Na północnym zachodzie krajów może z kolei być jakiś problem z wodą pitną; może pojawić się groźne zanieczyszczenie. Może tam też zawitać jakaś epidemia. Starajcie się więc zdrowo odżywiać i zróbcie zapas wody w butelkach. W tych rejonach mogą też pojawić się utrudnienia w ruchu i przerwy w dostawie prądu. Wprawdzie te problemy mogą wydarzyć się również w innych częściach kraju, ale rejon północno-zachodni jest szczególnie narażony.

Teraz przyjrzymy się co październik przygotował dla poszczególnych żywiołów osobistych - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewa Yang - dla Was niestety ten miesiąc może przynieść trochę stresu, ale tak naprawdę to co wygląda bardzo groźnie - nie będzie aż tak groźne. Jednak nie niedoceniajcie błahych zdarzeń, ponieważ mogą mieć dalekosiężne i niespodziewane skutki. Jednym słowem - zawsze szukajcie drugiego dna. W pracy uważajcie aby nie zdenerwować szefa. To nie jest miesiąc na radykalne zmiany. Nie skupiajcie się też teraz na pieniądzach, bo przyniesie to więcej kłopotów niż radości.

Drzewa Yin - mogą się spodziewać pochwały, a co najmniej docenienia. Niektóre nawet awansu i podwyżki. Ale bądźcie ostrożni, ponieważ wraz z awansem mogą pojawić się nowe obowiązki i większa odpowiedzialność. Nie ma nic za darmo. Panie Drzewa Yin mogą spodziewać się wianuszka adoratorów. Dobry moment na pisanie petycji i wniosków; jest duża szansa na pozytywne rozpatrzenie. Dobry miesiąc na załatwianie trudnych spraw.

Ognie Yang - musicie przyjrzeć się swoim znajomościom, ponieważ ktoś może próbować kopać dołki pod Wami albo zabrać coś co do Was należy. Ale paradoksalnie, próbując Wam zaszkodzić, jeszcze Wam pomoże. Niemniej czeka Was parę zaskakujących zwrotów sytuacji. Niewykluczone, że również powróci do Was coś co zgubiliście lub dawno temu pożyczyliście komuś. Może warto też czasem zagrać na jakiejś loterii.

Ognie Yin - może pojawić się jakaś intratna propozycja i warto ją rozpatrzyć. Na szczególne zyski mogą liczyć osoby pracujące w zespole. Zróbcie burzę mózgów, a świat ułoży się Wam u stóp. Nie przegapcie tej okazji. Panowie Ognie Yin mogą się rozejrzeć za swoją drugą połówką. Ale może być i tak, że trzeba będzie z kimś konkurować. Jeśli już jesteście w związkach, poświęćcie więcej czasu partnerce, ponieważ może się pojawić jakiś adorator.

Ziemie Yang - przygotujcie się na pracowity ale bardzo skuteczny miesiąc. Jeśli dobrze wykorzystacie ten czas, od przyszłego miesiąca może zacząć się poprawiać sytuacja materialna. Możecie liczyć teraz na przyjaciół, wesprą, pomogą i zainspirują. Dobra Karma wraca. Jeśli więc jesteście w potrzebie, nie wahajcie się prosić o pomoc. To świetny miesiąc na załatwianie trudnych spraw, szczególnie dotyczących przeszłości.

Ziemie Yin - czeka na Was miesiąc pełen wyzwań. Trzeba będzie wykazać się dużą kreatywnością, bo ktoś narobi kłopotów i trzeba będzie wszystko naprawiać. Jednak efekt okaże się imponujący. Co prawda pieniądze nie pojawią się od razu, ale za to macie szansę na podziw, docenienie a może nawet awans. Dobry miesiąc na zastanowienie się nad własną przyszłością i zaplanowanie paru rzeczy. Wyrażajcie się jasno i konkretnie, bo ludzie mogą mieć tendencję do opacznego rozumienia Waszych intencji.

Metale Yang - zapowiada się dość towarzyski miesiąc i bardzo dobrze będzie teraz pracować w zespole. Trzeba jednak uważać na kogoś, kto kopie dołki i próbuje zaszkodzić. Z finansami teraz nie przesadzajcie, zawsze starajcie się zachować rozsądny bufor. Możecie teraz odczuwać niechęć do działania i ciężko będzie Was do czegoś namówić. Spróbujcie jednak się przełamać, bo w przyszłym miesiącu mogą pojawić się bardzo interesujące efekty.

Metale Yin - możecie mieć teraz wrażenie, że jesteście z Marsa....Nikt Was nie rozumie i wszyscy czytają między Waszymi słowami coś, czego nie ma. Będziecie więc musieli powyjaśniać parę spraw. Ale będzie wsparcie i potrzebna pomoc. Poczujecie, ze możecie góry przenosić. Usiądźcie jednak i przemyślcie swoje działania, bo wiele z nich jest sensownych ale kilka prowadzi na manowce. Nie zrażajcie się stroną finansową; pieniądze wkrótce się pojawią.

Wody Yang - zapowiada się trochę stresujący czas, ponieważ wróci jakaś sprawa z przeszłości i może skomplikować plany. Również ktoś z rodziny może teraz potrzebować poświęcenia czasu i sił. Ale z drugiej strony możecie teraz otrzymać jakieś zaległe pieniądze albo takie, których się nie spodziewacie. Być może wróci do Was jakaś dawno temu pożyczona rzecz. Nie zrażajcie się początkowymi problemami. Potem wiele spraw się wyjaśni i wszystko pójdzie łatwiej. W razie kłopotów ktoś z daleka poda pomocną dłoń.

Wody Yin - dla Was ten miesiąc powinien być całkiem dobry i owocny. Pod warunkiem, że nie macie zaległości. Wiele spraw, które dotąd komplikowały Wam życie - teraz się rozwiąże. Będzie wsparcie i pojawią się ciekawe propozycje. Bądźcie jednak ostrożni, ponieważ we wspaniałej ofercie może czaić się haczyk. Wszystko może mieć teraz drugie a nawet trzecie dno. Możecie też zupełnie przypadkiem odkryć jakąś sieć intryg wokół Was....;Ale jeśli mimo wszystko skupicie się na swoich sprawach, możecie teraz wiele osiągnąć.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

6 października 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na wrzesień 2017


Wrzesień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 września o godzinie 12:39 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 8 października do godziny 4:23 DST.

