chiński Rok Wołu 2021

Prognozy feng shui na Rok Wołu (Bawołu)

by Małgorzata Gałkowska-Błądek


kwiecień 2 2021 Wielknoc, zając, maseczka

Przepowiednia na kwiecień - trzeci miesiąc w Roku Wołu

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 kwietnia o godzinie 15:35 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 8:48 DST.

Marzec nie był spokojnym miesiącem i Metal Yin ponad Królikiem dał się mocno we znaki. Były zamachy (strzelaniny), wypadki i wiele akcji związanych z nożem (nóż jest jednym ze znaczeń Metalu Yin). Pogoda też płatała figle i bywała krańcowo zmienna. Czy kwiecień będzie spokojniejszy i da nam wreszcie trochę odetchnąć? Zobaczmy...

W kwietniu mamy Wodę Yang ponad Smokiem. Smok jako znak zawiera głównie Ziemię ale pod tą Ziemią bije silne źródło Wody, ukryte. Dlatego nazywa się Smoka Magazynem Wody. Tej Wody nie widać, bo przykryta jest warstwą Ziemi, mówiąc obrazowo. Ale w tym roku w kwietniu pojawia się Niebiański Pień Wody Yang ponad Smokiem. Czyli Woda wydobywa się na zewnątrz, wychodzi z ukrycia, wypływa na światło dzienne. Może to oznaczać wiele rzeczy. Przede wszystkim w przyrodzie - może być więcej mowy o wodzie, więcej wydarzeń związanych z wodą. To mogą być wydarzenia nagłe, jak gejzer albo jak tsunami. Woda która dotąd nie była groźna czy nie była problemem, nagle stanie się niebezpieczna. Niewykluczone, że w jakimś miejscu świata pojawią się gejzery albo wzmoże się ich aktywność. Częstsze mogą być powodzie i zalewanie terenów, osunięcia podmokłej ziemi. Mogą teraz częściej pojawiać się krótkie ale niebezpieczne ulewy i cyklony. Wreszcie może pojawić się tsunami. Może zostać przerwana jakaś tama lub zapora i woda zniszczy jakiś teren. Byłabym więc ostrożna z udawaniem się w takie miejsca, gdzie grożą takie rzeczy. Częściej też usłyszymy o lawinach błotnych i osunięciach mokrej ziemi. Częstsze też będą awarie wodociągów i rur. To może dotyczyć też gazociągów, ropociągów - mogą pojawić się wycieki. Może też pojawić się woda w miejscu gdzie jej nie było - jakieś nowe źródła. Teoretycznie może to być też ropa odkryta w jakimś nowym miejscu albo jej nagły wyrzut z ziemi. Będzie też mowa o oceanach i zasobach wodnych, o rybołówstwie, platformach wiertniczych. Wyjdą na jaw jakieś problemy, które długo narastały i teraz staną się nagle bardzo poważne.

To będzie też widoczne w problemach i emocjach ludzi. Wyjdą na jaw sprawy ukrywane, gromadzone. Teraz wręcz wybuchną, zostaną wykrzyczane. Woda Yang jest nieobliczalną siłą oceanu, która nagle zostanie uwolniona i zerwie jakieś tamy. Bo Woda jako żywioł kocha wolność, chce płynąć tam gdzie chce. Może to zapowiadać wielkie zrywy wolnościowe. Ale takie, które ciężko zatrzymać. Może dojść do przesady i eskalacji. Ciekawa jestem jak będzie wyglądać czas około 8 i 20 kwietnia i 2 maja w tym roku, ponieważ właśnie wtedy Woda robi się bardzo niebezpieczna. Ścierają się jakby dwa fronty (Pies dnia i Smok miesiąca) które wyzwalają jak naciśnięcie cyngla - wybuch Wody. Być może zaobserwujemy wtedy coś ze zdarzeń opisanych wcześniej. Może nastąpić nawet jakieś trzęsienie ziemi i tsunami. Tak więc w tym miesiącu coś wypłynie z wielką siłą i ciężko będzie nad tym zapanować. Mogą pojawić się większe demonstracje, marsze a nawet strajki.

Ciężko będzie teraz dyskutować na argumenty. Ludzie będą skłonni do przesady i najchętniej wyleją przysłowiowe dziecko z kąpielą. Może być bardzo radykalnie. Teraz wszystko może być widziane jako czarno białe bez odcieni szarości. Do tego Woda symbolizuje też strach, obawy i pesymizm. Może więc pojawić się mnóstwo przesadzonych wieści, ludzie będą się straszyć nawzajem i we wszystkim będą wietrzyć spisek. Wzmocnieniu mogą ulec jakieś frakcje fundamentalizmu religijnego. To czas przesady. Być może pewne idee będą tak mocno podkreślane, z taką przesadą że aż śmieszne. Można w ten sposób zaszkodzić jakimś sprawom. Wiele osób ulegnie swoim skrywanym dotąd emocjom i postanowi mścić się na innych, wykorzystywać swoją przewagę. Nie poddawaj się więc temu nastrojowi. To tylko taki miesiąc. Pewne rzeczy się wydarzą ale tak naprawdę nie musi to Ciebie aż tak bardzo dotyczyć, chyba że będziesz żywiołowo brać w tym udział. Każdy żywioł ma wiele znaczeń. Woda to strach, pesymizm, ale też wolność, mądrość i przedsiębiorczość. To jest dobry czas aby rzucić się w wir własnej pracy i zrobić krok naprzód we własnej karierze. Wykorzystać swoją wiedzę i czerpać z tego korzyści. Może nawet rozszerzyć swoją działalność. To dobry czas na nauczanie i przekazywanie wiedzy. Ludzie będą teraz chłonni i ciekawi nowego. To świetny czas na filozoficzne dysputy o ile nie wpadniemy w przesadę. Może się zdarzyć że dopadnie Cię chandra czy pesymizm, ale nie poddawaj się. Zapal świecę, idź pobiegaj do lasu i skorzystaj z tych słonecznych dni, które się trafią. Ten czas jest wspaniały dla wizjonerów i marzycieli, bo teraz nie ma granic. Wszystko może być do osiągnięcia. Dlatego zamiast wdawać się w dysputy z toksycznymi ludźmi - postaw krok na nowym terenie. Wymyśl nowy towar, nową usługę i zacznij ją reklamować. Gdy wszystko się uspokoi, będziesz już wiele kroków przed konkurencją. Wspaniały czas na naukę i inwestowanie w rozwój osobisty.

W mediach będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum magicznego kwadratu feng shui jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Czyli wygląda na to, że w większych ośrodkach będzie dynamiczniej, podczas gdy na prowincji będzie spokojniej. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić żądania zmian, wprowadzenia czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu. Sytuacja w rządach niektórych krajów może się diametralnie zmienić. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Wzrośnie zainteresowanie alternatywnymi źródłami energii - firmy montujące panele fotowoltaiczne, będą święcić triumfy i ich akcje mogą pójść w górę. Wszystko co związane z energią ale też niestety z eksplozjami, czymś co może wybuchnąć i spowodować wiele zniszczeń. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Trygramy Zhen łączy się jednak z rocznym trygramem Qian i może to dać też obraz przemocy, siłowego tłumienia jakichś inicjatyw lub częstszych wypadków i zachorowań.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie lub ...remont. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdź więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyłeś mieszkanie. Nawet w mediach usłyszysz więcej o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca. Ktoś komuś może wbić nóż...

Ale ty przygotuj się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznij coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Jednak zanim coś wprowadzisz w czyn, przemyśl dokładnie i przygotuj się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów, pięknie wyglądających pułapek. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie rób nic na wariata, bo za miesiąc będziesz musiał się z tego wycofywać. Uważaj też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytaj regulaminy.

Jeśli chodzi o kierunki, uważaj na zachód i południowy wschód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Gdy jedziesz samochodem - noga z gazu. W którymś z południowych krajów lub miast może wyjść na jaw jakiś skandal seksualny. Za to południowy zachód może przynieść przepiękne wrażenia, emocje i ...poczęcie inteligentnego potomka, w szczególności syna jeśli masz tu sypialnię.

Wspaniałym kierunkiem dla zakochanych będzie teraz wschód. Jeśli pragniesz kogoś poznać - postaw piękne, czerwone kwiaty w wazonie z wodą na wschodzie swojego mieszkania. Albo częściej bywaj - jeśli to możliwe - we wschodnich dzielnicach miasta czy kraju.

Wiele osób pyta o rozwój sytuacji z koronawirusem. Pisałam we wcześniejszych prognozach, że były energie wspierające zatrzymanie pandemii i utrudniające rozprzestrzenianie się wirusa. Gdyby wszyscy ludzie posłuchali zleceń i ograniczyli kontakty do koniecznych i nosiliby maseczki, wirus nie miałby jak się rozprzestrzeniać. Był przyjazny żywioł Ziemi, który mógł położyć tamę swobodzie wirusa. Jednak ludzie dokonali innego wyboru. Niektórzy nie wierzą w istnienie tego wirusa, dla innych ubranie maseczki okazało się wybitnie poniżające. Szkoda że tak trudno jest działać jako społeczeństwo zamiast jako gromada indywidualności...Teraz może być trudniej, bo energie znów niestety zaczynają sprzyjać koronawirusowi. Gdybyśmy go zatrzymali wcześniej, teraz szykowalibyśmy się do letnich wakacji. Większa szansa na poprawę sytuacji będzie znów w maju. Kwiecień może być trudny. Energie pokazują, że coś nagle się pojawi z dużą siłą. Może to być nowa odmiana wirusa niestety. Podróże między kontynentami niestety nie pomagają, bo pozwalają mieszać się wirusom i mutować. Ale być może ludzkość musi dopiero zrozumieć, że wzajemna dbałość o siebie nawzajem jest kluczem do pomyślności dla nas wszystkich. Miejmy nadzieję, że szczepienia pomogą. Bo maj wygląda już lepiej pod kątem energii. Ale ta poprawa mogła nastąpić wcześniej. Cóż, spróbujmy zatem teraz. Ostatnia szansa. Jeśli znów nie wykażemy rozsądku, jesienią może przyjść jeszcze poważniejszy problem. Zatem maseczki na twarz, unikać niekoniecznych kontaktów i do szczepień. Powiedzmy razem temu wirusowi STOP.

Ale póki co cieszmy się Świętami, spędźmy je z bliskimi i w radości, ponad sporami i podziałami. W nadziei że już wkrótce wszystko wróci do pięknej normalności. I tego Wam wszystkim życzę!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie kwietnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - szykują się jakieś sprawy do rozwiązania. Wrócą jakieś problemy z przeszłości i teraz już nie da się ich obejść bez zajęcia się nimi. Pojawi się też możliwość zdobycia jakichś umiejętności. Miesiąc pełen zajęć i nieco męczący, ale z satysfakcją. Z finansami postępuj ostrożnie, to nie jest czas na ryzykowne inwestycje. Konkurencja może się dać bardziej we znaki.

Drzewo Yin - wspaniały czas do nauki i inwestowania w swój rozwój. Wszystko będzie sprzyjać, wiatr w żaglach. Będzie też okazja do zarobienia. Świetny moment do szukania kooperantów i pomocników. Coś co wydaje się ciężarem ponad siły, tak naprawdę okaże się proste i przyniesie mnóstwo korzyści. Nie bój się wyzwań! I pamiętaj, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Ogień Yang - ten miesiąc będzie trochę wymagający. Możesz mieć teraz więcej styczności z prawem niż byś pragnął. Uważaj więc za kółkiem. Sprawdź też czy wszystkie papiery masz w porządku. Trudny i męczący miesiąc, więc nie bierz sobie dodatkowych zadań bo i tak stresu będziesz mieć po sufit. Jakieś sprawy finansowe mogą się skomplikować, wskazana ostrożność.

