chiński Rok Świni

Poniżej znajdziesz przepowiednie na Rok Świni 2019

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
kwiecień 2 2019 tulipany, wiosna

Przepowiednia na kwiecień - trzeci miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Kwiecień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 kwietnia o godzinie 3:52 DST (obliczone dla Warszawy) i trwać będzie do 5 maja do godziny 21:03 DST.

Marzec przyniósł nam zmienną sytuację, zarówno w wydarzeniach, polityce jak i w przyrodzie. Wiele rzeczy wyszło na jaw, umocniły się niektóre partie, ludzie mieli tendencję do konsolidacji sił. Również dziennikarze śledczy mieli co robić - odkryte farmy trolli, przeróżne grzeszki polityków itd.

Ciekawe zatem co nas czeka w kwietniu? Niestety nie będzie spokojnie. I to zarówno w przyrodzie jak i w polityce oraz w ludzkich umysłach. W przyrodzie mogą się obudzić wulkany i częstsze będą trzęsienia ziemi, próbkę już mieliśmy ostatnio (Turcja i Grecja). Mogą też nastąpić osunięcia ziemi i przeróżne katastrofy związane z ziemią, górami i budynkami. Raczej odradzałabym udawanie się teraz w miejsca aktywności sejsmicznej. Możliwe jest też tsunami.

Skąd się to bierze? W kwietniu przychodzi do nas energia Ziemi Yang ponad Smokiem. Daje to obraz wielkiej góry pod którą nie ma spokoju, coś się dzieje. Smok kryje w sobie żywioł Drzewa, które próbuje rozsadzać Ziemię od dołu. Stąd też mogą nastąpić jakieś wstrząsy lub wybuchy wulkanów albo wypadki w kopalniach czy tunelach, generalnie pod ziemią. Może też coś się zdarzyć na jakiejś wyspie. Ziemia to upór, konserwatyzm i niechęć do zmian. Może to mieć duże znaczenie dla Brexitu, ponieważ ludzie dostrzegą mnóstwo zmian, nie zawsze korzystnych dla nich, jakie zajdą w procesie wychodzenia Wielkiej Brytanii z Unii. Z jednej strony będzie parcie na kontynuację procesu ale z drugiej pojawi się hamowanie. W polityce mogą zacząć się chwiać bastiony niektórych ugrupowań. To co było silne i pewne, może zacząć się powoli rozsypywać. Ważne będą ruchy oddolne, które będą w stanie naprawdę dużo teraz zdziałać. W pewnym sensie będzie to miesiąc w którym można przenosić przysłowiowe góry. Jeśli chodzi o działania ludzi, może się nagle pojawić jakiś wielki zryw, coś na kształt rewolucji, znikąd, totalnie z zaskoczenia. Coś co było jakiś czas przygotowywane w ukryciu, może teraz wyjść na jaw. Ludzie już nie dadzą się omamić czy przestraszyć i będą bardziej zdesperowani i odważni. Może to niestety doprowadzić do krwawych starć w różnych miejscach świata. W życiu prywatnym i zawodowym - nie niedoceniaj przeciwnika lub konkurencji. Możesz zostać zmieciony z rynku zanim się obejrzysz. Wszystko co się będzie teraz dziać - będzie jak taran, niemożliwe do zatrzymania. Ale to ma też swoje dobre strony, bo jeśli to ty o coś się starasz, dzięki twojemu uporowi i pracy - to ma wielkie szanse powodzenia. Będziesz mógł czy mogła wreszcie zrobić wielki krok naprzód.

Bardzo dobry czas do egzaminu, do przedstawienia jakiejś pracy, dzieła, do starania się o urząd czy posadę. Świetny moment do założenia firmy lub wypuszczenia nowego produktu na rynek - pod warunkiem, ze przetestowałeś odpowiednio. Jeśli prowadzisz sprawę sądową - teraz może nastąpić przełom. Również jeśli chorujesz od dłuższego czasu - niewykluczone że lekarz właśnie teraz wpadnie na właściwy trop i szybko cię przywróci do zdrowia. Ale jeśli masz skłonność do wrzodów żołądka - uważaj na dietę, bo może przyjść zaostrzenie. W ogóle może być teraz "wysyp" dolegliwości układu pokarmowego. Tak więc nie przejadaj się w okresie Świąt :o)

Zauważysz z pewnością, że jesteś bardziej zdecydowany, otoczenie też będzie bardziej uparte. Trudno więc będzie znaleźć porozumienie, bo obie strony okopią się po dwóch stronach barykady. Będzie większe parcie na walkę niż dogadanie się. Łatwo będzie teraz kogoś obrazić, ludzie mogą być przewrażliwieni na swoim punkcie. Uważaj więc podczas ostrzejszych dyskusji, a najlepiej zajmij się po prostu porządkami i swoją robotą.

W Feng Shui centralne miejsce w wykresie zajmuje teraz cyfra 9 przypisana trygramowi Li - Ognia i Średniej Córki. To wnosi dodatkowe znaczenia dla kwietnia. Ogień symbolicznie oświeca i pomaga tajemnicom ujrzeć światło dzienne. Wiele się więc teraz dowiemy o różnych sprawach. Bohaterkami wydarzeń mogą być teraz częściej kobiety w średnim wieku a szczególnie takie, które są na przysłowiowym świeczniku, a więc aktorki, panie zajmujące się polityką (między innymi Angela Merkel, Theresa May, Beata Szydło i Beata Kempa), modelki, artystki. Sztuka, artyzm i edukacja (kaganek oświaty) będą teraz częstym tematem w mediach. Zresztą grozi nam strajk nauczycieli, więc siłą rzeczy jest to obecnie temat przewodni. W ogóle w mediach będzie się teraz sporo dziać; być może wielkie zainteresowanie wzbudzi jakaś premiera czy wystawa. Może rozkwitnąć marketing. Ale ponieważ energia opisana numerem 9 oznacza Ogień i ten Ogień jest w centrum, może to zapowiadać "ogień w stolicy". Różnie można to rozumieć, bo albo to będzie na zasadzie, że wiele się wydarzy w stolicach krajów i wszystkie oczy będą tam zwrócone, albo....może zapłonąć prawdziwy ogień pożarów lub rozruchów. Może zdarzyć się jakaś eksplozja.

Jeśli chodzi o kierunki, wiele się teraz może dziać na północy krajów lub na wyspach czy na jakimś morzu. Może to być jakaś katastrofa naturalna lub spowodowana ręką człowieka. Może ulec uszkodzeniu jakaś ważna arteria, kabel przesyłowy, rura z wodą, ropą czy gazem. Mogą też jednak pojawić się problemy z zanieczyszczeniem wody pitnej lub ....strajkiem czy rozruchami. Może tam też pojawić się jakaś epidemia.

Bardzo niebezpieczne mogą być teraz góry, więc byłabym ostrożna ze zbyt śmiałymi wyprawami lub wędrówkami poza szlakami. Łatwo teraz będzie o wypadki i urazy, szczególnie jeśli ktoś udaje się na wschód. Na zachodzie państw lub podczas podróży w tym kierunku, mogą pojawić się opóźnienia i blokady. Gdy wybierasz się na zachód, szczególnie na samolot lub ważne spotkanie - wyrusz mocno wcześniej, zapewnij sobie duży zapas czasowy, bo wszystko się będzie sprzysięgać aby powodować opóźnienia i blokady. Podczas podróżowania na północny wschód lub południe, pilnuj swojego bagażu, ponieważ możliwe są kradzieże i straty. Jeśli wybierasz się na wakacje - po prostu kieruj się rozsądkiem, nie szarżuj a wszystko będzie dobrze. Odpuściłabym sobie jednak loty prosto na południowy zachód lub północ. Jeśli musisz udać się w takim "trudniejszym" kierunku - połącz kilka etapów podróży w różnych kierunkach.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie kwietnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - powinny grać w Lotka i brać udział w konkursach, bo mogą otrzymać nagrody i generalnie jakieś niespodziewane profity. Ale strzeżcie się ukrytego wroga i niespodziewanych pułapek.

Drzewa Yin - zapamiętają ten miesiąc jako bardzo dobry finansowo, a panowie Drzewa Yin mają szansę spotkać swoją drugą połówkę. Dobrze się zastanówcie przed każdą decyzją. Niewykluczone że ktoś będzie potrzebować waszej pomocy.

Ognie Yang - spędzą ten czas bardzo pracowicie i pod koniec miesiąca będą już trochę zmęczone. Pamiętajcie aby poświęcić też trochę czasu bliskim, bo z powodu waszej zajętości mogą pojawić się konflikty.

Ognie Yin - z kolei będą zmuszone do rozwiązywania problemów z którymi się jeszcze nie spotkały, premiowana będzie kreatywność. Panie Ognie mogą teraz urodzić swoje dzieci :o) Uważajcie na pułapki i prowokacje. Nie dajcie się wciągnąć w nieswoje sprawy.

Ziemie Yang - mogą stać się teraz bardziej towarzyskie i uda im się załatwić wiele zaległych spraw, szczególnie związanych z działalnością zawodową, finansami i sprawami prawnymi. Gdy będziecie poza domem i weźmiecie udział w loterii - los się może do was uśmiechnąć.

Ziemie Yin - mogą poczuć się niezrozumiane i trochę odtrącone. Mogą mieć ochotę wycofać się i odpocząć albo zająć własnym rozwojem. Nie martwcie się, to minie. Niemniej ten miesiąc może być trudniejszy.

Metale Yang - poczują się przytłoczone obowiązkami i może się okazać że zostały same na placu boju z jakimś poważnym zadaniem. Mogą też mieć jakieś sprawy rodzinne, które zabiorą im sporo czasu.