Sierpień był całkiem dynamicznym miesiącem i przyniósł nam wiele wydarzeń. Dosłownie codziennie zasypywani byliśmy newsami i to z reguły niestety tragicznymi. Ale jeśli ktoś zabrał się za trudne i ważne sprawy, to ten miesiąc całkiem mocno mógł wesprzeć takie działania. To był świetny czas na stanowcze ruchy i opracowywanie strategii. Jaki będzie wrzesień?

Wrzesień zawiera podobny zestaw energii jak sierpień, ale w łagodniejszej formie. Podczas gdy w sierpniu Ziemia Yang to góry i duże budynki a Metal w Małpie to czołgi i ciężki sprzęt, we wrześniu mamy Ziemię Yin czyli glebę i pola uprawne oraz Metal Yin w Kogucie czyli ornamenty, ozdoby, broń białą i sztylet. To niestety nie oznacza spokojniejszego czasu; co to to nie! Energie miesiąca dublują się bowiem z energiami roku, co może przynieść bardzo ważne wydarzenia, wręcz spektakularne i mające dalekosiężne skutki. Różnica może być taka, że w sierpniu była tendencja do rozmachu, łamania barier i efektu a we wrześniu będzie to wszystko bardzo precyzyjne i strategicznie dopracowane. Tak, tak, stratedzy polityczni i wojskowi przez cały sierpień dopracowywali aby we wrześniu zastosować. Ten miesiąc może więc przynieść jakieś bardzo skoncentrowane działania polityczne lub wojskowe. Może nastąpić jakiś atak lub aneksja części jakiegoś kraju. Mogą pojawić się jakieś bardzo konkretne ograniczenia i zakazy. Metal skupia i koncentruje. Podobnie jak Ziemia. Możemy więc być świadkami przejęcia jakichś majątków, firm, banków. Bardzo prawdopodobne są też jakieś sprawy związane z rolnictwem lub hodowlą, produkcją żywności. Będziemy prawdopodobnie pod wrażeniem tempa działań. Ale to co widzimy, to tylko efekt wcześniejszych przygotowań i planowania.

Metal w Kogucie to sztylet lub lancet stworzony do szybkiego i precyzyjnego przecięcia lub odcięcia czegoś. Niewykluczone, że pożegnamy się z jakimiś dotacjami lub programami politycznymi. Coś się skończy. Ten miesiąc może być pod tym względem szokujący. W mediach zobaczymy wiele zakończonych działań i procesów. Efekty nas mogą zaskoczyć. Ale może też niestety pojawić się więcej zamachów z użyciem narzędzi tnących lub pistoletu czy karabinu. Może być zamach na jakąś ważną osobę. Zakończą się jakieś kariery. W wielu aspektach życia może nastąpić jakiś przełom. Dla wielu osób ten miesiąc będzie decydujący o ich sprawach. Jeśli więc prowadzicie z kimś spór w sądzie, w tym miesiącu jest większa szansa na zakończenie i definitywny wynik. Wiele spraw się zamknie i zakończy. Koniec czekania :o)

To jest też wspaniały czas do skutecznego odcinania się od toksycznych wpływów. Energie września wszystko Wam ułatwią. Będzie mniej sentymentów i łatwiej będzie podejmować decyzje. Ale starajcie się nie wylewać dziecka z kąpielą. Jeśli planujecie jakiś zabieg medyczny czy kosmetyczny - to będzie to bardzo dobry czas. Odcinamy wszystko, czego nie chcemy i co nam ciąży. Nawet w ogrodzie można teraz mocniej przyciąć krzewy i posłuży im to. Świetny moment na wszelkie zmiany i remonty, wyrzucanie gratów i ogólnie - porządki w swoim życiu. Skuteczniejsze będą teraz wszelkie postanowienia o zmianie stylu życia. Na przykład można zacząć się odchudzać albo rzucić nałóg. Teraz będzie łatwiej. Znajdziecie w sobie mnóstwo siły.

Ten czas niesie generalnie przesłanie o kończeniu czegoś i początku nowego. Dla jednych przyniesie to ulgę i uwolnienie się od toksycznych układów, chorób, zdarzeń. Dla innych niestety może przynieść koniec beztroski i wejście w jakieś nowe realia. Jeśli przygotowaliście się w poprzednim miesiącu i uporządkowaliście jakieś trudne sprawy - teraz odczujecie ulgę. Po prostu czasem nie ma sensu trwać w czymś z samego tylko przyzwyczajenia albo "bo tak trzeba". Jeśli nie odetniecie niepotrzebnych kotwic teraz, będą się ciągnęły za Wami jeszcze bardzo długo, niszcząc Wam życie. Do dzieła więc! Weźcie życie w swoje ręce, to ten czas. To też czas stanowczego powiedzenia "nie", jeśli Wam coś się nie podoba. Czas pomoże Wam to zakończyć, przerwać, przeciąć.

Wrzesień sprzyja też planowaniu i wszystkiemu co związane z zasadami i prawem. Również z nauką i przedmiotami ścisłymi. Jeśli macie jakieś poprawki lub egzaminy do zdania - nauka będzie skuteczniejsza. Dobry czas do rozwiązywania niewygodnych umów. Potraktujcie ten miesiąc jako swoiste katharsis, oczyszczenie. Tak jak chirurg musi odciąć chorą część organizmu, tak Wy odetnijcie wszystko co Wam przeszkadza w rozwoju osobistym i codziennym życiu.

