風水  Konsultacje Feng Shui

Feng Shui bez magii i zabobonów ®

Podaruj sobie bezpieczną przystań...
Podążaj za swoimi marzeniami...
Zadbaj o pomyślność
swojej firmy...
Ciesz się
harmonią i pięknem
Twojego otoczenia...


EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
malpa
Tu znajdziecie nowości, comiesięczne prognozy i przepowiednie...

PROGNOZY NA ROK OGNISTEGO KOGUTA
ROK KOGUTA - prognoza na czerwiec 2017


Czerwiec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 czerwca o godzinie 13:37 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 lipca do godziny 23:51 DST.

Energie maja rzeczywiście były spektakularne dodając dynamiki wydarzeniom. Wciąż jest aktualna sprawa środowiska naturalnego i efektu cieplarnianego i tu prezydent USA zaistniał dzięki swojej decyzji. Było wiele mowy o leśnictwie i wydawnictwach (mają być repolonizowane), były wybuchy i pożary oraz tendencja do kończenia i zamykania wielu spraw, choćby sprawa ułaskawienia Mariusza Kamińskiego. To był skuteczny miesiąc i wiele osób stwierdziło, że wreszcie udało im się zrealizować jakieś zamierzenia lub zakończyć zaległe sprawy. Inni z kolei wreszcie zdołali zabrać się do czegoś, co dotychczas leżało odłogiem.

Pojawia się więc pytanie jak będzie wyglądać czerwiec? W czerwcu pojawia się Ogień Yang ponad Koniem i jest to bardzo silna kumulacja żywiołu Ognia. Ogień Yang to najsilniejszy Ogień, symbolizujący Słońce. Można więc się spodziewać większej aktywności naszej gwiazdy jak również wizyt przeróżnych meteorytów. Niestety może też być więcej pożarów i szczególnie takich wywołanych uderzeniem pioruna lub eksplozją. Może też nastąpić spektakularne przebudzenie jakiegoś wulkanu. Szczególnie zagrożone są kierunki południowego wschodu. W pogodzie powinno teraz być bardziej sucho na przemian z krótkimi ale bardzo groźnymi epizodami burzowymi. Mogą się pojawić zjawiska o większej niż zazwyczaj sile - cyklony, trąby powietrzne, huragany i ulewy powodujące powodzie błyskawiczne. Sprawdźcie więc instalacje odgromowe jeśli macie. Jeśli nie - lepiej zainstalujcie, aby potem nie musieć wymieniać dziesiątek metrów spalonych kabli albo naprawiać sprzętów domowych. Nie mówiąc już o możliwości pożaru. W niektórych miejscach mogą wystąpić susze lub jakieś problemy z wodą. Miejcie więc zawsze zgrzewkę wody na wszelki wypadek. Zdrowotnie - taka kumulacja Ognia może spowodować problemy z krążeniem, zawały i udary; jeśli więc macie problemy w układzie krążenia, lepiej zawczasu skonsultować to z lekarzem. Mierzcie częściej ciśnienie krwi. Możliwe są też stany zapalne i problemy ze wzrokiem (szczególnie jaskra). Generalnie najzdrowiej spędzać teraz więcej czasu nad jakaś wodą.

Jeśli chodzi o wydarzenia, energie miesięczne tworzą z energiami rocznymi ciekawą kombinację; powstaje bowiem energia romansu i sztuki. Usłyszymy więc więcej o romansach i perypetiach uczuciowych celebrytów i polityków. Może też być mowa o konkubinatach i sprawach LGBT. Sporo miejsca w mediach zajmie teraz sztuka, literatura i piękno (może powrócić temat cenzury w sztuce i jakieś skandale związane z festiwalami czy spektaklami, filmami). Ale energia miesięczna - trygram Xun - to również rośliny i zioła. Niewykluczony jest więc powrót dyskusji na temat leczniczej marihuany i ogólnie ziół. Być może będą jakieś nowe regulacje prawne związane z tymi tematami. Usłyszymy też o artystach i ich dziełach, może o jakichś słynnych kolekcjach dzieł sztuki. W wydarzeniach mogą też przewijać się czasopisma, przemysł drzewny lub meblarski oraz ekologia. Być może wyniknie też jakiś skandal związany z jakimś portalem randkowym lub programem telewizyjnym takiego typu. Wspomniany trygram odpowiada również za ptaki i wszystko co jest unoszone w powietrzu, również sam wiatr. Trygram roku to z kolei Kan - woda, podróżowanie, komunikacja. Może więc to skutkować wydarzeniami dotyczącymi migracji ptaków, rozprzestrzeniania się epidemii (szczepienia), chorób roznoszonych przez ptaki (ptasia grypa?) czy elektrowni wiatrowych lub wodnych. Prawdopodobne są też kłopoty jakiejś linii lotniczej (upadłość, skandal, strajk ale niewykluczone jest uprowadzenie jakiegoś samolotu a nawet jakaś eksplozja w samolocie) lub biura podróży. Sprawdzajcie więc gdzie kupujecie bilety na podróż marzeń. Lepiej korzystać z renomowanych biur.

Ponieważ rządzi nami teraz bardzo silny Ogień, będziemy bardziej podatni na emocje. Jest ciekawa sytuacja, bo jest Ogień yang ponad Koniem zawierającym Ogień yin. Mogą więc wyjść na światło dzienne jakieś ukryte sprawy i zostaną rozdmuchane do przesadnych rozmiarów. W ogóle wszystko teraz będzie maksymalne, mega i hiper :o) Ludzie mogą reagować teraz kompletnie nieadekwatnie do sytuacji, więc z małej sprawy bardzo łatwo teraz może wybuchnąć wielka afera. Bądźcie więc ostrożni w Waszych decyzjach. Wiele osób może teraz stracić wielkie pieniądze w kasynach (najlepiej omijajcie!) i w przeróżnych zakładach. Inni oczywiście mogą zyskać, ale z decyzjami majątkowymi czy finansowymi lepiej zaczekać do lipca; to będzie lepszy miesiąc na mądre inwestycje. W mediach sporo teraz będzie zmanipulowanych i rozdmuchanych spraw. Za miesiąc się okaże, że prawda była inna. Dlatego nie rzucajcie się od razu w krytykę lub pochwały. Przemyślcie temat na spokojnie i bez emocji. Niestety wiele osób uwierzy w wyssane z palca i przeinaczone "fakty". Potem trzeba będzie niejedno odkręcać. Tak silne emocje mogą skutkować nawet większymi manifestacjami czy nawet rozruchami. Bardzo łatwo będzie teraz pociągnąć i podburzyć wielkie rzesze ludzi. Wszyscy będą teraz bardzo szybko wyrabiać sobie zdanie na jakiś temat a stereotypy będą się miały szczególnie dobrze. Trygram Xun razem z energia Ognia może też zapowiadać powstanie ruchów antyimigranckich i nasilenie ksenofobii. Może nawet dojść do podpaleń obozów dla uchodźców. Niektórych może wręcz ogarnąć amok, więc może też być więcej napadów na niewinnych ludzi mających ciemniejszą karnację. Ludzie będą mieć teraz skłonność do widzenia wszędzie przysłowiowego diabła i mogą reagować nieadekwatnie. Emocje sięgają teraz zenitu. Zanim więc przystąpicie do jakiejś akcji czy też wypowiecie się w jakiejś sprawie, weźcie głęboki oddech i policzcie do 10. Bo bardzo łatwo teraz kogoś skrzywdzić. A niektórych krzywd nie da się naprawić...

Jak więc wykorzystać tę ognistą energię aby nie podpalić świata? Ogień to też oświecenie i inspiracja. Pasja. Postawcie teraz na rozwój osobisty, skupcie się na sobie. Wprowadźcie trochę sztuki i piękna do swojego życia. Może zaprojektujcie ogród, stwórzcie zakątek jak z bajki. Zastosujcie nowy szablon do bloga. Wybierzcie się na zakupy ze stylistką. Spędzajcie teraz tyle czasu na łonie przyrody ile tylko możecie. Skupcie się na pięknie tych małych rzeczy, które macie dookoła a których nie doceniacie. A może by się tak zainteresować decoupage i ozdobić parę sprzętów w domu? Przejrzyjcie wnętrzarskie magazyny, odwiedźcie sklepy z wyposażeniem wnętrz, szukajcie inspiracji. Skierujcie tę energię na szukanie piękna w swoim otoczeniu, w sobie i .... w innych. Rozwijacie w sobie te dobre emocje i optymizm. Niech ten Ogień zapłonie w duszy i w sercu. Zaproście nielubianych sąsiadów na grilla. Może to będzie początek zgody a może nawet przyjaźni? Niech ten Ogień stanie się radością i optymizmem, niech nie podsyca tych złych emocji i agresji. Od Was zależy jaki będzie ten miesiąc. Możecie wyjść z niego radośni, bogatsi o parę nowych przyjaźni, w pięknym otoczeniu...albo poranieni i zmęczeni nienawiścią. Bo teraz wszystkie uczucia osiągną apogeum. Jeśli zakochacie się - będzie to wielka miłość. Jeśli dacie się wciągnąć w wir niechęci lub nawet nienawiści - niewykluczone że skończycie na rękoczynach. Ale też nie prowokujcie. Jedna nieprzyjazna uwaga może teraz spowodować atak. Również na forach dyskusyjnych. Traktujcie więc ten czas i swoje emocje bardzo uważnie. Jeśli skierujecie uwagę na coś dobrego i pięknego - skutki będą niebywałe. Jeśli skierujecie uwagę na niechęć i szukanie winy w innych - skończycie w maraźmie, zniechęceniu i po prostu stracicie okazję na krok naprzód w swoim rozwoju czy nawet życiu. Mówcie innym dobre słowa, inspirujcie. Niech ta iskra Ognia zrobi coś dobrego, poślijcie ją w świat. Pamiętajcie, że huragany mogą mieć swój początek w ruchu skrzydeł motyli....Nie zdajecie sobie sprawy jak wielka siła jest w Was i jak bardzo możecie kogoś uszczęśliwić albo skrzywdzić. Machajcie więc skrzydłami, drogie motyle :o)

A teraz parę słów na temat żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo yang - to będzie bardzo pracowity czas i niestety męczący. Ale za to można będzie wiele zyskać. Zastosujcie jednak większy margines czasowy na planowane zadania, bo proste z pozoru sprawy mogą się skomplikować i wymagać niestandardowych działań. Jeśli dobrze rozegracie sprawy, finanse mogą się znacznie poprawić. Nie oglądajcie się na pomoc innych, bo z tym może być problem. Uważajcie na swoje emocje.

Drzewo yin - wyczerpujący i wymagający miesiąc, sporo zadań a pomocy znikąd. Spodziewajcie się wielu zaskoczeń ale na pociechę można powiedzieć, że to co wygląda na początku dramatycznie, okaże się prostsze i łatwiejsze niż myślicie. Wyrażajcie się precyzyjnie, bo ludzie mogą opacznie rozumieć Wasze intencje. W cenie będzie kreatywność i szybka reakcja na zmieniające się warunki. Uważajcie na swoje emocje.

Ogień yang - zapowiada się bardzo towarzyski czas i wiele przyjemnych spotkań, ale strzeżcie się plotek; niewykluczone że ktoś udający przyjaciela, kopie pod Wami dołki. Może Wam być ciężko teraz zmotywować się do pracy. Najlepiej poświęcić ten miesiąc na urlop. Tym bardziej, że wisi nad Wami zadanie wymagające precyzji i kreatywności. Ten miesiąc może być trudny emocjonalnie, będzie sporo wahań i skomplikowanych decyzji.

Ogień yin - możecie mieć teraz wrażenie, że nikt Was nie rozumie. Starajcie się więc precyzyjniej wyrażać aby uniknąć nieporozumień. Niewykluczony prezent albo zwrot pożyczki od osoby z daleka. Zapowiada się sporo ciekawych spotkań, pojawią się też nowa znajomości. Wspaniały czas na urlop, bo generalnie możecie być teraz bardziej roztargnieni i możecie mieć problem ze skupieniem się na pracy.

Ziemia yang - sporo spraw do załatwienia, w tym jedna z przeszłości. Ostatecznie coś co wydawało się trudne i beznadziejne, okaże się łatwiejsze. Jest ktoś, kto generuje problemy i kopie dołki ale to się skończy. W przyszłym miesiącu powinno być już lepiej. Dobry miesiąc do załatwiania trudnych spraw i odcinania się od toksycznych ludzi. Pojawi się wsparcie i pomocni, życzliwi ludzie. Na pieniądze jednak trzeba będzie jeszcze poczekać.

Ziemia yin - będzie sporo deklaracji pomocy ale na deklaracjach się skończy :o) Planując zadania, licz więc tylko na siebie. Sporo spraw do załatwienia, między innymi jakiś starszy krewny lub osoba z daleka może potrzebować pomocy. Zostaw więc w swoich planach trochę czasu na nieprzewidziane zdarzenia.

Metal yang - stresujący miesiąc pełen zaskoczeń. Sprawa której się obawiacie, okaże się nie taka groźna. Niektórzy z Was mają szansę na awans, jednak może być tak, że obowiązków będzie więcej ale nie przełoży się to na większe zarobki. Uważajcie na możliwość mandatów! Panie Metale yang mogą być otoczone wianuszkiem adoratorów ale pamiętajcie że pozory mylą i czasem możecie przegapić te najwartościowsze osoby. Jeśli będziecie w potrzebie, jakiś sympatyczny pan poda Wam pomocną dłoń :o)

Metal yin - możliwy awans ale spodziewajcie się "haczyków". Pilnujcie aby nie mieć zaległości, bo w tym miesiącu wszystko może się nawarstwić. Panie Metale yin mają szansę na spotkanie tego jedynego, ale postępujcie ostrożnie, nie podejmujcie teraz żadnych wiążących decyzji. Osoba z daleka może przynieść kłopoty.

Woda Yang - możliwa wygrana lub nieoczekiwany prezent. Generalnie sytuacja finansowa powinna się teraz bardzo poprawić; jest szansa na intratne zlecenia. Jednak będziecie musieli włożyć w to sporo pracy. Inni będą zajęci sobą i ciężko liczyć na pomoc. Panowie Wody Yang nie powinni zbyt szybko oceniać ludzi, bo pozory mogą mylić i możecie przegapić wartościową znajomość. Może też się zdarzyć, ze poznacie jakąś interesującą panią w dziwnych okolicznościach. Strzeżcie się romansów na delegacji :o)

Woda yin - możliwe są spore finansowe wpływy ale nie wydawajcie wszystkiego na pniu. Mądrze zainwestujcie. Panowie Wody yin powinni się rozglądać, bo mogą spotkać interesującą partnerkę. Traktujcie to jednak ostrożnie, bo może to być ta jedyna ale możecie też wplątać się w krótkotrwały romans bez przyszłości. Nie róbcie nic pochopnie. Sprawa wyjaśni się w przyszłym miesiącu. Strzeżcie się zaległości, bo mogą się nawarstwić.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 czerwca 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na maj 2017


Maj według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 maja o godzinie 9:31 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 czerwca do godziny 13:37 DST.

Po pokerowych zagraniach i dwuznacznych działaniach z trzecim dnem w kwietniu, maj powinien przynieść wreszcie jakieś konkretniejsze rozwiązania. Pojawi się teraz tendencja do kończenia sporów, kończenia spraw, rozwiązywania problemów i być może parę osób straci stanowiska. Już nie da się dłużej mydlić oczu. Maj może okazać się bogatszy w wydarzenia w ogóle. Zarówno w polityce jak i naturze. W naturze mogą pojawić się niestety jakieś zdarzenia powodujące katastrofy naturalne lub wywołane przez człowieka, zniszczenie jakichś obszarów leśnych lub łąk. Niewykluczone teraz będą jakieś wielkie pożary. Ważne będą sprawy środowiska naturalnego i może powstanie jakieś nowe prawo lub nowe zasady. Może też pojawić się jakiś ruch związany z zagrożoną naturą. Może też być więcej dyskusji związanych z zanieczyszczeniem powietrza i efektem cieplarnianym. W dziedzinie polityki może teraz być głośno o czasopismach i wydawnictwach, może być tu wiele kontrowersji, może nawet upadnie jakieś wydawnictwo lub znany sklep czy serwis związany ze sprzedażą książek. Na tym rynku może być w każdym razie teraz ciężko. To może też dotyczyć mebli, papieru, leśnictwa. Leśnicy rzeczywiście będą teraz częściej gościć w mediach. Mogą wyjść na jaw jakieś malwersacje. Powróci być może temat przejęcia akcji jakichś wydawnictw, może jakaś fuzja przedsiębiorstw związanych z papierem, roślinami czy meblami. Będzie też mowa o jakichś naturalnych lekach lub ziołach no i oczywiście będzie też o leczniczej marihuanie.

Może być jakiś pozytyw tego czasu - będzie teraz łatwiej coś doprowadzić do końca, coś zmienić lub zacząć od nowa. To może być wspaniały czas do rozpoczęcia nowej diety czy zmiany stylu życia. Będzie też łatwiej przejrzeć szafy i pozbyć się starych lub nieużywanych rzeczy bez sentymentu. Wszystko stanie się jakby konkretniejsze. Wybuchy i eksplozje mogą nadal się zdarzać, szczególnie pod ziemią. Może też przebudzić się jakiś wulkan lub usłyszymy więcej o jakichś złożach podziemnych lub ciepłych źródłach. To dobry czas na rozmowy o geotermii i alternatywnych źródłach ciepła i energii. Być może zostaną ujawnione też jakieś odkrycia związane z magnetyzmem Ziemi lub przestrzenią kosmiczną. Niewykluczone jest też powstanie czy ujawnienia jakiegoś nowego programu kosmicznego lub związanego z satelitami. Jednym słowem - będzie ciekawie.