Metale Yin - z kolei poczują wiatr w żaglach i otrzymają wsparcie na które czekały - dobry czas do zajęcia się najtrudniejszymi sprawami. Ale musicie zrobić jak najszybciej pierwszy krok, bo inaczej cała para pójdzie w gwizdek. Nic się samo nie zrobi.

Wody Yang - mogą poczuć że stanęły przed ścianą i że wszystko się sprzysięgło aby rzucać im kłody pod nogi. Muszą też uważać na kontakty z prawem i mandaty. Być może będą musiały zmienić swoje plany lub z czegoś zrezygnować. Każdy błąd będzie teraz sporo kosztować. Unikajcie wyjazdów w góry.

Wody Yin - za to mogą liczyć na awans i nawet sławę, ale może to być okupione solidnym stresem niestety. Panie Wody Yin zauważą wokół siebie wianuszek adoratorów ale może to być nawet bardziej uciążliwe niż przyjemne. Unikajcie wyjazdów w góry.

Znajdziesz teraz w sobie ogromne pokłady cierpliwości i dokładności, mogę sobie tylko wyobrazić jak wspaniale "wylizane" przed Świętami będą mieszkania moich drogich czytelników :o) Pracuj więc, pisz, twórz i osiągaj nagrody, czego ci z całego serca życzę. Może ten miesiąc nie będzie za bardzo rozrywkowy, ale za to posuniesz swoje prace bardzo naprzód i będziesz mieć z tego ogromną satysfakcję a i podziw dla siebie, że się udało i dokonałeś tego o co sam siebie nie podejrzewałeś! Trzeba będzie jednak trochę uważać przy świątecznym stole aby nie pokłócić się o jakieś bzdury. Ponieważ w tym miesiącu patronuje nam żywioł Ziemi, duży nacisk może być na dobór potraw na stole. Ziemia odpowiada za karmienie i gromadzenie. A najbardziej za smak słodki i tłuszcze. Może więc w zgodzie z energiami miesiąca upieczesz coś niezwykłego tym razem? Do dzieła więc! Trzymam kciuki! Wesołych Świąt!

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wiosenne tulipany!

marzec 4 2019 tulipan, wiosna

Przepowiednia na marzec - drugi miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Marzec według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 marca o godzinie 22:10 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 kwietnia do godziny 3:52 DST.

Luty był - tak jak pisałam w poprzedniej prognozie - dość energetycznym miesiącem, wiele się działo, pogoda trochę nas rozpieściła, było wiele zapowiadanych lawin w górach, ludzie byli rozemocjonowani, wiele wydarzeń było spektakularnych. Jak będzie zatem wyglądać marzec w Roku Świni?

Po nagłym i ostrym zrywie Tygrysa z Drzewem Yang i potężnym Ogniem, teraz zapowiada się nieco spokojniejsza faza, ponieważ pojawia się Królik a nad nim Ogień Yin. Tak właśnie wygląda data w kalendarzu chińskim - u góry mamy tak zwany Niebiański Pień czyli jeden z pięciu żywiołów a na dole Ziemski Konar czyli jedno z dwunastu zwierząt chińskiego zodiaku. Żywioły mogą występować w postaci Yin lub Yang czyli mogą być delikatne albo bardziej agresywne. Każde zwierzę chińskiego zodiaku również posiada jakieś żywioły. Teraz mamy więc Królika i Ogień Yin. Królik zawiera w sobie delikatniejszą odmianę żywiołu Drzewa, coś jak miękka trawa uginająca się podczas powiewu wiatru. Również Ogień nad nim jest delikatniejszy. To nie znaczy oczywiście że spory nagle ucichną a ludzie rzucą się sobie w objęcia. Jednak Drzewo Yin w znaku marcowego Królika jest bardziej skłonne do rozmów, negocjacji i szukania kompromisów. Jeśli przed 5 marca nie nastąpi jakiś atak lub interwencja zbrojna, to potem raczej będzie to już spokojniejsza reakcja. Będą rozmowy, być może nawet ostre, być może nawet zrywane kilka razy. Może się też zdarzyć jakaś większa manifestacja, ponieważ Drzewo miesiąca jest wzmacniane Wodą i Drzewem znaku rocznej Świni. To może zapowiadać powstawanie i umacnianie się przeróżnych koalicji i frontów, partii.

Ogień Yin w tym miesiącu jest chwiejny i zmienny, więc możemy być zaskakiwani skrajnie różnymi informacjami a sytuacja może się zmieniać jak w kalejdoskopie. Gra może się toczyć wokół Ognia w sensie paliwa, gazu, ropy i ogólnie energii i może to być punktem przetargowym w dyskusjach. Być może coś decydującego się wydarzy w jakichś spółkach związanych z tymi tematami. Drzewo wiąże się z Naturą i ekologią i to również będzie teraz ważny temat. Ekolodzy lub prawo związane z ochroną natury, niejedną decyzję może teraz storpedować lub zablokować. Nie są wykluczone akcje wojskowe a nawet wybuchy bomb, jednak raczej będą to pojedyncze akcje. Na razie nie wygląda to na początek trzeciej wojny światowej. Trzeba będzie bardziej uważać na możliwość wybuchu gazu i jakichś wypadków w kopalniach lub tunelach, ponieważ w obrazie energii tego miesiąca jest możliwość nagłego wyjścia czegoś na powierzchnię. Może więc coś się też ulatniać, zatruwając otoczenie. Może pojawić się płomień na jakiejś platformie wydobywczej i bardzo trudno będzie go zagasić. To może być również czad. W naszych domach warto sprawdzić przewody kominowe i podłączenia gazowe. Przejdź się po południowych, południowo wschodnich i południowo zachodnich częściach domu i zabezpiecz wszystko co mogłoby wybuchnąć albo się zapalić. Jeśli masz tam kuchnię - daruj sobie w tym miesiącu garnki ciśnieniowe.

Emocje ludzi będą spokojniejsze ale zmienne. Generalnie wszyscy będą raczej dążyć do zgody i spokoju. Odczujemy to również na forach i zgromadzeniach. Ludzie się przestraszyli tego co może się zdarzyć i zaczęli myśleć trochę inaczej. Mniej teraz będzie kłótni o głupoty a ludzie będą mieć tendencję do godzenia się i łączenia w grupy, partie i stronnictwa. Trochę będzie tu działania też na pokaz, aby zrobić odpowiednie wrażenie. Media będą kwitły i mniej znane dzienniki czy dziennikarze, fotografowie mają teraz szansę zaistnieć. Złote czasy zapowiadają się też dla dziennikarzy śledczych, dzięki którym poznamy parę zadziwiających historii. Coś co usiłowano starannie ukryć lub przykryć innymi wydarzeniami, bezczelnie teraz wypłynie na wierzch.

Jest to generalnie dobry miesiąc na negocjacje, rozmowy, ustalanie czegoś. Świetny czas dla dyplomatów, polityków i mówców którzy teraz będą bardzo łatwo mogli przyciągnąć uwagę do siebie. Jeśli chcesz coś opublikować, przedstawić, pokazać - zrób to teraz. Nastroje będą raczej optymistyczne, chociaż przeplatane nerwowymi momentami. Jak ogień świecy - migocący i zmienny. Zamiast otwartej wojny, może raczej dojść do zamachów terrorystycznych, omyłkowo wystrzelonych rakiet i pojedynczych akcji. Tak więc nie będzie to do końca spokojny czas. Pod koniec miesiąca może nastąpić pozorna cisza, być może uda się zdławić jakieś ruchy wyzwoleńcze, ale na krótko. Sprawa nie będzie jeszcze zamknięta. Może się dalej rozwijać w podziemiu aby w dogodnym momencie ponowić całą akcję. Ale pamiętaj, wiele teraz się będzie dziać na pokaz. Prawda jest trochę inna. Nie poprzestań na czytaniu tekstu, czytaj również między wierszami. Nie daj się zastraszyć, rób swoje. Nie oceniaj pochopnie tego co widzisz i słyszysz, bo to jest czubek góry lodowej. I to w każdej dziedzinie życia. Uważaj podczas zakupów i transakcji, bo możesz dać się zmanipulować i omamić.

Poświęć teraz więcej czasu sobie, może zainwestuj w swój rozwój osobisty, zdobądź jakąś nową wiedzę. Energie temu sprzyjają. Najlepiej w jakimś kręgu, grupie osób o podobnych zainteresowaniach. Kto wie, może coś fajnego się z tego "urodzi"? Energie pomogą w osiąganiu celów poprzez zdobywanie wiedzy ale też afirmacje i sposoby ezoteryczne. Teraz łatwiej spotkasz wartościowych nauczycieli i inspirujące osoby. Rozejrzyj się, zacznij szukać a znajdziesz. To może być dobry czas dla osób zajmujących się zawodowo tematami ezoterycznymi i psychologicznymi i pomagających innym w pokonywaniu barier i blokad.

W centrum magicznego kwadratu feng shui (inaczej zwanego luo shu), widzimy teraz energię trygramu Kan, który reprezentuje mężczyzn, głęboką wodę, komunikację, media, wszelkie tajemnice i sprawy ukryte oraz poczucie wolności. Może to oznaczać jakieś problemy z wodą (powodzie, ustawy związane z wodą) lub napojami ale też coś związanego z medycyną i lekami. Albo sprawy komunikacji, kwestia budowy dróg, lotnisko, kolej, promy czy może przekop Mierzei Wiślanej...
Może powrócić temat szczepień lub antykoncepcji czy nawet aborcji. Sprawa mediów i cenzury być może zostanie rozpalona do czerwoności. Niewykluczone, że pojawi się fala protestów i strajków. To wszystko może przybrać całkiem spore rozmiary. Energia trygramu Kan to również filozofia, mądrość i religia. Niewykluczone, że Kościół zabierze głos w jakiejś ważnej sprawie, szczególnie może chodzić o molestowanie i pedofilię. Ale może też być bardzo głośno o jakichś świeckich skandalach seksualnych (również domena tej energii). Tak więc ten miesiąc może być bardzo obfity w różne doniesienia tego typu. Łącznie z aferami szpiegowskimi i tajnymi służbami w tle. Niewykluczone, że wypłynie temat bezpieczeństwa sieci komputerowych (lub ogólnie sieci, na przykład energetycznych) i może się zdarzyć jakiś atak. Na wszelki wypadek pozmieniaj sobie hasła i postaw na dobrego firewalla. Zresztą temat energii elektrycznej też może się teraz ujawnić. Mogą pojawić się jakieś nowe prawa czy ustawy z tym związane ale mogą też być jakieś problemy. Sprawdź czy masz zapas świeczek....