We wrześniu czas będzie sprzyjać informatykom, logistykom, projektantom, chirurgom, firmom remontowym i stomatologom. Wszystkim tym, którzy dążą do konkretnego celu lub szukają algorytmów. Ale ponieważ Metal Yin to również głos i gardło, będzie ten czas również wspaniały dla śpiewaków, muzyków i mówców motywacyjnych. Większe obroty zanotują też producenci biżuterii, zegarków i wszelkich narzędzi czy urządzeń precyzyjnych. We wszystkim co robicie, starajcie się zachować dokładność. Po prostu wykonujcie swoją pracę rzetelnie a wszystko będzie dobrze. Czytajcie wszystkie regulaminy i to co napisane najmniejszym drukiem, ponieważ łatwo teraz wpaść w sidła nieuczciwego kontrahenta, z których będziecie wyplątywać się miesiącami. Dokładność, dokładność i jeszcze raz dokładność - we wszystkim co robicie. Świetny czas na audyt firmy - teraz zostanie uwidoczniony każdy najmniejszy błąd czy nieścisłość.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media i poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie. Ale może też być bardzo głośno o jakichś skandalach seksualnych (również domena tej energii). Może powrócić sprawa molestowania przez duchownych. Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniajcie sobie hasła i postawcie na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdźcie czy macie zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi. Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszacie na zachód, bacznie strzeżcie swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miejcie ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Na południowym wschodzie uważajcie na silne wiatry a na północy - na prowokacje lub rozruchy z udziałem wojska lub policji.

To może być szczególny miesiąc ze względu na zdublowane energie. Wszystko co się wydarzy, będzie odczuwane mocniej i będzie mieć poważniejsze skutki. Kluczem do najlepszego wykorzystania tego czasu będzie planowanie i odłożenie emocji na bok. Emocje mogą teraz być złym doradcą. Jeśli coś sobie zaplanowaliście, realizujcie to nie oglądając się na nic. W ten sposób wreszcie dotrzecie tam gdzie chcecie.

Teraz sprawdzimy co czeka poszczególne żywioły osobiste - patrzcie w kalkulatorze Feng Shui co macie w dniu u góry - to jest właśnie Wasz żywioł osobisty. Znak plus oznacza Yang a minus oznacza Yin.

Drzewo Yang - może się spodziewać jakiejś nagrody lub awansu i poprawy warunków finansowych. To będzie pracowity miesiąc ale z sukcesem. Warto teraz zabrać się za trudne sprawy związane z prawem lub jakimiś projektami albo wizytą u notariusza. Panowie Drzewa Yang mogą spotkać swoją drugą połówkę; rozglądajcie się :o)

Drzewo Yin - czeka trochę stresujący miesiąc z wieloma obowiązkami ale Wasze starania zostaną zauważone i może nawet otrzymacie jakąś nagrodę lub wyróżnienie. Jeśli proponują Wam awans lub jakiś biznes, uważnie przeczytajcie warunki, bo może się okazać, że pojawią się nowe obowiązki ale niekoniecznie za tym pójdą większe pieniądze.

Ogień Yang - kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Czekają pieniądze ale trzeba odkryć sposób ich zdobycia. Ktoś będzie próbował przeszkodzić i mieszać szyki, dlatego najlepiej działać niestandardowo i z zaskoczenia. Możliwe nieporozumienia, bo otoczenie może opacznie odczytywać intencje. Jeśli marzycie o jakiejś pięknej znajomej, zaskoczcie ją czymś spontanicznym i szalonym.

Ogień Yin - czeka dość pracowity miesiąc i najwięcej korzyści odniosą ludzie pracujący w grupie. Nie wahaj się prosić o pomoc, bo w tle jest duża kwota do zdobycia. Jeśli wszystko dobrze zaplanujecie, już w przyszłym miesiącu będziecie mogli cieszyć się sporym sukcesem. Ale uważajcie na niewłaściwe romanse, bo może z tego wyniknąć skandal.

Ziemia Yang - ktoś stoi na drodze do Waszego szczęścia i próbuje przeszkodzić. Teraz nie jest dobry czas na walkę, lepiej oszczędzać siły i przeczekać. Jeśli chcecie jednak konfrontacji, będzie to kosztować wiele nerwów i wysiłku a efekt wcale nie jest taki pewny. Róbcie co do Was należy, przeczekajcie. W przyszłym miesiącu wszystko się wyjaśni i sprawy będą mieć tendencję do samoczynnego rozwiązywania się.

Ziemia Yin - może pojawić się ciekawa propozycja współpracy. Rozważcie to, bo może się okazać, że to będzie kontrakt życia. Na efekty trzeba będzie trochę poczekać, ale za to mogą być spektakularne. Poza tym miesiąc dość towarzyski i wypełniony wrażeniami. Zainteresujcie się zdrowiem starszych osób w rodzinie, ponieważ ktoś może potrzebować Waszej pomocy. Będzie też do rozwiązania jakiś stary i zapomniany problem.

Metal Yang - będzie wsparcie i zapał do działania. Na niektórych czeka też awans. Ale strzeżcie się zazdrośników, którzy mogą Wam rzucać kłody pod nogi. Mogą teraz krążyć bardzo dziwne plotki na Wasz temat. Uważajcie komu się zwierzacie. To świetny czas na dopracowywanie jakiegoś projektu, na testy i wdrożenie.

Metal Yin - teraz może wrócić jakiś niezałatwiony problem, być może jakiś niezapłacony mandat z przeszłości lub kara za jakieś niedopatrzenie. Sprawdźcie wszystkie płatności i rachunki, bo może to oznaczać kontrolę. Jednak urzędnicy będą mieć ludzką twarz i Was nie ukrzywdzą. Lepiej jednak abyście sami się zgłosili i szybko naprawili niedopatrzenie.

Woda Yang - to powinien być całkiem przyjemny miesiąc, pełen wsparcia i pomocy ze wszystkich stron. Wszystko powinno się teraz toczyć planowo bez nieprzyjemnych niespodzianek. Może być jednak tak, że będzie Was rozsadzać ochota do działania ale nie będziecie wiedzieli w którym kierunku się udać. Lepiej więc się teraz skupić na rozwiązywaniu starych spraw i kontynuacji poprzednich projektów. Panie Wody Yang mogą być teraz otoczone wianuszkiem adoratorów.

Woda Yin - ten miesiąc może przynieść trochę stresów. Będzie trzeba stawić czoła jakimś problemom z przeszłości i być może zwalczyć narosłe zaległości. Uważajcie na mandaty i kary. Niektórzy z Was mogą być poddani próbie przekupstwa. Zakaszcie rękawy i weźcie byka za rogi a wszystko sprawnie nadrobicie. Najtrudniejszy jest pierwszy krok. To nie jest dobry czas na nowe projekty.

Poniżej zobaczcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

21 sierpnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
Przepowiednia Feng Shui na Rok Ognistego Koguta - tu się dowiesz co ten rok chowa dla Ciebie w zanadrzu...
Przepowiednie astrologiczne dla żywiołów osobistych:

Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.