Jak wykorzystać te energie? Dobrze coś zacząć lub zakończyć, czyli śmiałe i zdecydowane ruchy. Ale przedtem staranne zaplanowanie. W ogóle teraz kluczem do sukcesu będzie planowanie. Trzeba oczywiście zachować pewną elastyczność, bo nieoczekiwane zbiegi okoliczności mogą teraz nam coś utrudnić; niemniej warto przystąpić do działania właśnie teraz. Można zabrać się za jakiś remont albo zmienić styl życia, ubierania się, fryzurę. Podjąć jakieś wyzwanie - na przykład siłownia czy jakaś gimnastyka. Teraz powinno się udać :o) Warto też pobyć trochę na łonie natury, może przyciąć jakieś krzaczki czy posadzić nowe. Ale też po prostu zwyczajnie chłonąć piękno rozkwitających kwiatów. Czas ładowania akumulatorów życiowych. Jeśli teraz rozpoczniecie kurację jakimiś ziołami - będzie o wiele bardziej skuteczna niż zazwyczaj. Spróbujcie też włączyć więcej warzyw do menu. Wiem, wiem...."nowalijki"....A czy nie byłoby dobrym pomysłem posadzić parę zieleninek w doniczce? Hej, można nawet na balkonie :o) Jakaż to radość spożywać coś co się wyhodowało od nasionka! U mnie rosną już pomidory :o) A u Ciebie?

Ale jeśli podczas remontu chodzi o instalacje elektryczne - wezwijcie fachowca. Bardzo łatwo teraz o zwarcia i iskry a stąd już tylko jeden krok do pożaru. Sprawdźcie swoje domowe instalacje, zamontujcie odgromnik jeśli jeszcze nie macie. Może okazać się niezbędny w sezonie. Przygotujcie sobie też świeczki i latarki, bo mogą być przerwy w dostawie prądu. Miejcie też zawsze zapas wody pitnej. Może bowiem nastąpić jakaś poważna i długotrwała awaria. Centrum jakiegoś miasta może zostać zalane.

Jeśli chodzi o kierunki, to cała południowa część kraju i kontynentu wygląda teraz bardzo ogniście, tam mogą częściej wybuchać pożary. Może nawet od piorunów. Cała południowa czyli od południowego wschodu poprzez południe aż do południowego zachodu. Sprawdźcie te części swoich domów czy czasem nie ma tam jakiegoś zwarcia albo czy nie obluzowało się jakieś gniazdko i czy nie iskrzy. Kierunek zachodu może wiązać się z ukąszeniami przez zwierzęta i zranieniami nożem. Uważajcie. Zachodnie dzielnice miast mogą też nieść zagrożenie napadem. Lepiej więc unikajcie samotnych spacerów w tych miejscach.

Majówka będzie jeszcze pod wpływem kwietniowych energii bo w chińskiej astrologii maj rozpoczyna się 5 maja, więc przeczytajcie poprzednią prognozę. Maj generalnie zapowiada się jako bardzo aktywny i zdecydowany miesiąc, dobry dla śmiałych kroków i zmian. Realizujcie więc swoje marzenia, chociaż spróbujcie, bo jeśli tego nie zrobicie, nie wybaczycie sobie tego później. To będzie też dobry czas dla wszystkich, którzy coś projektują i planują, niewątpliwie ruszą też wszelkie pomysły związane z budową nowego domu. A może jakiś lifting któregoś pokoju? Może nowy pomysł na ogród? Energia będzie Wam dopisywać, więc ruszajcie do dzieła!

A teraz parę słów o żywiołach osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo Yang - po miesiącu pełnym przyjemnych spotkań, możecie się teraz poczuć odtrąceni. Nagle wszyscy inni będą bardzo zajęci i ze swoimi problemami zostaniecie sami. Spokojnie, ze wszystkim sobie poradzicie, pod warunkiem że nie stawiacie sobie zbyt wysokich wymagań, ok? W tym miesiącu postawcie na odpoczynek i realizację jakiegoś marzenia. Ale czytajcie wszystko co napisane małym druczkiem, bo możecie wpaść w kłopoty.

Drzewo Yin - dobry czas na współpracę z kimś. Jeśli wykażecie się kreatywnością, osiągniecie naprawdę wiele. To będzie dość pracowity czas ale niosący wiele satysfakcji i być może nawet jakieś interesujące nowe kontakty. Nie wahajcie się prosić o pomoc. Być może teraz uda się zrealizować wreszcie coś nad czym pracujecie od dawna.

Ogień Yang - będzie wsparcie i energia do działania. Nie przejmujcie się opiniami innych, róbcie swoje. Wiele teraz można osiągnąć pracując zespołowo. W tle jakiś interesujący projekt lub propozycja finansowa. Jest szansa na zaległe pieniądze lub sfinalizowanie czegoś nad czym długo pracujecie.

Ogień Yin - wróci jakaś sprawa z przeszłości i trzeba będzie wreszcie się za nią zabrać, odwlekanie nic nie da. Temat pieniędzy będzie teraz bardzo ważny i niewykluczone, że może chodzić o jakiś spadek lub zwrot dawnej pożyczki. W razie kłopotów ktoś poda pomocną dłoń.

Ziemia Yang - może się pojawić jakaś sprawa prawna do załatwienia, ale po początkowych trudnościach wszystko powinno się w końcu ułożyć po Waszej myśli. Na polepszenie finansów trzeba jednak będzie trochę poczekać, nie przesadzajcie więc teraz z wydatkami. Panie Ziemie Yang mogą spotkać adoratora, ale nie angażujcie się zbyt szybko, bo to może być powierzchowne i nietrwałe.

Ziemia Yin - noga z gazu, ponieważ grożą mandaty. Nie przechodźcie też na czerwonym świetle. Zajmijcie się tą sprawą z przeszłości, która nie daje Wam spać. To czego się najbardziej boicie, nie będzie wcale takie straszne a nawet możecie wiele zyskać. Spodziewajcie się niespodziewanego. Miesiąc pełen zaskoczeń.

Metal Yang - możliwe są jakieś dodatkowe wpływy finansowe lub podwyżka. Ale nie liczcie na zbyt wiele i nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Za to panów Metali Yang będących w związkach czekają namiętne chwile z ukochaną. Samotni panowie powinni być jednak ostrożni, bo pięknie zapowiadająca się znajomość może się okazać krótkotrwałą przygodą.

Metale Yin - niewykluczona jakaś wygrana albo droższy prezent. Panie Metale Yin mogą się spodziewać prezentu od ukrytego adoratora, szczególnie jeśli obchodzicie w maju jakieś swoje święto. Dla pań będących w związkach, może to być pierścionek zaręczynowy.

Woda Yang - w tym miesiącu kluczem do sukcesu będzie kreatywność. Ten miesiąc może przynieść całkiem spore pieniądze, ale trzeba będzie działać niestandardowo. Dobry czas na zdobycie grantu lub wystąpienie o kredyt albo wyjazd zarobkowy. Może być nerwowo ale nie przejmujcie się, wszystko powinno się zakończyć po Waszej myśli.

Woda Yin - panowie: jakaś dama może potrzebować Waszej pomocy :o) Może to być też współpraca z koleżankami, która przyniesie wymierne efekty. Dla wszystkich: możliwy awans i docenienie. Niewykluczona ciekawa propozycja z daleka. Finansowo powinno być całkiem dobrze.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

27 kwietnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na kwiecień 2017


Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 kwietnia o godzinie 16:18 DST (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 9:31 DST.

Kończy się już marzec ze wszystkimi swoimi zawirowaniami. Wiele się zmieniło w życiu ludzi, wiele rzeczy nas zaskoczyło, również w polityce, niektórzy zmienili zdanie na jakiś temat, rozpoczęli w życiu nowy etap, odcięli toksyczne kotwice. Wiele się też działo w przyrodzie, pojawiły się burze, spore wahania temperatury i wyjątkowo silne huragany. To wszystko przez konflikt miesiąca z rokiem. Wszystko było ze wszystkim w sporze. Teoretycznie po burzach i zawieruchach, powinno być spokojniej, prawda? Zaraz się temu przyjrzymy.

W kwietniu zawita Drzewo Yang ponad Smokiem i dzięki temu pojawi się większa tendencja do nawiązywania kontaktów i porozumienia. Znika ostry konflikt z zeszłego miesiąca. To nie oznacza oczywiście, że wszystko pójdzie gładko, ponieważ Drzewo Yang nie jest skore do kompromisów. Ono może zechce wyciągnąć rękę do zgody, ale na własnych warunkach. Jednak mocniej przyciśnięte do muru, może jednak złagodzić stanowisko. Jest teraz bowiem taka sytuacja, że Drzewo Yang wsparte jest Drzewem Yin w znaku Smoka. Drzewo Yin to dostosowanie się, dyplomacja i kompromisy. Co to więc oznacza, że "na wierzchu" jest Drzewo Yang a pod spodem (w ukryciu) Drzewo Yin? Może to oznaczać, że ktoś robi dobrą minę do złej gry, ma pokerową twarz, podczas gdy tak naprawdę nie ma żadnego asa w rękawie. Może to też zapowiadać tendencje do upierania się przy swoim będąc na straconej pozycji. To może zapowiadać wiele ciekawych sytuacji w polityce. Bardzo łatwo teraz będzie znaleźć "kruczki" i "haczyki" w obietnicach polityków i w ich ocenie sytuacji. Oczywiście część ludzi da się nabrać, ale ci bardziej spostrzegawczy zakrzykną: "Halo! Coś tu nie gra!" Ano właśnie, coś tu nie gra. I to będzie hasło przewodnie tego miesiąca. Innymi słowy - kolosy na glinianych nogach.

Nie wierzcie bezkrytycznie w obietnice i zapowiedzi. Coś co wydaje się silne i spójne, tak naprawdę może takie nie być i ktoś Was wkręca. Ktoś kto wydaje się silny i niezwyciężony, tak naprawdę jest słaby i ledwie się trzyma. Jednak nie jest to dobry moment na wielkie zmiany czy przewroty polityczne, ponieważ to Drzewo wciąż ma poparcie i dobre korzenie. W tym miesiącu po prostu opadnie maska niektórym :o) Ale w maju....w maju Drzewo utraci swoją moc i bardzo łatwo będzie wtedy je zakwestionować. Jeśli więc chcecie wytoczyć armaty przeciwko komuś czy czemuś co Was gnębi - zaczekajcie na maj. Teraz może być falstart.

Mądre osoby same się zorientują, że nie warto dalej grać i zapragną kompromisów. Osoby niemądre, nie mając racji i stojąc na straconej pozycji - będą się upierać nadal, pójdą w zaparte. I ci w maju być może będą musieli odejść ze wstydem.

W naturze mogą również dziać się ciekawe rzeczy. Może nastąpić jakieś trzęsienie ziemi i tsunami. Szczególnie na południu i południowym wschodzie krajów i kontynentów. Może wybuchnąć jakiś podwodny wulkan, może jakieś miejsce zostanie zalane falą lawy lub błota. Może teraz w ogóle nastąpić więcej eksplozji i między innymi mogą być narażone jakieś linie przesyłowe gazu czy ropy, wody albo zapory wodne.

W centrum magicznego kwadratu pojawia się teraz trygram 6, zapowiadający twarde i niepopularne decyzje związane z prawem, sądami, zarządzaniem, wojskowością i policją. Może nastąpić próba porządkowania czegoś lub kontrolowania czegoś za pomocą wojska lub innych sił porządkowych. Wiele będzie mowy o wojsku, NATO, sprzęcie wojskowym. Może powrócić sprawa jakichś przetargów na sprzęt wojskowy, samoloty lub helikoptery. Będzie też mowa o szkolnictwie, o stopniach naukowych, generalnie jakaś próba uporządkowania tych tematów. Być może usłyszycie też o prawie unijnym, nowych wymaganiach i dostosowywaniu naszego prawodawstwa. Wiele kontrowersji wzbudzą jakieś sprawy związane z drzewami, roślinami, naturą, ekologią. Ktoś będzie próbował bronić swojego stanowiska na podstawie słabych lub błędnych przesłanek. Czasem będzie to zwykły tupet i arogancja, czasem niewiedza. W mediach może być też głośno o sprawach emerytur, rent i ogólnie ludzi starszych. Powróci temat emerytur dla mundurowych czy polityków. Ożywi się też temat handlu i próby jego uporządkowania, może chodzić o te nieszczęsne wolne niedziele czy podatki. W służbie zdrowia też mogą pojawić się jakieś dyskusje i ustalenia, nowe zasady. Generalnie mogą pojawić się jakieś nowe podatki. Temat rozwiązań prawnych i ekonomicznych - jak widzicie - będzie teraz dominować.

Jeśli chodzi o kierunki, odradzałabym podróże bezpośrednio na południe i południowy wschód. Połączcie kilka kierunków ale unikajcie jazdy prosto na południowy wschód i południe. Mogą tam pojawić się utrudnienia, częstsze wypadki a w terenach sejsmicznych - poważniejsze zdarzenia a nawet katastrofy. Południowy zachód z kolei może przynieść poważniejsze napady z bronią w ręku. Północny zachód - tam uważajcie na silne burze i pożary, być może nawet od pioruna lub wadliwej instalacji elektrycznej. Reszta kierunków wygląda raczej ok. Ogólnie jednak pamiętajcie aby odpuścić sobie w tym miesiącu oglądanie wulkanów czy jakichś wybitnie sejsmicznych obszarów. A jeśli już tam będziecie, bo musicie, bo koniecznie chcecie - zachowajcie ostrożność.

No dobrze, ale teraz co te wszystkie kombinacje energii oznaczają dla nas konkretnie, spytacie. Jak wykorzystać ten czas? Już piszę.

Przede wszystkim rozwijajcie umiejętność czytania między wierszami i czytajcie zawsze wszystko to co jest napisane najmniejszym druczkiem. Im bardziej ktoś się upiera przy czymś i coś podkreśla, tym bardziej to będzie podejrzane :o) W tym miesiącu nastąpi istny festiwal hipokryzji. Jeśli ktoś powołuje się na zasady, patriotyzm, naród i inne wielkie słowa, to tym bardziej przyjrzyjcie się takiej osobie. To jest dobry miesiąc na weryfikację znajomości i zaufajcie swojej intuicji. Po co Wam wilk w owczej skórze? Ale z drugiej strony przyjrzyjcie się też uważnie przyjaciołom i znajomym, którzy robią dobrą minę do złej gry. Mogą bowiem mieć poważne problemy, do których wstydzą się przyznać. Wyciągnijcie do nich rękę, być może czasem wystarczy po prostu kogoś wysłuchać, objąć, pocieszyć. Spróbujcie zajrzeć "pod powierzchnię" ludzkich zachowań, ten miesiąc to ułatwia. Być może ktoś bliski ma poważne kłopoty ale na wszystkie zapytania odpowiada z uśmiechem, że nic takiego się nie dzieje. Ten miesiąc może u wielu osób spowodować powrót starych traum i wspomnień. Bądźcie wtedy przy nich. Zazwyczaj ci którzy epatują swoimi traumami na pokaz, robią to aby manipulować innymi. Ci którzy szczerze coś przeżywają, zazwyczaj nie afiszują się z tym. Bądźcie więc uważni. Odwiedźcie samotną sąsiadkę, zadzwońcie do kogoś bliskiego, zaoferujcie pomoc, zaproście na Święta. To dobry czas na wszelkie "prace" nad swoja osobowością. Łatwiej będzie dostrzec teraz źródło problemu a nie tylko jego skutki. Świetny moment na szukanie pomocy i wsparcia u psychologa czy doradcy. Ale wybierzcie tę osobę mądrze. Znakomity moment na pogodzenie się i darowanie dawnych uraz. Pod warunkiem że robimy to szczerze a nie po to aby coś w ten sposób uzyskać. Miesiąc ten generalnie pomaga wydobyć coś co jest ukryte. Wydobyć aby uleczyć. Wykorzystajcie tę szansę. Metoda dowolna; Dwupunkt, ustawienia Hellingera, wizyta u psychoanalityka czy nawet szczera z kimś rozmowa. Wybierzcie drogę i zróbcie pierwszy krok. Po co wlec za sobą kotwice?

To jest też świetny czas na przegląd szaf i rupieci. Oczyśćcie dom, możecie nawet okadzić go białą szałwią czy w jakikolwiek inny znany sobie sposób. Wyjdźcie do ogrodu i pobawcie się ogrodnictwem, zaprzyjaźnijcie się z nowymi roślinami. To są żywe istoty. Zaproście do ogrodu pożyteczne owady. Świetnie się sprawdza Budleia - motyli krzew. Wystawcie miseczkę z wodą dla jeży, ptaków i innych małych zwierząt. Kontakt z naturą zawsze przynosi ukojenie i radość. Pięknie w tym czasie wypadają Święta. Niech będą dla Was fantastycznym czasem spędzonym razem, niezależnie od przekonań czy wiary. I ja Wam życzę wspaniałego, ciepłego i harmonijnego przeżycia tego czasu.
A więc pogodnych i radosnych :o)

Wielkanoc

A teraz przyjrzymy się poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ).

Drzewo Yang - zapowiada się bogatsze życie towarzyskie i mogą pojawić się jakieś bardzo ciekawe propozycje. Uważaj jednak na ukrytych wrogów, którzy mogą chcieć pokrzyżować Twoje plany. Paradoksalnie jednak, dzięki ich działaniom możesz nawet coś zyskać. Generalnie wszystko powinno się teraz układać po Twojej myśli. To dobry czas na ważne decyzje i zmiany.

Drzewo Yin - nie oceniaj ludzi po pozorach, bo możesz przegapić wartościową znajomość. Pamiętaj, że nie ten przyjaciel kto się wciąż uśmiecha tylko ten co jest szczery. Przed Tobą wiele pracy i być może jakieś zaległości do odrobienia. Nie licz na pomoc innych, bo wszyscy będą teraz zajęci własnymi sprawami, zakasz rękawy i do roboty! Koniec miesiąca może być bardzo interesujący.

Ogień Yang - problemy, które widzisz przed sobą, nie są takie straszne na jakie wyglądają. Czekają też jakieś decyzje związane z zaległymi sprawami, być może w tle jest jakaś nieruchomość. Spokojnie sobie poradzisz, tylko...zabierz się do nich :o) Odwlekanie spraw może Ci później skomplikować życie. Uporządkuj rachunki bo może pojawić się kontrola.

Ogień Yin - coś ważnego odkryjesz. Będziesz zdziwiony że tak późno na to wpadłeś :o) Pojawi się wsparcie ale trzeba będzie się czymś z kimś podzielić. Postaw więc na współpracę i działania w zespole. Jeśli chciałbyś działać sam, wyczerpiesz szybko swoje siły i możliwości. Dobry czas na załatwianie spraw prawnych. Uporządkuj papierki bo może pojawić się kontrola.