Ogień Yin - możliwy jest awans lub nagroda, ale za tym pójdą pewne zobowiązania, więc zastanów się czy gra jest warta świeczki. Czytaj wszystko co napisane małym druczkiem, bo może się okazać że awans oznacza więcej obowiązków ale za te same pieniądze...Ważne jest też aby pozbyć się zaległości, bo mogą one bardzo skomplikować Twoje plany. Panie Ognie Yin mogą rozglądać się za swoją drugą połówką. Ale uważajcie na stalkerów.

Ziemia Yang - bardzo dobry finansowo czas. Będzie wiele okazji do zarobienia, będą też pieniądze, których się nie spodziewasz. Być może pojawią się zaległe pieniądze, które zawsze Ci się należały. To jest też dobry czas do rozpoczęcia działalności. Pojawią się wokół Ciebie pomocni ludzie. Zrób coś inaczej niż zwykle a wiele zyskasz. Do dzieła!

Ziemia Yin - pieniądze leżą wprost na ziemi, trzeba się tylko schylić. Świetny moment na założenie działalności. Dobierz mądrze pomocników; ktoś z daleka albo z dawnych znajomych, będzie mieć dla Ciebie cenne rady. Może nawet warto zaproponować tej osobie współpracę. Panowie Ziemie Yin będą teraz otoczeni wianuszkiem adoratorek. Panie urzędniczki będą Wam ułatwiać wszelkie sprawy.

Metal Yang - zapowiada się bardzo pracowity czas, a kluczem do sukcesu jest kreatywność. Są zaległości i trzeba je jakoś usunąć aby wreszcie pójść do przodu. W dużej mierze będziesz teraz naprawiać błędy innych i świecić za nich oczami. Nadmiar możliwości może Cię teraz rozpraszać. Pielęgnuj sztukę wyboru tego co ważne. Finansowo ostrożnie, to nie jest miesiąc na ryzykowne inwestycje.

Metal Yin - będzie wsparcie, będzie pomoc, ale pracy wiele. Nieco męczący miesiąc ale za to wielka satysfakcja, bo możesz zrobić duży krok naprzód. Otrzymasz trudne zadanie, ale dzięki kreatywności świetnie sobie poradzisz. Ale nie wahaj się prosić o pomoc. To wspaniały czas na szukanie współpracowników i na rekrutację. Finansowo ostrożnie, to jeszcze nie jest dobry moment na inwestycje.

Woda Yang - zapowiada się bogatsze życie towarzyskie i wiele nowych kontaktów. W pracy najbardziej może się sprawdzić model grupowy. Będzie wiele wsparcia z różnych stron. Musisz być jednak gotów na zmianę wcześniejszych planów lub grafiku. Coś okaże się trudniejsze niż się spodziewałeś i zabierze Ci więcej czasu. Finansowo ostrożnie; płatności mogą się opóźniać, więc nie dziel skóry na niedźwiedziu.

Woda Yin - możesz mieć wrażenie, że nikt Cię nie rozumie a Twoje intencje odczytywane są opacznie. Nie przejmuj się tym i rób swoje. Być może wejdziesz w nowe środowisko i potrzeba po prostu czasu. Tam nie ma wrogów. Żywioł pieniędzy jest w uśpieniu, dlatego w tym miesiącu nie licz na zbyt wiele. Twoja kreatywność może być teraz nieco stłumiona obowiązkami. Ale zostaniesz doceniony.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

marzec 4 2021 wiosna, bratki

Przepowiednia na marzec - drugi miesiąc w Roku Wołu

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 9:54 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 kwietnia do godziny 15:35 DST.

Po burzliwym lutym, chciałoby się trochę spokoju....niestety marzec jeszcze nie będzie należeć do spokojnych miesięcy. Może nie będzie aż tak wybuchowy i wojowniczy jak luty, ale wciąż nie będzie można nazwać tego miesiąca całkiem spokojnym. Miejsce Metalu Yang zajął teraz Metal Yin. Mamy więc Metal Yin ponad Królikiem zawierającym Drzewo. W lutym energie dawały obraz otwartego konfliktu i ostrych działań, ostrych cięć i stanowczych posunięć. Teraz może być trochę inaczej. Metal Yin symbolizuje ostrze noża, biżuterię, ornamenty, jest to bowiem delikatniejszy typ Metalu niż Metal Yang z lutego. Metal Yang jest jak słoń w składzie porcelany - idzie i niszczy, depcze, używa rozwiązań siłowych. Metal Yin natomiast działa w trochę inny sposób. Może wbić komuś nóż w plecy znienacka. Jego działanie może być z pozoru delikatne i niegroźne. Marzec to miesiąc bardzo silnego Drzewa, w dodatku Drzewa, które jest bardzo odporne i umie się dostosować. Drzewo z lutego to twardy pień, można go ściąć albo złamać. Drzewo w marcu jest raczej jak trawa, która po suszy lub gradzie, po zdeptaniu a nawet spaleniu - potrafi się odrodzić i porosnąć na nowo cały dostępny obszar. Świetnym obrazem takiego układu energii jest powiedzenie "trafiła kosa na kamień". Wszelkie działania próbujące ograniczyć wolność trawy, przyniosą jeszcze silniejszy jej rozwój. Trawa się ugnie ale źdźbła się ponownie wyprostują, jeszcze silniejsze. Ciekawa sytuacja będzie w tym miesiącu, ponieważ do Metalu miesiąca dołącza Metal Yin z roku wsparty znakiem Wołu zawierającego również Metal. Na szczęście znak Wołu zawiera też Wodę i trochę Ziemi. W praktyce może to oznaczać, że jakaś siła z zewnątrz będzie próbować stępić ostrze Metalu. Może to się odnosić między innymi do różnych decyzji Unii Europejskiej. Może pojawić się też inne zjawisko - "gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta" - i w rezultacie zapali się zielone światło dla czegoś nowego, czegoś stanowiącego kompromis. Być może jakiś nowy ruch lub nowa partia zyska na sile.

Taka sytuacja sprzyja wszelkim ruchom wolnościowym i działaniom ludzi chcących się od czegoś wyzwolić. Nie będzie to jednak takie proste. Wiele może być działań ukrytych, z zaskoczenia, przysłowiowe wbijanie noża w plecy. Dotychczasowi przyjaciele mogą się stać nagle wrogami. Wiele będzie słów raniących niesprawiedliwie. Pewnych rzeczy nie da się już potem odwołać. Niewykluczony jest nawet zamach lub sfingowany wypadek jakiegoś polityka. Będzie wiele sprzecznych opinii i dezinformacja. Nie wierz we wszystko co zobaczysz. Pewne zdarzenia są sztucznie nadmuchiwane aby przykryć inne. Szukaj drugiego a nawet trzeciego dna. Wierz we własny rozsądek i własne doświadczenia lub opinie osób które znasz od dawna i szanujesz. Jest teraz szansa na jakąś dobrą przemianę. Jeśli szansa zostanie dobrze wykorzystana, reszta roku zapowiada się lepiej i zostanie zażegnane zagrożenie.

W kontaktach międzyludzkich będą skrajne emocje i ciężko będzie się porozumieć, ale strona atakująca straci a atakowana i uciskana zyska. Pamiętaj o tym, to taki czas. Wkrótce role się odmienią i nie warto mieć wtedy na sumieniu skrzywdzonych czy obrażonych ludzi. Bądź dobry i wyrozumiały dla innych.

Jak ten dziwny czas wykorzystać aby przeżyć go z sukcesem? Ciężko będzie się skupić, będziesz rozproszony, będziesz próbował zająć się zbyt dużą liczbą spraw. Ciężko będzie dotrzymać terminów. Gdy coś kontynuujesz od dawna - nagle możesz stwierdzić, że w sumie chciałbyś to zrobić całkiem inaczej. Będziesz więc zaczynać od nowa. Dlatego uważnie zaplanuj sobie ten czas, bo może się okazać, że nie jesteś w stanie dotrzymać umów. To dobry czas do zaczynania, ale mniej do kończenia i kontynuowania. Cierpliwość nie będzie teraz Twoją mocną stroną. Za to Twoja kreatywność sięgnie teraz szczytów. Zapisuj pomysły, bo wiele z nich jest bardzo odkrywczych i jeśli je zrealizujesz, możesz uczynić duży postęp w swojej karierze. Jest to też bardzo dobry czas do zabiegów związanych z urodą i fryzjerstwem. Wspaniały czas do planowania ogrodów i pierwszych wiosennych prac. Ciesz się więc tym czasem, nabierz dystansu. Warto też zająć się jakimś nowym tematem, zgłębić jakąś wiedzę.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia trygramu Xun, zapowiadająca wiele zdarzeń i spraw związanych z kobietami, ich zdrowiem, równouprawnieniem itd. W mediach zobaczymy więcej kobiet zabierających głos w polityce albo znajdujących się u steru dużej firmy czy państwa, ale może się też pojawić jakiś skandal, w który zamieszane będą głównie kobiety. Ta energia może indukować romanse, również takie niewłaściwe; zdrady, uwiedzenia i tego typu inne zdarzenia. Wiele też mowy będzie o dokonaniach artystycznych, sztuce, modzie, kosmetykach i urodzie. Trygram ten symbolizuje też lasy i ekologię, ptactwo, wiatr i samoloty a także pocztę i ogólnie przesyłanie wiadomości. Będzie więc sporo tematów związanych z lasami, może nawet polowaniem. Niewykluczone są też tematy wiatru czyli w grę wchodzą silniejsze wiatry w pogodzie albo temat elektrowni wiatrowych. Jakieś problemy czy konieczność uregulowań prawnych pojawią się też w temacie ptactwa, hodowli drobiu itp. Może też być i tak, że pojawią się jakieś epidemie wśród ptaków albo jakiś przełom w wiedzy o wirusach. Ze zrozumiałych względów także linie lotnicze będą teraz ważnym tematem. Jedno ze znaczeń trygramu Xun to także papiernictwo i przemysł drzewny, meblarstwo. Jakieś księgarnie czy wydawnictwa mogą mieć kłopoty albo zostanie wprowadzona jakaś nowa ustawa w tym temacie. W grę wchodzi również temat księgowości i kontroli skarbowej albo komorników. Ponieważ trygram Xun związany jest z wiatrem a więc też powietrzem - mocniej zaakcentowany zostanie temat smogu i czystości powietrza. Niewykluczone że pojawią się jakieś nowe ustawy lub niestety - problemy na arenie europejskiej. W swoim otoczeniu zwróć uwagę na ptaki w potrzebie, ponieważ to ich energia jest teraz na przysłowiowym świeczniku. Mogą się teraz też nasilić protesty związane z ekologią lub kwestie nadmiernej wycinki drzew.

Może to być bardzo ciekawy miesiąc dla zakochanych - ale na randkach będzie więcej konkretnych tematów i planowania. Jeśli więc chcesz tylko pospotykać się bez dalszych planów względem wybranki czy wybranka - to nie masz szans. Jest to jednak wspaniały czas na oświadczyny i snucie planów wspólnej przyszłości. Do dzieła!