Kalkulator jest tutaj.

Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yang

drzewo yin drzewo yin

ogień yang ogień yang

ogień yin ogień yin

ziemia yang ziemia yang

Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia yin ziemia yin

metal yang metal yang

metal yin metal yin

woda yang woda yang

woda yin woda yin

Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin

PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK KOGUTA!


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

Rok Koguta

Rok Koguta 2017 w Kalendarzu Hsia symbolizowany jest przez dwa żywioły - Ogień Yin ponad Metalem. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, Ogień zwycięża Metal, więc te dwa żywioły są w relacji niszczącej i walczą ze sobą. Zazwyczaj takie skonfliktowane żywioły oznaczają dysharmonię. Ogień Yin symbolizuje płomień świecy, który migoce i jest niestały, więc reprezentuje on również osobę emocjonalną, uczuciową i wrażliwą. Nie ma tu silnego temperamentu jak u Ognia Yang, ale może tu być napięcie i nerwowość i te uczucia mogą się akumulować i w końcu eksplodować. Wtedy będzie to poważniejsze niż Ogień Yang. Jak w chińskim powiedzeniu - "Iskra może spalić pole". Dlatego też Ogień Yin jest bardziej związany z pożarami i eksplozjami. Ponieważ Ogień i Metal są w relacji konfliktowej, mogą nastąpić międzynarodowe konflikty i starcia. Ogień Yin symbolizuje również pociski i pistolet, więc może to zapowiadać częstszą wymianę ognia. Gdy spojrzymy w historię, z Ogniem Yin powiązane są bardzo poważne katastrofy. Kilka przykładów z historii - atak 911 na WTC w 2001 roku wydarzył się w dniu Ognia Yin i w miesiącu Ognia Yin ponad Kogutem, pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroshimę 6 sierpnia 1945 roku i był to dzień Ognia Yin i rok Koguta, Osamę Bin Ladena zabito w dniu Ognia Yin 2 maja 2011 roku....Ogień Yin ponad Kogutem jest raczej słaby, ponieważ Metal spod spodu nie wspiera Ognia u góry. Nie możemy jednak dyskredytować siły takiego Ognia, ponieważ Kogut w cyklu życia Ognia Yin jest miejscem jego narodzenia. Nic dziwnego więc, że będą poważne eksplozje, pożary i wojny w 2017 roku.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu Yin, który symbolizuje biżuterię i ozdoby takie jak naszyjniki i bransolety. On jest czarujący i piękny na zewnątrz, ale wewnątrz ma jakość zimnego i twardego Metalu. Stąd reprezentuje również nóż, który może zostać użyty do zabijania. Jako taki, rok Ognistego Koguta nie wydaje się być spokojny i nastąpią wojny, wymiany ognia, morderstwa i ataki terrorystyczne.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów biegnie w cyklach sześćdziesięcioletnich. Oznacza to, że doświadczyliśmy roku Ognistego Koguta 60 lat temu w roku 1957 jak również 120 lat temu w roku 1897. Rok 1957 przyniósł eskalację Wojny Wietnamskiej z akcjami Viet Congu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1897 roku Chiny były pod władzą Dynastii Qing i Cesarzowej Dowager Cixi i zaczynały upadać z powodu agresywnej inwazji Rosji i innych krajów zachodnich. Jednak ponieważ Ogień Yin symbolizuje również optymizm a Kogut jest "Kwiatem Brzoskwini" reprezentującym romans i piękno, będzie ten rok generować potrzebę rozrywki i poczucie szczęścia. Będzie to więc dobry czas dla przemysłu rozrywkowego i wszystkiego co związane z pięknem i urodą. Ogień Yin ponad Kogutem jest także Gwiazdą Szlachetnych Pomocników i Gwiazdą Akademicką w astrologii Czterech Filarów Przeznaczenia. W związku z tym, zarówno rok 1897 jak i 1957, były znaczące w rozwoju naukowym. W 1957 roku Związek Radziecki wystrzelił dwa satelity - najpierw Sputnik 1 w październiku a potem Sputnik 2 w listopadzie. Stany Zjednoczone z kolei umieściły na orbicie pierwszego satelitę Explorer 1 w styczniu 1958 roku. W 1957 roku Gordon Gould wynalazł laser. W 1897 po raz pierwszy pojawiło się słowo "komputer". W tym samym roku pojawiła się też Aspiryna i odkryto elektrony. Jeśli chodzi o rozrywkę, w 1957 roku odbyła się premiera musicalu "West Side Story". Również w tym roku John Lennon spotkał Paula McCartneya i stworzyli grupę Quarryman, która poprzedzała Beatless.

1897 rok jest rokiem, w którym opublikowano w Londynie powieść Bram'a Stoker'a "Dracula". Powieść ta opowiada o wampirze i krwi, a Ogień Yin związany jest z krwią. Tak się składa, że Bram Stoker urodził się 8 listopada 1847 i jest to rok Ognia Yin i dzień Ognia Yin. Aktor współczesnego serialu "Zmierzch" Rob Pattinson, również urodził się w dniu Ognia Yin.

W roku 1957 było również wiele eksplozji i pożarów. W lutym 1957 wybuch gazu w kopalni węgla w Virginii zabił 37 osób. W tym samym miesiącu pożar w domu spokojnej starości w Missouri zabił 72 osoby. W maju olbrzymia bomba wodorowa przypadkiem wypadła z bombowca w pobliżu Albuquerque. We wrześniu w Rosji zdarzyła się katastrofa nuklearna w elektrowni Mayak a w październiku wybuchł pożar w reaktorze nuklearnym Windscale w Anglii.

W chińskiej metafizyce Ogień Yin reprezentuje serce i układ krążenia. Odnosi się również do mózgu, układu nerwowego i oczu. Dlatego też Ogień Yin może łatwo przynieść choroby serca, krwi, stany zapalne, problemy z mózgiem i nerwami, takie jak nadciśnienie i udary. Weźmy na przykład Hillary Clinton urodzoną w roku 1947. To był rok Ognia Yin ponad Świnią. W 2013 roku - roku Wody Yin ponad Wężem, nastąpił konflikt z rokiem urodzenia Hillary. Ona wtedy uderzyła się głową o ścianę i potem odkryto, że ma ona skrzep w mózgu. Musiała wtedy zrezygnować ze stanowiska Sekretarza Stanu. Bruce Lee zmarł w dniu Ognia Yin będącego w konflikcie z rokiem Wody Yin w 1973 roku i pośmiertnie odkryto płyn w jego mózgu. James Blunt, mistrz wyścigów samochodowych, również zmarł na atak serca w roku 1993 gdy nastąpił konflikt między Woda Yin a Ogniem Yin.