Jeśli chodzi o kierunki geograficzne, unikałabym szczególnie poruszania się na linii północ-południe, szczególnie samolotem, ponieważ mogą nastąpić poważne problemy. Południe, południowy wschód i południowy zachód mogą stać się obszarem niebezpiecznym ze względu na pożary i inne kataklizmy naturalne jak na przykład wulkany i trzęsienia ziemi (południowe części kontynentów mogą być bardziej narażone; może chodzić o Włochy, Grecję, Turcję i ogólnie Bałkany). Mogą tam też nastąpić jakieś eksplozje lub nawet zamachy. Jeśli wyruszasz na zachód, bacznie strzeż swojego dobytku, ponieważ poruszając się w tym kierunku aktywujemy energię kradzieży i strat materialnych. Miej ze sobą dwie lub trzy karty kredytowe, ponieważ łatwo będzie tam trafić na popsuty bankomat łykający karty jak cukierki. Północny zachód z kolei może przynieść jakąś epidemię dolegliwości jelitowych. Jeśli masz tu drzwi do domu, sypialnię lub kuchnię - unikaj w tym miesiącu ryzykownych potraw (surowe jajka, majonez, tatar, sushi, surówki). Myj częściej ręce i dokładnie myj owoce czy warzywa. Jeśli jadasz "na mieście", wybieraj czyste miejsca i raczej jedz pokarmy gotowane i pieczone.

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w pdf pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie marca przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Osoby Drzewa Yang będą teraz bardzo kreatywne, ale niektóre mogą poczuć się zmęczone tym miesiącem, bo otoczenie i sytuacja będzie od nich wymagać nowych rozwiązań i postępowania do którego nie są przygotowane. Przygotujcie się na stąpanie po cienkim lodzie, drogie Drzewa Yang.

Drzewa Yin będą mieć pracowity czas i wsparcie przyjaciół. Świetny moment na nawiązywanie wartościowych znajomości i współpracy. Pozwólcie teraz jednak aby konkurencja się najadła. To nie jest najlepszy czas na stawanie w szranki. Wygracie, ale po co tracić energię? Za chwilę wszystko przyjdzie do Was samo, prawie bez wysiłku.

Ognie Yang muszą być gotowe na podchody konkurencji i rywali. Mogą pojawić się osoby chcące podważyć Waszą wiedzę. Albo nawet wywloką jakąś plotkę z przeszłości. Lepiej jednak zająć się swoimi sprawami i zignorować hejtera. I potem zdarzy się coś w myśl przysłowia: kto pod kim dołki kopie....Szykujcie popcorn.

Ognie Yin będą się pławić w przyjemnościach i brylować w towarzystwie. Ale ta sielanka może zostać przerwana przez coś co zaniedbaliście lub o czym zapomnieliście. Może być konieczna zmiana planów. Jeśli jesteście politykami, zyskacie wielu nowych wyborców jeśli przyznacie się do jakiegoś wcześniejszego błędu lub za coś przeprosicie.

Ziemie Yang wreszcie otrzymają wsparcie na które czekały i rozwiążą zaległe problemy. Jeśli walczyliście o coś w sądzie - ten miesiąc powinien być wreszcie bardziej łaskawy. Panie Ziemie Yang powinny teraz prosić o pomoc panów, będą skuteczniejsi :o) Strzeżcie się jednak podejrzanych okazji finansowych.

Ziemie Yin mogą mieć trochę spraw rodzinnych do załatwienia i może jakieś zaległe zaliczenie....Zapowiada się dość stresujący miesiąc i lepiej przygotujcie się na zakasanie rękawów i samodzielne rozwiązywanie problemów. Ci, którzy obiecali pomoc, jakoś dziwnie się ulotnią.

Metale Yang mogą spodziewać się pochwały, nagrody albo nawet awansu. Panie Metale Yang mają szansę na spotkanie wielbiciela - rozejrzyjcie się i zwróćcie uwagę na tego nieśmiałego faceta przyglądającego się wam już od dłuższego czasu :o) Dobry czas na przedstawienie ludziom swoich dokonań i szukanie sławy/reklamę.

Metale Yin powinny natomiast uważać na drodze, bo grożą mandaty, mogą też cierpieć na jakieś stany zapalne w organizmie. Panowie Metale Yin powinni uważać na kłopoty z powodu jakiejś kobiety i na jakąś prowokację (nie przekupuj tego policjanta). Ostrożnie ze znajomościami podczas delegacji.

Wody Yang mogą spodziewać się przypływu gotówki, a panowie Wody Yang - wianuszka adoratorek. Kluczem do sukcesu będzie jednak kreatywność. Wszystko teraz będzie sprzyjać, czas więc na śmiałe kroki i rozwój. Jednak z reklamą zaczekajcie, bo teraz może nie przynieść spodziewanych efektów.

Wody Yin natomiast powinny kupić parę losów Lotka i brać udział w konkursach, bo możliwa jakaś wygrana. Dość pracowity miesiąc i niestety też stresujący. Uważajcie na pułapki okazji finansowych, bo możecie wplątać się w wielkie kłopoty. W ogólności wszelkie sprawy finansowe traktujcie teraz z ostrożnością. Żadnych łapówek, optymalizacji podatkowych i dróg na skróty.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o) Kliknij wiosennego tulipanka!

luty 3 2019 ciasteczka karnawałowe

Przepowiednia na luty - pierwszy miesiąc w Roku Świni

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Luty według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 4 lutego o godzinie 4:15 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 marca do godziny 22:10.

W nocy naszego czasu a właściwie nad ranem witamy Rok Świni. Luty będzie pierwszym miesiącem nowego roku i trzeba zaznaczyć, ze rok zaczniemy z "przytupem". Luty z pewnością przyniesie zmiany i spektakularne wydarzenia. Jakie? Mogą pojawić się pożary i wybuchy, ponieważ luty niesie ze sobą Ogień Yang ponad Tygrysem. Tygrys już sam w sobie zawiera bardzo silny Ogień. Przy wsparciu Drzewa miesiąca i roku (w znaku Świni mamy silną Wodę i rodzące się Drzewo) Ogień może więc teraz wyrządzić spore szkody. Szczególnie w częściach świata gdzie teraz jest lato - tam mogą przyjść katastrofalne upały, burze i pożary. U nas pora roku nieco schładza temperament tego Ognia, ale mimo wszystko bądź ostrożny. Sprawdź w domach instalacje, napraw wszystko co iskrzy, jest niefachowo podłączone lub masz z tym jakiekolwiek wątpliwości. Najlepiej wezwać elektryka, ponieważ łatwo o porażenie prądem - a nie chcesz takiej zmiany, prawda? :o)

Druga rzecz - sprawdź wszystko co mogłoby wybuchnąć bądź się zapalić. Nie kombinuj z piecykami, gazem, butlami. Jeśli cokolwiek ma się zdarzyć - może to nastąpić właśnie teraz. Wezwij kominiarza - niech sprawdzi przewody kominowe, bo tam też może się zapalić sadza i pożar gotowy. Bądź w tym miesiącu szczególnie ostrożny z gazem, paliwami i innymi wybuchowymi czy palnymi sprawami. Jeśli wyczujesz gdzieś ślad zapachu gazu - natychmiast za telefon i wzywać odpowiednie służby. Również w przyrodzie może być wybuchowo, być może Słońce zafunduje nam jakiś spektakl z wybuchami, może nawet odezwać się jakiś wulkan, może spaść meteoryt albo eksplodować jak kiedyś nad Czelabińskiem. Niestety może zdarzyć się wypadek z jakąś zabłąkaną rakietą, pociskiem, elektrownią, fabryką amunicji, ogni sztucznych albo czymś podobnym...

Jeśli chodzi o nastroje w ludziach, ludzie też będą na swój sposób "wybuchowi", emocje mogą brać górę nad rozsądkiem. Może być więcej rodzinnych kłótni a nawet rękoczynów. W wielu krajach może zawrzeć, bo ludzie będą mieć dość. Może dojść do rewolucji, krwawych starć, może zginąć wielu niewinnych ludzi. Może nawet dojść do jakiejś prowokacji i może gdzieś przez to wybuchnąć parę pocisków. Lepiej więc nie podróżować teraz w miejsca gdzie konflikty "wiszą na przysłowiowym włosku".