Ziemia Yang - zapowiada się trochę trudny miesiąc i jakieś sprawy do załatwienia, między innymi mogą być prawne lub notarialne. W tle całkiem duże pieniądze. Z pozoru wszystko może wyglądać na groźne, ale pojawi się wsparcie z niespodziewanej strony i to Ci wiele ułatwi. Trochę stresów będzie. Jeśli z kimś się spierasz, możliwa jest zgoda/ugoda i będziesz mógł wreszcie zamknąć ten rozdział.

Ziemia Yin - w tym miesiącu możliwy jest awans, na który czekałeś i w tle są też pieniądze, więc może jakaś podwyżka lub nagroda. Dobry miesiąc na zdecydowany krok w karierze i rozpoczęcie jakiegoś następnego etapu. Dla pań Ziemi Yin - ten czas może być bardzo romantyczny, może pojawić się bardzo interesujący adorator i w dodatku bogaty. Niewykluczony książę z bajki :o)

Metal Yang - zapowiada się jakiś zastrzyk gotówki, wygrana, premia lub grant. Jeśli potrzebujesz wsparcia to jest to dobry moment na zwrócenie się do właściwej osoby. Będzie to też miesiąc wydatków i możliwe jest jakieś nieporozumienie związane z finansami; być może coś źle policzyłeś i będziesz musiał wpłacić coś w jakimś urzędzie. Generalnie bardzo pracowicie ale z satysfakcją.

Metal Yin - dla Ciebie możliwa jest podwyżka, ale może nie być taka jakiej się spodziewałeś. Będzie wsparcie i siły do działania, więc to może być bardzo skuteczny miesiąc. Panowie Metale Yin powinni się dokładniej rozejrzeć wokół, być może ta jedyna jest gdzieś w pobliżu. Jeśli macie już partnerki, uważajcie na słowa, ponieważ możliwe są kłótnie a nawet burzliwe rozstania.

Woda Yang - rzuci się w wir działania i nic ani nikt jej nie powstrzyma. Po przezwyciężeniu początkowych kłopotów, koniec miesiąca może przynieść ciekawe możliwości finansowe. Bardzo dobrze sprawdzi się praca zespołowa. Ale nie narzucaj wciąż swojej woli, wysłuchaj czasem tego co inni mają do powiedzenia. Wskazana jednak odrobina asertywności aby nie wykonywać pracy za innych, bo nie o to chodzi. Samotni panowie powinni się odważyć i wykonać pierwszy krok.

Woda Yin - zapowiada się miesiąc pełen wyzwań i być może trzeba będzie komuś pomóc. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Nie wszyscy będą rozumieć Wasze intencje, więc możliwe są też nieporozumienia. Starajcie się wyrażać jasno i precyzyjnie. Pod koniec miesiąca możecie czuć się zmęczeni ale z satysfakcją i może nawet jakąś nagrodą. Dobry miesiąc na usunięcie zaległości aby zrobić miejsce dla nowych spraw.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

3 kwietnia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na marzec 2017


Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 10:33 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 16:18 DST.

W lutym wiele się działo i wielka siła żywiołu Wody Yang spowodowała wiele wydarzeń i wiele ludzkich reakcji. Był problem z zaporą wodną, były gigantyczne opady deszczu i śniegu w różnych miejscach, uważane za rekordowe. Bo Woda Yang nie zna hamulców - jeśli działa, to na oślep i całą swoją siłą. Jeśli nie ma silnych brzegów lub koryta, nie potrafi się zatrzymać. Dlatego wszystko w tym miesiącu mogło być rekordowe, przesadzone i przerysowane. Zdawać by się mogło, że oto teraz wracamy do normalności, bo przychodzi Woda Yin ponad Królikiem. Ale czy naprawdę czeka nas spokojniejszy miesiąc? Zaraz się temu przyjrzymy....

W innym roku moglibyśmy swobodnie odetchnąć i zająć się wreszcie swoimi sprawami, ale w roku obecnym niestety energie marca mają bezpośredni konflikt z energiami roku Koguta. I to na każdej płaszczyźnie. Woda Yin kontra Ogień Yin i Królik kontra Kogut (te zwierzęta są dokładnie naprzeciwko siebie w chińskim zodiaku i dlatego mówi się, że tworzą konflikt). No dobrze, ale co dla nas z tego wynika?

Spokojnie, będzie się działo, ale konflikty nie zawsze oznaczają złe rzeczy. Wszystko zależy jak się je wykorzystuje i jaki ktoś ma wykres astrologiczne, co dla tej osoby oznacza taki konflikt. Wiele osób przestraszonych tym konfliktem pisze do mnie i prosi o radę. Od razu zaznaczam: konflikt zasadniczo oznacza zmianę. Ale czy na dobre czy na złe - to już zależy od sytuacji. Wiele osób uwolni się w tym miesiącu od toksycznych relacji i od jakichś kłopotów. To będzie jak cięcie, po prostu odetnie się niepotrzebną kotwicę trzymającą nas w miejscu i będzie można wyruszyć naprzód. Tak wiec część osób odetchnie z ulgą w tym miesiącu, bo zakończą jakiś nieprzyjemny etap swojego życia. Z drugiej strony będą też osoby, które niestety coś stracą. Co to będzie - zależy od ich wykresu osobistego. Dlatego na wszelki wypadek warto w tym miesiącu postępować ostrożnie i dobrze się zastanowić przed jakąkolwiek decyzją. Nic nie robimy teraz "na wariata". Warto skonsultować swoją decyzję z kimś kto się na danym temacie zna. Jeśli zamierzacie zainwestować pieniądze, poradźcie się prawnika, poproście aby pomógł Wam napisać dobrą umowę i znalazł wszystkie ewentualne kruczki. Trzeba też teraz bardziej uważać na zdrowie i możliwość złamań i zwichnięć. Może na wszelki wypadek odpuśćcie sobie ryzykowne sporty, zdejmijcie nogę z gazu i przy wiosennych porządkach korzystajcie z nowej drabiny a nie tej, w której co drugi szczebel jest spróchniały, ok? Na wszelki wypadek uważałabym też przy wizytach u fryzjera, bo łatwo teraz o uszkodzenie włosów lub złe cięcie, z którym będziecie musieli żyć przez pół roku :o) Może wstrzymajcie się więc z jakimiś radykalnymi zmianami. W kwietniu przed Świętami jeszcze ze wszystkim zdążycie :o)

Jakąś taką drobną wskazówką może być to, że jeśli w ostatnich miesiącach powodziło Wam się świetnie i bez kłopotów, to teraz może nagle coś wyskoczyć. Bądźcie przygotowani na szybką reakcję i miejcie zawsze w pogotowiu plan B a nawet C. Jeśli coś planujecie, miejcie na uwadze zmianę planów. Może więc lepiej zaczekać z ważnymi wydarzeniami i decyzjami w Waszym życiu. Z drugiej strony są ci, którzy ostatnio przez dłuższy czas mieli kłopoty i pod górkę. Dla tych może wreszcie zaświecić światełko w tunelu (nie w TYM tunelu, ok? :o) Ale nadal postępujcie ostrożnie. Wszystko zależy od tego co oznaczają żywioły w Waszych wykresach. Zajrzyjcie do kalkulatora na mojej stronie. Zasada jest taka, że jeśli jesteście na przykład Drzewem (patrzymy w dniu urodzenia u góry), to Ogień oznacza Wasze plany, działania i dzieci, Ziemia to Wasze pieniądze, Metal to prawo, obowiązki i stresy, Woda to wsparcie, nauka i dom rodzinny a Drzewo to przyjaciele....i wrogowie. Inne żywioły będą mieć analogicznie.
W tym miesiącu jest konflikt Metalu z Drzewem, więc żywioł Drzewa w Waszym wykresie może "oberwać" (Metal kontroluje Drzewo). Wiele Drzew wyplącze się więc z toksycznych relacji (Metal "wytnie" drugie Drzewo) ale z drugiej strony ktoś może też stracić przyjaciela lub pojawią się jakieś problemy w jego/jej życiu. Drugi konflikt dotyczy Ognia i Wody. Tutaj sprawy związane z Ogniem mogą zostać poruszone. Trochę na ten temat dla poszczególnych żywiołów osobistych napiszę też pod koniec tej przepowiedni. To wszystko oczywiście są tylko ogólne uwagi, ponieważ aby powiedzieć dokładniej coś o osobie - trzeba zbadać dokładniej wykres osobisty (przy okazji zapraszam na moje kursy astrologii - będziecie wtedy niezależni i zawsze przygotowani :o)

Ale jeszcze tak ogólnie. Tendencja do przesady z zeszłego miesiąca będzie zmniejszona ale za to pojawi się konflikt miedzy zdrowym rozsądkiem, logiką a emocjami. Będzie większa tendencja do ustępowania gdy się stoi na straconej pozycji. W zeszłym miesiącu było to raczej rzucanie się na oślep nie bacząc na konsekwencje. To nie znaczy oczywiście, że ludzie teraz dadzą się tak łatwo przekonać do czegoś. Co to to nie! Raczej ustąpią z rozsądku ale schowają urazę do kieszeni w nadziei, że kiedyś czasy się odmienią :o) Królik słynie z dyplomacji a jak wiadomo czasem - szczególnie w polityce - mówi się rzeczy, które inni chcą usłyszeć. Bądźcie więc ostrożni słysząc wszelkie deklaracje i przyrzeczenia.

Wiele spraw zostanie teraz poddanych dyskusji. Temat aborcji (ze względu na obecność energii 7 symbolizującej między innymi nóż i kończenie czegoś) powróci z wielką siłą. Tak jak w zeszłym miesiącu była skłonność do przesady i parcia na oślep, tak teraz z kolei mogą się pojawić kompletnie skrajne poglądy. Nadal będzie więc ciężko się dogadać. Wiele usłyszymy teraz o sprawach związanych z płciowością i seksem. Powróci gender, sprawy LGBT, antykoncepcja i sprawy związane ze zdrowiem kobiet. Również szczepienia wywołają teraz falę emocji. Energia 7 rezydująca teraz w centrum wykresu, jest czasem zwana energia niszczenia. Można niszczyć coś starego aby zamienić na nowe - albo niszczyć dla zemsty czy pokazania swojej władzy nad kimś. Usłyszymy więc też wiele na temat ochrony przyrody, wyburzeń jakichś budynków, zmiany praw. Energia 7 ma mnóstwo znaczeń; między innymi jest to nóż lub pocisk, więc niewykluczone że jakaś ważna osoba zostanie zasztyletowana lub postrzelona. Może być też mowa o handlu metalami szlachetnymi i biżuterii. W mediach znajdziemy też informacje o sprawach finansowych, bitcoinach i skarbówce. To wszystko związane jest z Metalem energii 7. Będzie też o biżuterii i młodych kobietach. Duże emocje mogą też wywołać teraz leki, różne terapie (akupunktura, marihuana) i chirurgia. Niewykluczone że wyjdzie na jaw jakaś sprawa związana z jakąś jednostką medyczną lub firmą farmaceutyczną. Wiele będzie pomówień i oszczerstw, mogą też dotrzeć do was jakieś niebywałe plotki i teorie spiskowe. Złote czasy dla dziennikarzy śledczych; będą teraz na przysłowiowej fali.

Jeśli spojrzeć na to geograficznie, unikałabym kierunków południowego i wschodniego, bo mogą tam spotkać nieprzyjemności. Szczególnie południe wygląda nieciekawie teraz i może to dotyczyć południowych dzielnic miast, krajów czy nawet kontynentów. Na wschodzie unikałabym terenów górzystych i sejsmicznych. Ok, jeszcze południowy zachód - tam jakaś wichura może być bardzo nieprzyjemna i coś poniszczyć. Tak więc nie jedziemy w ten rejon z namiotem, ok?

No dobrze a jak można z sensem wykorzystać tę energię? Wspaniale będą teraz szły prace ogrodnicze. Przytnijcie drzewka i krzaczki żeby zdrowo rosły, zaplanujcie nowe rośliny na rabatach, wymieńcie stare rzeczy na nowe. Dobry czas do oczyszczania rabat, przeglądania cebulek. Wspaniały czas na remonty (ale uważajcie na drabinach i odpuśćcie sobie remontowanie zachodnich i południowych części mieszkania. Chyba że musicie ale wtedy poradźcie się konsultanta feng shui - poda Wam bezpieczne daty).

To jest też najlepszy moment na obłożenie się książkami motywacyjnymi i pracę nad sobą. Można więc teraz łatwiej rozpocząć (i kontynuować!) jakąś terapię czy dietę. Takie wiosenne porządki w swoim wnętrzu. Odetnijcie się od toksycznych osób, wyrzućcie stare popsute rzeczy, zróbcie miejsce na nowe. Zajrzyjcie do szaf. Idzie wiosna! Postawcie w tym miesiącu na minimalizm w otoczeniu a za to zajmijcie się na bogato wnętrzem swojej duszy. Czyli stawiamy na zmiany ale kontrolowane.
Warto też zrobić porządek w komputerze, na dyskach, uporządkować stare zdjęcia, zmienić zdjęcie na pulpicie. Poszukajcie też nowych inspiracji wnętrzarskich, związanych ze stylem życia. Teraz jest dobry czas. Dobry czas też na śpiewanie i granie, wiec wiele sukcesów odniosą też muzycy. I wreszcie jest to też dobry czas dla astrologów i doradców. Prawdopodobnie będziecie mieć teraz pełne ręce roboty, bo ludziom się życie zmienia właśnie teraz :o)

I przede wszystkim nie bójcie się tych zmian; pewne rzeczy muszą się wydarzyć aby potem było lepiej. Trzymajcie rękę na pulsie wydarzeń, rozwijajcie się, sięgnijcie po jakąś filozoficzną mądrą i inspirującą książkę. Zajrzyjcie też na YouTube do mnicha Ajahn'a Brahm. Jest kilka jego wykładów po polsku. Spojrzycie na życie i sprawy z innej perspektywy....i wiecie co? Spodoba Wam się :o) A więc do dzieła, byka za rogi i zróbcie miejsce dla nowego w swoim życiu, bo najlepsze czeka za rogiem :o)

A teraz coś dla poszczególnych żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ):

Drzewo Yang - coś czego się spodziewaliście może Wam umknąć sprzed nosa. Dlatego nie spoczywajcie na laurach tylko dbajcie o swoje sprawy, zakaszcie rękawy i do roboty. Szczególnie że możecie stanąć przed jakaś bardzo ważną decyzją. Błędy popełnione w tym momencie będzie bardzo ciężko naprawić.

Drzewo Yin - jakiś problem z przeszłości rozwiąże się prawie sam. Dlatego zamiast wciąż rozmyślać o dawnych wydarzeniach, bierzcie się do pracy, bo możecie bardzo dużo teraz zyskać. Świetny czas do zawierania przyjaźni i nawiązywania współpracy. W grupie siła. Niewykluczona jakaś bardzo miła propozycja z daleka.

Ogień Yang - spodziewany awans lub nagroda może się nieco opóźnić. Na razie wszystkie siły włóżcie na merytoryczne przygotowanie, bo możecie sięgnąć wyżej niż oczekiwaliście :o) Możecie też stanąć przed wyborem: pieniądze albo dalsza nauka. Ktoś z daleka może trochę namącić ale ostatecznie wszystko powinno się dobrze skończyć. Panie Ognie Yang muszą uważać na nieporozumienia i plotki, które mogą je poróżnić z ukochanym.

Ogień Yin - dzięki przypadkowemu zbiegowi okoliczności unikniecie kary za coś co zrobiliście nie tak ale następnym razem nie powtórzcie już tego błędu. Możecie liczyć na wsparcie przyjaciół z daleka, ale uważajcie aby nie zranić kogoś przez swoje nadmierne ambicje. W samochodzie - noga z gazu. Niewykluczone jakieś sprawy notarialne do załatwienia.

Ziemia Yang - czekają jakieś sprawy związane z finansami. Wygląda na to, że racja jest po Waszej stronie ale na pieniądze jako takie będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Potrzebna będzie kreatywność, bo pojawią się nowe wyzwania, być może jakieś nowe aspekty starej sprawy. Możecie liczyć na wsparcie osób życzliwych. Panowie Ziemie Yang muszą więcej czasu poświęcić partnerkom, aby te nie poczuły się zaniedbane, bo kłopoty gotowe. Panie Ziemie Yang powinny zrobić pierwszy krok, bo chłop nieśmiały jest :o) Weźcie jakiś drobny prezent pod pachę i ruszajcie :o)

Ziemia Yin - czekają jakieś sprawy do rozwiązania. Ktoś starszy w rodzinie może teraz wymagać opieki. Miesiąc pełen niespodziewanych zdarzeń. Uważajcie ze swoimi planami, ponieważ może zajść potrzeba szybkiej ich zmiany. Rzeczy będą się zmieniać jak w kalejdoskopie, czeka Was wiele zaskoczeń a może nawet jakieś rozczarowanie. Nie obiecujcie sobie więc zbyt wiele. Sprawdźcie czy zapłaciliście wszystko w terminie. Spokojnie, w przyszłym miesiącu wszystko się wyjaśni i ułoży.

Metal Yang - dzięki Waszej kreatywności możecie zostać dostrzeżeni przez szefa albo nawet otrzymać jakąś nagrodę. Niestety ujawnią się też złośliwcy i zazdrośnicy i będą próbować pod Wami kopać dołki. Nie przejmujcie się, bo kto pod kim...i tak dalej :o) Wyrażajcie się jasno i konkretnie, bo otoczenie może teraz opacznie rozumieć Wasze intencje. Jeśli panowie Metale Yang planują umówić się z sympatyczną koleżanką, kluczem będzie jakiś niezwykły pomysł. Do dzieła!

Metal Yin - dość pracowity miesiąc i warto nauczyć się prosić o pomoc. Delegujcie zadania. Nie jesteście Robocopami, ok? Szczególnie że będzie sporo pośpiechu, terminy i stres. Nie dajcie się wrobić w cudze zadania bo i tak macie dość swoich. Zbyt wysokie ambicje niestety nie pomogą :o) Ktoś z daleka z radością rzuci się na pomoc ale pamiętajcie potem o rewanżu. Uważajcie na wydatki aby nie przesadzić.