Metal w ciele człowieka związany jest z płucami i układem oddechowym. Jeśli Ogień atakuje Metal, jest zagrożenie grypą i innymi problemami układu oddechowego i skóry. Metal Yin atakuje Drzewo Yin, które jest związane z małymi kośćmi, więc trzeba się strzec wypadków powodujących urazy kręgosłupa, kończyn, palców rąk i nóg. Wiele jest przykładów ludzi, którzy mieli urazy kręgosłupa w czasie dnia lub roku Koguta. Słynnymi przykładami są Brandon Lee, syn Bruce'a Lee, który zmarł w roku Koguta 1993 podczas kręcenia filmu, ponieważ pocisk uszkodził mu kręgosłup oraz Wong Ka Kui, gwiazda rocka z Hong Kongu, która zmarła w tym samym roku z powodu upadku ze sceny w Tokio i złamania kręgosłupa. W 2005 roku - roku Koguta - Madonna spadła z konia i połamała sobie kości....

Ponieważ Ogień Yin symbolizuje serce i często jest porównywany do płomienia świecy, migocącego i niestałego, osoby Ognie Yin są serdeczne ale emocjonalne, uczuciowe i wrażliwe. Przykładami osób Ognia Yin są Robert Pattinson, Harrison Ford i Fang Bangbing i był też David Bowie. Oni wszyscy są artystami, niezwykłymi ze względu na swoją wrażliwość i kreatywną, dramatyczną twórczość. Szczególnie David Bowie uważany był za mistrza innowacyjnej muzyki z dramatyczną oprawą wizualną. Interesujące jest, że Ogień Yin a szczególnie Ogień Yin ponad Kogutem, często można znaleźć w wykresach wpływowych ludzi w historii Chin. Potężni politycy chińscy, wliczając w to Cesarza Song Taizu, Cesarza Hongwu z Dynastii Ming, Dr. Sun Yat Sen, Mao Tse Tung, Xi Jinping .... wszyscy oni urodzili się w dniu Ognia Yin, a trzech ostatnich urodziło się dokładnie w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Inni słynni i wpływowi Chińczycy urodzeni w dniu Ognia Yin to popularna aktorka Fang Bingbing, Jack Ma z Alibaba i Ma Huateng z Tencent. Fang Bingbing i Jack Ma urodzili się w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Ten zadziwiający fakt zapowiada, że rok Ognia Yin ponad Kogutem może również przynieść większe wpływy chińskiej polityce i gospodarce.

Ludzie Ognie Yin są serdeczni i życzliwi ale mogą też być nerwowi, spięci i podejrzliwi. Ludzie z silnym Ogniem Yin mogą być zabawni i lubią żartować jak komicy. Sławni komicy jak Bob Hope, Chris Rock i Rowan Atkinson urodzili się w dniu silnego Ognia Yin. Żywioł Ognia generalnie symbolizuje szczęście, więc ludzie związani z tym żywiołem są szczerzy, serdeczni i uprzejmi. Ogień Yin jest optymistyczny ale złudny. Ci ludzie są wiarygodni i są oni zaufanymi przyjaciółmi, ale ich zachowanie może cechować dramatyzm i zmienność nastrojów. W związku z tym rok Ognia Yin często wzmacnia zaufanie ludzi do ekonomii, co przekłada się na dobre funkcjonowanie giełdy. Szczególnie podczas wiosny i lata, gdy żywioł Drzewa i Ognia pozwala świecy płonąć bardzo jasnym płomieniem. Taki złudny Ogień wywinduje giełdę bardzo wysoko. Jednak gdy tylko minie wpływ Drzewa i Ognia, co następuje w okolicach sierpnia, giełda zaczyna pikować ostro w dół, ponieważ złudny płomień świecy zaczyna gasnąć. Dlatego też osoby inwestujące na giełdzie i zajmujące się akcjami, muszą przygotować się na wielkie rozczarowanie w drugiej połowie roku. Podobne zjawisko wzrastającego rynku w pierwszej połowie roku i załamującego się w sierpniu, wystąpiło w wielu poprzedzających latach Ognia Yin, jak na przykład 1987, 1997, 2007....Zniżkowa tendencja giełdy może się rozpocząć w sierpniu 2017 ale tym razem wpływ będzie długotrwały, ponieważ nie będzie wsparcia dla Ognia w latach 2018-2022.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu; w metafizyce chińskiej jest to "Kwiat Brzoskwini" lub "Kwiat Romansu" i przynosi on piękno i urok osobisty szczególnie ludziom urodzonym w dniach lub latach Małpy, Szczura i Smoka. Rok "Kwiatu Brzoskwini" będzie też pomyślny dla przemysłu związanego z pięknem i urodą, modą, rozrywką, muzyką. Ogień Yin związany jest również z kuchnią i energią. Przyniesie więc rozkwit restauracjom i wszystkiemu co związane z gotowaniem jak również z uzdrawianiem, sportem, centrami fitnessu i jogi. Negatywnym aspektem "Kwiatu Brzoskwini" są skandale seksualne.

Ponieważ Ogień oznacza gorące powietrze, żywioł ten jest często kojarzony z ptakami, samolotami i obiektami latającymi. Ogień Yin w roku 2017 jest migocący i niestabilny, może więc przynieść katastrofy w powietrzu. 17 marca w roku 1957 prezydent Filipin i 24 pasażerów zginęło w katastrofie samolotu. W listopadzie tego samego roku na Isle of Wight rozbił się hydroplan zabijając 45 osób. Żywioł Ognia Yin przynosi również rozwój lotnictwa i badań kosmicznych. W roku 1957 zarówno Związek Radziecki jak i Stany Zjednoczone Ameryki wysłały swoje satelity w przestrzeń kosmiczną. Kogut jest silnym Metalem i jest też związany z maszynami, samochodami i pociągami. Będą więc częstsze wypadki drogowe z udziałem samochodów i pociągów. W roku 1957 było wiele poważnych wypadków komunikacyjnych. We wrześniu 1957 na Jamajce w katastrofie kolejowej zginęło 175 osób. W październiku w Turcji zderzyły się dwa pociągi zabijając 95 osób. W grudniu w Londynie w dzielnicy Lewisham nastąpiła katastrofa kolejowa i zginęły 92 osoby.