Generalnie luty powinien być cieplejszy niż styczeń z większa ilością słonecznych dni. W górach mogą teraz grasować lawiny, więc zwróć uwagę na komunikaty, jeśli wyjechałeś na narty. Strzeż się też brawury i bezsensownego udowadniania czegokolwiek. Nie bij teraz swoich rekordów. Sportowcy mogą teraz częściej ulegać kontuzjom a nawet niebezpiecznym wypadkom. Lepiej dać sobie trochę czasu zanim podejmiesz jakąś ważną życiową decyzję. Nie decyduj o niczym natychmiast. Niestety będzie to raj dla akwizytorów i wszelkich sprzedaży polegających na "tu i teraz" albo przez telefon. Jeśli idziesz na jakiś pokaz, weź ze sobą malkontenta albo sceptyka, aby nie wyjść z naręczem kołder albo garnkami za tysiąc złotych od sztuki. Nawet nie trzy razy, ale dziesięć razy zastanów się zanim coś kupisz na kredyt. Zbytni optymizm finansowy może spowodować, że wpadniesz w prawdziwe tarapaty. Tyle przestróg :o)

Natomiast jeśli masz coś już wcześniej zaplanowane i opracowane i teraz to realizujesz - uda się wspaniale. Będzie nastrój jak nigdy a imprezę będziesz wspominać przez długie lata. Dobrze więc teraz organizować wyjazdy integracyjne, śluby, przyjęcia, pokazy, wystawy, wernisaże. Ludzie będą skłonni do zabawy i radości. Ale weź pod uwagę że na weselu pobiją się wcześniej niż zazwyczaj :o) Organizując cokolwiek trzeba panować nad sytuacją, bo mogą się zdarzać osoby nadmiernie temperamentne i mogą one popsuć wszystkim całą imprezę. Weź to pod uwagę organizując - jeden albo dwóch ochroniarzy więcej, ok?

Generalnie ten miesiąc może być radosny i przyjemny, bardzo optymistyczny. Wiele problemów z zeszłych miesięcy wyda ci się łatwiejszych do rozwiązania i zobaczysz wreszcie przysłowiowe światełko w ciemności. To ważne dla osób ze skłonnością do depresji - wreszcie zacznie się dla nich łatwiejszy czas i będą mogły poukładać sobie życie, znajdą drogę. Z kolei sercowcy powinni uważać aby nadmiar emocji im nie zaszkodził. W dyskusjach wszędzie dookoła z pewnością zauważysz też przesadę, ostentacyjność, chęć pokazania się. Wiele rzeczy będzie wyglądać lepiej niż naprawdę. Wiele pozorów może cię zmylić. Pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci. Dlatego jeszcze raz ci przypominam - uważaj przy zakupach i ważnych decyzjach.

Aby wzmocnić organizm, można zacząć pić sproszkowany jęczmień albo sok z brzozy. Pomoże to oczyścić organizm. Możesz o tym pogadać ze swoim lekarzem :o) Dobrze jest zacząć dzień po pełni Księżyca i prowadzić kurację przez 28 dni.

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz gwiazda 2 symbolizująca konserwatyzm i upór przy własnych wartościach choćby nie wiem co. Gwiazda 2 to inaczej trygram Kun - Matki lub Najstarszej Kobiety. Ale ze względu na charakter tej gwiazdy, ja ją nazywam teściową :o) Będą więc nas uszczęśliwiać na siłę powrotem do przeszłości lub hamowaniem rozwoju. Ziemia raczej gromadzi wokół siebie niż się rozprzestrzenia. Tym bardziej, że pokrywa się to z roczną gwiazdą 8 - też Ziemią. Pojawi się więc silniejszy głos eurosceptyków i zwolenników zabarykadowania się w swoich granicach. Może to jednak wywołać opór drugiej strony i niewykluczone, że będziemy świadkami blokad a nawet budowania barykad czy jakichś strajków okupacyjnych.

Gwiazda 2 symbolizuje też brzuch i ciążę. Powrócą więc tematy związane z aborcją i ogólnie prawami kobiet. W mediach wiele miejsca może zająć ciąża jakiejś celebrytki albo kobiety na wysokim stanowisku. Również kwestie szpitali i ogólnie służby zdrowia - pewne sprawy będą wymagać pilnych rozwiązań - na przykład sprawa osób niepełnosprawnych. Ponieważ energia 2 symbolizuje też gromadzenie, żywienie i ochronę - będzie więcej informacji o bankowości, lokatach, emeryturach, ubezpieczeniach, hotelarstwie. Niewykluczone, że jakaś sprawa wyjdzie na jaw, coś związane z kredytami lub ogólnie pieniędzmi - może powrócić więc też temat emerytur, rent, ZUSu oraz Ambergold czy Skoków albo innych tego typu "instytucji". Tendencja jest taka, że będą próby ograniczania, przykręcania śruby, hamowania. Ziemia lubi blokować, więc spodziewaj się opóźnień i przeszkód, szczególnie w przepływie informacji. Mogą być teraz częstsze awarie internetu, łączności i przerwy w dostawie prądu. Zaopatrz się więc w świeczki :o)

Jeśli chodzi o kierunki - nieprzyjemnie może być na północnym wschodzie i południowym zachodzie. Jeśli udajesz się w tych kierunkach, spróbuj nie jechać czy nie lecieć tam bezpośrednio ale połącz kierunki, jedź objazdem - będzie spokojniej i bezpieczniej. Na wschodzie krajów lub kontynentów mogą pojawić się niebezpieczne pożary, a północ może zapowiadać jakąś katastrofę lub skandal. Obraz energii pokazuje możliwość kłopotów jakiegoś samolotu, w którym może nastąpić jakaś niebezpieczna awaria czy eksplozja lub może być na pokładzie bomba. Oprócz wymienionych wyżej kierunków, może to być związane jakoś z kierunkiem południa. Może więc na wszelki wypadek, udając się na południe, połącz kilka etapów podróży, zamiast lecieć bezpośrednio.

A teraz dobra wiadomość: zachód zawiera teraz energie romantyczne, więc single i singielki powinni częściej przebywać w zachodnich częściach swoich mieszkań i spędzać czas w zachodnich częściach miasta.

Teraz przyjrzymy się, co luty przygotował dla poszczególnych żywiołów osobistych (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Dla osób Drzewa Yang ten miesiąc zapowiada wiele pracy ale też możliwość zaistnienia, pokazania się i sukcesu.

Drzewa Yin będą wyjątkowo twórcze i zaskoczą czymś otoczenie.

Ognie Yang mogą być teraz zbyt emocjonalne i muszą uważać aby nie narobić sobie wrogów, ale ich życie towarzyskie rozkwitnie.

Ognie Yin muszą uważać na konkurencję i rywali i nie wszystko może pójść po ich myśli, sytuacje mogą zaskakiwać.

Ziemie Yang będą mieć do rozwiązanie jakieś sprawy rodzinne i mogą poczuć się teraz nieco przytłoczone.

Ziemie Yin znajdą pomocników i potrzebne wsparcie w tym co robią.

Metale Yang mogą napotkać kłopoty i wyzwania, będą musiały uważać na możliwość mandatów i stany zapalne w organizmie.

Metale Yin może czekać jakaś zmiana w pracy, może nawet awans. Panie Metale Yin mogą się spodziewać wianuszka adoratorów :o)

Wody Yang mogą coś wygrać w Totka ale muszą uważać na to co mówią, bo łatwo im teraz popsuć sobie opinię.

Wody Yin mogą zyskać teraz podwyżkę, awans, a panowie mogą znaleźć swoją drugą połówkę.

Życzę wspaniałego miesiąca! Zdobywaj, osiągaj i ciesz się nową energią.

Poniżej jeszcze sprawdź co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)

Przepowiednia feng shui na Rok Świni 201921 stycznia 2019Przepowiednie astrologiczne na Rok Świni 2019 dla żywiołów osobistych


Krok I: wpiszcie do kalkulatora swoją datę urodzenia i zapamiętajcie
co znajduje się w Dniu urodzenia u góry - to jest Wasz żywioł osobisty!
Znak minusa oznacza Yin a znak plusa oznacza Yang.

Kalkulator jest tutaj.


Krok II: znajdźcie Waszą osobistą przepowiednię poniżej i kliknijcie odpowiedni obrazek. Gotowe!


drzewo yang drzewo yin ogień yang ogień yin ziemia  yang
Drzewo Yang
Drzewo Yin
Ogień Yang
Ogień Yin
Ziemia Yang
ziemia  yin metal  yang metal yin woda  yang woda  yin
Ziemia Yin
Metal Yang
Metal Yin
Woda Yang
Woda YinPoniżej znajdziesz przepowiednie na mijający Rok Psa 2018

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Styczeń 3 2019 prezent

Przepowiednia na styczeń - ostatni miesiąc w Roku Psa

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Styczeń według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 5 stycznia o godzinie 16:39 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 4 lutego do godziny 4:15.

Ten miesiąc wciąż jeszcze należy do Roku Psa, ponieważ w Feng Shui Rok Świni rozpocznie się wraz z Li Chun czyli Początkiem Wiosny 4 lutego. Wtedy Słońce minie 15-ty stopień znaku Wodnika.

W styczniu mamy do czynienia z Drzewem Yin ponad Wołem. Drzewo Yin nie jest już tak dynamiczne jak Drzewo Yang z grudnia. Drzewo Yin symbolizuje delikatne kwiaty i krzewy, łagodnie uginające się pod naciskiem wiatru lub śniegu. Będzie więc w naturze większa zdolność adaptacji do różnych warunków. Ten miesiąc może być chłodny i może przynieść problemy takie jak gołoledź. Może też przynieść duże opady śniegu ale topniejącego. Wewnątrz, w ziemi jest jeszcze odrobina ciepła (Ogień ukryty głęboko w rocznym znaku Psa), więc będzie to sprzyjać roztopom. Przykryj jednak wrażliwsze roślinki w ogrodzie i uszykuj cieplejsze ubrania. W ogrodzie trzeba też będzie strząsać z krzaczków ciężki mokry śnieg. Może być też mniej słonecznych dni.