Jeśli chodzi o kierunki - unikałabym teraz podróży na linii północny zachód - południowy wschód. Podróż w tych kierunkach może aktywować kłopoty. Szczególnie w samolotach i nawet jest możliwość podłożenia bomby albo eksplozji na pokładzie samolotu. Północno-zachodnie części krajów lub kontynentów mogą doświadczyć teraz jakichś problemów, na północnym zachodzie może nastąpić jakiś większy wypadek lub katastrofa - uważałabym na budynki władz kraju, miasta oraz wszelkie budynki okrągłe w kształcie lub zwieńczone kopułą (kościoły na przykład).
Kierunek zachodu jest za to bardzo dobry dla kariery. Jeśli pragniesz awansu, zaplanuj drogę do pracy tak aby ostatecznie dotrzeć do miejsca pracy ze wschodu na zachód. Na południowym wschodzie możliwe są kradzieże z włamaniem albo napady. Sprawdź zabezpieczenie okien i drzwi w tym miejscu w domu. W południowo wschodnim pokoju (lub jeśli masz biuro z wejściem od południowego wschodu) - ogranicz transakcje finansowe i nie podejmuj teraz ważnych decyzji, bo możesz doświadczyć dużych strat. W skali kraju czy świata południowo wschodnie rejony mogą mieć wielkie problemy z płynnością finansową. Podróżując na linii wschód - zachód - spodziewaj się opóźnień. W północno-wschodnich częściach domu uważaj na rzeczy które mogą się zapalić. Jakiś większy pożar może się pojawić w północno-wschodniej części miasta czy kraju.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - mogą liczyć na miesiąc pełen emocji, ale trzeba uważać na konkurencję i ukrytych wrogów, ponieważ coś na co liczycie, może zostać Wam sprzątnięte sprzed nosa. Wszystko teraz zależy od Waszego refleksu. Uważajcie komu powierzacie tajemnice. Panie Drzewa Yang mogą się teraz spodziewać wianuszka adoratorów. Uwaga na skaleczenia i urazy.

Drzewa Yin - będą musiały wykazać się kreatywnością aby uniknąć paru zasadzek. Uważajcie teraz aby nie popełnić błędu. Działajcie rozsądnie i otoczcie się dobrymi doradcami. Jeśli rozegracie to właściwie - za rogiem czeka spory sukces. Ale przygotujcie się, że wiele spraw pójdzie niespodziewanym torem, co oczywiście nie oznacza automatycznie, że złym....Uwaga na skaleczenie i urazy i....przede wszystkim - noga z gazu.

Ognie Yang - dla Was zapowiada się całkiem dobry czas, przede wszystkim finansowo. Uda się spieniężyć wiele projektów i może się pojawić kilka dobrych propozycji biznesowych. Panowie Ognie Yang mogą teraz być wystawieni na poważne pokuszenie. Trzeba będzie trochę uważać aby nie popsuć tego co budowało się latami. Bardzo łatwo będzie teraz podjąć złe decyzje uczuciowe.

Ognie Yin - powinny skupić się na swojej pracy i czasem też kupić jakiś los na loterii. To też dobry czas do załatwiania dotacji i kredytów, jednak oczywiście zachowajcie rozsądek. Planujcie swój czas zostawiając bufor na coś niespodziewanego. Niewykluczone, że trzeba będzie zająć się jakimiś sprawami rodzinnymi. Generalnie zapowiada się dość dynamiczny miesiąc.

Ziemie Yang - mogą oczekiwać ciekawego miesiąca pełnego zaskoczeń. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność i elastyczność. Uda się załatwić rzeczy, które wisiały na Was od dawna ale liczcie bardziej na siebie, ponieważ otoczenie będzie teraz zajęte własnymi sprawami. Powinny się poprawić finanse. Poczujecie jak spada jakiś ciężar z Waszego serca.

Ziemie Yin - czeka pracowity miesiąc i konieczność zakasania własnych rękawów. Ale coś co się wydawało bardzo trudne i wręcz nie do ruszenia - paradoksalnie okaże się proste i łatwe. A tak się tego baliście....Zróbcie koniecznie pierwszy krok i ruszcie te trudne sprawy. Teraz macie szansę na sukces. Uważajcie jednak na pułapki i....noga z gazu.

Metale Yang - mogą mieć problem z porozumieniem się z otoczeniem. Wasze intencje mogą zostać zrozumiane opacznie. Przypadkiem dowiecie się, jak przedziwne plotki powstały na Wasz temat. Wiele pracy dodatkowej znajdzie się teraz na Waszych barkach ale jeśli oczekujecie na docenienie i awans, to jeszcze niestety nie teraz. Zaufajcie intuicji i ostrzeżeniom mądrych ludzi.

Metale Yin - czeka miesiąc pracowity i mocno społeczny. Będą to w dobie covidu raczej spotkania online, ale może być ich sporo. To wspaniały miesiąc na śmiałe kroki i pokazanie się światu, bo konkurencja odpadnie w przedbiegach. W praktyce macie sukces w garści, tylko po niego sięgnąć. To świetny czas na szukanie współpracowników, rekrutacje czy zakładanie spółek. Możecie też ruszyć temat mediów społecznościowych. Wszystko co dotyczy budowania społeczności i grup - ma teraz wielkie szanse powodzenia.

Wody Yang - będą mogły liczyć na wsparcie w jakimś dużym projekcie. Zapowiada się ciekawie. Lepiej kontynuować coś co już trwa niż zaczynać teraz coś nowego, bo od razu napotkacie na przeszkody. Możecie też stanąć przed wyborem: czas dla rodziny lub praca. Mogą też czekać większe wydatki związane z domem lub rodziną. Planujcie więc finanse bardzo ostrożnie, tym bardziej że wiele płatności może się spóźniać.

Wody Yin - dla Was miesiąc szykuje trochę spraw do załatwienia. Jakieś zaległości już się tak nagromadziły, że blokują postęp. Jednak jakaś życzliwa dusza z daleka (lub Wasz zwierzchnik czy urzędnik) postanowi Wam podać pomocną dłoń. Doceńcie to i okażcie wdzięczność. Jeśli ktoś zaoferuje współpracę, spodziewajcie się dużych obowiązków ale widoczna poprawa finansów nastąpi dopiero w maju. Nie rezygnujcie z tego powodu, bo sprawa może się okazać bardzo intratna.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

luty 2 2021 zakochana para, Walentynki

Przepowiednia na luty - pierwszy miesiąc w Roku Wołu

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 3 lutego o godzinie 15:59 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 9:54.

To będzie pierwszy miesiąc nowego chińskiego roku - Roku Wołu. Ludowe zwyczaje rozpoczęcia roku w Chinach odnoszą się do roku lunarnego, który rozpocznie się 12 lutego, jednak dla Feng Shui i astrologii Ba Zi, początkiem roku jest Li Chun czyli Początek Wiosny i dlatego witamy nowy rok solarny 3 lutego. Wiąże się to ze zjawiskiem astronomicznym, polegającym na tym, że Słońce mija 15 stopień znaku Wodnika.

Rozpoczynamy więc Rok Wołu, o którym pisałam w poprzedniej prezentacji. Początek roku może być burzliwy i pełen zmian. Wszystko może dziać się szybko i możemy nie nadążać za zmiennością okoliczności, ponieważ taka jest właśnie specyfika Metalu Yang ponad Tygrysem (Tygrys jest energia związaną z lutym). Tygrys zawiera głównie Drzewo i Ogień, więc już mamy konflikt z Metalem w obrębie samego miesiąca. Rok Wołu jako całość także zawiera sporo żywiołu Metalu Yin, sporo Wody i trochę Ziemi. Ponieważ luty przynosi ze sobą Metal Yang a rok ma Metal Yin - luty może trochę namieszać. Wydawałoby się że jest już jakiś porządek, są już jakieś ustalenia, sytuacja jest niby opanowana, aż tu nagle....

Metal jako żywioł jest domeną logiki, zasad, porządkowania czegoś. Tylko że tu się spotkają dwa różne systemy tego porządkowania. Może to oznaczać ostre sprzeciwy, podział na dwa obozy, niestety coraz większą polaryzację. Jednocześnie pojawia się Drzewo będące w opozycji do Metalu. Drzewo to symbol nowatorstwa, walki o swoje, nowych idei. Być może część społeczeństwa będzie chciała się ostrzej skonfrontować z obecnie panującymi zasadami a nawet rządami państw. W lutym rodzi się też żywioł Ognia, który symbolizuje optymizm i zapał do działania. Teraz może więc powstać coś, jakaś idea, partia, ruch obywatelski, który bardziej widoczny będzie latem, w maju czy czerwcu. Ale niewątpliwie ten Ogień już się żarzy. Nie będzie mieć łatwo, bo rok zawiera sporo żywiołu Wody gaszącej Ogień. Ale za rok przychodzi Rok Tygrysa, który wprowadzi kompletnie nowe porządki. Niewykluczone że nawet rewolucję w jakiejś postaci. Tak więc luty może nie być spokojnym miesiącem. Tym bardziej że Metal Yang symbolizuje broń, nawet ciężką broń - czołgi i samoloty. To wszystko na wybuchowym Tygrysie. Może to oznaczać jakieś eksplozje, użycie ciężkiej broni lub wybuch czegoś. Jeśli pojawią się jakieś demonstracje czy rozruchy, mogą być niestety tłumione siłą i w niektórych krajach może to przynieść rozlew krwi. Metal to też rządzenie, wojskowość, prawo. Będzie więc tendencja do narzucania siłą pewnych rozwiązań i większej kontroli społeczeństwa. Będzie tendencja do porządkowania spraw, czyli na przykład większa kontrola Internetu, mediów i komunikacji.

Tyle że obraz przedstawiający u góry Metal a na dole Ogień i Drzewo może symbolizować sytuację, w której WYDAJE SIĘ, że wszystko jest pod kontrolą, ale tak naprawdę wszystko idzie na żywioł i coraz trudniej to zatrzymać. Oznacza to kłopoty dla rządów....
To jest ten jeden miesiąc kiedy rządy nie zdają sobie sprawy jak słabe są i jak łatwo przewraca się kolos na glinianych nogach.

Pogoda też może płatać figle; mogą pojawiać się skrajności pogodowe, opady śniegu, gradu, mrozy i gołoledź na przemian ze słonecznymi dniami. Może też pojawić się jakaś burza, może nawet śnieżna. Jakieś oblodzenia mogą powodować problemy, łamiący się pod ludźmi lód. Mogą też zdarzać się jakieś wypadki związane z górami lodowymi czy lodowcami. Mogą też być częstsze lawiny. Tak więc będąc w górach należy zachować ostrożność.

Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce w magicznym kwadracie Luo Shu zajmie w lutym energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone.

Pojawi się silna tendencja zmiany, ale stare skostniałe układy nie poddadzą się tak łatwo. Rząd może wprowadzić jakieś spektakularne zmiany czy kroki aby postawić kropkę nad "i". To co się znajduje teraz w centrum wykresu feng shui oznacza niepodzielność, zmuszanie kogoś do czegoś, władzę absolutną albo nawet tyranię. Chęć kontrolowania wszystkich i wszystkiego. W pewnym sensie żywioł władzy pokaże co potrafi. I pokaże to stanowczo, bez dyskusji, jak cesarz w dawnych Chinach.

W centrum miast lub w stolicach, jakieś wydarzenia mogą być związane z bankami, finansami, kredytami, oszczędnościami, aferami finansowymi. Może też chodzić o jakiś skarbiec, mennicę, rezerwy państwowe, coś bardzo cennego, podstawę czegoś.