Woda Yang - staniecie przed ważną decyzją, czy rzucić się na coś całkowicie nowego czy pozostać przy starym. Nowy pomysł wygląda całkiem dobrze ale mierzcie zamiary na siły. Ktoś z daleka chętnie się w to włączy ale potem może się okazać że sukces ma wielu ojców i ktoś może chcieć sobie przypisać Wasze osiągnięcia. Pilnujcie więc swoich spraw. Dobrze napisana umowa może być kluczem do sukcesu, tym bardziej, że otoczenie może teraz opacznie odczytywać Wasze intencje.

Woda Yin - świetny miesiąc do działań w grupie. W tle jest możliwość prestiżowej nagrody. Uważajcie jednak aby dobrze zaplanować ten czas i unikajcie zaległości, bo te mogą Wam pokrzyżować wszystkie plany. Nie przesadzajcie z imprezami i marnowaniem czasu, ponieważ teraz liczy się czas. Weźcie także pod uwagę możliwość, że ktoś starszy w rodzinie może potrzebować waszej uwagi; zastawcie więc na wszelki wypadek jakiś margines czasowy. W przyszłym miesiącu będziecie mogli sobie pofolgować, ale teraz pracę, ważne działania i naukę postawcie na piedestale, ok? Podziękujecie mi później :o)Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 marca 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK KOGUTA - prognoza na luty 2017


Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 3 lutego o godzinie 16:34 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 10:33.

Będzie to pierwszy miesiąc Roku Ognistego Koguta. Poczujemy zatem istotne zmiany w energiach. W lutym mamy Wodę Yang ponad Tygrysem. Woda Yang daje obraz oceanu, wielkiej wody, wielkiej siły podczas gdy Tygrys jest silnym Drzewem ale w Tygrysie rodzi się też Ogień. Może to zapowiadać wiele zdarzeń; miedzy innymi powolne budzenie się jakiegoś podwodnego wulkanu. Ostatnio naukowcy zaczynają uważniej się przyglądać superwulkanowi Campi Flegrei we Włoszech. Niekoniecznie będzie to jeszcze moment wybuchu ale niewątpliwie coś może zacząć się dziać w jakimś wulkanie. W magicznym kwadracie Luo Shu widzimy w tym roku gwiazdę 5 zapowiadającą nieszczęścia i wypadki - na południu. Może to oznaczać jakieś groźne wydarzenia w jakimś kraju na południu kontynentu lub w południowej części jakiegoś kraju. Wszystko by wskazywało na południe Włoch i owo Campi Flegrei, ale miejmy nadzieję, że jeszcze nie tym razem....ponieważ oznaczałoby gigantyczne straty i wielką liczbę ofiar. Ogień i Drzewo znajdujące się w Tygrysie to bardzo wybuchowa mieszanina.

Być może usłyszymy w tym miesiącu więcej na temat zdarzeń związanych z wybuchami czegoś w pobliżu Wody (nad Tygrysem jest Woda Yang) albo eksplozjami jakichś zbiorników wody lub rurociągów. Gdzieś może nastąpić wyciek ropy lub gazu, być może nastąpi wybuch przy jakimś odwiercie. Może to też oznaczać jakąś próbę jądrową pod wodą albo generalnie jakąś eksplozję pod wodą, może nawet w jakimś podwodnym okręcie. Woda może również coś zalać - przyjrzałabym się uważniej zaporom wodnym. W pogodzie mogą pojawić się obfite deszcze połączone z wyładowaniami atmosferycznymi. W chłodnych miejscach może to oznaczać obfite śnieżyce i burze śnieżne. Wciąż uważałabym na lawiny. W zeszłym miesiącu zapowiadałam, że lawina może zebrać żniwo i niestety tak się stało. Obraz energii mówi nam też o gejzerach i gorących źródłach czy termach, więc niewykluczone że i o takich miejscach usłyszymy. Niestety więcej może być też ofiar załamującego się lodu, więc uważajcie na siebie i nie ryzykujcie. W domach sprawdźcie piece w kotłowniach i popularnie zwane "junkersy" w łazienkach, bo mogą nastąpić awarie, szczególnie w południowych i południowo zachodnich i zachodnich częściach domu. Może też nastąpić jakaś awaria w przesyle ciepła.

Woda Yang ponad Tygrysem ma również swoje dobre znaczenia. Woda generalnie symbolizuje poczucie wolności, komunikację i mądrość, więc może się też coś dziać w tych kwestiach. Ludzie będą mieć większą tendencję do dogadania się, chociaż sporo może być tu jeszcze narzucania swojej opinii. Niemniej pojawi się wreszcie dialog. Trzeba jednak uważać na zalew sprzecznych informacji, przy czym "zalew" to dobre słowo. Niestety może to tez oznaczać jakąś kampanię, zmasowane publikacje memów czy innych tego typu treści. Czasem jest sytuacja "nie wiem, ale się wypowiem" i w tym miesiącu często tak właśnie będzie. W tej "powodzi" informacji musimy wyłowić ważne i prawdziwe treści.

Woda Yang to silne poczucie wolności, więc ludzie mogą być teraz bardziej asertywni. Z drugiej strony Woda Yang zalewa teren swoją przemożną siłą. W relacjach międzyludzkich Woda Yang jest obrazem czegoś, co nie zna granic i nie zatrzymuje się. Innymi słowy to obraz kogoś kto nie wie kiedy przestać.
Aby ten miesiąc wykorzystać sensownie, postawcie sobie rozsądne granice. Tłumaczycie komuś jeden raz, dwa razy, ale nie narzucajcie się jeśli widzicie, że osoba wciąż nieprzekonana. Jeśli za coś się bierzecie i wszystko wskazuje na to, że to zły kierunek, nie upierajcie się. Wybierzcie plan B. Szkoda czasu. Po prostu. Ten miesiąc będzie testem Waszych umiejętności reagowania na zmieniającą się sytuację. Strzeżcie się nadmiarów. Energie będą kusiły do przesady. Do wartościowania na białe i czarne oraz do wieszania wszystkich przysłowiowych psów na osobie, której nie lubicie :o) Wyciągnijcie więc z tej Wody jej lepszą stronę - mądrość. Zwolnijcie bieg w tym miesiącu i dajcie sobie czas na ocenę sytuacji, nie podejmujcie decyzji "na wariata". Bo w ten sposób niewiele osiągniecie.

Niewątpliwie będzie sporo mowy o mediach i przekazywaniu informacji oraz o transporcie, ponieważ to jest domena Wody. A więc stocznie, abonament RTV i wolność mediów. To będzie teraz na tapecie. Może pojawić się próba zamknięcia "ust" jakiejś gazecie czy kanałowi telewizyjnemu. Być może jakaś rozgłośnia radiowa będzie mieć kłopoty. Sprawa rejestracji telefonów też się pojawi. Kwestia zbierania danych osobowych, naruszenie tajemnicy. Pod pozorem zwiększenia bezpieczeństwa rzecz jasna....Będzie więc ciekawie.
Wróci temat szkolnictwa i to mocno, choć tak naprawdę nawet nas nie opuścił. Usłyszymy też o zdrowiu i szczepieniach. Jakieś dyskusje mogą tez wyniknąć w związku z handlem, mogą pojawić się nowe zasady.
Tak naprawdę te sprawy trzeba wreszcie rozwiązać i to mądrze rozwiązać; dobrze więc że wracają.

Tymczasem zwyczajni ludzie, korzystając z tej fali energii, powinni zabrać się za naukę i rozwój osobisty. Zgłębić jakąś dziedzinę. Będziecie mieć teraz bardzo chłonny umysł. Dobry czas też dla studentów i naukowców. W kontaktach z innymi trzymajcie umiar - niech ta Woda płynie w określonych brzegach i niech nie zalewa pól :o) Ale wgłębiając się w tajniki jakiejś wiedzy - nie hamujcie się, teraz wszystko jest możliwe - możecie coś ważnego odkryć. Coś czego szukaliście latami. Do dzieła więc!

Jeśli chodzi o kierunki w Feng Shui, niestety na południu kontynentu lub jakiegoś kraju może nastąpić silne trzęsienie ziemi albo nawet przebudzenie się jakiegoś wulkanu. Miejmy nadzieję, że nie będą to znów Włochy, ponieważ tam już sporo tragedii się wydarzyło....

Południowy zachód też nie wygląda jakoś specjalnie przyjaźnie. Tam się też może jakaś katastrofa wydarzyć. Bądźcie więc ostrożni podróżując w rejony sejsmiczne i wulkaniczne. Kierunek południowo wschodni z kolei może zasłynąć z jakiegoś wielkiego ognia czy pożaru. W ogólności te trzy kierunki związane z południem mogą przynieść eksplozje i pożary. Tak więc na ferie lepiej udać się w jakieś inne rejony. Oczywiście nie znaczy to, że jest tam tak niebezpiecznie, że tylko siedzieć w domu. Popatrzcie, tysiące samolotów codziennie lata nad nami a tylko co jakiś czas zdarza się wypadek. Podobnie przy lawinach czy trzęsieniach ziemi. Trzeba mieć wielkiego pecha aby znaleźć się akurat w danym miejscu i w danej godzinie. Tak więc nie wpadajcie w panikę, ale gdy podróżujecie w strefy sejsmiczne, wybierajcie hotele nowe i niskie, ponieważ najprawdopodobniej one są już budowane w taki sposób, że nic Wam się w nich nie stanie. Reszta jest już w rękach Opatrzności, czy jak kto woli - Przeznaczenia.
Do nauki więc, kochani, bierzcie byka za rogi. Nauka i wiedza to krok w kierunku niezależności. Przecież macie potencjał. Teraz tylko znajdźcie odpowiedź na pytanie w którym kierunku się udacie i w jaki sposób to zrobicie. Powodzenia!

Teraz przyjrzymy się, co czeka poszczególne żywioły osobiste w lutym - pierwszym miesiącu Roku Ognistego Koguta.(Żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui )

Drzewo Yang - będzie musiało pochylić się nad zaległościami i nad jakimiś problemami z przeszłości. Pracowity czas i trochę męczący. Ktoś może chcieć zrzucić na Was odpowiedzialność za coś. Ktoś z daleka poda jednak pomocną dłoń i wszystko powinno się dobrze zakończyć. Niewykluczony zaskakujący prezent.

Drzewo Yin - otrzyma wsparcie i z wielką energią zabierze się do działania. Mogą co prawda pojawić się fałszywi przyjaciele kopiący dołki, ale przy odrobinie kreatywności wyjdziecie z wszystkiego obronną ręką i jeszcze skorzystacie. W myśl przysłowia: "kto pod kim dołki kopie...." Finanse zapowiadają się całkiem obiecująco.

Ogień Yang - może liczyć na nowe interesujące znajomości. Niewykluczony udział w jakimś większym projekcie. Będzie trochę stresów przez nieżyczliwych ludzi i urzędników. Trzeba też będzie przekopać się przez stare sprawy, ale dzięki temu możecie trafić na coś co przegapiliście w przeszłości a co może Wam teraz bardzo pomóc.

Ogień Yin - niewykluczony awans lub słowa uznania. Ktoś kogo uważaliście za nieżyczliwego - właśnie teraz bardzo Wam pomoże. Zmienicie zdanie o pewnej osobie. W pracy jednak uważajcie, bo ktoś może próbować zablokować Wasz awans lub zaszkodzić pozycji w pracy. Samotne panie Ognie Yin mogą się teraz rozglądać w poszukiwaniu tego jedynego. Ale mężatki powinny trzymać rękę na pulsie wydarzeń, bo może pojawić się urodziwa rywalka....

Ziemia Yang - zapowiada się jakieś nieporozumienie związane z pieniędzmi. Uważajcie na kieszonkowców i bądźcie ostrożni przy podpisywaniu papierów, bo możecie stracić sporo pieniędzy. Trochę stresujący miesiąc i dużo do załatwiania. Ale w sytuacjach podbramkowych możecie liczyć na pomocną dłoń. Mogą być konieczne spore i nieoczekiwane wydatki,; bądźcie więc ostrożni w tym zakresie.

Ziemia Yin - czekają wydatki. Niewykluczona większa inwestycja. Spodziewana podwyżka lub premia może się niestety opóźnić; nie dzielcie więc skóry na niedźwiedziu. Będzie jednak wsparcie i pomoc i to ze strony osoby, po której byście się tego nie spodziewali. Premia i podwyżka musi zaczekać, ale za to możliwy jest awans lub poprawa warunków pracy. W ślad za ty, nieco później - przyjdą też pieniądze. Żonaci panowie powinni się bardziej starać o swoje partnerki, ponieważ na horyzoncie może pojawić się ktoś bardziej cierpliwy i usłużny od Was.....

Metal Yang - czeka pracowity miesiąc i niewykluczony jest awans. Możliwe też pieniądze z zaskakującego źródła; może to być też drogi prezent, premia lub jakaś dotacja czy grant. Będzie jednak trochę denerwujących momentów i być może zemści się na Was jakaś zaniedbana zaległość :o) Bądźcie też przygotowani na jakieś zmiany w pracy. Spodziewany kontrakt może nie zostać podpisany, coś się może opóźnić.

Metal Yin - tu trzeba będzie kreatywności aby usunąć ze swojej drogi pewne blokady. Jeśli prowadzicie firmę, zastanówcie się nad faktycznymi korzyściami, czy aby nie dopłacacie do tego interesu. Jeśli pracujecie u kogoś, możliwy jest awans i podwyżka. Pojawią się życzliwi ludzie i otrzymacie ogromne wsparcie. To dobry czas na załatwianie trudnych spraw.

Woda Yang - życie towarzyskie nabierze teraz rumieńców, ale pieniądze mogą zniszczyć niejedną przyjaźń - pamiętajcie o tym. Właśnie z tego względu możecie teraz stracić przyjaciela. Możecie też mieć wrażenie, że to Wy się napracujecie a ktoś inny spija śmietankę....Może się teraz rozpaść wiele spółek. Ważna okaże się opinia kogoś z daleka. Ogólnie pracowity i trochę stresujący miesiąc.

Woda Yin - dobry czas na działania, bo konkurencja i wrogowie zajęci są sobą. Planujemy więc teraz śmiałe ruchy. Trzeba jednak wykazać się kreatywnością. Jeśli prawidłowo to rozegracie, możliwy jest awans i podwyżka albo zdobycie jakiegoś kluczowego klienta. Nie martwcie się jeśli ktoś zgarnie jakąś nagrodę teraz i to za coś w czym braliście udział. Wy dostaniecie większą ale nieco później :o) Dla panów - niewykluczony rozkwit uczuć do pewnej damy.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

1 lutego 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
Przepowiednia Feng Shui na Rok Ognistego Koguta - tu się dowiesz co ten rok chowa dla Ciebie w zanadrzu...
Przepowiednie astrologiczne dla żywiołów osobistych:

Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.


Kalkulator jest tutaj.

Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yang

drzewo yin drzewo yin

ogień yang ogień yang

ogień yin ogień yin

ziemia yang ziemia yang

Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia yin ziemia yin

metal yang metal yang

metal yin metal yin

woda yang woda yang

woda yin woda yin

Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda Yin

PRZEPOWIEDNIA FENG SHUI WIELKIEGO MISTRZA RAYMONDA LO NA ROK KOGUTA!


Tłumaczenie: Małgorzata Gałkowska-Błądek
Przepowiednia została przetłumaczona za uprzejmą zgodą Mistrza Raymonda Lo.
Oryginał znajdziesz na stronie Mistrza.
Wstęp

Chiński kalendarz, znany powszechnie jako Kalendarz Rolniczy lub Kalendarz Hsia, jest zaskakująco dokładnym systemem, który nie tylko opisuje przebieg czasu ale stanowi też narzędzie do przepowiadania przyszłości. Słynny tradycyjny system przepowiadania przyszłości - Cztery Filary Przeznaczenia - w swoim odczycie losu osoby, opiera się właśnie o Kalendarz Hsia i datę urodzenia zapisaną w odpowiednim formacie. Unikalną cechą tego kalendarza jest to, że wszystkie informacje związane z czasem - rok, miesiąc, dzień i godzina - są przedstawione w postaci pięciu żywiołów: Metalu, Wody, Drzewa, Ognia i Ziemi. Żywioły te uważane są za podstawowe komponenty wszystkiego co istnieje we Wszechświecie. Relacje między tymi elementami pozwalają dokładnie przewidzieć co się może wydarzyć w czyimś życiu i stąd dzięki użyciu tej wiedzy, można zwiększyć pomyślność i zminimalizować pecha.

Rok Koguta

Rok Koguta 2017 w Kalendarzu Hsia symbolizowany jest przez dwa żywioły - Ogień Yin ponad Metalem. Zgodnie z cyklem tworzenia i niszczenia, rządzącym relacjami między żywiołami, Ogień zwycięża Metal, więc te dwa żywioły są w relacji niszczącej i walczą ze sobą. Zazwyczaj takie skonfliktowane żywioły oznaczają dysharmonię. Ogień Yin symbolizuje płomień świecy, który migoce i jest niestały, więc reprezentuje on również osobę emocjonalną, uczuciową i wrażliwą. Nie ma tu silnego temperamentu jak u Ognia Yang, ale może tu być napięcie i nerwowość i te uczucia mogą się akumulować i w końcu eksplodować. Wtedy będzie to poważniejsze niż Ogień Yang. Jak w chińskim powiedzeniu - "Iskra może spalić pole". Dlatego też Ogień Yin jest bardziej związany z pożarami i eksplozjami. Ponieważ Ogień i Metal są w relacji konfliktowej, mogą nastąpić międzynarodowe konflikty i starcia. Ogień Yin symbolizuje również pociski i pistolet, więc może to zapowiadać częstszą wymianę ognia. Gdy spojrzymy w historię, z Ogniem Yin powiązane są bardzo poważne katastrofy. Kilka przykładów z historii - atak 911 na WTC w 2001 roku wydarzył się w dniu Ognia Yin i w miesiącu Ognia Yin ponad Kogutem, pierwsza bomba atomowa została zrzucona na Hiroshimę 6 sierpnia 1945 roku i był to dzień Ognia Yin i rok Koguta, Osamę Bin Ladena zabito w dniu Ognia Yin 2 maja 2011 roku....Ogień Yin ponad Kogutem jest raczej słaby, ponieważ Metal spod spodu nie wspiera Ognia u góry. Nie możemy jednak dyskredytować siły takiego Ognia, ponieważ Kogut w cyklu życia Ognia Yin jest miejscem jego narodzenia. Nic dziwnego więc, że będą poważne eksplozje, pożary i wojny w 2017 roku.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu Yin, który symbolizuje biżuterię i ozdoby takie jak naszyjniki i bransolety. On jest czarujący i piękny na zewnątrz, ale wewnątrz ma jakość zimnego i twardego Metalu. Stąd reprezentuje również nóż, który może zostać użyty do zabijania. Jako taki, rok Ognistego Koguta nie wydaje się być spokojny i nastąpią wojny, wymiany ognia, morderstwa i ataki terrorystyczne.