W medycynie chińskiej żywioł Ognia odpowiada za serce i układ krążenia; jest też związany z mózgiem, układem nerwowym i oczami. Metal Yin symbolizuje układ oddechowy, płuca, skórę. Gdy Kogut spotyka drugiego Koguta, następuje "samoukaranie", które może powodować zachorowania na grypę, kłopoty z układem oddechowym i skórą. Ponieważ w tym roku Ogień topi Metal, musimy uważać na stany zapalne skóry i problemy z układem oddechowym. W 2017 roku epidemia grypy może być więc poważniejsza. Odpowiednimi suplementami wzmacniającymi nasz układ odporności i minimalizującymi szansę problemów z sercem i układem oddechowym, są antyoksydanty, witamina C i kwasy tłuszczowe omega 3. Dla osób ze słabym Ogniem wskazany jest koenzym Q10.

Kogut ma konflikt z Królikiem. To oznacza że mały Metal tnie małe Drzewo. Może to się wiązać z ranami od noża, operacjami chirurgicznymi, urazami kręgosłupa i szyi, urazami małych kości takich jak palce rąk i nóg.

Ludzie urodzeni w roku Koguta obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Królika mają konflikt z rokiem. Takie osoby będą mieć więcej podróży i ruchu w 2017 roku. Dobrze jest wykorzystać tę szansę na niezbędne zmiany takie jak przeprowadzka, zmiana biura, pracy lub podróże. Powinni oni jednak zachować szczególną ostrożność i unikać ryzykownych sportów takich jak wyścigi samochodowe, prowadzenie samolotu, głębokie nurkowanie bez akwalungu czy skoki spadochronowe. Zalecane jest aby nosili oni wisiorek ze Smokiem, który pomoże odciągnąć uwagę Koguta i tym samym zminimalizować ryzyko konfliktu. Ludzie urodzeni w roku Królika powinni ograniczyć podróże bezpośrednio na zachód, ponieważ w tym roku jest to kierunek Wielkiego Księcia.

W ostatnich 3 latach od 2013 do 2015 doświadczaliśmy Ognia i Ziemi. Ogień to krążenie krwi, węglowodany, energia i cukier, Ziemia to żołądek i mięśnie. Te lata więc powodowały, że ludzie łatwiej przybierali na wadze. Nadejście żywiołu Metalu od 2016 roku jest zatem dobrą szansą na wyczerpanie nadmiaru Ziemi, który zgromadziliśmy przez ostatnie kilka lat. Rok Koguta jest więc też dobrym rokiem na częstsze ćwiczenie, zadbanie o dietę i odchudzanie. Te dwa lata - Małpy i Koguta - są bardzo dobrym czasem na skuteczne pozbycie się nadmiaru tłuszczu.

Jeśli chodzi o feng shui Wędrującej Gwiazdy, obecne dwudziestolecie 2004-2024 nazywane jest "Okresem 8" gdzie numer 8 reprezentuje trygram Góry i jednocześnie oznacza też małe dzieci. Dlatego od czasu wejścia w Okres 8 w 2004 roku, więcej katastrof, kłopotów i nieszczęść związanych jest właśnie z dziećmi. Numer 8, reprezentujący dzieci, będzie wciąż obecny w centrum wykresu Wędrującej Gwiazdy w tym dwudziestoleciu. Dlatego tak ważne jest zwrócenie w tym dwudziestoleciu szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i ich dobre samopoczucie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, żywioł Ognia jest siłą napędową giełdy. Pięć żywiołów oddziałuje również na ludzkie nastroje. Generalnie Ogień to radość, Woda to strach, Ziemia to medytacja, Metal to smutek a Drzewo to złość. W związku z tym rok Ognia generuje zazwyczaj optymizm i napędza giełdę. Na przykład ostatnie finansowe tsunami zdarzyło się w 2008 roku, ponieważ był to rok Szczura, rok silnej Wody. Kryzys ekonomiczny pogłębiał się i trwał aż do 2012 roku, ponieważ poprzednie lata nie miały w sobie żywiołu Ognia. Zgodnie z oczekiwaniami, gdy tylko nadszedł rok Węża 2013 niosący powrót żywiołu Ognia, gospodarka USA wykazała silny wzrost i w 2014 roku, który był rokiem Konia z silnym Drzewem i Ogniem, indeks giełdowy Dow Jones przekroczył 18000 punktów. Rok 2015 Drewnianej Owcy nie ma widocznego Ognia, ale posiada Ogień ukryty w Owcy; stąd optymizm trwał aż do stycznia 2016 gdy miesiąc Wołu miał konflikt z Owcą i zgasił ukryty Ogień. Widzimy więc wtedy poważne zahamowanie na giełdzie, odeszło wielu celebrytów, były też ataki terrorystyczne a w pogodzie wyjątkowo zimna pogoda i śnieżyce. W roku Ognistej Małpy 2016, jest "słońce zachodzące", więc gospodarka wykazała spowolnienie. Jednak rok 2017 ze swoim Ogniem Yin wciąż jest pozytywny dla gospodarki i nadal panuje optymizm przynoszący zaufanie kupujących, szczególnie wiosną i latem, gdy płomień świecy zyskuje wsparcie Drzewa i Ognia, napędzając ów iluzoryczny optymizm. Ponieważ jednak Ogień Yin jest złudnym płomieniem świecy, zostanie on zagaszony przez jesień i zimę. W okolicach sierpnia i października nastąpi więc poważne zahamowanie i skutkiem będzie długotrwała zniżkowa tendencja giełdy, ponieważ aż do roku Tygrysa 2022, nie ma lat z Ogniem.

Ogień Yang porównywany jest do Słońca, podczas gdy Ogień Yin może oznaczać gwiazdy. Gdy Ogień Yin słabnie na Metalu, w 2017 roku może odejść sporo aktorów i celebrytów.