Jeśli chodzi o kierunki, kłopoty może przynieść teraz kierunek wschodu. Pojawia się tam energia trzęsień ziemi, wybuchu wulkanu, agresji i kradzieży. Lepiej nie zostawiaj nic cennego po wschodniej stronie domu. Nieciekawa energia będzie też na południowym zachodzie - tam możesz spodziewać się opóźnień i utrudnień a także kłótni. Coś co miało pójść łatwo, niestety może się skomplikować. Podróż może trwać dłużej, albo w ogóle nie będziesz mógł gdzieś dotrzeć. Na południowym wschodzie i południowym zachodzie kontynentów i krajów może pojawić się więcej zarażonych koronawirusem albo więcej zachorowań na jakąś chorobę układu trawiennego. Na południowym wschodzie może się jeszcze pojawić jakiś problem z samolotem i ptakami, silnym wiatrem lub jakimś przypadkowo wystrzelonym pociskiem. Ale może też tam się pojawić ognisko jakiejś choroby ptaków. Na zachodzie może wybuchnąć jakiś skandal. Ale jeśli jesteś piosenkarką lub muzykiem czy mówcą motywacyjnym - jadąc na zachód uwiedziesz tłumy i zyskasz niebywałą sławę. Porwiesz ludzi swoim przekazem. Jeśli nie możesz wyjechać daleko, może to być zachodnia dzielnica miasta, lub zachodnia część twojego mieszkania. Tam usiądź i twórz swoje kompozycje czy przekaz.
Na północnym zachodzie pojawi się teraz energia zwana Skrzyżowanymi Mieczami, która wzmaga kłótliwość i może nawet doprowadzić do zamieszek czy rozruchów. Trzy razy się zastanów nad swoimi słowami i czynami jeśli masz tam wejście do domu, biuro lub sypialnię.
Północ z kolei może przynieść problemy kobietom w ciąży i jeśli masz sypialnię na północy, możesz się teraz częściej kłócić z partnerką czy partnerem.

Dobrymi kierunkami będą natomiast południe i północny wschód. Świetnie nadają się do działań zawodowych, planowania i szukania inspiracji. Bywaj częściej w tych dzielnicach miasta jeśli możesz. Jeśli masz sypialnię lub często spędzasz czas w tych częściach domu czy mieszkania - jesteś szczęściarzem!

ALE to wszystko jest gdzieś tam - dalej. Dla wielu z nas ważniejsze może być to co dzieje się blisko nas a nawet w naszych myślach czy uczuciach. Jednocześnie więc będzie to wspaniały czas do wprowadzania w życie stanowczych zmian. Możesz więc śmiało rozpocząć uprawianie jakiegoś sportu czy rzucić nałóg. Bardzo skutecznie będzie można teraz schudnąć. Jeśli masz do przygotowania jakąś pracę naukową czy badania naukowe do przeprowadzenia - teraz warto się za to zabrać. Jednym słowem, skoro energia chce zmian, poddajmy się jej, zacznijmy zmieniać siebie, zastanówmy się w jakim kierunku pójść. Można też rozpocząć remont. Łatwiej pójdzie odrabianie zaległości i likwidowanie niedociągnięć. Dopisze Ci kreatywność i będziesz mieć sto pomysłów na minutę. Te ciekawsze zapisuj, bo mogą się przydać. Tak więc jest to świetny czas do zaczynania od nowa. Wykorzystaj to. Lepiej natomiast nie wdawać się teraz w dyskusje, bo mogą być zażarte i ciężko będzie znaleźć konsensus, bo obie strony okopią się po dwóch stronach barykady.

ALE...będzie to świetny miesiąc dla miłości i zakochanych! Energie będą sprzyjać i wiele par postanowi że będzie ze sobą na zawsze. Wielu singli i singielek znajdzie swoją drugą połówkę. Cieszcie się tym czasem i czerpcie ile się tylko da!

Ponieważ luty rozpoczyna wiosnę w kalendarzu Feng Shui, warto pomyśleć teraz o zdrowiu, szczególnie o wątrobie związanej z żywiołem Drzewa. Luty to świetny miesiąc na przeprowadzenie kuracji oczyszczających, wszelkich postów. Osobiście polecam nasz polski sok z brzozy – najlepiej bez cukru. Pomoże on oczyścić organizm i doda nowych sił. Warto pić szklankę codziennie na czczo aż do końca lutego a najlepiej do następnej pełni Księżyca. Życzę Ci wzmocnienia zdrowia i wspaniałego miesiąca, pełnego optymizmu i radości.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie lutego przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang - powinno uważać na możliwość kar i mandatów, więc noga z gazu! Trzeba też uważać na emocje aby nie wplątać się przez to w kłopoty. Zanim coś zrobisz, trzy razy pomyśl. Łatwo będzie Cię teraz sprowokować. Na horyzoncie pojawi się jakaś intratna propozycja, ale pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci.

Drzewo Yin - mogą zostać teraz za coś wyróżnione i docenione. Dobry czas do załatwiania spraw prawnych i notarialnych albo proszenie szefa o podwyżkę. Uważaj jednak na fałszywych przyjaciół. Przypadkiem dowiesz się że kopano pod Tobą dołek....Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Pieniądze widać już na horyzoncie. Panie Drzewa Yin mogą spotkać swoją słodką miłość.

Ogień Yang - powinny kupować teraz losy na loterii, ponieważ jest spora szansa wygranej. Spotkasz też przyjaciół z dzieciństwa lub z daleka, dawno nie widzianych. Będzie trochę stresu w związku z nawałem pracy; pilnuj aby nie zrobić sobie zaległości. Na szczęście w trudnych momentach możesz liczyć na czyjąś pomocną dłoń. Nie wahaj się więc prosić o pomoc. Kto powiedział, że musisz wszystko robić sam???

Ogień Yin - zapowiada się jakiś zastrzyk pieniędzy lub nawet podwyżka. Ale jeśli czekasz na awans, to jeszcze trochę to potrwa. Będzie wsparcie i pomoc, nie bój się. Twoja kreatywność i pracowitość zostanie nagrodzona. Panowie Ognie Yin mogą się rozejrzeć za damą swojego serca. Jednak strzeż się ukrytego wroga. Nie każdy kto się uśmiecha, jest od razu przyjacielem.

Ziemia Yang - Ciebie czeka pracowity miesiąc, bo trzeba będzie uporać się z jakimiś zaległościami albo sprawami z przeszłości. Będzie trochę stresu i nie będzie łatwo. Do niektórych spraw trzeba będzie podejść w niestandardowy sposób, więc w cenie teraz jest kreatywność. Finansowo postępuj ostrożnie, pieniądze przyjdą ale jeszcze nie teraz. Możesz liczyć na przyjaciół których masz blisko. Ci z daleka mogą zawieść.

Ziemia Yin - od Ciebie będzie wymagana kreatywność i na rzęsach stawanie aby zadowolić otoczenie. Ale wszystko Ci będzie teraz sprzyjać. Zrób ten krok, który obawiałeś się zrobić a wszystko się uda. Gdy tylko zaczniesz działać, pojawi się łańcuch pozytywnych zdarzeń A to za przyczyną wsparcia z daleka lub od dalekich krewnych czy znajomych. Do dzieła!

Metal Yang - Twoje życie towarzyskie teraz rozkwitnie ale uważaj na propozycje znajomych. Może się zdarzyć, że zostaniesz wplątany w jakiś ciemny interes lub intrygę. Nic nie kupuj z nieznanych źródeł. Warto natomiast kupić parę losów na loterii. Miesiąc dość pracowity i męczący, niewykluczone że otrzymasz jakieś nowe obowiązki. Starsze osoby w rodzinie mogą wymagać teraz więcej czasu i opieki.

Metal Yin - będzie Ci się wydawać, że nikt Ciebie nie rozumie. Otoczenie może mieć tendencję do opacznego pojmowania Twoich intencji. Szef może Cię wyróżnić ale za to koledzy będą patrzeć wilkiem. W przyszłym miesiącu sprawy się złagodzą, nie martw się na zapas. Rób swoje a może nawet otrzymasz podwyżkę i awans. Wreszcie pokażesz co potrafisz.

Woda Yang - będzie wiele spraw do załatwiania, może chodzić o jakieś sprawy rodzinne. To będzie pracowity i nieco męczący miesiąc, ale jeśli rozegrasz sprawy mądrze, pojawią się korzyści finansowe. Warto kupować losy na loterii. Trzy razy się zastanów zanim coś zrobisz, bo pamiętaj że co nagle to po diable. Bardzo łatwo będzie teraz wpakować się w kłopoty, nie wybieraj więc drogi na skróty.

Woda Yin - pojawi się wsparcie i pomoc. Postaw na pracę w grupie, a korzyści będą ogromne. Kluczem do sukcesu będzie kreatywność. W tym miesiącu masz szansę zdobyć wszystko co tylko chcesz. Sprawy będą układać się same. Bądź jednak przygotowany na szybkie reagowanie na zmiany - w tym niech będzie Twoja siła. Bądź pierwszy z pomysłem a wygrasz. Ale jeśli w poprzednim czasie narobiłeś zaległości - musisz najpierw ich się pozbyć, aby móc ruszyć naprzód.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...


Przepowiednie astrologiczne na Rok Wołu (Bawołu) 2021 dla żywiołów osobistych

Napisane 31 stycznia 2021


Krok I: wpisz do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętaj
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Twój żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdź swoją osobistą przepowiednię poniżej i kliknij odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda YinPoniżej moja przepowiednia feng shui na Rok Wołu 2021

Napisana 11 stycznia 2021chiński Rok Szczura 2020

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Szczura 2020

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
styczeń 2 2021 zimowa herbata z cytryną

Przepowiednia na styczeń - ostatni miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 4:24 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 3 lutego do godziny 15:59. Kończy on Rok Szczura. Luty rozpocznie już Rok Wołu.

Grudzień przyniósł niestety wiele zdarzeń wspomnianych w poprzedniej prognozie. Miały być wydarzenia na wyspach i....nowa mutacja wirusa skomplikowała życie mieszkańcom Wielkiej Brytanii. Miało być jakieś wydarzenie związane z górą lodową i było. Co prawda to nie statek się z nią zderzył, ale ogromna góra lodowa zbliżała się do ....wyspy - Georgia Południowa na południowym Atlantyku. Wielka masa lodu rozpadła się na mniejsze i już nie jest największą górą lodową świata ale wciąż może zagrażać faunie morskiej. Miały wzmóc się kontrole policyjne i miały się pojawić utrudnienia w przemieszczaniu się i mieliśmy to w grudniu i na przełomie roku. Miały wyjść na światło dzienne jakieś fakty na temat działań szpiegowskich, ukrytych planach, jakiejś udaremnionej akcji - i mieliśmy aferę - rosyjscy hakerzy wykorzystali luki w oprogramowaniu Microsoft 365, aby włamać się do sieci Departamentu Skarbu USA i przez miesiące szpiegować wszystko, co przez nią przechodziło. Na szczęście włamanie zostało odkryte zanim poczynione by były jeszcze większe szkody. Metal Yin symbolizujący między innymi igłę zapowiadał również możliwość ukazania się szczepionki. To też się potwierdziło.

W grudniu poczuliśmy siłę Ziemi próbującej zablokować, zasypać Wodę (to był miesiąc Ziemi Yang ponad Szczurem). Widzieliśmy problemy w komunikacji międzyludzkiej, kompletny brak porozumienia i zrozumienia. Za komunikację i przekazywanie informacji odpowiada żywioł Wody, który krył się w znaku Szczura, pod Ziemią Yang. Taki układ zazwyczaj zapowiada powstanie czegoś w tajemnicy, w ukryciu, przysłowiowa Woda pod Ziemią. W styczniu ta sytuacja się pogłębi. Woda schowa się jeszcze bardziej i jeszcze bardziej Ziemia będzie próbowała ją kontrolować. Styczniowi patronuje bowiem znak Wołu będący również całkiem silną Ziemią. Czyli tej Ziemi mamy teraz bardzo dużo. Dodatkowo styczeń jest miesiącem Ziemi Yin ponad Wołem - jeszcze jedna Ziemia. Co może oznaczać taka ilość żywiołu Ziemi?