Chiński kalendarz Niebiańskich Pni i Ziemskich Konarów biegnie w cyklach sześćdziesięcioletnich. Oznacza to, że doświadczyliśmy roku Ognistego Koguta 60 lat temu w roku 1957 jak również 120 lat temu w roku 1897. Rok 1957 przyniósł eskalację Wojny Wietnamskiej z akcjami Viet Congu przeciwko rządowi Ngo Dinh Diem. W 1897 roku Chiny były pod władzą Dynastii Qing i Cesarzowej Dowager Cixi i zaczynały upadać z powodu agresywnej inwazji Rosji i innych krajów zachodnich. Jednak ponieważ Ogień Yin symbolizuje również optymizm a Kogut jest "Kwiatem Brzoskwini" reprezentującym romans i piękno, będzie ten rok generować potrzebę rozrywki i poczucie szczęścia. Będzie to więc dobry czas dla przemysłu rozrywkowego i wszystkiego co związane z pięknem i urodą. Ogień Yin ponad Kogutem jest także Gwiazdą Szlachetnych Pomocników i Gwiazdą Akademicką w astrologii Czterech Filarów Przeznaczenia. W związku z tym, zarówno rok 1897 jak i 1957, były znaczące w rozwoju naukowym. W 1957 roku Związek Radziecki wystrzelił dwa satelity - najpierw Sputnik 1 w październiku a potem Sputnik 2 w listopadzie. Stany Zjednoczone z kolei umieściły na orbicie pierwszego satelitę Explorer 1 w styczniu 1958 roku. W 1957 roku Gordon Gould wynalazł laser. W 1897 po raz pierwszy pojawiło się słowo "komputer". W tym samym roku pojawiła się też Aspiryna i odkryto elektrony. Jeśli chodzi o rozrywkę, w 1957 roku odbyła się premiera musicalu "West Side Story". Również w tym roku John Lennon spotkał Paula McCartneya i stworzyli grupę Quarryman, która poprzedzała Beatless.

1897 rok jest rokiem, w którym opublikowano w Londynie powieść Bram'a Stoker'a "Dracula". Powieść ta opowiada o wampirze i krwi, a Ogień Yin związany jest z krwią. Tak się składa, że Bram Stoker urodził się 8 listopada 1847 i jest to rok Ognia Yin i dzień Ognia Yin. Aktor współczesnego serialu "Zmierzch" Rob Pattinson, również urodził się w dniu Ognia Yin.

W roku 1957 było również wiele eksplozji i pożarów. W lutym 1957 wybuch gazu w kopalni węgla w Virginii zabił 37 osób. W tym samym miesiącu pożar w domu spokojnej starości w Missouri zabił 72 osoby. W maju olbrzymia bomba wodorowa przypadkiem wypadła z bombowca w pobliżu Albuquerque. We wrześniu w Rosji zdarzyła się katastrofa nuklearna w elektrowni Mayak a w październiku wybuchł pożar w reaktorze nuklearnym Windscale w Anglii.

W chińskiej metafizyce Ogień Yin reprezentuje serce i układ krążenia. Odnosi się również do mózgu, układu nerwowego i oczu. Dlatego też Ogień Yin może łatwo przynieść choroby serca, krwi, stany zapalne, problemy z mózgiem i nerwami, takie jak nadciśnienie i udary. Weźmy na przykład Hillary Clinton urodzoną w roku 1947. To był rok Ognia Yin ponad Świnią. W 2013 roku - roku Wody Yin ponad Wężem, nastąpił konflikt z rokiem urodzenia Hillary. Ona wtedy uderzyła się głową o ścianę i potem odkryto, że ma ona skrzep w mózgu. Musiała wtedy zrezygnować ze stanowiska Sekretarza Stanu. Bruce Lee zmarł w dniu Ognia Yin będącego w konflikcie z rokiem Wody Yin w 1973 roku i pośmiertnie odkryto płyn w jego mózgu. James Blunt, mistrz wyścigów samochodowych, również zmarł na atak serca w roku 1993 gdy nastąpił konflikt między Woda Yin a Ogniem Yin.

Metal w ciele człowieka związany jest z płucami i układem oddechowym. Jeśli Ogień atakuje Metal, jest zagrożenie grypą i innymi problemami układu oddechowego i skóry. Metal Yin atakuje Drzewo Yin, które jest związane z małymi kośćmi, więc trzeba się strzec wypadków powodujących urazy kręgosłupa, kończyn, palców rąk i nóg. Wiele jest przykładów ludzi, którzy mieli urazy kręgosłupa w czasie dnia lub roku Koguta. Słynnymi przykładami są Brandon Lee, syn Bruce'a Lee, który zmarł w roku Koguta 1993 podczas kręcenia filmu, ponieważ pocisk uszkodził mu kręgosłup oraz Wong Ka Kui, gwiazda rocka z Hong Kongu, która zmarła w tym samym roku z powodu upadku ze sceny w Tokio i złamania kręgosłupa. W 2005 roku - roku Koguta - Madonna spadła z konia i połamała sobie kości....

Ponieważ Ogień Yin symbolizuje serce i często jest porównywany do płomienia świecy, migocącego i niestałego, osoby Ognie Yin są serdeczne ale emocjonalne, uczuciowe i wrażliwe. Przykładami osób Ognia Yin są Robert Pattinson, Harrison Ford i Fang Bangbing i był też David Bowie. Oni wszyscy są artystami, niezwykłymi ze względu na swoją wrażliwość i kreatywną, dramatyczną twórczość. Szczególnie David Bowie uważany był za mistrza innowacyjnej muzyki z dramatyczną oprawą wizualną. Interesujące jest, że Ogień Yin a szczególnie Ogień Yin ponad Kogutem, często można znaleźć w wykresach wpływowych ludzi w historii Chin. Potężni politycy chińscy, wliczając w to Cesarza Song Taizu, Cesarza Hongwu z Dynastii Ming, Dr. Sun Yat Sen, Mao Tse Tung, Xi Jinping .... wszyscy oni urodzili się w dniu Ognia Yin, a trzech ostatnich urodziło się dokładnie w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Inni słynni i wpływowi Chińczycy urodzeni w dniu Ognia Yin to popularna aktorka Fang Bingbing, Jack Ma z Alibaba i Ma Huateng z Tencent. Fang Bingbing i Jack Ma urodzili się w dniu Ognia Yin ponad Kogutem. Ten zadziwiający fakt zapowiada, że rok Ognia Yin ponad Kogutem może również przynieść większe wpływy chińskiej polityce i gospodarce.

Ludzie Ognie Yin są serdeczni i życzliwi ale mogą też być nerwowi, spięci i podejrzliwi. Ludzie z silnym Ogniem Yin mogą być zabawni i lubią żartować jak komicy. Sławni komicy jak Bob Hope, Chris Rock i Rowan Atkinson urodzili się w dniu silnego Ognia Yin. Żywioł Ognia generalnie symbolizuje szczęście, więc ludzie związani z tym żywiołem są szczerzy, serdeczni i uprzejmi. Ogień Yin jest optymistyczny ale złudny. Ci ludzie są wiarygodni i są oni zaufanymi przyjaciółmi, ale ich zachowanie może cechować dramatyzm i zmienność nastrojów. W związku z tym rok Ognia Yin często wzmacnia zaufanie ludzi do ekonomii, co przekłada się na dobre funkcjonowanie giełdy. Szczególnie podczas wiosny i lata, gdy żywioł Drzewa i Ognia pozwala świecy płonąć bardzo jasnym płomieniem. Taki złudny Ogień wywinduje giełdę bardzo wysoko. Jednak gdy tylko minie wpływ Drzewa i Ognia, co następuje w okolicach sierpnia, giełda zaczyna pikować ostro w dół, ponieważ złudny płomień świecy zaczyna gasnąć. Dlatego też osoby inwestujące na giełdzie i zajmujące się akcjami, muszą przygotować się na wielkie rozczarowanie w drugiej połowie roku. Podobne zjawisko wzrastającego rynku w pierwszej połowie roku i załamującego się w sierpniu, wystąpiło w wielu poprzedzających latach Ognia Yin, jak na przykład 1987, 1997, 2007....Zniżkowa tendencja giełdy może się rozpocząć w sierpniu 2017 ale tym razem wpływ będzie długotrwały, ponieważ nie będzie wsparcia dla Ognia w latach 2018-2022.

Kogut jest silnym żywiołem Metalu; w metafizyce chińskiej jest to "Kwiat Brzoskwini" lub "Kwiat Romansu" i przynosi on piękno i urok osobisty szczególnie ludziom urodzonym w dniach lub latach Małpy, Szczura i Smoka. Rok "Kwiatu Brzoskwini" będzie też pomyślny dla przemysłu związanego z pięknem i urodą, modą, rozrywką, muzyką. Ogień Yin związany jest również z kuchnią i energią. Przyniesie więc rozkwit restauracjom i wszystkiemu co związane z gotowaniem jak również z uzdrawianiem, sportem, centrami fitnessu i jogi. Negatywnym aspektem "Kwiatu Brzoskwini" są skandale seksualne.

Ponieważ Ogień oznacza gorące powietrze, żywioł ten jest często kojarzony z ptakami, samolotami i obiektami latającymi. Ogień Yin w roku 2017 jest migocący i niestabilny, może więc przynieść katastrofy w powietrzu. 17 marca w roku 1957 prezydent Filipin i 24 pasażerów zginęło w katastrofie samolotu. W listopadzie tego samego roku na Isle of Wight rozbił się hydroplan zabijając 45 osób. Żywioł Ognia Yin przynosi również rozwój lotnictwa i badań kosmicznych. W roku 1957 zarówno Związek Radziecki jak i Stany Zjednoczone Ameryki wysłały swoje satelity w przestrzeń kosmiczną. Kogut jest silnym Metalem i jest też związany z maszynami, samochodami i pociągami. Będą więc częstsze wypadki drogowe z udziałem samochodów i pociągów. W roku 1957 było wiele poważnych wypadków komunikacyjnych. We wrześniu 1957 na Jamajce w katastrofie kolejowej zginęło 175 osób. W październiku w Turcji zderzyły się dwa pociągi zabijając 95 osób. W grudniu w Londynie w dzielnicy Lewisham nastąpiła katastrofa kolejowa i zginęły 92 osoby.

W medycynie chińskiej żywioł Ognia odpowiada za serce i układ krążenia; jest też związany z mózgiem, układem nerwowym i oczami. Metal Yin symbolizuje układ oddechowy, płuca, skórę. Gdy Kogut spotyka drugiego Koguta, następuje "samoukaranie", które może powodować zachorowania na grypę, kłopoty z układem oddechowym i skórą. Ponieważ w tym roku Ogień topi Metal, musimy uważać na stany zapalne skóry i problemy z układem oddechowym. W 2017 roku epidemia grypy może być więc poważniejsza. Odpowiednimi suplementami wzmacniającymi nasz układ odporności i minimalizującymi szansę problemów z sercem i układem oddechowym, są antyoksydanty, witamina C i kwasy tłuszczowe omega 3. Dla osób ze słabym Ogniem wskazany jest koenzym Q10.

Kogut ma konflikt z Królikiem. To oznacza że mały Metal tnie małe Drzewo. Może to się wiązać z ranami od noża, operacjami chirurgicznymi, urazami kręgosłupa i szyi, urazami małych kości takich jak palce rąk i nóg.

Ludzie urodzeni w roku Koguta obrażają rok. Ludzie urodzeni w roku Królika mają konflikt z rokiem. Takie osoby będą mieć więcej podróży i ruchu w 2017 roku. Dobrze jest wykorzystać tę szansę na niezbędne zmiany takie jak przeprowadzka, zmiana biura, pracy lub podróże. Powinni oni jednak zachować szczególną ostrożność i unikać ryzykownych sportów takich jak wyścigi samochodowe, prowadzenie samolotu, głębokie nurkowanie bez akwalungu czy skoki spadochronowe. Zalecane jest aby nosili oni wisiorek ze Smokiem, który pomoże odciągnąć uwagę Koguta i tym samym zminimalizować ryzyko konfliktu. Ludzie urodzeni w roku Królika powinni ograniczyć podróże bezpośrednio na zachód, ponieważ w tym roku jest to kierunek Wielkiego Księcia.

W ostatnich 3 latach od 2013 do 2015 doświadczaliśmy Ognia i Ziemi. Ogień to krążenie krwi, węglowodany, energia i cukier, Ziemia to żołądek i mięśnie. Te lata więc powodowały, że ludzie łatwiej przybierali na wadze. Nadejście żywiołu Metalu od 2016 roku jest zatem dobrą szansą na wyczerpanie nadmiaru Ziemi, który zgromadziliśmy przez ostatnie kilka lat. Rok Koguta jest więc też dobrym rokiem na częstsze ćwiczenie, zadbanie o dietę i odchudzanie. Te dwa lata - Małpy i Koguta - są bardzo dobrym czasem na skuteczne pozbycie się nadmiaru tłuszczu.

Jeśli chodzi o feng shui Wędrującej Gwiazdy, obecne dwudziestolecie 2004-2024 nazywane jest "Okresem 8" gdzie numer 8 reprezentuje trygram Góry i jednocześnie oznacza też małe dzieci. Dlatego od czasu wejścia w Okres 8 w 2004 roku, więcej katastrof, kłopotów i nieszczęść związanych jest właśnie z dziećmi. Numer 8, reprezentujący dzieci, będzie wciąż obecny w centrum wykresu Wędrującej Gwiazdy w tym dwudziestoleciu. Dlatego tak ważne jest zwrócenie w tym dwudziestoleciu szczególnej uwagi na bezpieczeństwo dzieci i ich dobre samopoczucie.

Jeśli chodzi o gospodarkę, żywioł Ognia jest siłą napędową giełdy. Pięć żywiołów oddziałuje również na ludzkie nastroje. Generalnie Ogień to radość, Woda to strach, Ziemia to medytacja, Metal to smutek a Drzewo to złość. W związku z tym rok Ognia generuje zazwyczaj optymizm i napędza giełdę. Na przykład ostatnie finansowe tsunami zdarzyło się w 2008 roku, ponieważ był to rok Szczura, rok silnej Wody. Kryzys ekonomiczny pogłębiał się i trwał aż do 2012 roku, ponieważ poprzednie lata nie miały w sobie żywiołu Ognia. Zgodnie z oczekiwaniami, gdy tylko nadszedł rok Węża 2013 niosący powrót żywiołu Ognia, gospodarka USA wykazała silny wzrost i w 2014 roku, który był rokiem Konia z silnym Drzewem i Ogniem, indeks giełdowy Dow Jones przekroczył 18000 punktów. Rok 2015 Drewnianej Owcy nie ma widocznego Ognia, ale posiada Ogień ukryty w Owcy; stąd optymizm trwał aż do stycznia 2016 gdy miesiąc Wołu miał konflikt z Owcą i zgasił ukryty Ogień. Widzimy więc wtedy poważne zahamowanie na giełdzie, odeszło wielu celebrytów, były też ataki terrorystyczne a w pogodzie wyjątkowo zimna pogoda i śnieżyce. W roku Ognistej Małpy 2016, jest "słońce zachodzące", więc gospodarka wykazała spowolnienie. Jednak rok 2017 ze swoim Ogniem Yin wciąż jest pozytywny dla gospodarki i nadal panuje optymizm przynoszący zaufanie kupujących, szczególnie wiosną i latem, gdy płomień świecy zyskuje wsparcie Drzewa i Ognia, napędzając ów iluzoryczny optymizm. Ponieważ jednak Ogień Yin jest złudnym płomieniem świecy, zostanie on zagaszony przez jesień i zimę. W okolicach sierpnia i października nastąpi więc poważne zahamowanie i skutkiem będzie długotrwała zniżkowa tendencja giełdy, ponieważ aż do roku Tygrysa 2022, nie ma lat z Ogniem.

Ogień Yang porównywany jest do Słońca, podczas gdy Ogień Yin może oznaczać gwiazdy. Gdy Ogień Yin słabnie na Metalu, w 2017 roku może odejść sporo aktorów i celebrytów.

Oczekuje się, że żywioły Ognia i Metalu w roku 2017 przyniosą rozkwit przemysłowi związanemu z żywiołem Ognia i Wody. Jest tak ze względu na to, że Ogień zwycięża Metal, więc Metal jest symbolem pieniędzy dla przemysłu związanego z żywiołem Ognia czyli energetyki, rozrywki, giełdy, finansów. Drugie w kolejce najlepsze gałęzie przemysłu to te związane z Wodą, ponieważ Woda zwycięża Ogień i Ogień jest dla tych przemysłów symbolem pieniędzy. Te gałęzie przemysłu to transport, komunikacja, spedycja. Gałęzie przemysłu związane z Ziemią również będą mieć pomyślność, ponieważ Ziemia generuje Metal. Będzie to więc aktywny rok dla takich dziedzin jak rynek nieruchomości, budownictwo, high tech, górnictwo. Działalnością o niezbyt dobrych zapowiedziach jest ta związana z Metalem czyli bankowość, inżynieria, komputery, samochody. W roku z silnym Metalem te działalności będą bardzo aktywne, ale będzie też bardzo silna konkurencja; rok Koguta przyniesie wielu rywali. Przemysł związany z żywiołem Drzewa, taki jak tekstylny, papierniczy, ochrona środowiska, będzie aktywny, ponieważ Drzewo generuje Ogień. Jednak Ziemia symbolizująca pieniądze dla Drzewa - jest nieobecna.

Podsumowując powyższe; gałęzie gospodarki radzące sobie dobrze w roku Koguta to te związane z żywiołami Ognia i Wody. Dziedziny związane z żywiołem Ognia to energetyka, giełda, finanse, rozrywka. Dziedziny związane z żywiołem Wody to transport, spedycja, komunikacja. Dziedziny związane z żywiołem Ziemi będą aktywne i produktywne, ale ich żywiołem pieniędzy jest Woda i żywioł ten nie jest teraz widoczny.