Oczekuje się, że żywioły Ognia i Metalu w roku 2017 przyniosą rozkwit przemysłowi związanemu z żywiołem Ognia i Wody. Jest tak ze względu na to, że Ogień zwycięża Metal, więc Metal jest symbolem pieniędzy dla przemysłu związanego z żywiołem Ognia czyli energetyki, rozrywki, giełdy, finansów. Drugie w kolejce najlepsze gałęzie przemysłu to te związane z Wodą, ponieważ Woda zwycięża Ogień i Ogień jest dla tych przemysłów symbolem pieniędzy. Te gałęzie przemysłu to transport, komunikacja, spedycja. Gałęzie przemysłu związane z Ziemią również będą mieć pomyślność, ponieważ Ziemia generuje Metal. Będzie to więc aktywny rok dla takich dziedzin jak rynek nieruchomości, budownictwo, high tech, górnictwo. Działalnością o niezbyt dobrych zapowiedziach jest ta związana z Metalem czyli bankowość, inżynieria, komputery, samochody. W roku z silnym Metalem te działalności będą bardzo aktywne, ale będzie też bardzo silna konkurencja; rok Koguta przyniesie wielu rywali. Przemysł związany z żywiołem Drzewa, taki jak tekstylny, papierniczy, ochrona środowiska, będzie aktywny, ponieważ Drzewo generuje Ogień. Jednak Ziemia symbolizująca pieniądze dla Drzewa - jest nieobecna.

Podsumowując powyższe; gałęzie gospodarki radzące sobie dobrze w roku Koguta to te związane z żywiołami Ognia i Wody. Dziedziny związane z żywiołem Ognia to energetyka, giełda, finanse, rozrywka. Dziedziny związane z żywiołem Wody to transport, spedycja, komunikacja. Dziedziny związane z żywiołem Ziemi będą aktywne i produktywne, ale ich żywiołem pieniędzy jest Woda i żywioł ten nie jest teraz widoczny.

Generalnie rok Koguta Ognia Yin, z Ogniem u góry a Metalem na dole, jest symbolem optymizmu, innowacji i postępu. Wciąż jest konflikt i dysharmonia w stosunkach międzynarodowych i może to nie być spokojny rok, ale ludzie będą optymistami, ludźmi otwartymi na nowe idee, będą pewni siebie i kreatywni w usuwaniu przeszkód. Będą jednak wciąż katastrofy takie jak pożary, eksplozje, incydenty nuklearne, katastrofy ekologiczne oraz choroby i epidemie.

Ogień Yin ponad Kogutem jest również rzadkim rokiem zawierającym Gwiazdę Szlachetnych Pomocników i Akademicką. Oznacza to, że każde dziecko urodzone w 2017 roku automatycznie posiada w swoim wykresie te dwie gwiazdy. Gwiazda Szlachetnych Pomocników nada życiu osoby łagodny przebieg i zapewni wsparcie od innych a Gwiazda Akademicka stanowi symbol inteligencji i wielkiego pociągu do wiedzy i studiowania. Te gwiazdy są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu we współczesnym życiu a taki rok z obiema tymi gwiazdami powtarza się tylko dwa razy w ciągu sześćdziesięcioletniego cyklu - jest to rok Ognia Yin ponad Kogutem i Wody Yin ponad Królikiem. Dlatego jest to bardzo dobry rok na urodzenie dziecka. Następna szansa będzie w roku 2023 czyli roku Wody Yin ponad Królikiem.

Najbardziej niekorzystnym znakiem jest teraz Królik, który jest w bezpośrednim konflikcie z Kogutem. Takie konflikty przynoszą zazwyczaj turbulencje, zmiany, wypadki lub przeprowadzki. Ponieważ jest to konflikt Metalu z Drzewem, może to przyciągać nieszczęścia związane z ruchem drogowym, ranami od noża, urazami pleców i kości. Ponieważ zarówno Kogut jak i Królik są "Kwiatami Brzoskwini", możemy się również spodziewać skandali seksualnych. Kogut tworzy samoukaranie z Kogutem i może to przynieść problemy zdrowotne związane z płucami, układem oddechowym, skórą i zębami. Ogień Yin u góry to z kolei problemy z sercem, mózgiem i układem nerwowym. Osoby urodzone w roku Królika mogą się spodziewać więcej podróży, przeprowadzek, zmian w pracy. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta. Osobom tym konflikt z rokiem Koguta może przynieść wypadki związane z urazami pleców, kości i kończyn. Dla ludzi będących w konflikcie z rokiem, dobrze jest więcej podróżować, przeprowadzać się, dokonywać zmian, również zmieniać pracę.

Jednak nie zaleca się ludziom urodzonym w roku Królika podróżować teraz bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia czyli w kierunku zachodnim. Innym znakiem doświadczającym jednocześnie samoukarania i obrażającym Wielkiego Księcia, jest Kogut. Samoukaranie (gdy Kogut spotyka rok Koguta - przyp. tłum.) przynosi zazwyczaj dysharmonię, rozdrażnienie, zmartwienia i frustracje ale też choroby. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem aby zminimalizować negatywny efekt.

Znaki tworzące kombinacje z rokiem Koguta to Smok, Wąż i Wół. Te znaki wkraczają w rok harmonii. Jednak taka astrologia oparta na roku urodzenia nie jest do końca wiarygodna, ponieważ nie jest uznana jako oficjalne przepowiadanie przyszłości. Dla bardziej rzetelnej oceny czyjegoś przeznaczenia w roku Koguta, zalecane jest sprawdzenie pełnych Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to kompletnych informacji o dacie, czyli rok, miesiąc, dzień i godzina. Ponieważ znaki zwierzęce mogą wystąpić w każdym z czterech filarów w dacie urodzenia osoby, konflikty i kary z Kogutem mogą nie tylko wpływać na ludzi urodzonych w roku Koguta czy Królika. Te konflikty i kary mogą dotknąć również każdego kto ma te zwierzęta w miesiącu, dniu czy godzinie urodzenia.