Gdy Ziemi jest odpowiednia ilość, stanowi dla Wody bezpieczne brzegi. Dzięki temu Woda może płynąć zdecydowanie w jakimś kierunku a nie rozlewać się na boki. Jednak nadmiar Ziemi sprawia, że Woda się zatrzymuje, nie może płynąć i zaczyna tworzyć mokradło albo wsiąka w grunt i zanika. Taka będzie aura stycznia. Wilgotna Ziemia, ale próbująca Wodę zatrzymać. Może to oznaczać pojawienie się poważnych przeszkód w swobodnym komunikowaniu się. Będzie wiele mowy o wolności (symbolem wolności jest właśnie żywioł Wody) i mediach oraz komunikacji ogólnie - zarówno tej międzyludzkiej jak i przekazywaniu informacji. Wygląda na to, że teraz tematami najważniejszymi będzie jakaś ustawa medialna i projekt dający większe możliwości kontroli obywateli. Woda zejdzie więc głębiej aby się ukryć - zaobserwujemy powstawanie różnych akcji, grup i działań nawiązujących do tych tematów. Pojawi się wiele dyskusji związanych z szyfrowaniem danych, alternatywnymi kanałami i sposobami przekazywania informacji. Nasili się również brak zaufania ludzi do siebie nawzajem. Może to nie być przyjemny czas. Niewykluczone, że władze podejmą jakieś kroki siłowe, w związku z czym mogą pojawić się problemy z przemieszczaniem się lub przesyłaniem informacji. Ale może to też oznaczać utrudnienia spowodowane przez pogodę (oblodzenia, mrozy i śnieżyce). W każdym razie należy spodziewać się utrudnień i blokad oraz próby większej kontroli. Woda jednak tak łatwo się nie podda. To że jest ukryta, nie oznacza że jej nie ma. Będzie próbować zmiękczać Ziemię. Obrazowo pisząc, Woda będzie próbować działać spokojnie ale stanowczo. Wszystko zatem będzie zależeć od Ziemi. Może się okazać, że pewnych zjawisk nie da się już zatrzymać albo udawać że ich nie ma.

Rzecz jasna każda akcja wywołuje reakcję. Mogą pojawić się więc liczne protesty. Jednak gorzej pod tym względem wygląda luty. Wtedy będzie możliwa eskalacja konfliktu, nie tylko w Polsce ale też w innych krajach. Coś złego może się wtedy wydarzyć, ze stanem wojennym czy nawet działaniami wojennymi włącznie. Oczywiście dotyczy to całego świata, nie tylko Polski. Na tym tle styczeń wygląda raczej jako próba zduszenia czegoś i przytłumienia. Natomiast luty może zapowiadać otwarte starcie o wielkiej sile.

Styczeń może nie być dobrym miesiącem na giełdzie. Będzie on raczej sprzyjał ludziom mającym nad czymś kontrolę. Może coś się zacząć dziać w środowisku prawniczym, w środowisku policji, służb porządkowych czy sił zbrojnych. Mogą zostać wprowadzone ustawy, mające na celu uporządkowanie czegoś. Będzie też mowa o sprawach zdrowia, może nawet wyjdą na jaw jakieś większe nieprawidłowości albo złe ustawy. Być może zostaną wycofane jakieś leki ze względu na szkodliwość (szczepionka?). Może być też więcej mowy o szczepieniach czy przeszczepach. Wiele będzie też mowy o kontaktach z zagranicą, może się tak zdarzyć, że zerwane zostaną jakieś umowy czy współpraca i tym razem może mieć to związek również z Brexitem. Konflikty mogą się rozszerzać z rodziny na firmy i z firm na politykę i w rezultacie mogą sięgać również tak poważnych spraw jak współpraca między krajami. I tu życzyłabym politykom aby nie wylewali przysłowiowego dziecka z kąpielą, bo mogą się później pojawić bardzo przykre skutki. To nie jest dobry czas aby izolować się. To nie jest dobry czas na radykalne posunięcia. Lepiej szukać kompromisu za wszelką cenę. Jeśli zamiast szukania kompromisu pojawią się prowokacje i rozwiązania siłowe, może to przynieść bardzo złe skutki i to bardzo szybko.

Styczeń może być więc przytłaczający w tym roku, wiele osób może mieć problemy z depresją czy z motywacją. Ale na szczęście jest to czas karnawału i trochę to pomoże ludziom znaleźć więcej radości życia. Pielęgnujmy więc nasze życie towarzyskie a tyle na ile pozwalają warunki stawiane przez covid, można jednak zawsze skorzystać ze spotkań online. Choć aura energii nie sprzyja optymizmowi, mimo wszystko spróbujmy znaleźć jakieś pozytywy. Z pewnością nie będzie to czas jakiejś wielkiej kreatywności. Ludzie będą czuć raczej chęć przemyślenia jakichś spraw, zastanowienia się nad swoim życiem, zweryfikowania swoich postaw i poglądów. Będziemy też świadkami wysypu przedziwnych teorii spiskowych i zakłamywania wydarzeń. Bądź więc ostrożny z oceną, bo może się okazać, że swoje osądy opierasz na jakiejś propagandowej tubie. Najlepiej zapoznać się z różnymi źródłami aby wyrobić sobie własne zdanie. Nie wierz pozorom. I nie decyduj o niczym pochopnie. Zawsze szukaj drugiego a nawet jeszcze trzeciego dna. Jeśli czytasz oszczercze artykuły o czymkolwiek to oznacza to to, że ktoś chce abyś tak myślał czy myślała. Nie włączaj się w pogoń za zaszczutą ofiarą, ponieważ wkrótce może się okazać, że pędzisz za niewłaściwa osobą. Spróbuj oceniać bez emocji. Będą teraz prowokacje, nie daj się wkręcić.

Ze względu na dużą ilość żywiołu Wody w połączeniu z Ziemią, mogą zdarzyć się osunięcia ziemi i zawalenia budynków - warto sprawdzać dachy podczas opadów śniegu. W górach mogą się zdarzać lawiny. Niedawno przy silnej Wodzi i Ziemi w grudniu, osunęła się ziemia i pogrzebała domy w miejscowości Ask koło Oslo.

W centrum magicznego kwadratu Luo Shu centralne miejsce zajmie teraz energia 6 Metalu opisana trygramem Qian i zwana Gwiazdą Wojskowości. Ta energia stawia na pierwszym miejscu porządek i prawo, więc usłyszymy wiele na temat nowych ustaw, przygotowanych może w nocy, na kolanie. Mogą zostać podważone jakieś wyroki. Coraz bardziej prawdopodobny staje się coraz częstszy widok wojska i policji na ulicach.

Energia 6 symbolizuje też ojca, autorytet, ostateczne decyzje. Dlatego częściej mogą teraz gościć w mediach autorytety, ważne osoby, szczególnie związane z prawem lub wojskowością. Generał, tajne umowy, wojskowość, prawo....widać ten obraz. Nie zdziwiłabym się gdyby nagle ktoś związany z wojskiem zyskał jakąś większą władzę lub wpływy ale może to być niestety nietrwałe. Być może zostanie poświęcony jakiś "kozioł ofiarny" i powstanie temat zastępczy aby odwrócić uwagę ludzi od...no właśnie, od czego? Obserwuj i wyciągaj wnioski. Może sprawa jakiegoś więźnia; szczególnie politycznego? Spotkanie energii 6 Metalu z roczną energią 7 Metalu to tak zwane "Skrzyżowane Miecze" i też nie wróży to spokoju niestety. W wielu miejscach ludziom mogą puścić nerwy i może dojść do rozruchów na większą skalę, być może krwawo lub siłowo stłumionych.

Jak możesz wykorzystać ten czas? Działaj teraz systematycznie, z dobrym planem, a wiele osiągniesz. Świetny czas na naukę trudnych tematów, szczególnie ścisłych. Nie będzie jakoś bardzo romantycznie. Raczej ludzie będą mieć teraz praktyczne podejście do życia. Można więc przeprowadzić audyt w firmie lub remont, uporządkować papiery i dokumenty.

Jeśli chcesz pisać wiersze, to raczej ciężko będzie doczekać się jakiejś inspiracji. Ale architekci i projektanci oraz specjaliści od IT i robotyki będą zachwyceni. Również branża laboratoryjna i analityczna, produkcja testów medycznych czy szczepionki. Tu widać wielki rozwój i może nawet przełom.

Jeśli chodzi o kierunki, na południowym wschodzie krajów i kontynentów trzeba uważać na katastrofy naturalne i spowodowane ręką człowieka. Nie wchodź tam do miejsc które mogą się zawalić. Może tam też dojść do zdarzeń związanych z wojskiem - nawet może spaść jakiś pocisk lub zestrzelony zostanie samolot. Wirus może tam ponownie mocniej uderzyć. Na wschodzie krajów i kontynentów nadal mogą być problemy zdrowotne niestety, wirus może tam przynieść znów smutne żniwo.
Za to z pokoju na północnym wschodzie i na zachodzie - korzystaj jak najczęściej, oczywiście pod warunkiem, że masz tam dobre energie urodzeniowego wykresu domu. Energie miesiąca mogą tu bardzo mocno wspierać Twoje marzenia i cele.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Jak więc wykorzystać ten czas aby go nie zmarnować? Najlepiej zająć się swoimi sprawami, nadrabiać jakieś zaległości, przeprowadzić remont. Można też zrobić sobie urlop i nabrać dystansu do wszystkiego. Wspaniały będzie ten miesiąc dla osób uczących się i prowadzących jakieś badania, ponieważ jest tu żywioł Wody czyli mądrość. I ten żywioł przenika Ziemię czyli drobiazgowość, dokładność, rzetelność. Może czas więc na jakieś kursy czy szkolenia? Świetny moment na rozwój osobisty i pracę nad własną motywacją i planami życiowymi. Czy Mapa Marzeń gotowa? Jeśli nie, to do dzieła!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie stycznia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang może się spodziewać poprawy finansów i wreszcie zobaczy efekty swojej pracy. Niewykluczona intratna współpraca z kimś z daleka. Panowie Drzewa Yang mogą się rozglądać za swoją drugą połówką. Lepiej szlifować to co już się ma niż tworzyć coś nowego.

Drzewa Yin powinny teraz częściej kupować losy na loteriach, ponieważ możliwa jest spora wygrana. Przed nimi wiele decyzji finansowych i wytężona praca. Będzie trochę stresu i gonienia terminów ale można teraz wiele zyskać i zrobić milowy krok w swoich działaniach. Dobrze jest szlifować coś co już się ma zamiast wymyślać coś nowego.

Ogień Yang będzie musiał wykazać się kreatywnością, ponieważ czeka jakieś ważne zadanie. Niestety nie ma co liczyć na wsparcie - trzeba zakasać rękawy i zmierzyć się z zadaniem samemu. Ale warto, ponieważ w przyszłości może to przynieść niezwykły efekt w postaci sławy i pieniędzy. Dobry czas na inwestycje.

Ogień Yin będzie mieć pracowity czas i może czuć się trochę "pod ścianą". Trzeba będzie się wreszcie zmierzyć z czymś co czekało na swoje rozwiązanie. Powinna się poprawić sytuacja finansowa ale będzie to stopniowe. Uważaj na nieuczciwą konkurencję. Nie zdradzaj swoich planów przedwcześnie.

Ziemie Yang powinny zwrócić uwagę na pewne osoby, które chcą zaszkodzić. Może chodzić o oszczerstwa i fałszywe oskarżenia, psucie opinii. W skrajnym przypadku niektóre Ziemie mogą mieć problem z utrzymaniem stanowiska. Postępujcie więc ostrożnie i zweryfikujcie listę przyjaciół i znajomych.

Ziemie Yin czeka nasilenie życia towarzyskiego i liczne zaproszenia na imprezy. Trzeba jednak ostrożnie traktować propozycję współpracy z kimś, ponieważ może się to okazać nie tak intratne na jakie wygląda. Czeka też wiele decyzji finansowych.