Trzeba będzie też uważać na takie niespodzianki jak pęknięta rura pod ziemią, osunięcia gruntu i zalania - teraz Ziemia jest mokra i zimna. W górach może zejść wyjątkowo wiele lawin. Ten miesiąc może przynieść niestety przykre wydarzenia, szczególnie w górach i szczególnie związane z ziemią, budynkami i gruntem. Również zdrowotnie - jeśli coś Ci dolega, nie czekaj, idź do lekarza, bo teraz zaniedbanie jakiegoś drobiazgu może przynieść poważne skutki. Zwróć uwagę na dni Owcy - to wtedy szczególnie mogą przychodzić kłopoty. Są to 10, 22 stycznia i 3 lutego. Zachowaj wtedy ostrożność szczególnie w górach.

Drzewo Yin - jak już wspomniałam - jest spokojniejsze niż Drzewo Yang z grudnia. Będzie może mniej eksplozji i pożarów niż w grudniu. Nie znaczy to jednak, że wszystko będzie cacy. Pojawi się chęć kompromisu ale też stawianie własnych żądań. Czyli wejdziemy w fazę pertraktacji w wielu sprawach; jednak na zasadzie że nasza prawda jest najlepsza. Nie wyklucza to więc epizodów większych protestów. Jednak zamiast siły prędzej można się spodziewać argumentów nie do odrzucenia, uporu i stawiania żądań. Chociaż to jednak wciąż żywioł Drzewa - jego chęć ekspansji i szybkich rozwiązań wciąż może się tlić. Może też być tak, że oficjalnie będzie się mówić jedno a robić coś innego. Może coś zakiełkować ale w tajemnicy i ukryciu. Dopiero w miesiącu Tygrysa zobaczymy co to takiego.

Pan Jurek Owsiak powinien wybierać na swoje akcje dni z dużą ilością Ognia, niezbędnego aby w ludziach obudzić euforię i emocje. Ludzie w tym styczniu mogą być bardziej oszczędni i nawet skąpi. To też będzie widoczne w sklepach i w firmach. Ludzi ogarnie bardziej przyziemny i realistyczny nastrój. Niektórzy właśnie teraz zdadzą sobie sprawę z kondycji gospodarki lub swojego portfela....Dobry czas aby coś zaplanować na zimno, bez emocji i bez uprzedzeń. Będzie można się łatwiej skupić, hej maturzyści i studenci! Słyszycie? :o) Będzie więcej rozsądku, cierpliwości i dążenia do celu. Jedyne czego zabraknie to optymizm. Wrażliwsi mogą teraz odczuwać tendencję do depresji i do obniżenia nastroju. Jeśli masz takie osoby wokół siebie - postaraj się nimi jakoś zaopiekować.

Będzie sporo mowy o środowisku naturalnym i lasach, bo w centrum magicznego kwadratu feng shui jest teraz trygram Zhen, symbolizujący właśnie lasy, drzewa, przemysł związany z drewnem. Trygram Zhen pojawiający się w centrum wykresu nie zapowiada niestety spokoju. On przychodzi do centrum i korzeniami rozsadza Ziemię. Co może oznaczać wiele zdarzeń w stolicach krajów i w dużych miastach. Czyli wygląda na to, że w większych ośrodkach będzie dynamiczniej, podczas gdy na prowincji będzie spokojniej. To jest trochę jak zapalnik. Mogą się pojawić żądania zmian, wprowadzenia czegoś nowego. W niektórych miejscach na świecie mogą nastąpić próby zamachu stanu czy puczu i ponieważ w astrologii teraz jest Drzewo Yin ponad Wołem - wszystko może być całkiem dobrze przygotowane i skuteczne. Ale na szczęście trygram Zhen ma również dobre znaczenia. To symbol nowatorstwa i inspiracji. Ponieważ spotyka się z roczną energią Li - trygramem Ognia, może to przynieść efekt w postaci jakichś wynalazków czy zmian w dziedzinie komunikacji, mediów, nauki, przepływu informacji. Również jakieś sportowe wydarzenia przyciągną uwagę, ponieważ trygram Zhen odpowiada za sport, szczególnie taki wyczynowy lub związany z rywalizacją. Drzewo i Ogień razem dają obraz jakiegoś spektakularnego wydarzenia, bardzo widocznego. Niestety może to być również eksplozja, zamach terrorystyczny lub wybuch wulkanu.

W codziennym życiu przygotujmy się na silniejszą rywalizację, potrzebę walki o coś ale też na nowatorskie pomysły i idee. To świetny czas na zorganizowanie burzy mózgów w firmie. Trzeba się też uważniej przyjrzeć konkurencji, ponieważ możliwe są jakieś nieuczciwe zagrania. Ludzie mogą być teraz trochę bezlitośni sięgając po coś, co uważają że im się należy. W związku z tym będzie też więcej włamań i kradzieży. Sprawdź więc czy wyjeżdżając, dobrze zabezpieczyłeś mieszkanie. Nawet w mediach usłyszysz o włamaniach, kradzieżach, stratach. Trygram Zhen przynosi inspirację ale jego działanie jest trochę nerwowe. Częstsze więc będą sprzeczki i nieporozumienia, a w skrajnych wypadkach nawet rękoczyny. Może dojść do bójek po jakichś imprezach sportowych, medialnych albo nawet zniszczenia mienia. Będzie teraz więcej wariatów i piratów drogowych. I wszystkich takich, którzy będą chcieli coś tam światu udowadniać. Mogą też nasilić się ataki na tle rasistowskim czy w ogóle przeciwko "innym" albo jakieś bezsensowne strzelaniny zainicjowane przez jakiegoś szaleńca.

Przygotuj się na zmiany w swoim życiu. Ogólnie to dobry czas dla zmian, odcinania się od niepotrzebnych lub toksycznych kontaktów. Energia miesiąca da siłę do takich kroków. Zacznij coś nowego tworzyć. Dobry czas na poszukanie nowego zajęcia, podjęcie nauki czegoś nowego czy nawet remont w domu. Jednak zanim coś wprowadzisz w czyn, przemyśl dokładnie i przygotuj się dobrze. Bo wiele będzie wpadek i falstartów, pięknie wyglądających pułapek. To dobry czas na zmiany ale przemyślane lub przygotowane wcześniej. Nie rób nic na wariata, bo za miesiąc będziesz musiał się z tego wycofywać. Uważaj też przy zakupach, ponieważ łatwo teraz paść łupem oszusta. Czytaj regulaminy.

Jeśli chodzi o kierunki, uważaj na zachód, ponieważ łatwo tam wpaść w kłopoty. Za to północny zachód będzie teraz bardzo romantycznym kierunkiem. Jeśli szukasz swojej drugiej połówki, śmiało wyjeżdżaj w tym kierunku lub częściej bywaj w północno-zachodnich częściach miasta. Podróżując samolotem, unikaj kierunku zachodu i linii SW-NE, ponieważ jakiś samolot może zostać uprowadzony lub może w nim eksplodować bomba....

Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w filmie pod tą przepowiednią. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie grudnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - ten miesiąc może zapowiadać silniejszą konkurencję i problemy w porozumieniu z innymi. Dbajcie o jasność i logikę wypowiedzi, bo przez głupie nieporozumienia możecie wiele stracić. Jeśli będziecie postępować rozsądnie - wszystko się ułoży po Waszej myśli i wyjaśnicie wiele spraw. Będzie wsparcie i pomoc.

Drzewa Yin - zapowiada się wzmożenie życia towarzyskiego i więcej spotkań. Jednak będzie też trzeba się pochylić nad niedokończonymi sprawami i zaległościami. W tle duże pieniądze, ale trzeba po nie sięgnąć. Jeśli ktoś zalega Wam z zapłatą, sprawa może się przeciągnąć. Nie pożyczajcie teraz przedmiotów i pieniędzy, bo mogą do Was nie wrócić.

Ognie Yang - mogą teraz liczyć na wsparcie i pozytywne rozwiązanie spraw z przeszłości. Możliwy jest zwrot jakiegoś długu, wygrana sprawa w sądzie albo spadek. Uważajcie jednak na kogoś z daleka, kto obrabia Wam tyłek a udaje przyjaciela. Życie towarzyskie nie będzie jakoś wybitne, więc wykorzystajcie ten czas na pracę nad czymś nowym, szczególnie nad rozwinięciem jakiejś nowej kompetencji.

Ognie Yin - będą zajęte sprawami rodzinnymi i finansami. To nie będzie łatwy miesiąc, trzeba będzie się wykazać nie lada kreatywnością aby utrzymać kontrolę nad sprawami. Lepiej nie planujcie za wiele nowego, bo niewykluczona jest konieczność korekty planów. Ktoś z daleka wyciągnie pomocną dłoń. Nie odrzucajcie takiej pomocy.

Ziemie Yang - mogą oczekiwać nagrody lub wyróżnienia a Panie mają szansę na spotkanie swojej drugiej połówki. Uważajcie jednak na fałszywych przyjaciół blisko Was. Ci z daleka chętnie podadzą pomocną dłoń. Jeśli prowadzicie jakąś sprawę sądową o pieniądze - jest możliwość otrzymania zaległych pieniędzy. Ale trzeba będzie załatwić jakiś dodatkowy papier. Finansowo powinno iść wreszcie na lepsze. Mężatki powinny bardziej zadbać o partnera, ponieważ rywalka nie śpi....

Ziemie Yin - muszą uważać aby nie przekraczać przepisów, bo grożą mandaty. Sprawdźcie też papierki i rachunki czy wszystko popłacone, bo mogą wyjść różne "kwiatki". Uważajcie też na swoje czyny i wypowiedzi, bo w nerwach możecie powiedzieć o parę słów za dużo i nie da się tego już cofnąć. Niektóre Ziemie Yin czekają też duże zmiany w życiu zawodowym. Strzeżcie się łapówek i podejrzanych interesów.