Generalnie rok Koguta Ognia Yin, z Ogniem u góry a Metalem na dole, jest symbolem optymizmu, innowacji i postępu. Wciąż jest konflikt i dysharmonia w stosunkach międzynarodowych i może to nie być spokojny rok, ale ludzie będą optymistami, ludźmi otwartymi na nowe idee, będą pewni siebie i kreatywni w usuwaniu przeszkód. Będą jednak wciąż katastrofy takie jak pożary, eksplozje, incydenty nuklearne, katastrofy ekologiczne oraz choroby i epidemie.

Ogień Yin ponad Kogutem jest również rzadkim rokiem zawierającym Gwiazdę Szlachetnych Pomocników i Akademicką. Oznacza to, że każde dziecko urodzone w 2017 roku automatycznie posiada w swoim wykresie te dwie gwiazdy. Gwiazda Szlachetnych Pomocników nada życiu osoby łagodny przebieg i zapewni wsparcie od innych a Gwiazda Akademicka stanowi symbol inteligencji i wielkiego pociągu do wiedzy i studiowania. Te gwiazdy są niezbędne dla osiągnięcia sukcesu we współczesnym życiu a taki rok z obiema tymi gwiazdami powtarza się tylko dwa razy w ciągu sześćdziesięcioletniego cyklu - jest to rok Ognia Yin ponad Kogutem i Wody Yin ponad Królikiem. Dlatego jest to bardzo dobry rok na urodzenie dziecka. Następna szansa będzie w roku 2023 czyli roku Wody Yin ponad Królikiem.

Najbardziej niekorzystnym znakiem jest teraz Królik, który jest w bezpośrednim konflikcie z Kogutem. Takie konflikty przynoszą zazwyczaj turbulencje, zmiany, wypadki lub przeprowadzki. Ponieważ jest to konflikt Metalu z Drzewem, może to przyciągać nieszczęścia związane z ruchem drogowym, ranami od noża, urazami pleców i kości. Ponieważ zarówno Kogut jak i Królik są "Kwiatami Brzoskwini", możemy się również spodziewać skandali seksualnych. Kogut tworzy samoukaranie z Kogutem i może to przynieść problemy zdrowotne związane z płucami, układem oddechowym, skórą i zębami. Ogień Yin u góry to z kolei problemy z sercem, mózgiem i układem nerwowym. Osoby urodzone w roku Królika mogą się spodziewać więcej podróży, przeprowadzek, zmian w pracy. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta. Osobom tym konflikt z rokiem Koguta może przynieść wypadki związane z urazami pleców, kości i kończyn. Dla ludzi będących w konflikcie z rokiem, dobrze jest więcej podróżować, przeprowadzać się, dokonywać zmian, również zmieniać pracę.

Jednak nie zaleca się ludziom urodzonym w roku Królika podróżować teraz bezpośrednio w kierunku Wielkiego Księcia czyli w kierunku zachodnim. Innym znakiem doświadczającym jednocześnie samoukarania i obrażającym Wielkiego Księcia, jest Kogut. Samoukaranie (gdy Kogut spotyka rok Koguta - przyp. tłum.) przynosi zazwyczaj dysharmonię, rozdrażnienie, zmartwienia i frustracje ale też choroby. Konieczne jest noszenie wisiorka ze Smokiem aby zminimalizować negatywny efekt.

Znaki tworzące kombinacje z rokiem Koguta to Smok, Wąż i Wół. Te znaki wkraczają w rok harmonii. Jednak taka astrologia oparta na roku urodzenia nie jest do końca wiarygodna, ponieważ nie jest uznana jako oficjalne przepowiadanie przyszłości. Dla bardziej rzetelnej oceny czyjegoś przeznaczenia w roku Koguta, zalecane jest sprawdzenie pełnych Czterech Filarów Przeznaczenia i wymaga to kompletnych informacji o dacie, czyli rok, miesiąc, dzień i godzina. Ponieważ znaki zwierzęce mogą wystąpić w każdym z czterech filarów w dacie urodzenia osoby, konflikty i kary z Kogutem mogą nie tylko wpływać na ludzi urodzonych w roku Koguta czy Królika. Te konflikty i kary mogą dotknąć również każdego kto ma te zwierzęta w miesiącu, dniu czy godzinie urodzenia.

Przykładami znanych ludzi urodzonych w roku Królika i mającymi konflikt z Kogutem roku 2017, są Tiger Woods, Brad Pitt, David Beckham, Angelina Jolie, Maria Sharapova, Novak Djokovic, Jamie Oliver, Park Geun Hye, Jeff Bezos....Są jeszcze ludzie urodzeni w innym roku ale także będący w konflikcie ze względu na urodzenie w dniu Królika. Oni też doświadczą roku pełnego wyzwań. Przykładami takich ludzi są: Książę Karol, Harrison Ford, Nicole Kidman, Stephen King, Rachel Ray, Christine Lagarde ....Konflikt z Filarem Dnia zazwyczaj powoduje zmiany lub konflikt w rodzinie lub relacjach z otoczeniem, szczególnie w relacjach z partnerem/partnerką lub ogólnie płcią przeciwną.

Mówi się też, że osoby urodzone w roku Koguta "obrażają Wielkiego Księcia" i doświadczą też samoukarania. Im też zaleca się noszenie wisiorka ze Smokiem. Przykłady osób urodzonych w roku Koguta to Paris Hilton, Cate Blanchett, Carrie Lam, Fang Bingbing, Kate Middleton, Jennifer Lopez, Beyonce, Britney Spears, Eric Clapton, Roger Federer, Cesarz Akihito....

Osoby urodzone w dniu Koguta również doświadczą samoukarania i może to dotyczyć związków i małżeństwa. Kara jest ukrytym niebezpieczeństwem i może powodować rozdrażnienie, zmartwienia i poważną dysharmonię w związku. Może także przyciągnąć problemy zdrowotne. Kilka przykładów ludzi, których w roku 2017 dotyczyć będzie samoukaranie, to Jodie Foster, Camilla, Mick Jagger, Matt Damon, Larry Page, Fang Bingbing, Jamie Oliver, Carrie Lam....Minimum ochrony to noszenie wisiorka ze Smokiem, który odciągnie uwagę Koguta.

Kogut jest "Kwiatem Romansu". Osoby urodzone w roku lub dniu Małpy, Szczura i Smoka mogą oczekiwać bardziej towarzyskiego trybu życia z wieloma możliwościami nawiązania przyjaźni z płcią przeciwną. Osoby urodzone w roku Świni i Królika będą mieć więcej okazji do podróży i rok przyniesie im sporo zmian.

Kogut jest Szlachetnym Pomocnikiem dla ludzi urodzonych w latach lub dniu Ognia Yin lub Ognia Yang. Oznacza to każdy rok kończący się cyfrą 6 lub 7 a więc na przykład 1956, 1957, 1966, 1967, 1976, 1977, 1986, 1987, 1996, 1997 i tak dalej. Szlachetni Pomocnicy to takie nasze anioły stróże, które pojawiają się aby uczynić nasze życie łatwiejszym i lepszym. Kogut jest również Gwiazdą Akademicką dla ludzi urodzonych w latach Ognia Yin i Ziemi Yin. Tak więc rok 2017 jest dobry na urodzenie dziecka, ponieważ wszystkie dzieci urodzone w tym roku automatycznie mają w swoich wykresach zarówno Szlachetnych Pomocników jak i Gwiazdę Akademicką. Zapowiada to u nich wysoką inteligencję i silny pociąg do nauki oraz solidne wsparcie otoczenia.

Energie feng shui również się zmieniają co roku. Dlatego ważne jest aby sprawdzić aktualne położenie dobrych i złych energii już na początku każdego roku. Dzięki temu będziemy mogli podjąć odpowiednie działania, gdy jakaś zła energia przypadnie nam w jakimś ważnym miejscu naszego domu czy biura. W roku Koguta niekorzystna energia zwana "Żółtą Piątką", symbolizująca przeszkody i nieszczęścia, pojawia się na południu. Zalecane jest powieszenie tam dzwonka wietrznego aby rozproszyć niekorzystną energię. Najgorszymi miesiącami będą marzec, wrzesień i grudzień. Inna zła energia opisana numerem 2, symbolizująca choroby, pojawi się na północnym zachodzie. Tradycyjną metodą rozpraszania tej energii jest powieszenie sześciu połączonych monet w tym miejscu. Wielki Książę przebywa w tym roku na zachodzie i lepiej unikać prowadzenia tam prac budowlanych i kopania w ziemi. Nie zaleca się również siedzenia plecami na wschód, ponieważ osoba może być wtedy narażona na niekorzystną energię Trzech Sha czyli Trzech Zabójców. Siedzenie plecami na wschód jest również stawianiem wyzwania samemu Wielkiemu Księciu więc lepiej tego unikać. Zła gwiazda 3 jest z kolei gwiazda kradzieży i konfliktu. Pojawia się ona na zachodzie. Konieczne jest umieszczenie tam kawałka czerwonego papieru aby zminimalizować zły wpływ. Kolejna zła gwiazda 7 reprezentująca skandale, pojawia się na południowym zachodzie. Tradycyjnym rozwiązaniem jest umieszczenie tam trzech łodyg bambusa w przezroczystym wazonie z wodą.

Roczna gwiazda 1 znajduje się teraz w centrum i symbolizuje ona trygram Wody. W związku z tym oczekuje się, że w roku 2017 może nastąpić więcej katastrof związanych z wodą a najbardziej narażone są centralne części krajów i kontynentów. Takie wydarzenia mogą się częściej zdarzać w obszarach takich jak Środkowy Wschód i kraje oraz regiony mające w nazwie "środkowy". Może to dotyczyć Chin, ponieważ inna nazwa tego kraju to "Państwo Środka".

Jednym z niezbyt dobrych miesięcy może być marzec 2017 z Wodą Yin ponad Królikiem. Tworzy on pełen konflikt z rokiem Ognia Yin ponad Kogutem a gwiazdy 2 i 5 znajda się wtedy na południu. Po konflikcie Wody z Ogniem można się spodziewać ataków serca, udarów, pożarów i eksplozji. Podobny konflikt nastąpi również w styczniu 2018.

Od połowy roku 2016, chiński kalendarz generalnie wkracza do długiego cyklu Metalu, Ziemi i Wody, bez żywiołów yang Drzewa i Ognia. Następny rok z żywiołem Drzewa nadejdzie dopiero w 2022 roku i będzie to rok Wodnego Tygrysa. Przed 2022 rokiem silny Metal i Ziemia nie są korzystne dla ludzi o silnym osobistym żywiole Metalu. Dotknięci tym problemem zostaną światowi przywódcy tacy jak David Cameron - jest on silnym Metalem i musiał już ustąpić w 2016 roku na rzecz Theresy May, która również jest kobietą silnym Metalem. Inni liderzy o silnym Metalu, wchodzący w ten niekorzystny dla siebie okres to Shinzo Abe, Hollande, Tsai Ing-wen i C.Y. Leung. Z drugiej strony - liderzy dla których korzystne są żywioły Metalu i Ziemi - wejdą w okres pomyślności i dotyczy to między innymi Putina i Xi Jinpinga.

ROK MAŁPY - prognoza na styczeń 2017 - ostatni miesiąc Roku Małpy!


Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 4:56 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 3 lutego do godziny 16:34.

Grudzień przyniósł niestety wiele zdarzeń wspomnianych w poprzedniej prognozie. Były nawiązania do pamiętnych dat, był pokaz siły i ciężkie pojazdy (również na Węgrzech), widzimy wciąż wiele policji no i niestety też przepowiedziałam upadek samolotu do wody. Wolałabym aby takie przepowiednie się nie spełniały....

Jaki będzie styczeń - ostatni miesiąc roku Małpy? Zaraz się temu przyjrzymy.

W styczniu widzimy Metal Yin ponad Wołem. Tak jak w poprzednim miesiącu Metal Yang był obrazem broni, ciężkich pojazdów i wojska, tak Metal Yin jest teraz obrazem czegoś delikatniejszego, czyli ozdób, ornamentów, noża, skalpela, igieł. Metal Yang jest bardziej widoczny - jest jak czołg tratujący wszystko po drodze, jak słoń w składzie porcelany. Metal Yin działa inaczej - może być bardziej ukryty i podstępny. Jak nóż wbijany komuś w plecy, atak z niespodziewanej strony. I już jako forpoczta stycznia, pojawiają się zdarzenia związane z zranieniem nożem. Tego niestety będzie więcej. Metal Yin może też być kulą wystrzeloną z jakiegoś pistoletu. Nie chcę aby to się sprawdziło, ale jakaś ważna osoba może zostać postrzelona lub zraniona nożem i może to pociągnąć za sobą serię nieprzyjemnych wydarzeń. Może być teraz też głośno o udaremnionych czy planowanych aktach terrorystycznych lub nawet przewrotach politycznych. Coś z ukrycia i z zaskoczenia. Może być jakaś podłożona bomba, bo ten Metal jest ukryty w Ziemi i może pojawić się w każdym momencie a szczególnie w dniach Owcy (8, 20 stycznia i potem 1 lutego). Ale może też ktoś coś znaleźć pod ziemią, jakiś skarb :o) Jest to szczególne połączenie żywiołów, teraz w styczniu. Wciąż jest bardzo silny żywioł Wody i jest też Ziemia. Tyle że ta Ziemia ze względu na brak Ognia jest jak błoto lub mokradło. Dlatego głównym odczuciem ludzi będzie teraz brak stabilizacji i brak poczucia bezpieczeństwa. Na pierwszy rzut oka, wydawało się, że może to być stabilniejszy miesiąc od grudnia, ale chyba niestety tak nie będzie.

Może być teraz wiele zmian i wiele wydarzeń, których znaczenie będzie niejasne. Usłyszycie wiele wersji i ciężko będzie stwierdzić która jest prawdziwa. Wasze odczucia mogą się wahać z jednej strony na drugą, jak w dobrym psychologicznym dramacie. Poczucie brnięcia przez przysłowiowe błoto, może nam towarzyszyć w wielu dziedzinach. Ciężko będzie znaleźć jakiś kierunek w tym wszystkim. Dlatego zachowujcie się jak na prawdziwym bagnie - stąpajcie tylko po pewnych miejscach. To nie jest czas na śmiałe kroki i ryzyko. Raczej obserwujcie i wyciągajcie wnioski. Jeśli zrobicie nieprzemyślany krok, możecie wpaść w błoto. I trudno będzie z niego potem wyjść. Za to rozglądajcie się uważnie, bo możecie coś w tym błocku cennego znaleźć. Gdzieś tam kryje się skarb, ale trzeba umieć go odnaleźć. Skupcie się więc teraz na przygotowaniu do czegoś, co planujecie później. Gromadźcie skarby, narzędzia i ludzi wokół swojego projektu.

Może teraz pojawić się problem z komunikacją, mogą się zdarzyć przerwy w dostawie prądu, mediów, wody. Kupcie więc hygge świeczki na zapas :o) Szykujcie się również na zaskakujące informacje. Nagle dowiecie się o czymś, co było dookoła Was przez cały czas ale tego nie widzieliście. Wiele osób może teraz zmienić poglądy i zrazić się do czegoś co lubili i polubić coś do czego mieli wcześniej niechęć.

Usłyszymy teraz zapewne więcej o zabiegach medycznych i o szczepieniach. Może się pojawić jakaś epidemia. Ale miejcie też zawsze wodę w zapasie, bo może pojawić się jakieś zanieczyszczenie czy skażenie wody. Jakaś rura może pęknąć w głębi ziemi. Luo shu czyli mapa energii zapowiada, że w tym miesiącu newralgicznymi kierunkami mogą być północny wschód i północ. Na północnym wschodzie jest nawet możliwość wstrząsów podziemnych lub jakiejś eksplozji, może to być też w górach - tam strzegłabym się lawin; jedna z nich może być bardzo okrutna w skutkach. Na północy z kolei może się zawalić jakaś metalowa konstrukcja albo może nastąpić jakiś wypadek w stoczni lub porcie. Może chodzić też o jakaś platformę wiertniczą. Wiele się teraz będzie mówić też o mediach i mogą pojawić się próby ich kontroli. Być może pojawią się też jakieś postanowienia lub ustawy związane z mediami i przemysłem rozrywkowym. W stolicach państw mogą się zdarzyć spektakularne sprawy i coś ukrywanego może wyjść na jaw. Rządy znajdą się teraz na przysłowiowym świeczniku.

No dobrze ale jak w takim razie przeżyć ten miesiąc w dobry sposób, spytacie. Już odpowiadam. Najważniejsze to nie ryzykować. Nie planujcie teraz większych, ryzykownych wydatków czy inwestycji. We wszystkim co słyszycie i czytacie, szukajcie drugiego a nawet trzeciego dna. To świetny czas na przeprowadzenie remontu, ale unikajcie remontowania południowo zachodnich, północno wschodnich i północnych części mieszkania. Zresztą o tym jak należy wykorzystać poszczególne części mieszkania - opowiadam w filmiku pod tą prognozą. Zabierzcie się za porządkowanie dokumentów, przeglądanie starych zdjęć, przejrzyjcie swoje dyski. To czas przecinania złych więzów, odrzucania starego i powitania nowego. Jeśli macie wokół siebie toksyczne osoby, zerwijcie takie znajomości. Obraz tego miesiąca jest taki, ze lepiej nie robić nowych ryzykownych kroków, ale za to należy odciąć się przysłowiowym nożem od wszystkiego co Was trzyma w błocie i niewygodzie. Odrzućcie stare nawyki, idźcie do fryzjera, kosmetyczki, zmieńcie image. Zmieńcie szatę swojej strony internetowej. Idźcie do sklepu i kupcie sobie to o czym marzycie. Bo to taki czas, gdy macie sobie dogadzać. Zasłużyliście na to. Napracowaliście się, spotkaliście wiele przygód dobrych i złych, więc teraz zróbcie coś dla siebie. Odetnijcie jak nożem tę starą kotwicę. Niedługo wyruszycie w nową podróż. Po co Wam bagaż cudzych jadów? Poszukajcie inspirujących ludzi i z nimi zacieśniajcie więzy. Teraz jest przełom - pamiętacie? Metal Yin jest jak nóż, jak lancet. Trzeba odciąć stare aby zrobić miejsce dla nowego. Otwórzcie szuflady i przejrzyjcie zawartość. Czegoś nie używacie? Oddajcie biednym. Coś jest popsute? Naprawcie albo wyrzućcie, ale nie pozwólcie aby te graty Was zatrzymywały i zajmowały Wasze myśli. Stańcie się wolni w pełni tego słowa znaczeniu. Od dziś. Nie od poniedziałku. Do dzieła a ja trzymam za Was kciuki! Nie zapomnijcie mi napisać o Waszych postępach! Najciekawsze wypowiedzi (mogą być ze zdjęciem efektów) opublikuję :o)

A teraz dla kochanych naszych osobistych żywiołków parę nowości!
(żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui )

Drzewa Yang - poczujecie wielką mobilizację do działania. Zdarzy się coś, jakiś drobiazg, dzięki któremu poczujecie wolę walki o coś. Bądźcie kreatywni, bo za samą zwyczajną pracę - awans raczej wątpliwy. Panie powinny uważać na swoje słowa aby nie powiedzieć odrobinę za dużo, bo może to spowodować rozstanie z partnerem albo poważną kłótnię.