Metale Yang będą mieć teraz energię do działania i łatwiej będzie osiągnąć sukces. Jednak nie spodziewaj się szybkich efektów. Jeśli potrzebujesz pomocy - proś a otrzymasz. Miesiąc pełen decyzji. Planuj długofalowo. Kreatywność i elastyczność może być teraz kluczem. Możesz mieć jednak problem z motywacją.

Metale Yin z kolei powinny teraz więcej czasu poświęcić rodzinie. Możliwe, że trzeba będzie zmienić wcześniejsze plany. Dobry czas na uporanie się ze sprawami, które dotąd czekały na rozwiązanie. Raz a dobrze. To nie jest dobry miesiąc na nowe przedsięwzięcia, szlifuj stare, a z nowymi zaczekaj do marca - wtedy szukaj kooperacji i osiągaj szczyty. Zadbaj w otoczeniu o silniejszy żywioł Ognia (czerwień, świece, żywiołowa rozrywka), doda Ci to sił i motywacji.

Wody Yang muszą teraz nieco bardziej uważać na swoje kontakty i nie dać się wplątać w jakąś prowokację. Jakaś okazja finansowa może okazać się pułapką. Rób swoje rzetelnie i nie na skróty a wtedy odniesiesz sukces. Na profity musisz jednak zaczekać. Panie Wody Yang mogą spodziewać się większego zainteresowania ze strony adoratorów.

Wody Yin powinny przygotować się na trudniejszy miesiąc z wieloma obowiązkami. Trzeba usiąść i przygotować plan działania a potem się go trzymać - wtedy wszystko się uda. Trzeba wziąć tez poprawkę na to, że mogą wystąpić nieprzewidziane okoliczności. Dlatego jeszcze raz: planowanie to podstawa. Nic nie zostawiać na później.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

grudzień 3 2020 choinka, gwiazdka, zima

Przepowiednia na grudzień - jedenasty miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Grudzień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 6 grudnia o godzinie 17:10 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 stycznia 2021 do godziny 4:24.

Listopad poprzez swoją zawartość żywiołu Ognia ponad Wodą (ponad znakiem Świni), był trochę inny niż zazwyczaj. Było trochę ciepłych i słonecznych dni na przemian z chłodem i mgłami. Działo się też sporo w ludzkich umysłach, były protesty, oddolne inicjatywy, kalejdoskop zmian, sprzeczne informacje. Wiele spraw wyszło na światło dzienne. Wśród nich również skandale takie jak ten z pewnym węgierskim obywatelem na pewnej imprezie....Ludzie mieli tendencję do przemyśleń i refleksji czy melancholii, ale mogli też znaleźć ciekawą inspirację. Były też problemy w elektrowni jądrowej, na szczęście nie doszło do skażenia. Coś ważnego miało też wydarzyć się w sporcie i...pożegnaliśmy Wielkiego Diego...Taki mieliśmy układ energii w listopadzie. A co nas czeka w grudniu?

W grudniu pojawia się kombinacja Ziemi Yang ponad Wodą. Będzie to mieć wiele znaczeń na wielu poziomach. Przede wszystkim mogą nastąpić jakieś wydarzenia na wyspach i na terenach w pobliżu jakiejś wody, bo to jest Ziemia *ponad* wodą. Jeśli nastąpi trzęsienie ziemi - możliwe jest tsunami albo zalanie jakiegoś terenu. Mogą się pojawić wydarzenia związane z jakaś tamą lub mostem, platformą na morzu. Jakiś statek może mieć kolizję z górą lodową. Z innych znaczeń - Woda to mądrość i komunikacja a Ziemia będzie próbować ją blokować i zatrzymać. W związku z tym mogą pojawić się próby kontrolowania przepływu informacji oraz utrudnienia fizyczne w transporcie i komunikacji. Mogą nastąpić też obostrzenia i zakazy, nakazy...Mogą wzmóc się kontrole policyjne. Ważnym tematem będą teraz media i dziennikarstwo. Również i tu mogą pojawić się jakieś blokady i problemy. Porozumienie między ludźmi może być teraz utrudnione. Obie strony będą się upierać przy swojej prawdzie i okopią się twardo na swoich stanowiskach. Eskalacja tego procesu i utrudnień w przepływie informacji i transporcie może nastąpić w styczniu. Przygotuj się zawczasu na takie problemy i co masz załatwić w styczniu - lepiej załatw w grudniu....Warto też mieć zawsze trochę zapasów, trochę gotówki (mogą być problemy z płatnościami na przykład) i zapas świeczek, ponieważ Ogień jako żywioł, będzie teraz bardzo słaby. Osoby zmagające się z chorobami układu krążenia czy hormonalnego, mogą spróbować odwiedzić lekarza albo chociaż bardziej dbać o siebie, więcej wypoczywać, unikać stresu.

W ogólności zauważysz, że będzie ciężej się dogadać z innymi; do ludzi ciężko będzie trafić z argumentami. Upór stanie na przeszkodzie, upór przy swojej najswojszej prawdzie. Ludzie będą teraz bardziej konserwatywni i bardziej wspierane będą poglądy konserwatywne właśnie. Ludzie mogą mieć teraz tendencję do skupiania się na swoich interesach, nie dbając o innych, nie rozumiejąc ich potrzeb. Nie pozwól aby taka tendencja pojawiła się u ciebie i to właśnie przed najpiękniejszymi ze Świąt.... Czas ten zapowiada pewne trudności w gospodarce. Może być trudniej w takich dziedzinach jak komunikacja, media, handel, mogą pojawić się problemy związane z płynnością finansową firm. Może to wszystko odbić się też na giełdzie. Postępuj więc bardzo ostrożnie z inwestycjami. Pierwszy tydzień grudnia jeszcze zawiera resztkę żywiołu Ognia. Ale potem Ogień już "leci na oparach".

W magicznym kwadracie feng shui centralne miejsce zajmie teraz energia opisana trygramem Dui (i dubluje się tu energia roczna i miesięczna!), symbolizującym mowę, usta, zdradę, oczernianie ale też śpiew, precyzyjne narzędzia i biżuterię. Czyli słowa będą mieć teraz wielką moc, naprawdę wielką. Energia Dui to również uwodzenie. Kto wie, może usłyszymy o takich sprawach, szczególnie związanych z młodymi znanymi kobietami.... Ale może być też mowa o wielu sprawach dotyczących zdrowia i płodności (antykoncepcja? in vitro?) Wiele teraz może wyjść na światło dzienne jakichś działań szpiegowskich lub związanych z korupcją. Mogą wyjść niezwykłe i zaskakujące fakty o szpiegach, niejawnej współpracy i ukrytych planach. Może nawet uda się odkryć plany jakiejś akcji i udaremnić ją. Wiele osób poczuje się oszukanych, niektórzy wpadną w sprytnie uszykowane zasadzki. Inni znajdą się w sytuacjach patowych. W mediach częściej będą pojawiać się informacje o zdradach, niewierności, głośnych rozwodach, uwiedzeniu, przekupstwie lub pedofilii. Niewykluczone też, że pojawi się jakiś pomysł kolejnej ustawy regulującej sprzedaż alkoholu lub antykoncepcji. Może też wypłynąć jakiś temat ezoteryki, astrologii czy okultyzmu...

Jeśli nie jesteś politykiem, wiele z tych rzeczy zobaczysz tylko w telewizji lub przeczytasz w gazecie. Weź sobie jednak do serca, aby bardzo uważać teraz na słowa. To może być trudny czas do ustalania jakichś bardziej skomplikowanych spraw. Ale jeśli pracowałeś nad czymś dłużej i masz już gotowy dobry plan - może dojść do skutku jakiś wielki kontrakt. Może też pojawi się w drzwiach Twojego biura tak zwany kluczowy klient. Jeśli chcesz rozpocząć kampanię reklamową - niech to będzie w radiu; ważny jest głos, ważna też będzie otoczka muzyczna reklamy. Zresztą również muzycy i śpiewacy będą mieć teraz swoje dobre chwile. Koncerty mogą przyciągać więcej osób, choćby wirtualnie, może nawet otrzymasz więcej zaproszeń.

Ponieważ Dui jako Metal Yin oznacza również drobny Metal, możliwe że ukaże się skuteczna szczepionka (igła = Metal). Ale może to być też pocisk lub nóż...Czyli na przykład atak nożownika czy snajpera. Może być próba zamachu na kogoś u władzy.

Jeśli chodzi o kierunki, na które trzeba uważać, wyliczyłabym przede wszystkim wschód. Na wschodzie miast, krajów czy kontynentów mogą nastąpić jakieś katastrofy naturalne lub poważne wypadki. Poruszaj się ostrożnie jadąc w kierunku wschodu; noga z gazu. Z przyczyn oczywistych do krajów Wschodu raczej nie pojedziesz. A nawet jeśli miałbyś taki pomysł - odpuść sobie na razie. W domu w tym rejonie uważaj na urazy kręgosłupa oraz złamania i zwichnięcia kończyn, szczególnie nóg. W ogrodzie we wschodniej jego części - uważaj na ukąszenia czy użądlenia zwierząt i owadów. Jeśli masz tam sprzęt elektroniczny - może się psuć częściej. Jeśli masz tam biuro albo wejście do biura od wschodu - rób często kopie wszystkich dokumentów. Z kolei samoloty lecące w kierunku południowego zachodu mogą być narażone na spotkania z ptakami lub rekordowe "dziury" powietrzne. Na południowym wschodzie natomiast widzimy kombinację energii zwaną "skrzyżowane miecze" i może to zapowiadać jakiś poważniejszy konflikt. Raczej odpuściłabym sobie teraz wizytę na Bliskim Wschodzie. Mogą tam spaść pociski lub może zostać zestrzelony jakiś samolot.

Pytasz gdzie postawić w tym roku choinkę? Jeśli możesz, unikaj wschodu, ponieważ tam dubluje się nieprzyjemna energia.

Ciekawie mogą wyglądać daty z kumulacją żywiołu Wody, takie jak okolice 11 czy 23 grudnia albo 4 stycznia 2021. Mogą przynieść ważne zmiany i wydarzenia. Mogą wtedy też nastąpić jakieś katastrofy naturalne związane z wodą. Ogólnie w całym miesiącu ze względu na silny żywioł Wody, covid może niestety się bardziej rozprzestrzenić. Bądź więc rozsądny podczas spotkań w większych grupach ludzi. Miejmy nadzieję, że pojawi się szczepionka lub jakiś lek wkrótce...

W sumie może to i dobrze, ze strach przed wirusem zatrzyma teraz większość ludzi w domach? I potraktuj to jak szansę - wykup jakieś szkolenia on-line i zwiększaj swoje kompetencje - zajrzyj między innymi na moją stronę z kursami czy ebookami - może znajdziesz tam coś dla siebie?

To wokół nas w dalszym otoczeniu. A jak zatem wykorzystać ten czas w dobry sposób? Ten miesiąc jest genialny na gromadzenie informacji, narzędzi, wiedzy i ludzi wokół siebie. Nie jest to najlepszy czas do działań kreatywnych. Za to świetnie ci pójdą teraz przygotowania Świąt, porządki i nadrabianie zaległości. Wspaniały czas do szukania wiedzy ukrytej, zaglądania za zasłonę tajemnicy. Dziennikarze śledczy i detektywi będą więc mieli doskonałe warunki. W tym miesiącu zwolnij trochę obroty, poczytaj mądre książki, daj sobie trochę czasu. I spędź te Święta we wspaniały sposób, z bliskimi, rozejrzyj się wokół czy ktoś nie potrzebuje pomocy albo czy mieszka sam i czekają tę osobę samotne Święta. Zapalaj świece aby dodać trochę Ognia do życia. Wiele osób podatnych na depresję, może mieć teraz ciężki czas. Staraj się im pomóc. Pamiętaj, że mimo iż Ogień (uczucia, serdeczność, ciepło) nie jest teraz widoczny na zewnątrz; to on jednak istnieje, jest ukryty, trzeba go wydobyć i wzmocnić. Im więcej serdeczności i ciepła okażesz swoim bliskim, przyjaciołom lub nawet nieznajomym - tym mocniej ten Ogień zapłonie. Użyj więc też więcej czerwieni w swoim otoczeniu. Poszukaj więcej źródeł radości i śmiechu - radosne emocje to też Ogień. Może to dobry czas aby pooglądać komedie?