Metale Yang - mogą się spodziewać polepszenia sytuacji finansowej, może to być podwyżka lub premia. Ale nie oznacza to zmniejszenia ilości obowiązków. Dla niektórych Metali przyjdzie zlecenie i obowiązki z daleka, być może nawet trzeba będzie gdzieś pilnie pojechać. Dbajcie aby nie narobić sobie zaległości. Panowie Metale Yang mogą się też rozglądać za partnerką :o)

Metale Yin - będą musiały teraz poświęcić więcej czasu sprawom rodzinnym a w szczególności starszym osobom w rodzinie. Mogą jednak liczyć na wielkie wsparcie. Kłopoty które wydawały się poważne, na szczęście ostatecznie dadzą się rozwiązać, ale trzeba będzie zakasać rękawy. Niewykluczony spadek z daleka. Uważajcie na romanse aby nie wplątać się w kłopoty.

Wody Yang - będą musiały wykazać się kreatywnością bo napotkają problemy wymagające niestandardowych działań. Trzeba będzie też uważać na kwestie prawne, ponieważ mały błąd czy niedopatrzenie, może spowodować poważne skutki. W ogólności postępujcie teraz ostrożnie i nie wychylajcie się. Niewykluczone, że nabroi Wasza latorośl i trzeba będzie świecić oczami. Przed wywiadówką wskazane są Krople Walerianowe :o)

Wody Yin - będą bardzo zapracowane i pod koniec miesiąca będą mieć wszystkiego dosyć. Ale ich trudy zostaną sowicie nagrodzone. Finansowo - uważajcie, to nie jest dobry czas na inwestycje. Zaczekajcie na luty, który przyniesie nowe wspaniałe możliwości. Wiele Wód Yin zdobędzie teraz posady; warto więc powysyłać trochę CV.

Poniżej jeszcze sprawdźcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)


Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/Grudzień 4 2018 świąteczne lukrowane pierniki

Przepowiednia na grudzień w Roku Psa

by Małgorzata Gałkowska-Błądek
Grudzień według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 grudnia o godzinie 5:26 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 5 stycznia 2019 do godziny 16:39.

Listopad przyniósł wiele różnych aspektów, było sporo zdarzeń związanych z Wodą Yin. Afery, tajemnice, mgły i oczywiście smog (prawie jak mgła). Zapowiadany był też upadek autorytetów. No i wychodzą różne sprawy z przeszłości, jak na przykład sprawa pedofilii i nazwisk z najwyższej półki....Czekamy na wyjaśnienie sprawy Księdza Jankowskiego między innymi.... Woda ogólnie to też głębia doznań, silne ale skrywane emocje. Czy grudzień będzie kontynuacją tego trendu? Zaraz zobaczymy.

W grudniu pojawia się żywioł Drzewa Yang wsparty bardzo silną Wodą. Drzewo Yang to porywczość, impuls i działanie. Ludzie mogą teraz szybciej działać niż myśleć. Nadal więc postępuj ostrożnie i trzy razy pomyśl zanim coś zrobisz. Znajdziesz teraz wiele przykrych, gorzkich wypowiedzi, bo Drzewo ma co prawda Wodę, ale brak mu Ognia, który dodałby nieco optymizmu i radości życia. Ludzie więc będą się skupiać na smutnych i złych stronach "medalu" przegapiając to co w nim piękne i radosne. Woda to mądrość ale też pesymizm i czarnowidztwo, szczególnie taka "zimna" Woda, bez Ognia. Możemy spodziewać się więc wysypu czarnych przepowiedni, straszenia, budzenia w ludziach lęku. Taki układ energii może prowadzić do dziwnych wydarzeń, gdzie ludzie w imię "prawdy" lub "sprawiedliwości" wydadzą fałszywe wyroki. Łatwiej teraz będzie stracić renomę niż ją zyskać. Tak więc uważaj na swoje decyzje i to co mówisz publicznie. Może to zostać opacznie zrozumiane, wykrzywione i może ci zaszkodzić. Ale jeśli to już się dzieje, nie przejmuj się, bo to jest coś w rodzaju mgły która przemija i kiedyś okaże się że to ty miałeś rację. Jeśli planujesz coś opublikować, wstrzymaj się do stycznia albo poradź się konsultanta w kwestii wyboru daty. Teraz w ludziach jest nerwowość i niecierpliwość, pesymizm i zwykła ludzka zawiść. Niestety taki układ energii może oznaczać złe strony żywiołu Drzewa - zawiść, zazdrość, kradzież, napad. Chęć odebrania komuś czegoś. Omijaj więc ciemne ulice, a szczególnie lasy a jeszcze szczególniej lasy w okolicach wody.

To jest natomiast świetny czas na pracę nad czymś nowym, co zostanie opublikowane czy pokazane później. Jeśli zechcesz, zamiast skupiać się na złych aspektach Drzewa, postaw na kreatywność. W mediach usłyszysz teraz wiele odważnych tekstów i wypowiedzi, ale wiele z nich będzie niedługo zdementowane. Ludziom będzie się wydawać że postępują w słusznej sprawie i mają rację, ale w trzeźwej ocenie sytuacji przeszkodzą im emocje. Ty sam też nie atakuj nikogo, nie wyciągaj zbyt szybkich wniosków, bo rzeczy są nie zawsze takie jakie się wydają....Jeśli coś opracowujesz, nie publikuj od razu tylko daj sobie trochę czasu na przemyślenie i wygładzenie zdań. Licz się z bardzo żywiołowymi reakcjami. Łatwo teraz pociągnąć za sobą tłumy, zarówno w dobrej jak i niestety w złej sprawie. W pogodzie mogą nas teraz czekać nagłe zmiany, szybkie przechodzenie frontów, coś takiego że wieczorem śnieżyca a rano słońce i odwrotnie.

Warto rozejrzeć się wokół, czy ktoś nie potrzebuje pomocy. Bo przecież teraz jest taki czas, że depresja się nasila a samotność daje w kość jak nigdy. Zaproś do stołu Wigilijnego samotną sąsiadkę czy samotnego znajomego. Skoro tak mało żywiołu Ognia wokół, rozpal go swoim sercem. Zajrzyj do schroniska dla zwierząt, zanieś nieużywany koc czy parę puszek karmy. Zapalaj więcej świec, szczególnie tych pachnących wanilią, cynamonem czy zmysłową paczulą. Umieść więcej czerwonych rzeczy dookoła. Słuchaj wesołej muzyki i daj się trochę ponieść fantazji. W lutym urodzi się nowy Ogień, byle więc do lutego....

W centrum wykresu feng shui znajduje się teraz energia trygramu Xun, zapowiadająca wiele zdarzeń i spraw związanych z kobietami, ich zdrowiem, równouprawnieniem itd. W mediach zobaczymy więcej kobiet zabierających głos w polityce albo znajdujących się u steru dużej firmy czy państwa, ale może się też pojawić jakiś skandal, w który zamieszane będą głównie kobiety. Ta energia może indukować romanse, również takie niewłaściwe; zdrady, uwiedzenia i tego typu inne zdarzenia. Wiele też mowy będzie o dokonaniach artystycznych, sztuce, modzie, kosmetykach i urodzie. Trygram ten symbolizuje też lasy i ekologię, ptactwo, wiatr i samoloty a także pocztę i ogólnie przesyłanie wiadomości. Będzie więc sporo tematów związanych z lasami, może nawet polowaniem. Niewykluczone są też tematy wiatru czyli w grę wchodzą silniejsze wiatry w pogodzie albo temat elektrowni wiatrowych. Jakieś problemy czy konieczność uregulowań prawnych pojawią się też w temacie ptactwa, hodowli drobiu itp. Również jakieś linie lotnicze mogą znaleźć się w centrum uwagi. Jedno ze znaczeń trygramu Xun to także papiernictwo i przemysł drzewny, meblarstwo. Zapewne wiele usłyszymy o tych tematach. Jakieś księgarnie czy wydawnictwa mogą mieć kłopoty albo zostanie wprowadzona jakaś nowa ustawa w tym temacie.

W grę wchodzi również temat księgowości i kontroli skarbowej albo komorników. Ponieważ trygram Xun związany jest z wiatrem a więc też powietrzem - mocniej zaakcentowany zostanie temat smogu i czystości powietrza. Niewykluczone że pojawią się jakieś ustawy lub niestety - problemy na arenie europejskiej. Powietrze - to również sposób rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii; niewykluczone jest więc, że będziemy świadkami jakiejś poważniejszej epidemii (ptasia grypa?). W swoim otoczeniu zwróć uwagę na ptaki w potrzebie, ponieważ to ich energia jest teraz na przysłowiowym świeczniku.

Jeśli chodzi o kierunki - unikałabym teraz podróży na linii północ-południe i północny zachód-południowy wschód. Podróż w tych kierunkach może aktywować kłopoty. Północne i północnozachodnie części krajów lub kontynentów mogą doświadczyć teraz jakichś problemów, na północnym zachodzie może nastąpić jakiś większy wypadek szczególnie na jakiejś konstrukcji przy/na wodzie albo jakiś problem z promem czy inną jednostką pływającą. Uważałabym tam korzystając z pływalni. Coś się też może tam wydarzyć w porcie lub na platformie wiertniczej. Na północy z kolei może nastąpić jakaś eksplozja lub pożar.

Ponieważ zbliżają się Święta - oczywiście będzie też parę rad z nimi związanych. Przede wszystkim staraj się nie umieszczać choinki w pokoju północnym. W tym miesiącu gromadzą się tam energie mogące przynieść pecha i nagłe, niespodziewane wydarzenia a nawet wypadki. Choinka z lampkami i ozdobami może niestety aktywować te energie. Może też sama doprowadzić do wypadku - zapalić się. Za to w kwestii samych obchodów, możesz zaszaleć. Zrób coś wyjątkowego, wprowadź jakąś nową tradycję. Wykorzystaj inspirujący czas Wody i Drzewa aby przeżyć Święta w radosny i nietuzinkowy sposób. Niech będzie coś wyjątkowego tym razem, innego niż zazwyczaj. Więcej porad związanych z poszczególnymi kierunkami w domu, znajdziesz w filmie pod tą przepowiednią. Będzie tam też o kolorach na choince w zależności od kierunku świata. Zajrzyj!