Drzewa Yin - szykują się jakieś sprawy do załatwienia. Być może jest to coś, co trwa od dawna i trzeba z tym zrobić porządek. Niewykluczony kontakt z prawem, więc na wszelki wypadek noga z gazu. Będziecie musieli stanąć na przysłowiowych rzęsach, ale jeśli wykażecie kreatywność, z pozoru nieciekawa sytuacja może przynieść wiele korzyści.

Ognie Yang - wygląda na to, że jakieś pieniądze są w drodze. Być może otrzymacie teraz zaległe spłaty lub zwrot pożyczki. Panowie mogą teraz wybierać w adoratorkach. Nie szukajcie daleko; ta jedyna może być tuż obok i może nawet już ją znacie. Ale strzeżcie się rywali i kieszonkowców. Sprawdźcie też zabezpieczenia komputerów.

Ognie Yin - mogą liczyć na pieniądze i podarki z zaskakujących źródeł. Ale pamiętajcie, że co łatwo przychodzi, łatwo też odchodzi....Jeśli prowadzicie firmy, konkurencja da Wam teraz popalić. Trzymajcie rękę na pulsie albo kontrakt przepadnie. Pamiętajcie też, że czasem warto negocjować a nie upierać się sztywno przy swojej propozycji.

Ziemie Yang - będą musiały znów się zmierzyć z jakimiś sprawami z przeszłości. Coś jak kotwica wciąż trzyma Was w miejscu. Odetnijcie to, bo inaczej nie ruszycie naprzód. Ktoś będzie próbował Wam w czymś przeszkadzać, stawać na Waszej drodze i dokładać Wam kłopotów, ale pod koniec okaże się, że sprawy, których się tak bardzo baliście - nie będą aż takie złe. Niemniej dość pracowity i męczący miesiąc. Możliwa poprawa finansów lub odzyskanie jakichś pieniędzy.

Ziemie Yin - oczekujcie pracowitego i niestety trochę męczącego miesiąca. Jeśli macie coś na sprzedaż - zajmijcie się tym teraz. Pojawi się wsparcie. Coś co się dotąd blokowało - teraz się ruszy. Na horyzoncie może się pojawić jakaś intratna propozycja z daleka, która rozwiąże sporo Waszych problemów. Ten miesiąc może odmienić Wasze życie, ale starajcie się nie ryzykować i wszystko dokładnie przemyślcie.

Metale Yang - możecie się teraz poczuć jak Marsjanie. Będziecie mieć wrażenie, że nikt Was nie rozumie a Wasze intencje są odbierane dokładnie odwrotnie. Może to niestety prowadzić do licznych nieporozumień. Ale z drugiej strony, ktoś kto Wam bruździł i przeszkadzał, będzie odsunięty do innych zadań albo nawet zniknie z Waszego otoczenia. Jeśli prowadzicie firmę - planujcie nowe rzeczy, bo teraz z łatwością prześcigniecie konkurencję.

Metale Yin - Was czeka miesiąc z większą niż zazwyczaj ilością zaproszeń na różne spotkania. Ale jeśli liczyliście na jakiś awans, może się okazać, że to jeszcze nie tym razem....Będziecie w tłumie ludzi, ale jak przyjdzie co do czego, to będziecie musieli sami zakasać rękawy. Dlatego pilnujcie aby nie narobić sobie zaległości. Z finansami postępujcie ostrożnie.

Wody Yang - może być tak, że macie zbyt wiele planów i zbyt wiele srok trzymacie za ogon. Nie wszystko naraz. Zadbajcie też o zdrowie starszych osób w rodzinie, bo mogą teraz potrzebować Was bardziej. Uważajcie z wydatkami i czekajcie na konkrety - nie dzielcie skóry na niedźwiedziu. Możecie teraz stanąć przed ważną decyzją.

Wody Yin - jeśli ostatnio nie przykładaliście się do pracy, to teraz poczujecie co to są zaległości i nieprzespane noce. Ale gdy już stwierdzicie, że nie dacie rady - właśnie wtedy ktoś poda pomocną dłoń i poczujecie w sobie siłę Herkulesa. Panom bardzo będzie sprzyjać nauka w mieszanym gronie :o) Jeśli jest do kupienia coś co Wam ułatwi zadanie - nie wahajcie się. Teraz każde wsparcie jest na wagę złota, a wkrótce pojawią się nowe ciekawe plany.Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

2 stycznia 2017
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK MAŁPY - prognoza na grudzień 2016


Grudzień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 6 grudnia o godzinie 17:42 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 stycznia 2017 do godziny 4:56.

Przez cały listopad mogliśmy obserwować narastające napięcie i nagromadzenie wielu spraw. To było jak nakręcanie sprężyny. Widać to było w energiach żywiołów i na mapie Luo Shu - magicznego kwadratu. Wiele się działo w tematach wolnościowych, zdrowotnych i tych związanych z ziemią. Były wypadki w kopalniach. Były też blokady i utrudnienia zarówno pogodowe jak i strajkowe, jak choćby w Lufthanzie. Ze względu na coraz silniejszy żywioł Wody, emocje ludzie stają się coraz bardziej pesymistyczne. Ta tendencja niestety może się pogłębiać w grudniu, ponieważ nadchodzi szczyt panowania żywiołu Wody. A Woda gasi przecież Ogień symbolizujący radość i optymizm. Ale po kolei.

W grudniu pojawia się Metal Yang ponad Szczurem i ten grudzień może mieć symboliczne znaczenie dla wielu. Będzie bowiem dużo nawiązań do grudnia 1981, który również zawierał Metal Yang ponad Szczurem. Dzień 13 grudnia był wtedy dniem Drzewa Yin ponad Wołem. W obecnym grudniu 2016, dzień Drzewa Yin ponad Wołem pojawia się 9 grudnia. Miejmy nadzieję, że ta data nie przyniesie podobnych zdarzeń. Generalnie jednak grudzień może być nieprzyjemny ze względu na jakiś pokaz siły i tłumienie czegoś. Metal Yang panujący w tym miesiącu jest symbolem broni i ciężkich pojazdów. Wojska i policji. Narzuceniem porządku, być może nawet siłą. Metal kocha porządkować przestrzeń i prawo ale jest przy tym jak słoń w składzie porcelany. Mnóstwo rzeczy może niepotrzebnie zniszczyć aby osiągnąć swój cel. Próżno szukać tu taktu, delikatności i dyplomacji. I taki niestety może być ten miesiąc. Jednak jeśli wiemy czego się spodziewać, można się przygotować. Na przykład jeśli będziemy chcieli coś załatwić lub z kimś rozmawiać - większe zrozumienie będzie dla konkretów wypisanych w punktach niż dla emocjonalnych zwierzeń. Wiele osób uczuciowych i wrażliwych może teraz przeżywać ciężkie czasy. Dlatego starajmy się innych zrozumieć i nie oceniać surowo. Czasem intencje są rozumiane opacznie i można sobie narobić wrogów zupełnie niespodziewanie.

W wiadomościach usłyszymy zapewne o sprawach związanych z władzą, wojskowością, policją i prawem. Niewykluczone są zmiany prawa w zakresie skarbowym, podatkowym. Taki układ żywiołów może przyciągać rozwiązania nadmiernie uciskające jakąś grupę ludzi. Metal lubi mieć wszystko poukładane według swojego porządku, będzie więc tendencja urzędów i rządzących do wyobrażania sobie że nad wszystkim będą mieć kontrolę. Ale....nie zapomnijmy, że ten Metal spoczywa na Wodzie. To co ustali, prędzej czy później zostanie zmienione, bo jest zbyt płynne, tu nie ma solidnych podstaw. Może to też oznaczać, że wprowadzone prawa czy zasady zostawiają ogromne pole do interpretacji i w praktyce raz będzie wykonane rygorystycznie a raz nie. Może to rodzić pole do nadużyć. W praktyce może być tak, że nikt nie wie już co wolno a co nie. Żywioł Wody symbolizuje też obawy i strach. Może tak być, że część ludzi zacznie się czegoś obawiać i utrudni im to działanie. Niepewność jest bardzo nieprzyjemnym uczuciem. I niestety w grudniu będzie nam towarzyszyć. Wygląda na to, że styczeń 2017 roku będzie już trochę stabilniejszym czasem. Teraz wiele się może zmienić i to w różnych kierunkach.

Metal to broń, ciężkie pojazdy i czołgi, wojsko, policja. Ale też planowanie i strategia. Szukanie konkretów i algorytmów. Tak więc na przykład informatycy mogą mieć teraz pełne ręce roboty i wspaniałe pomysły. Dobry czas czeka również logistyków i wszelkich planistów. Metal to też pojazdy duże takie jak okręty, samoloty, pociągi, tramwaje. Może być więcej zdarzeń związanych z kontaktem pojazdów z wodą lub lodem. Obraz tego czasu może przypominać statek na wodzie i górę lodową. Zatonięcie jakiegoś statku. Albo upadek samolotu do morza. Coś się też może wydarzyć na jakiejś platformie wiertniczej.
W przyrodzie może stać się teraz naprawdę zimno z tendencję do oblodzeni. Uważajcie więc podczas podróży i chodząc po śliskich chodnikach.

Silna Woda może wydobyć i podkreślić coś mrocznego; jakieś podświadome inspiracje mogą teraz popchnąć ludzi do dziwnych zachowań. Może więc wyjść na jaw jakaś siatka pedofilska lub jakieś oszustwa związane z alkoholem, narkotykami czy lekami. Może nawet wyniknie jakiś skandal związany z tymi tematami i może nawet będą wplatani w to politycy lub osoby pracujące w mediach i branży medycznej. Być może rządy krajów będą próbować opanować te problemy za pomocą silniejszego i bardziej restrykcyjnego prawa. Będzie też wiele mowy o wolności wypowiedzi, wolności w ogóle i mogą tez pojawić się pomysły uporządkowania lub wzięcia pod kontrolę internetu. Uważajcie też z inwestycjami, bo to nie jest najlepszy czas, wiele się może zmienić a warunki są teraz niepewne. Chyba że zamierzacie kupić jakieś akcje z zamiarem poczekania kilka lat - wtedy to może mieć sens. Nie liczcie jednak na szybki zysk.

Jeśli chodzi o mapę energii, nieciekawymi kierunkami mogą okazać się północny wschód i południe. Mogą tam nastąpić jakieś wypadki, eksplozje lub nawet zamachy terrorystyczne. Na północnym wschodzie mogą też pojawić się jakieś epidemie lub niszczące wichury. Północ i północny zachód zapowiada jakieś starcia i nieporozumienia, może nawet chodzić o interwencję policji czy wojska w jakimś wydarzeniu. Jeśli szukacie inspiracji i mocnych wrażeń, dobrym kierunkiem może okazać się zachód lub wschód. Ale na zachodzie strzeżcie się kradzieży. Lepiej nie zostawiać z tej strony domu nic cennego na noc.

To może nie być łatwy miesiąc ale postarajmy się go wykorzystać jak najpełniej. Przede wszystkim jest to wspaniały czas na przemyślenia własnych działań i zastanowienie się nad ich kierunkiem w przyszłości. Usiądź wygodnie i pomyśl, co przyniosło Ci korzyści a co okazało się drogą donikąd? Z czym czujesz się komfortowo a co przyniosło Ci przykrości? Tak właściwie o czym marzysz? Teraz będzie Ci łatwiej ująć to wszystko w konkrety. Ale nie oceniaj siebie. Nie wiń siebie za niepowodzenia. Nie w tym rzecz. Bo pewne zdarzenia musiały nastąpić abyś coś zrozumiał. Abyś coś zrozumiała. Nic nie dzieje się przypadkiem. Tak wiec nie biczuj się za niepowodzenia. Spróbuj wyciągnąć z nich wnioski i naukę. A potem uśmiechnij się do siebie, zaparz ulubioną herbatę i usiądź w jakimś przytulnym miejscu z kartką i długopisem. Wymyśl dalszy plan na siebie. Spisz swoje marzenia i oceń co trzeba przygotować i którą drogą pójść. Zastanów się nad co Cię łączy z innymi ludźmi a co dzieli. Może czas coś zmienić? Kłótnie i nieporozumienia to strata energii. Już i tak jest sporo skłóconych ludzi wokół. Może czas podać rękę osobie, która została przez wszystkich odrzucona? Rozejrzyj się naokoło. Idą Święta. Ty masz gdzie pójść. Ale są tacy, którzy spędzą je na ulicy lub pod mostem. Gdyby każdy człowiek otoczony dostatkiem pomyślał o kimś samotnym i nieszczęśliwym, samotność i bieda zniknęłyby z naszej planety. Ale ta podróż zaczyna się od jednego kroku. Zajrzyj do samotnej sąsiadki. Napisz do kogoś dawno nie widzianego. Uśmiechnij się do sprzedawczyni w sklepie. Pomóż niepełnosprawnemu przejść przez ulicę. To nie zacznie się samo :o) Musisz rozpocząć ten łańcuch dobra. A potem obserwuj jak ta dobra energia krąży wokół. Niech te wspaniałe Święta będą wspaniałe dla wszystkich. Zapal świece wokół siebie aby rozgrzać trochę serce i duszę. Jeśli masz kominek to uczyń go w tym miesiącu swoim azylem i ostoją, bo tego ognia bardzo teraz potrzeba. Z ogniem nabierzesz ochoty do działania.

Teraz spójrzmy na poszczególne żywioły osobiste (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ):

Drzewo Yang - może poczuć się jak między młotem a kowadłem. Z jednej strony wsparcie i zachęta ale z drugiej same kłody pod nogami. Nie warto walczyć z wiatrakami. Lepiej odłóż ważne decyzje na następny miesiąc. Teraz skup się na bliskich i radosnym przeżywaniu Świąt. Odpocznij, nie działaj teraz. Możesz też usiąść i zaplanować coś; przygotuj się, bo Twój wspaniały czas dopiero nadejdzie. Gwiazdkowy prezent może Cię bardzo zaskoczyć swoją wykwintnością. Aha, noga z gazu, bo grożą mandaty!

Drzewo Yin - jeśli jesteś kobietą, to możesz spotkać swoją drugą połówkę i rozpocząć wspaniały romans. A dla obu płci: zapowiedź jest dobra. Chociaż czeka męczący czas i wiele przygotowań na Twojej głowie - efekt może być oszałamiający. Jeśli wykażesz się kreatywnością, możesz nawet uczynić krok naprzód w swojej karierze. Nie licz jednak za bardzo na pomoc. Zakasz rękawy i zrób to co trzeba. Będziesz mieć potem ogromną satysfakcję i może nawet ktoś Cię nagrodzi. Pod choinką możesz znaleźć coś na co bardzo czekasz i o czym marzysz od dawna.

Ogień Yang - wiele zaskoczeń czeka Cię w grudniu, również finansowych. Ktoś może wyjść z intratną propozycją ale czytaj wszystko co napisane drobnym druczkiem. Jeśli jesteś mężczyzną, uważaj aby nie wpaść w sidła jakiejś intrygi. Ognie płci obojga powinny uważać na możliwość wplątania się w jakieś niejasne interesy lub próbę przekupstwa. Ale nic nie stoi na przeszkodzie aby kupić jeden czy dwa losy na jakiejś loterii :o) Niewykluczone, że pod choinką znajdziesz coś bardzo kosztownego i pięknego.

Ogień Yin - niewykluczony zastrzyk gotówki lub zwrot pożyczki na który czekałeś. Jeśli jesteś mężczyzną, rozglądaj się wokoło, bo ta jedyna może być bardzo blisko. Nie będzie to jednak łatwy miesiąc, bo będzie mnóstwo spraw do załatwienia a Ty ze wszystkim zostaniesz sam. Ktoś kto obiecał pomoc, sprytnie się wywinie. Ale nie martw się, bo bardzo zyskasz dzięki tej sytuacji. Pod choinką spodziewaj się czegoś bardzo kosztownego, pięknego i praktycznego. Już widzę uśmiech na Twojej twarzy :o)

Ziemia Yang - Ciebie czeka wiele pracy i wciąż ciągnąca się sprawa z przeszłości. To się zmieni dopiero w lutym gdy Ogień Yang zamieni się na Ogień Yin. Więc jeszcze trochę wytrzymaj. Trochę będzie Ci brak optymizmu i radości życia, ale postaraj się zapalać więcej świec i noś weselsze czerwone kolory. Finansowo powinno się poprawić. To dobry moment żeby coś spieniężyć. Pod choinką oczekuj czegoś artystycznego być może nawet wykonanego przez bliską Ci osobę.

Ziemia Yin - to może być ciekawy miesiąc z niezwykłymi wyzwaniami. Trzeba będzie zmierzyć się z problemami, z którymi nigdy nie miałeś do czynienia. Tak więc kreatywności podaj mi skrzydła a wszystko się ułoży :o) W trudniejszych momentach możesz liczyć na wsparcie od kogoś z daleka. Finansowo będzie ok, ale może być tak, że widzisz mnóstwo okazji a wiesz, że nie dasz rady ich wszystkich wykorzystać. Nie martw się, w styczniu wszystko ogarniesz bo zmienią się okoliczności i będziesz mieć więcej przestrzeni i sił. Pod choinką może się kryć coś niezwykłego, zaskakującego, z artystycznym zacięciem co może obudzić w Tobie jakąś nową pasję.