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie grudnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang mogą przeżywać teraz wiele dylematów. Niby jest wsparcie ale brak celu. Wiele sił pójdzie po prostu w przysłowiowy "gwizdek". Można spróbować zagrać na jakiejś loterii. Generalnie bardzo prawdopodobne są niespodziewane pieniądze lub prezenty z daleka. Gwiazdkowe prezenty mogą cię zaskoczyć jakością i wyjątkowością; z pewnością nie spodziewasz się tego co zobaczysz. Do przygotowań zaprzęgnij pomocników, wtedy wszystko pójdzie gładko.

Drzewa Yin mogą mieć teraz czas bardziej pracowity niż kiedykolwiek, ale też przypływ gotówki będzie znaczący. Jest też możliwość nawiązania intratnej współpracy z zagranicą. Sprawy zawodowe mogą niestety trochę kolidować z przygotowaniami do Świąt. Postaw więc na wariant minimalistyczny i nie przesadzaj z ilością potraw na stole. Oczekuj wspaniałych i kosztownych prezentów... Panowie Drzewa Yin mogą mieć okazje do spotkania wspaniałej partnerki.

Ognie Yang będą mieć pracowity czas. Ale może im towarzyszyć poczucie osamotnienia. Wrażliwsze Ognie mogą się znaleźć nawet na granicy depresji. Mogą też przyjść jakieś stresy związane z załatwianiem ważnych spraw. Niestety może tak być, że z przygotowaniami zostaniesz sam, bo wszyscy będą zajęci. Koniecznie wzmocnij Ogień wokół siebie, pal świece, posiedź częściej przy kominku jeśli go masz. Jeśli tylko możesz, zaproś kogoś, kogo lubisz. Nie siedź sam czy sama. W tym roku prezenty będą bardzo inspirujące i praktyczne i może nawet staną się początkiem jakiejś pasji.

Ognie Yin będą musiały się wykazać kreatywnością i muszą być przygotowane na zmianę planów, ponieważ nagle pojawi się sprawa, którą trzeba będzie pilnie rozwiązać. Trzeba też uważać, aby nie dać się do czegoś sprowokować, bo może to pociągnąć przykre skutki. Wiele spraw do załatwienia, wiele decyzji do podjęcia i większość spraw załatwianych na ostatnią chwilę...Niemniej Święta upłyną bardzo miło i Ognie Yin mogą oczekiwać wspaniałych i obfitych prezentów.

Ziemie Yang mają szansę spędzić Święta w większym gronie a w okresie świątecznym i noworocznym panowie mogą spotkać ciekawą osobę dla której szybciej zabije serce; warto więc przyjmować zaproszenia. Sytuacja finansowa powinna się poprawić, więc możesz mieć nieco więcej swobody w wydatkach. Jednak przygotowania musisz zaplanować sam, bo wszyscy będą zajęci innymi sprawami. Cóż, chętnie przyjdą ale na gotowe. Chociaż....dobre i to. Staraj się więcej wypoczywać, bo siły mogą nie być jakieś wielkie. Twoje prezenty będą osobiste i zdziwisz się jak dobrze cię znają twoi bliscy.

Ziemie Yin czeka trochę zabiegany czas i mnóstwo spraw do załatwienia. Pilnuj atmosfery przy Świątecznym stole, ponieważ bardzo łatwo będzie ją zepsuć. Najlepiej wszystko obracaj w żart. Potem się okaże, że tak naprawdę nikt nie miał złych intencji, tylko wszyscy byli trochę przemęczeni... Zresztą ta tendencja może się przewijać przez cały ten miesiąc. Za to prezentów możecie się spodziewać wspaniałych, z pewnością zaskakujących a nawet nieco ekstrawaganckich...

Metale Yang będą bardzo zabiegane i prawdopodobnie wiele zostanie im do zrobienia na ostatnią chwilę. Będą więc musiały stanąć na przysłowiowych rzęsach aby wszystko dopiąć. Nie wahaj się poprosić kogoś o pomoc. Trochę wytchnienia będzie w okresie świątecznym. Prezenty cię zachwycą, drogi Metalu Yang i będziesz wzruszony tym jak inni doceniają twoje starania. Niewykluczone prezenty związane ze sportem lub komunikacją. Sam nie przesadzaj jednak z wydatkami.

Metale Yin z kolei będą mogły przebierać w pomocnikach. W tym roku bardzo możliwe że zostaną gdzieś zaproszone lub wyjadą i ominą je przygotowania. Możesz spodziewać się wspaniałej atmosfery i prezentów w postaci uzupełnienia twoich kolekcji albo czegoś związanego z rozwijaniem jakiejś pasji. Ostrożnie jednak z wydatkami, bo karta płatnicza nie jest z gumy. Odpuść kłótnie o głupoty z kimś z daleka.

Wody Yang będą musiały uważać, aby nie wpakować się z własnej winy w tarapaty. Nie daj się sprowokować i sam nie prowokuj, bo efekt może być bardzo poważny. Najlepiej będzie jak skupisz się na sprawach rodzinnych - wtedy twoje Święta będą wspaniałe i ciepłe. Nie dopuść jednak do dyskusji o "wrażliwych" tematach, bo może być gorzko przy wieczerzy. Strzeż się mandatów i kar i nie przesadzaj z wydatkami. Wstrzymaj się z większymi inwestycjami, przemyśl te które już masz. Pod choinką spodziewaj się czegoś prestiżowego i niebanalnego.

Wody Yin natomiast mają szansę na odniesienie jakiegoś sukcesu lub otrzymanie jakiejś prestiżowej nagrody. Bardzo dobrze rokuje praca w grupie i możesz liczyć na mocne wsparcie. Pieniądze jednak przyjdą nieco później. Wstrzymaj się z inwestowaniem. Panie Wody Yin mogą natomiast liczyć na wianuszek adoratorów i wiele romantycznych chwil. Wygląda na to, że prezenty cię mile zaskoczą, więc otwieraj opakowania powoli.... W tym roku generalnie poczujesz wielką inspirację i postanowisz urządzić Święta z większą pompą. Z łatwością rzucisz wszystkich na kolana a teściowa cię pokocha...

Życzę Wam wspaniałych Świąt, pełnych ciepła, serdeczności i miłości oraz bogactwa darów - nie tylko tych materialnych. Niech Wam Gwiazda świeci mocno, najmocniej! Niech otoczą Was bliscy i przyjaciele i cieszcie się tym czasem, chłońcie piękno przyjaźni, miłości i bliskości. Nieście tę radość w sercu również do tych, którzy się smucą.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

listopad 4 2020 chryzantemy, jesień

Przepowiednia na listopad - dziesiąty miesiąc w Roku Szczura

by Małgorzata Gałkowska-Błądek

Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 00:14 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 6 grudnia do godziny 17:10.

Październik przyniósł wiele zdarzeń, szczególnie związanych z pożarami i wybuchami, z silnymi emocjami. Generalnie mieliśmy do czynienia z żywiołem Ognia, zgromadzonym w magazynie w znaku Psa. Listopad będzie trochę inny. Jest to miesiąc Ognia Yin ponad znakiem Świni. Obrazem swoim przypomina to błędny ognik tańczący ponad jakimś mokradłem w chłodny dzień. Zaczyna się bowiem zima w chińskim kalendarzu. Energia kieruje się w dół, ku swoim korzeniom, ku swojej głębi aby się wycofać i odpocząć. Aby przemyśleć i przetrawić wszystko co się wydarzyło w poprzednich miesiącach. Przyniesie więc ten miesiąc sporo przemyśleń, refleksji a może nawet melancholii, tęsknoty za czymś co minęło. Co ciekawe, cały obecny rok niesie ze sobą energię taką samą jak grudzień 1981 - początek stanu wojennego w Polsce. Niektórzy mogą odczuwać swoiste deja vu...Znów mamy wojsko na ulicach, znów mamy protesty...

Rok jako taki zawiera sporą ilość żywiołu Metalu i Wodę, więc listopad generalnie może zapisać się jako chłodny i deszczowy ale wciąż będzie trochę słonecznych dni. Będzie wiele mgieł utrudniających komunikację. Ponad Świnią jest Ogień Yin zapowiadający wyjście czegoś na światło dzienne. Może powstać jakaś idea lub inicjatywa oddolna. Może chodzić o rozwój opozycyjnych ruchów, to wszystko może przybierać na sile. Ale może też ujrzeć światło dzienne jakiś dokument, jakaś informacja, która mocno wpłynie na bieg wydarzeń.

Generalnie w tym miesiącu dużą rolę odegrają media i niestety będzie sporo informacji niedokładnych, niesprawdzonych i obliczonych na efekt. Uważaj więc na wszelkie sensacje, bo mogą to być po prostu dziennikarskie "kaczki". Ogień jest ponad Wodą, więc będzie nad nią tańczył, migotał. Przygotujmy się na bardzo zmienne i powierzchowne treści w mediach. Niemniej - będzie to dobry czas dla nauczania, trenerów personalnych, wszelkich zdalnych kursów. Korzystajmy z naszych swobód póki możemy, ponieważ grudzień zapowiada się jako tama, znak stopu, blokada. Może to oznaczać głęboki lockdown albo bardzo stanowczą reakcję władzy na wydarzenia. Może być wtedy problem z przemieszczaniem się i z obiegiem informacji. Dla niektórych wyłączenie internetu i łączności mobilnej to coś nie do wyobrażenia, ale niestety są możliwe tego typu działania. Chociaż może to też oznaczać awarie. Ale temu przyjrzymy się dokładniej w prognozie grudniowej.

W ludzkich charakterach energie listopada mogą się objawić typowym słomianym zapałem. Będzie ci się wydawać że jesteś w stanie trzymać pięć srok za ogon i świetnie sobie ze wszystkim poradzisz. Mierz jednak zamiary na siły, bo inaczej skończysz ten miesiąc ze wstydem wycofując się z obietnic. Może to dotyczyć także poczynań naszego rządu. Może dotyczyć również ruchów protestacyjnych, które mogą się po prostu wypalić. Jeśli działać to z impetem i szybko. Długotrwałe, powolne działania mogą być teraz skazane na niepowodzenie. Wszystko teraz wygląda prosto i łatwo ale wcale takie nie jest. Będzie wiele złudnych pozorów. I ty w swojej pracy też weź pod uwagę, że terminy oddania pracy niemiłosiernie się przedłużą, bo wyniknie sto innych spraw. Wyjdą jakieś komplikacje przedłużające cały proces. Weź to pod uwagę planując zadania w tym miesiącu.