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie grudnia przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - mogą być teraz szczególnie podatne teraz na emocje i na pochopność działania. Powinny wziąć to pod uwagę. Ale jeśli potrafią opanować swój żywioł, ich praca może zrobić milowy krok naprzód, mogą trafić na trop czegoś, co może się okazać niezwykłym odkryciem lub nowym rozwiązaniem starego problemu. Niewykluczony jakiś niespodziewany prezent lub przypływ gotówki.

Drzewa Yin - będą mieć ochotę się wycofać na jakiś czas i odpocząć albo poświecić się nauce. Muszą też wziąć pod uwagę działania konkurencji. Ale czas sprzyja nowatorskim pomysłom i może warto wdrożyć coś absolutnie nowego? Sytuacja finansowa powinna być niezła. Trzeba jednak być przygotowanym na zmiany planów w związku z problemami u starszych osób z rodziny.

Ognie Yang - zostaną zmuszone do czegoś czego nie chcą, ale będą musiały się z tym pogodzić. Zapewne chodzi o jakieś oczekiwania ze strony rodziny. Może też powrócić jakaś stara sprawa i wreszcie się rozstrzygnąć. Miesiąc zapowiada się pracowicie i może nawet jakiś pieniądz skapnąć. Grunt to się nie poddawać, byle do lutego!

Ognie Yin - poczują wiatr w żaglach i wielkie wsparcie. Jeśli maja coś odpowiedzialnego i trudnego do zrobienia to teraz jest dobry czas. W zasadzie wszystko powinno się ułożyć po ich myśli i nie powinny martwić się knuciem zazdrośników, bowiem wszelkie nieczyste zagrania konkurencji lub wrogów, przyniosą Ogniom Yin paradoksalnie jeszcze większe korzyści.

Ziemie Yang - mogą przeżyć jakiś zwrot w pracy - otrzymać niespodziewany awans albo reprymendę od szefa, muszą też uważać na możliwość otrzymania mandatów. Jakaś sprawa finansowa może przynieść kłopoty i te kłopoty mogą się przeciągnąć jeszcze do przyszłego miesiąca. Płaćcie na czas rachunki, bo mogą być przykre skutki. Nie pożyczajcie nikomu pieniędzy ani żadnych cennych rzeczy, bo mogą do Was nie wrócić. Ale zawsze możecie liczyć na pomocną dłoń przyjaciół, w potrzebie nie będziecie sami.

Ziemie Yin - mogą zostać dostrzeżone a ich wysiłki nagrodzone. Panie Ziemie Yin mogą liczyć na wianuszek adoratorów i jakąś pomoc ze strony mężczyzn. Jeśli więc mają coś do załatwienia - to najlepiej podejść do okienka z urzędnikiem a nie urzędniczką. Jeśli prowadzicie jakiś spór, to jeśli naprawdę macie rację, szala przechyli się zdecydowanie na Waszą korzyść.

Metale Yang - powinny częściej kupować losy różnych loterii bo mają teraz sporą szansę wygrania. Kupujcie losy we wschodnich dzielnicach miasta :o) Spodziewajcie się też czegoś niezwykłego pod choinką. Wasza kreatywność zostanie doceniona i wiele Metali Yang otrzyma awans. Niewykluczona także premia.

Metale Yin - niewykluczona podwyżka albo awans a w każdym razie docenienie Waszej ciężkiej pracy. Możecie też liczyć na cenne prezenty :o) Panowie Metale Yin mają dużą szansę spotkać swoją wybrankę - bywajcie częściej w klubach, pokazujcie się, szczególnie we wschodnich dzielnicach miasta. Jeśli potrzebujecie wsparcia, nie wahajcie się odezwać do znajomych lub przyjaciół z daleka.

Wody Yang - dostaną skrzydeł i rzucą się w wir pracy ale powinny uważać aby nie było to kosztem rodziny. Coś co zrobi konkurencja, będzie dla nich inspiracją. Być może nawet nawiążą współpracę z kimś, kto dotychczas był im nieprzychylny. Muszą jednak uważać aby nie podpaść w kwestii prawa, szczególnie związanego z prawami autorskimi.

Wody Yin - będą niesamowicie kreatywne; jeśli więc mają w planach jakąś pracę twórczą, to w grudniu czas im wyjątkowo sprzyja. Sprzyjają też ludzie i przyjaciele, okoliczności. To teraz mogą powstać utwory, prawa, wynalazki i dzieła o wielkiej wadze i znaczeniu. Wykorzystajcie ten czas bo to Wasza ogromna szansa. Nie poddawajcie się też nastrojowi depresji, który czasem może Wam teraz doskwierać. Dla ambitnych - istnieje szansa na ciekawą propozycję pracy ale niekoniecznie w pobliżu.


aniołek


Kochani moi Czytelnicy - korzystając z okazji, chciałabym Wam życzyć wspaniałych, zdrowych i radosnych Świąt. Aby do Waszych domów zawitała miłość, pomyślność i harmonia. Aby na ustach gościł uśmiech i aby nikt nie był samotny. Cieszcie się tymi pięknymi, magicznymi dniami!

Poniżej jeszcze sprawdźcie co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)


Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/Listopad 6 2018 jesienne liście

Przepowiednia na listopad w Roku Psa

by Małgorzata Gałkowska-Błądek


Listopad według chińskiego kalendarza związanego z Feng Shui, rozpoczyna się 7 listopada o godzinie 12:32 (obliczone dla strefy czasowej Warszawy) i trwać będzie do 7 grudnia do godziny 5:26.

W tym miesiącu przybywa do nas bardzo silna Woda, co prawda Yin, ale mocno wsparta. To może nie jest woda oceanu, ale woda składająca się z kropel drążących skałę. Woda wszędobylska, otaczająca nas zewsząd. Para wodna, mgła i szron. Więcej teraz będzie mgieł i mżawek niż ulew. Ponieważ jednak pod tą Wodą Yin jest znak Świni zawierający Wodę Yang, możemy się spodziewać że wiele będzie się działo pod naszymi stopami. Mogą zostać zalane jakieś podziemne tunele, metro, przejścia. Byłabym ostrożna w korzystaniu z tuneli znajdujących się pod wodą - La Manche czy tunele pod fiordami (Norwegia), rzekami. Mgły mogą bardzo doskwierać prowadząc do wypadków, zarówno lotniczych jak i drogowych, morskich czy kolejowych. Bądźmy teraz szczególnie ostrożni na drodze, bo we mgle pieszych też nie widać. Przyczep sobie znaczek odblaskowy do kurtki, sprawdź oświetlenie roweru. Jeśli chodzi o pogodę, energia miesiąca w połączeniu z energią roczną wskazuje raczej na ciepły listopad w porównaniu z innymi latami. Może być nawet mniej opadów. Czyżby złota polska jesień miała się przedłużyć?

Wracając jeszcze do tej Wody Yin ponad Świnią zawierającą Wodę Yang. Woda Yin symbolizuje tajemnice, niedopowiedzenia, teorie spiskowe. I te tematy mogą teraz zająć pierwsze miejsce w nagłówkach mediów. Niewątpliwie Woda Yin może mieć związek ze szczepieniami, medycyną i ogólnie lekami. Być może nabierze teraz rumieńców sprawa Pana Zięby i ogniska zachorowań na odrę. Ogólnie szczepienia i choroby zajmą teraz sporo czasu antenowego. Będą próby stworzenia jakichś ustaw związanych ze szczepieniami albo próby powstrzymania ruchu antyszczepionkowego. Ale to jeszcze bardziej zantagonizuje ludzi. Pojawi się wiele fałszywych oskarżeń, fałszywych wyssanych z palca teorii i nowe teorie spiskowe. Możemy też być świadkami odkrycia drugiego a nawet trzeciego dna w tych wydarzeniach i ich przyczynach. Prawda może być zupełnie inna niż się spodziewamy. Należy więc zachować zdrowy rozsądek i nie wierzyć we wszystko co się przeczyta czy zobaczy na podejrzanych kanałach. Ktoś może mieć w tym interes aby antagonizować teraz ludzi i mieszać w głowach. Pamiętaj, Woda Yin na powierzchni a pod nią głębia. Czyli mgła zasłaniająca obraz a pod nią pułapka.

Wiele osób będzie ryzykować i szarżować, ale upadnie kilka autorytetów. Nie pakujmy się w sytuacje które w jakikolwiek sposób mogłyby się zakończyć z jakąś szkodą dla nas albo jeśli nie jesteśmy absolutnie pewni wyniku. Pamiętaj, we mgle można pobłądzić. Nie składajmy pozwów ani nie rozpoczynajmy spraw sądowych jeśli dowody nie są absolutnie po naszej stronie. Nie denerwujmy szefa, nie grajmy na nerwach nikomu, nie wdawajmy się w dyskusje z nieobliczalnymi ludźmi. Nie żądajmy od szefa podwyżki ani nie krytykujmy go. Jednym słowem nie rozpoczynajmy teraz działań które mają niepewny wynik. Zaczekajmy z tym do następnego miesiąca. Nie startujmy teraz z jakimiś nowymi pomysłami które w razie porażki popsują nam opinię. Nie kopmy też pod nikim dołków bo sami w nie wpadniemy :o) To nie jest też dobry czas na jakąś ważną kampanię reklamową, ponieważ mgła zakryje nasze atuty. Jeśli natomiast popełniłeś błąd - to jest dobry czas na naprawę zanim ktokolwiek się połapie.