Przykładami znanych ludzi urodzonych w roku Królika i mającymi konflikt z Kogutem roku 2017, są Tiger Woods, Brad Pitt, David Beckham, Angelina Jolie, Maria Sharapova, Novak Djokovic, Jamie Oliver, Park Geun Hye, Jeff Bezos....Są jeszcze ludzie urodzeni w innym roku ale także będący w konflikcie ze względu na urodzenie w dniu Królika. Oni też doświadczą roku pełnego wyzwań. Przykładami takich ludzi są: Książę Karol, Harrison Ford, Nicole Kidman, Stephen King, Rachel Ray, Christine Lagarde ....Konflikt z Filarem Dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie lub relacjach z otoczeniem, szczególnie w relacjach z partnerem/partnerką lub ogólnie płcią przeciwną.

Mówi się też, że osoby urodzone w roku Koguta "obrażają Wielkiego Księcia" i doświadczą też samoukarania. Im też zaleca się noszenie wisiorka ze Smokiem. Przykłady osób urodzonych w roku Koguta to Paris Hilton, Cate Blanchett, Carrie Lam, Fang Bingbing, Kate Middleton, Jennifer Lopez, Beyonce, Britney Spears, Eric Clapton, Roger Federer, Cesarz Akihito....

Osoby urodzone w dniu Koguta również doświadczą samoukarania i może to dotyczyć związków i małżeństwa. Kara jest ukrytym niebezpieczeństwem i może powodować rozdrażnienie, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może także przyciągnąć problemy zdrowotne. Kilka przykładów ludzi, których w roku 2017 dotyczyć będzie samoukaranie, to Jodie Foster, Camilla, Mick Jagger, Matt Damon, Larry Page, Fang Bingbing, Jamie Oliver, Carrie Lam....Minimum ochrony to noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta.

Kogut jest "Kwiatem Romansu". Osoby urodzone w roku lub dniu Małpy, Szczura i Smoka mogą oczekiwać bardziej towarzyskiego trybu życia z wieloma możliwościami nawiązania przyjaźni z płcią przeciwną. Osoby urodzone w roku Świni i Królika będą mieć więcej okazji do podróży i rok przyniesie im sporo zmian.

Kogut jest Szlachetnym Pomocnikiem dla ludzi urodzonych w latach lub dniu Ognia Yin lub Ognia Yang. Oznacza to każdy rok kończący się cyfrą 6 lub 7 a więc na przykład 1956, 1957, 1966, 1967, 1976, 1977, 1986, 1987, 1996, 1997 i tak dalej. Szlachetni Pomocnicy to takie nasze anioły stróże, które pojawiają się aby uczynić nasze życie łatwiejszym i lepszym. Kogut jest również Gwiazdą Akademicką dla ludzi urodzonych w latach Ognia Yin i Ziemi Yin. Tak więc rok 2017 jest dobry na urodzenie dziecka, ponieważ wszystkie dzieci urodzone w tym roku automatycznie mają w swoich wykresach zarówno Szlachetnych Pomocników jak i Gwiazdę Akademicką. Zapowiada to u nich wysoką inteligencję i silny pociąg do nauki oraz solidne wsparcie otoczenia.

Energie feng shui również się zmieniają co roku. Dlatego ważne jest aby sprawdzić aktualne położenie dobrych i złych energii już na początku każdego roku. Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie działania, gdy jakaś zła energia przypadnie nam w jakimś ważnym miejscu naszego domu czy biura. W roku Koguta niekorzystna energia zwana "Żółtą Piątką", symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na południu. Zalecane jest powieszenie tam dzwonka wietrznego aby rozproszyć niekorzystną energię. Najgorszymi miesiącami będą marzec, wrzesień i grudzień. Inna zła energia opisana numerem 2, symbolizująca choroby, pojawi się na północnym zachodzie. Tradycyjną metodą rozpraszania tej energii jest powieszenie sześciu połączonych monet w tym miejscu. Wielki Książę przebywa w tym roku na zachodzie i lepiej unikać prowadzenia tam prac budowlanych i kopania w ziemi. Nie zaleca się również siedzenia plecami na wschód, ponieważ osoba może być wtedy narażona na niekorzystną energię Trzech Sha czyli Trzech Zabójców. Siedzenie plecami na wschód jest również stawianiem wyzwania samemu Wielkiemu Księciu więc lepiej tego unikać. Zła gwiazda 3 jest z kolei gwiazda kradzieży i konfliktu. Pojawia się ona na zachodzie. Konieczne jest umieszczenie tam kawałka czerwonego papieru aby zminimalizować zły wpływ. Kolejna zła gwiazda 7 reprezentująca skandale, pojawia się na południowym zachodzie. Tradycyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam trzech łodyg bambusa w przezroczystym wazonie z wodą.

Roczna gwiazda 1 znajduje się teraz w centrum i symbolizuje ona trygram Wody. W związku z tym oczekuje się, że w roku 2017 może nastąpić więcej katastrof związanych z wodą a najbardziej narażone są centralne części krajów i kontynentów. Takie wydarzenia mogą się częściej zdarzać w obszarach takich jak Środkowy Wschód i kraje oraz regiony mające w nazwie "środkowy". Może to dotyczyć Chin, ponieważ inna nazwa tego kraju to "Państwo Środka".

Jednym z niezbyt dobrych miesięcy może być marzec 2017 z Wodą Yin ponad Królikiem. Tworzy on pełen konflikt z rokiem Ognia Yin ponad Kogutem a gwiazdy 2 i 5 znajda się wtedy na południu. Po konflikcie Wody z Ogniem można się spodziewać ataków serca, udarów, pożarów i eksplozji. Podobny konflikt nastąpi również w styczniu 2018.

Od połowy roku 2016, chiński kalendarz generalnie wkracza do długiego cyklu Metalu, Ziemi i Wody, bez żywiołów yang Drzewa i Ognia. Następny rok z żywiołem Drzewa nadejdzie dopiero w 2022 roku i będzie to rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 rokiem silny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi o silnym osobistym żywiole Metalu. Dotknięci tym problemem zostaną światowi przywódcy tacy jak David Cameron - jest on silnym Metalem i musiał już ustąpić w 2016 roku na rzecz Theresy May, która również jest kobietą silnym Metalem. Inni liderzy o silnym Metalu, wchodzący w ten niekorzystny dla siebie okres to Shinzo Abe, Hollande, Tsai Ing-wen i C.Y. Leung. Z drugiej strony - liderzy dla których korzystne są żywioły Metalu i Ziemi - wejdą w okres pomyślności i dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.