Jest to jednak też miesiąc inspiracji i odkryć. Uświadomisz sobie coś, co "chodziło za tobą" już jakiś czas a nie umiałeś tego nazwać. Dobrze jest teraz skupić się na swoim rozwoju i przemyśleć swoje atuty i słabości. Czyli zamiast działać na zewnątrz - zajrzyj do swojego wnętrza. Tam jest jakaś idea lub pomysł i teraz zdasz sobie sprawę z tego że to ma sens. Nie działaj jednak jeszcze. Niech to się ugruntuje i "opierzy" bo być może czeka cię bardzo ważna zmiana w życiu. Coś co przewróci wszystko do góry nogami i doda ci skrzydeł. Przemyśl wszystko dobrze, zgromadź literaturę, narzędzia, poradź się zaufanych osób. To wspaniały czas na rozpoczęcie zgłębiania jakiejś wiedzy, którą będziesz mógł czy mogła wykorzystać. Być może długo tkwiłeś w letargu, myśląc że już nic dobrego cię nie czeka. Teraz czas przebudzenia. Nie słuchaj mediów i "autorytetów". Pokieruj się swoją własną intuicją i tym czymś co właśnie odkryjesz w sobie. Teraz niech inni działają na pokaz. Ty czekaj i przygotowuj się. Oni rozbłysną i znikną jak efemeryda. Potem będzie więc czas dla ciebie. Dlatego nie jest dobre działanie teraz. Zaczekaj i przygotuj się. Mówiąc obrazowo teraz jest dobry czas dla teorii a nie praktyki. Mam tu na myśli działanie zawodowe i bardzo ostentacyjne, śmiałe zawodowe kroki. W kwestii światopoglądowej jest jednak trochę inaczej...jeśli nie teraz to wcale.

Ogólnie w kraju i w świecie może pojawić się jakiś zalążek nowego ruchu związanego z jakąś ideą. Będzie to przyciągać ludzi i rosnąć w siłę. Wiele będzie mowy o wegetarianizmie, weganach i ogólnie o środowisku. Pojawią się informacje związane z ochroną przyrody, zagrożonymi gatunkami i zdrowiem ogólnie. Ze zrozumiałych względów powróci też temat szczepień i zdrowia kobiet. Bardzo łatwo będzie jednak teraz ludźmi manipulować. Pamiętaj, to jest Ogień nad mokradłem. Czytaj uważnie, obserwuj i nie wierz we wszystkie publikowane bzdury. Załóż jakąś grupę, partię, pracujcie nad teorią, zasadami, gromadźcie wokół siebie mądrych ludzi. W przyszłym roku będzie więcej możliwości działania. Wiele będzie teraz mowy o lasach i przemyśle drzewnym. Może też wyniknąć temat z elektrownią jądrową i ogólnie z pozyskiwaniem energii, fotowoltaiką itd. Niestety jest też możliwość że będą z tym jakieś kłopoty, skażenie, awaria. Mogą też mieć miejsce jakieś awarie związane z przesyłaniem czegoś (gazu, ropy) czy z przewożeniem chemikaliów. Niewątpliwie pojawi się też temat wolności i swobód obywatelskich. Mogą być ogłaszane jakieś informacje przykuwające uwagę, podczas gdy w tle będą próby opracowania większej kontroli nad społeczeństwem. Może nawet pojawi się pomysł większej kontroli prasy czy przepływu informacji? Bądź czujny. Ważne okażą się też jakieś sprawy związane ze sportem.

W centrum magicznego kwadratu feng shui znajdzie się teraz trygram Gen. Trygram ten to energia symbolizująca małe dzieci (szczególnie chłopców), góry, mądrość i odludne miejsca. Gen odpowiada też za ręce. Wszystko to może niestety dawać obraz działań pedofilskich....Może warto teraz porozmawiać ze swoimi dziećmi o bezpieczeństwie w Internecie? Ta energia może też zapowiadać jakiś bunt, opór, przeszkodę. Niewykluczone, że społeczeństwo postanowi podjąć jakąś bardziej zdecydowaną akcję protestacyjną niż dotychczas. Ogólnie w mediach może teraz wyjść na światło dzienne wiele faktów związanych z mieszkaniami i nieruchomościami, sprawami dziedziczenia (choroby dziedziczne, genetyczne?) itd. Może też chodzić o pomniki i muzea....Dużo się może dziać także w górach i odludnych okolicach. Trygram Gen wiąże się też z duchowością i wiedzą, stąd może nabrać rumieńców temat Kościoła jako instytucji, oczyszczania się z błędów ale też religii w szkole. Również coś ważnego może się zacząć dziać na uniwersytetach i szkołach. Niewykluczone są jakieś zmiany w szkolnictwie, jakieś nowe zasady, co jest całkiem możliwe w związku z obecnym ministrem szkolnictwa.... Albo też pojawi się chęć napiętnowania fałszywych uzdrowicieli, oszustów. Jeśli chodzi o części ciała, energia Gen odpowiada za ręce i plecy, więc może też być więcej newsów o chirurgii, rzemieślnictwie, masażach. Kto wie, może pojawi się jakaś nowa skuteczna terapia pomagająca zwalczyć problemy z plecami? Albo jakieś nowe osiągnięcie w protetyce (protezy ręki)? Może operacje na odległość przy użyciu robotów? Zobaczymy. Może być ciekawie. Jednak z drugiej strony energia ta może zapowiadać represje fizyczne, pobicia, użycie siły przez policję i wojsko podczas tłumienia rozruchów.

Przez cały rok na wschodzie znajduje się teraz energia 5 przynosząca groźne i nieprzewidywalne zdarzenia. W listopadzie na wschodzie dołącza do niej gwiazda militarna 6. Być może do pomocy włączy się wojsko, gdzieś na wschodzie Polski lub Europy.

Wschodnia część kwadratu luo shu nie wygląda w tym miesiącu zachęcająco. Sam wschód już może pokazywać powiązania tematu wojska z jakimiś niebezpiecznymi wydarzeniami. Może tam też nastąpić jakaś katastrofa samolotu lub spadnie zabłąkany (lub specjalnie wysłany...) pocisk. Południowy wschód pokazuje układ energii zwany "Skrzyżowane Miecze", co może zapowiadać zbrojne rozruchy albo jakiś atak. Na południu z kolei może zatrząść się ziemia. Południowy zachód - też niestety może przynosić pecha. Południowy zachód krajów i kontynentów może też być nawiedzany przez wyjątkowo silne wiatry siejące zniszczenia. Ale teraz trochę optymizmu...Pozostałe kierunki są dobre i nie niosą zagrożeń. Możesz pojechać na romantyczną północ lub pełen emocji północny zachód i zachód. Jeśli nie będzie oczywiście lockdownu...Północny wschód - tam może się wszystko opóźniać i przeciągać. Może też pojawić się więcej zachorowań. Na północnym wschodzie może też być jakiś problem z wodą, z jakimś rurociągiem lub z komunikacją. Lepiej zrób sobie zapas wody w butelkach na parę dni jeśli tam mieszkasz lub się wybierasz.

Pamiętaj, że energie przychodzą do nas takie a nie inne, ale to my decydujemy jak je wykorzystamy. Zawsze to powtarzam moim uczniom. Nie ma sensu się bać energii. Lepiej się do nich przygotować i wziąć sprawy w swoje ręce - wykorzystać te energie jak najlepiej dla naszego dobra.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie listopada przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewo Yang będzie się musiało wykazać kreatywnością, ponieważ sytuacje będzie zupełnie nowa. Być może trzeba będzie poszukać alternatywnego źródła utrzymania. Niestandardowe działania okażą się jednak strzałem w dziesiątkę i będą bardzo ważne w zrobieniu milowego kroku naprzód. Pod warunkiem oczywiście, że będziesz mieć w ręku dobry plan.

Drzewo Yin będzie mieć pracowity miesiąc ale starania przyniosą skutek dopiero w grudniu. Pojawi się jakaś inspiracja mogąca wiele zmienić w życiu na lepsze ale trzeba postępować ostrożnie. Trzeba będzie uważać na ukrytych wrogów, którzy mogą próbować storpedować jakieś plany ale z drugiej strony ktoś kto był wrogiem, może stać się przyjacielem. Można też liczyć na wsparcie.

Ogień Yang może poczuć się zagubiony i niezrozumiany. Będzie mu się wydawać, że cały świat jest przeciwko i specjalnie piętrzy przeszkody. Lepiej teraz nie czynić jakichś większych zmian i zająć się własnym rozwojem. Do rozwiązania będzie sporo spraw, do podjęcia sporo decyzji. Wiele stresu i może nawet spotkanie z prawem. Wrażliwsze Ognie Yang mogą niestety stanąć na skraju depresji. Jeszcze trochę, kochane, a wszystko się naprawi. Jeszcze trochę...Wytrzymajcie. Dobry czas dla pracy grupowej.

Ogień Yin spotka wielu znajomych i choć będzie się wydawać że to tylko zwykłe spotkania, jedno z takich spotkań może zaowocować romansem lub awansem. Drogie panie, kto spośród znajomych ma przystojnego brata będącego singlem? To taka wskazówka. Jeśli macie do rozwiązania jakiś problem - nie wahajcie się pytać. Znajomi znajomych mogą okazać się bardzo pomocni. Dobry czas dla pracy grupowej.

Ziemia Yang będzie mieć obiecane wsparcie, ale więcej tu będzie obietnic niż rzeczywistego wsparcia. Do wielu spraw i tak trzeba będzie samej zakasać rękawy. Lepiej więc liczyć głównie na siebie. Jeśli ktoś złożył jakiś wniosek lub ma sprawę w sądzie, może liczyć na pomyślniejsze rozwiązanie niż się spodziewał. Trzeba jednak przejść przez jakieś drobne trudności i niewygody.

Ziemia Yin będzie mieć wiele spraw do załatwienia, być może będzie musiała rozwiązać jakiś problem z przeszłości. Nie ma sensu wszystkiego robić samemu. W tym miesiącu trzeba rozdysponować pracę na innych i być może nawet kogoś zatrudnić. Wtedy wszystko pójdzie gładko. Trzeba wreszcie nauczyć się prosić o pomoc.

Metal Yang może się spodziewać licznych nowych obowiązków ale na większe pieniądze trzeba będzie zaczekać. To co wydaje się bardzo trudne - okaże się prostsze niż myśleliście. Pracy będzie sporo, ale pojawi się skupienie i większa skuteczność. To dobry czas do zabrania się za coś, co długo leżało odłogiem. Pani Metale Yang mogą się rozglądać za swoją drugą połówką.

Metal Yin też będzie mieć zajęty miesiąc z nowymi obowiązkami. Trochę to będzie stresujące i trzeba będzie wykazać kreatywność aby zmieścić się w czasie ze wszystkimi zadaniami. Wasze dokonania zostaną nagrodzone - może nawet za pochwałą pójdą konkretne pieniądze....Uważajcie jednak na mandaty.

Woda Yang może wreszcie cieszyć się pieniędzmi zarobionymi wcześniej. Wygląda na to, że przyjdą długo oczekiwane pieniądze albo ktoś odda pożyczkę. Wiele przyjemnych chwil a na horyzoncie jakiś nowy pomysł. Panowie Wody Yang mogą spotkać miłość. Jednak na początku związek może nie być łatwy. Może też tak być, że radość będzie krótkotrwała.

Woda Yin może liczyć na jakiś sukces i rozwiązanie sprawy która się już ciągnie od jakiegoś czasu. Mogą też pojawić się niespodziewane pieniądze, może warto czasem wziąć udział w jakiejś loterii. Inne osoby będą chciały na Was zrzucić swoje obowiązki a potem zebrać chwałę. Nie dajcie się. Nie zaszkodzi trochę zdrowego egoizmu. Ćwiczcie asertywność.

Oczywiście nie znaczy to, że to wszystko się wydarzy na pewno. Energie do czegoś skłaniają, coś wspierają, ale wiele zależy też od ludzi i od ich decyzji. Po prostu bądź ostrożny w pewnych kierunkach i miejscach.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania...

Jeśli chcesz posłuchać wykładu o feng shui i astrologii na Rok Szczura 2020 - zapraszam na mój kanał YouTube
Obszerna przepowiednia Wielkiego Mistrza Raymonda Lo na Rok Szczura 2020 - zapraszam tutaj.
Poniżej moja przepowiednia feng shui na Rok Szczura 202027 stycznia 2020