Aura sprzyja poszukiwaniu i pozyskiwaniu informacji, docieraniu do tajemnic, dotąd nieuchwytnych. Ale na razie nie publikuj tego co znajdziesz, poświęć czas na sprawdzenie tego znaleziska, bo w przeciwnym przypadku ryzykujesz swoją reputacją. Czas wybitnie sprzyja też nauce i rozwojowi osobistemu ale trzeba uważać aby nie pogubić się w zbyt wielu wątkach. Nie rozdrabniaj się, kontynuuj jedną rzecz na raz. Wspaniały czas dla ludzi, których podstawą pracy jest wyobraźnia. Zauważysz też że wzrośnie Twoja aktywność społeczna, zapragniesz spotkań ze znajomymi i przyjaciółmi, rodziną. Łatwiej będzie się porozumieć z ludźmi. Tak jakby wszyscy nadawali na tej samej fali. To niezwykłe :o) Będzie wiele zamyślenia, marzeń, wspomnień, refleksji, bo Woda to mądrość, głębia doznań. Ciekawsze, intensywniejsze i pełne niespodzianek może też okazać się twoje życie uczuciowe i intymne. Niestety nie dla wszystkich ten czas będzie przyjazny - ludzie podatni na depresję mogą teraz bardziej cierpieć. Rozejrzyj się wokoło czy nie masz takich ludzi w pobliżu. To właśnie teraz trzeba podać im rękę, porozmawiać, pomóc, wyciągnąć do kina, na wystawę, zaprosić, pogadać. Odczujesz coś niesamowitego, tak jakby wszyscy byli czymś połączeni, powiązani niewidzialną nicią. Wystarczy jedno słowo i rozumiecie się "w lot" :o) To piękny i niesamowity czas.

Jeśli chodzi o energie feng shui, główne miejsce w magicznym kwadracie Luo Shu zajmie w listopadzie energia opisana numerem 5. Jest to energia cesarska, słynąca ze swojej nieprzewidywalności i spektakularnych wydarzeń. Symbolizuje też centrum wydarzeń lub przestrzeni. Dlatego wiele się może dziać w stolicach państw i wiele wydarzeń może dotyczyć rządów, ważnych osób, zarządów dużych firm albo nawet dworów królewskich. Coś bardzo ważnego może zostać ogłoszone. Ale może też wydarzyć się coś bardzo złego - jakaś eksplozja, katastrofa budowlana, pożar, ponieważ roczna energia w centrum to trygram Li - Ogień.

Teraz jak to się przedstawia w kierunkach....Północne części krajów, kontynentów lub miast, a szczególnie miejsca nad wodą, mogą doświadczyć jakichś problemów. Może nastąpić jakaś katastrofa. Jakiś statek może zatonąć. Może być problem na jakiejś platformie wydobywczej. Jakieś konstrukcje związane z płynami mogą zostać zniszczone. Terminal gazowy? Może to też dotyczyć wodociągu lub linii komunikacyjnej. Na wszelki wypadek miej zawsze zapas wody do picia. Może też nastąpić uszkodzenie jakiegoś kabla na dnie oceanu i część państw może mieć problemy z łącznością. Jakiś operator telefonii może mieć problemy. Jak więc sam widzisz - zapowiada się całkiem dynamiczny miesiąc. Ale staraj się robić swoje, pilnując aby z niczym nie przesadzić - a wszystko będzie dobrze. No może nie podróżuj w strefy wulkaniczne, bądź ostrożny nad wodą. Drugim kierunkiem na który bym uważała - jest północny wschód - tam są możliwe jakieś wstrząsy i jakieś spektakularne wydarzenia w górach. Udając się na wschód - uważaj na swoje bagaże, bo może coś zniknąć i raczej unikaj ciemnych zakamarków, bo może ktoś chcieć bardziej stanowczo coś ci zabrać. Zachodnie części krajów i kontynentów mogą nękać zdarzenia związane z ogniem. A jeśli zamierzasz awansować lub popracować nad swoją karierą, uaktywnij kierunek północnego zachodu. Pisz CV do miejsc które są na północny zachód od ciebie. Do pracy jedź tak aby na ostatniej prostej jechać w kierunku północno-zachodnim. Posiedź w pokoju który jest w tej części mieszkania. Więcej o tym - tradycyjnie - w filmiku pod prognozą.

Teraz przyjrzymy się jeszcze temu, co energie listopada przyniosą poszczególnym żywiołom osobistym (żywioły osobiste czyli to co jest w dniu urodzenia u góry, można sprawdzić w kalkulatorach Feng Shui ). Przy czym znak plusa oznacza yang a znak minusa yin.

Drzewa Yang - otrzymają wiele wsparcia ale też sporo osób poprosi je o przysługę. Dobrze jest przestać odwlekać to co czeka na zrobienie. W tle może czekać jakiś zastrzyk nieoczekiwanej gotówki. Dobry czas na naukę i rozwój osobisty. Ale nie jest to dobry czas na rozpoczynanie czegoś nowego. Może też być problem z motywacją i kierunkiem działania.

Drzewa Yin - nie odsuwaj zadań tylko dlatego że wydają ci się trudne. Najgorzej zacząć ale potem pójdzie już prawie samo. Jakiś ruch konkurencji sprawi, że odniesiesz sporo korzyści. Nie przejmuj się więc gdy ktoś będzie próbował wykopać pod tobą dołek. Będziesz mieć sporo pomysłów, ale nie wdrażaj ich jeszcze. Wiele spraw ma się wyjaśnić. Niewykluczony zastrzyk gotówki.

Ognie Yang - mogą spodziewać się wyróżnienia, nagrody lub nawet awansu. Panie spod tego znaku mają teraz szansę na znalezienie słodkiej miłości ale pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci. Nie ryzykuj, bo grożą kłopoty. Nie stawiaj wszystkiego na jedną kartę, sprawa może mieć drugie dno. Unikaj schematycznego myślenia, bo możesz kogoś skrzywdzić.

Ognie Yin - uważaj na mandaty i kary. Jakaś trudna sprawa okaże się teraz łatwiejsza i nie taka poważna jak ci się wydawało. Załatw to teraz, nie odkładaj, kuj żelazo póki gorące. Znajdziesz wiele wsparcia i zrozumienia. Jeśli jesteś kobietą, załatwiaj sprawy z mężczyznami urzędnikami, będą się teraz dwoić i troić aby ci nieba przychylić. Nawet ten najbardziej mrukowaty okaże się pomocny.

Ziemie Yang - mogą się spodziewać polepszenia sytuacji finansowej, ale trzeba się będzie z kimś podzielić. Może być tak, że większość pieniędzy pójdzie teraz na spłatę jakichś wcześniejszych zobowiązań. Uważaj też na możliwość kradzieży i strat. Panowie Ziemie Yang powinni zwrócić większą uwagę na swoje partnerki, ponieważ może pojawić się groźny rywal. Z drugiej strony, piękna uwodzicielka może okazać się mężatką....Tak więc w sprawach uczuciowych ostrożnie. Uważaj na możliwość prowokacji lub łapówki.

Ziemie Yin - jakaś nagroda, której się spodziewałeś, może przypaść komuś innemu. Może to też dotyczyć intratnego stanowiska. Nie jest to więc najlepszy miesiąc do wysyłania CV. Konkurencja może się teraz niestety mocniej dać we znaki. Jeśli więc startujesz z jakimś nowym pomysłem - zaczekaj, bo ktoś może ukraść pomysł. Spręż się natomiast i kontynuuj coś co już zacząłeś i tu możesz się spodziewać wspaniałych wyników.

Metale Yang - pewne sprawy będą od ciebie wymagać niestandardowego podejścia. Kluczem do sukcesu będzie teraz kreatywność. Ktoś starszy w rodzinie może potrzebować teraz więcej opieki. Finansowo zapowiada się dobrze; może pojawić się jakaś niespodziewana gotówka, zwrot długu lub coś okaże się tańsze niż się spodziewałeś. Przygotuj się jednak na dość pracowity i zajęty czas.

Metale Yin - rzucą się w wir pracy i może być tak, że im dalej w las tym więcej drzew. Gdy zajmiesz się czymś jednym, natychmiast się okaże, że jest to powiązane z dziesięcioma innymi aspektami. Można się pogubić....Ale jest to świetny miesiąc aby zainwestować w siebie, aby zrobić coś dla siebie. Pomyśl o jakiejś lokacie albo szkoleniu, które może ci dać ciekawy zawód. Możesz też zacząć pracować nad swoim awansem lub publikacjami. Będzie wsparcie i motywacja. Działaj!

Wody Yang - czeka cię świetna okazja na wyprzedzenie konkurencji, która będzie zajęta czymś innym. Jeśli nawiążesz współpracę z właściwymi ludźmi i będziesz działać uczciwie, czeka spory sukces. Finansowo powinno być dobrze, ale nie przesadzaj z wydatkami. Niewykluczona jest decyzja, którą będziesz musiał podjąć wbrew sobie. Mądry wybór to teraz klucz do sukcesu.

Wody Yin - zapowiada się ciekawy towarzysko czas; uważaj: nie każdy kto się uśmiecha, jest przyjacielem. Gdy ktoś cię do czegoś namawia, trzy razy się zastanów, bo może to być pułapka. Ogólnie w kręgach towarzyskich mogą nastąpić roszady, pojawią się nowe twarze a zniknie kilku zazdrośników. Nie licz na pomoc, wszystko będziesz musiał zrobić sam. Przyjaciele będą zajęci swoimi sprawami. Ale gdy się postarasz, czekają zaszczyty.

Poniżej zobacz co się czai w poszczególnych kątach mieszkania :o)


Źródłem pięknej muzyki jest : www.purple-planet.com/