Metal Yang - miesiąc raczej normalnego codziennego życia. Może więcej będzie kontaktów towarzyskich niż w poprzednim czasie. Przyda się kreatywność i odrobina cierpliwości. Wiem, że jesteś zmęczony całym rokiem i już Ci się nie chce. Ale zepnij ostrogi jeszcze na ten ostatni dystans, a zostanie to docenione. Finansowo - bez jakichś szczególnych wzlotów, więc uważaj z wydatkami. Będzie też trochę stresu, ale wszystko zakończy się dobrze. Pod choinką zdziwisz się jak bardzo Twoi bliscy znają Twoje słabości i marzenia :o) Możesz się spodziewać dość osobistych prezentów.

Metal Yin - w tym miesiącu możesz się poczuć jak Marsjanin wśród Ziemian. Ty do nich z najlepszymi intencjami i sercem pełnym życzliwości a oni....Cóż, nie licz za bardzo na zrozumienie w tym miesiącu. Raczej staraj się wypowiadać wyraźnie i konkretnie, bo każde najmniejsze nieporozumienie może uróść do rangi katastrofy. Ludzie będą opacznie rozumieć Twoje intencje. Pilnuj atmosfery przy Świątecznym stole, ponieważ bardzo łatwo będzie ją zepsuć. Najlepiej wszystko obracaj w żart. Nie przejmuj się, w styczniu wszystko wróci do normy. Za to prezentów możesz się spodziewać wspaniałych, z pewnością zaskakujących a nawet nieco ekstrawaganckich :o)

Woda Yang - będziesz bardzo zabiegany i prawdopodobnie wiele zostanie Ci do zrobienia na ostatnią chwilę. Będziesz więc musiał stanąć na przysłowiowych rzęsach aby wszystko dopiąć. Nie wahaj się poprosić kogoś o pomoc. Trochę wytchnienia będzie dopiero w okresie świątecznym. Prezenty Cię zachwycą, droga Wodo Yang i będziesz wzruszony tym jak inni doceniają Twoje starania. Niewykluczone prezenty związane z rozwijaniem jakiejś dziedziny wiedzy albo jakiś historyczny gadżet do kolekcji.

Woda Yin - Ty z kolei będziesz mógł przebierać w pomocnikach. W tym roku bardzo możliwe że zostaniesz gdzieś zaproszony lub wyjedziesz i ominą Cię przygotowania :o) Wreszcie będziesz mógł odetchnąć po trudniejszych chwilach poprzednich miesięcy. Ale nie spoczywaj na laurach. Masz teraz siłę i wiatr w żaglach, skieruj tę energię na coś konkretnego a nie pożałujesz. Możesz spodziewać się wspaniałej atmosfery i prezentów w postaci uzupełnienia Twoich kolekcji albo czegoś związanego z rozwijaniem jakiejś dziedziny wiedzy.

Boże Narodzenie Życzę Wam wspaniałych Świąt, pełnych ciepła, serdeczności i miłości oraz bogactwa darów....nie tylko tych materialnych. Niech Wam Gwiazda świeci mocno, najmocniej! Niech otoczą Was bliscy i przyjaciele i cieszcie się tym czasem, chłońcie piękno przyjaźni, miłości i bliskości.


Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

5 grudnia 2016
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC
ROK MAŁPY - prognoza na listopad 2016


Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 00:48 (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 6 grudnia do godziny 17:42.

Przytłaczający wpływ żywiołu Ziemi z poprzedniego miesiąca powoli maleje, a w jego miejsce pojawia się coraz silniejszy wpływ żywiołu Wody. W październiku byliśmy świadkami tej wielkiej hałdy Ziemi w akcji. Były trzęsienia Ziemi, różne katastrofy związane z budynkami i kopalniami a także hamowanie wolności wypowiedzi i próba narzucenia czegoś odgórnie. Były też połączenia i fuzje, była mowa o oszczędnościach i pieniądzach. Cały czas toczą się też sprawy związane z macierzyństwem, bo przecież Ziemia to Matka. Naprawdę ta Ziemia była wyrazista i spełniła zapowiedzi z prognozy w ogromnym procencie.

Jak będzie wyglądał zatem listopad?

W listopadzie mamy Ziemię Yin ponad Świnią. Czyli delikatna gleba ale na podmokłym terenie. Prawie mokradło. Ale w tym wszystkim zaczyna kiełkować już zasiane ziarno, ponieważ w Świni rodzi się żywioł Drzewa. Dlatego zobaczymy w tym miesiącu narodziny nowych idei, być może nawet nowych ruchów wolnościowych. To może stać się widoczniejsze w grudniu. I ciekawe jest to, że grudzień tego roku będzie mieć podobną aurę energii jak TAMTEN grudzień. Wtedy, w 1981 roku grudzień był miesiącem Metalu Yang ponad Szczurem. Grudzień 2016 roku powtarza ten schemat - będziemy mieć ponownie Metal Yang ponad Szczurem. Tamten dzień, 13 grudnia był dniem Drzewa Yin ponad Wołem. Drzewo symbolizowało rosnącą ideę, która ujrzała światło dzienne (strajki i protesty) i Metal Yang (czołgi i wojsko) stłumiły te idee, nałożyły kaganiec. W tym roku w grudniu taki sam dzień (Drzewo Yin ponad Wołem) przypada 9 grudnia....Miejmy nadzieję, że scenariusz się nie powtórzy....

Tak więc listopad może obudzić coś, co stanie się widoczne nieco później i może stać się przyczyną konfrontacji albo jakiejś ostrej reakcji. Być może ogólnie w różnych miejscach na świecie pojawią się nowe ruchy wyzwoleńcze, wolnościowe, ludzie zaczną gromadzić się wokół nowych idei. Mogą zostać przerwane jakieś tamy i sytuacja zacznie wymykać się spod kontroli.

Jeśli spojrzymy teraz na energie magicznego kwadratu Luo Shu, które można potraktować jako mapę zdarzeń, zobaczymy tam kumulację energii we wszystkich miejscach. Czyli coś się nagromadzi, wielki potencjał. Wydarzenia mogą więc być silniejsze, powszechniejsze i bardziej odczuwalne. Zdubluje się energia trygramu Matki w centrum, co może być zapowiedzią kumulacji spraw związanych z macierzyństwem. Ale nie tylko. Może usłyszymy też o rolnictwie, bankowości, nieruchomościach, gruntach, oszczędnościach, ubezpieczeniach, żywności. Może powrócić temat GMO i umów podpisanych z innymi krajami. Również może być mowa o rzeczach ukrytych, przechowywanych przez długi czas. Niewykluczone więc, że wyjdą na jaw jakieś dokumenty czy udowodnione zostaną komuś jakieś winy, szczególnie związane z niegospodarnością, oszczędnościami, ukrytymi dochodami. Może też rząd się zająć szarą strefą. W grę wchodzi też temat kopalń, tuneli i wszystkiego co pod ziemią. Ale będą też tematy medyczne i to w dużej ilości, ponieważ energia tego miesiąca patronuje leczeniu i chorobom. Może temat szczepień, lekarstw albo jakiejś epidemii? Może kwestia organizacji służby zdrowia? Niewykluczone, że rząd postanowi znaleźć jakieś oszczędności kosztem czegoś innego albo zmuszony będzie podjąć niewygodne decyzje. Żywioł Ziemi może oznaczać blokady i kłopoty, więc trzeba się będzie liczyć z utrudnieniami i kłodami pod nogami niemal w każdej dziedzinie. Mogą pojawić się też kłopoty z przesyłaniem czegoś, z Internetem, jakiś cyberatak na wielką skalę. Iść jak po grudzie - to określenie świetnie obrazuje aurę tego miesiąca. Przygotujcie się więc na to i na spotkania wychodźcie wcześniej, na lotnisku bądźcie dużo przed czasem, zawsze miejcie w pogotowiu plan B a może nawet i C.

W przyrodzie mogą teraz pojawiać się mgły paraliżujące lotniska i ruch. Może pojawić się gołoledź, przymrozki i pierwsze kłopoty drogowców z utrzymaniem dróg. Mogą też pojawić się innego rodzaju blokady - manifestacje, strajki, zatrzymanie czegoś a nawet strajk okupacyjny. Energia tego miesiąca to gromadzenie. Wszystko więc będzie liczne i obfite, jeśli jakaś grupa przybędzie na manifestację w stolicy - może ją sparaliżować. Korki na drogach mogą być teraz naprawdę bardzo pokaźne. W to wpisują się też przeróżne karambole. W programach komputerowych mogą zdarzyć się błędy, powodujące opóźnienia pociągów czy samolotów. Generalnie jeśli jesteście informatykami lub logistykami, przygotujcie się na szkołę przetrwania. Problemy mogą pojawić się w górach i w kierunku północno wschodnim. Raczej unikałabym tego kierunku. Jakiś skandal może wydarzyć się w jakimś mieście nad wodą albo na północy. Jednocześnie północ jest dobra dla ludzi pracujących głosem (śpiewaków i muzyków, wykładowców). Jedźcie więc tam śpiewać ale bądźcie grzeczni :o) Północny zachód z kolei może przynieść napady, kradzieże i wzrost agresji wśród ludzi. Lepiej nie zostawiać nic cennego przed domem od strony północnego zachodu. Jednak są też dobre kierunki - na zachodzie można się zakochać a na wschodzie czekają nas wielkie emocje. Czy dobre? To zależy od indywidualnego wykresu człowieka.

No dobrze, ale jak w takim razie wykorzystać te energie w dobry sposób, zapytacie.

Otóż dobrze jest teraz coś rozpoczynać. Możecie pomyśleć o założeniu firmy (choć musicie przygotować się na pewne biurokratyczne przeszkody, jednak potem będzie już łatwiej), możecie poszukać inspiracji do zmiany czegoś w sobie lub otoczeniu. To dobry czas na zaczynanie nauki czegoś nowego. Nie lekceważcie teraz swoich pomysłów, choćby były najbardziej zwariowane! Zaufajcie sobie, bo budzi się w Was teraz nowatorstwo i chęć zmiany. Wiele osób poczuje teraz chęć zgłębienia jakiejś nowej dziedziny, podejmie jakieś wyzwanie, zmieni poglądy albo zwyczajnie wpadnie na pomysł uprawiania jakiegoś sportu. Teraz zacznie budzić się coś, co drzemało w Was już od dawna. Wsłuchajcie się w ten wewnętrzny głos i zaufajcie mu. Ale nie róbcie nic "na wariata". Zaczekajcie aż będziecie pewni czego naprawdę chcecie i wymyślicie jak to osiągnąć. W przyszłym miesiącu będzie czas na realizację, ponieważ pojawi się Metal pomagający Wam w pisaniu biznesplanu i zdecydowanemu działaniu. Na razie wymyślajcie idee, spisujcie pomysły i gromadźcie narzędzia, programy, ludzi wokół siebie. Dobry czas na burzę mózgów. A gdyby coś zrobić kompletnie inaczej niż dotychczas?

W otoczeniu jest teraz coraz silniejsza Woda. Nie sprzyja to radości życia i optymizmowi. Rozejrzyjcie się więc dookoła, czy ktoś z przyjaciół nie potrzebuje teraz wsparcia. U niektórych może się bowiem teraz nasilać depresja. Woda to też empatia. Z jednej strony jest więc smutek i depresja ale z drugiej pogłębia się Wasza zdolność zaglądania w cudze dusze. Wykorzystajcie ten moment aby pomóc czy wesprzeć tych, którzy mają trudniej. To nie są łatwe czasy, zresztą czy kiedyś były? Odwiedźcie dawno nie widziane osoby, albo te samotne. Zanieście im trochę światła i dobroci Waszych serc aby poczuły, że nie są z tym całym swoim bagażem smutków same. To niekoniecznie musi polegać na słowach. Bo ciężko jest czasem komuś powiedzieć, że będzie dobrze gdy wali mu się życie. Czasem wystarczy po prostu przytulić, objąć ramieniem, po prostu dać znać, że nie są sami, ze jest ktoś jeszcze i że mają drzwi, do których mogą zapukać. Rozejrzyjcie się też czy nie ma w pobliżu jakichś bezdomnych, bo przecież idą pierwsze mrozy. Sprawdźcie czy okoliczne kociaki i psiaki są zabezpieczone na zimę. To taki czas w roku, gdy żywiołu Ognia, radości i ciepła jest bardzo mało. Musimy obudzić w sobie ten Ogień i zanieść go tym, którym on już gaśnie lub dawno wygasł. Niech się kręci spirala dobrych serc.

A teraz parę słów o poszczególnych żywiołach osobistych :o) (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui )

Drzewa Yang - Wasze starania zaczną teraz przynosić owoce. Jeśli tylko nie zrażą Was początkowe trudności, zapowiada się bardzo przyjemny finansowo czas. Jednak nie dzielcie skóry na niedźwiedziu, bo możliwe są jeszcze jakieś wydatki i może trzeba też będzie się z kimś podzielić. Panowie Drzewa Yang mogą rozglądać się za swoja drugą połówką. Ale ci w związkach muszą bardziej zadbać o swoją partnerkę, ponieważ zaniedbana może zacząć się rozglądać :o)

Drzewa Yin - uważajcie na zakusy konkurencji i nie zdradzajcie za wcześnie swoich planów. Będzie wsparcie i właściwie wszystko będzie sprzyjać. Ale ostrożnie z wydatkami. Mogą co prawda pojawić się pieniądze z niespodziewanego źródła ale lepiej na spokojnie przemyśleć jak je wydać. Nie działajcie na oślep. Uważajcie też na oszustów próbujących Was namówić na najdroższy odkurzacz świata.

Ognie Yang - czeka Was trochę zawirowań. Niewykluczone, że jakaś trudniejsza sytuacja prawna lub notarialna zmusi Was do niezłej gimnastyki umysłowej. Trochę męczący miesiąc, bo trzeba będzie rozwiązać wiele spraw, które od dawna się gromadziły. Dlatego najlepiej zabrać się do działania natychmiast aby jak najszybciej usunąć zaległości. W tym roku generalnie dużą rolę odegrają w Waszym życiu osoby z daleka albo dalsi krewni, więc i w tym miesiącu można ich prosić o pomoc.

Ognie Yin - będziecie mieć pracowity miesiąc ale możecie też liczyć na docenienie. Może ktoś zrzuci na Wasze barki część swoich zadań. Ale znajdzie się też wsparcie. Niewykluczone że wpadniecie na jakiś naprawdę dobry pomysł, może nawet wynalazek :o) Może to poskutkować nagrodą lub wyróżnieniem. Słowa zachęty Was teraz uskrzydlą, może więc poćwiczyć z afirmacjami? Jeśli jesteś mężczyzną, jakieś oczy są w Ciebie wpatrzone z zachwytem :o)

Ziemie Yang - cóż, zetkniecie się z niezrozumieniem i będziecie w głowę zachodzić co robicie nie tak, że ludzie odbierają Wasze wypowiedzi w odwrotny sposób. Mogą nawet przypisywać Wam złe instynkty. Bardzo więc dbajcie aby wyrażać się jasno i merytorycznie. Mogą wyjść na światło dzienne jakieś sprawy z przeszłości i będziecie zmuszeni je teraz rozwiązywać, nawet jeśli tego nie chcecie....Jeśli dotąd nie wiedzieliście czy macie nieprzyjaciół czy nie - teraz ich zobaczycie....Ale spokojnie, nie są w stanie Was skrzywdzić.

Ziemie Yin - trochę ruszy się życie towarzyskie ale lepiej liczyć na sprawdzone przyjaźnie niż na te nowe. Nie dotyczy to jednak spraw romantycznych, bo tu akurat jest duża szansa na spotkanie swojej drugiej połówki (i to dla obu płci) gdzieś na jakiejś imprezie. Nie odrzucajcie więc zaproszeń, bo możecie przegapić jakiś uśmiech losu. Niewykluczona jakaś propozycja biznesowa, ale ufajcie tylko sprawdzonym przyjaciołom, ok?

Metale Yang - teraz mogą zaowocować jakieś starania lub decyzje sprzed jakiegoś czasu. Coś, co spędzało Wam sen z powiek od dawna i musieliście się tym zająć rzucając wszystko inne, teraz Wam bardzo mocno w czymś pomoże. Będziecie sami sobie wdzięczni że kiedyś zadecydowaliście tak a nie inaczej :o) Pracowity miesiąc i jakaś nagroda w tle. Ludzie rzucający Wam kłody pod nogi, paradoksalnie przyczynią się do Waszego sukcesu. Pamiętajcie więc, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :o)

Metale Yin - czeka Was wiele pracy i potrzebna będzie kreatywność. Wyrobiliście sobie opinię takich, którzy podołają każdemu zadaniu :o) I choć za pochwałami kryje się chęć zrzucenia na Was większych obowiązków, nie przejmujcie się. Podejmijcie rękawicę, bo w ten sposób może Was zauważyć ktoś Ważny. To może być test. Zdajcie go :o) Konkurencja pożałuje wkrótce że Was wrobiła, bo to Wy macie szansę na wspaniałą propozycję już niedługo. Być może trzeba będzie jednak zainwestować w jakieś szkolenie.

Wody Yang - zapowiada się nieco łatwiejszy czas niż w zeszłym miesiącu. Jeśli zainwestowaliście w reklamę, teraz zacznie to przynosić owoce. Jest możliwość, ze ktoś zaprosi Was do współpracy. Niewykluczone, że staniecie teraz przed wyborem: sława czy pieniądze :o) Bo z jednej strony nowy projekt mogący przynieść właśnie sławę ale z drugiej, potrzeba na to pieniędzy. Panie Wody Yang mogą spodziewać się wianuszka adoratorów, ale pamiętajcie, że nie wszystko złoto....i tak dalej :o)

Wody Yin - obudzicie się z wrażeniem, że wylądowaliście na jakiejś innej planecie. Absurdalne wymagania, opaczne odczytywanie Waszych intencji i nikt Was nie rozumie. Spokojnie, to tylko awaria :o) Minie. Pamiętajcie, że teraz wszystko co wydaje się groźne i okropne, tak naprawdę niewiele znaczy. Strach ma wielkie oczy. Jeśli wykażecie kreatywność, jesteście w stanie wygrać tę sytuację dla siebie i sięgnąć po prestiżową nagrodę. Do dzieła! Aha, i noga z gazu, bo grożą mandaty!Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/

4 listopada 2016
Prognozę opracowała:
Małgorzata Gałkowska-Błądek

Mistrz Feng Shui FSRC